bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 15.02.2019 | Vārda dienas: Olafs, Aloizs, Alvils, Olavs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Naktis zoodārzā, ziemas peldēšana un koncerts Mana dvēsele

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai arī pašlaik valda īsti janvāra laikapstākļi ar saltu ziemas dzestrumu, apģērbjoties pietiekami silti, ikviens var doties baudīt Ziemas naktis Rīgas zoodārzā, ik pa brīdim apsildoties Tropu mājā vai pie āra ugunskura, kas visu vakaru degs zoodārza teritorijā. Savukārt sestdien ir iespēja doties uz Liepāju, kur īsteni izturīgi «roņi» piedalīsies Latvijas XV atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā. Var izvēlēties – vērot «roņus» vai pašam par tādu kļūt, piedaloties sacensībās! Tomēr, ja noskaņojums ir doties uz kādu mierīgāku pasākumu, tad sestdienas vakarā jauktais koris Anima Mea ar diriģentiem Ivaru Krauzi un Jēkabu Jančevski aicina uz koncertu Mana dvēsele Vīlandes baznīcā Rīgā.

PIEKTDIEN, 25.janvārī

Rīgā: Ziemas naktis zoodārzā

Līdz pat 27.janvārim notiek desmitā Ziemas nakšu Zoodārzā sezona. Apmeklētājiem, klejojot pa izgaismotajām dārza takām, ir iespēja vērot, ko zooloģiskā dārza iemītnieki dara vakara stundās.

Daži dzīvnieki aktīvi ir tieši nakts laikā, tādēļ nereti atnākot dienā, tos nemaz nevar ieraudzīt.

Ja nu deguns un pirksti sajutuši vēsuma pieskārienu, apmeklētāji var ieiet iekštelpu ekspozīcijās Nīlzirgu, Flamingu, Akvārija, Terārija, Žirafu, Lemuru un Tropu mājā.

Vakaros Zoodārza centrā degs ugunskurs, pie kura ar līdzpaņemtām ēdamām lietām, var sarīkot nelielu noskaņām apvītu pikniku.

Vairāk informācijas meklējiet  šeit.

SESTDIEN, 26.janvārī

Siguldā: Ziemas garšu svinēšana

26.janvārī, Siguldā, Livonijas ordeņa Siguldas pilī norisināsies lielākais Siguldas gastronomijas festivāls Ziemas garšu svinēšana. Pasākuma laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji būs aicināti izbaudīt Rīgas-Gaujas reģiona šefpavāru uz uguns gatavotos ēdienus.

Restorānu sarūpētajos labumos, apmeklētāji atradīs tādus gardumus kā krāsnī ceptas Baltijas reņģes, aļņa burgerus, pīles kājas, brieža gaļas zupu, grilētas skumbrijas, jēra zupu, cūkas pavēderi un simtagades stores zupu. Savai gaumei piemērotāko varēs atrast arī desertu cienītāji – kumelīšu tējas panna cotta, vēja kūka ar ābolu musu, ķirbju siera kūka, dzērveņu zefīrs ar biezo aitas jogurtu, ķeizarbiskvīta pankūkas, flambētas ogas ar sukāžu kēksu, kā arī biešu, jāņogu vai šokolādes sorbets.

Restorānu sarūpēto garšas baudījumu papildinās vietējie ražotāji, tajā skaitā vīna darītavas Zilver un Cremon, lēni spiesto sulu piedāvājums no Dabas Laboratorijas, kā arī Bliss Gelato Siguldā tapušais itāļu deserts – gelato.

Kamēr uz uguns gatavosies ēdiens, par autentisku mūzikas sajūtu gādās jaudīgie dūdotāji un bungotāji – mūzikas grupa Auļi un starptautiskā latviešu post-folka grupa Imanta Dimanta.

Lai pasākumu izbaudītu pilnvērtīgi, apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Ēdienu cenas: 3–5 eiro. Norēķini skaidrā naudā.

Liepājā: Latvijas XV atklātais ziemas peldēšanas čempionāts

Jau šo sestdien, 26.janvārī, Liepājā, aktīvās atpūtas parkā Beberliņi pulcēsies ziemas peldētāji un viņu atbalstītāji no visas Latvijas, kā arī Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, lai piedalītos Latvijas XV atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā.

Čempionāts norisināsies sešās distancēs (no 25 līdz 450 metriem). Līdz reģistrācijas beigām internetā, kas bija 21.janvārī, čempionātam pieteicies 181 dalībnieks. Reģistrēties čempionātam klātienē, kā arī izņemt dalībnieku kartes un veikt apmaksu varēs arī pirmsreģistrācijā, 25.janvārī, no pulksten 17.00 līdz 20.00 viesnīcā Līva, Lielajā ielā 11. Savukārt sacensību dienā, 26.janvārī, no pulksten 10.00 līdz 11.00 reģistrācija tiks veikta klātienē, Liepājas ziemas peldvietā, aktīvās atpūtas parkā Beberliņi.

Vērot sacensības klātienē aicināts ikviens interesents, jo organizatori šo pasākumu veidojuši ne tikai kā kvalitatīvas sacensības ziemas peldētājiem, bet arī kā relaksējošu atpūtu brīvā dabā sacensību apmeklētājiem. Laika prognoze sola īstu ziemu, tādēļ gleznainajā meža ielokā varēs izbaudīt gan skaistas pastaigas, gan slidošanu vai slēpošanu. Bērniem pasākuma laikā būs iespēja izvizināties ar ponijiem un piedalīties dažādās atrakcijās. Savukārt, lai sasildītos, apmeklētājiem būs iespēja iegādāties karstos dzērienus, gardu zupu, svaigi ceptas zivis u.c.

No plkst. 10.00 sāksies dalībnieku reģistrācija, savukārt plkst. 12.00 visi gaidīti uz pasākuma atklāšanu. No plkst. 12.30 līdz 16.40 norisināsies peldējumi, bet plkst. 17.00 paredzēta uzvarētāju apbalvošana.

Arī šogad visu maksas distanču dalībnieki varēs laimēt galveno balvu – sacensību atbalstītāja Tallink ceļojuma dāvanu karti – Jūras ceļojumu  maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga vienai līdz četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Turklāt, turpinot tradīciju, vienam no sacensību dalībniekiem būs iespēja laimēt arī velosipēdu.

Vairāk informācijas par pasākumu pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Rīgā: koncerts Mana dvēsele

26.janvārī plkst. 18.00 jauktais koris Anima Mea ar diriģentiem Ivaru Krauzi un Jēkabu Jančevski aicina uz koncertu Mana dvēsele Vīlandes baznīcā Rīgā!

Ikdienas gaitās bieži vien katrs no mums mēdz aizmirst baudīt mirkli, tāpēc šajā koncertā radīsim maģisku,muzikālu mirkli, kurā varēsiet ieskatīties katrs pats savā dvēselē gan arī mūsu kopējā kora dvēselē.

Koncertā izskanēs Uģis Prauliņš, Imants Kārlis Ramiņš, Jāzeps Vītols, Lūcija Garūta, Ēriks Ešenvalds, Andris Sējāns, Rihards Dubra un citu lielisku autoru gara darbi.

Ieeja koncertā par ziedojumiem un gaišām domām.

SVĒTDIEN, 27.janvārī

Carnikavā: KD Treniņpārgājiens #1: Piejūra

Tuvojoties Latvijas lielākajam pārgājienam Pārgājiens BK Kolka – Dubulti [136km 55h] 2019, biedrības Soli pa solim komanda arī šogad aicina ikvienu interesentu (gan tos, kuri plāno veikt ceļu no Kolkas līdz Dubultiem maija beigās, gan tos, kuri vēlas vienkārši pastaigāties domubiedru kompānijā) pievienoties astoņiem bezmaksas treniņpārgājieniem, kas notiks no janvāra līdz maijam.

«27.janvārī ikviens aicināts pievienoties pirmajam treniņpārgājienam no Carnikavas līdz Mangaļsalai, kur daļu ceļa veiksim gar jūru, taču lielākoties centīsimies pārvietoties pa meža takām un jaunuzbūvētajām laipām Carnikavā, Garciemā un Mangaļsalā. Pārgājiena noslēgumā labvēlīgo laikapstākļu gadījumā aiziesim arī līdz Mangaļsalas mola galam,» stāsta organizatori.

Maršruts: Carnikava–Mangaļsala
Segums: meža takas, smiltis, asfalts
Apvidus: vietām kalnains
Grūtības pakāpe: viegls
Distance: aptuveni 27 km
Plānotais iešanas ātrums: ~4–4,5 km/h
Plānotais pasākuma ilgums: 6–7 stundas

Tikšanās vieta un laiks: Carnikavas dzelzceļa stacija, plkst. 9:00

Piesakies, spiežot going pie pasākuma!


Pievienot komentāru

Talgo pārsūdzēs Pasažieru vilciena lēmumu pirkt vilcienus no Škoda Vagonka

Talgo plāno vērsties attiecīgajās iestādēs, apstrīdot piektdien, 15.februārī, paziņoto vērtēšanas rezultātu, uzņēmums paziņojis pēc februāra vidū izskanējušā Pasažieru vilciena lēmuma, ka tas slēgs līgumu ar čehu Škoda Vagonka par 32 jaunu elektrovilcienu iegādi.

ES mazina birokrātijas slogu iedzīvotājiem, kas dzīvo vai strādā citā dalībvalstī

Visā Eiropas Savienībā no 16.februāra sāk piemērot jaunus ES noteikumus tādu izmaksu un formalitāšu samazināšanai, ar ko saskaras iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus savas piederības valsts.

LFF rīkos ārkārtas kongresu 28.februārī; izteiks uzticības balsojumu Gorkšam

Latvijas Futbola federācija piektdien, 15.februārī, apstiprināja, ka 28.februārī tā rīkos ārkārtas kongresu, kura darba kārtībā iekļauts arī uzticības balsojums organizācijas prezidentam Kasparam Gorkšam.

VK: Izmaiņas Ieroču aprites likumā virzītas bez pietiekama novērtējuma

Priekšlikums par Ieroču aprites likumā plānoto izmaiņu iekļaušanu, kas ļautu medībās šaujamieroču izmantot jau 16 gadu vecuma, ir virzīts bez pietiekama ietekmes novērtējuma un ir saņemti vairāku organizāciju iebildumi par šādas normas neatbilstību bērnu tiesību aizsardzības principiem, komentē Valsts kontrole.

Lemberga tiesas sēdēm 10 gadu «jubileja»

Ir tāds teiciens: «Dzimšanas dienas ir ārkārtīgi veselīgas – jo to ir vairāk, jo ilgāk tu dzīvo.» Iespējams, ka ar tiesas procesa ilgumu ir līdzīgi: «Jo ilgāks tiesas process, jo mazāk jāsēž cietumā.» 2019.gada 16.februāris ir tā diena, kad var ēst «svinību» kūku, uz kuras ir desmit svecītes un uzraksts «Lemberga tiesai 10». Marinētie dārzeņi un desmit gadu garumā marinētās tiesas sēdes pagaidām jāatstāj tur, kur tās ir – burkās vai Rīgas apgabaltiesā –, jo pašlaik Aivara Lemberga sēdes ir nozīmētas arī uz 2020.gadu.

Ekonomikas attīstība Latvijā saglabājas strauja, bet ir riski negatīvām izmaiņām

Latvijas darba tirgus turpina uzkarst – bezdarba līmenis samazinās, iedzīvotāju līdzdalības līmenis darba tirgū sasniedz jau 70%, un Latvijas darba tirgus piesātinājums turpina augt. Līdz ar to paredzams, ka nākamajos gados turpināsies spiediens uz darba samaksu un inflāciju, kas ilgtermiņā var paaugstināt inflācijas rādītājus.

Latvijā pērn starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina piektdien, 15.februārī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati. 2018.gada janvārī–decembrī salīdzinājumā ar 2017.gada 12 mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 7%.

Pūce pieprasa Ušakovam skaidrojumus par VK atklātajiem pārkāpumiem un valsts mērķdotāciju izlietojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem, informē ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Pērn PTAC saņēmis 3 604 sūdzības; visvairāk sūdzas par aviopakalpojumiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2018.gadā izskatījis 3 604 sūdzības, no kurām vairums, tas ir, 1 027 bijušas par aviopasažieru tiesību pārkāpumiem, liecina PTAC dati.

EP vēlēšanās iedzīvotājiem nozīmē iecirkni, kurā balsot, taču to var mainīt līdz 7.maijam

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētājiem tiks nozīmēts iecirknis, kurā jābalso, taču no 16.marta līdz 7.maijam vēlētāji sākotnēji piešķirto iecirkni varēs nomainīt pret citu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

Latvijas tūristu mītnēs par 8,2% pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,81 milj. viesu, kas ir par 9% vairāk nekā 2017.gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,4% un sasniedzis 5,37 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija divas naktis.

Kontroles dienesta vadītāja: Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami

Ekonomiskie noziegumi nav noziegumi, kuros nav upura, gluži pretēji – cieš visa sabiedrība. Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora attīstību jeb «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami – neviens ekonomisks noziegums nav iespējams bez korupcijas, uzskata Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Iemaksāta Bemhena atbrīvošanai paredzētā 200 000 eiro drošības nauda

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien saņēmusi apliecinājumu par 200 000 eiro drošības naudas iemaksāšanu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā iesaistītā bijušā RS valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbrīvošanai no apcietinājuma.

Pasažieru vilciens tomēr izlēmis pirkt vilcienus no Čehijas Škoda Vagonka

Atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, AS Pasažieru vilciens izlēmis iegādāties vilcienus no Čehijas ražotāja Škoda Vagonka, piektdien žurnālistiem sacīja Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Cimdars par savu nomaiņu pirms EP vēlēšanām: «Zirgi būs jāmaina skrējienā»

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja nomaiņa pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām nozīmē «zirgu nomaiņu skrējiena laikā», LTV raidījumā Rīta Panorāma viedokli paudis pašreizējais CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Biržu indeksi krītas; Coca-Cola akcijas cena sarukusi par 8,4%

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 14.februārī, lielākoties kritās, kamēr tirgu dalībnieki gaidīja ziņas no ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām un Volstrītu skāra negatīva ziņa par ASV mazumtirdzniecības apjoma negaidītu samazināšanos decembrī.

Sevišķi traģisks sprādziens satricina Kašmīru – Indijas, Pakistānas strīda reģionu

Teroraktā Kašmīras reģionā nonāvēti 44 cilvēki, Indijas drošībnieki, saasinot jau ilgstoši saspīlētās attiecības starp kaimiņvalstīm Indiju un Pakistānu, kura atbalsta reģiona pašnoteikšanās centienus.

Vējonis: Katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas

«Mums katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas un jābūt gataviem ik dienu iestāties par Satversmi gan lielās lietās, gan ikdienas sīkumos,» Satversmes pieņemšanas gada dienā 15.februārī paziņoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa pagarinājusi ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu

Luksemburgas komerctiesa pagarinājusi likvidējamajai ABLV Bank piederošās ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu ar maksājumu ierobežojumiem par pieciem mēnešiem – līdz 2019.gada 4.jūlijam.

Lielbritānijas parlaments noraida valdības pieeju Brexit sarunām

Lielbritānijas valdībai nav izdevies gūt parlamentā prasīto atbalstu pašreizējai Brexit sarunu stratēģijai, jo deputāti to noraidījuši ar 45 balsu pārsvaru. Britu valdības preses pārstāvis savukārt nepiekāpīgi norādījis, ka premjerministre turpināšot uzņemto kursu sarunās ar Briseli, proti, turpināšot centienus panākt juridiski saistošas izmaiņas izstāšanās dokumentos.

Apstiprina noteikumus starppilsētu autobusu pārvadājumu veicināšanai

Eiropas Parlaments apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

ZZS saraksta līdere EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola

Zaļo un zemnieku savienība Eiropas Parlamenta vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci–Ozolu.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 15.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, informē Rīgas domē.

Tiesa Bemhena atbrīvošanai nosaka 200 000 eiro drošības naudu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noteica 200 000 eiro drošības naudu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajam bijušajam RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam.

Latvijā iestājies meteoroloģiskais pavasaris

Brīvdienās laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē debesis skaidrosies, uzspīdēs saule un kļūs pavasarīgi silts. Nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu puses vējam, nakts un rīta stundās daudzviet var veidoties migla.

Jaunākie komentāri