bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 23.07.2019 | Vārda dienas: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Lielais diktāts, pārgājiens pa bunkuriem un labdarības koncerts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Novembra pirmā nedēļas nogale ir atnesusi pasākumus, kas domāti gan intelektam, gan ķermenim – lai ikviens var izvēlēties, kā labāk atpūsties. Piektdienu var pavadīt kafejnīcā Caffeine, vērojot TEDxRiga 2018 tiešraidi, no dažādiem pieredzes stāstiem gūstot iedvesmu, kā uzlabot savu darba vidi, dzīves kvalitāti. Sestdienu ir iespēja sākt ar latviešu valodas zināšanu pārbaudi, piedaloties IV pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisināsies visā Latvijā. Kad diktāts uzrakstīts un nodots labotāju rokās, ieteicams mazliet atpūtināt smadzenes, kārtīgi izsmejoties stand-up comedy apvienības Comedy Latvia izrādē Liepājā kultūrvietā Kurasas putni. Nedēļas nogales noslēgumā – svētdien – ir iespēja vai nu doties pārgājienā, iepazīstot Mangaļsalas bunkurus, vai uz labdarības koncertu Rēzeknē, kas tiek rīkots, lai vāktu atbalstu Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām.

PIEKTDIEN, 2.novembrī

Rīgā: TEDxRiga 2018 tiešraide Caffeine

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgā, Ģertrūdes ielas Caffeine, 2.novembrī no pulksten 09.00 būs iespēja tiešraidē skatīties TEDxRiga 2018: Bring the light konferenci uz lielā ekrāna! Sagatavojieties iedvesmojošai dienai!

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi Idejas, ar kurām vērts dalīties (Ideas Worth Spreading). Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu nozaru speciālistu radītām idejām cilvēces attīstībai un dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai. TED kustības ietvaros izcili cilvēki dalās ar savām idejām līdz 18 minūtēm ilgās prezentācijās, iepazīstinot skatītājus ar savām idejām un sasniegumiem. Mājaslapā TED.com šo prezentāciju video skatīti jau vairāk nekā miljards reižu.

TEDx ideju forumus savās pilsētās reizi gadā saskaņā ar TED izsniegto licenci rīko lielākie šīs organizācijas aktīvisti no visas pasaules. Tā ir iespēja ne vien popularizēt TED idejas dažādās pasaules malās, bet arī iesaistīt krietni plašāku runātāju un klausītāju loku savstarpējā komunikācijā, pasauli mainošu ideju veicināšanā un šo ideju pārvēršanā reālos darbos.

SESTDIEN, 3.novembrī

Visā Latvijā: IV pasaules diktāts latviešu valodā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

3.novembrī ir iespēja visiem kopā rakstīt IV pasaules diktātu latviešu valodā. Ar roku vai datorā, Latvijā vai visā pasaulē. «Atzīmes neliksim, taču rūpīgi izlabosim katru darbu un nodosim tev to atpakaļ,» sola organizatori.

Ja vēlies rakstīt klātienē kādā no deviņām Latvijas pilsētām, nepieciešams iepriekš pieteikties www.raksti.org. Ja rakstīsi tiešsaistē raksti.org, pieteikties nav nepieciešams.

Liepājā: Comedy Latvia – Rudens tūre

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas zināmākā Stand-up comedy apvienība Comedy Latvia jau piekto gadu priecē vietējos humora gardēžus ar pārsteidzoši kvalitatīvu humoru un arī šajā rudenī kungi dosies izbraucienā pa savām iecienītākajām Latvijas vietām, lai dāvinātu saviem līdzjutējiem neskaitāmus smieklu, kauna un labsajūtas mirkļus.

Komiķi: «Garantējam, ka šajā vakarā jūs sagaida nesaudzīgs, melns, brīžiem netaktisks un prātam neaptverams humors, kas savīsies ar augstākās raudzes asprātībām un liks aizdomāties pat visrūdītākajam filozofam.»

Pasākuma norises laiks: 21.00–23.00

Pasākuma norises vieta: kultūrvieta Kursas putni,Kuģinieku ielā 5, Liepājā

Ieeja: 3 eiro
Cilvēkiem bez humora izjūtas: 5 eiro

Rīgā: Cepuru tirgus Kalnciema kvartālā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmajā novembra sestdienā gatavosimies ziemas sezonai, tāpēc 3.novembrī plkst. 10.00–16.00 Kalnciema kvartāla tirgus būs veltīts siltumu sargājošiem aksesuāriem – cepurēm! Ja nepieciešams pieskaņot mētelim vai lietus jakai īsto galvassegu, tad tirgū atradīsiet daudzveidīgas ausaines, bīnijus, kapučcepures, platmales, lakatus un citas siltās galvassegas visiem vecumiem.

Elegantas galvassegas piedāvās Ieva Galeja, Cepuru darbnīca, Mattilde, MOTH, Liene Zeiliša, Ornare un Daina Brūdere weaving. Tirgū būs pat cepures burātājiem pie sociāla uzņēmuma Pērle rada, kuri ar savu uzņēmējdarbību atbalsta jaunos burātājus. Par drošību tumšajos vakaros parūpēsies Spīgo – zīmols darina cepures ar atstarotājiem. Ar košām ausainēm un piespraudēm bērnus priecēs Misha Laboratory, savukārt peļu cepures lieliem un maziem varēs pielaikot pie Lokali.

Plkst. 12.00–15.00 galerijā Daina Brūdere, māksliniece un veikala Daina Brūdere weaving vadītāja, mācīs bērniem, kā no dabīgas dzijas var izveidot savu cepures dekoru – bumbuli. To būs iespējams arī pārvērst par putniņu vai kādu citu dekoru. Dalība bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.

SVĒTDIEN, 4.novembrī

Pierīgā: pārgājiens Mangaļsalas bunkuri un sikspārņu pasaule

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aktīvā tūrisma portāls pargajieni.lv piedāvā doties iepazīt Mangaļsalas bunkurus pārgājiena laikā.

Mangaļsalas bunkuri ir ziemošanas vieta vairākām sikspārņu sugām. Tā kā salā regulāri notiek dažādi pārgājieni, komandas saliedēšanas pasākumi un cita veida aktivitātes, ir svarīgi ievērot arī dabas aizsardzības prasības un ar cieņu izturēties pret šeit esošo dzīvo dabu.

Turpinājumā apskatīsim nogrimušo kuģi Lady Cotlin, Austrumu molu, cara akmeņus un dažus Daugavai vistuvāk esošos nocietinājumus, kuri šeit būvēti pat 17.gadsimtā, kad salu pārvaldīja zviedri.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdiens un dzeramais piknika pauzei.

Uz pārgājiena starta vietu var nokļūt ar 24. autobusu un 224. mikroautobusu vai ar vilcienu līdz Vecāķu stacijai un ejot apmēram 20 minūtes pa Mangaļu prospektu. Automašīnu īpašnieki savus auto varēs novietot starta vietas tuvumā.

Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

Pasākumam ir dalības maksa, bet par to un citām detaļām plašāk šeit.

Rēzeknē: Labestības koncerts Atver savu sirdi 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Biedrība Eņģeļi ar mums katru gadu rīko labestības koncertu Atver savu sirdi, aicinot atbalstīt Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām, kuriem retās slimības liedz viņu tālāko fizisko, valodas, kustību un citu veselam cilvēkam tik pašsaprotamu un nepieciešamo iemaņu attīstību.

Labestības koncertā Atver savu sirdi piedalīsies: grupa Otto, folkloras kopa Vīteri , duets Paprika, ansamblis Zdravinka, ģitāristu ansamblis Decima, bērnu pop-rock grupa Žvūrgzdyni, horeogrāfiskais ansamblis Kolorīts, Zumba Dance u.c.

Pasākums norisināsies Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3
Ieeja par ziedojumiem


Pievienot komentāru

Par izplānotu «zālītes» realizāciju grupā sākts kriminālprocess

2018.gada aprīlī četri vīrieši un viena sieviete vienojās un sadalīja lomas, lai neatļauti glabātu, pārvadātu un realizētu narkotiskās vielas lielā apmērā.

Ikšķile Satversmes tiesā pārsūdzēs Pūces rīkojumu, ar ko apturēta iedzīvotāju aptauja par pašvaldību reformu

Ikšķiles novada dome ir sagatavojusi dokumentus un vērsīsies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas par administratīvi teritoriālo reformu nolikuma apturēšanu.

Laizāne: Atbildība par iespējamo NEPLP biedru reputāciju jāuzņemas to ieteicējiem

Atbildība jautājumā par NEPLP amatu kandidātu reputāciju būtu jāuzņemas viņus rekomendējošām organizācijām, norādīja 12.Saeimas sasaukuma Cilvēktiesību un sabiedrisko lieto komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Lielbritānijā ārkārtas sēde par Irānas sagrābto tankkuģi

Lielbritānijas valdības locekļi un drošības un militāro dienestu vadība pirmdien, 22.jūlijā, tiekas ārkārtas sēdē par incidentu Persijas līcī, kur Irāna sagrābusi britu tankkuģi un arestējusi tā apkalpi, ieskaitot vienu Latvijas pilsoni.

Žurnālistu algām, radio raidījumiem un atbalsta struktūrvienībām – Latvijas Radio valde skaidro, kā dalīs prasītos 100 000

Latvijas Radio valde iesniegusi NEPLP detalizētu informāciju par ārkārtas finanšu līdzekļu pieprasījumu 100 000 eiro apmērā, lai vēl šajā gadā spētu risināt krīzi Ziņu dienestā.

Policija neizskata versiju, ka advokāts Bērziņš nogalināts sava darba dēļ

Policija patlaban neizskata versiju, ka advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš nogalināts savas profesionālās darbības dēļ, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Dati: Ceļu satiksmes negadījumos ar neapdrošinātiem auto visvairāk pie vainas spēkrati vecumā no 11 līdz 15 gadiem

Pērn ceļu satiksmes negadījumos, kuri izraisīti ar neapdrošinātu auto, visbiežāk pie vainas bijuši auto vecumā no 11 līdz 15 gadiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja statistika.

Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš

Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lai atbalstītu cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, izmēģinās individuālā budžeta modeli

Labklājības ministrija izmēģinās jaunu pieeju sociālo pakalpojumu nodrošināšanā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas ārvalstīs pazīstams arī kā «individuālā budžeta modelis».

Estonia upuru radiniekiem vilšanās par Francijas tiesas lēmumu

Francijas tiesas lēmums lietā par kompensāciju prāmja Estonia upuru radiniekiem ir liela vilšanās, tā vērtējis advokāts, kurš pārstāv 1994.gada katastrofas upuru tuviniekus.

Revīzija: Trūkst atklātas un atbildīgas pieejas ZM fondu finansējuma izlietojumā

Biedrībām pietuvinātas personas, kas, esot padomē, izvērtē naudas sadalījumu pašām biedrībām, braucieni uz Spāniju un Itāliju bez skaidra mērķa –Valsts kontrole vērtē līdzekļu izlietojumu Zemkopības ministrijas fondos.

Lai finansētu ceļus, Linkaits neizslēdz akcīzes nodokļa celšanu dīzeļdegvielai

Lai gūtu finansējumu ceļu remontam, nav izslēgta arī akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Sākas remontdarbi uz Ventspils šosejas – jārēķinās ar papildu 45 minūtēm braukšanai

Sākas pārbūves darbi uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām.

Vēlēšanās Ukrainā gaidāma Zelenska Tautas kalpa uzvara

Ukrainā aizvadītajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās ir uzvarējusi jaunā prezidenta Volodimira Zelenska partija, iegūstot rekordlielu balsu vairākumu, tā liecina rezultāti aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem.

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais, teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Nedēļas sākumā gaidāms spēcīgs lietus, taču nogalē pat +29 grādi

Nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un pāri Latvijas teritorijai virzīsies  mākoņu un lietus zonas.

VK: Lauksaimniecības sektorā «slēgts NVO klubiņš» gadiem ilgi bauda privilēģijas

Lauksaimniecības nozares ietekmīgākās nevalstiskās organizācijas finansējuma saņemšanā no valsts budžeta bauda īpašas privilēģijas, kas nav raksturīgas nevalstiskajam sektoram valstī kopumā, secināts Valsts kontroles veiktajā revīzijā.

Nedēļa Lietuvā: Noliedz Swedbank Sīrijas saiknes, Skvernelis mainīs dažus ministrus

Pagājušajā nedēļā Lietuvā noliegtas ziņas par Swedbank Lietuvas atzara saistību ar Sīrijas ķīmiskiem ieročiem. Tikmēr kaimiņiem ir plāni Rīgā ieguldīt 200 miljonus eiro, bet lietuviešu izsūtījumu vietu meklētājiem nākas doties uz Kazahstānu.

BNN nedēļas apkopojums: Pīraga dalīšana. Minimālā alga. Bīstamās spēlītes

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Kauna traips, Minimālā alga, Pīrāga dalīšana, Bīstamās spēlītes, Kāzu zvani, Lielās cerības un Finansējums.

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.


-->