bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 26.09.2018 | Vārda dienas: Kurts, Knuts, Gundars
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

PIEKTDIEN, 17.augustā


Ar gaismu šovu Ūdens stāsts mēness gaismā sāksies Rīgas svētki 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 17.augustā, ar koncertu Vērmanes dārzā Laikmets un mūzika, ar Imanta Kalniņa dziesmu vakaru Grīziņkalnā, koncertciklu Dziesmu tilti un gaismas šovu Ūdens stāsts mēness gaismā sāksies Rīgas svētki 2018 – pilsētas 817.dzimšanas dienas svinības. Trīs svētku dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgo pasākumu programmu gan 11. novembra krastmalā, gan Vērmanes dārzā, gan kultūras iestādēs, gan parkos un laukumos pilsētas centrā un apkaimēs.

Kā katru gadu, Rīgas svētku pirmajā dienā notiek jau par jauku tradīciju kļuvis pasākums, kurā tiek godināti tie rīdzinieku pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Rīgas domes priekšsēdētāja pieņemšana par godu Zelta pāriem šogad notiks Kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Šogad svētki notiek Latvijas valsts simtgades un Rīgas Latviešu biedrības 150. gadadienas zīmē, un par godu šai jubilejai plaša pasākumu programma risināsies Vērmanes dārzā, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. Svētkus atklās ar koncertu Laikmets un mūzika, kurā klausītājus priecēs Rīgas Latviešu biedrības Jubilejas kamerorķestris. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā, Rīgā un Rīgas Latviešu biedrībā pirms simt gadiem un vēl agrāk skanējušus skaņdarbus. Kamerorķestris izpildīs Franča Ādama Feihtnera, Džoakīno Rosīni, Riharda Vilhelma Vāgnera, Alfrēda Kalniņa, Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Kalniņa un Ringolda Ores radīto mūziku. Koncertā piedalīsies solisti Evija Martinsone un Kalvis Kalniņš, diriģents Andris Veismanis.

Savukārt citā Rīgas parkā – Grīziņkalnā piektdienas vakarā varēs baudīt Imanta Kalniņa mūziku. Grīziņkalnā augušā komponista Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Austras Pumpures audzēkņi un darba turpinātāji jeb Austrasbērni – Ieva Akuratere, Arnis Miltiņš, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols, Silvija Silava, Anta Eņģele, Inta Pauļuka, Andris Mičulis un citi. Pasākuma īpašie viesi būs Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis, kuri klausītājiem izpildīs pašu veidoto Imanta Kalniņa dziesmu programmu, bet vakara noslēgumā klātesošos priecēs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa Autobuss debesīs. Dziesmu vakaru vadīs un arī sev tuvās Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs dziesminieks Goran Gora.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti vērot muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu Ūdens stāsts mēness gaismā, kā arī apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju Aquatorium. Pēc plkst. 23.00 līdz pat plkst. 3.00 naktī katru pusstundu pilsētas kanāla krastos pie Rīgas brīvostas pārvaldes bākas varēs izbaudīt romantisku Rīgas ostas stāstu 10 minūšu garumā.

Rīgas svētku pirmajā dienā apmeklētāji gaidīti arī Stacijas laukumā, kur uz Origo Summer Stage skatuves uzstāsies koncertcikla Dziesmu tilti dalībnieki. Piektdienas koncertā klausītāji dzirdēs VEF Kultūras pils vijolnieku ansambli Kantilēna, Kultūras un atpūtas centra Imanta vīru vokālo kvartetu Harmonija Rīgai, koncertprogrammu Tornī pulkstens skaita mirkļus… ar Marta Kristiāna Kalniņa, Kristiānas Stirānes un Līvas Kalniņas piedalīšanos un populāru deju melodiju programmu Retro ritmos VEF Kultūras pils tautas instrumentu orķestra Sadko sniegumā. Koncertu noslēgs folkmūzikas grupa no Čīles Montemar.

Savukārt kinomīļi aicināti uz Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeju, kur skatoties kino materiālus no 1917. līdz 1930.gadam – kinohronikas, dokumentālās un inscenētās filmas – varēs ceļot laikā un redzēt Rīgu apmēram pirms simts gadiem. Kino materiālu izrādīšanu papildinās programma bērniem un improvizācijas teātra izrādes.

Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotas izstādes, izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no vairāk nekā 40 svētku norises vietām.

Svētku dienās 18. un 19.augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

SESTDIEN, 18.augustā


Banānu izbraukums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Festivāla Ķiploks – visu garšu karalis ietvaros, sestdien, 18.augustā plkst. 15.30 Raunas pilsdrupu estrādē visi interesenti varēs noskatīties Dramaturgu teātra izrādi, Hermaņa Paukša komēdiju Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi. Ķiploku burve netiek uzaicināta uz princeses pilngadības balli, tāpēc uzliek princesei apgrūtinājumu: ja princese ēdīs banānus, tad pārvērtīsies par mērkaķi. Kādi komiski sarežģījumi radīsies, kāds būs to atrisinājums?

Lomās šajā izrādē būs skatāmi Drmaturgu teātra aktieri un studijas audzēkņi Antra Legzdiņa, Antra Sigājeva, Dagnija Gaubšteina, Dana Ozola, Diāna Zēberga, Krista Laktuka, Linda Ijaba, Signija Rībena, Sintija Kaņepe, Olga Zeile, Edvards Rutkis un Ronalds Būrmanis. Ieeja uz šo izrādi – bezmaksas.

Dramaturgu teātris ir dibināts 2007. gadā un ir vienīgais teātris Latvijā, kurā tiek iestudēti tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru darbi. Šobrīd teātrī turpinās iesāktais aktiermeistarības, personības pilnveidošanas un izrāžu iestudēšanas darbs, taču skatītājiem izrādes Rīgā būs pieejamas tikai pēc telpu rekonstrukcijas. Tiem bijušajiem teātra dalībniekiem, citiem teātra mākslas cienītājiem un interesentiem, kuri var un vēlas jebkādā veidā atbalstīt teātra pārbūves un labiekārtošanas projektu, lūdzam sazināties ar teātri, rakstot vēstules uz e-pasta adresi: dramaturgu.teatris@gmail.com, lai vienotos par abpusēji izdevīgu sadarbību. Visi, vairāk nekā 200 teātra pašreizējie dalībnieki izsaka cerību, ka vienīgajam teātrim, kas nopietni rūpējas par latviešu dramaturģijas nākotni, atradīsies pietiekami daudz atbalstītāju, lai tas varētu veiksmīgi īstenot šo projektu.

Dramaturgu teātris atrodas Rīgā, Kr. Barona ielā 130/12. Vairāk informācijas skatīt šeit: www.dramaturguteatris.lv

Rēzeknes pilsētas ģimeņu sporta diena Kovšu Brīnumzeme

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē pie Kovšu ezera ģimenēm būs iespēja doties pastaigā pa Kovšu brīnumzemi, meklējot dārgumus, dodoties pa Veselības taku, piedaloties jautrajā stafetē un citās aktivitātēs.

Pasākuma norises laiks: 11.00–14.00

Dalībnieki: ģimenes kopā ar bērniem bez vecuma ierobežojumiem.

Piesakoties sacensībām, dalībnieki apliecina, ka neiebilst sacensību laikā organizatoru uzņemto fotogrāfiju izmantošanai sacensību publiskajos materiālos.

SVĒTDIEN, 19.augustā


Pilsētas festivāls Piena svētki

 

Svētdien, 19.augustā, visas dienas garumā no 12.00 līdz 23.00 Rīgā, Briāna ielas labiekārtotajā kvartālā pie Stricka villas un kafejnīcas Piens, ar muzikāliem priekšnesumiem, teātra izrādēm, meistardarbnīcām un laikmetīgo cirku tiks svinēti jau desmitie Piena svētki. Pilsētas festivālu šogad apmeklēt bez maksas aicināti kā bērni, tā pieaugušie.

Svētku centrā arī šogad ir mūzika. Mierpilnā noskaņojumā klausītājus ievedīs Vladislava Nastavševa un grupas Ezeri koncertprogramma Lēnās dejas, ka arī ambientās mūzikas meistars Raimonds Tiguls kopā ar sitaminstrumentu virtuozu Arti Orubu. Skanēs arī kas nedzirdēts – svētdien vienu no pirmajiem koncertiem sniegs jaunā elektroniskās mūzikas apvienība Autographic. Jaudu svētkiem dos reperis Edavārdi un Satellites LV, savukārt izdejoties varēs pie elektroniskā avangard-popa dueta Domenique Dumont un sintī-popa ansambļa Kasetes.

Nepiespiestā Piena svētku atmosfērā dienas pirmajā pusē bērni un pieaugušie kļūs par lieciniekiem režisora Jāņa Znotiņa izrādei Karnevāls un kartupeļu salāti, kas tapusi pēc igauņu mūsdienu autora Andrusa Kivirehka grāmatas motīviem. Maziem un lieliem elpu aizraus laikmetīgā cirka izrāde ASUELTO. Spāņu cirka apvienības HURyCAN performance ir piecu meistarīgu cirka akrobātu stāsts par to, kā dzīvi pielīdzināt dzīvam organismam. Izrāde tiks demonstrēta, sadarbojoties ar laikmetīgā cirka festivālu Re Riga.

Par skatuves mākslas centrālo notikumu kļūs Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde Zenīts, kas ir mūziķa un komponista Jāņa Šipkēvica un viņa kādreizējā klasesbiedra, izrādes dzejas autora Marta Pujāta vēstījums par skolas gados piedzīvoto. Izrādes galvenie varoņi ir Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Holgers Štāls un Kristaps Apkalns, un kopā ar viņiem uzstāsies LNSO zenītansamblis diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Piena svētki 19. augustā ir daļa no daudzveidīgās Rīgas svētku programmas, un bez muzikālajiem un skatuves mākslas priekšnesumiem pasākuma laika darbosies arī ēdināšanas zona un meistardarbnīcas. Plašāk ar pasākuma programmu iespējams iepazīties šeit.

Ieeja festivālā bez maksas.

Adoptēto dzīvnieku saiets 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzīvnieku aizsardzības biedrība Liberta sadarbībā ar atpūtas parku Pērkone, Bigpocket un Agility Liepāja – AFA Liepāja rīko Adoptēto dzīvnieku saietu 2018. Saieta mērķis ir popularizēt dzīvnieku adopciju Latvijā, tas norisināsies atpūtas parkā Pērkone (Pērkones iela 32, Liepāja) no plkst. 14.00.

Pasākumu vadīs Raivis Šulcs (Mc Raivii) un tā laikā būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, iepazīties ar adoptēto dzīvnieku laimīgajiem stāstiem, redzēt adžilitī paraugdemonstrējumus un ziedot Dzīvnieku aizsardzības biedrības Liberta dzīvniekiem noderīgas lietas.
Ikviens adoptētājs ar savu mīluli, adoptēt gribētājs vai vienkārši dzīvniekmīlis būs gaidīts, lai kopā pavadītu pozitīvi šo dienu. Pēc plkst. 18.00 būs iespēja neformālā atmosfērā piedalīties piknikā, tāpēc līdzi jāņem groziņi un kur apsēsties. Pasākumus apmeklējot ar mīluli, tam jābūt vakcinētam un čipētam, reģistrētam.


Pievienot komentāru

Moneyval rekomendāciju ieviešanai prioritātes cilvēkresursiem un tehnoloģijām

Valdība apstiprinājusi rīcības plānu Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval rekomendāciju ieviešanai, vēsta Ministru prezidenta padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Guna Šnore.

Mainīs Kontroles dienesta pārraudzību un palielinās tā kapacitāti

Valdība otrdien, 25.septembrī,  vienojās par nepieciešamību Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu reorganizēt Ministru kabineta pārraudzībā ar Iekšlietu ministrijas «starpniecību», vienlaikus palielinot dienesta kapacitāti, preses pārstāvjiem stāsta finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS.

Klaipēdas šosejas posmā konstatēts brāķis; līdz nākamajam gadam veiks monitoringu

Klaipēdas šosejas posmā starp Liepāju un Nīcu šomēnes tika pabeigti remontdarbi, kas uzsākti šogad pavasarī. Tomēr ne visā posmā ir uzklāta asfalta virskārta, jo trīs kilometru posmā ir konstatēts brāķis.

Apstiprināti jaunie dabasgāzes tarifi; lētāk būs tiem – kas gāzi tērē vairāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS Gaso iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma.

Zviedrijā neuzticības balsojumā gāž premjerministru Lēvenu

Zviedrijas valdības vadītājs Stefans Lēvens nav izturējis neuzticības balsojumu, un, neraugoties uz viņa vadītās partiju apvienības uzvaru vēlēšanās, ir kļuvis par pirmo šādā ceļā atstādināto premjerministru Zviedrijas vēsturē.

PMLP: Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā

Aprēķināts jauns Latvijas valstspiederīgo personu skaits ārvalstīs. Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, liecina jaunākie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotie dati par 2018.gada 1.jūliju.

ES banku uzraugam jāizmeklē Igaunijas, Dānijas rīcība ap Danske Bank

Eiropas Banku iestādei uzdots izmeklēt, vai saistībā ar iespējamo ilggadējo naudas atmazgāšanu caur Danske Bank Igaunijā, savu darbu pienācīgi ir veikuši Igaunijas un Dānijas banku uzraugi.

Pret aizdomās turēto VUGD priekšnieka vietnieku ierosināta disciplinārlieta

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ierosinājis disciplinārlietu pret dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli, kurš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos.

KP: pieaug uzņēmumu apvienošanās darījumu skaits

Konkurences padome šī gada pirmajos astoņos mēnešos pieņēmusi 12 lēmumus par uzņēmumu apvienošanām, kas ir par 50% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Tirgus dalībnieku konsolidācija visbiežāk notikusi ikdienas patēriņa preču mazumtirgotāju vidū.

Bildēs: Pāvests sagaidīts Tallinā

Romas katoļu baznīcas galva otrdien, 25.septembrī, sagaidīts Tallinā, kur ieradies, noslēdzot savu Baltijas valstu apmeklējumu.

airBaltic saņem divpadsmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic sagaidīja 12. Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSN. Līdz 2018.gada beigām uzņēmums plāno, ka flotē kopumā būs 14 Airbus A220-300 lidmašīnas.

Latvijas apceļotājiem: visvairāk satiksmes ierobežojumu uz reģionālajiem ceļiem

Valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbu sezona un atsevišķos posmos autobraucējiem ir jārēķinās ar satiksmes un braukšanas ātruma ierobežojumiem, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs.

Vācijas lielākai bankai prasa cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Vācijas banku uzraugs prasījis valstī lielākai bankai, Deutsche Bank, pastiprināt tās cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija septiņos mēnešos palielinājusies par 0,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad septiņos mēnešos realizēta kopumā 21 347 tonnu apmērā, kas ir par 28 tonnām jeb 0,1% vairāk nekā 2017.gada septiņos mēnešos.

Krievijā Navaļnijam jauns arests uzreiz pēc iznākšanās no ieslodzījuma

Krievu opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš aktīvi aicinājis iedzīvotājus piedalīties protesta akcijās pret Krievijas pensiju reformu, pēc administratīvā aresta izciešanas ticis aizturēts un atkārtoti notiesāts uz administratīvo arestu, 20 dienām. Šoreiz par septembra piketa nelikumīgu rīkošanu.

Meteorologi nedēļas vidū prognozē pirmo rudens vētru

Otrdien, 25.septembrī, Latvijā pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, mākoņu daudzums būs mainīgs ar tendenci samazināties dienas otrajā pusē, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Īrijā 2016.gada pavasarī dzīvoja teju 20 000 Latvijas valstspiederīgie

Īrijā 2016.gada aprīlī dzīvoja 19 933 Latvijas valstspiederīgie, liecina pēdējie Īrijas Centrālā statistikas biroja tautas skaitīšanas dati par Īrijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem.

SAB: Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā

Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā, tai skaitā par 13.Saeimas vēlēšanām un to iespējamiem rezultātiem, taču patlaban nav informācijas, ka vēlēšanu process varētu tikt ārēji apdraudēts, atzīst Satversmes aizsardzības birojā.

Pāvests mudina skatīties plašāk par pašu interesēm; Aglonā sagaidīts ar gavilēm

Sabiedrībai ir jāmācās skatīties augstāk un plašāk par pašu interesēm, jo tas rada izaugsmei nepieciešamo vienotību, pirmdien uzrunā Rīgā mudināja pāvests Francisks, kurš Latviju apmeklē vienas dienas vizītē.

Foto: Pāvests Francisks dievkalpojumā Rīgas Domā un Sv.Jēkaba katedrālē ar senioriem

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.