bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.05.2019 | Vārda dienas: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Nakts pārgājiens, Virsdiriģentu svētki un Čello Cēsis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Jau piektdienas vakarā ir iespēja doties uz Cēsīm, kur ar čella skaņām priecēs duets, kurā apvenojušies mūziķi no Vācijas un Latvijas. Sestdien Irlavā ir iespēja turpināt baudīt labu mūziku, jo tur norisināsies Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Pēc koncertiem var kāpt autobusā uz Mālpili, doties nakts pārgājienā un rītu pavadīt pirtī pie Juglas upes.

PIEKTDIEN, 14.septembrī

Čello Cēsis | Duo Lauma Skride&Daniels Millers Šots

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Divu izcilu un starptautisku atzinību guvušu mūziķu – latviešu pianistes Lauma Skrides un vācu čellista Daniela Millera Šota (Daniel Müller-Schott), programmā dzirdēsim Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena opusus un līdzās tiem – romantisma mūzikas ģēniju Roberta Šūmaņa un Frederika Šopēna skaņdarbus piektdien, 14.septembrī, pulksten 19.00 varēs baudīt Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Millers Šots ir uzskatāms par vienu no labākajiem savas paaudzes čellistiem pasaulē un spēlējis kopā ar labākajiem ASV un Eiropas orķestriem. «Bezbailīgs izpildītājmākslinieks, ar tehniku, kas «aizdedzina»,» tā New York Times.

Pianiste Lauma Skride savas karjeras laikā muzicējusi vairākās prestižās koncertzālēs, uzstājoties gan kā solo māksliniece, gan kopā ar citiem pazīstamiem mūziķiem. Tāpat arī Skride saņēmusi vairākus prestižus starptautiska mēroga apbalvojumus.

Daniels Millers Šots, čells/Vācija
Lauma Skride, klavieres

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Biļetes var iegādāties šeit.

SESTDIEN, 15.septembrī

Sauna minihike

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai vēlies sākt svētdienas rītu ar pirti pie Juglas upes? Movement Spontaneus aicina ikvienu piedalīties nakts pārgājienā, kas sāksies sesdtienas vakarā Mālpilī un noslēgsies pirtī.

Reģistrācija nav nepieciešama, vienkārši jāatzīmē Facebook pasākumā «iešu» un jāierodas laikā tikšanās vietā. Izbraukšana no Rīgas Starptautiskās autoostas ar autobusu, kas atiet pulksten 21.35, visi gājēji tiekas Mālpils autoostā pulksten 22.55.

Pasākuma organizatori iesaka biļetes iegādāties laicīgi, lai nav jāgaida garās rindās.

Atceries paņemt līdzi pietiekami daudz ūdens, uzlādētu telefonu, lukturīti, termosu ar karstu tēju, rezerves zeķes, uzkodas, dvieli un kaut ko cepamu uz uzguns.

Svētdien uz Rīgu dosimies ar rīta autobusu. Plānotais ierašanās laiks – pirms pulksten 10.00. Dalības maksa – 5 eiro. Transporta izmaksas – ap 6 eiro.

Vairāk informācijas Facebook pasākumā un: 26368790 Andra, 25925972 Matijs.

Virsdiriģentu svētki Irlavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā sestdienā, 15.septembrī, Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Svētkos dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra dziedās Svētku virsdiriģentu un Tukuma koru apriņķa kori.

Koncertā piedalīsies Goda virsdiriģenti: Jānis Erenštreits, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis. Latvijas valsts simtgades zīmē izskanējušo Dziesmu svētku virsdiriģenti: Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece Rimšēviča, Sigvards Kļava, Mārtiņš Klišāns, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags.

Virsdiriģentu svētku norises 15.septembrī apmeklēt aicināts ikviens interesents. Plkst. 15.00 pie Jāņa Bētiņa pieminekļa notiks virsdiriģentu plaukstu nospiedumu veidošana, kurus, pēc to apstrādes būs iespējams aplūkot arī pēc svētkiem. Plkst.16.30 – svinīgais brīdis un svētku dalībnieku gājiens uz Irlavas estrādi, kur plkst.17.00 skanēs Virsdiriģentu svētku koncerts. Koncertā virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā repertuāra. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, koncertu vadīs Orests Silabriedis. Ieeja svētku pasākumos un koncertā bez maksas.

Svētki Irlavā veltīti Jānim Bētiņam (1830–1912) – Kurzemes pirmo Dziesmu dienu iniciatoram, pirmo divu Dziesmusvētku virsdiriģentam, trešo, ceturto un piekto Svētku Goda virsdiriģentam, Irlavas skolotāju semināra ilggadējam mūzikas skolotājam. Jānim Bētiņam ir nozīmīga loma Latvijas valstiskās identitātes veidošanā.

Ideju veidošana Liepājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Vai tev reizēm ir šī sajūta, ka tūlīt tu atklāsi kaut ko pārsteidzošu, bet, kad mēģini koncentrēties uz to, tas pazūd? Vai esi jaunu izgudrojumu un uzņēmēju pārsteigts un iedvesmots, kuri veido pasauli vietējā līmenī? Tad šī darbnīca ir tieši tev!» saka organizācijā Radi vidi pats.

«Es tevi vadīšu cauri procesam, lai atklātu tās īpašās idejas par kurām spēj domāt, un veidot tās tādā veidā, ka tās var kļūt par ilgtspējīgām un efektīvām iniciatīvām vai pat uzņēmumiem. Nāc, pat ja tu domā, ka tev nav ideju,» iedrošina radi vidi pats.

SVĒTDIEN, 16.septembrī

Senās mūzikas kaleidoskops Ventspils Livonijas ordeņa pils kapelā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 16.septembrī, pulksten 16.00 interesenti tiek gaidīti uz baroka un arī senākas mūzikas koncertu Senās mūzikas kaleidoskops autentiskā vidē – Livonijas ordeņa pils kapelā. Koncertā piedalīsies Ilze Grēvele (vokāls), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Ilona Birgele (pozitīvs, ērģeles).

Mūziķi atskaņos 17.–18. gs. mūziku uz attiecīgā perioda vēsturisko instrumentu oriģināla un kopijām. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā retu mūzikas instrumentu – pozitīvu (pārnēsājamās ērģeles), kā arī baroka vijoli un baroka čellu. Pateicoties specifiskajam skanējumam, spēlei uz zarnu stīgām, kā arī ievērojot jaunākās vēsturiskās mūzikas atskaņošanas tendences, klausītāji varēs pietuvoties baroka laika mūzikas atskaņošanas estētikai. Koncertā, kura norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, skanēs Baha, Hendeļa, Bukstehūdes, Šafrāta, Freskobaldi un Bruna kompozīcijas.

Katrs no koncerta dalībniekiem guvis izglītību J.V. Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī papildinājis savas zināšanas un atskaņošanas prasmes meistarklasēs Latvijā un ārpus Latvijas robežām.

Ieeja koncertā ar muzeja ieejas biļetēm.


Pievienot komentāru

Ušakovs, iespējams, pārkāpis likumu, tiesvedībā ar Ķirsi izmantojot domes resursus

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa saskatījusi iespējamu likumpārkāpumu atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova rīcībā, tiesvedībā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi izmantojot domes resursus.

Igaunijā izmeklē elektroapgādes pārrāvumu Krievijas pierobežas pilsētā

Igaunijā sākts izmeklēt elektroapgādes pārrāvumu, kas nedēļas nogalē noticis Narvas pilsētā un plašāk valsts ziemeļaustrumu daļā.

Minimālā ienākumu līmeņa celšanai nepieciešami 28 miljoni eiro

Labklājības ministrija izstrādājusi Plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020.– 2021.gadam, kurā ietverto pasākumu realizēšanai nepieciešami apmēram 28 miljoni eiro.

Latvijas prezidentu izraudzīsies jau nākamnedēļ

Kopumā bija divi ierosinājumi – 34 deputātu piedāvājums rīkot Latvijas prezidenta vēlēšanas 5.jūnijā un 45 parlamentāriešu iesniegums, kurā rosināts izraudzīties prezidentu 29.maijā.

Aicina aizliegt Georga lentītes

Nacionālās apvienības deputāti Saeimā iesnieguši likuma grozījumus, kas liegtu sapulcēs, gājienos, piketos, kā arī publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes.

Ukrainas jaunais prezidents sāk ar parlamenta atlaišanu

Ukrainas jaunais prezidents Volodimirs Zelenskis ir pirmdien stājies amatā un savu prezidentūru sācis ar paziņojumu par Augstākās Radas atlaišanu. Izskanējis arī aicinājums ministriem atkāpties no amatiem un atbrīvot iekšlietu un drošības struktūru vadītājus.

Par EP vēlēšanu iecirkņiem iedzīvotājus informēs ar EDS palīdzību

Ar Valsts ieņēmuma dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmas starpniecību 20.maijā uzsāk informēšanu par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pētījums: Iepakojuma ērtums aizvien pārtrumpo draudzīgumu dabai

Latvijas iedzīvotājiem iepakojuma ērtums joprojām ir pirmajā vietā, bet aizvien svarīgāks kļūst tā draudzīgums dabai.

Austrija ceļā uz ārkārtas vēlēšanām pēc labējo koalīcijas izjukšanas

Austrijas premjerministrs Sebastians Kurcs aicinājis valstī sarīkot ārkārtas vēlēšanas pēc tam, kad izjukusi valdošā labējo spēku koalīcija. Vicekanclers no Austrijas Brīvības partijas ir atkāpies no amata, jo publiski vainots par iespējamu tirgošanos ar ietekmi.

Gan piesardzīgi, gan optimistiski. Latvijas lauksaimnieki palielina sējumu platības

Šogad Latvijas lauksaimnieki atsevišķām labības kultūrām ir palielinājuši sējumu platības. Visvairāk platības palielinātas kviešu sējumiem, bet pieaug arī rudzu un auzu platības.

Nekā Personīga: Caur RTAB Saskaņas vēlēšanu kampaņai algoti ārzemju politiskās komunikācijas speciālisti

Izmeklētāju rokās nonākuši dokumenti, kas atklāj, ka pirms 13.Saeimas vēlēšanām Rīgas tūrisma attīstības birojs veicis vismaz desmit pārskaitījumus vairākiem politiskās komunikācijas konsultantiem no Vācijas, Zviedrijas un Spānijas.

Sprādzienā pie Ēģiptes piramīdām cieš tūristi

Ēģiptē 17 cilvēki cietuši miesas bojājumus, kad Gizas piramīdu tuvumā eksplodējis spridzeklis, trāpot tūristu autobusam. Uzbrukumi tūristiem Ēģiptē nav bieži, bet notiek. Iepriekšējais smagais uzbrukums tūristiem valstī noticis 2018.gada decembrī.

Autovadītāj, paskaties, vai tavā ieplānotajā maršrutā pa ceļam nav kādi remontdarbi

Uz autoceļa Jelgava–Iecava Ozolnieku novadā ir sākušies asfaltēšanas darbi, kas turpināsies visu nedēļu, tāpēc tur ir sagaidāma palēnināta satiksme.

de facto: Reklamējoties caur sportu, LDz iztērē miljonu; vairākas organizācijas saistītas ar ZZS

Pagājušajā gadā un šī gada sākumā LDz sevis reklamēšanai tērējis vismaz divus miljonus, turklāt lielāko daļu naudas dodot sporta organizācijām, no kurām vairākas saistītas ar Zaļo un zemnieku savienību.

Pirmajā Rīgas maratonā zem IAAF zelta zīmes uzvar etiopieši; Serjogins finišē desmitniekā

Pirmajā Tet Rīgas maratonā, kas ar šo gadu ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas Zelta kvalitātes zīmi, uzvaras svinēja etiopieši Andualem Belajs Šiferavs un Birke Debele.

Par spīti spēcīgajiem lietiem šonedēļ gaidāmi +29 grādi

Šīs nedēļas sākumā debesis būs mākoņainas, tomēr tās arī bieži skaidrosies. Saulei uzspīdot, dienās gaiss iesils līdz +24…+29 grādiem pēc Celsija.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.