Madara Cosmetics stratēģiskais investors iegādājas papildus 17% uzņēmuma akciju

Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab (Transmeri) par 5,3 miljoniem eiro iegādājies 17% Latvijas kosmētikas ražotāja Madara Cosmetics akciju no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs uzņēmumā ar 23% akciju.

Darījums, ar kuru Transmeri no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma SIA Sustainable Investments iegādājies 639 960 Madara Cosmetics akciju, par katru samaksājot 8,30 eiro, noticis 12.decembrī. Pārdošanas cena par aptuveni 33% pārsniedz uzņēmuma akcijas cenu pirms gada notikušajā publiskajā piedāvājumā (IPO), BNN informē uzņēmuma valdes loceklis Uldis Iltners.

«Esošo akcionāru vēlme palielināt sev piederošo akciju skaitu apliecina uzticēšanos izvēlētajam biznesa modelim un attīstības stratēģijai,» gandarīts Iltners.

«Mūsu mērķi un loma uzņēmumā nemainīsies tāpēc vien, ka akciju portfelis kļuvis lielāks. Mēs pilnībā uzticamies esošajai vadībai un neplānojam palielināt ietekmi uzņēmumā,» komentē Transmeri kosmētikas virziena vadītāja Anu Koskinena (Anu Koskinen).

«Madara Cosmetics nemainīgi paliek Latvijas uzņēmums, bet Somijas partneri – kā nozīmīgs mazākumakcionārs. Kopš pirmsākumiem uzņēmuma dibinātājiem pieder vairāk nekā 50% akciju, un šo pārsvaru mēs saglabāsim. Latvijas uzņēmuma identitātes saglabāšana mūsu komandai ir ļoti svarīga,» uzsver Iltners.

Uzņēmums 2020.gadā plāno sasniegt 15 miljonu eiro apgrozījumu. Tā lielākie īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere (23,92%), Uldis Iltners (23,92%), Somijas Transmeri Group Ab (23,09%), Zane Tamane (9,72%) un Liene Drāzniece (6,83%).  Madara Cosmetics akcijas kotē biržas Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North.

Kompānijas akcijas cena publiskajā piedāvājumā jeb IPO bija 6,25 eiro. Pieprasījums pēc uzņēmuma akcijām publiskajā piedāvājumā 2,3 reizes pārsniedza piedāvāto akciju skaitu – kopumā tika pieprasītas 1 228 037 akcijas, bet pārdotas 530 442 akcijas. Tostarp no privātajiem investoriem tika saņemti vairāk nekā 700 pieteikumi.

Šajā gadā dividendes uzņēmuma akcionāriem tika izmaksātas 0,09 eiro apmērā par akciju, un kopumā 25% no 2017.gada peļņas tika sadalīta akcionāriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas