bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.08.2018 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nepieradināmās teritorijas, Komēta un neredzīgo jautrās sporta spēles

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Karsto nedēļu noslēdz tikpat karsti un interesanti pasākumi. Esam izvēlējušies pastāstīt par festivālu Komēta, kas aicina sanākt kopā un baudīt mākslu bez reklāmām, par izstādi Cēsīs, apkopojot Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgos absolventus. Tāpat uz veselīgu dzīvesveidu kārtējo reizi mudina Kalnciema kvartāla tirdziņš un riteņbraukšanas sacensības Liepājā un Kuldīgā. Savukārt Strazdumuižā interesenti un biedri tiek aicināti piedalīties Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēlēs.

PIEKTDIEN, 27.jūlijā

Festivāls Komēta Daugavgrīvas cietoksnī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. līdz 29.jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī, Rīgā, notiks jau trešais mūzikas un kultūras festivāls Komēta.

Par feestivālu organizātori saka: «Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.»

Šogad par Komētas tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētu 2018 veidos vairāki, savstarpēji tematiski saistīti ciemati – skatuves, uz kurām uzstāsies tādi mākslinieki kā Goro no Sīrijas, grupa Spāre no Latvijas, Sturle Dagsland no Norvēģijas, Dobra Notch no Krievijas, Akua Naru no ASV un citi mākslinieki.

Ar pilnu programmu var iepazīties pasākuma mājaslapā.

Biļetes cena 25 – 30 eiro.

Festivāla Komēta pēdējās dienas – svētdienas – programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un piedalīties kultūras procesos un norisēs.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas Cēsīs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. jūlija līdz 26.augustam, Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē Cēsis un galerijā Insignia (Raunas ielā 12-1) tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 27.jūlijā plkst. 18.00.

Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstāde Nepieradināmās teritorijas plašāku publiku iepazīstina ar 2018.gada spilgtāko sniegumu dažādu apakšnozaru diplomdarbos.

Kā norāda izstādes rīkotāji, jebkurš mākslas darbs ir tā autora personīgās teritorijas iezīmēšana, kas jau zināmā apvidū vai pilnīgi neskartās trajektorijās uzbūvē tikai sev raksturīgu, vēl nekad neredzētu telpu.

«Radītās vizuālās telpas maģiskais pievilkšanās spēks slēpjas ne tikai tās radītāja spējā nekurienes vidū uzcelt ko negaidītu. Tās burvība rodama arī mākslas darba radītāja un skatītāja attiecībās, kas piepilda jaunatklāto teritoriju ar neskaitāmām interpretācijām un nokrāsām, nereti uzceļot veselu jūtu arhitektūru. Autori skar dažādas teritorijas, gan runājot par sociāli aktuāliem tematiem, gan ļoti personīgām un privātām teritorijām, gan filozofiskiem skatījumiem uz vienmēr aktuālām tēmām, kā cilvēka attiecības ar sevi un apkārtējo pasauli. Tomēr, neskatoties uz teritoriju iekarotājiem un to apdzīvotājiem, pati telpa kļūst par autonomu, nepieradināmu teritoriju, kas, sākot dzīvot savu personisko dzīvi, nepakļaujas ne prāta, ne materialitātes, ne arī tās apdzīvotāju noteiktajiem likumiem,» atzīmē Latvijas Mākslas akadēmijas Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Vairāk uzziniet: šeit.

SESTDIEN, 28.jūlijā

Kalnciema kvartāla tirgus un jogas nodarbības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 28.jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgu papildinās bezmaksas jogas nodarbība bērniem un pieaugušajiem visas dienas garumā.

Kā norāda orgainzatori, tirgū veselīgā dzīvesveida piekritējiem patiks ne tikai Latvijā audzētas ogas – krūmmelenes, ērkšķogas, jāņogas un upenes, bet arī spēcinoša Ze Maize no bioloģiskām sastāvdaļām, kā rudzu, auzu, griķu milti un sēklas. Par veselīgām nodarbēm rūpējas arī amatnieki – Royal Games GL un Solid Wood Gifts piedāvā bērniem āķīgas attīstošās spēles un puzles.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Baltijas Kundalinī jogas festivāls piedāvās trīs kundalinī jogas nodarbības, ko vadīs Latvijā zināmi pasniedzēji – plkst. 10.00 Jolanta Vasermane, plkst. 12.00 Jānis Zušmanis un plkst. 14.00 Judīte Zapoļska. Uz nodarbībām ir aicināti ikviens – gan pieredzējuši, gan iesācēji. Jogotājiem līdzi jāņem sporta vai tūrisma paklājiņš, kā arī pleds vai sedziņa relaksācijas brīdim.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 

Riteņbraukšanas sacensības visai ģimenei Bērnu rallijs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sākot ar sestdienu, 28.jūliju, vairākās Latvijas pilsētās norisināsies bezmaksas riteņbraukšanas sacensību visai ģimenei Bērnu rallijs atlases kārtas.

Dalībnieki veiks posmus, kuros jāpierāda iemaņas šķēršļu trasēs, stūrējot velosipēdu, velokartu un tiem radniecīgu pārvietošanās līdzekli, kā arī jāspēj atrisināt dažādi ar ceļu satiksmi saistīti teorijas uzdevumi. Sacensībām sagatavoties nepieciešams jau laikus, atkārtojot praktiskās braukšanas iemaņas, īpaši šķēršļu figūras savukārt ceļu satiksmes noteikumus aicinām mācīties, izmantojot CSDD izveidotās interaktīvās spēles tīmekļa vietnē.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja startēt gan trīs grupās individuāli (A=2011.-2012.gados dzimušie, B=2008.-2010.gados dzimušie, C=2004.-2007.gados dzimušie), gan komandu grupā, kur viens dalībnieks ir vecumā līdz 14 gadiem, otrs – vecumā no 15 gadiem.

Sacensību atlases kārtas notiks piecās pilsētās: sestdien, 28.jūlijā – Liepājā, koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā; svētdien, 29.jūlijā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā; sestdien, 4.augustā – Jelgavā, t/c Valdeka stāvlaukumā; sestdien, 11.augustā – Saldū, Tirgus laukumā; svētdien, 12.augustā – Ventspilī, Saules ielā iepretim Piedzīvojumu parkam.

Visās pilsētās sacensību starts tiek dots pulksten 12.00, ierašanās pasākumā no pulksten 11.30.

Atlases kārtu godalgoto vietu ieguvēji mērosies prasmēs un zināšanās finālsacensībās, kas notiks 26.augustā Liepājā.

Tiek atgādināts, ka sacensību laikā izmantot savus velosipēdus varēs tikai tad, ja tie būs tehniskā kārtībā, ja nav par to pārliecības – nav jāuzstracas, pasākuma laikā inventāru nodrošina organizatori.

Reģistrēties sacensībām nepieciešams jau savlaicīgi tīmekļa vietnē www.berniem.csdd.lvBērnu rallijs konkursa sadaļā, iepazīstoties detalizētāk ar sacensību nolikumu.

Pasākums ir bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 29.jūlijā

Vājredzīgo un neredzīgo jautrās sporta spēles

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 29.jūlijā, Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrība Redzi Mani rīko jautrās sporta spēles Strazdumuižas internātvidusskolas sporta laukumā. Šāds fiziskās kultūras aktivitāšu pasākums Rīga notiek jau ceturto gadu, kad vasarā uz virkni sporta stafešu pulcējas Rīgas, Daugavpils un Liepājas neredzīgo un vājredzīgo kopienu pārstāvji.

«Šajā gadā dalībniekiem būs iespēja pamēģināt kā jaunas aktivitāšu disciplīnas, tā arī sportot tādās distancēs, kuras viņi iemīļojuši no mūsu pagājušo gadu sacensībām,» saka biedrības vadītāja Līga Ķikute.

Sacensību sporta disciplīnu koordinators Viktors Sergejevs norāda, ka, lai visiem sniegtu līdzvērtīgus spēles apstākļus, sacensību dalībnieki piedalīsies disciplīnās ar redzes aizsegu (acis tiks aizklātas).

«Mūsu pieredzē sporta spēlēs piedalās ļoti dažādi cilvēki, ar atšķirīgu sportiskās sagatavotības līmeni – un ja kādam dalībniekam izaicinājums būs uz brīdi nolikt malā balto spieķi, vai suņa pavadoņa drošo saiti, tad citam šāda disciplīna var šķist par vienkāršu un papildu izaicinājumu radīs pilnīga tumsa sacenšoties,» skaidro Sergejevs.

Sporta spēles aicināti piedalīties draugi no Liepājas un Daugavpils  neredzīgo biedrībām, tāpat aicināti piedalīties visi interesenti un arī Strazdumuižas ciemata iedzīvotāji.


Pievienot komentāru

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.