bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nepieradināmās teritorijas, Komēta un neredzīgo jautrās sporta spēles

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Karsto nedēļu noslēdz tikpat karsti un interesanti pasākumi. Esam izvēlējušies pastāstīt par festivālu Komēta, kas aicina sanākt kopā un baudīt mākslu bez reklāmām, par izstādi Cēsīs, apkopojot Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgos absolventus. Tāpat uz veselīgu dzīvesveidu kārtējo reizi mudina Kalnciema kvartāla tirdziņš un riteņbraukšanas sacensības Liepājā un Kuldīgā. Savukārt Strazdumuižā interesenti un biedri tiek aicināti piedalīties Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēlēs.

PIEKTDIEN, 27.jūlijā

Festivāls Komēta Daugavgrīvas cietoksnī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. līdz 29.jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī, Rīgā, notiks jau trešais mūzikas un kultūras festivāls Komēta.

Par feestivālu organizātori saka: «Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.»

Šogad par Komētas tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētu 2018 veidos vairāki, savstarpēji tematiski saistīti ciemati – skatuves, uz kurām uzstāsies tādi mākslinieki kā Goro no Sīrijas, grupa Spāre no Latvijas, Sturle Dagsland no Norvēģijas, Dobra Notch no Krievijas, Akua Naru no ASV un citi mākslinieki.

Ar pilnu programmu var iepazīties pasākuma mājaslapā.

Biļetes cena 25 – 30 eiro.

Festivāla Komēta pēdējās dienas – svētdienas – programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un piedalīties kultūras procesos un norisēs.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas Cēsīs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. jūlija līdz 26.augustam, Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē Cēsis un galerijā Insignia (Raunas ielā 12-1) tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 27.jūlijā plkst. 18.00.

Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas plašāku publiku iepazīstina ar 2018.gada spilgtāko sniegumu dažādu apakšnozaru diplomdarbos.

Kā norāda izstādes rīkotāji, jebkurš mākslas darbs ir tā autora personīgās teritorijas iezīmēšana, kas jau zināmā apvidū vai pilnīgi neskartās trajektorijās uzbūvē tikai sev raksturīgu, vēl nekad neredzētu telpu.

«Radītās vizuālās telpas maģiskais pievilkšanās spēks slēpjas ne tikai tās radītāja spējā nekurienes vidū uzcelt ko negaidītu. Tās burvība rodama arī mākslas darba radītāja un skatītāja attiecībās, kas piepilda jaunatklāto teritoriju ar neskaitāmām interpretācijām un nokrāsām, nereti uzceļot veselu jūtu arhitektūru. Autori skar dažādas teritorijas, gan runājot par sociāli aktuāliem tematiem, gan ļoti personīgām un privātām teritorijām, gan filozofiskiem skatījumiem uz vienmēr aktuālām tēmām, kā cilvēka attiecības ar sevi un apkārtējo pasauli. Tomēr, neskatoties uz teritoriju iekarotājiem un to apdzīvotājiem, pati telpa kļūst par autonomu, nepieradināmu teritoriju, kas, sākot dzīvot savu personisko dzīvi, nepakļaujas ne prāta, ne materialitātes, ne arī tās apdzīvotāju noteiktajiem likumiem,» atzīmē Latvijas Mākslas akadēmijas Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Vairāk uzziniet: šeit.

SESTDIEN, 28.jūlijā

Kalnciema kvartāla tirgus un jogas nodarbības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 28.jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgu papildinās bezmaksas jogas nodarbība bērniem un pieaugušajiem visas dienas garumā.

Kā norāda orgainzatori, tirgū veselīgā dzīvesveida piekritējiem patiks ne tikai Latvijā audzētas ogas – krūmmelenes, ērkšķogas, jāņogas un upenes, bet arī spēcinoša Ze Maize no bioloģiskām sastāvdaļām, kā rudzu, auzu, griķu milti un sēklas. Par veselīgām nodarbēm rūpējas arī amatnieki – Royal Games GL un Solid Wood Gifts piedāvā bērniem āķīgas attīstošās spēles un puzles.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Baltijas Kundalinī jogas festivāls piedāvās trīs kundalinī jogas nodarbības, ko vadīs Latvijā zināmi pasniedzēji – plkst. 10.00 Jolanta Vasermane, plkst. 12.00 Jānis Zušmanis un plkst. 14.00 Judīte Zapoļska. Uz nodarbībām ir aicināti ikviens – gan pieredzējuši, gan iesācēji. Jogotājiem līdzi jāņem sporta vai tūrisma paklājiņš, kā arī pleds vai sedziņa relaksācijas brīdim.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 

Riteņbraukšanas sacensības visai ģimenei Bērnu rallijs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sākot ar sestdienu, 28.jūliju, vairākās Latvijas pilsētās norisināsies bezmaksas riteņbraukšanas sacensību visai ģimenei Bērnu rallijs atlases kārtas.

Dalībnieki veiks posmus, kuros jāpierāda iemaņas šķēršļu trasēs, stūrējot velosipēdu, velokartu un tiem radniecīgu pārvietošanās līdzekli, kā arī jāspēj atrisināt dažādi ar ceļu satiksmi saistīti teorijas uzdevumi. Sacensībām sagatavoties nepieciešams jau laikus, atkārtojot praktiskās braukšanas iemaņas, īpaši šķēršļu figūras savukārt ceļu satiksmes noteikumus aicinām mācīties, izmantojot CSDD izveidotās interaktīvās spēles tīmekļa vietnē.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja startēt gan trīs grupās individuāli (A=2011.-2012.gados dzimušie, B=2008.-2010.gados dzimušie, C=2004.-2007.gados dzimušie), gan komandu grupā, kur viens dalībnieks ir vecumā līdz 14 gadiem, otrs – vecumā no 15 gadiem.

Sacensību atlases kārtas notiks piecās pilsētās: sestdien, 28.jūlijā – Liepājā, koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā; svētdien, 29.jūlijā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā; sestdien, 4.augustā – Jelgavā, t/c Valdeka stāvlaukumā; sestdien, 11.augustā – Saldū, Tirgus laukumā; svētdien, 12.augustā – Ventspilī, Saules ielā iepretim Piedzīvojumu parkam.

Visās pilsētās sacensību starts tiek dots pulksten 12.00, ierašanās pasākumā no pulksten 11.30.

Atlases kārtu godalgoto vietu ieguvēji mērosies prasmēs un zināšanās finālsacensībās, kas notiks 26.augustā Liepājā.

Tiek atgādināts, ka sacensību laikā izmantot savus velosipēdus varēs tikai tad, ja tie būs tehniskā kārtībā, ja nav par to pārliecības – nav jāuzstracas, pasākuma laikā inventāru nodrošina organizatori.

Reģistrēties sacensībām nepieciešams jau savlaicīgi tīmekļa vietnē www.berniem.csdd.lvBērnu rallijs konkursa sadaļā, iepazīstoties detalizētāk ar sacensību nolikumu.

Pasākums ir bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 29.jūlijā

Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēles

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 29.jūlijā, Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrība Redzi Mani rīko jautrās sporta spēles Strazdumuižas internātvidusskolas sporta laukumā. Šāds fiziskās kultūras aktivitāšu pasākums Rīga notiek jau ceturto gadu, kad vasarā uz virkni sporta stafešu pulcējas Rīgas, Daugavpils un Liepājas neredzīgo un vājredzīgo kopienu pārstāvji.

«Šajā gadā dalībniekiem būs iespēja pamēģināt kā jaunas aktivitāšu disciplīnas, tā arī sportot tādās distancēs, kuras viņi iemīļojuši no mūsu pagājušo gadu sacensībām,» saka biedrības vadītāja Līga Ķikute.

Sacensību sporta disciplīnu koordinators Viktors Sergejevs norāda, ka, lai visiem sniegtu līdzvērtīgus spēles apstākļus, sacensību dalībnieki piedalīsies disciplīnās ar redzes aizsegu (acis tiks aizklātas).

«Mūsu pieredzē sporta spēlēs piedalās ļoti dažādi cilvēki, ar atšķirīgu sportiskās sagatavotības līmeni – un ja kādam dalībniekam izaicinājums būs uz brīdi nolikt malā balto spieķi, vai suņa pavadoņa drošo saiti, tad citam šāda disciplīna var šķist par vienkāršu un papildu izaicinājumu radīs pilnīga tumsa sacenšoties,» skaidro Sergejevs.

Sporta spēles aicināti piedalīties draugi no Liepājas un Daugavpils  neredzīgo biedrībām, tāpat aicināti piedalīties visi interesenti un arī Strazdumuižas ciemata iedzīvotāji.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.