bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 22.10.2019 | Vārda dienas: Airisa, Irīda, Īrisa
LatviaLatvija

Maršruts Līgo svētkiem: No gadatirgiem līdz dančiem un dziesmām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visīsākā nakts un visgarākā diena, un tik daudz ko darīt, redzēt, apmeklēt un baudīt. Latvijā Līgo svētki ir īpaši cieņā. Tiek sarūpēti gan gardi un noderīgi labumi, skandinātas dziesmas, dejotas dejas. BNN piedāvā ielūkoties dažos no pasākumiem, kurus varat apmeklēt, līgojot Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Liepājā vai Daugavpilī. 

Sirsnīgus Līgo svētkus!

 

PIEKTDIEN, 21.jūnijā

 

Jelgavā: Līgo svētku gadatirgus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 21.jūnijā Jelgavā, Raiņa parkā, ar mūziku un jautrām izklaidēm tiks ieskandināti LĪGO svētki. Tie tiks organizēti kā gadatirgus, kurā piedalīsies vairāk nekā 145 dalībnieki: amatnieki, mājražotāji, uzņēmēji un pasākumu kompānijas no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Gadatirgus notiks visu dienu: no plkst. 11:00 līdz 19:00, un ieeja būs bez maksas.

Rīgā: Saulrieta sadziedāšanās zibakcija Doma laukumā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Doma laukumā Rīgā notiks Saulrieta sadziedāšanās zibakcija. Pulksten desmitos vakarā ikviens aicināts pievienoties zibakcijas korim diriģenta Inta Teterovska un grupas ElektroFolk vadībā, lai ar skaistākajām līgotnēm aizvadītu gada garāko dienu un sagaidītu saulrietu.

Kopīga muzicēšana noslēgs Gadsimta garākās līgodziesmas dziedāšanu, kuru visas dienas garumā no saullēkta līdz pat saulrietam tiešsaistē Latvijas Radio 2 dziedās 40 kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, Eiropas valstīm, Amerikas un Kanādas.

SESTDIEN, 22.jūnijā

 

Liepājā: LMMDV Dizaina dienu 2019 izstāde 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā CIVITA NOVA no līdz 11.jūlijam skatāma izstāde Dizaina dienas 2019.

Izstāde iepazīstinās ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas 2018./2019.gada absolventu diplomdarbiem.

Izstādi un eksāmenus papildinās lekcijas un sarunas par dizainu, kurās savu klātbūtni ir apstiprinājuši Latvijas Dizaina gada balvas organizatori un laureāti, Latvijas dizaina un mākslas augstskolu, kā arī LIAA Liepājas Biznesa inkubatora pārstāvji.

 

Valmierā: Malvine.lv pirmssvētku rotu darināšanas meistarklase

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Laiks atkal mazliet sapucēties, lai gada īsāko nakti sagaidām krāšņi, saka Malvine.lv rotu veidotāja. Šoreiz pucēšanās un savas rotas gatavošana notiks Valmierā.

Nodarbība notiks divas līdz trīs stundas, kuru laikā katra dalībniece varēs sev izgatavot vienu rotu, balstītu uz iepriekš izgatavota šablona. radošuma process būs krāsu, pērlīšu un skaru izvēlē.  Cena par meistarklasi 35 eiro. Atkārtotiem dalībniekiem 30 eiro.

Ja kādi jautājumi, rakstiet – malvine@malvine.lv.

 

Rīgā: Seši :: ISSP Skolas absolventu 2019 izstāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pēdējā diena, kad var apskatīt ISSP Skolas absolventu izstādi Seši, kurā savu pasaules redzējumu caur fotogrāfijas mediju pauž vairāki jauni mākslinieki, meklējot saskarsmes punktus starp ārpasauli un savu personīgo pieredzi, bērnības atmiņām, ilgām, kultūru stereotipiem, kurus jālauž vai, gluži otrādi, jābūvē.

Darba laiks: 13.00-19.00. Ieeja bez maksas.

SVĒTDIEN, 23.jūnijā

 

Rīgā: Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

23.jūnijā 11.novembra Krastmala notiks vērienīgākā līgošana Latvijā – pasākums Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā. Tajā uz trīs skatuvēm uzstāsies Latvijā populāri mūziķi un aktieri, tiks izrādīta Raimonda Paula joku dziesmu programma Viena tante teica…. Pasākumā darbosies vairāk nekā trīsdesmit gadatirgus kafejnīcas un miestiņa teltis.

Pasākums sāksies jau plkst. 17.00. un noslēgsies reizē ar saules lēktu – plkst. 4.30. Zāļu placī jeb uz pasākuma galvenās skatuves uzstāsies DJ Kaspars Zaviļeiskis, grupas Rahu The Fool, Labvēlīgais TIPS un Apvedceļš. Rīgas ugunskuru iedegšana plānota aptuveni plkst. 22.30.

 

Daugavpilī: Zāļu tirgus Daugavpils cietoksnī

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Daugavpils cietoksnis ielūdz uz Zāļu tirgu! Jau par tradīciju kļuvušais Zāļu tirgus Daugavpils cietoksnī notiks šī gada 23.jūnijā, no plkst. 9.00 līdz plkst. 14.00, uz koka tilta pie Nikolaja vārtiem.

Arī šajā gadā Zāļu tirgus piedāvās dažādus mājražotāju labumus, būs iespēja savu svētku galdu papildināt ar Jāņu sieru, mājās brūvētu alu, svaigu, pašceptu maizi un speķi, varēs iegādāties arī Jāņu zāles, svētku vainagus, amatnieku rotas, keramikas izstrādājumus un gleznas.


Pievienot komentāru

Ja aizturētajam Latgales policistam par kukuļošanu cels apsūdzības, Ģirģens vērtēs arī Ķuža atbildību

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atbildību solās vērtēt tad, ja aizdomās turētajam Latgales policistam tiks celtas apsūdzības.

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļie vēlas lielāku atbildību no finanšu sektora

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļā partija paudusi apņēmību būt stingrākiem pret valsts finanšu sektoru, ziņo Reuters. «Mums finanšu centrs jātur pie lielākas atbildības,» paziņojusi Zaļo līdere Regula Ritza.

Ventspilī steigā pārapstiprina iepriekšējo Brīvostas pārvaldes sastāvs

Ventspils pilsētas dome piektdien, 18.oktobrī, apstiprinājusi pilnvaru pagarināšanu uz vēl pieciem gadiem Ventspils brīvostas pārvaldes valdē tajā jau ilgstoši esošajiem vietvaras politiķiem.

Prāvu par WikiLeaks dibinātāja Asanža izdošanu turpinās skatīt 2020.gada februārī

Tiesas prāva par WikiLeaks dibinātāja Džuliāna Asanža dibinātāja izdošanu turpināsies 2020.gada februārī, ziņo Reuters.

Rīgā sabrukušās ēkas iemītniekiem jāmeklē jaunas mājas

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123B, kurai 12.oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama, tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi.

Eksperts: Pēdējo mēnešu pozitīvie dzimstības rādītāji Igaunijā vēl nenozīmē pastāvīgu demogrāfisko pieaugumu

Lai gan pēdējos mēnešos Igaunijā novērojama lielāka dzimstība nekā mirstība, analītiķi teic – ir par agru, lai teiktu, ka Igaunijā dabiski palielinās populācija.

Tiesa pārliecināta par gana raitu Maxima traģēdijas lietas iztiesāšanu; ministrs sagaida AT aktivitāti

Tiesu administrācija apgalvoja, ka Maxima traģēdijas krimināllietas iztiesāšana Pārdaugavas tiesā tiek organizēta tā, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku un ātrāku lietas iztiesāšanas procesu, bez neattaisnotas novilcināšanas.

Šoferu trūkuma dēļ Tallinai nākas atlikt sabiedriskā transporta tīkla paplašināšanu

Tallinas pašvaldībai autobusu šoferu trūkuma dēļ nākas atlikt plānus par jaunu sabiedriskā transporta maršrutu atvēršanu, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī pieaudzis par 0,5%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2019.gada septembrī, salīdzinot ar 2018.gada septembri, ir pieaudzis par 0,5%.

Atrasta viena no Latvijas meklētākajām noziedzniecēm

Pateicoties iedzīvotāju aktīvai ziņošanai, Valsts policija sestdienas, 19.oktobra, rītā, Latvijā aizturējusi meklēšanā izsludināto Angeļinu Sacjuku.

Ziņojums: Igaunijas trešajam pensiju līmenim viszemākais sniegums Eiropā

Brīvprātīgo pensiju fondu tirgus sniegums 2018.gadā bijis zems visā Eiropā, it īpaši Igaunijā, par investoru grupas ziņojumu vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas ražotāji raizējas par ASV tarifu radīto netiešo kaitējumu

Aizvadītājā nedēļā stājušies spēkā ASV tarifi, kas attiecināmi uz Eiropā ražotām precēm. Lai gan Lietuvas ražotāji nekoncentrējas uz ASV tirgu, izskan bažas par to, ka tarifi netieši ietekmēs viņus, ziņo LRT.

Aptauja: Lielākā daļa atbalsta medību tiesību liegšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem

Vispiemērotākās papildu sankcijas pret personām, kuras ļaunprātīgi izvairās no savu saistību izpildes, tostarp nemaksā uzturlīdzekļus, ir piespiedu darba piespriešana un dažādu personai piešķirto speciālo tiesību atņemšana.

Cīniņš par Brexit ratifikāciju britu parlamentā solās būt «uz naža asmens»

Britu parlamentā šonedēļ gaidāma sīva cīņa par jaunāko valsts izstāšanās vienošanos: premjers Boriss Džonsons uzstāj uz tās strauju pieņemšanu bez grozījumiem, kamēr opozīcijas leiboristi centīsies panākt tās noradīšanu vai grozīšanu.

LTV: Maskava, iespējams, mēģina stiprināt varu Latvijas Pareizticīgajā baznīcā

Pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāts, iespējams, cenšas ar varu aizlaist pensijā Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu Aleksandru, lai vietā atrastu kādu Krievijas pusei tīkamāku cilvēku.

Maxima traģēdijā cietušo biedrība protestēs pret lietas ievilkšanos

Pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a pirmdien, 21.oktobrī, plkst. 10.00 norisināsies Maxima traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. rīkotā protesta akcija.

De facto: Draud izgāzties Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā

Iekavēto darbu dēļ apdraudēta Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā, informē Latvijas Televīzijas raidījums De facto. Šī nebūtu pirmā reize, kad latviešiem dalība prestižajā izstādē apraujas pusceļā.

Krievijā izmeklē traģisko Sibīrijas zeltraču aizsprosta sabrukšanu

Par 15 cilvēku bojāeju Sibīrijā aizvadītajā nogalē, sabrūkot dambim uz Seibas upes, Krievijas varasiestādes uzsākušas krimināllietu par pārkāpumiem zeltraču kopmītņu ierīkošanā pie upes.

Atgādinājums: Turpinoties lietum, grants ceļi var būt grūti izbraucami

Pārmitrināti ceļi ar grants segumu zaudē nestspēju, uz tiem veidojas dubļi un bedres. Mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Šonedēļ gaidāms līdz pat +17 grādiem

Pirmdien pūtīs lēns vējš, un naktī atsevišķos rajonos veidosies migla, savukārt otrdien no rīta pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš.

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā, liecina Eirobarometra pētījums.

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Nedēļa Lietuvā: Aug nodokļi. Prezidenta pārmetumi Eiropai. Cīņa ar Seima priekšsēdētāju

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, kas paredz nodokļu sloga pieaugumu. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda izteicis kritiku ES par paplašināšanās plāniem, bet Seimā notika spraigas cīņas ar parlamenta priekšsēdētāju.

BNN nedēļas apkopojums: Patriektais Gorkšs. Negaidītie miljoni. Nepilsoņu bērni

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Negaidītie miljoni, Nepilsoņu bērni, Gāztais prezidents, Pašvaldību reforma, Streiks, Dotācijas, Pensiju reforma, Kārtējā pauze un Ugunsgrēks.

Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Lielbritānijas parlaments nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto Brexit vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->