bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 14.12.2018 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Senās uguns nakts, Ogres svētki un Viduslaiku dienas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai vasaras pēdējā nedēļas nogale būtu īpaši izdevusies, BNN iesaka doties pa Maršrutu, apmeklējot pasākumus gan jūras malā, gan pilsētās. Gar visu Baltijas jūras malu tiks iedegti ugunskuri, atzīmējot Senās uguns nakti, kuras laikā visi kopā ar lāpām un dziesmām, piedzīvojot īpašu kopības sajūtu, varēs vēl vienā veidā atzīmēt Latvijas simtgadi. Tikmēr Vecāķu jūrmalā varēs skatīt īpašo dejas izrādi No zobena saule lēca. Arī pilsētu svētku sezona nebūt nav beigusies – jau piektdien, 24.augustā, Ogre parādīs savu viesmīlību, savos svētkos uz skatuves aicinot gan vietējos kolektīvus, gan ciemiņus. Lai uzzinātu, kas tie par ciemiņiem – dodieties pa Maršrutu

PIEKTDIEN, 24.augustā

No zobena saule lēca

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dejas izrāde No zobena saule lēca ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Par īpašu notikumu dejas izrādi padara tas, ka tās dalībnieki ir kā vienots veselums (dzied un dejo kopā) izrādi īstenojot kā rituālu.

Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.
Šobrīd sabiedrībā atdzimst latviskuma izjūta, ir vietā un laikā atgādināt par mūsu tautas vēsturi un kultūru, par to, ka esam spējuši pastāvēt un noturēt savu unikalitāti gadsimtiem ilgi.

Ineses Krūmiņas vārdiem: «Šis ir dzīvs un mūsdienīgs mīts par to ideālo tautu, kas mēs ticam, ka esam bijuši.»

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda:

Režisors – Uģis Brikmanis,
Horeogrāfs – Agris Daņiļevičs,
Mūzika – bungu un dūdu grupa Auļi, muzikālais vadītājs Kaspars Bārbals.
Etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza,Sandra Budeviča u.c.
Ivars Cinkus un koris Gaudeamus u.c.
Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

Uzvedumā piedalīsies dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi.

Kori:

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris Gaudeamus (diriģents Ivars Cinkuss)
jauktais koris Cantus Fortis (diriģents Ivars Cinkuss)
jauktais koris Grindeks (diriģents Rihards Rudzītis)
jauktais koris Universum (diriģents Rihards Rudzītis)

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājaslapā.

Pasākuma norises vieta: Vecāķu pludmale
Pasākuma norises laiks: 24.augustā 20.00 un 23.00; 25.augustā 20.00 un 23.00

Ogres pilsētas svētki OGRE ELPO

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šogad Ogres pilsētas svētkus svinēsim 24. un 25.augustā. Atklāsim 2018.gadā atjaunotos un jaunradītos pilsētas objektus – strūklaku un skatuvi skvērā, kā arī kafejnīcu Zelta Liepa. Un ceļu pie iedzīvotājiem uzsāks šogad izveidotā Ogrēnieša karte.

Svētki sāksies 24.augusta pulksten 18.00 ar noskaņas koncertiem uz peldošās skatuves Ogres upes promenādē. Koncertēs mūzikas grupa Jēkaba Nīmaņa vadībā un grupa SIGMA.

Turpinājumā svētku viesus gaida Zelta Liepas skatuve ar koncertuzvedumu Zelta Liepas stāsts. Vakaru turpinās grupas DAGAMBA un TRIANAPARK.

22.00 uz upes, dziedot grupai Tautumeitas, lielā svētku uguņošana!

Visu svētku laiku skvērā darbosies svētku restorāns.

Sestdien, 25.augustā, svētku programmā, kas sāksies 11.00, vairākas jau pazīstamas aktivitātes – Laivu parāde Ogres upē, gadatirgus Bērzu alejā un Brīvības ielā, sporta spēles Krasta laukumā un Ogres 1. vidusskolas stadionā, atpūtas un veselības zona Ogres upes promenādē.

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) pļava šogad gaidīs ģimenes ar visu vecumu bērniem, jo tur būs Ģimenes zona ar programmu gan maziem, gan tīņiem, gan jauniešiem. Būs koncerti, lekcijas un diskusijas, bumbiņu baseini, AB parks, arī ratiņu parāde un u.t.t.

Laukumā pie ONKC šogad pulcēsies pagasti! Katrs pagasts stāstīs un rādīs to labāko un interesantāko, kas pagastā notiek. Uz ONKC laukuma skatuves visas dienas garumā uzstāsies pagastu profesionālie un amatierkolektīvi – folkloras kopas, vokālie ansambļi, vokāli instrumentālie ansambļi, būs līnijdejas un pūtēju orķestra priekšnesumi.

Dažādu grupu koncerti norisināsies arī Zelta liepas skatuvē.

Jaunajās Ogres Tautas teātra telpās un atjaunotajā Mākslas zonā zem ONKC kāpnēm būs skatāmas vēsturiskas un mākslas izstādes, sadarbībā ar Ogres vēstures un mākslas muzeju un Ogres Mākslas skolu.

Arī šajā dienā visu svētku laiku skvērā darbosies svētku restorāns.

SESTDIEN, 25.augustā

Senās uguns nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kopā ar Lietuvu un Igauniju uz ūdens un dabas robežas akcijas Senās uguns nakts ietvaros svinēsim visu Baltijas valstu simtgades. Kopā sajutīsim vēstures elpu, vienotību un piederību savai zemei, tautai un Baltijas jūrai.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši. Vairākās vietās jūras piekrastē Ventspils novada Vārvē, Saulkrastos, Salacgrīvas novada Ainažos, Rojā, Engurē, Rīgā Vakarbuļlos pašvaldību programmas papildinās Latvijas mūzikas skolu jauniešu orķestru koncerti, kuru ietvaros notiks komponista Jēkaba Nīmaņa ar Ingas Gailes vārdiem īpaši radīta jaundarba Līdz man nāc! pirmatskaņojums.

Senās uguns nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija tiek atzīmēta jau vairāk nekā desmit gadus.

Mājaslapā muinastuled.ee (ancientlights.eu/en) MTÜ Tuleranda iniciatori apkopo informāciju par ugunskuriem jau desmito gadu.

Piemēram, Rīgas Vakarbuļļu pludmalē pulksten 22.00 būs dziesmu ugunskurs. Piedalās: dziesminieki Arnis Miltiņš, Uldis Ozols un Inta Pauļuka.

Senās uguns nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija tiek atzīmēta jau vairāk nekā desmit gadus.

Mājaslapā http://www.muinastuled.ee/ (http://ancientlights.eu/en) MTÜ Tuleranda iniciatori apkopo informāciju par ugunskuriem jau desmito gadu.

Plašāk par Senās uguns nakts norisēm Latvijā šeit.

Liepaja Lake Music

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēlies izbaudīt vasaru un romantiku Liepājā? Izbrauciens ar katamarāniem, romantiskas mūzikas koncerts un tikai pozitīvas emocijas sola Liepaja Lake Music organizatori.

Mūziķi vakara koncertā:
Katrīna Kabiņecka/vokāls
Jānis Ivuškāns/trompete
Māris Kupčs/ģitāra
Mārtiņš Zālīte/bass
Marta Keidāne/sitaminstrumenti

Cena 10 eiro no personas. Bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas, no 6 līdz 13 gadiem – 5 eiro.

Cenā ietilpst katamarāna/plosta/laivas īre un romantiskas mūzikas koncerts.

Zvani/raksti un iepriekš rezervē savu vietu vakara idillei Liepājas ezerā.

Tel. nr.: 26470868
E-pasts: liepajalakemusic@gmail.com

SVĒTDIEN, 26.augustā

Cēsu pils Viduslaiku dienas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien un svētdien, no 25.augusta līdz 26.augustam, Cēsu Pils dārzā notiks Viduslaiku dienas ar nosaukumu Kā uzbūvēt pili?

Cēsu pils Viduslaiku dienas ir tradīcijām un novitātēm bagātākais dzīvās vēstures pasākums Latvijā, kas sniedz iespēju ceļot laikā un atklāt, cik pārsteidzoša bijusi dzīve viduslaikos. Gadsimtiem seno vēsturi Cēsu pils Viduslaiku dienās var ne vien skatīt savām acīm, bet arī aptaustīt, saost un izgaršot.

Katru gadu Cēsu pils ļaudis aicina izzināt arvien jaunus gadsimtiem senās pagātnes aspektus. Kādas bija cilvēku un dzīvnieku attiecības laikā, kad vēl nebija dzimušas vegānisma un dzīvnieku tiesību idejas? Kādus ēdienus baudījuši augstmaņi un ko galdā cēluši trūcīgie? Kā tika audzināti bērni un ar kādām metodēm tika panākta to paklausība? Vai viduslaiki tiešām bija vispārējas netīrības laikmets? Šogad, kad Cēsu pilī valda sen nebijusi darba duna un tās mūrus ieskauj sastatnes, Viduslaiku dienas ļaus uzzināt, kā pirms 500 gadiem būvēja pilis un cietokšņus.


Pievienot komentāru

Rimšēviča lietā viens no iesaistītajiem sācis liecināt

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas krimināllietā viens no apsūdzētajiem pēc apsūdzības izsniegšanas ir mainījis taktiku un sācis liecināt, informē Ģenerālprokuratūra. Lietā apsūdzēts Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, taču prokuratūra neatklāj, kurš apsūdzētais liecina.

Vāc parakstus Ušakova atbrīvošanai no amata; mērs sasauc ārkārtas sēdi

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija piektdien, 14.decembrī, vērsusies pie opozīcijas kolēģiem ar aicinājumu parakstīt pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Nākamgad mainīsies minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālās vietējās nozīmes maršrutu autobusos

Saskaņā ar šī gada 1.jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no nākamā gada 1.janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros.

KNAB lūgs apcietināt arī bijušo Rīgas satiksmes vadītāju Bemhenu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki piektdien, 14.decembrī, aizturējuši arī nu jau bijušo pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu. KNAB sankciju par apcietinājuma piemērošanu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs piektdienas, 14.decembra, pēcpusdienā.

ES britiem piedāvā precizēt, bet ne pārskatīt Brexit vienošanos

Eiropas Savienības galotņu sanāksmē dalībvalstis nav piedāvājušas Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai nekādas būtiskas atkāpes no britu izstāšanās nolīguma projekta, kura ratifikācijai, iespējams, trūkst izšķirošā atbalsta britu parlamentā.

Eksperti: Fiskālā konsolidācija nākamgad ir neizbēgama

Jaunajai valdībai tās tuvākajos darbības mēnešos un arī veidojot 2019.gada valsts budžetu būs jāveic fiskālā konsolidācija jeb valsts budžeta ieņēmumu un izdevumu līdzsvarošana. Šādu viedokli Fiskālās disciplīnas padome nosūtījusi Saeimai un Ministru kabinetam saistībā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

JV vēlas vienlīdzīgi sadalīt atbildības jomas valdībā

Jaunā Vienotība piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā.

Ventspils opozīcija: Latvijas Satversme stāv pāri jebkādiem domes uzskatiem par to, kā jāpārvalda pilsēta

«Lai mēs pilnvērtīgi varētu strādāt, ir jāsaņem informācija un jābūt informētiem. Ja domes darbs tiktu organizēts domes sēdēs un komitejās, tad mums šāda iespēja būtu. Taču, tā kā domes darbs tiek «padzīts apakšā» zem citām institūcijām, šajā gadījumā komisijām, un mums [vairākumam opozīcijas deputātu] tur liegts piedalīties un saņemt dokumentus, tas nozīmē, ka tiek ierobežotas ne tikai mūsu kā deputātu tiesības, bet arī mūsu vēlētāju tiesības. Un tas, manuprāt, ir pats svarīgākais, kas ir pārkāpts,» tā decembra sākumā Administratīvajā tiesā Liepājā Ventspils pilsētas domes pretošanos ieviest proporcionalitātes principu komisijās un citās pakārtotās struktūrās raksturo Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Madara Cosmetics stratēģiskais investors iegādājas papildus 17% uzņēmuma akciju

Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab par 5,3 miljoniem eiro iegādājies 17% Latvijas kosmētikas ražotāja Madara Cosmetics akciju no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs uzņēmumā ar 23% akciju.

Igaunijā ceļ minimālo algu

Igaunijā nolemts minimālo mēnešalgu paaugstināt no 500 uz 540 eiro. Minimālais mēnešalgas jaunais apmērs stāsies spēkā no 2019.gada 1.janvāra, un tas nozīmē arī minimālās stundas likmes celšanu no 2,97 līdz 3,21 eiro pirms nodokļu nomaksas.

ASV prezidents distancējas no personiskā advokāta noziegumiem

Reaģējot uz amerikāņu advokāta Maikla Koena notiesāšanu par priekšvēlēšanu kampaņas noteikumu pārkāpšanu, viņa bijušais klients, šobrīd Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir noliedzis, ka būtu saistīts ar advokāta pārkāpumiem.

Šogad ar eParakstu parakstīti vairāk nekā 5,7 miljoni dokumentu

Šogad eParaksts dokumentu parakstīšanai Latvijā lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu mēnesī un gada vienpadsmit mēnešos ar eParakstu parakstīti jau 5.7 miljoni dokumentu. eParakstu viedtālrunī sākuši lietot jau vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Bīstamajās vietās uzstādītie fotoradari teju par pusi samazinājuši autoavāriju skaitu

Iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti stacionārie fotoradari, negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% – smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina statistika.

Strasbūras terorists atrasts un nonāvēts apšaudē ar policiju

Francijas policija ir atradusi un apšaudē neitralizējusi vīrieti, kurš turēts aizdomās par terorakta sarīkošanu Ziemassvētku tirdziņā Strasbūras pilsētā, kur nogalināti divi un ievainoti 12 cilvēki.

JV sāk konsultācijas ar partijām par valdības veidošanu Kariņa vadībā

Jaunā Vienotība, veidojot valdību uzstās uz finanšu ministra amatu, jo tā ir gandrīz svēta lieta, ka Finanšu ministrijas vadība jāuzņemas premjera pārstāvētajai partijai, norāda JV pārstāvis, Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Problēma ar darbaspēku Baltijas valstīs varētu būt sasniegusi augstāko punktu

Problēma ar darbaspēka pieejamību Baltijā pašlaik varētu būt sasniegusi augstāko punktu, taču jau pēc gada situācija varētu mainīties darba devēju labā, prognozē Lietuvas personālatlases kompānijas Alisa Management Laboratory valdes priekšsēdētāja Alisa Miniotaite.

Autovadītāju ievērībai: Autoceļi apledo valsts centrālajā daļā un Zemgalē

Valsts centrālajā daļā un Zemgalē piektdien, 14.decembrī, vietām veidojas apledojums, apgrūtinot braukšanas apstākļus. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

KNAB izmeklē kukuļošanu trīs Rīgas satiksmes iepirkumos

Kriminālprocess, ko uzsācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Tajā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Atkāpusies Rīgas satiksmes valde; pagaidu valdi vadīs Anrijs Matīss

Visi pieci pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļi Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Larisa Loskutova, Andrejs Požarnovs un Inese Švekle galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam iesnieguši atlūgumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu

Nedēļas nogale gaidāma bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām, bet nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu, un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

Rīgas satiksmes iepirkumu lietā apcietina piecas no sešām aizturētajām personām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi piecām no sešām aizturētajām personām, apliecinājis KNAB.

ANO klimata konferencē Guterešs aicina valstis uzupurēties

Polijā notiekošajā ANO klimata pārmaiņu konferencē organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs aicinājis pasaules valstis iet uz kompromisiem sīvajās savstarpējās sarunās par rīcību, kādu valstīm jāapņemas īstenot, lai cilvēce nepieļautu katastrofālas klimata pārmaiņas jau tuvā nākotnē.

Latvijā vāc parakstus par PVN samazināšanu medikamentiem

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv ir sākta parakstu vākšana ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem 5% apmērā. Minēto priekšlikumu paredzēts iesniegt Saeimā.

Saeima aicina Krieviju pārtraukt provokatīvās darbības pret Ukrainu

Saeima ceturtdien, 13.decembrī, pieņēmusi paziņojumu par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas Federācijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Apcietināts KNAB aizturētais GKR biedrs, Saskaņas sponsors Krjačeks

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu arī uzņēmējam Aleksandram Krjačekam, kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem, apstiprināja advokāts Valdis Ulmanis.