bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 18.07.2019 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zvejnieksvētki, Abavas vīni un Krāminieks Āgenskalnā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies dažādi pasākumi gan iekštelpās, gan ārā, lai var izvēlēties, ka ‘piemērotāks laikapstākļiem un/vai dvēseles stāvoklim. Jau piektdien, 12.jūlijā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina uz koncertu Kartupeļu ziedonis Kuldīgā. Savukārt sestdien visā piekrastē norisināsies ikgadējie Zvejnieksvētki, kuros neiztiek bez kūpinātas butes un zaļumballes vakarā. Bet svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, viesojoties arī kolekciju dārzā Rozītes.

 

PIEKTDIEN, 12.jūlijā

 

Kuldīgā: Kartupeļu ziedonis

Imanta Ziedoņa fonds Viegli 12. jūlijā aicina uz brīvdabas koncertu Kartupeļu ziedonis, kas notiks līdzās kulturālo kartupeļu laukam Pārventas parkā, Kuldīgā. Šīs vasaras notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies Kartupeļu bigbends mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā.

Jūlija vidū, kultūraugu ziedēšanas laikā, ikvienam būs iespēja piedzīvot koncertu, kurā skanēs «lielās dziesmas» – labākās latviešu komponistu dziesmas Kartupeļu bigbenda izpildījumā. Brīvdabas koncertu sastāvs turpmāko gadu laikā mainīsies, padarot katru koncertu par iepriekš neparedzamu noslēpumu.

Īpaši aranžētas, koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa Dūdieviņš, grupas Pērkons dziesma Pie baltas lapas, Edgara Liepiņa izpildītā Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

Kartupeļu laukā Pārventas parkā, Kuldīgā 12.jūlijā ikvienam būs iespēja piedzīvot, sajust, iemācīties un izpausties dažādās everģēlībās saistībā ar kultūraugu kartupeli. Kopā ar fonda Viegli draugiem un atbalstītājiem tapusi īpaša pasākumu programma visas dienas garumā, kur norisināsies bezmaksas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, izglītojoši semināri gan lauksaimniecības nozares profesionāļiem, gan ikvienam interesentam.

 

SESTDIEN, 13.jūlijā

 

Lapmežciemā: Zvejnieksvētki

Kā jau ierasts, visā jūras piekrastē jūlija otrajā sestdienā norisinās Zvejnieksvētki.

Lapmežciema Zvejnieksvētkos būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš, dažādas sporta aktivitātes lieliem un maziem, Neptūna sagaidīšana (šogad īpaši skaļi), vairāki Latvijas mūziķi, ballīte līdz rīta agrumam un daudzi citi pārsteigumi. Starp māksliniekiem būs Dailes teātra ansamblis Ilga, GACHO, grupa Rīgas Viļņi un balli spēlēs grupa Lustīgais Blumīzers.

Rīgā: Esi vides vidū

«Neformālā gaisotnē ar meistarklasēm, darbnīcām, interaktīvu lekciju un diskusiju veicināsim videi draudzīgāku paradumu ieviešanu Rīgas jauniešu ikdienā,» uz pasākumu Esi vides vidū, kas norisināsies Rīgā, Gravity Hall, Puškina ielā 11, aicina rīkotāji.

Diskusijā būs iespēja uzzināt par ikkatra indivīda ietekmi uz vidi un uzdot jautājumus zinošiem dabas aizsardzības speciālistiem un entuziastiem. Dienas garumā jauniešiem meistarklasēs un darbnīcās būs iespēja apgūt dažādas praktiskas prasmes, kas veicinās viņus reducēt sevis veidoto dabas piesārņojumu, kā arī interaktīvā lekcijā ar speciālistiem, katram būs iespēja izveidot rīcības plānu, kā mainīt dažādus ikdienas paradumus, lai vide sev apkārt un Rīgas vide kopumā kļūtu nepiesārņotāka un tīrāka.

14.00–15.00 Es kā daļa no vides – Diskusija, kas sniegs atbildi uz bieži uzdoto jautājumu: “Kā es, kā indivīds ietekmēju vidi?”
15.20–16.20 Meistarklase – dabīgu higiēnas produktu veidošana (zobu pasta, dezodorants, ķermeņa losjons)
16.40–18.20 Meistarklase – kompostēšana dzīvoklī.
18.40–19.00 Meistarklase – videi draudzīgākas alternatīvas.
19.00–20.00 Interaktīva lekcija, kas nodrošina iespēju katram iedziļināties savos ikdienas paradumos, atrast videi draudzīgākas alternatīvas un izveidot individuālu rīcības plānu, kā mainīt savu ikdienu.

Cēsīs: Tālās un tuvās latviešu solodziesmas

Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Millere izveidojusi daudzkrāsu virkni no latviešu komponistu solodziesmām, kuru skaitā ir dažas labi zināmas, bet lielākā tiesa – vai nu aizmirstas, vai vismaz sen nespēlētas. Tās tiks atskaņotas koncertzālē Cēsis sestdien, plkst. 18.00.

Programmas centrā – patriarhs Jāzeps Vītols un divi jubilāri, kas savulaik studējuši pie Vītola un ir totāli sava skolotāja pretmeti mūzikā: abi ievērojamie simtgadnieki Tālivaldis Ķeniņš un viņa draugs, domubiedrs Alberts Jērums.

Klausīties varēs piecās lieliskās operbalsīs, kas spēj būt arī itin kameriskas: dziedās vijīgais soprāns Laura Teivāne, skaista tembra un spoža skatuves nerva īpašniece Ieva Parša, pavasarīgi liriskais Juris Vizbulis, skaņukrāsu daudzveidībā strauji plaukstošais Rihards Millers un teksta artikulācijas lielmeistars Krišjānis Norvelis.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SVĒTDIEN, 14.jūlijā

 

Jelgavā: Rožu svētki Rozītēs, zivis un Abavas vīni

Svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, kurā iekļauts gan Salmu muzejs, gan rožu dārzs, gan Abavas vīnu degustācija. Sākums – plkst. 8.00 no Jelgavas. Atgriešanās – ap 20.00.

Salmu muzejs Tukumā ir unikāls un, pieļaujams, vienīgais visā pasaulē! Šeit izvietotas un apskatāmas unikālas, saimnieku ar lielu mīlestību veidotas, skulptūras un tēli no salmiem, kas pārsteidz gan ar izdomas bagātību, gan tematiku. Šobrīd Salmu muzejā var aplūkot vairāk nekā 500 dažādas salmu skulptūras. Klāsts ir ļoti plašs, skulptūras sakārtotas vairākās kolekcijās, piemēram, putnu, pūķu, sēņu, rūķu, raganu, eksotisko dzīvnieku un pat kamasūtras kolekcijas.

Tāpat tiks aplūkots 2018.gada nogalē atklātais Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis Tukumā.

Kolekciju dārzā Rozītes būs ekskursija svētku noskaņās un produktu degustācija.

Pusdienas: zivju degustācija kafejnīcā Būda Engurē. Varēs degustēt astoņas dažādu veidu zivis, kas nozvejotas Baltijas jūrā. Degustācijā piedāvātās zivis ir sagatavotas tradicionāli un dažādu panējumu variantos, tāpēc pusdienas ir gardas un bagātīgas.

Brīvs brīdis pie jūras pastaigai, atpūtai un peldei.

Noslēgumā – Barkānu vīnu darītava Abavas, netālu no Tukuma – degustācija un stāstījums.

Biļetes pieejamas šeit.

Rīgā: Krāminieks Āgenskalna tirgū

14.jūlijā Āgenskalna tirgus laukumā notiks ikmēneša Lielais Krāminieks!

Krāmniekā būs iespējams tikt pie dažādiem virtuves piederumiem un dizaina lietām, senatnīgām porcelāna figūriņām, vecām grāmatām, analogām kamerām, dažādiem traukiem un aksesuāriem, mūzikas instrumentiem un tehnikas.

Āgenskalna tirgus īpašnieki: «Aicinām vecās lietas nemest ārā, bet tās uzlabot, pārveidot vai atdot citiem – nāc tirgoties par 1 eiro*! Krāminiekā varēs arī atpūsties uz terases, notiesāt kādu gardumu no tirgotājiem vai BULKAs kioska.»

*Ja Tava tirdzniecības vieta nepārsniedz 1 m, tad dalība ir 1 eiro.

Dalību Krāminiekā var pieteikt: agenskalnatirgus@gmail.com vai 24874939


Pievienot komentāru

Irākas Kurdistānā ziņo par nošautiem turku diplomātiem

Irākas kurdu reģionā nošauti trīs diplomāti no Turcijas, kas iepriekš vērsusies pret kurdu neatkarības iegūšanas centieniem, ziņo raidsabiedrība BBC.

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar bijušā VDK virsnieka uzņēmumu Sigmen

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar Latvijas uzņēmumu Sigmen, lai gan to kontrolē bijušais VDK virsnieks Jurijs Simoņenkovs, kas ar bijušo VDK virsnieku un aģentu starpniecību saistīts ar Krievijas politiskajiem līderiem.

Latvijas Radio krīzes risināšanai piesaistīs mediatoru

Lai risinātu krīzi Latvijas Radio, medija valde piesaistīs mediatoru, informē sabiedriskie mediji.

Viņķele: Izrakstot zāļu vispārīgos nosaukumus, varētu ietaupīt ap 20 miljoniem

Kompensējamo medikamentu vispārīgo nosaukumu izmantošana, izrakstot receptes, varētu ietaupīt veselības aprūpes budžetā apmēram 20 miljonus eiro, apgalvo veselības ministre Ilze Viņķele.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Francija atjaunos Parīzes dievmātes katedrāli par 850 milj. eiro

Francijas parlaments ir apstiprinājis Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijas darbus, lai atjaunotu vēsturisko ēku, kuras jumts nopostīts ugunsgrēkā aprīlī. Darbus paredzēts veikt par 850 miljoniem eiro, un tie varētu noslēgties ar viduslaiku katedrāles modernizāciju.

IZM neatbalsta iespēju reemigrantu bērniem pārejās periodā skolās nelikt atzīmes

Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, komentē IZM eksperte Olita Arkle.

ABLV Bank jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā

Likvidējamā ABLV Bank šā gada jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā, liecina bankas sagatavotais pārskats par darbību jūnijā.

Policija izmeklē septiņas lietas par iespējamām nelikumībām saistībā ar OIK

Valsts policija patlaban izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti.

Lietuvieši VEF apkaimē tuvākajos gados plāno celt birojus un dzīvojamās ēkas

Lietuvā dibināts uzņēmums iegādājies zemes gabalus VEF rajonā pie tirdzniecības centra Elkor un tuvāko gadu laikā šajā rajonā plāno uzbūvēt biroju ēkas un dzīvojamās mājas.

Igaunis vadīs ES Kiberdrošības aģentūru

Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra par savu izpilddirektoru izvēlējusies igauņu Briseles funkcionāru Juhanu Lepasāru.

Kariņš: Tā vietā, lai celtu minimālo algu, jāpārskata neapliekamo minimumu

Tā vietā, lai celtu minimālo algu, labāk būtu paaugstināt nepaliekamo minimumu, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Latvija pirmajā pusgadā starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī-jūnijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 4,6%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Lagarda atstāj Starptautisko Valūtas fondu ceļā uz ECB vadību

Franču politiķe Kristīne Lagarda, kura pretendē uz Eiropas Centrālās bankas prezidenta amatu, ir paziņojusi, ka plāno atkāpties no Starptautiskā Valūtas Fonda rīkotājdirektores krēsla.

Fon der Leienas vietu Vācijas valdībā ieņems iespējamā Merkeles pēctece

Pēc Vācijas aizsardzības ministres Urzulas fon der Leienas ievēlēšanas par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju viņas krēslu Vācijas valdībā ieņems politiķe, kuru par savu pēcteci izvēlējusies kanclere Angela Merkele.

ATD: Reģionālajos maršrutos pasažieru skaits samazinājies tikai Latgalē

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti vairāk nekā 14,6 miljoni pasažieru, kas ir par 1% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, un pasažieru skaits palielinājies visos reģionos, izņemot Latgali.

Ar 29 jaunām mantojuma vietām papildināts UNESCO Pasaules mantojuma saraksts

Paplašinot UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstu, tajā iekļautas 29 jaunas nominācijas kā dabas, tā kultūras mantojuma saglabāšanai, informē UNESCO pārstāve Kitija Balcare.

No 2021.gada elektroenerģijas ražošanas atbalstu apmaksās tikai no valsts budžeta

Ministru kabinets lēmis atbalstīt priekšlikumu no 2021.gada elektroenerģijas valsts atbalsta izmaksu segšanu nodrošināt tikai no valsts budžeta.

Premjers: Puntulim jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā

Kultūras ministram Naurim Puntulim ir jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Pirmā sieviete amatā – par EK priekšsēdētāju ievēlēta Urzula for der Leiena

Eiropas Parlamenta deputāti aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlējuši Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Krievijas opozīcijai liedz piedalīties Maskavas pašvaldības vēlēšanās

Krievijas amatpersonas atteikušas 27 kandidātu reģistrāciju Maskavas pilsētas Domes vēlēšanām. Starp noraidītajiem ir populāri opozīcijas politiķi, un vēlēšanu amatpersonu rīcība tiek nopelta ieilgušā protesta akcijā.

Znotiņas vadībā vērtēs paveikto ar Moneyval ziņojumu

Lai pārstāvētu Latvijas intereses Moneyval veiktajos novērtēšanas procesos, valdība izveidojusi Latvijas delegāciju, kuru vadīs Ilze Znotiņa.

Kuldīgas novadā, iespējams, aizdedzināta prokurora automašīna

Kuldīgas novadā pagājušajā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

Grīva: Nākamgad sabiedriskajiem medijiem un NEPLP vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni

Nākamgad Nacionāli elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vajadzībām papildus nepieciešami vairāk nekā seši miljoni eiro, paudis NEPLP loceklis Patriks Grīva.

JKP pārmet centienus paslepus Mežvietu pārapstiprināt VDD vadītāja amatā

Jaunā konservatīvā partija «pauž sašutumu» par to, ka Normunda Mežvieta atkārtota apstiprināšana Valsts drošības dienesta vadītāja amatā esot iecerēta paslepus un prasa no viņa atskaiti par paveikto VDD atbildības sfērās viņa darbības laikā.