bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 18.08.2018 | Vārda dienas: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: improvizācija, mūzika un Mātes diena

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

PIEKTDIEN, 11.maijā

Prieka Ministrijas sezonas noslēguma izrāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēl tikai viena iespēja redzēt Prieka Ministrijas izrādi mājīgajās Rocketbean telpās, pirms būs jāsāk uzmanīgi sekot līdzi, kur mūs sastapt vasaras sezonā, tāpēc esi ar mums kopā 11. maijā, lai godam noslēgtu šo lielisko sezonu!

Kas šo izrādi padara vēl īpašāku? Tā notiks piektdienā! Jo tas ir labākais veids, kā iesākt nogali.

Vieta: Rocket Bean Roastery, Miera ielā 29/31
Ierašanās no 19.30, izrādes sākums 20.00
Ieejas maksa: 5€

P.S. Ja vēlaties izrādi vērot sēdus, rakstiet uz Prieka Ministrijas Facebook lapu un rezervējiet sēdvietu.

 

SESTDIEN, 12.maijā

Koncerts // Anete Kozlovska

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Anete Kozlovska ir dziesminiece no gleznainās Kurzemes pilsētas Kandavas. Pusaudzes gados sākusi rakstīt pirmos dzejoļus, mūzikas skolas pēdējās klasēs apguvusi ģitārspēles pamatus un vidusskolas vasaras brīvdienās Mazirbes jūrmalā dzejoļi pārtapa dziesmās.

Anete ir izdevusi solo albumu Tik daudz, paralēli solo karjerai spēlē grupā Tramplīni, kā arī ar balsi un klavieru skaņām iekrāsojusi Kārļa Kazāka dziesmas jau trijos albumos.

Par savu solo albumu Anete stāsta tā: «Albumā Tik daudz iekļautās dziesmas tapušas laika posmā no 1996. līdz 2010.gadam un tādēļ tajās ir tik daudz kā no manas dzīves un manas sirds. Katra dziesma ir reāls stāsts par kaut ko piedzīvotu un sajustu – sākot ar pirmo iemīlēšanos un beidzot ar miera, brīvības un patiesas mīlestības meklējumiem un atradumiem.»

Pasākuma norises vieta: Kursas Putni, atrodas Juliannas Pagalmā, Kuģinieku ielā 5/Fr.Brīvzemnieka ielā 7, līdzās restorānam MO Liepāja un alus bāram Miezis un Kompānija

Ieeja: 3 eiro

Norises laiks: 20.00–22.00

Mārupītes kuģīšu regate Mārupītes straumes vārdu spēks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ar plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu, viesošanos pie novada goda saimniekiem un iespaidīgām Staro Rīga gaismas instalācijām Latvijas Goda aplis piestās Mārupes novadā. Plašās dienas programmas ietvaros notiks arī kuģīšu regate un radošā laboratorija Mārupītes ZEM – ŪDENE.

Tā kā vēsturiski novada nosaukums cēlies no Māras vārda, no Mārupītes, atdosim godu tai un palaidīsim savus sapņu kuģīšus pa upīti kuģīšu regatē Mārupītes straumes vārdu spēks.

No pulksten 15.00 Mārupītes krastā, Pērses ielā 16a, pie bērnudārza Lienīte filiāles, darbosies radošā laboratorija Mārupītes ZEM – ŪDENE, kurā būs iespēja katram izrotāt savu kuģīti un uzzināt ko jaunu par upē mītošajām radībām un ūdensaugiem.

Mārupītes zemūdens organismu izpētes laboratorija – vada ūdens biologs Andris Urtāns. Būs iespēja uzzināt un novērot, kas dzīvo Mārupītes zemūdens pasaulē. Aizraujoši un patiesi stāsti par upītes ūdens iemītniekiem. Varēs tos pētīt gan akvārijā, gan mikroskopā.

Amatnieks Rolands Janeks radošajā darbnīcā vadīs sagatavošanās darbus kuģīšu regatei. «Veidosim un izdaiļosim katrs savu kuģīti,» aicina pasākuma organizatori.

Radošā darbnīca ar vides mākslinieci un dizaineri Inesi Lapiņu. Izzināsim vienu no senākajiem un sīkākajiem upītes iemītniekiem Kramaļģi. Zīmēsim, līmēsim tās dažādās formas un veidosim krāsainus piekariņus, kā dāvanu sev un saviem mīļajiem.

Ap pulksten 16.00 notiks sapņu kuģīšu palaišana pa Mārupīti regatē.

Pasākuma norises laiks: 15.00–17.00

SVĒTDIEN, 13.maijā

Mātes dienas koncerts Baldonē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Par godu Mātes dienai svētdien, 13.maijā, pulksten 11.00 Ceriņu parkā norisināsies koncerts un vēsturiskās skulptūras Ķirzaciņa atklāšana.

Pasākumā ne tikai uzstāsies bērni un pieaugušie ar muzikāliem priekšnesumiem, bet būs arī dažādas radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, tāpēc aicināts ikviens!

Ģimeņu padarīšana – Mātes diena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz radošo darbnīcu Ģimeņu padarīšana, lai kopā svinētu Mātes dienu. «Lai svētkos iepriecinātu katrs savu māmiņu, radošajā darbnīcā gatavosim dāvanas, svētku dzērienus un jauki pavadīsim laiku kopā,» aicina Kuldīgas muzejs.

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas. Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Plašāka informācija: šeit

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.