bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 26.09.2018 | Vārda dienas: Kurts, Knuts, Gundars
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Senās uguns nakts, Ogres svētki un Viduslaiku dienas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai vasaras pēdējā nedēļas nogale būtu īpaši izdevusies, BNN iesaka doties pa Maršrutu, apmeklējot pasākumus gan jūras malā, gan pilsētās. Gar visu Baltijas jūras malu tiks iedegti ugunskuri, atzīmējot Senās uguns nakti, kuras laikā visi kopā ar lāpām un dziesmām, piedzīvojot īpašu kopības sajūtu, varēs vēl vienā veidā atzīmēt Latvijas simtgadi. Tikmēr Vecāķu jūrmalā varēs skatīt īpašo dejas izrādi No zobena saule lēca. Arī pilsētu svētku sezona nebūt nav beigusies – jau piektdien, 24.augustā, Ogre parādīs savu viesmīlību, savos svētkos uz skatuves aicinot gan vietējos kolektīvus, gan ciemiņus. Lai uzzinātu, kas tie par ciemiņiem – dodieties pa Maršrutu

PIEKTDIEN, 24.augustā

No zobena saule lēca

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dejas izrāde No zobena saule lēca ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Par īpašu notikumu dejas izrādi padara tas, ka tās dalībnieki ir kā vienots veselums (dzied un dejo kopā) izrādi īstenojot kā rituālu.

Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.
Šobrīd sabiedrībā atdzimst latviskuma izjūta, ir vietā un laikā atgādināt par mūsu tautas vēsturi un kultūru, par to, ka esam spējuši pastāvēt un noturēt savu unikalitāti gadsimtiem ilgi.

Ineses Krūmiņas vārdiem: «Šis ir dzīvs un mūsdienīgs mīts par to ideālo tautu, kas mēs ticam, ka esam bijuši.»

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda:

Režisors – Uģis Brikmanis,
Horeogrāfs – Agris Daņiļevičs,
Mūzika – bungu un dūdu grupa Auļi, muzikālais vadītājs Kaspars Bārbals.
Etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza,Sandra Budeviča u.c.
Ivars Cinkus un koris Gaudeamus u.c.
Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

Uzvedumā piedalīsies dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi.

Kori:

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris Gaudeamus (diriģents Ivars Cinkuss)
jauktais koris Cantus Fortis (diriģents Ivars Cinkuss)
jauktais koris Grindeks (diriģents Rihards Rudzītis)
jauktais koris Universum (diriģents Rihards Rudzītis)

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājaslapā.

Pasākuma norises vieta: Vecāķu pludmale
Pasākuma norises laiks: 24.augustā 20.00 un 23.00; 25.augustā 20.00 un 23.00

Ogres pilsētas svētki OGRE ELPO

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šogad Ogres pilsētas svētkus svinēsim 24. un 25.augustā. Atklāsim 2018.gadā atjaunotos un jaunradītos pilsētas objektus – strūklaku un skatuvi skvērā, kā arī kafejnīcu Zelta Liepa. Un ceļu pie iedzīvotājiem uzsāks šogad izveidotā Ogrēnieša karte.

Svētki sāksies 24.augusta pulksten 18.00 ar noskaņas koncertiem uz peldošās skatuves Ogres upes promenādē. Koncertēs mūzikas grupa Jēkaba Nīmaņa vadībā un grupa SIGMA.

Turpinājumā svētku viesus gaida Zelta Liepas skatuve ar koncertuzvedumu Zelta Liepas stāsts. Vakaru turpinās grupas DAGAMBA un TRIANAPARK.

22.00 uz upes, dziedot grupai Tautumeitas, lielā svētku uguņošana!

Visu svētku laiku skvērā darbosies svētku restorāns.

Sestdien, 25.augustā, svētku programmā, kas sāksies 11.00, vairākas jau pazīstamas aktivitātes – Laivu parāde Ogres upē, gadatirgus Bērzu alejā un Brīvības ielā, sporta spēles Krasta laukumā un Ogres 1. vidusskolas stadionā, atpūtas un veselības zona Ogres upes promenādē.

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) pļava šogad gaidīs ģimenes ar visu vecumu bērniem, jo tur būs Ģimenes zona ar programmu gan maziem, gan tīņiem, gan jauniešiem. Būs koncerti, lekcijas un diskusijas, bumbiņu baseini, AB parks, arī ratiņu parāde un u.t.t.

Laukumā pie ONKC šogad pulcēsies pagasti! Katrs pagasts stāstīs un rādīs to labāko un interesantāko, kas pagastā notiek. Uz ONKC laukuma skatuves visas dienas garumā uzstāsies pagastu profesionālie un amatierkolektīvi – folkloras kopas, vokālie ansambļi, vokāli instrumentālie ansambļi, būs līnijdejas un pūtēju orķestra priekšnesumi.

Dažādu grupu koncerti norisināsies arī Zelta liepas skatuvē.

Jaunajās Ogres Tautas teātra telpās un atjaunotajā Mākslas zonā zem ONKC kāpnēm būs skatāmas vēsturiskas un mākslas izstādes, sadarbībā ar Ogres vēstures un mākslas muzeju un Ogres Mākslas skolu.

Arī šajā dienā visu svētku laiku skvērā darbosies svētku restorāns.

SESTDIEN, 25.augustā

Senās uguns nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kopā ar Lietuvu un Igauniju uz ūdens un dabas robežas akcijas Senās uguns nakts ietvaros svinēsim visu Baltijas valstu simtgades. Kopā sajutīsim vēstures elpu, vienotību un piederību savai zemei, tautai un Baltijas jūrai.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši. Vairākās vietās jūras piekrastē Ventspils novada Vārvē, Saulkrastos, Salacgrīvas novada Ainažos, Rojā, Engurē, Rīgā Vakarbuļlos pašvaldību programmas papildinās Latvijas mūzikas skolu jauniešu orķestru koncerti, kuru ietvaros notiks komponista Jēkaba Nīmaņa ar Ingas Gailes vārdiem īpaši radīta jaundarba Līdz man nāc! pirmatskaņojums.

Senās uguns nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija tiek atzīmēta jau vairāk nekā desmit gadus.

Mājaslapā muinastuled.ee (ancientlights.eu/en) MTÜ Tuleranda iniciatori apkopo informāciju par ugunskuriem jau desmito gadu.

Piemēram, Rīgas Vakarbuļļu pludmalē pulksten 22.00 būs dziesmu ugunskurs. Piedalās: dziesminieki Arnis Miltiņš, Uldis Ozols un Inta Pauļuka.

Senās uguns nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija tiek atzīmēta jau vairāk nekā desmit gadus.

Mājaslapā http://www.muinastuled.ee/ (http://ancientlights.eu/en) MTÜ Tuleranda iniciatori apkopo informāciju par ugunskuriem jau desmito gadu.

Plašāk par Senās uguns nakts norisēm Latvijā šeit.

Liepaja Lake Music

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēlies izbaudīt vasaru un romantiku Liepājā? Izbrauciens ar katamarāniem, romantiskas mūzikas koncerts un tikai pozitīvas emocijas sola Liepaja Lake Music organizatori.

Mūziķi vakara koncertā:
Katrīna Kabiņecka/vokāls
Jānis Ivuškāns/trompete
Māris Kupčs/ģitāra
Mārtiņš Zālīte/bass
Marta Keidāne/sitaminstrumenti

Cena 10 eiro no personas. Bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas, no 6 līdz 13 gadiem – 5 eiro.

Cenā ietilpst katamarāna/plosta/laivas īre un romantiskas mūzikas koncerts.

Zvani/raksti un iepriekš rezervē savu vietu vakara idillei Liepājas ezerā.

Tel. nr.: 26470868
E-pasts: liepajalakemusic@gmail.com

SVĒTDIEN, 26.augustā

Cēsu pils Viduslaiku dienas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien un svētdien, no 25.augusta līdz 26.augustam, Cēsu Pils dārzā notiks Viduslaiku dienas ar nosaukumu Kā uzbūvēt pili?

Cēsu pils Viduslaiku dienas ir tradīcijām un novitātēm bagātākais dzīvās vēstures pasākums Latvijā, kas sniedz iespēju ceļot laikā un atklāt, cik pārsteidzoša bijusi dzīve viduslaikos. Gadsimtiem seno vēsturi Cēsu pils Viduslaiku dienās var ne vien skatīt savām acīm, bet arī aptaustīt, saost un izgaršot.

Katru gadu Cēsu pils ļaudis aicina izzināt arvien jaunus gadsimtiem senās pagātnes aspektus. Kādas bija cilvēku un dzīvnieku attiecības laikā, kad vēl nebija dzimušas vegānisma un dzīvnieku tiesību idejas? Kādus ēdienus baudījuši augstmaņi un ko galdā cēluši trūcīgie? Kā tika audzināti bērni un ar kādām metodēm tika panākta to paklausība? Vai viduslaiki tiešām bija vispārējas netīrības laikmets? Šogad, kad Cēsu pilī valda sen nebijusi darba duna un tās mūrus ieskauj sastatnes, Viduslaiku dienas ļaus uzzināt, kā pirms 500 gadiem būvēja pilis un cietokšņus.


Pievienot komentāru

Moneyval rekomendāciju ieviešanai prioritātes cilvēkresursiem un tehnoloģijām

Valdība apstiprinājusi rīcības plānu Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval rekomendāciju ieviešanai, vēsta Ministru prezidenta padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Guna Šnore.

Mainīs Kontroles dienesta pārraudzību un palielinās tā kapacitāti

Valdība otrdien, 25.septembrī,  vienojās par nepieciešamību Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu reorganizēt Ministru kabineta pārraudzībā ar Iekšlietu ministrijas «starpniecību», vienlaikus palielinot dienesta kapacitāti, preses pārstāvjiem stāsta finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS.

Klaipēdas šosejas posmā konstatēts brāķis; līdz nākamajam gadam veiks monitoringu

Klaipēdas šosejas posmā starp Liepāju un Nīcu šomēnes tika pabeigti remontdarbi, kas uzsākti šogad pavasarī. Tomēr ne visā posmā ir uzklāta asfalta virskārta, jo trīs kilometru posmā ir konstatēts brāķis.

Apstiprināti jaunie dabasgāzes tarifi; lētāk būs tiem – kas gāzi tērē vairāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS Gaso iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma.

Zviedrijā neuzticības balsojumā gāž premjerministru Lēvenu

Zviedrijas valdības vadītājs Stefans Lēvens nav izturējis neuzticības balsojumu, un, neraugoties uz viņa vadītās partiju apvienības uzvaru vēlēšanās, ir kļuvis par pirmo šādā ceļā atstādināto premjerministru Zviedrijas vēsturē.

PMLP: Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā

Aprēķināts jauns Latvijas valstspiederīgo personu skaits ārvalstīs. Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, liecina jaunākie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotie dati par 2018.gada 1.jūliju.

ES banku uzraugam jāizmeklē Igaunijas, Dānijas rīcība ap Danske Bank

Eiropas Banku iestādei uzdots izmeklēt, vai saistībā ar iespējamo ilggadējo naudas atmazgāšanu caur Danske Bank Igaunijā, savu darbu pienācīgi ir veikuši Igaunijas un Dānijas banku uzraugi.

Pret aizdomās turēto VUGD priekšnieka vietnieku ierosināta disciplinārlieta

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ierosinājis disciplinārlietu pret dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli, kurš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos.

KP: pieaug uzņēmumu apvienošanās darījumu skaits

Konkurences padome šī gada pirmajos astoņos mēnešos pieņēmusi 12 lēmumus par uzņēmumu apvienošanām, kas ir par 50% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Tirgus dalībnieku konsolidācija visbiežāk notikusi ikdienas patēriņa preču mazumtirgotāju vidū.

Bildēs: Pāvests sagaidīts Tallinā

Romas katoļu baznīcas galva otrdien, 25.septembrī, sagaidīts Tallinā, kur ieradies, noslēdzot savu Baltijas valstu apmeklējumu.

airBaltic saņem divpadsmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic sagaidīja 12. Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSN. Līdz 2018.gada beigām uzņēmums plāno, ka flotē kopumā būs 14 Airbus A220-300 lidmašīnas.

Latvijas apceļotājiem: visvairāk satiksmes ierobežojumu uz reģionālajiem ceļiem

Valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbu sezona un atsevišķos posmos autobraucējiem ir jārēķinās ar satiksmes un braukšanas ātruma ierobežojumiem, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs.

Vācijas lielākai bankai prasa cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Vācijas banku uzraugs prasījis valstī lielākai bankai, Deutsche Bank, pastiprināt tās cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija septiņos mēnešos palielinājusies par 0,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad septiņos mēnešos realizēta kopumā 21 347 tonnu apmērā, kas ir par 28 tonnām jeb 0,1% vairāk nekā 2017.gada septiņos mēnešos.

Krievijā Navaļnijam jauns arests uzreiz pēc iznākšanās no ieslodzījuma

Krievu opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš aktīvi aicinājis iedzīvotājus piedalīties protesta akcijās pret Krievijas pensiju reformu, pēc administratīvā aresta izciešanas ticis aizturēts un atkārtoti notiesāts uz administratīvo arestu, 20 dienām. Šoreiz par septembra piketa nelikumīgu rīkošanu.

Meteorologi nedēļas vidū prognozē pirmo rudens vētru

Otrdien, 25.septembrī, Latvijā pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, mākoņu daudzums būs mainīgs ar tendenci samazināties dienas otrajā pusē, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Īrijā 2016.gada pavasarī dzīvoja teju 20 000 Latvijas valstspiederīgie

Īrijā 2016.gada aprīlī dzīvoja 19 933 Latvijas valstspiederīgie, liecina pēdējie Īrijas Centrālā statistikas biroja tautas skaitīšanas dati par Īrijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem.

SAB: Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā

Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā, tai skaitā par 13.Saeimas vēlēšanām un to iespējamiem rezultātiem, taču patlaban nav informācijas, ka vēlēšanu process varētu tikt ārēji apdraudēts, atzīst Satversmes aizsardzības birojā.

Pāvests mudina skatīties plašāk par pašu interesēm; Aglonā sagaidīts ar gavilēm

Sabiedrībai ir jāmācās skatīties augstāk un plašāk par pašu interesēm, jo tas rada izaugsmei nepieciešamo vienotību, pirmdien uzrunā Rīgā mudināja pāvests Francisks, kurš Latviju apmeklē vienas dienas vizītē.

Foto: Pāvests Francisks dievkalpojumā Rīgas Domā un Sv.Jēkaba katedrālē ar senioriem

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.