bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 19.08.2019 | Vārda dienas: Imanta, Melānija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ledus skulptūru festivāls, aizraujošs pārgājiens un izzinošs seminārs topošajiem vecākiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 9.februārī,

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē norisināsies 20.Ledus skulptūru festivāls Jelgavā. Interesanti, ka dalībai Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā žūrijas komisija apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Kultūras organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemti 78 mākslinieku pieteikumi un 139 ledus skulptūru skices. Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam sapņi saistās ar nākotnes cerībām un plāniem, kādam – ar neierobežotām iztēles un brīvības sniegtajām iespējām, kuras ir iespējams realizēt tikai sapņojot.

Apmeklētāji baudīt festivāla gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 9.februāra līdz 11.februārim.

Vairāk par pasākumu, kā arī pasākuma biļešu cenas skatīt ŠEIT. 

«Grāmatas un atmiņas»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada piektdienā, 9.februārī, pulksten 17.30 ikviens aicināts uz pārkārtotās bibliotēkas un izstādes atklāšanu. Pasākuma ietvaros tiks prezentēts video par īpašiem atmiņas priekšmetiem un diskutēsim par individuālo atmiņas priekšmetu nozīmi atmiņu kultūras kontekstā.

Diskusijā piedalīsies Deniss Hanovs, kultūrpētnieks, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, publicists, kā arī Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore, publiciste, sabiedriskā aktīviste.

Pasākuma rīkotāji aicina, sakot: «Varbūt Jums pieder kāds īpašs atmiņu priekšmets, kas Jūsu pieredzi vai notikumus Jūsu ģimenē, draugu lokā sasaista ar dzimtenes vai pasaules vēsturē nozīmīgām norisēm? Ņemiet to līdzi uz pasākumu un dalieties ar savu stāstu!»

Vairāk par pasākumu lasīt ŠEIT.

SESTDIEN, 10.februārī

Ziemas peldēšana Burtnieka ezerā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai apzinātu ziemas peldētājus arī Vidzemē, sestdien, 10. februārī, Burtniekos notiks Ziemas peldēšanas seminārs. Tajā piedalīsies un ar savu pieredzi dalīsies arī pieredzējuši ziemas peldētāji no biedrības Latvijas roņi.

Latvijā ir vairāki simti ziemas peldētāju, kuri saukti par roņiem. Viņi apvienojušies klubos un biedrībās, lai būtu ne tikai interesantāk veikt šo procesu, bet arī – drošāk. Kāpēc vispār to dara? Iemesli ir dažādi, bet viens no visbiežāk dzirdamākajiem un pārbaudītākajiem ir veselības uzlabošana un organisma tonizēšana.

Latvijā, visvairāk Kurzemē un Zemgalē, ir dibinātas vairākas biedrības, kurās apvienojušies domubiedri un ziemas peldēšanas cienītāji, tie organizē pasākumus, paši piedalās dažāda mēroga pasākumos, kā arī sacensībās un ar savu aktivitāti popularizē šo rūdīšanās nodarbi.

Plānotā programma:

Pulksten 11.00 – Teorētiskā daļa. Burtnieku novada multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā, Burtniekos, Jaunatnes ielā 15.

Pulksten 12.00 – Praktiskā daļa. Burtnieku ezerā pie kanāla.

Pasākuma rīkotāji min, ka uz semināru tiek aicināti gan pieredzējuši ziemas peldētāji, kuri varēs padalīties arī ar saviem stāstiem un ieteikumiem, gan interesenti, kuri par ziemas peldēšanu ir vairākkārt domājuši, bet nav saņēmušies to uzsākt.

Iepriekšēja pieteikšanās un papildu informācija, rakstot uz e-pastu elina.krukle@burtniekunovads.lv.

SEMINĀRS – Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 10.februārī, pulksten 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) topošajiem vecākiem cikla Sakrālais un profānais vīrieša un sievietes attiecībās ietvaros norisināsies seminārs Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē?.

Seminārs paredzēts pāriem, kuri jau kopā gaida bērnu (jebkurā grūtniecības nedēļā), kā arī tiem pāriem, kuru attiecības jau ir tādā kvalitātē, ka abi vēlas radīt kopīgu bērnu, domā un diskutē par to.

Kādi jautājumi tiks apspriesti seminārā – «Vai un kā mazulis ietekmē pāra attiecības? Ko vīrietim iesākt ar sievietes kaprīzēm grūtniecības laikā? Vai un kāds sekss drīkst būt grūtniecības laikā? Kad no seksa būtu jāatturas? Sekss un attiecību kopšana pirms un pēc dzemdībām. Sievietes ķermeņa izmaiņas pēc dzemdībām, un māka tās pieņemt – gan pašai sievietei, gan vīrietim.»

Semināra vadītājs seksologs – Arturs Šulcs, (detalizētāka informācija www.arturssulcs.lv )

Semināra ilgums divas stundas, to var apmeklēt jebkurā grūtniecības nedēļā, kā arī, ja mazulīti vēl tikai plānojat. Svarīgi – ierašanās ar vīru/kopdzīves partneri/draugu ir ļoti vēlama.

Dalība seminārā bez maksas.

SVĒTDIEN, 11.februārī

Jūrmalā –  Latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautu svētki – Masļeņica

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Seno tradīciju garā, gaidot pavasari, februārī Jūrmalā tiks svinēti latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautu svētki – Masļeņica. Jūrmalniekiem un pilsētas viesiem svētkos būs iespēja baudīt daudzveidīgu tautas tradīciju kultūras un izklaides programmu.

Svētdien, 11.februārī, pulksten 11.00 Kauguru Kultūras nama pagalmā Raiņa ielā 110 jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz amatniecības un gardumu tirdziņu, bez kura nav iedomājama Meteņdiena. Svētku kārumi, tikko ceptu pankūku un aromātiskas tējas smarža, radošās darbnīcas, kā arī izjādes ar ponijiem pašiem mazākajiem apmeklētājiem – tas viss un citas aizraujošas aktivitātes ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētkos Kauguros.

Savukārt no pulksten 13.00 līdz 15.00 koncertā uz brīvdabas skatuves uzstāsies Latvijas postfolkloras grupa Rikši, jauktais koris Jūrmala, vidējās paaudzes deju kolektīvs Tapa, deju ansamblis Karuselis un izklaides studija Larec.

Organizatori vēsta, ka tirdziņš, rāpšanās sešmetrīgā stabā, staigāšana ar «koka kājām» un salmu lelles dedzināšana pie sanatorijas Jantarnij bereg.

Pārgājiens «Nezināmā Rīgas piejūra» 2.daļa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šīs nedēļas nogales svētdienā, 11.februārī, pulksten 11.00 tikšanās Garciema vilciena stacijā, lai pavadītu piedzīvojumiem pilnu dienu, apskatīt Langas gleznaino vecupi uz Garciema pusi.

Pasākuma rīkotāji stāsta: «Apskatīsim 19.gadsimta mēģinājumu Langu pārvērst par kanālu. Iesim pa ceļojošo kāpu, kas aizbēra Langas upi. Ieturēsim mazu tējas pauzi pie Mazlandziņas ezera un turpināsim ceļu uz Gaujas izteku jūrā. Pa ceļam apskatīsim dažus bunkurus, interesantākos piejūras kokus, kā arī piknikosim. No Gaujas grīvas gan palienu pļavām iesim uz Carnikavas novadpētniecības muzeju un noslēgsim maršrutu Carnikavas parkā.»

Vienlaikus jāmin, ka pārgājiens noslēgsies ap pulksten 15.50. Savukārt maršruta garums aptuveni būs 13 kilometri.

Ko ņemt līdzi?
-siltu tēju termosā;
-našķus īsajai piknika pieturai;
-ērtus apavus kājās;
-rezerves zeķes (ja nu ir mitri laikapstākļi);
-labas emocijas ;)

Dalības maksa: vienai personai 4 eiro, nākot divatā 7 eiro par abiem, trijatā 10 eiro (bērniem līdz 12 gadiem bez maksas (pieaugušā pavadībā)).
Dalībnieku skaits ir ierobežots.
Pieteikšanās līdz piektdienai, 9.februārim, rakstot uz e-pastu m.bunkuri@gmail.com.

Ref: 225.000.103.2806


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->