bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 13.11.2018 | Vārda dienas: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nepieradināmās teritorijas, Komēta un neredzīgo jautrās sporta spēles

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Karsto nedēļu noslēdz tikpat karsti un interesanti pasākumi. Esam izvēlējušies pastāstīt par festivālu Komēta, kas aicina sanākt kopā un baudīt mākslu bez reklāmām, par izstādi Cēsīs, apkopojot Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgos absolventus. Tāpat uz veselīgu dzīvesveidu kārtējo reizi mudina Kalnciema kvartāla tirdziņš un riteņbraukšanas sacensības Liepājā un Kuldīgā. Savukārt Strazdumuižā interesenti un biedri tiek aicināti piedalīties Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēlēs.

PIEKTDIEN, 27.jūlijā

Festivāls Komēta Daugavgrīvas cietoksnī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. līdz 29.jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī, Rīgā, notiks jau trešais mūzikas un kultūras festivāls Komēta.

Par feestivālu organizātori saka: «Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.»

Šogad par Komētas tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētu 2018 veidos vairāki, savstarpēji tematiski saistīti ciemati – skatuves, uz kurām uzstāsies tādi mākslinieki kā Goro no Sīrijas, grupa Spāre no Latvijas, Sturle Dagsland no Norvēģijas, Dobra Notch no Krievijas, Akua Naru no ASV un citi mākslinieki.

Ar pilnu programmu var iepazīties pasākuma mājaslapā.

Biļetes cena 25 – 30 eiro.

Festivāla Komēta pēdējās dienas – svētdienas – programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un piedalīties kultūras procesos un norisēs.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas Cēsīs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. jūlija līdz 26.augustam, Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē Cēsis un galerijā Insignia (Raunas ielā 12-1) tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 27.jūlijā plkst. 18.00.

Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas plašāku publiku iepazīstina ar 2018.gada spilgtāko sniegumu dažādu apakšnozaru diplomdarbos.

Kā norāda izstādes rīkotāji, jebkurš mākslas darbs ir tā autora personīgās teritorijas iezīmēšana, kas jau zināmā apvidū vai pilnīgi neskartās trajektorijās uzbūvē tikai sev raksturīgu, vēl nekad neredzētu telpu.

«Radītās vizuālās telpas maģiskais pievilkšanās spēks slēpjas ne tikai tās radītāja spējā nekurienes vidū uzcelt ko negaidītu. Tās burvība rodama arī mākslas darba radītāja un skatītāja attiecībās, kas piepilda jaunatklāto teritoriju ar neskaitāmām interpretācijām un nokrāsām, nereti uzceļot veselu jūtu arhitektūru. Autori skar dažādas teritorijas, gan runājot par sociāli aktuāliem tematiem, gan ļoti personīgām un privātām teritorijām, gan filozofiskiem skatījumiem uz vienmēr aktuālām tēmām, kā cilvēka attiecības ar sevi un apkārtējo pasauli. Tomēr, neskatoties uz teritoriju iekarotājiem un to apdzīvotājiem, pati telpa kļūst par autonomu, nepieradināmu teritoriju, kas, sākot dzīvot savu personisko dzīvi, nepakļaujas ne prāta, ne materialitātes, ne arī tās apdzīvotāju noteiktajiem likumiem,» atzīmē Latvijas Mākslas akadēmijas Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Vairāk uzziniet: šeit.

SESTDIEN, 28.jūlijā

Kalnciema kvartāla tirgus un jogas nodarbības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 28.jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgu papildinās bezmaksas jogas nodarbība bērniem un pieaugušajiem visas dienas garumā.

Kā norāda orgainzatori, tirgū veselīgā dzīvesveida piekritējiem patiks ne tikai Latvijā audzētas ogas – krūmmelenes, ērkšķogas, jāņogas un upenes, bet arī spēcinoša Ze Maize no bioloģiskām sastāvdaļām, kā rudzu, auzu, griķu milti un sēklas. Par veselīgām nodarbēm rūpējas arī amatnieki – Royal Games GL un Solid Wood Gifts piedāvā bērniem āķīgas attīstošās spēles un puzles.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Baltijas Kundalinī jogas festivāls piedāvās trīs kundalinī jogas nodarbības, ko vadīs Latvijā zināmi pasniedzēji – plkst. 10.00 Jolanta Vasermane, plkst. 12.00 Jānis Zušmanis un plkst. 14.00 Judīte Zapoļska. Uz nodarbībām ir aicināti ikviens – gan pieredzējuši, gan iesācēji. Jogotājiem līdzi jāņem sporta vai tūrisma paklājiņš, kā arī pleds vai sedziņa relaksācijas brīdim.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 

Riteņbraukšanas sacensības visai ģimenei Bērnu rallijs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sākot ar sestdienu, 28.jūliju, vairākās Latvijas pilsētās norisināsies bezmaksas riteņbraukšanas sacensību visai ģimenei Bērnu rallijs atlases kārtas.

Dalībnieki veiks posmus, kuros jāpierāda iemaņas šķēršļu trasēs, stūrējot velosipēdu, velokartu un tiem radniecīgu pārvietošanās līdzekli, kā arī jāspēj atrisināt dažādi ar ceļu satiksmi saistīti teorijas uzdevumi. Sacensībām sagatavoties nepieciešams jau laikus, atkārtojot praktiskās braukšanas iemaņas, īpaši šķēršļu figūras savukārt ceļu satiksmes noteikumus aicinām mācīties, izmantojot CSDD izveidotās interaktīvās spēles tīmekļa vietnē.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja startēt gan trīs grupās individuāli (A=2011.-2012.gados dzimušie, B=2008.-2010.gados dzimušie, C=2004.-2007.gados dzimušie), gan komandu grupā, kur viens dalībnieks ir vecumā līdz 14 gadiem, otrs – vecumā no 15 gadiem.

Sacensību atlases kārtas notiks piecās pilsētās: sestdien, 28.jūlijā – Liepājā, koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā; svētdien, 29.jūlijā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā; sestdien, 4.augustā – Jelgavā, t/c Valdeka stāvlaukumā; sestdien, 11.augustā – Saldū, Tirgus laukumā; svētdien, 12.augustā – Ventspilī, Saules ielā iepretim Piedzīvojumu parkam.

Visās pilsētās sacensību starts tiek dots pulksten 12.00, ierašanās pasākumā no pulksten 11.30.

Atlases kārtu godalgoto vietu ieguvēji mērosies prasmēs un zināšanās finālsacensībās, kas notiks 26.augustā Liepājā.

Tiek atgādināts, ka sacensību laikā izmantot savus velosipēdus varēs tikai tad, ja tie būs tehniskā kārtībā, ja nav par to pārliecības – nav jāuzstracas, pasākuma laikā inventāru nodrošina organizatori.

Reģistrēties sacensībām nepieciešams jau savlaicīgi tīmekļa vietnē www.berniem.csdd.lvBērnu rallijs konkursa sadaļā, iepazīstoties detalizētāk ar sacensību nolikumu.

Pasākums ir bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 29.jūlijā

Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēles

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 29.jūlijā, Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrība Redzi Mani rīko jautrās sporta spēles Strazdumuižas internātvidusskolas sporta laukumā. Šāds fiziskās kultūras aktivitāšu pasākums Rīga notiek jau ceturto gadu, kad vasarā uz virkni sporta stafešu pulcējas Rīgas, Daugavpils un Liepājas neredzīgo un vājredzīgo kopienu pārstāvji.

«Šajā gadā dalībniekiem būs iespēja pamēģināt kā jaunas aktivitāšu disciplīnas, tā arī sportot tādās distancēs, kuras viņi iemīļojuši no mūsu pagājušo gadu sacensībām,» saka biedrības vadītāja Līga Ķikute.

Sacensību sporta disciplīnu koordinators Viktors Sergejevs norāda, ka, lai visiem sniegtu līdzvērtīgus spēles apstākļus, sacensību dalībnieki piedalīsies disciplīnās ar redzes aizsegu (acis tiks aizklātas).

«Mūsu pieredzē sporta spēlēs piedalās ļoti dažādi cilvēki, ar atšķirīgu sportiskās sagatavotības līmeni – un ja kādam dalībniekam izaicinājums būs uz brīdi nolikt malā balto spieķi, vai suņa pavadoņa drošo saiti, tad citam šāda disciplīna var šķist par vienkāršu un papildu izaicinājumu radīs pilnīga tumsa sacenšoties,» skaidro Sergejevs.

Sporta spēles aicināti piedalīties draugi no Liepājas un Daugavpils  neredzīgo biedrībām, tāpat aicināti piedalīties visi interesenti un arī Strazdumuižas ciemata iedzīvotāji.


Pievienot komentāru

Novembra beigās bijušās prokurores Lozes slepkavības lietā sāks pratināt lieciniekus

Rīgas rajona tiesa 28.novembrī plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret Edgaru Kadiķi, kurš apsūdzēts bijušās prokurores Birutas Lozes slepkavībā.

Pētījums: Latvijai jāmācās jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu

Ņemot vērā pārmaiņas Eiropas Savienības budžetā, Latvijai ir jāapgūst jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu, pētījumā Eiropas Savienības budžets pēc 2020.gada. Latvijas iespējas secinājusi Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga.

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 6,1% līmenī

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati.

Tiesai nodod krimināllietu par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šī gada 8.novembrī nosūtījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā.

Latvija turpina sniegt medicīnisko palīdzību konfliktā Ukrainā cietušajiem karavīriem

12.novembrī Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari 18 dienu ilgu ārstēšanas kursu uzsāks septiņi konfliktā Ukrainā cietušie karavīri. Šī ir otrā karavīru grupa, kura šogad ir ieradusies Latvijā, lai saņemtu medicīnisko palīdzību.

Brexit sarunas līdz vēlai naktij, Lielbritānija saskata virzību uz vienošanos

Britu valdība un Eiropas Savienības sarunu vedēji veltījuši daļu no nakts uz pirmdienu, lai paietu kaut pāris soļus ceļā uz degošo vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Pieņem grozījumus noteikumos, lai stingrāk uzraudzītu numerācijas lietošanu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome pieņēmusi grozījumus noteikumos par numerācijas lietošanas tiesībām. Grozījumi veikti, lai SPRK būtu iespēja stingrāk uzraudzīt piešķirto numerācijas lietošanas tiesību izmantošanu, kā arī, lai atvieglotu numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas un anulēšanas procesu, skaidro komisijā.

Īpašniekiem uzdos sakārtot graustus Peitavas ielā un Brīvības ielā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 12.novembrī, atbalstīja lēmumprojektus par graustu piespiedu sakārtošanu Peitavas ielā 9/11 un Brīvības ielā 193.

NBS komandieris: Saspīlējums pasaulē aug, bet Latvija var justies droši

Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa – brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.

RD plāno atpirkt Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes Skanstes apkārtnē

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 12.novembrī, pieņēma lēmumu par kopsummā 443 905 eiro atpirkt bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes, kas nepieciešamas Skanstes revitalizācijas projekta īstenošanai.

SEB banka piešķir 2,7 milj. eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei

SEB banka piešķīrusi 2,7 miljonu eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei, kas tiks ieguldīti ostas infrastruktūras pilnveidošanā, rekonstruējot zvejas kuģu piestātni un būvējot noliktavu zvejas piederumu uzglabāšanai.

Latvijā šī gada 3.ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 10,3%

Būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 3.ceturksni, pieauga par 10,3%. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 9,2%, inženierbūvniecībā – par 5,7% un specializētajos būvdarbos – par 19,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Tevī neklausos! Ukrainas separātisti aizvada «vēlēšanas», kurli pret nosodījumu no Kijevas, Rietumvalstīm

Kremļa atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos ir aizvadījuši parlamenta un prezidenta «vēlēšanas», kur gaidāma pašreizējo vietvalžu uzvara balsojumos, ko Ukraina, Francija un Vācija ir nosaukusi par pretlikumīgiem.

Čakša: NMPD finansējums būs

Veselības ministre Anda Čakša atbalstījusi NMPD plānu darba organizēšanai un apliecināja, ka finansējums virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu pagarinātā normālā darba laika jautājumā nākamajā gadā tiks piešķirts.

Ermanbriks apstiprina – viņa vārds ir VDK aģentu kartotēkā

Jau pēc mēneša internetā būs izlasāmi Latvijā labi pazīstamu zinātnieku, kinorežisoru, televīzijas žurnālistu, mākslinieku vārdi, par kuriem ir liecības kā Valsts drošības komitejas ziņotājiem 70.–80.gados. Taču iztrūks komentārs par būtiskāko – kāds bija kartotēkā atrodamo aģentu nodarījums un ko viņi ziņoja. Vairāki no aģentūras, bez kuriem vienlaikus nav iedomājama Latvijas atmoda, par represīvās iestādes vervēšanas metodēm, bailēm un to, kā viņu izpratnē izpaudās šī sadarbošanās, stāsta tikko iznākušajā dokumentālajā filmā Lustrum. Filmai interviju sniedza arī žurnālists, mūziķis un Rīgas skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks, kuru atceras kā padomju gados populārā raidījuma Varavīksne veidotāju, iesāk raidījums Nekā personīga.

KNAB uzmanību piesaista vairākas dārgas, bet nedeklarētas Trukšņa mēbeles

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzmanību piesaistījušas vairākas dārgas mēbeles, kuras Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis esot iegādājies savām vajadzībām, iztērējot naudas summu, kas līdzvērtīga vai pat pārsniedz viņa oficiālo gada atalgojumu pašvaldībā, lai gan mēra valsts amatpersonas deklarācijā šādi pirkumi nav norādīti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Pasažiera bagāžā atklāj teju 30'000 viltotu tablešu impotences ārstēšanai

Veicot muitas kontroles pasākumus lidostā Rīga, VID Muitas pārvaldes amatpersonas kādas personas bagāžā atklāja lielu daudzumu recepšu medikamentu impotences ārstēšanai. Oficiālo preču zīmju īpašnieku sniegtie atzinumi liecina, ka šie medikamenti ir viltoti.

Bildēs: Lielvaru līderi atzīmē 100.gadus kopš Pirmā pasaules kara beigām

Ja Ziemeļaustrumeiropas valstīm 2018.gads ir valstiskuma simtgades jubilejas laiks, tad pasaules lielvarām tas liek atcerēties savstarpējā Pirmā pasaules kara beigas un ārkārtīgi lielo skaitu tolaik kritušo tautiešu.

Alus nozare: nav pamata pārmērīgam optimismam

«Atskatoties uz šī gada vasaru, jāatzīst, ka laika apstākļi patiešām bija labvēlīgi dzērienu, tostarp arī alus, ražotājiem. Nevar noliegt, ka ilgstošie karstuma periodi šovasar veicināja dzērienu patēriņu. Tomēr, lai sniegtu objektīvu skatījumu uz situāciju nozarē, nevar raudzīties tikai uz vienu no apstākļiem,» norāda Latvijas Alus Darītāju Savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai

Turpinot digitālo pakalpojumu attīstību, Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai. Tas nozīmē, ka papildus tūlītējiem maksājumiem savas bankas ietvaros Swedbank klienti visā Baltijā var saņemt zibmaksājumus arī no citām bankām Eiropā, kas piedāvā šādu funkcionalitāti.

Bildēs: Polija atzīmē 100.gadus kopš neatkarības atjaunošanas ar milzu gājienu

Vairāk nekā 200 000 cilvēku Varšavā piedalījušies gājienā svētdien, 11.novembrī, par godu simtajai gadadienai, kopš Polija atguvusi savu valstiskumu.

RS parādi tuvojas 300 miljoniem; Ušakovs uzskata, ka uzņēmums strādā labi

Rīgas dome ir nobalsojusi par 22 miljonu papildu dotāciju Rīgas satiksmei, līdz ar to uzņēmums šogad pilsētai izmaksā 123 miljonus, atgādina raidījumā Nekā personīga. Tāpat raidījumā atzīmē, ka pirms pieciem gadiem uzņēmums noslēdza līgumus par 175 autobusu un 125 trolejbusu iegādi, tomēr līdz šim nopirkta mazāk nekā puse no pasūtījuma – «lauvas tiesa» atstāta uz līguma beigām. «Vienlaikus RS pērk arī 20 zemās grīdas tramvajus. Lai plānu izpildītu, uzņēmumam jāaizņemas ap simt miljoniem eiro. Nākamgad uzņēmuma saistības, visticamāk, pārsniegs 300 miljonus,» saka raidījumā Nekā personīga.

NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši

Sākot skaļi runāt par problēmām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, situācija dienestā ir nedaudz nomierinājusies, Latvijas Radio stāsta NMPD vadītāja Liene Cipule.

Kaliforniju skāruši traģiskākie mežu ugunsgrēki kopš 1933.gada

Ugunsgrēkos, kas šobrīd skāruši Kalifornijas štatu Amerikas Savienotajās Valstīs, bojāgājušo skaits sasniedzis 31 cilvēku, bet par vēl aptuveni 200 personām nav skaidru ziņu, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes.

Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī VARAM

Partiju apvienība Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, stāsta Jaunās vienotības politiķis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Jaunākie komentāri