bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 20.09.2018 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nakts pārgājiens, Virsdiriģentu svētki un Čello Cēsis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Jau piektdienas vakarā ir iespēja doties uz Cēsīm, kur ar čella skaņām priecēs duets, kurā apvenojušies mūziķi no Vācijas un Latvijas. Sestdien Irlavā ir iespēja turpināt baudīt labu mūziku, jo tur norisināsies Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Pēc koncertiem var kāpt autobusā uz Mālpili, doties nakts pārgājienā un rītu pavadīt pirtī pie Juglas upes.

PIEKTDIEN, 14.septembrī

Čello Cēsis | Duo Lauma Skride&Daniels Millers Šots

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Divu izcilu un starptautisku atzinību guvušu mūziķu – latviešu pianistes Lauma Skrides un vācu čellista Daniela Millera Šota (Daniel Müller-Schott), programmā dzirdēsim Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena opusus un līdzās tiem – romantisma mūzikas ģēniju Roberta Šūmaņa un Frederika Šopēna skaņdarbus piektdien, 14.septembrī, pulksten 19.00 varēs baudīt Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Millers Šots ir uzskatāms par vienu no labākajiem savas paaudzes čellistiem pasaulē un spēlējis kopā ar labākajiem ASV un Eiropas orķestriem. «Bezbailīgs izpildītājmākslinieks, ar tehniku, kas «aizdedzina»,» tā New York Times.

Pianiste Lauma Skride savas karjeras laikā muzicējusi vairākās prestižās koncertzālēs, uzstājoties gan kā solo māksliniece, gan kopā ar citiem pazīstamiem mūziķiem. Tāpat arī Skride saņēmusi vairākus prestižus starptautiska mēroga apbalvojumus.

Daniels Millers Šots, čells/Vācija
Lauma Skride, klavieres

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Biļetes var iegādāties šeit.

SESTDIEN, 15.septembrī

Sauna minihike

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai vēlies sākt svētdienas rītu ar pirti pie Juglas upes? Movement Spontaneus aicina ikvienu piedalīties nakts pārgājienā, kas sāksies sesdtienas vakarā Mālpilī un noslēgsies pirtī.

Reģistrācija nav nepieciešama, vienkārši jāatzīmē Facebook pasākumā «iešu» un jāierodas laikā tikšanās vietā. Izbraukšana no Rīgas Starptautiskās autoostas ar autobusu, kas atiet pulksten 21.35, visi gājēji tiekas Mālpils autoostā pulksten 22.55.

Pasākuma organizatori iesaka biļetes iegādāties laicīgi, lai nav jāgaida garās rindās.

Atceries paņemt līdzi pietiekami daudz ūdens, uzlādētu telefonu, lukturīti, termosu ar karstu tēju, rezerves zeķes, uzkodas, dvieli un kaut ko cepamu uz uzguns.

Svētdien uz Rīgu dosimies ar rīta autobusu. Plānotais ierašanās laiks – pirms pulksten 10.00. Dalības maksa – 5 eiro. Transporta izmaksas – ap 6 eiro.

Vairāk informācijas Facebook pasākumā un: 26368790 Andra, 25925972 Matijs.

Virsdiriģentu svētki Irlavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā sestdienā, 15.septembrī, Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Svētkos dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra dziedās Svētku virsdiriģentu un Tukuma koru apriņķa kori.

Koncertā piedalīsies Goda virsdiriģenti: Jānis Erenštreits, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis. Latvijas valsts simtgades zīmē izskanējušo Dziesmu svētku virsdiriģenti: Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece Rimšēviča, Sigvards Kļava, Mārtiņš Klišāns, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags.

Virsdiriģentu svētku norises 15.septembrī apmeklēt aicināts ikviens interesents. Plkst. 15.00 pie Jāņa Bētiņa pieminekļa notiks virsdiriģentu plaukstu nospiedumu veidošana, kurus, pēc to apstrādes būs iespējams aplūkot arī pēc svētkiem. Plkst.16.30 – svinīgais brīdis un svētku dalībnieku gājiens uz Irlavas estrādi, kur plkst.17.00 skanēs Virsdiriģentu svētku koncerts. Koncertā virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, koncertu vadīs Orests Silabriedis. Ieeja svētku pasākumos un koncertā bez maksas.

Svētki Irlavā veltīti Jānim Bētiņam (1830–1912) – Kurzemes pirmo Dziesmu dienu iniciatoram, pirmo divu Dziesmusvētku virsdiriģentam, trešo, ceturto un piekto Svētku Goda virsdiriģentam, Irlavas skolotāju semināra ilggadējam mūzikas skolotājam. Jānim Bētiņam ir nozīmīga loma Latvijas valstiskās identitātes veidošanā.

Ideju veidošana Liepājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Vai tev reizēm ir šī sajūta, ka tūlīt tu atklāsi kaut ko pārsteidzošu, bet, kad mēģini koncentrēties uz to, tas pazūd? Vai esi jaunu izgudrojumu un uzņēmēju pārsteigts un iedvesmots, kuri veido pasauli vietējā līmenī? Tad šī darbnīca ir tieši tev!» saka organizācijā Radi vidi pats.

«Es tevi vadīšu cauri procesam, lai atklātu tās īpašās idejas par kurām spēj domāt, un veidot tās tādā veidā, ka tās var kļūt par ilgtspējīgām un efektīvām iniciatīvām vai pat uzņēmumiem. Nāc, pat ja tu domā, ka tev nav ideju,» iedrošina radi vidi pats.

SVĒTDIEN, 16.septembrī

Senās mūzikas kaleidoskops Ventspils Livonijas ordeņa pils kapelā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 16.septembrī, pulksten 16.00 interesenti tiek gaidīti uz baroka un arī senākas mūzikas koncertu Senās mūzikas kaleidoskops autentiskā vidē – Livonijas ordeņa pils kapelā. Koncertā piedalīsies Ilze Grēvele (vokāls), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Ilona Birgele (pozitīvs, ērģeles).

Mūziķi atskaņos 17.–18. gs. mūziku uz attiecīgā perioda vēsturisko instrumentu oriģināla un kopijām. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā retu mūzikas instrumentu – pozitīvu (pārnēsājamās ērģeles), kā arī baroka vijoli un baroka čellu. Pateicoties specifiskajam skanējumam, spēlei uz zarnu stīgām, kā arī ievērojot jaunākās vēsturiskās mūzikas atskaņošanas tendences, klausītāji varēs pietuvoties baroka laika mūzikas atskaņošanas estētikai. Koncertā, kura norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, skanēs Baha, Hendeļa, Bukstehūdes, Šafrāta, Freskobaldi un Bruna kompozīcijas.

Katrs no koncerta dalībniekiem guvis izglītību J.V. Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī papildinājis savas zināšanas un atskaņošanas prasmes meistarklasēs Latvijā un ārpus Latvijas robežām.

Ieeja koncertā ar muzeja ieejas biļetēm.


Pievienot komentāru

Siltais laiks veicinājis ceļu satiksmes negadījumu pieaugumu, secina eksperti

Siltais laiks šovasar veicinājis ceļu satiksmes negadījumu pieaugumu, notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē atzina eksperti.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Brexit: finiša taisnē, bet bez finiša līnijas

Līdz Lielbritānijas oficiālas izstāšanās no Eiropas Savienības ir palikušas nedaudz mazāk nekā 200 dienas. Statuss, kurā šobrīd atrodas vienošanās gan starp Lielbritāniju un ES, gan pašā Lielbritānijas valdībā, rada aizvien lielāku starptautisko haosu, kurā ieguvēji nav ne Lielbritānija, ne ES, ne Latvija.

NMPD brigādēm varēs maksāt piemaksas par darbu valsts pasākumu nodrošināšanā

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma izmaiņas, kas paredz noteikt piemaksu 100% apmērā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā.

Saeima 2.lasījumā atbalsta VDK dokumentu publicēšanu internetā

Daļu no Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumentiem Latvijas Nacionālais arhīvs līdz 2018.gada beigām publicēs savā interneta vietnē. To paredz grozījumi likumā, ko Saeima ceturtdien, 20.septembrī, atbalstīja otrajā lasījumā.

Iekšzemes migrācijā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti

Iekšzemes migrācijā pēdējo 18 gadu laikā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti Latgalē, liecina jaunais Centrālās statistikas pārvaldes izveidotais interaktīvs tīmekļa rīks par Latvijas iedzīvotāju iekšzemes migrāciju.

Vēlas liegt banku akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.

Igaunijā vadošajām partijām stiprs vēlētāju atbalsts

Igaunijā valda priekšvēlēšanu gaisotne, un vadošajām četrām partijām ir ievērojams vēlētāju atbalsts, kas ir krietni virs piecu procentu ievēlēšanas sliekšņa, tā liecina jauna sabiedriskās domas aptauja.

Aglonas dome aizliedz rīkot piketu sašutuma paušanai par pedofilijas skandāliem baznīcā pāvesta vizītes laikā

Pāvesta Franciska vizītes dienā Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.

Varēs noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus

Saeimas deputāti ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus.

Saeima konceptuāli atbalsta pensiju piemaksu indeksāciju

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.

Pāvesta vizīte Baltijā pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas gadījumiem baznīcā

Laiks, kad Baltiju apmeklē Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks, ievērojami atšķiras no 1993.gada, kad reģionā viesojās viņa priekštecis Sv. Jānis Pāvils II. Daļā sabiedrības neizpratni raisa miljoni eiro, ko tērē pāvesta uzņemšanai, tikmēr pasaulē nerimst pārmetumi par seksuālas izmantošanas gadījumiem no šīs konfesijas garīdznieku puses.

Vairums deputātu atbalsta Latvijas Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu; ZZS deputāti nespēj izlemt vienbalsīgi

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti.

Vitol Grupa satraukta par tiesiskumu Latvijā; vēršas pie augstākajām amatpersonām

Viens no lielākajiem energoresursu tirgotājiem pasaulē Vitol Grupa nosūtījis vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, paužot satraukumu par tiesisko principu un normatīvo aktu piemērošanu tiesvedībā starp LatRosTrans un Polocktransneft Druzba par 66 miljonu eiro vērto tehnoloģisko naftu.

Likumā nostiprinās valsts tiesības uz Rīgas Latviešu biedrības namu

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma trešajā lasījumā atbalstīt jauna likuma projektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam.

Meja lūdz ES nesašķelt Lielbritāniju

Zalcburgā, Austrijā norisinās Eiropas Savienības galotņu sanāksme, kur Lielbritānija aicinājusi pārējās dalībvalstis atteikties no, Londonas skatījumā, nepieņemamām un valsti šķeļošām prasībām britu izstāšanās sarunās. Līdz britu iziešanai no ES ir seši mēneši, bet abas puses pašlaik šķiet nepiekāpīgas saistībā ar Ziemeļīrijas-Īrijas robežas strīdu.

VID varētu publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas

Atsevišķos gadījumos Valsts ieņēmumu dienestam varētu būs tiesības publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas, paredz Finanšu ministrijas izstrādātie un saskaņošanai nodotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.

Saeimā lems, vai palielināt radošo personu loku atbalsta stipendijai

Rosina ļaut plašākam lokam radošo personu pieteikties un saņemt atbalsta stipendijas gadījumos, kad netiek gūti ienākumi. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā 1.lasījumā atbalstīja, un likumprojekts kā steidzams Saeimā nodots izskatīšanai 20.septembrī.

Mudina amatpersonām uzņemties atbildību par valsts resursu neatbilstošu izmantošanu

Ja notikusi resursu neatbilstoša izmantošana, amatpersonām par to jāuzņemas atbildība un nepieciešams segt valstij radītos zaudējumus, uzsver Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ar grūtībām pieņem lēmumu par 8,3 milj. eiro pārdali veselības aprūpes budžetā

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalsta ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.

Vēlas pārveidot Drošības policiju par Nacionālās drošības dienestu

Lai pilnveidotu valsts drošības iestāžu regulējumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā un ar tiem saistītos likumprojektus.

Datu aizsardzības regulas pirmajās 100 piemērošanas dienās saņemtas 20 sūdzības

Eiropas Savienības Vispārējās datu aizsardzības regulas piemērošanas pirmajās 100 dienās Datu valsts inspekcija saņēmusi 20 datu aizsardzības pārkāpumu paziņojumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē informē DVI direktore Daiga Avdejanova.

EM: Nebanku kredītu devējiem rūpīgāk jāveic klientu maksātspējas vērtēšana

Lai arī nozares darbībā esot vērojami uzlabojumi, Ekonomikas Ministrijas aicina veikt grozījumus, kas liktu nebanku kredīta izsniedzējus veikt rūpīgāku klientu maksātspējas izvērtēšanu un ļautu kreditētājiem apmainīties ar informāciju.