Maršruts nedēļas nogalei: izstāde Valdim Līcītim 80, Sajūtu ātrie randiņi klusējot un Aspazija un ziedi

Šajā nedēļas nogalē pasākumi no klusēšanas līdz skaļai skriešanai cauri pilsētai. Piektdien, 12.aprīlī, Lampā norisināsies Sajūtu ātrie randiņi. Šoreiz tie veidoti, ka vispirms cilvēku var mēģināt iepazīt citādi, nevis ar vārdiem, tāpēc – klusējot. Sestdien ir iespēja vecākiem kopā ar bērniem doties uz darbnīcu Aspazija un ziedi, kurā varēs gan izpētīt Aspazijas fotoportretus, gan izgreznot auduma maisiņus ar ziediem. Bet svētdien ir iespēja noslēgt brīvdienas aktīvā veidā, piedaloties Jūrmalas Skriešanas svētkos.

 

PIEKTDIEN, 12.aprīlī

 

Rīgā: Sajūtu ātrie randiņi nerunājot

Randiņš, nepārmijot ne vārda! Nevajadzēs domāt ko teikt, ko atbildēt, par ko runāt. Būs iespēja ar klātesošajiem cilvēkiem iepazīties nerunājot. Vakara mērķis ir panākt satikšanos uzreiz sajūtu līmenī. Dodoties ar tikko sastaptajiem dažādu sajūtu, kustību, apskāvienu, acu skatienu un pārsteigumu virpulī.

Struktūra. Pusotru stundu būs dažādi uzdevumi/ vingrinājumi pa pāriem ātro randiņu formā, ik pēc sešām minūtēm mainot partneri. Pilnībā nesarunājoties. Pēc tam būs iespēja parunāt un uzzināt vārdu, balss tembru, šī cilvēka domas par laikapstākļiem un citas svarīgas lietas.

Iespēja satikt kādu, ar ko kopā sildīties pie kamīna? Varbūt vienkārši satikt kādu jaunu draugu? Citādāk pavadīts vakars? Komunikācija bez vārdiem būs, pārējos varbūt būs/ varbūt nebūs var uzzināt tikai ierodoties!

Ierašanās 19.15–19.25. Vakara vadītā daļa būs līdz ~ 21.30, pēc tam varēs turpināt socializēties brīvā atmosfērā. Būs pieejama tēja un našķi.

Pieteikuma anketa šeit.

Norises vieta: Cēsu iela 8, 2.stāvs, Lampa, Rīgā.

Dalības maksa: 20 eiro. (nauda nav iemesls, lai šajā pasākumā nepiedalītos, raksti vai zvani Kārlim – 2759 7375 un varēs sarunāt citu enerģijas apmaiņas veidu)

Pasākumu vadīs Kārlis Laizāns – ceļotājs, telpas turētājs, pasākumu organizators, apskāvienu entuziasts, atklātības cienītājs. Savienojot savā dzīvē, apmācībās, ceļojumos un citur pieredzēto, viņš rada dažādus pasākumus, kuros cilvēki komunicē patiesāk un dziļāk.

 

SESTDIEN, 13.aprīlī

 

Rīgā: Darbnīca bērniem un vecākiem Aspazija un ziedi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.aprīlī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz mākslas darbnīcu Aspazija un ziedi Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Aspazijai ziedi un augi allaž ir bijuši visapkārt – senos fotoattēlos redzam Aspaziju sēdošu ziedoša dārza vidū vai dzīvoklī līdzās krāšņiem istabaugiem.

Aspazijas dzejā satiekam gan zilo ilgu puķi, gan trakulīgo magoni, gan pavasara zvaniņu – sirdslūzīti. Un kur vēl krāšņie, ziedu izšuvumiem un rakstiem rotātie Aspazijas tērpi!

Darbnīcā gan lielam, gan mazam būs iespēja pētīt Aspazijas fotoportretus, iepazīstot tā laika modi, salīdzināt ziedu un augu rakstus dzejnieces apģērbā un lietās – paklāja rakstā, mēbeļu rotājumos, tapešu zīmējumā un citur –, meklēt un atrast attēlos iepazītos augu motīvus Aspazijas un Raiņa dzīvokļa interjerā.

Ar tekstilflomāsteriem tos kopējot un variējot, izgreznosim nelielu auduma maisiņu, attēlojot dzejas rindās satiktās neparastās puķes. Maisiņu varēs izmantot kā praktiski lietojamu suvenīru.

Darbnīcas ilgums ir divas stundas. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties.

Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29572469

Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3,00 eiro.

 

Kuldīgā: Izstāde Valdis Līcītis 80

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.aprīlī pulksten 16.00, Kuldīgas Mākslas namā, 1905.gada ielā 6, Kuldīgā, tik atklāta izstāde Valdis Līcītis 80.

Valda Līcīša 80 gadu jubilejai veltītā izstādē būs skatāmi mākslinieka jaunākie darbi, kā arī gleznas no Kuldīgas novada muzeja fondiem.

Valda Līcīša darba rīks ir pastelis, viņa mīlestība – daba. Viņa darbnīca ir tur, kur ir viņš, līdzīgi kā māksla ir pati dzīve. Mākslinieks pazīst katru Kuldīgas pilsētas un apkārtnes niansi. Viņš ne tikai ieklausās dabā un pilsētā, viņa darbos atspoguļojās beznosacījuma uzticība Kuldīgai un dabai, kas ir kļuvusi par neatņemamu viņa dzīves un mākslas sastāvdaļu. Var teikt, ka Līcītis ir sasniedzis tādu ainavas pilnību, kādu nav izdevies atrast nevienam citam. Viņa darbi ir stāstoši, bet tajos nav lieku detaļu. Darbiem raksturīgs tiešums, dabas izpratne, kas atspoguļojās niansētā gaismas un gadalaiku radītās tonalitātes noskaņās.

Valdis Līcītis ir viens no ievērojamākajiem savas paaudzes ainavistiem. Mākslinieks dzimis Rīgā 1939.gadā, bet pašlaik dzīvo Kuldīgas novada Padures pagastā. Valdis Līcītis strādā pasteļu un eļļas tehnikās, kopš septiņdesmitajiem gadiem, izkopjot pasteļglezniecības ainavas žanru līdz estētiskai skaidrībai un vispārinājumam, kas ļauj atpazīt klasisku Latvijas ainavu. 2018.gadā izdota grāmata, kurā apkopoti 113 mākslinieka darbi, kas Kuldīgā tapuši vairāk nekā 40 gados.

 

SVĒTDIEN, 14.aprīlī

 

Jūrmalas Skriešanas svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šo svētdien, 14.aprīlī, Majoru pludmalē tiksimies, lai kopīgi atklātu Jūrmalas aktīvās atpūtas sezonu un svinētu Jūrmalas Skriešanas svētkus. Dalībnieki dosies skriešanas un nūjošanas distancēs, izbaudot izkustēšanos svaigā gaisā gar jūru pa skriešanai labvēlīgu segumu – pludmales smiltīm. Sacensību laikā būs pieejamas dažādas atbalstītāju atrakcijas un aktivitātes.

Lai Jūrmalas Skriešanas svētkos varētu piedalīties ikviens skriešanas mīļotājs, organizatori ir parūpējušies, lai nebūtu jāveic ļoti garas distances kā maratons vai pusmaratons. Kopējā skrējiena distance ir veidota apļos, gar pašu jūras krastu. Skrējēji dosies 5 vai 10 kilometru garā skrējienā, veicot attiecīgi vienu vai divus apļus, bet nūjotāji moži soļos, pēc izvēles, šo pašu – 5 vai 10 kilometru distanci. Savukārt, bērni varēs mērot nedaudz īsākus attālumus – no 0,5 līdz 1 kilometru garam posmam.

Reģistrēties iespējams līdz 11.aprīlim mājaslapā www.skrienjurmala.lv. Reģistrēties varēs arī uz vietas, pasākuma dienā – 14.aprīlī. Bērniem līdz septiņiem gadiem dalības maksa nav jāmaksā.

Plašāka programma pieejama šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas