bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 26.06.2019 | Vārda dienas: Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Taureņi naksnīgajā Siguldā un Tiguļkalns Talsos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pavisam nemanot, gandrīz ir pienācis jūnijs. Šīs nedēļas nogales Maršrutā atrodami tīri labi veidi, kā sagaidīt vasaras pirmo mēnesi. Jau piektdienā, 31.maijā, Siguldā naksnīgās noskaņās var doties uz Tauriņu māju vērot taureņu uzlidojumu. Sestdien, Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā, ģimenes kopā ar bērniem aicinātas piedalīties divu dienu pārgājienā Ventspilī, kurā visi kopā varēs iepazīt Ventspils apkārtni. Savukārt svētdien Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamāko laika pavadīšanas veidu!

PIEKTDIEN, 31.maijā

Nakts ekspedīcija Siguldas tauriņu mājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Siguldas tropu tauriņu mājā ielūdz uz Nakts ekspedīciju! Nakts ekspedīcija norisināsies piektdien, 31.maijā, un sestdien, 1.jūnijā, sākot no 19.00, līdz pat 1.00 naktī Siguldas Svētku laukumā!

Siguldas tropu tauriņu mājā sastapsiet arī vairāk 200 citus eksotiskos tropu tauriņus! Zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Dienvidamerikas ir apmeklētāju nepārspēts favorīts. Klippertauriņi, kas attīsta 20–40 km/h lielu ātrumu, bet parasti tauriņu lido ar 3-7 km/h ātrumu.

SESTDIEN, 1.jūnijā

Publiskās klavieres atgriežas Valmierā

1.jūnijā, laukumā pie Vidzemes Augstskolas, Cēsu ielā 4, norisināsies publisko klavieru atklāšanas pasākums. Apmeklētāji tiek gaidīti no plkst. 17.00, kad dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem būs sarūpējuši aktīvā tūrisma centrs Eži un Valmieras piedzīvojumu spēles Timemachine.

Bet 18:00 ar koncertu atklāsim klavieres, kas visu vasaru priecēs acis un ausis gan valmieriešiem, gan pilsētas viesiem. Koncertu sāks neredzīgu mūziķu duets no Rīgas, būs arī skaņdarbi no Valmieras mūzikas skolas audzēkņu un skolotāju puses, bet noslēgumā – kamerkoris Kaķi.

Tā kā klavieres būs pieejamas visu vasaru – uzspēlēt ir aicināts ikviens!

Rēzeknē: Izstāde Pastkastes stāsts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vārkavas vidusskolas audzēkņu stāstu un Dagnijas Dudarjonokas fotogrāfiju izstādē Pastskastes stāsts tiks akcentēta viena no galvenajām mājas sliekšņa vizītkartēm – pastkastīte. Sestdien no plkst. 10.00 līdz 18.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 102.

«Šī izstāde ir ne tikai interesanta, bet arī pārdomas rosinoša, tā liek apstāties un ieraudzīt to, kam ikdienas steigā paskrienam garām. Izstādes fotogrāfiju modeļu lomā ir iejutušās novada pastkastes, taču patiesībā fokuss aizsniedzas daudz tālāk – pie novadā dzīvojošajiem cilvēkiem, viņu stāstiem un komunikācijas procesu vispārīgi. Gribējās zināt, ko par pastkastēm teiktu novada jaunā paaudze, tādēļ radās doma, ka fotogrāfijas aprakstus varētu rakstīt skolēni. Sadarbības rezultātā, esam izveidojuši interesantu un pārdomas raisošu stāstu,» stāsta fotogrāfiju autore Dagnija Dudarjonoka.

Gadatirgus Brīvdabas muzejā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jau 49.Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas šogad noritēs 1. jūnijā no 9.00 līdz 18.00 un 2. jūnijā no 9.00 līdz 17.00.

Gadatirgus šogad pulcēs vairāk nekā 540 amatniekus (no kuriem 57 Gadatirgū piedalās pirmo reizi), 185 pārtikas tirgotājus un 18 ēdinātājus, tā Kultūras programmu veidos dažādu deju un muzikālo kolektīvu uzstāšanās un kopējais tirdzniecības metru skaits jau sasniegs 2441 m.

Kopš 1971. gada muzejs katru gadu rīko amatnieku darinājumu Gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Četrdesmit deviņu gadu pastāvēšanas laikā Gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par svētkiem dalībniekiem un ikvienam apmeklētājam. Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un arodu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm.

Lai izvairītos no garajām rindām, apmeklētāju ērtībai biļetes jau ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā muzeja kasē un www.bilesuparadize.lv.

Ventspilī: Pārgājiens // 1836 ceļa dārgumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – 1. un 2.jūnijā – ģimenes varēs doties uz Ventspili, divu dienu pārgājienā pa Ventspils apkaimi, metot līkločus pa vēstures takām, ainavisko dabu un estētisko pilsētvidi.

1.jūnijā pārgājiens sāksies ar gājēju reģistrāciju Ventspils Zilā karoga pludmalē (GPS: 57.390071, 21.529186).

Gājiena otrā diena tiks veltīta Ventas labā krasta izzināšanai. Cauri Ventspilij, gājēji dosies uz skaisto Staldzenes pludmali un Būšinieku ezeru. Staldene ir sens zvejnieku ciemats, kurā saglabājušās atsevišķās 19.gs. zvejnieku sētas. Šeit vēl joprojām zvejnieki iet jūrā un rāmos vakaros nereti smaržo pēc kūpinātām butēm.

Gājēji parūpējas par līdzņemamām uzkodām (t.sk. pusdienām) un ūdeni ko dzert ceļā.
Gājējiem jāparūpējas, lai netiek gūti saules apdegumi, jo paredzēts uzturēties saulē ap 6h (abas dienas!).
Gājiena temps būs mērens – zem 5 km/h.

Lai piedalītos gājienā, ir jāaizpilda reģistrācijas anketa. Dalība gājienā: 5 eiro; Ģimenei 9 eiro (Mamma+tētis+bērni+vecvecāki) – organizatoriskiem izdevumiem.

Talsos: Tiguļkalns 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 1.jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau astoto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts Tiguļkalns. Augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem pulcējot komponista draugus un domubiedrus un radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Šogad Tiguļkalna ozolu ielokā komponists Raimonds Tiguls būs kopā ar Trio ART-i-SHOCK, kas ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem. Trio pievienosies arī dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa. Tiguļkalnā muzicēs džeza ģitārists Matīss Čudars. Austrumniecisku noskaņu radīs Armēnijas mūziķis – pūšaminstrumentu virtuozs Levon Tevanyan, kurš Tiguļkalnā viesosies jau otro reizi. Kā arī džeza saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar basģitāristu Robertu Rasu un Arti Orubu pie bungām.

 

SVĒTDIEN, 2.jūnijā

Rīgā: Ielu mākslu festivāls TaDaa

TaDaa! ir profesionāls ielu mākslas festivāls, kurā tiek iesaistīti starptautiskie un vietējie mūziķi, teātra kompānijas, cirka mākslinieki, dejotāji, burvju mākslinieki, dzejnieki, komiķi un visi dažādo žanru pārstāvji, kas izmanto ielu kā uzstāšanās vietu.

Festivāls sākas jau sestdien, bet svētdien tas sākas plkst. 12.00.

Festivāls tūrē kopā ar 50 māksliniekiem, kas rāda 16 dažādas izrādes.

Lielākā daļa izrādes būs uz ielas, kabarē būs Tu jau zini Kur telpās, Tallinas ielas kvartālā, kas atrodas Rīgā, Tallinas ielā 10. Visas izrādes – par brīvu.


Pievienot komentāru

Ukraina vīlusies par Krievijas atgriešanos Eiropas Padomes asamblejā

Cilvēktiesību organizācijā Eiropas Padome otrdien, 25.jūnijā, atļauts Krievijai pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezties organizācijas Parlamentārajā asamblejā. Tas sadusmojis Ukrainu, jo Krievija joprojām ir anektējusi Krimas pussalu, ko atņēmusi kaimiņvalstij.

Pētīs kritisko infrastruktūru Baltijas valstīs un Norvēģijā

Iniciatīvas mērķis ir salīdzināt kritiskās infrastruktūras aizsardzības politikas un valsts komunikāciju par kritisko infrastruktūru Baltijas valstīs un Norvēģijā.

Kariņš: Igaunijas premjers piekrīt alkohola akcīzes jautājumu visām Baltijas valstīm risināt kopā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar Igaunijas premjeru Jiri Ratasu ir runājis par nepieciešamību akcīzes alkohola likmju jautājumu risināt visām Baltijas valstīm kopā.

Aicina atteikties no Baltijas mencas un Eiropas zuša patēriņa

Lai saglabātu Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti arī nākamajām paaudzēm, Pasaules Dabas fonds aicina sabiedrību pievienoties kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties šīs zivis veikalos un citās tirdzniecības vietās.

TM rosina visaptverošu revīziju saistībā ar finanšu noziegumu iztiesāšanu

Nepieciešams veikt revīziju, kurā tiktu izvērtēti faktori, kas negatīvi ietekmē efektīvu kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem ekonomikas un finanšu jomā virzību, informatīvā ziņojumā valdībai norāda Tieslietu ministrija.

Ministru kabinets atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Valdība atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz samazināt tradicionālajai kriminālatbildības sistēmai pakļauto nepilngadīgo skaitu, proti, veicināt viņu resocializāciju.

Rīgā vēl viena frakcija: no JKP izslēgtie domnieki un Putniņš dibinās savu frakciju

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju.

Nevar vienoties, vai automātiski jāpiemēro naudassodi par deklarāciju nesniegšanu

Ministriem nevarot vienoties par to, vai naudas sodi par deklarāciju neiesniegšanu būtu piemērojami automātiski, valdība uz divām nedēļām atlika lemšanu par Finanšu ministrijas izstrādātajiem grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām.

Opozīcijas uzvara Stambulas mēra vēlēšanās pārtrauc Erdogana partijas dominanci

Atkārtotās Stambulas mēra vēlēšanās ir triumfējis opozīcijas kandidāts, Eiropas lielākajā pilsētā pārtraucot Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana partijas 25 gadu valdīšanu.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 70 personas

Otrdien, 25.jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 70 personas, tajā skaitā, vienu nepilngadīga persona, kas naturalizējusies kopā ar vecākiem.

Trijām ministrijām būs jāveido vienota statistika par uz ceļiem cietušajiem

Satiksmes, iekšlietu un veselības ministrijām būs jāveido vienota ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušo statistikas uzskaite lēmusi Latvijas valdība.

Dīķsaimniecībām samērīgas sankcijas un citi grozījumi

Valdība otrdien, 25.jūnijā, apstiprinājusi grozījumus dīķsaimniecībām, kas sekmēs esošo saistību pagarināšanu.

Nākamajos Jāņos, visticamāk, būs piecas brīvdienas

Nākamgad Līgo svētkos varētu būt piecas brīvas dienas, par to liecina valdībā iesniegtais, tomēr vēl neizskatītais Labklājības ministrijas rīkojuma projekts par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā.

Dati: Iedzīvotāju apmierinātība ar savu finansiālo situāciju ir zema

Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar savas mājsaimniecības finansiālo situāciju joprojām ir zema un vidēji tiek vērtēta ar 5,4 ballēm no 10, liecina CSP apkopotie ienākumu un dzīves apstākļu aptaujas dati par 2018.gadu. 

Kaljulaida Uzvaras dienā: Aizsardzība sākas ar katru iedzīvotāju atsevišķi

Atzīmējot Igaunijas Uzvaras dienu, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ir uzsvērusi katra iedzīvotāja lomu valsts drošībā, kaut arī dabas kataklizmas šobrīd Igaunijā esot vairāk iespējamas nekā karadarbības izcelšanās.

LU pētnieki: Trešdaļa Latvijas valstspiederīgo tuvāko piecu gadu laikā plāno pieteikties Lielbritānijas pilsonībai

Trešdaļa Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo tuvāko piecu gadu laikā plāno pieteikties Lielbritānijas pilsonībai, liecina LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku veiktā aptauja.

Kariņš gaida Nemiro skaidrojumu par Latvenergo padomes atsaukšanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš līdz nedēļas beigām gaidīs ekonomikas ministra Ralfa Nemiro skaidrojumu par AS Latvenergo padomes atsaukšanu un pagaidu padomes iecelšanu, liecina premjera izdotā rezolūcija.

Pētījums: Latvijas iedzīvotājiem mājoklis ir svarīgākais īpašums

Vairums Latvijas iedzīvotāju savu mājokli uzskata par svarīgāko tiem piederošo īpašumu, taču gandrīz katrs ceturtais nedara neko, lai to pasargātu pret zādzībām.

Latvijai trešais augstākais izaugsmes temps Eiropas inovāciju reitingā

Latvijā vērojama trešā augstākā izaugsme Eiropas Savienībā, sniegumam reitingā pieaugot par 17,7 procentpunktiem, liecina Eiropas inovāciju rezultātu un Reģionālās inovācijas rezultātu pārskati.

VNĪ: Okupācijas muzeja jaunās daļas būvniecība apsteidz grafiku

Okupācijas muzeja jaunās daļas būvdarbi apsteidz grafiku, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi pārstāvji.

Viņķele: Slimnīcu padomes nebūs politiķu izklaides vietas

«Šīs padomes nebūs politiķu izklaides vietas, bet profesionāli atlasīti cilvēki ar saprašanu gan ārstniecībā, gan uzņēmumu vadībā,» tā par padomju izveidi Latvijas lielajām slimnīcām LTV raidījumā Rīta Panorāma teica veselības ministre Ilze Viņķele.

ASV ievieš jaunas sankcijas pret Irānu un tās augstāko vadītāju

Saasinoties saspīlējumam starp Irānu un Amerikas Savienotajām Valstīm, Vašingtona ir paziņojusi par jaunu sankciju ieviešanu pret Teherānu, mēģinot iegrožot to ārvalstu finanšu resursu pieejamību, kas ir Irānas augstākā vadītāja un Irānas Revolucionārās gvardes rīcībā.

Līgo svētku brīvdienās ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet ūdenstilpēs noslīka četri

Svētku brīvdienās, laika posmā no 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 25.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 277 izsaukumus.

Liepājas lidostā iecerēts par diviem miljoniem būvēt jaunu pasažieru termināli

Liepājas lidostā iecerēts būvēt jaunu pasažieru termināli, kas varētu izmaksāt apmēram divus miljonus eiro, norāda Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Biznesa attīstības daļas vadītājs Gints Ginters.

Kazahstānā evakuē pilsētu pēc sprādzieniem munīcijas noliktavā

Kazahstānā sākta veselas pilsētas evakuācija pēc tam, kad valstī aizdegusies armijas munīcijas noliktava, izraisot virkni spēcīgi sprādzienu.