bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 15.12.2018 | Vārda dienas: Jana, Johanna, Hanna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Tēva diena, Brašais ugunsdzēsējs un Ābolu balle

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai nedēļas nogale būtu pavadīta pilnvērtīgi, esam sagatavojuši Maršrutu, kas piedāvā doties pa tirdziņu, balli un Tēva dienas gājienā. Piektdien visas dienas garumā Jelgavā norisināsies ugunsdzēsēju sacensības Brašais ugunsdzēsējs, kuras vērot ir aicināts ikviens. Pēc stipro vīru prasmju atrādīšanas var doties uz Likteņdārzu, kur notiks nu jau tradicionālā Ābolu balle. Ja sestdien nav noskaņojuma ballēties, bet gan iepirkties, tad var doties uz Cēsīm, kur norisināsies ikgadējais Krāmu, kasešu un plašu tirdziņš. Tajā varēs gan iegādāties sev tīkamas senlietas, gan pārdot savu senilo terīni. Nedēļas nogale noslēgsies ar Tēva dienas gājienu, kas sāksies Rīgā pie Brīvības pieminekļa pulksten 12.00 dienā.

PIEKTDIEN, 7.septembrī

Ugunsdzēsības sporta sacensības Brašais ugunsdzēsējs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 7.septembrī, plkst. 10.00 Jelgavā, Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes, Latvijas ugunsdzēsības sporta federācijas un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā Brašais ugunsdzēsējs.

Sacensību mērķis ir popularizēt ugunsdzēsības sportu ne tikai VUGD darbinieku vidū, bet arī iedzīvotāju vidū, iesaistot viņus šajā aizraujošajā sporta veidā. Šogad sportisko meistarību noteiks un jaunus rekordus uzstādīs ugunsdzēsības sporta disciplīnās Izvēršanās no motorsūkņa. Sacensības notiks piecās dažādās komandu grupās – VUGD struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju, sieviešu, jauniešu zēnu un meiteņu komandu grupās.

Par titulu „Brašais ugunsdzēsējs cīnīsies 40 komandas no visas Latvijas. Aicinām nākt un klātienē atbalstīt savu favorīt komandu, jo sportā ir svarīga ne tikai meistarība, bet arī līdzjutēju atbalsts! Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Sacensības Brašais ugunsdzēsējs Jelgavā norisinājās no 1998.gada līdz 2008.gadam. Šo desmit gadu laikā ik gadu iedzīvotāji un ugunsdzēsības sporta entuziasti pierādīja savus spēkus un prasmes ugunsdzēsības sportā. 2014.gada rudenī sacensību rīkošanas tradīcija tika atjaunota un šogad notiks jau 15.ugunsdzēsības sporta sacensības Brašais ugunsdzēsējs.

SESTDIEN, 8.septembrī

Ābolu balle Likteņdārzā 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu Likteņdārzā norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. 8.septembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 lieli un mazi būs mīļi gaidīti Likteņdārzā uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas, vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

Ābolu balle tradicionāli iezīmē rudens iestāšanos Likteņdārzā, un šogad ābolu raža solās būt jau lielāka. Likteņdārza ābeļu aleja ir viens no centrālajiem dārza elementiem, kas tika izveidota 2008. gadā, kad Latvijā zināmi cilvēki iestādīja 78 ābelītes Likteņdārza draugu alejas abās malās. Tur aug Cukuriņš, Baltais dzidrais, Sīpoliņš, Rīgas rožābele, Auksis, Konfetnaja un citas Latvijā populārās ābolu šķirnes.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no pulksten 11.30 būs aicināts piedalīties ābolu ražas novākšanā un sagatavošanā kopā ar Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībniekiem.

No savāktajiem un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko sagādās Latvijas Zemnieku federācija, tiks spiesta sula – gan ar interesantām vēsturiskām ierīcēm, gan ar pavisam modernu un jaudīgu sulas spiedi, kas nodrošinās arī tūlītēju sulas fasēšanu plastmasas maisos aukstā un karstā veidā. Šo sulu par ziedojumiem būs iespējams iegādāties arī līdzi ņemšanai.

Savukārt Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāres uz ugunskura gatavos ābolu ievārījumu, kuras par ziedojumiem būs iespējams baudīt kopā ar Road Cafe šefpavāru gatavotajām pankūkām.

Likteņdārza ābeles kopš to stādīšanas aprūpē Latvijas Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, kura arī šoreiz viesosies pasākumā un stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Īpašas aktivitātes būs sagatavotas arī pasākuma jaunākajiem apmeklētājiem – gan radoši izglītojošajā laukumā, gan kopā ar ģimenēm dodoties ekspedīcijā Likteņdārzs. Savukārt visus pasākuma apmeklētājus ar tautasdeju priekšnesumiem priecēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvu Kauranieši. Pasākumu vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecinās arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis Jānis Ļūmanis.

Dalība pasākumā – bez maksas, degustācija, ieeja Likteņdārzā un auto stāvvieta – par ziedojumiem.

Līgatnes dabas takās Pūču diena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā sestdien, 8.septembrī, Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus un aplūkot, kā pūces iejutušās savā jaunajā mītnē.

Pūču dienas ietvaros no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 pie jaunās pūču mītnes Latvijas Pūču izpētes biedrības pārstāvis Gaidis Grandāns apmeklētājus sagaidīs ar stāstiem un demonstrējumiem par šiem putniem, kā arī norisināsies dažādas radošās darbnīcas visai ģimenei.

Laikā, kad daudzi lieli un mazi skolas bērni uzsāks savas mācību gaitas, Līgatnes dabas taku pūces svin pārvākšanos uz svaigiem apartamentiem – jauno Pūču māju. Gan urālpūce Čiepstonis un ausainā pūcīte Aušuks, gan ūpju pāris Hugo un Dāma, kā arī abas meža pūču meitenes Frīda un Aktrise tagad mitināsies jaunā vietā – mežainā kalna pakājē, taku maršrutā aiz Rotaļu laukuma.

Īpaši priecīga par gaidāmajām pārmaiņām ir ausainā pūcīte Aušuks, jo nu tai piederēs krietni plašāks voljers, kur izvingrināt spārnus, kā arī kaimiņos vairs nebūs ne āpšu brāļu un vāveres Pelēcītes, ne arī abi melnie Līgatnes dabas taku runči – Moris un Runka. Katrai pūču sugai nu ir pieejams savs atsevišķs un labiekārtots iežogojums, ar drošām paslēptuvēm, pusdienu ieturēšanas bluķiem, sēžamlaktām un citām jaunām lietām.

Vecās pūču mājas vietā Līgatnes dabas takas plāno veikt rekonstrukcijas darbus un ar laiku izmitināt 2018.gada dzīvnieku – vāveres.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv un Facebook profilā: www.facebook.com/LigatnesDabasTakas/.

Krāmu, kasešu un plašu tirdziņš mākslas telpā MALA

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Māklsas telpā MALA, Lielā Skolas ielā 4, Cēsīs, sestdien, 8.septembrī, notiks ikgadējais Krāmu, kasešu un plašu tirdziņš. Tirdziņa sākums pulksten 11.00.

Tirdziņā aicināts piedalīties ikviens interesents, kam mājās ir kāda lietota, jauna vai pašdarināta lieta, kas meklē jaunu saimnieku. Tas var būt jebkas – sākot no senas zupas terīnes, šūpuļzirdziņa vai fotokameras, līdz pat lustrai, balles kurpēm, vijolei un spalvaskātam.

Īpaša uzmanība šogad tiek pievērsta ar mūziku saistītām lietām – ar vairāk nekā 1 500 vinila platēm tirdziņā piedalīsies mūzikas kolekcionāri no Rīgas, Daugavpils un Cēsīm. Būs apskatāma un iegādājama arī mūzikas atskaņošanas aparatūra, kā arī aizvien lielāku popularitāti atgūstošs fenomens – mūzikas kasetes.

Visas dienas garumā par muzikālo noformējumu rūpēsies vinilplašu un kasežu entuziasti DJ Raimonds Mežaks, DJ Kalvis Amantovs un DJ Caurvējš, kā arī īpašais viesis no Sēlijas.

Neiztrūks arī izglītojošā daļa – plkstn.19:00 notiks lekcija Latvijas mūziķu izdevumi vinila skaņuplatēs 2010–2018 un diskusija Raimonda Mežaka vadībā.

Pēc lekcijas un diskusijas noslēguma – latviešu mūzikas vinila diskotēka.

Tirgoties gribētāji aicināti pieteikties Mākslas telpas MALA Facebook lapā https://www.facebook.com/telpamala/,rakstot uz telpamala@gmail.com, vai arī zvanot 26101945 (Kristīne), 25654341 (Didzis).

Links uz pasākumu Mākslas Telpā MALA: https://www.facebook.com/events/303789963536896/

Ieskats 2017.gada tirdziņā šeit.

SVĒTDIEN, 9.septembrī

Tēva dienas festivāls un gājiens 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

9.septembrī, pulksten 12.00 no Brīvības pieminekļa Rīgā sāksies tradicionālais Tēva dienas gājiens, kurā aicinātas piedalīties ģimenes no visas Latvijas. Gājiens noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur uzreiz gaidāms svētku koncerts. Šogad uz Tēva dienu ielūdz Valsts iniciatīva Latvijas Goda ģimenes gads, svētkus kā ik gadu organizē Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv. Svētki Vērmanes dārzā norisināsies visas dienas garumā līdz pat plkst. 17.00. Ieeja bez maksas.

Par godu Tēva dienai, ko Latvijā oficiāli atzīmē septembra otrajā svētdienā, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” jau sesto gadu Rīgā rīko Tēva dienas festivālu. Svētku organizēšanas mērķis ir Latvijas ģimenēs nostiprināt Tēva dienas svinēšanas tradīciju, tādējādi sakot tētiem paldies, aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē un veicināt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā.

Atgādinām, ka Tēva dienas gājiens un festivāls tiks fotografēts, vizuālie materiāli tiks izmantoti Tēva dienas un to atbalstītāju mājas lapās, medijos un sociālajos tīklos.

SVĒTKU GĀJIENS

Pulcēšanās gājienam no plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa, un tās laikā tiks uzņemta gājiena dalībnieku kopbilde no putna lidojuma. Gājienā aicināta piedalīties ikviena ģimene, kura vēlas sveikt tētus visā Latvijā. Pirms gājiena cienāsim ar gardumiem. Gājiena sākums plkst. 12.00. Gājiena maršruts: Brīvības piemineklis → Brīvības bulvāris → Elizabetes iela → ieiešana Vērmanes dārzā pa Elizabetes un Kr. Barona ielas stūra vārtiem.

UZ SKATUVES

Plkst. 12.20 (laiks nav precīzs, koncerts sāksies, kad parkā ieradīsies gājiens)

Tēva dienas festivāla svinīgā atklāšana – jau sesto gadu pēc kārtas Tēva dienas festivāla gājiena priekšgalā svinīgi dodas Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris iedvesmojošā diriģenta Anda Kareļa vadībā. Noslēdzoties gājienam, orķestris ieskandina Tēva dienas festivāla 2018 atklāšanu. Koncerta programmu atklāj svētku uzrunas.

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.


Pievienot komentāru

Rimšēviča lietā viens no iesaistītajiem sācis liecināt

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas krimināllietā viens no apsūdzētajiem pēc apsūdzības izsniegšanas ir mainījis taktiku un sācis liecināt, informē Ģenerālprokuratūra. Lietā apsūdzēts Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, taču prokuratūra neatklāj, kurš apsūdzētais liecina.

Vāc parakstus Ušakova atbrīvošanai no amata; mērs sasauc ārkārtas sēdi

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija piektdien, 14.decembrī, vērsusies pie opozīcijas kolēģiem ar aicinājumu parakstīt pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Nākamgad mainīsies minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālās vietējās nozīmes maršrutu autobusos

Saskaņā ar šī gada 1.jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no nākamā gada 1.janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros.

KNAB lūgs apcietināt arī bijušo Rīgas satiksmes vadītāju Bemhenu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki piektdien, 14.decembrī, aizturējuši arī nu jau bijušo pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu. KNAB sankciju par apcietinājuma piemērošanu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs piektdienas, 14.decembra, pēcpusdienā.

ES britiem piedāvā precizēt, bet ne pārskatīt Brexit vienošanos

Eiropas Savienības galotņu sanāksmē dalībvalstis nav piedāvājušas Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai nekādas būtiskas atkāpes no britu izstāšanās nolīguma projekta, kura ratifikācijai, iespējams, trūkst izšķirošā atbalsta britu parlamentā.

Eksperti: Fiskālā konsolidācija nākamgad ir neizbēgama

Jaunajai valdībai tās tuvākajos darbības mēnešos un arī veidojot 2019.gada valsts budžetu būs jāveic fiskālā konsolidācija jeb valsts budžeta ieņēmumu un izdevumu līdzsvarošana. Šādu viedokli Fiskālās disciplīnas padome nosūtījusi Saeimai un Ministru kabinetam saistībā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

JV vēlas vienlīdzīgi sadalīt atbildības jomas valdībā

Jaunā Vienotība piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā.

Ventspils opozīcija: Latvijas Satversme stāv pāri jebkādiem domes uzskatiem par to, kā jāpārvalda pilsēta

«Lai mēs pilnvērtīgi varētu strādāt, ir jāsaņem informācija un jābūt informētiem. Ja domes darbs tiktu organizēts domes sēdēs un komitejās, tad mums šāda iespēja būtu. Taču, tā kā domes darbs tiek «padzīts apakšā» zem citām institūcijām, šajā gadījumā komisijām, un mums [vairākumam opozīcijas deputātu] tur liegts piedalīties un saņemt dokumentus, tas nozīmē, ka tiek ierobežotas ne tikai mūsu kā deputātu tiesības, bet arī mūsu vēlētāju tiesības. Un tas, manuprāt, ir pats svarīgākais, kas ir pārkāpts,» tā decembra sākumā Administratīvajā tiesā Liepājā Ventspils pilsētas domes pretošanos ieviest proporcionalitātes principu komisijās un citās pakārtotās struktūrās raksturo Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Madara Cosmetics stratēģiskais investors iegādājas papildus 17% uzņēmuma akciju

Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab par 5,3 miljoniem eiro iegādājies 17% Latvijas kosmētikas ražotāja Madara Cosmetics akciju no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs uzņēmumā ar 23% akciju.

Igaunijā ceļ minimālo algu

Igaunijā nolemts minimālo mēnešalgu paaugstināt no 500 uz 540 eiro. Minimālais mēnešalgas jaunais apmērs stāsies spēkā no 2019.gada 1.janvāra, un tas nozīmē arī minimālās stundas likmes celšanu no 2,97 līdz 3,21 eiro pirms nodokļu nomaksas.

ASV prezidents distancējas no personiskā advokāta noziegumiem

Reaģējot uz amerikāņu advokāta Maikla Koena notiesāšanu par priekšvēlēšanu kampaņas noteikumu pārkāpšanu, viņa bijušais klients, šobrīd Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir noliedzis, ka būtu saistīts ar advokāta pārkāpumiem.

Šogad ar eParakstu parakstīti vairāk nekā 5,7 miljoni dokumentu

Šogad eParaksts dokumentu parakstīšanai Latvijā lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu mēnesī un gada vienpadsmit mēnešos ar eParakstu parakstīti jau 5.7 miljoni dokumentu. eParakstu viedtālrunī sākuši lietot jau vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Bīstamajās vietās uzstādītie fotoradari teju par pusi samazinājuši autoavāriju skaitu

Iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti stacionārie fotoradari, negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% – smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina statistika.

Strasbūras terorists atrasts un nonāvēts apšaudē ar policiju

Francijas policija ir atradusi un apšaudē neitralizējusi vīrieti, kurš turēts aizdomās par terorakta sarīkošanu Ziemassvētku tirdziņā Strasbūras pilsētā, kur nogalināti divi un ievainoti 12 cilvēki.

JV sāk konsultācijas ar partijām par valdības veidošanu Kariņa vadībā

Jaunā Vienotība, veidojot valdību uzstās uz finanšu ministra amatu, jo tā ir gandrīz svēta lieta, ka Finanšu ministrijas vadība jāuzņemas premjera pārstāvētajai partijai, norāda JV pārstāvis, Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Problēma ar darbaspēku Baltijas valstīs varētu būt sasniegusi augstāko punktu

Problēma ar darbaspēka pieejamību Baltijā pašlaik varētu būt sasniegusi augstāko punktu, taču jau pēc gada situācija varētu mainīties darba devēju labā, prognozē Lietuvas personālatlases kompānijas Alisa Management Laboratory valdes priekšsēdētāja Alisa Miniotaite.

Autovadītāju ievērībai: Autoceļi apledo valsts centrālajā daļā un Zemgalē

Valsts centrālajā daļā un Zemgalē piektdien, 14.decembrī, vietām veidojas apledojums, apgrūtinot braukšanas apstākļus. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

KNAB izmeklē kukuļošanu trīs Rīgas satiksmes iepirkumos

Kriminālprocess, ko uzsācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Tajā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Atkāpusies Rīgas satiksmes valde; pagaidu valdi vadīs Anrijs Matīss

Visi pieci pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļi Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Larisa Loskutova, Andrejs Požarnovs un Inese Švekle galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam iesnieguši atlūgumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu

Nedēļas nogale gaidāma bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām, bet nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu, un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

Rīgas satiksmes iepirkumu lietā apcietina piecas no sešām aizturētajām personām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi piecām no sešām aizturētajām personām, apliecinājis KNAB.

ANO klimata konferencē Guterešs aicina valstis uzupurēties

Polijā notiekošajā ANO klimata pārmaiņu konferencē organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs aicinājis pasaules valstis iet uz kompromisiem sīvajās savstarpējās sarunās par rīcību, kādu valstīm jāapņemas īstenot, lai cilvēce nepieļautu katastrofālas klimata pārmaiņas jau tuvā nākotnē.

Latvijā vāc parakstus par PVN samazināšanu medikamentiem

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv ir sākta parakstu vākšana ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem 5% apmērā. Minēto priekšlikumu paredzēts iesniegt Saeimā.

Saeima aicina Krieviju pārtraukt provokatīvās darbības pret Ukrainu

Saeima ceturtdien, 13.decembrī, pieņēmusi paziņojumu par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas Federācijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Apcietināts KNAB aizturētais GKR biedrs, Saskaņas sponsors Krjačeks

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu arī uzņēmējam Aleksandram Krjačekam, kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem, apstiprināja advokāts Valdis Ulmanis.