bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Gaviles māmiņām un senajām tradīcijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nedēļas nogalē daudzi izvēlējušies pasākumus pieskaņot tematam «Māte». Kuldīgā var iesaistīties radošajā darbnīcā kopā ar visu ģimeni, bet Rīgā dizaina tirgū mammai nopirkt kādu skaistu vai praktisku – varbūt gan, gan – dāvanu.

Nesnauž tomēr arī izglītoties griba. Latgalē Uzņēmēju dienu ietvaros aicina uz forumu, kurā tiks apspriestas gan nākotnes prognozes, gan veids, kā tās uzlabot. Savukārt Jelgavā aicina izzināt un arī izkustēties 14 kilometrus garā pārgājienā.

 

PIEKTDIEN, 10.maijā

 

Daugavpilī: Uzņēmēju dienas Latgalē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina Uzņēmēju dienas Latgalē 219 ietvaros piedalīties biznesa forumā Inovācijas = veiksmīgs mūsdienu uzņēmums, kas notiks 10.maijā pulksten 12.00 Daugavpils Olimpiskajā centrā.

Foruma programmā ietvertas tādas tēmas kā 1)Latvijas ekonomikas iespējas un izaicinājumi 2019.gadam, 2)Kas īsti ir inovācija MVU un trīs praktiski veidi, kā pie inovācijas MVU nonākt vēl šī gada laikā, 3)Jauno prātu laikmets. Diskusija par inovatīvu pieeju esošām lietām, izglītības nozīme, mācīšanās no savām un citu kļūdām. Vēlme palikt Latgalē un savu karjeru attīstīt šeit.

Vairāk par forumu: šeit.

Liepājā: Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 10.maijā, koncertzālē Lielais Dzintars notiks Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts.

No septiņiem līdz desmitiem vakarā klausītāju ausis priecēs Margaritas Vilsones (soprāns) un Mihaila Čuļpajeva (tenors) dziedājums. Diriģents Gintars Rinkevičs.

Biļetes var iegādāties: šeit.

SESTDIEN, 11.maijā

 

Rīgā: Mātes dienas dizaina tirgus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atzīmējot Mātes dienu, 11.maijā jaunatklātajā VEF kvartāla kamerzālē, Ieriķu ielā 5, no pulksten 11.00 līdz 16.00 darbosies dizaina tirgus, kurā piedalās vairāk nekā 80 dizaineri un desmit viesmākslinieki no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Jo īpaši daudzveidīgs būs bērnu apģērbu un aksesuāru kolekciju klāsts, stāsta organizatori.

Solīts, ka Rīgas dizaina tirgū varēs novērtēt gan jau starptautisku atzinību guvušu zīmolu darbus, kā, piemēram, Dinati jewels (tā darbi rotājuši modes žurnāla Vogue vāku), Latvijas dizaina gada balvas ieguvējus Šmita lampas. Turpat līdzās arī savu dizainera karjeru pavisam nesen uzsākušo dizaineru oriģinālie darinājumi.

Savukārt Crepes cafe Rīgas dizaina tirgus pirmajiem 100 apmeklētājiem piedāvā bezmaksas sagaidīšanas dzērienu – aukstu vai karstu bezalkoholisko dzērienu. Parole: Māmiņdiena.

Vairāk par pasākumu: šeit.

 

Jelgavā: Industriālais pārgājiens No depo līdz agresīvajai vārnai #2

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 11.maijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs aicina ikvienu doties aizraujošā sešu stundu pārgājienā Jelgavā – No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai.

Pārgājiena dalībnieki varēs iepazīt Jelgavas bijušo lokomotīvju depo, Ģintermuižas slimnīcu, Jelgavas tipveida arhitektūru un vecpilsētu, vēsturisko spēkratu kolekciju Anru motors, kā arī citus objektus. Pārgājiena maršruts plānots 14 kilometru garumā un tas būs ne tikai vizuāli interesants, bet arī papildināts ar stāstiem par dzelzceļu un industriālajiem objektiem, stāsta jelgavnieki.

Pulcēšanās pārgājienam notiks Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā, Stacijas ielā 3, Jelgavā no pulksten 10.30. Interesentiem ir iespējams doties uz Jelgavu arī ar vilcienu no Rīgas, kas no Rīgas pasažieru stacijas atiet pulksten 9.40 un Jelgavas stacijā pienāk pulksten 10.25.

 

Rīgā: Maija Grāfa svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

11.maijā Rīgas Rātslaukumā norisināsies ikgadējs starptautisks festivāls Maija Grāfa svētki 2019. Šie ir vieni no senākajiem Rīgas svētkiem, kas hronikās ir pieminēti jau kopš 1477.gada, stāsta organizatori.

Festivāla koncertprogrammā piedalīsies mākslinieki no piecām Eiropas valstīm. Tiks pārstāvētas dažādu Eiropas kultūru dejas un priekšnesumi, kas atspoguļo laikmetu miju, kopš viduslaikiem līdz mūsdienām.

Festivāla pamatmērķis – vienot laikmetus, kultūras un cilvēkus, radīt vietu, kur tiek veicināts radošums un ticība brīnumiem.

Vairāk par svētkiem: šeit.

SVĒTDIEN, 12.maijā

 

Kuldīgā: Ģimeņu padarīšana – Māmiņdiena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā Ģimeņu padarīšana. Šoreiz no pulksten 11.00 līdz 17.00 tiks svinēta Māmiņdiena.

Kā atzīmē darbnīcas veidotāji, Mātes diena jeb Māmiņdiena ir starptautiski svētki, kuros tiek godātas māmiņas. Pirmo reizi maija otrajā svētdienā Mātes diena tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas par godu savai mātei rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Dažādās valstīs māmiņas tiek sveiktas atšķirīgos datumos, taču Latvijā kopš 1992.gada Mātes diena tiek svinēta maija otrajā svētdienā.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas. Tālrunis informācijai: 63350179


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.