bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 07.12.2019 | Vārda dienas: Anta, Antonija, Dzirkstīte
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ledus skulptūru festivāls, aizraujošs pārgājiens un izzinošs seminārs topošajiem vecākiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 9.februārī,

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē norisināsies 20.Ledus skulptūru festivāls Jelgavā. Interesanti, ka dalībai Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā žūrijas komisija apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Kultūras organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemti 78 mākslinieku pieteikumi un 139 ledus skulptūru skices. Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam sapņi saistās ar nākotnes cerībām un plāniem, kādam – ar neierobežotām iztēles un brīvības sniegtajām iespējām, kuras ir iespējams realizēt tikai sapņojot.

Apmeklētāji baudīt festivāla gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 9.februāra līdz 11.februārim.

Vairāk par pasākumu, kā arī pasākuma biļešu cenas skatīt ŠEIT. 

«Grāmatas un atmiņas»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada piektdienā, 9.februārī, pulksten 17.30 ikviens aicināts uz pārkārtotās bibliotēkas un izstādes atklāšanu. Pasākuma ietvaros tiks prezentēts video par īpašiem atmiņas priekšmetiem un diskutēsim par individuālo atmiņas priekšmetu nozīmi atmiņu kultūras kontekstā.

Diskusijā piedalīsies Deniss Hanovs, kultūrpētnieks, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, publicists, kā arī Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore, publiciste, sabiedriskā aktīviste.

Pasākuma rīkotāji aicina, sakot: «Varbūt Jums pieder kāds īpašs atmiņu priekšmets, kas Jūsu pieredzi vai notikumus Jūsu ģimenē, draugu lokā sasaista ar dzimtenes vai pasaules vēsturē nozīmīgām norisēm? Ņemiet to līdzi uz pasākumu un dalieties ar savu stāstu!»

Vairāk par pasākumu lasīt ŠEIT.

SESTDIEN, 10.februārī

Ziemas peldēšana Burtnieka ezerā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai apzinātu ziemas peldētājus arī Vidzemē, sestdien, 10. februārī, Burtniekos notiks Ziemas peldēšanas seminārs. Tajā piedalīsies un ar savu pieredzi dalīsies arī pieredzējuši ziemas peldētāji no biedrības Latvijas roņi.

Latvijā ir vairāki simti ziemas peldētāju, kuri saukti par roņiem. Viņi apvienojušies klubos un biedrībās, lai būtu ne tikai interesantāk veikt šo procesu, bet arī – drošāk. Kāpēc vispār to dara? Iemesli ir dažādi, bet viens no visbiežāk dzirdamākajiem un pārbaudītākajiem ir veselības uzlabošana un organisma tonizēšana.

Latvijā, visvairāk Kurzemē un Zemgalē, ir dibinātas vairākas biedrības, kurās apvienojušies domubiedri un ziemas peldēšanas cienītāji, tie organizē pasākumus, paši piedalās dažāda mēroga pasākumos, kā arī sacensībās un ar savu aktivitāti popularizē šo rūdīšanās nodarbi.

Plānotā programma:

Pulksten 11.00 – Teorētiskā daļa. Burtnieku novada multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā, Burtniekos, Jaunatnes ielā 15.

Pulksten 12.00 – Praktiskā daļa. Burtnieku ezerā pie kanāla.

Pasākuma rīkotāji min, ka uz semināru tiek aicināti gan pieredzējuši ziemas peldētāji, kuri varēs padalīties arī ar saviem stāstiem un ieteikumiem, gan interesenti, kuri par ziemas peldēšanu ir vairākkārt domājuši, bet nav saņēmušies to uzsākt.

Iepriekšēja pieteikšanās un papildu informācija, rakstot uz e-pastu elina.krukle@burtniekunovads.lv.

SEMINĀRS – Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 10.februārī, pulksten 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) topošajiem vecākiem cikla Sakrālais un profānais vīrieša un sievietes attiecībās ietvaros norisināsies seminārs Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē?.

Seminārs paredzēts pāriem, kuri jau kopā gaida bērnu (jebkurā grūtniecības nedēļā), kā arī tiem pāriem, kuru attiecības jau ir tādā kvalitātē, ka abi vēlas radīt kopīgu bērnu, domā un diskutē par to.

Kādi jautājumi tiks apspriesti seminārā – «Vai un kā mazulis ietekmē pāra attiecības? Ko vīrietim iesākt ar sievietes kaprīzēm grūtniecības laikā? Vai un kāds sekss drīkst būt grūtniecības laikā? Kad no seksa būtu jāatturas? Sekss un attiecību kopšana pirms un pēc dzemdībām. Sievietes ķermeņa izmaiņas pēc dzemdībām, un māka tās pieņemt – gan pašai sievietei, gan vīrietim.»

Semināra vadītājs seksologs – Arturs Šulcs, (detalizētāka informācija www.arturssulcs.lv )

Semināra ilgums divas stundas, to var apmeklēt jebkurā grūtniecības nedēļā, kā arī, ja mazulīti vēl tikai plānojat. Svarīgi – ierašanās ar vīru/kopdzīves partneri/draugu ir ļoti vēlama.

Dalība seminārā bez maksas.

SVĒTDIEN, 11.februārī

Jūrmalā –  Latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautu svētki – Masļeņica

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Seno tradīciju garā, gaidot pavasari, februārī Jūrmalā tiks svinēti latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautu svētki – Masļeņica. Jūrmalniekiem un pilsētas viesiem svētkos būs iespēja baudīt daudzveidīgu tautas tradīciju kultūras un izklaides programmu.

Svētdien, 11.februārī, pulksten 11.00 Kauguru Kultūras nama pagalmā Raiņa ielā 110 jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz amatniecības un gardumu tirdziņu, bez kura nav iedomājama Meteņdiena. Svētku kārumi, tikko ceptu pankūku un aromātiskas tējas smarža, radošās darbnīcas, kā arī izjādes ar ponijiem pašiem mazākajiem apmeklētājiem – tas viss un citas aizraujošas aktivitātes ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētkos Kauguros.

Savukārt no pulksten 13.00 līdz 15.00 koncertā uz brīvdabas skatuves uzstāsies Latvijas postfolkloras grupa Rikši, jauktais koris Jūrmala, vidējās paaudzes deju kolektīvs Tapa, deju ansamblis Karuselis un izklaides studija Larec.

Organizatori vēsta, ka tirdziņš, rāpšanās sešmetrīgā stabā, staigāšana ar «koka kājām» un salmu lelles dedzināšana pie sanatorijas Jantarnij bereg.

Pārgājiens «Nezināmā Rīgas piejūra» 2.daļa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šīs nedēļas nogales svētdienā, 11.februārī, pulksten 11.00 tikšanās Garciema vilciena stacijā, lai pavadītu piedzīvojumiem pilnu dienu, apskatīt Langas gleznaino vecupi uz Garciema pusi.

Pasākuma rīkotāji stāsta: «Apskatīsim 19.gadsimta mēģinājumu Langu pārvērst par kanālu. Iesim pa ceļojošo kāpu, kas aizbēra Langas upi. Ieturēsim mazu tējas pauzi pie Mazlandziņas ezera un turpināsim ceļu uz Gaujas izteku jūrā. Pa ceļam apskatīsim dažus bunkurus, interesantākos piejūras kokus, kā arī piknikosim. No Gaujas grīvas gan palienu pļavām iesim uz Carnikavas novadpētniecības muzeju un noslēgsim maršrutu Carnikavas parkā.»

Vienlaikus jāmin, ka pārgājiens noslēgsies ap pulksten 15.50. Savukārt maršruta garums aptuveni būs 13 kilometri.

Ko ņemt līdzi?
-siltu tēju termosā;
-našķus īsajai piknika pieturai;
-ērtus apavus kājās;
-rezerves zeķes (ja nu ir mitri laikapstākļi);
-labas emocijas ;)

Dalības maksa: vienai personai 4 eiro, nākot divatā 7 eiro par abiem, trijatā 10 eiro (bērniem līdz 12 gadiem bez maksas (pieaugušā pavadībā)).
Dalībnieku skaits ir ierobežots.
Pieteikšanās līdz piektdienai, 9.februārim, rakstot uz e-pastu m.bunkuri@gmail.com.

Ref: 225.000.103.2806


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!