Maršruts nedēļas nogalei: Naktis zoodārzā, ziemas peldēšana un koncerts Mana dvēsele

Lai arī pašlaik valda īsti janvāra laikapstākļi ar saltu ziemas dzestrumu, apģērbjoties pietiekami silti, ikviens var doties baudīt Ziemas naktis Rīgas zoodārzā, ik pa brīdim apsildoties Tropu mājā vai pie āra ugunskura, kas visu vakaru degs zoodārza teritorijā. Savukārt sestdien ir iespēja doties uz Liepāju, kur īsteni izturīgi «roņi» piedalīsies Latvijas XV atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā. Var izvēlēties – vērot «roņus» vai pašam par tādu kļūt, piedaloties sacensībās! Tomēr, ja noskaņojums ir doties uz kādu mierīgāku pasākumu, tad sestdienas vakarā jauktais koris Anima Mea ar diriģentiem Ivaru Krauzi un Jēkabu Jančevski aicina uz koncertu Mana dvēsele Vīlandes baznīcā Rīgā.

PIEKTDIEN, 25.janvārī

Rīgā: Ziemas naktis zoodārzā

Līdz pat 27.janvārim notiek desmitā Ziemas nakšu Zoodārzā sezona. Apmeklētājiem, klejojot pa izgaismotajām dārza takām, ir iespēja vērot, ko zooloģiskā dārza iemītnieki dara vakara stundās.

Daži dzīvnieki aktīvi ir tieši nakts laikā, tādēļ nereti atnākot dienā, tos nemaz nevar ieraudzīt.

Ja nu deguns un pirksti sajutuši vēsuma pieskārienu, apmeklētāji var ieiet iekštelpu ekspozīcijās Nīlzirgu, Flamingu, Akvārija, Terārija, Žirafu, Lemuru un Tropu mājā.

Vakaros Zoodārza centrā degs ugunskurs, pie kura ar līdzpaņemtām ēdamām lietām, var sarīkot nelielu noskaņām apvītu pikniku.

Vairāk informācijas meklējiet  šeit.

SESTDIEN, 26.janvārī

Siguldā: Ziemas garšu svinēšana

26.janvārī, Siguldā, Livonijas ordeņa Siguldas pilī norisināsies lielākais Siguldas gastronomijas festivāls Ziemas garšu svinēšana. Pasākuma laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji būs aicināti izbaudīt Rīgas-Gaujas reģiona šefpavāru uz uguns gatavotos ēdienus.

Restorānu sarūpētajos labumos, apmeklētāji atradīs tādus gardumus kā krāsnī ceptas Baltijas reņģes, aļņa burgerus, pīles kājas, brieža gaļas zupu, grilētas skumbrijas, jēra zupu, cūkas pavēderi un simtagades stores zupu. Savai gaumei piemērotāko varēs atrast arī desertu cienītāji – kumelīšu tējas panna cotta, vēja kūka ar ābolu musu, ķirbju siera kūka, dzērveņu zefīrs ar biezo aitas jogurtu, ķeizarbiskvīta pankūkas, flambētas ogas ar sukāžu kēksu, kā arī biešu, jāņogu vai šokolādes sorbets.

Restorānu sarūpēto garšas baudījumu papildinās vietējie ražotāji, tajā skaitā vīna darītavas Zilver un Cremon, lēni spiesto sulu piedāvājums no Dabas Laboratorijas, kā arī Bliss Gelato Siguldā tapušais itāļu deserts – gelato.

Kamēr uz uguns gatavosies ēdiens, par autentisku mūzikas sajūtu gādās jaudīgie dūdotāji un bungotāji – mūzikas grupa Auļi un starptautiskā latviešu post-folka grupa Imanta Dimanta.

Lai pasākumu izbaudītu pilnvērtīgi, apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Ēdienu cenas: 3–5 eiro. Norēķini skaidrā naudā.

Liepājā: Latvijas XV atklātais ziemas peldēšanas čempionāts

Jau šo sestdien, 26.janvārī, Liepājā, aktīvās atpūtas parkā Beberliņi pulcēsies ziemas peldētāji un viņu atbalstītāji no visas Latvijas, kā arī Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, lai piedalītos Latvijas XV atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā.

Čempionāts norisināsies sešās distancēs (no 25 līdz 450 metriem). Līdz reģistrācijas beigām internetā, kas bija 21.janvārī, čempionātam pieteicies 181 dalībnieks. Reģistrēties čempionātam klātienē, kā arī izņemt dalībnieku kartes un veikt apmaksu varēs arī pirmsreģistrācijā, 25.janvārī, no pulksten 17.00 līdz 20.00 viesnīcā Līva, Lielajā ielā 11. Savukārt sacensību dienā, 26.janvārī, no pulksten 10.00 līdz 11.00 reģistrācija tiks veikta klātienē, Liepājas ziemas peldvietā, aktīvās atpūtas parkā Beberliņi.

Vērot sacensības klātienē aicināts ikviens interesents, jo organizatori šo pasākumu veidojuši ne tikai kā kvalitatīvas sacensības ziemas peldētājiem, bet arī kā relaksējošu atpūtu brīvā dabā sacensību apmeklētājiem. Laika prognoze sola īstu ziemu, tādēļ gleznainajā meža ielokā varēs izbaudīt gan skaistas pastaigas, gan slidošanu vai slēpošanu. Bērniem pasākuma laikā būs iespēja izvizināties ar ponijiem un piedalīties dažādās atrakcijās. Savukārt, lai sasildītos, apmeklētājiem būs iespēja iegādāties karstos dzērienus, gardu zupu, svaigi ceptas zivis u.c.

No plkst. 10.00 sāksies dalībnieku reģistrācija, savukārt plkst. 12.00 visi gaidīti uz pasākuma atklāšanu. No plkst. 12.30 līdz 16.40 norisināsies peldējumi, bet plkst. 17.00 paredzēta uzvarētāju apbalvošana.

Arī šogad visu maksas distanču dalībnieki varēs laimēt galveno balvu – sacensību atbalstītāja Tallink ceļojuma dāvanu karti – Jūras ceļojumu  maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga vienai līdz četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Turklāt, turpinot tradīciju, vienam no sacensību dalībniekiem būs iespēja laimēt arī velosipēdu.

Vairāk informācijas par pasākumu pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Rīgā: koncerts Mana dvēsele

26.janvārī plkst. 18.00 jauktais koris Anima Mea ar diriģentiem Ivaru Krauzi un Jēkabu Jančevski aicina uz koncertu Mana dvēsele Vīlandes baznīcā Rīgā!

Ikdienas gaitās bieži vien katrs no mums mēdz aizmirst baudīt mirkli, tāpēc šajā koncertā radīsim maģisku,muzikālu mirkli, kurā varēsiet ieskatīties katrs pats savā dvēselē gan arī mūsu kopējā kora dvēselē.

Koncertā izskanēs Uģis Prauliņš, Imants Kārlis Ramiņš, Jāzeps Vītols, Lūcija Garūta, Ēriks Ešenvalds, Andris Sējāns, Rihards Dubra un citu lielisku autoru gara darbi.

Ieeja koncertā par ziedojumiem un gaišām domām.

SVĒTDIEN, 27.janvārī

Carnikavā: KD Treniņpārgājiens #1: Piejūra

Tuvojoties Latvijas lielākajam pārgājienam Pārgājiens BK Kolka – Dubulti [136km 55h] 2019, biedrības Soli pa solim komanda arī šogad aicina ikvienu interesentu (gan tos, kuri plāno veikt ceļu no Kolkas līdz Dubultiem maija beigās, gan tos, kuri vēlas vienkārši pastaigāties domubiedru kompānijā) pievienoties astoņiem bezmaksas treniņpārgājieniem, kas notiks no janvāra līdz maijam.

«27.janvārī ikviens aicināts pievienoties pirmajam treniņpārgājienam no Carnikavas līdz Mangaļsalai, kur daļu ceļa veiksim gar jūru, taču lielākoties centīsimies pārvietoties pa meža takām un jaunuzbūvētajām laipām Carnikavā, Garciemā un Mangaļsalā. Pārgājiena noslēgumā labvēlīgo laikapstākļu gadījumā aiziesim arī līdz Mangaļsalas mola galam,» stāsta organizatori.

Maršruts: Carnikava–Mangaļsala
Segums: meža takas, smiltis, asfalts
Apvidus: vietām kalnains
Grūtības pakāpe: viegls
Distance: aptuveni 27 km
Plānotais iešanas ātrums: ~4–4,5 km/h
Plānotais pasākuma ilgums: 6–7 stundas

Tikšanās vieta un laiks: Carnikavas dzelzceļa stacija, plkst. 9:00

Piesakies, spiežot going pie pasākuma!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas