bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 18.08.2019 | Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Taureņi naksnīgajā Siguldā un Tiguļkalns Talsos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pavisam nemanot, gandrīz ir pienācis jūnijs. Šīs nedēļas nogales Maršrutā atrodami tīri labi veidi, kā sagaidīt vasaras pirmo mēnesi. Jau piektdienā, 31.maijā, Siguldā naksnīgās noskaņās var doties uz Tauriņu māju vērot taureņu uzlidojumu. Sestdien, Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā, ģimenes kopā ar bērniem aicinātas piedalīties divu dienu pārgājienā Ventspilī, kurā visi kopā varēs iepazīt Ventspils apkārtni. Savukārt svētdien Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamāko laika pavadīšanas veidu!

PIEKTDIEN, 31.maijā

Nakts ekspedīcija Siguldas tauriņu mājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Siguldas tropu tauriņu mājā ielūdz uz Nakts ekspedīciju! Nakts ekspedīcija norisināsies piektdien, 31.maijā, un sestdien, 1.jūnijā, sākot no 19.00, līdz pat 1.00 naktī Siguldas Svētku laukumā!

Siguldas tropu tauriņu mājā sastapsiet arī vairāk 200 citus eksotiskos tropu tauriņus! Zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Dienvidamerikas ir apmeklētāju nepārspēts favorīts. Klippertauriņi, kas attīsta 20–40 km/h lielu ātrumu, bet parasti tauriņu lido ar 3-7 km/h ātrumu.

SESTDIEN, 1.jūnijā

Publiskās klavieres atgriežas Valmierā

1.jūnijā, laukumā pie Vidzemes Augstskolas, Cēsu ielā 4, norisināsies publisko klavieru atklāšanas pasākums. Apmeklētāji tiek gaidīti no plkst. 17.00, kad dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem būs sarūpējuši aktīvā tūrisma centrs Eži un Valmieras piedzīvojumu spēles Timemachine.

Bet 18:00 ar koncertu atklāsim klavieres, kas visu vasaru priecēs acis un ausis gan valmieriešiem, gan pilsētas viesiem. Koncertu sāks neredzīgu mūziķu duets no Rīgas, būs arī skaņdarbi no Valmieras mūzikas skolas audzēkņu un skolotāju puses, bet noslēgumā – kamerkoris Kaķi.

Tā kā klavieres būs pieejamas visu vasaru – uzspēlēt ir aicināts ikviens!

Rēzeknē: Izstāde Pastkastes stāsts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vārkavas vidusskolas audzēkņu stāstu un Dagnijas Dudarjonokas fotogrāfiju izstādē Pastskastes stāsts tiks akcentēta viena no galvenajām mājas sliekšņa vizītkartēm – pastkastīte. Sestdien no plkst. 10.00 līdz 18.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 102.

«Šī izstāde ir ne tikai interesanta, bet arī pārdomas rosinoša, tā liek apstāties un ieraudzīt to, kam ikdienas steigā paskrienam garām. Izstādes fotogrāfiju modeļu lomā ir iejutušās novada pastkastes, taču patiesībā fokuss aizsniedzas daudz tālāk – pie novadā dzīvojošajiem cilvēkiem, viņu stāstiem un komunikācijas procesu vispārīgi. Gribējās zināt, ko par pastkastēm teiktu novada jaunā paaudze, tādēļ radās doma, ka fotogrāfijas aprakstus varētu rakstīt skolēni. Sadarbības rezultātā, esam izveidojuši interesantu un pārdomas raisošu stāstu,» stāsta fotogrāfiju autore Dagnija Dudarjonoka.

Gadatirgus Brīvdabas muzejā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jau 49.Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas šogad noritēs 1. jūnijā no 9.00 līdz 18.00 un 2. jūnijā no 9.00 līdz 17.00.

Gadatirgus šogad pulcēs vairāk nekā 540 amatniekus (no kuriem 57 Gadatirgū piedalās pirmo reizi), 185 pārtikas tirgotājus un 18 ēdinātājus, tā Kultūras programmu veidos dažādu deju un muzikālo kolektīvu uzstāšanās un kopējais tirdzniecības metru skaits jau sasniegs 2441 m.

Kopš 1971. gada muzejs katru gadu rīko amatnieku darinājumu Gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Četrdesmit deviņu gadu pastāvēšanas laikā Gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par svētkiem dalībniekiem un ikvienam apmeklētājam. Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un arodu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm.

Lai izvairītos no garajām rindām, apmeklētāju ērtībai biļetes jau ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā muzeja kasē un www.bilesuparadize.lv.

Ventspilī: Pārgājiens // 1836 ceļa dārgumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – 1. un 2.jūnijā – ģimenes varēs doties uz Ventspili, divu dienu pārgājienā pa Ventspils apkaimi, metot līkločus pa vēstures takām, ainavisko dabu un estētisko pilsētvidi.

1.jūnijā pārgājiens sāksies ar gājēju reģistrāciju Ventspils Zilā karoga pludmalē (GPS: 57.390071, 21.529186).

Gājiena otrā diena tiks veltīta Ventas labā krasta izzināšanai. Cauri Ventspilij, gājēji dosies uz skaisto Staldzenes pludmali un Būšinieku ezeru. Staldene ir sens zvejnieku ciemats, kurā saglabājušās atsevišķās 19.gs. zvejnieku sētas. Šeit vēl joprojām zvejnieki iet jūrā un rāmos vakaros nereti smaržo pēc kūpinātām butēm.

Gājēji parūpējas par līdzņemamām uzkodām (t.sk. pusdienām) un ūdeni ko dzert ceļā.
Gājējiem jāparūpējas, lai netiek gūti saules apdegumi, jo paredzēts uzturēties saulē ap 6h (abas dienas!).
Gājiena temps būs mērens – zem 5 km/h.

Lai piedalītos gājienā, ir jāaizpilda reģistrācijas anketa. Dalība gājienā: 5 eiro; Ģimenei 9 eiro (Mamma+tētis+bērni+vecvecāki) – organizatoriskiem izdevumiem.

Talsos: Tiguļkalns 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 1.jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau astoto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts Tiguļkalns. Augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem pulcējot komponista draugus un domubiedrus un radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Šogad Tiguļkalna ozolu ielokā komponists Raimonds Tiguls būs kopā ar Trio ART-i-SHOCK, kas ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem. Trio pievienosies arī dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa. Tiguļkalnā muzicēs džeza ģitārists Matīss Čudars. Austrumniecisku noskaņu radīs Armēnijas mūziķis – pūšaminstrumentu virtuozs Levon Tevanyan, kurš Tiguļkalnā viesosies jau otro reizi. Kā arī džeza saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar basģitāristu Robertu Rasu un Arti Orubu pie bungām.

 

SVĒTDIEN, 2.jūnijā

Rīgā: Ielu mākslu festivāls TaDaa

TaDaa! ir profesionāls ielu mākslas festivāls, kurā tiek iesaistīti starptautiskie un vietējie mūziķi, teātra kompānijas, cirka mākslinieki, dejotāji, burvju mākslinieki, dzejnieki, komiķi un visi dažādo žanru pārstāvji, kas izmanto ielu kā uzstāšanās vietu.

Festivāls sākas jau sestdien, bet svētdien tas sākas plkst. 12.00.

Festivāls tūrē kopā ar 50 māksliniekiem, kas rāda 16 dažādas izrādes.

Lielākā daļa izrādes būs uz ielas, kabarē būs Tu jau zini Kur telpās, Tallinas ielas kvartālā, kas atrodas Rīgā, Tallinas ielā 10. Visas izrādes – par brīvu.


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->