Maršruts nedēļas nogalei: Ghetto Games festivāls Venstpilī un pilsētas svētki Valmierā

Ventspilī – Jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls Ghetto Games

No šodienas līdz 30.jūlijam Ventspilī norisināsies jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls Ghetto Games, informē Ghetto Games projektu direktore Sanda Brūna.

Festivālā piedalīsies 1 300 sportistu no 20 pasaules valstīm, pārstāvot 13 dažādus sporta veidus. Pirmo reizi festivāla vēsturē notiks arī Latvijas čempionāts SUP jeb standup airēšanā.

Festivāls tiks atklāts 28.jūlijā Ventspils Piedzīvojumu Parkā ar Baltijas čempionātu veikbordā un starptautiskajām BMX Dirt sacensībām, kurās piedalīsies sportisti no Eiropas, kā arī īpašie viesi no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Sestdien, 29.jūlijā, Ventspils pilsētas centrā notiks BMX, inline skrituļslidošanas un skeitborda sacensības ar pašmāju un pasaules vadošo ekstrēmo sporta veidu pārstāvju piedalīšanos. Šajā dienā norisināsies arī ielu motociklu frīstaila sacensības – Ziemeļeiropas čempionāts strītbaikfrīstailā Kurland Stunt 2017.

Svētdien, 30.jūlijā, festivāls noslēgsies ar komandu sporta veidiem – notiks sacensības futbolā, florbolā, basketbolā un ielu dejās. Visu nedēļas nogali Ventspilī dažādās bezmaksas aktivitātēs varēs piedalīties arī festivāla apmeklētāji.

Ghetto Games ir ielu sporta un ielu kultūras kustība, kas ik gadu pulcē ap 12 000 dalībnieku un vairāk nekā 200 000 skatītāju.

Rīgā – bezmaksas treniņš tirdzniecības parkā Alfa

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu un sabiedrības sportisko izglītošanu, tirdzniecības parks Alfa sadarbībā ar sporta un fitnesa klubu Veselības Fabrika sestdien, 29.jūlijā, aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas sporta treniņa nodarbībām. Nodarbība notiks, sākot no pulksten 10.00, teritorijā pie t/p Alfa B ieejas.

«Vasaras pilnbriedā daudzi cilvēki vēlas pavadīt laiku brīvdabā, tāpēc arī t/p Alfa jau otro gadu sniedz iespēju ikvienam kopā ar tuviem draugiem vai ģimeni aktīvi izkustēties bezmaksas sporta nodarbībās, kā arī saņemt profesionālu treneru konsultācijas. Tā ir laba iespēja, neraugoties uz to, ka dzīvojam pilsētvidē, būt veselīgiem, aktīviem un labā formā. Bez tam ir pierādīts, ka aktīvs dzīvesveids uzlabo garastāvokli – tad kamdēļ lai to neievērotu,» atzīst tirdzniecības parka Alfa vadītāja Liene Apine.

Treniņš sastāvēs no trijām daļām – iesildošās, galvenās un noslēguma daļas, nodrošinot vispārēju fiziskās formas uzlabošanu. Intensitāte plānota vidēja, piedāvājot sportiskas aktivitātes cilvēkiem ar dažādām sagatavotības pakāpēm.

Treniņš būs balstīts uz spēka un izturības attīstīšanu, vairāk akcentējot tieši ķermeņa stiprināšanu jeb t.s. core. Katru reizi treneri uz vietas novērtēs dalībnieku fizisko sagatavotību, tāpēc treniņa uzbūve var mainīties atkarībā no kopējās sagatavotības pakāpes treniņa grupai, skaidro rīkotāji.

Treniņus vadīs, kā arī vingrinājumu izpildi pārraudzīs sertificēti treneri – Kristaps Strods.

Vienlaikus organizatori atgādina, ka līdzi jāņem vingrošanas paklājiņš un ūdens. Pēc nodarbības būs pieejama bezmaksas konsultācijas pie sporta trenera. Dalībnieku vecumam nav ierobežojuma.

Valmierā – pilsētas svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē Valmierā norisināsies pilsētas svētki. Organizatori ziņo, ka sestdien un svētdien norisināsies daudz un dažādi pasākumi, koncerti un radošās darbnīcas, kas iepriecinās kā pilsētas iedzīvotājus, tā viesus.

Sestdien, 29.jūlijā, svētku muzikālo programmu uz svētku Centrālās skatuves aizsāks koncerts Valmiera skan. Koncertā piedalīsies Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris (Ukraina), Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris Skan, popgrupa Notiņas, grupa Brangules un Yamaha mūzikas skolas ģitāristi.

Savukārt 29.jūlija vakarā, no pulksten 20.00 uz Centrālās skatuves uzstāsies grupa Astro’n’out, Intars Busulis un Abonementa orķestris, savukārt no pulksten 23.00 būs lustīga balle kopā ar grupām Dzelzs Vilks un Vēja radītie.

Savukārt jauniešiem 29.jūlijā no pulksten 20.00 tiek piedāvāta alternatīvās mūzikas skatuve Harmonija brīvdabā Palejas un Lucas ielas krustojuma teritorijā. Pulksten 20.00 skatuvi atklās Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas teātris ViA Gars ar interakcijām. Vēlāk skatuve pulcēs grupas Inokentijs Mārpls, All Day Long un Riga Reggae, bet pēc pusnakts uzstāsies DJ Horens.

Svētku muzikālo programmu svētdien, 30.jūlijā, pulksten 14.00 Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā noslēgs koncerts Vasaras vidū” kurā piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu koris, kvartets un stīgu orķestris.

Ref: 225.000.103.1296

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas