bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 17.08.2018 | Vārda dienas: Oļegs, Vineta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Putnu dienas, mūzikas instrumentu gatavošana un Zemlika nāk

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 6.aprīlī

 

Kalnciema kvartālā notiks priekšlasījums par plakātu vēsturi Latvijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 6.aprīlī, pulksten 18.00 Kalnciema kvartāla galerijas izstādē Uzskatāmās aģitācijas līdzeklis – plakāts ar priekšlasījumu par plakātu vēsturi Latvijā uzstāsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centra plakātu kolekcijas glabātājs Raits Lubinskis.

Ar nolūku paplašināt zināšanas par plakātu mākslu Latvijā un ļaut ieraudzīt 20.gadsimta otrās puses parādības vēsturiskā kontekstā, priekšlasījumā speciālists pievērsīsies divām tēmām – plakātu vēsturei Latvijā kopumā, tā kā grafiskā dizaina paraugi mūsdienu Latvijas teritorijā tika radīti, pavairoti un laisti lietā jau 19.gadsimta vidū, un šis process turpinās arī mūsdienās, kopumā veidojot vairāk nekā pusotru gadsimtu šī specifiskā mākslas žanra vēsturē.

Ņemot vērā, ka izstādē Uzskatāmās aģitācijas līdzeklis – plakāts, kas šobrīd norisinās Kalnciema kvartāla galerijā, akcentētas ir tēmas, kas saistītas ar valsts oficiālo kursu, tad Raits Lubinskis savā priekšlasījumā papildus pieskarsies arī nonkonformisma tēmai plakātu mākslā.

Džeza svētki Rīgā ar Riga Jazz Quartet koncertu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 6.aprīlī, pulksten 19.00 kino Splendid Palace, Džeza dienu noslēguma fināla koncertā varēs baudīt 12 labāko un spēcīgāko džeza talantu uzstāšanos, kuri Riga Jazz Quartet pavadījumā izpildīs gan džeza standartus, gan oriģināldarbus.

Koncertā uzstāsies labākie džeza talanti teju no visas pasaules: Krievijas, Francijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Itālijas, Azerbaidžānas u.c. Abonements un biļetes uz visiem konkursa koncertiem pieejamas Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Vakarā, pēc koncerta, ir iespēja doties uz jam session džeza restorānā Trompete, kur ieeja ar koncerta biļeti būs bezmaksas.

Vairāk informācijas mājaslapā.

SESTDIEN, 7.aprīlī

 

Latvijas pilsētās notiks putnu būrīšu darbnīcas, putnu vērošanas ekskursijas Putnu dienu ietvaros

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas simtgades ietvaros Putnu dienu laikā 7. un 8.aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem notiks gan putnu vērošanas ekskursijas, gan radošās un putnu būrīšu darbnīcas. Pasākumu norises vieta ir dažādās Latvijas pilsētās: gan Talsos, gan Līgatnes Dabas takās, gan Kārsavas novadā u.c.

Pirmie pasākumi notiks aprīļa sākumā un turpināsies visu aprīli. Lielākā daļa no vairāk nekā 30 pasākumiem veltīti tam, lai pievērstu uzmanību labākajām putnošanas vietām visā Latvijā.

Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus.

Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem. Pasākumu sarakstu un konkrētas norises vietas meklē mājaslapā.

Dalība vairāk nekā 30 Putnu dienu ekskursijās un citās aktivitātēs ir bez maksas, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents.

Satiec savu meistaru visā Latvijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Laikā no 6.aprīļa līdz 8.aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu Satiec savu meistaru!

Lai popularizētu latviešu amatu prasmes, visā Latvijā – gan Vidzemē, gan Latgalē, gan Sēlijā, gan Kurzemē, gan Rīgā –, iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs.

Zemgalē audēju studijās Valgundē, Līvbērzē un Nākotnē būs iespēja iepazīt aušanas procesu, Mercendarbes muižā apgūt kokles izgatavošanu, kā arī darināt savu pirmo mūzikas instrumentu – klabekli vai dūcējpogu.

Vidzemē bagātīgo pasākuma programmu veidos Vidzemes stāstnieku meistarklase Valmierā, radošās darbnīcas un stāsti par zirgiem Valmiermuižā, Lielvārdes jostu aušanas darbnīca Lielvārdē, iespēja ielūkoties bišu dzīvē Daugmalē.

Raiņa muzejā Berķenelē Latgalē varēs apgūt cepuru šūšanu, Ludzas amatnieku centrā linu auklu pīto apavu – peterņu pīšanu. Vairākās vietās Latgalē meistari pievērsušies cimdu adīšanai – Indrā, Līvānos un jostu aušanai – Rēzeknē, Tilžā, kā arī tautas tērpu detaļu darināšanai Baltinavā.

Kurzemē Tautas lietišķās mākslas studija Liepava piedāvās plašas iespējas apgūt tautastērpu darināšanu Liepājā, tamborēšanas pamatus un rūtiņu tamborēšanu varēs mācīties Tiņģerē, dažādās darbnīcās Tumes kultūras namā un Mērsragā ikviens pasākuma apmeklētājs tiks iepazīstināts ar jūrnieku dzīvi un mezglu siešanas tehnikām.

Augšzemē jeb Sēlijā Viesītes muzejā Sēlija notiks lekcijas un sarunas par ciltskoka veidošanu – praktiski padomi, kā lasīt ierakstus baznīcu grāmatās un tautskaites dokumentos. Muzejā notiks arī nodarbības izšūšanas apgūšanā.

Rīgā plašu programmu piedāvās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs Mazā ģilde, Tautas tērpu centrs Senā Klēts, Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums, Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, kā arī citas norišu vietas, kur būs iespējams apgūt dažādu rokdarbu prasmes.

Vairāk informācijas par konkrētiem norišu laikiem meklējiet mājaslapā.

Koncerts Zemlika nāk Durbē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 7.aprīlī, Durbes kultūras namā pasākumu sērijas Zemlika nāk… ietvaros savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs bosniešu izcelsmes akordeonists Mario Batkovičs (Mario Batkovic) no Šveices, pasākuma īpašie viesi būs Staņislavs Judins (Stanislav Yudin) un Asnāte Rancāne.

«Es brīvprātīgi esmu izvēlējies ceļu, kurš manu mūziku sagaida ar vislielāko pretestību,» savu oficiālo biogrāfiju iesāk pats Batkovičs. Viņš šķiet apņēmības pilns jo dienas, jo no jauna pārbīdīt cilvēka un instrumenta spēju robežas. Tieši akordeons ir izrādījies īstais palīgs, ar kuru apmierināt savu izziņas kāri un vēlmi izpausties. Citiem vārdiem, tas sniedz to brīvību, kura mūziķa dzīvē ilgu laiku tikusi ierobežota dažādu fizisku, sociālu, kultūras un politisko apstākļu dēļ.

«Ko lai saku? Vien to, ka pēc koncerta bija vēlme uzreiz doties mājup, jo skaidrs, ka neviens tovakar nebūtu varējis pārspēt šo satriecošo priekšnesumu,» pēc pagājušā gada festivāla Le Guess Who? rakstīja kāds apskatnieks.

SVĒTDIEN, 8.aprīlī

 

Izstāde Auto 2018 Ķīpsalas izstāžu hallē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 6. līdz 8.aprīlim Ķīpsalā notiks Baltijas lielākais un krāšņākais autonozares pasākums – starptautiskā autoindustrijas izstāde Auto 2018.

Auto apvieno četras sadaļas plašam interešu lokam:
– jauno automobiļu izstādi Auto
– transporta un industriālās tehnikas izstādi Transporta tehnika
– auto remonta instrumentu, servisa iekārtu, rezerves daļu, apkopes līdzekļu, aksesuāru izstādi Auto mehānika
– autotūninga šovu Auto Exotica.

Vairāk informācijas mājaslapā.


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Eurostat: Latvijā janvārī–jūnijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina ceturtdien, 16.augustā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Gandrīz puse bērnu pērn piedzimuši māmiņām ar augstāko izglītību

Latvijā pērn piedzima 20 828 bērni. Gandrīz pusei jeb 9 703 bērnu mātēm bija augstākā izglītība. 7 229 jeb 34,7% jaundzimušo mātēm bija vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība un 2 775 jeb 13,3% – pamatizglītība vai zemāka izglītība.

Apdrošinātāju parakstīto prēmiju apmērs 1.pusgadā Latvijā pieaudzis par 18,6%

Apdrošināšanas sabiedrības šogad pirmajā pusgadā Latvijā kopumā bruto prēmijās parakstījušas 255,763 miljonus eiro, kas ir par 18,6% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, savukārt izmaksāto atlīdzību apmērs audzis divas reizes lēnāk – par 9,1%, sasniedzot 145,277 miljonus eiro, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotie dati.

Latvijas krājbankas administrators jūlijā atguvis 224 800 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūlijā atguvis 224 834 eiro, kas ir 4,6 reizes mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

Lancmanis: Rundāles pils muzejs turpmāk jāvada ar līdzšinējiem uzstādījumiem

Rundāles pils muzejs turpmākajos gados jāvada līdzīgi jau pašlaik izvirzītiem uzstādījumiem un ideāliem, pauž ilggadējais muzeja vadītājs Imants Lancmanis, kurš šī gada nogalē atstās amatu, lai dotos pensijā.

Veiktas izmaiņas SIA LDz Infrastruktūra valdē

SIA LDz Infrastruktūra dalībnieku sapulce ir veikusi izmaiņas uzņēmuma valdē, līdzās valdes priekšsēdētājam Jānim Ceicānam apstiprinot jaunu valdes locekli – VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Nekustamā īpašuma direkcijas Nodrošinājuma daļas vadītāju Arti Bērziņu, ziņo LDz pārstāve Ella Pētermane.

Noteiktas Zvaigžņu reitinga labākās skolas

2018.gada Zvaigžņu reitinga augšgalā starp lielajām skolām nemainīgi ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, otro vietu ieņem Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, savukārt trešo vietu ieņem Rīgas Valsts 2.ģimnāzija. Mazo skolu reitingā pirmo vietu ieņem RTU inženierzinātņu vidusskola, otro vietu – Tukuma novada Zemgales vidusskola, un trešo vietu – PIKC NMV Rīgas Doma kora skola.

ABLV Bank aktīvi jūlijā atgūti 21,052 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori jūlijā atguvuši aktīvus 21,052 miljonu eiro apmērā. Tostarp no izsniegtajiem kredītiem atgūti 11,602 miljoni eiro, no atgūtajiem/pārdotajiem vērtspapīriem – 7,644 miljoni eiro, no aizdevumiem kredītiestādēm – 1,792 miljoni eiro, bet no kustamās un citas mantas pārdošanas – 14 tūkstoši eiro.

CVK saņēmusi informāciju par vairāku kandidātu iespējamo neatbilstību likumam

Centrālā vēlēšanu komisija saņēmusi informāciju par vairāku deputāta amata kandidātu iespējamo neatbilstību Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem, vēsta CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Bažas par Turcijas krīzi gremdē pasaules akciju tirgus

Pasaules biržas trešdien, 15.augustā, saruka akciju cenas, atjaunojoties bažām par Turcijas kržies ietekmi un investoriem cenšoties atbrīvoties no riskantākajiem aktīviem.

Kučinskim pārmet par kavēšanos; «dod mājienus» Čakšas demisijai

Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs prasa Ministru prezidentam Mārim Kučinskim skaidrot, kāpēc Saeimā vēl nav iesniegts likumprojekts par kritērijiem medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības pakalpojumu klāstā.

Politiski represētajiem plāno piešķirt 100 eiro atbalstu, tam atvēlot 1,28 miljonus

Politiski represētajiem valsts simtgadē plāno piešķirt vienreizēju 100 eiro atbalstu, informē Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Onkologs: Marihuāna medicīnā var noderēt, bet Latvijai līdz tam vēl «jāpaaugas»

Marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl «nedaudz jāpaaugas», savu personīgo viedokli pauda Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.

ĀCM konstatēts četrām mājas cūkām Saldus novada Zaņas pagastā; Druvas Unguros notiek slimības cēloņa meklējumi

Āfrikas cūku mēris konstatēts Saldus novada Zaņas pagasta Zemgaļos. Slimība uzliesmojusi saimniecībā ar četrām mājas cūkām. Tikmēr nevar izslēgt, ka ĀCM vīruss tā skartajā Saldus novada SIA Druvas Unguri cūku novietnē nonācis ar zāģu skaidām vai autotransportu, informē Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Bojāgājušo skaits Dženovā pieaudzis līdz 42

Bojāgājušo skaits, kas zaudējuši dzīvību Dženovā, sabrūkot autostrādes tiltam, pieaudzis līdz 42, vēsta Dženovas virsprokurors Frančesko Kodzi.

Lietuvā ieklāta simboliska sliede Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmā

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma Lietuvos geležinkeliai ģenerāldirektors Mants Bartuška un Polijas naftas koncerna Orlen vadītājs Daniels Obajteks otrdien ieklāja simbolisku sliedi atjaunojamajā dzelzceļa posmā starp uzņēmumam Orlen Lietuva piederošo Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu Lietuvā un Reņģi Latvijā, kas tika izjaukts pirms desmit gadiem, kā arī parakstīja vienošanos par abu kompāniju sadarbību.

Nodarbināto skaits Latvijā gada laikā pieaudzis par 17,9 tūkstošiem

Latvijā 2018.gada 2.ceturksnī bija nodarbināti 909,6 tūkstoši jeb 64,4 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

Bezdarba līmenis Latvijā šī gada otrajā ceturksnī samazinājies līdz 7,7%

Bezdarba līmenis Latvijā šī gada 2.ceturksnī bija 7,7%. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

Sēdē beidzot ir deputātu kvorums – otrajā lasījumā atbalsta stingrākus noteikumus «ātrajiem» kredītiem

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 14.augustā, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Likumprojekts paredz, ka patērētājam noteiktās kredīta kopējās izmaksas, kas pārsniedz 0,07 procentus dienā no kredīta summas, uzskatāmas par nesamērīgām un nav atbilstošas godīgai darījumu praksei.

Vairāk saules IT speciālists atbrīvots pret 20'000 eiro drošības naudu

Restorānu tīkla Vairāk saules IT speciālistam Edgaram Štrombergam, kurš nesen tika atbrīvots no apcietinājuma, tiesa piemērojusi 20 000 eiro drošības naudu, norāda Štromberga advokāts Mareks Halturins.