bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 11.12.2018 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

PIEKTDIEN, 17.augustā


Ar gaismu šovu Ūdens stāsts mēness gaismā sāksies Rīgas svētki 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 17.augustā, ar koncertu Vērmanes dārzā Laikmets un mūzika, ar Imanta Kalniņa dziesmu vakaru Grīziņkalnā, koncertciklu Dziesmu tilti un gaismas šovu Ūdens stāsts mēness gaismā sāksies Rīgas svētki 2018 – pilsētas 817.dzimšanas dienas svinības. Trīs svētku dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgo pasākumu programmu gan 11. novembra krastmalā, gan Vērmanes dārzā, gan kultūras iestādēs, gan parkos un laukumos pilsētas centrā un apkaimēs.

Kā katru gadu, Rīgas svētku pirmajā dienā notiek jau par jauku tradīciju kļuvis pasākums, kurā tiek godināti tie rīdzinieku pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Rīgas domes priekšsēdētāja pieņemšana par godu Zelta pāriem šogad notiks Kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Šogad svētki notiek Latvijas valsts simtgades un Rīgas Latviešu biedrības 150. gadadienas zīmē, un par godu šai jubilejai plaša pasākumu programma risināsies Vērmanes dārzā, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. Svētkus atklās ar koncertu Laikmets un mūzika, kurā klausītājus priecēs Rīgas Latviešu biedrības Jubilejas kamerorķestris. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā, Rīgā un Rīgas Latviešu biedrībā pirms simt gadiem un vēl agrāk skanējušus skaņdarbus. Kamerorķestris izpildīs Franča Ādama Feihtnera, Džoakīno Rosīni, Riharda Vilhelma Vāgnera, Alfrēda Kalniņa, Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Kalniņa un Ringolda Ores radīto mūziku. Koncertā piedalīsies solisti Evija Martinsone un Kalvis Kalniņš, diriģents Andris Veismanis.

Savukārt citā Rīgas parkā – Grīziņkalnā piektdienas vakarā varēs baudīt Imanta Kalniņa mūziku. Grīziņkalnā augušā komponista Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Austras Pumpures audzēkņi un darba turpinātāji jeb Austrasbērni – Ieva Akuratere, Arnis Miltiņš, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols, Silvija Silava, Anta Eņģele, Inta Pauļuka, Andris Mičulis un citi. Pasākuma īpašie viesi būs Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis, kuri klausītājiem izpildīs pašu veidoto Imanta Kalniņa dziesmu programmu, bet vakara noslēgumā klātesošos priecēs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa Autobuss debesīs. Dziesmu vakaru vadīs un arī sev tuvās Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs dziesminieks Goran Gora.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti vērot muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu Ūdens stāsts mēness gaismā, kā arī apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju Aquatorium. Pēc plkst. 23.00 līdz pat plkst. 3.00 naktī katru pusstundu pilsētas kanāla krastos pie Rīgas brīvostas pārvaldes bākas varēs izbaudīt romantisku Rīgas ostas stāstu 10 minūšu garumā.

Rīgas svētku pirmajā dienā apmeklētāji gaidīti arī Stacijas laukumā, kur uz Origo Summer Stage skatuves uzstāsies koncertcikla Dziesmu tilti dalībnieki. Piektdienas koncertā klausītāji dzirdēs VEF Kultūras pils vijolnieku ansambli Kantilēna, Kultūras un atpūtas centra Imanta vīru vokālo kvartetu Harmonija Rīgai, koncertprogrammu Tornī pulkstens skaita mirkļus… ar Marta Kristiāna Kalniņa, Kristiānas Stirānes un Līvas Kalniņas piedalīšanos un populāru deju melodiju programmu Retro ritmos VEF Kultūras pils tautas instrumentu orķestra Sadko sniegumā. Koncertu noslēgs folkmūzikas grupa no Čīles Montemar.

Savukārt kinomīļi aicināti uz Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeju, kur skatoties kino materiālus no 1917. līdz 1930.gadam – kinohronikas, dokumentālās un inscenētās filmas – varēs ceļot laikā un redzēt Rīgu apmēram pirms simts gadiem. Kino materiālu izrādīšanu papildinās programma bērniem un improvizācijas teātra izrādes.

Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotas izstādes, izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no vairāk nekā 40 svētku norises vietām.

Svētku dienās 18. un 19.augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

SESTDIEN, 18.augustā


Banānu izbraukums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Festivāla Ķiploks – visu garšu karalis ietvaros, sestdien, 18.augustā plkst. 15.30 Raunas pilsdrupu estrādē visi interesenti varēs noskatīties Dramaturgu teātra izrādi, Hermaņa Paukša komēdiju Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi. Ķiploku burve netiek uzaicināta uz princeses pilngadības balli, tāpēc uzliek princesei apgrūtinājumu: ja princese ēdīs banānus, tad pārvērtīsies par mērkaķi. Kādi komiski sarežģījumi radīsies, kāds būs to atrisinājums?

Lomās šajā izrādē būs skatāmi Drmaturgu teātra aktieri un studijas audzēkņi Antra Legzdiņa, Antra Sigājeva, Dagnija Gaubšteina, Dana Ozola, Diāna Zēberga, Krista Laktuka, Linda Ijaba, Signija Rībena, Sintija Kaņepe, Olga Zeile, Edvards Rutkis un Ronalds Būrmanis. Ieeja uz šo izrādi – bezmaksas.

Dramaturgu teātris ir dibināts 2007. gadā un ir vienīgais teātris Latvijā, kurā tiek iestudēti tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru darbi. Šobrīd teātrī turpinās iesāktais aktiermeistarības, personības pilnveidošanas un izrāžu iestudēšanas darbs, taču skatītājiem izrādes Rīgā būs pieejamas tikai pēc telpu rekonstrukcijas. Tiem bijušajiem teātra dalībniekiem, citiem teātra mākslas cienītājiem un interesentiem, kuri var un vēlas jebkādā veidā atbalstīt teātra pārbūves un labiekārtošanas projektu, lūdzam sazināties ar teātri, rakstot vēstules uz e-pasta adresi: dramaturgu.teatris@gmail.com, lai vienotos par abpusēji izdevīgu sadarbību. Visi, vairāk nekā 200 teātra pašreizējie dalībnieki izsaka cerību, ka vienīgajam teātrim, kas nopietni rūpējas par latviešu dramaturģijas nākotni, atradīsies pietiekami daudz atbalstītāju, lai tas varētu veiksmīgi īstenot šo projektu.

Dramaturgu teātris atrodas Rīgā, Kr. Barona ielā 130/12. Vairāk informācijas skatīt šeit: www.dramaturguteatris.lv

Rēzeknes pilsētas ģimeņu sporta diena Kovšu Brīnumzeme

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē pie Kovšu ezera ģimenēm būs iespēja doties pastaigā pa Kovšu brīnumzemi, meklējot dārgumus, dodoties pa Veselības taku, piedaloties jautrajā stafetē un citās aktivitātēs.

Pasākuma norises laiks: 11.00–14.00

Dalībnieki: ģimenes kopā ar bērniem bez vecuma ierobežojumiem.

Piesakoties sacensībām, dalībnieki apliecina, ka neiebilst sacensību laikā organizatoru uzņemto fotogrāfiju izmantošanai sacensību publiskajos materiālos.

SVĒTDIEN, 19.augustā


Pilsētas festivāls Piena svētki

 

Svētdien, 19.augustā, visas dienas garumā no 12.00 līdz 23.00 Rīgā, Briāna ielas labiekārtotajā kvartālā pie Stricka villas un kafejnīcas Piens, ar muzikāliem priekšnesumiem, teātra izrādēm, meistardarbnīcām un laikmetīgo cirku tiks svinēti jau desmitie Piena svētki. Pilsētas festivālu šogad apmeklēt bez maksas aicināti kā bērni, tā pieaugušie.

Svētku centrā arī šogad ir mūzika. Mierpilnā noskaņojumā klausītājus ievedīs Vladislava Nastavševa un grupas Ezeri koncertprogramma Lēnās dejas, ka arī ambientās mūzikas meistars Raimonds Tiguls kopā ar sitaminstrumentu virtuozu Arti Orubu. Skanēs arī kas nedzirdēts – svētdien vienu no pirmajiem koncertiem sniegs jaunā elektroniskās mūzikas apvienība Autographic. Jaudu svētkiem dos reperis Edavārdi un Satellites LV, savukārt izdejoties varēs pie elektroniskā avangard-popa dueta Domenique Dumont un sintī-popa ansambļa Kasetes.

Nepiespiestā Piena svētku atmosfērā dienas pirmajā pusē bērni un pieaugušie kļūs par lieciniekiem režisora Jāņa Znotiņa izrādei Karnevāls un kartupeļu salāti, kas tapusi pēc igauņu mūsdienu autora Andrusa Kivirehka grāmatas motīviem. Maziem un lieliem elpu aizraus laikmetīgā cirka izrāde ASUELTO. Spāņu cirka apvienības HURyCAN performance ir piecu meistarīgu cirka akrobātu stāsts par to, kā dzīvi pielīdzināt dzīvam organismam. Izrāde tiks demonstrēta, sadarbojoties ar laikmetīgā cirka festivālu Re Riga.

Par skatuves mākslas centrālo notikumu kļūs Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde Zenīts, kas ir mūziķa un komponista Jāņa Šipkēvica un viņa kādreizējā klasesbiedra, izrādes dzejas autora Marta Pujāta vēstījums par skolas gados piedzīvoto. Izrādes galvenie varoņi ir Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Holgers Štāls un Kristaps Apkalns, un kopā ar viņiem uzstāsies LNSO zenītansamblis diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Piena svētki 19. augustā ir daļa no daudzveidīgās Rīgas svētku programmas, un bez muzikālajiem un skatuves mākslas priekšnesumiem pasākuma laika darbosies arī ēdināšanas zona un meistardarbnīcas. Plašāk ar pasākuma programmu iespējams iepazīties šeit.

Ieeja festivālā bez maksas.

Adoptēto dzīvnieku saiets 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzīvnieku aizsardzības biedrība Liberta sadarbībā ar atpūtas parku Pērkone, Bigpocket un Agility Liepāja – AFA Liepāja rīko Adoptēto dzīvnieku saietu 2018. Saieta mērķis ir popularizēt dzīvnieku adopciju Latvijā, tas norisināsies atpūtas parkā Pērkone (Pērkones iela 32, Liepāja) no plkst. 14.00.

Pasākumu vadīs Raivis Šulcs (Mc Raivii) un tā laikā būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, iepazīties ar adoptēto dzīvnieku laimīgajiem stāstiem, redzēt adžilitī paraugdemonstrējumus un ziedot Dzīvnieku aizsardzības biedrības Liberta dzīvniekiem noderīgas lietas.
Ikviens adoptētājs ar savu mīluli, adoptēt gribētājs vai vienkārši dzīvniekmīlis būs gaidīts, lai kopā pavadītu pozitīvi šo dienu. Pēc plkst. 18.00 būs iespēja neformālā atmosfērā piedalīties piknikā, tāpēc līdzi jāņem groziņi un kur apsēsties. Pasākumus apmeklējot ar mīluli, tam jābūt vakcinētam un čipētam, reģistrētam.


Pievienot komentāru

Makrons tiekas ar arodbiedrībām, lai apturētu «dzelteno vestu» nemierus

Pēc masu nemieriem Francijā, kuros nedēļas nogalē aizturēti 1,709 protestētāji, Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien tiekas ar arodbiedrībām un darbadevēju organizācijām, lai mēģinātu rast izeju no politiskas krīzes, ko izraisījuši mēnesi ilgi protesti.

Keris: Pagaidām pāragri spriest par arodbiedrības atbalstu virsstundu skaita palielināšanai

Pagaidām ir pāragri spriest par arodbiedrības atbalstu virsstundu skaita palielināšanai, teica Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Tiesai nodod krimināllietu pret bijušo bērnunama Līkumi vadītāju Boķi

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra ir nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzība uzrādīta bijušajam bērnunama Līkumi vadītājam Jurim Boķim.

Mainīgi laika apstākļi sarežģī braukšanas apstākļus uz grants autoceļiem

Mainīgos laika apstākļos īpaši uzmanīgiem ir jābūt uz reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Autoceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka laiks autoceļu brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz ceļa brauktuves netiek normēts.

Jurašs: Likumdošanas procesam jāvieš uzticība sabiedrībā

Lobēšanas apkarošana un tās regulējums ir viens no pretkorupcijas politikas elementiem. Tas uzlabo lēmumu pieņemšanas procesu, padara to maksimāli godīgu, atklātu un vieš uzticību sabiedrībā. To pirmdien, 10.decembrī, atklājot Saeimā pasākumu par godu Starptautiskajai pretkorupcijas dienai, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

ANO konferencē pieņemts globālais migrācijas pakts

Neskatoties uz vairāku valstu izstāšanos, ANO konferencē Marrākešā pirmdien, 10.decembrī, parakstīts globālais migrācijas pakts.

Vējonis atsauks Gobzema nomināciju premjera amatam

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atsauks politiķa, KPV LV pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam.

Ekonomisti: Turpmāk inflāciju diktēs ārējie faktori

Šobrīd Latvijā nav pārāk straujas inflācijas, kas liecinātu par ekonomikas pārkaršanu, taču nav arī deflācijas, kas vairumā gadījumu arī nav vēlama. Algu kāpums ir straujš, bet neaiziet tādās galējībās kā Eiropas Savienības jaunajās dalībvalstīs Centrāleiropā, norāda Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Turpinās Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkumi Latvijā un Igaunijā

Rail Baltica kopuzņēmums izsludinājis otrās kārtas iepirkumu par būvprojektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumu sniegšanu posmiem Vangaži–Salaspils–Misa Latvijā un Tallina–Rapla Igaunijā.

RD pārņems Kalnciema ielas grausta sakārtošanu, kuram pēkšņi mainījušies īpašnieki

Ja Kalnciema ielā 2B esošā nama īpašnieki neturpinās nama bīstamo daļu demontāžu, otrdien, 11.decembrī, to sāks pašvaldības pieaicinātie speciālisti, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas sēdē paziņoja tās vadītājs Oļegs Burovs.

Valsts fondēto pensiju shēmas plānos uzkrātais kapitāls audzis par 10,2%

Šā gada deviņos mēnešos valsts fondēto pensiju shēmas jeb pensiju 2.līmeņa ieguldījumu plānos Latvijā uzkrātais pensiju kapitāls pieaudzis par 10,2% jeb 334,8 miljoniem eiro, septembra beigās sasniedzot 3,61 miljardu eiro.

KPV LV frakcija pauž atbalstu Gobzemam

Partijas KPV LV Saeimas frakcija paudusi atbalstu Ministru prezidenta amata kandidātam Aldim Gobzemam kā valdības veidošanas sarunu vedējam.

Publisko Finanšu ministrijas un LIKA izstrādātās FIDIC līgumu veidnes

Finanšu ministrijas darba grupa, kurā piedalījās arī Latvijas inženierkonsultantu asociācijas pārstāvji, pabeigusi darbu pie divām FIDIC standarta būvniecības līgumu veidnēm. To galvenais uzdevums – standartizēt un vienkāršot iepirkumu sistēmu.

Atalgojumu mediķiem plāno palielināt no nākamā gada janvāra

Lai nodrošinātu ārstniecības personu darba samaksas palielinājumu par 20% saskaņā ar iepriekš apstiprinātajiem politikas plānošanas dokumentiem, Veselības ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, paredzot attiecīgu vidējās darba samaksas palielinājumu ārstiem, māsām un citam medicīnas personālam.

Slimnīca Igaunijā prasīs maksāt par neatceltiem ārsta apmeklējumiem

Igaunijā Austrumviru Centrālā Slimnīca grasās ieviest kārtību, ka pacientam, kurš neierodas uz pierakstu pie ārsta un nav par to iepriekš informējis, par nenotikšu apmeklējumu būs jāmaksā šā vai tā.

Novembra beigās nedaudz pieaudzis bezdarba līmenis Latvijā

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Baltijas lauksaimnieki Briselē protestēs par godīgiem tiešajiem maksājumiem

Eiropadomē ceturtdien, 13.decembrī pulcēsies Eiropas Savienības valstu vai to valdību vadītāji, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs un Augstākā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos, lai apspriestu ES budžeta jautājumu. Baltijas lauksaimnieki šajā laikā Briselē protestēs par godīgiem tiešajiem maksājumiem.

Pētījums: Jādara vairāk, lai ar tehnoloģijām atvieglotu nodokļu saistību izpildi

Uzņēmējdarbības nodokļu saistību izpildes sloga četri galvenie rādītāji vidēji pasaulē gandrīz nav mainījušies: saistību izpildes laiks; maksājumu skaits; kopējā nodokļu un iemaksu likme jeb KNIL un pēcdeklarēšanas indekss, secināts PwC un Pasaules Bankas Grupas veidotajā pārskatā Paying Taxes 2019.

Inflācija Latvijā gada griezumā sasniedz 3%

Šā gada novembrī, salīdzinot ar 2017.gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 3,0%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 3,0%.

Bildēs: Viļņā plaša demonstrācija skolotāju streika atbalstam

Viļņā plaši apmeklēta bijusi protesta akcija «Pēdējais zvans», lielam skaitam iedzīvotāju, paužot solidaritāti ar vairāk nekā tūkstoti pedagogu, kuri valstī streiko jau vairākas nedēļas, lai panāktu algu celšanu un citus uzlabojumus skolu un bērnudārzu darbībā.

Pacientei pēc onkoloģiskas saslimšanas veic Eiropā unikālu rekonstruktīvo operāciju

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kādai aptuveni 50 gadus vecai pacientei ar onkoloģisku saslimšanu veikta Eiropas mērogā unikāla operācija, lai atjaunotu balss saišu funkcijas, izmantojot transplantātu no pašas pacientes kājas. Operācija ilgusi piecas stundas

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi krietni straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat pārskatītie dati, kas apkopoti par 26 bloka zemēm.

Būvvalde izsniegusi visu Skanstes tramvaja posmu būvatļaujas

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļaujas visiem pieciem Skanstes tramvaja projekta posmiem, apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

ES Tiesa: Lielbritānija drīkst vienpusēji atcelt izstāšanos no bloka

Eiropas Savienības Tiesa ir atzinusi, ka Lielbritānijai ir tiesības vienpusēji atcelt tās izstāšanos no ES, arī nesaņemot atļauju tā rīkoties no pārējām 27 dalībvalstīm.

Konkurences padomes locekles amatā stājas Līga Daugaviete

Konkurences padomes locekles amata pienākumus no pirmdienas, 10.decembra, sāk pildīt Līga Daugaviete, kuru šī gada 13.novembrī amatā apstiprinājis Ministru kabinets, BNN informē Konkurences padomes Komunikācijas speciāliste Zane Gorškova.

Jaunākie komentāri