bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 17.09.2019 | Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zvejnieksvētki, Abavas vīni un Krāminieks Āgenskalnā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies dažādi pasākumi gan iekštelpās, gan ārā, lai var izvēlēties, ka ‘piemērotāks laikapstākļiem un/vai dvēseles stāvoklim. Jau piektdien, 12.jūlijā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina uz koncertu Kartupeļu ziedonis Kuldīgā. Savukārt sestdien visā piekrastē norisināsies ikgadējie Zvejnieksvētki, kuros neiztiek bez kūpinātas butes un zaļumballes vakarā. Bet svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, viesojoties arī kolekciju dārzā Rozītes.

 

PIEKTDIEN, 12.jūlijā

 

Kuldīgā: Kartupeļu ziedonis

Imanta Ziedoņa fonds Viegli 12. jūlijā aicina uz brīvdabas koncertu Kartupeļu ziedonis, kas notiks līdzās kulturālo kartupeļu laukam Pārventas parkā, Kuldīgā. Šīs vasaras notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies Kartupeļu bigbends mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā.

Jūlija vidū, kultūraugu ziedēšanas laikā, ikvienam būs iespēja piedzīvot koncertu, kurā skanēs «lielās dziesmas» – labākās latviešu komponistu dziesmas Kartupeļu bigbenda izpildījumā. Brīvdabas koncertu sastāvs turpmāko gadu laikā mainīsies, padarot katru koncertu par iepriekš neparedzamu noslēpumu.

Īpaši aranžētas, koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa Dūdieviņš, grupas Pērkons dziesma Pie baltas lapas, Edgara Liepiņa izpildītā Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

Kartupeļu laukā Pārventas parkā, Kuldīgā 12.jūlijā ikvienam būs iespēja piedzīvot, sajust, iemācīties un izpausties dažādās everģēlībās saistībā ar kultūraugu kartupeli. Kopā ar fonda Viegli draugiem un atbalstītājiem tapusi īpaša pasākumu programma visas dienas garumā, kur norisināsies bezmaksas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, izglītojoši semināri gan lauksaimniecības nozares profesionāļiem, gan ikvienam interesentam.

 

SESTDIEN, 13.jūlijā

 

Lapmežciemā: Zvejnieksvētki

Kā jau ierasts, visā jūras piekrastē jūlija otrajā sestdienā norisinās Zvejnieksvētki.

Lapmežciema Zvejnieksvētkos būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš, dažādas sporta aktivitātes lieliem un maziem, Neptūna sagaidīšana (šogad īpaši skaļi), vairāki Latvijas mūziķi, ballīte līdz rīta agrumam un daudzi citi pārsteigumi. Starp māksliniekiem būs Dailes teātra ansamblis Ilga, GACHO, grupa Rīgas Viļņi un balli spēlēs grupa Lustīgais Blumīzers.

Rīgā: Esi vides vidū

«Neformālā gaisotnē ar meistarklasēm, darbnīcām, interaktīvu lekciju un diskusiju veicināsim videi draudzīgāku paradumu ieviešanu Rīgas jauniešu ikdienā,» uz pasākumu Esi vides vidū, kas norisināsies Rīgā, Gravity Hall, Puškina ielā 11, aicina rīkotāji.

Diskusijā būs iespēja uzzināt par ikkatra indivīda ietekmi uz vidi un uzdot jautājumus zinošiem dabas aizsardzības speciālistiem un entuziastiem. Dienas garumā jauniešiem meistarklasēs un darbnīcās būs iespēja apgūt dažādas praktiskas prasmes, kas veicinās viņus reducēt sevis veidoto dabas piesārņojumu, kā arī interaktīvā lekcijā ar speciālistiem, katram būs iespēja izveidot rīcības plānu, kā mainīt dažādus ikdienas paradumus, lai vide sev apkārt un Rīgas vide kopumā kļūtu nepiesārņotāka un tīrāka.

14.00–15.00 Es kā daļa no vides – Diskusija, kas sniegs atbildi uz bieži uzdoto jautājumu: “Kā es, kā indivīds ietekmēju vidi?”
15.20–16.20 Meistarklase – dabīgu higiēnas produktu veidošana (zobu pasta, dezodorants, ķermeņa losjons)
16.40–18.20 Meistarklase – kompostēšana dzīvoklī.
18.40–19.00 Meistarklase – videi draudzīgākas alternatīvas.
19.00–20.00 Interaktīva lekcija, kas nodrošina iespēju katram iedziļināties savos ikdienas paradumos, atrast videi draudzīgākas alternatīvas un izveidot individuālu rīcības plānu, kā mainīt savu ikdienu.

Cēsīs: Tālās un tuvās latviešu solodziesmas

Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Millere izveidojusi daudzkrāsu virkni no latviešu komponistu solodziesmām, kuru skaitā ir dažas labi zināmas, bet lielākā tiesa – vai nu aizmirstas, vai vismaz sen nespēlētas. Tās tiks atskaņotas koncertzālē Cēsis sestdien, plkst. 18.00.

Programmas centrā – patriarhs Jāzeps Vītols un divi jubilāri, kas savulaik studējuši pie Vītola un ir totāli sava skolotāja pretmeti mūzikā: abi ievērojamie simtgadnieki Tālivaldis Ķeniņš un viņa draugs, domubiedrs Alberts Jērums.

Klausīties varēs piecās lieliskās operbalsīs, kas spēj būt arī itin kameriskas: dziedās vijīgais soprāns Laura Teivāne, skaista tembra un spoža skatuves nerva īpašniece Ieva Parša, pavasarīgi liriskais Juris Vizbulis, skaņukrāsu daudzveidībā strauji plaukstošais Rihards Millers un teksta artikulācijas lielmeistars Krišjānis Norvelis.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SVĒTDIEN, 14.jūlijā

 

Jelgavā: Rožu svētki Rozītēs, zivis un Abavas vīni

Svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, kurā iekļauts gan Salmu muzejs, gan rožu dārzs, gan Abavas vīnu degustācija. Sākums – plkst. 8.00 no Jelgavas. Atgriešanās – ap 20.00.

Salmu muzejs Tukumā ir unikāls un, pieļaujams, vienīgais visā pasaulē! Šeit izvietotas un apskatāmas unikālas, saimnieku ar lielu mīlestību veidotas, skulptūras un tēli no salmiem, kas pārsteidz gan ar izdomas bagātību, gan tematiku. Šobrīd Salmu muzejā var aplūkot vairāk nekā 500 dažādas salmu skulptūras. Klāsts ir ļoti plašs, skulptūras sakārtotas vairākās kolekcijās, piemēram, putnu, pūķu, sēņu, rūķu, raganu, eksotisko dzīvnieku un pat kamasūtras kolekcijas.

Tāpat tiks aplūkots 2018.gada nogalē atklātais Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis Tukumā.

Kolekciju dārzā Rozītes būs ekskursija svētku noskaņās un produktu degustācija.

Pusdienas: zivju degustācija kafejnīcā Būda Engurē. Varēs degustēt astoņas dažādu veidu zivis, kas nozvejotas Baltijas jūrā. Degustācijā piedāvātās zivis ir sagatavotas tradicionāli un dažādu panējumu variantos, tāpēc pusdienas ir gardas un bagātīgas.

Brīvs brīdis pie jūras pastaigai, atpūtai un peldei.

Noslēgumā – Barkānu vīnu darītava Abavas, netālu no Tukuma – degustācija un stāstījums.

Biļetes pieejamas šeit.

Rīgā: Krāminieks Āgenskalna tirgū

14.jūlijā Āgenskalna tirgus laukumā notiks ikmēneša Lielais Krāminieks!

Krāmniekā būs iespējams tikt pie dažādiem virtuves piederumiem un dizaina lietām, senatnīgām porcelāna figūriņām, vecām grāmatām, analogām kamerām, dažādiem traukiem un aksesuāriem, mūzikas instrumentiem un tehnikas.

Āgenskalna tirgus īpašnieki: «Aicinām vecās lietas nemest ārā, bet tās uzlabot, pārveidot vai atdot citiem – nāc tirgoties par 1 eiro*! Krāminiekā varēs arī atpūsties uz terases, notiesāt kādu gardumu no tirgotājiem vai BULKAs kioska.»

*Ja Tava tirdzniecības vieta nepārsniedz 1 m, tad dalība ir 1 eiro.

Dalību Krāminiekā var pieteikt: agenskalnatirgus@gmail.com vai 24874939


Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.

Pirmajā Ierēdnis ēno uzņēmēju iniciatīvā piedalās 99 ierēdņi

Iniciatīvas Ierēdnis ēno uzņēmēju dienā – 16.septembrī – 35 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīst 99 ierēdņi no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Par divām nedēļām pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas tiesnesei Marikai Senkānei jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, informē AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Latvijā brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 5,9 tūkstošiem jeb 23,8%

Brīvo darbvietu skaits Latvijā šī gada 2.ceturksnī bijis 30,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 5,9 tūkst. jeb 23,8%.

Maxima Tartu cīnās pret jauno konkurentu Lidl

Lietuviešu lielveikalu ķēde Maxima Igaunijas pilsētā Tartu ir neapmierināta ar zonējuma plānu, kas pieļauj pilsētas pirmā Lidl lielveikala atvēršanu blakus Maxima īpašumam.

Pievienojoties Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas iespējas

Pēc Baltijas valstu pievienošanās Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas un tirdzniecības iespējas, norāda AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Transporta piesārņojums: Parīzē plāno 500 eiro dotācijas e-velo iegādei

Francijā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu tiek apsvērta 500 eiro dotācija miljoniem Parīzes iedzīvotāju, lai tie varētu iegādāties elektrisko divriteni. Līdz 2020.gada februārim Parīzē tiks īstenota arī elektrisko divriteņu īres programma.

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Iedzīvotāju iesaiste ir ļoti nozīmīga, jo tā pastarpināti tiek nodrošināta kontrole pār publisko resursu izmantošanu.

Bezdarbnieku pabalstu turpmāk izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbnieku pabalsts tiks izmaksāts nevis deviņus, bet gan astoņus mēnešus, samazinot kopējo izmaksājamo summu, tādējādi ietaupot 12 miljonus.

ES noraida Lielbritānijas apgalvojumu par lieliem panākumiem Brexit sarunās

«Milzīgi panākumi» – šādi Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms došanās uz Briseli raksturojis saspringto Brexit sarunu gaitu. Eiropas Komisijas vadība norādījusi, ka joprojām gaida priekšlikumus Ziemeļīrijas robežas jautājumam.

Raidījums: Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no reģistriem, nereti atbrīvojot būvniekus no pienākuma attīrīt zemi

Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no piesārņoto teritoriju reģistriem, tādējādi atbrīvojot būvniekus no ierobežojumiem celtniecībai un prasībām attīrīt zemi, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Zarnu infekcijas simptomi fiksēti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem

Līdz 15.septembrim zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Naftas cenu lēciens pēc uzbrukuma Saūda Arābijas infrastruktūrai

Naftas cenas pasaulē sasniegušas augstāko līmeni pēdējos četros mēnešos pēc tam, kad pret Saūda Arābijas naftas infrastruktūru tikuši vērsti militāri uzbrukumi.

No valsts īpašuma Jūrmalā gadiem ilgi neizdodas izlikt bijušo VID vadītāju Sončiku

Bijušo VID vadītāju Andreju Sončiku jau gadiem neizdodas izlikt no valstij piederošās mājas Jūrmalā, turklāt kādreizējais ierēdnis pat pamanījies ar to piepelnīties, izīrējot īpašumā esošo viesu māju internetā, informē raidījums de facto.

Šogad plāno pabeigt darbu pie jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma

Šogad plānots pabeigt jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma izstrādi, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas informatīvais ziņojums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

Šonedēļ jāvelk siltāks apģērbs. Gaidāms auksts un vējains laiks

Pirmdien Latvijā teritorijas lielākajā daļā līs lietus, vairāk nokrišņu būs valsts austrumu daļā, kur arī gaidāmas pērkona lietusgāzes ar krusu.

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Ārkārtas situācija Rīgā. Amats Dombrovskim. Politiskais krējums būvnieku kartelī

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Ārkārtas situācija, Portfelis, Politikas krējums, Lielos vilcienos, Nauda atrodas, Pensijas kaimiņos, Lēmums, Veselības problēmas un Vasaras beigas.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->