Maija Grāfa svētkos plāno uzstādīt jaunu Ginesa rekordu Rīgā

Ikgadējos Maija Grāfa svētkos Rīgā šī gada 20.maijā pulksten 18.00 par godu tradīcijas 540.gadadienai Rātslaukumā plāno uzstādīt jaunu Ginesa rekordu – vislielāko viduslaiku deju karnevāla tērpos un maskās, vēsta organizatori.

Vairāk par deju stāsta rīkotāji: «20.maijā Rātslaukuma notiks grandiozs deju flash-mobs, kurā var piedalīties ikviens apmeklētājs karnevāla tērpā un maskā. Deja ir organizēta tā, lai arī nepārzinot deju soļus, ikviens varētu piebiedroties un iemācīties dejas gaitā.»

Maija Grafa tradīcija tiek atzīmēta Rīga kopš XV.gadsimta. 1477.gadā ir izdarīti pirmie ieraksti hronikās par to, ka Lielās Ģildes brāļi kopā ar Melngalvjiem šajā dienā turnīros izvēlējās labāko Rīgas aizstāvi. Vīri piedalījās turnīros un cīņās, bet rīdzinieki sumināja uzvarētāju ar dziesmām un dzīrēm. Pēc senās tradīcijas Maija Grāfs izvēlējās savu sirds dāmu un nosauca to par Maija Grāfieni, rīkotāji dod vēstures atskatu.

«Arī šodien ir dzīvi Maija Grāfa tradīcijas pamati, kas mūsu festivālā tiek harmoniski apvienoti ar mūsdienīgiem elementiem. Tradīcija aug un attīstās kopā ar pilsētu, Rīgā šodien var sastapt senu pagātni cieši blakus tagadnei – gan arhitektūrā, gan amatniecībā, gan kultūrā,» stāsta festivāla organizatore, kultūras biedrības Alternatīvā Realitāte priekšsēdētāja Irina Kurpniece.

«Mēs vēlamies radīt pasaku, un kopā svinēt pavasari, mīlestību un drosmi, ko simbolizē Maija Grafa svētku tradīcija. Aicinām visus iejusties pasakas atmosfērā Rīgas pavasara karnevālā – un arī piebiedroties Maija Grāfa dejā Ginesa rekorda uzstādīšanai,»stāsta organizatori.

Iepazīties ar ļoti vienkāršiem deju soļiem un uzzināt vairāk par Maija Grāfa svētkiem skatīt mājaslapā.

Ref: 225.000.103.901

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas