Maršruts nedēļas nogalei: Zilo morfīdu trakums un Zaļais dzelzceļš

Aprīļa pirmā nedēļas nogale nāk ar vairākiem pasākumiem dabā. Piektdien, 5.aprīlī, būs iespēja piedzīvot Zilo morfīdu trakumu LU Botāniskā dārza tauriņu mājā. Tikmēr sestdien mazākajiem dabas pētniekiem Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē būs iespēja piedalīties Dabas stundā, kurā varēs izzināt daudzpusīgo putnu pasauli. Savukārt svētdien var doties pārgājienā no Skultes līdz Limbažiem pa bijušo dzelzceļa līniju, pa ceļam aplūkojot dzelzceļa staciju paliekas un Nabes pils dzīvojamo torni, kas saglabājies vēl no viduslaikiem.

PIEKTDIEN, 5.aprīlī

 

Rīgā: Zilo morfīdu trakums

 

No 5.aprīļa līdz 14.aprīlim LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja pārvērtīsies īstā pasaku valstībā, jo to pārņems ilgi gaidītais Zilo morfīdu trakums, kura laikā Tropu tauriņu mājā būs apskatāms īpaši liels daudzums košo Dienvidamerikas tauriņu – zilo morfīdu.

Savvaļā zilie morfīdi sastopami Dienvidamerikā un tie neapšaubāmi ir vieni no krāšņākajiem Tropu tauriņu mājas iemītniekiem. Zilo morfīdu krāšņums slēpjas to izteiksmīgajā spārnu krāsojumā. Tauriņu spārnus klāj caurspīdīgas zvīņas, kas, atstarojot saules starus, veido zilo krāsu. Tieši tāpēc zilais tonis nav vienmērīgs un mainās atkarībā no gaismas krišanas leņķa. Šo tauriņu izskats ir krasi atšķirīgs, kad spārni sakļauti. Tad tie ir pelēkbrūni, ar septiņām viltus actiņām.

Tropu tauriņu mājas apmeklējums ir iekļauts LU Botāniskā dārza ieejas biļetes cenā. Ar biļešu cenām iespējams iepazīsties šeit.

LU Botāniskais dārzs (t.sk. Tropu tauriņu māja) aprīlī apmeklētājiem atvērts katru dienu 10.00–19.00.

 

Krustpils novadā: Satiec savu meistaru: Iepirkumu somu filcēšanas meistarklase

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vīpes Amatniecības centrā Māzers, kas atrodas Vīpes pagastā, Krustpils novadā Latvijas Meistaru dienu ietvaros norisināsies darbnīca, kurā varēs iemācīties iepirkumu somu filcēšanu.

Norises laiks: 15.00–18.00
Meistare: Maija Kulakova
Maksimālais dalībnieku skaits – 15
Papildu informācija: Inese Bramane, tālr.: 26611297; e-pasts: [email protected]

 

SESTDIEN, 6.aprīlī

 

Rēzeknē: Dabas stunda Latvijas putni

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas stunda muzejā Latvijas putni pirmsskolas bērniem, sākumskolas un pamatskolas skolēniem. Sestdien, plkst. 10.00–18.00

Vai zināji, ka mājas strazds pa zemi soļo, nevis lec, kā to dara melnais meža strazds? Nē?
Tad nāc uz muzeju un uzzini interesantus faktus ne tikai par Latvijā sastopamajiem putniem.

Būs iespēja uzzināt, kā putni iedalās, kuras sugas sākušas Latvijā ligzdot tikai pēdējo gadu laikā un kā palīdzēt putniem izdzīvot.

Būs iespējams arī iepazīties ar Latgales māla dziedoņiem – svilpauniekiem – no muzeja krājuma!

Pasākums norisināsies Latgales Kultūrvēstures muzejā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē
Biļetes: katram skolēnam – 1,50 eiro, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464, 28624381 (LKM muzejpedagoģe)

 

SVĒTDIEN, 7.aprīlī

 

Skultē: Zaļais dzelzceļš Skulte – Limbaži

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā no Skultes līdz Limbažiem pa bijušo dzelzceļa līniju. Šis pārgājiens būs ļoti piemērots tiem, kuriem nepatīk reljefs, jo trase ir gluda un bez kāpumiem un kritumiem, kā arī nūjotājiem.

Pārgājienu sāksim Skultes dzelzceļa stacijā plkst. 9.30, kad būs pienācis vilciens no Rīgas. Stacijas tuvumā ir iespēja novietot savas automašīnas.

Pārgājienu sāksim ar īsu ieskatu Rūjienas dzelzceļa un Skultes stacijas vēsturē.

No apskates objektiem pa ceļam redzēsim Ziediņu, Stienes, Intes, Lādes, Lielezera un Limbažu dzelzceļa staciju paliekas un tiem tuvumā esošo apbūvi. Īpašs apskates objekts būs Nabes muiža un kādreizējās Nabes pils dzīvojamais tornis, kas saglabājies vēl no viduslaikiem.

Finišs Limbažu stacijā, kura tagad pilda autoostas funkcijas, paredzēts ap plkst. 15.30, lai paspētu uz autobusiem Saulkrastu un Limbažu virzienos. Automašīnu īpašnieki ar Saulkrastu autobusu varēs nokļūt atpakaļ pie savām automašīnām Skultē.

Pārgājienā kopā plānots noiet apmēram 27 km, no kuriem gandrīz 5 kilometri reiz kalpos par daļu no jaunbūvējamā RailBaltica ātrvilciena trasi.

Dalības maksas aplūkojamas šeit.

Pieteikšanās pa e-pastu [email protected] vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

 

Ventspilī: Putnu būrīšu gatavošanas talka

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils Bērnu pilsētiņā svētdien, 7.aprīlī, plkst. 11.00 notiks ikgadējā putnu būrīšu izgatavošanas talka, kur, čakli strādājot, veidosim jaunas mājas mūsu pilsētas mazajiem putnu draugiem – strazdiem, zīlītēm, zvirbuļiem un, iespējams, pat pūcēm, stāsta organizatori.

Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie kokmateriāli, būrīšu izgatavošanas pamācības, zāģi, āmuri, naglas, zīmuļi, mērlentes un citi darba instrumenti, kas jau iepriekš ir talkai iegādāti putnu būrīšu izgatavošanai.

Pasākumu vadīs radošā apvienība Krāsu karuselis, kā arī ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Mazās Prinča planētas.
Putnu būrīšu darbnīca atradīsies Bērnu pilsētiņā pie estrādes, kur jau iepriekš būs uzstādīti speciāli darba galdi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas