bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nakts pārgājiens, Virsdiriģentu svētki un Čello Cēsis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Jau piektdienas vakarā ir iespēja doties uz Cēsīm, kur ar čella skaņām priecēs duets, kurā apvenojušies mūziķi no Vācijas un Latvijas. Sestdien Irlavā ir iespēja turpināt baudīt labu mūziku, jo tur norisināsies Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Pēc koncertiem var kāpt autobusā uz Mālpili, doties nakts pārgājienā un rītu pavadīt pirtī pie Juglas upes.

PIEKTDIEN, 14.septembrī

Čello Cēsis | Duo Lauma Skride&Daniels Millers Šots

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Divu izcilu un starptautisku atzinību guvušu mūziķu – latviešu pianistes Lauma Skrides un vācu čellista Daniela Millera Šota (Daniel Müller-Schott), programmā dzirdēsim Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena opusus un līdzās tiem – romantisma mūzikas ģēniju Roberta Šūmaņa un Frederika Šopēna skaņdarbus piektdien, 14.septembrī, pulksten 19.00 varēs baudīt Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Millers Šots ir uzskatāms par vienu no labākajiem savas paaudzes čellistiem pasaulē un spēlējis kopā ar labākajiem ASV un Eiropas orķestriem. «Bezbailīgs izpildītājmākslinieks, ar tehniku, kas «aizdedzina»,» tā New York Times.

Pianiste Lauma Skride savas karjeras laikā muzicējusi vairākās prestižās koncertzālēs, uzstājoties gan kā solo māksliniece, gan kopā ar citiem pazīstamiem mūziķiem. Tāpat arī Skride saņēmusi vairākus prestižus starptautiska mēroga apbalvojumus.

Daniels Millers Šots, čells/Vācija
Lauma Skride, klavieres

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Biļetes var iegādāties šeit.

SESTDIEN, 15.septembrī

Sauna minihike

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai vēlies sākt svētdienas rītu ar pirti pie Juglas upes? Movement Spontaneus aicina ikvienu piedalīties nakts pārgājienā, kas sāksies sesdtienas vakarā Mālpilī un noslēgsies pirtī.

Reģistrācija nav nepieciešama, vienkārši jāatzīmē Facebook pasākumā «iešu» un jāierodas laikā tikšanās vietā. Izbraukšana no Rīgas Starptautiskās autoostas ar autobusu, kas atiet pulksten 21.35, visi gājēji tiekas Mālpils autoostā pulksten 22.55.

Pasākuma organizatori iesaka biļetes iegādāties laicīgi, lai nav jāgaida garās rindās.

Atceries paņemt līdzi pietiekami daudz ūdens, uzlādētu telefonu, lukturīti, termosu ar karstu tēju, rezerves zeķes, uzkodas, dvieli un kaut ko cepamu uz uzguns.

Svētdien uz Rīgu dosimies ar rīta autobusu. Plānotais ierašanās laiks – pirms pulksten 10.00. Dalības maksa – 5 eiro. Transporta izmaksas – ap 6 eiro.

Vairāk informācijas Facebook pasākumā un: 26368790 Andra, 25925972 Matijs.

Virsdiriģentu svētki Irlavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā sestdienā, 15.septembrī, Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Svētkos dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra dziedās Svētku virsdiriģentu un Tukuma koru apriņķa kori.

Koncertā piedalīsies Goda virsdiriģenti: Jānis Erenštreits, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis. Latvijas valsts simtgades zīmē izskanējušo Dziesmu svētku virsdiriģenti: Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece Rimšēviča, Sigvards Kļava, Mārtiņš Klišāns, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags.

Virsdiriģentu svētku norises 15.septembrī apmeklēt aicināts ikviens interesents. Plkst. 15.00 pie Jāņa Bētiņa pieminekļa notiks virsdiriģentu plaukstu nospiedumu veidošana, kurus, pēc to apstrādes būs iespējams aplūkot arī pēc svētkiem. Plkst.16.30 – svinīgais brīdis un svētku dalībnieku gājiens uz Irlavas estrādi, kur plkst.17.00 skanēs Virsdiriģentu svētku koncerts. Koncertā virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, koncertu vadīs Orests Silabriedis. Ieeja svētku pasākumos un koncertā bez maksas.

Svētki Irlavā veltīti Jānim Bētiņam (1830–1912) – Kurzemes pirmo Dziesmu dienu iniciatoram, pirmo divu Dziesmusvētku virsdiriģentam, trešo, ceturto un piekto Svētku Goda virsdiriģentam, Irlavas skolotāju semināra ilggadējam mūzikas skolotājam. Jānim Bētiņam ir nozīmīga loma Latvijas valstiskās identitātes veidošanā.

Ideju veidošana Liepājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Vai tev reizēm ir šī sajūta, ka tūlīt tu atklāsi kaut ko pārsteidzošu, bet, kad mēģini koncentrēties uz to, tas pazūd? Vai esi jaunu izgudrojumu un uzņēmēju pārsteigts un iedvesmots, kuri veido pasauli vietējā līmenī? Tad šī darbnīca ir tieši tev!» saka organizācijā Radi vidi pats.

«Es tevi vadīšu cauri procesam, lai atklātu tās īpašās idejas par kurām spēj domāt, un veidot tās tādā veidā, ka tās var kļūt par ilgtspējīgām un efektīvām iniciatīvām vai pat uzņēmumiem. Nāc, pat ja tu domā, ka tev nav ideju,» iedrošina radi vidi pats.

SVĒTDIEN, 16.septembrī

Senās mūzikas kaleidoskops Ventspils Livonijas ordeņa pils kapelā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 16.septembrī, pulksten 16.00 interesenti tiek gaidīti uz baroka un arī senākas mūzikas koncertu Senās mūzikas kaleidoskops autentiskā vidē – Livonijas ordeņa pils kapelā. Koncertā piedalīsies Ilze Grēvele (vokāls), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Ilona Birgele (pozitīvs, ērģeles).

Mūziķi atskaņos 17.–18. gs. mūziku uz attiecīgā perioda vēsturisko instrumentu oriģināla un kopijām. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā retu mūzikas instrumentu – pozitīvu (pārnēsājamās ērģeles), kā arī baroka vijoli un baroka čellu. Pateicoties specifiskajam skanējumam, spēlei uz zarnu stīgām, kā arī ievērojot jaunākās vēsturiskās mūzikas atskaņošanas tendences, klausītāji varēs pietuvoties baroka laika mūzikas atskaņošanas estētikai. Koncertā, kura norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, skanēs Baha, Hendeļa, Bukstehūdes, Šafrāta, Freskobaldi un Bruna kompozīcijas.

Katrs no koncerta dalībniekiem guvis izglītību J.V. Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī papildinājis savas zināšanas un atskaņošanas prasmes meistarklasēs Latvijā un ārpus Latvijas robežām.

Ieeja koncertā ar muzeja ieejas biļetēm.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.