bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 22.07.2019 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zvejnieksvētki, Abavas vīni un Krāminieks Āgenskalnā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies dažādi pasākumi gan iekštelpās, gan ārā, lai var izvēlēties, ka ‘piemērotāks laikapstākļiem un/vai dvēseles stāvoklim. Jau piektdien, 12.jūlijā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina uz koncertu Kartupeļu ziedonis Kuldīgā. Savukārt sestdien visā piekrastē norisināsies ikgadējie Zvejnieksvētki, kuros neiztiek bez kūpinātas butes un zaļumballes vakarā. Bet svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, viesojoties arī kolekciju dārzā Rozītes.

 

PIEKTDIEN, 12.jūlijā

 

Kuldīgā: Kartupeļu ziedonis

Imanta Ziedoņa fonds Viegli 12. jūlijā aicina uz brīvdabas koncertu Kartupeļu ziedonis, kas notiks līdzās kulturālo kartupeļu laukam Pārventas parkā, Kuldīgā. Šīs vasaras notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies Kartupeļu bigbends mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā.

Jūlija vidū, kultūraugu ziedēšanas laikā, ikvienam būs iespēja piedzīvot koncertu, kurā skanēs «lielās dziesmas» – labākās latviešu komponistu dziesmas Kartupeļu bigbenda izpildījumā. Brīvdabas koncertu sastāvs turpmāko gadu laikā mainīsies, padarot katru koncertu par iepriekš neparedzamu noslēpumu.

Īpaši aranžētas, koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa Dūdieviņš, grupas Pērkons dziesma Pie baltas lapas, Edgara Liepiņa izpildītā Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

Kartupeļu laukā Pārventas parkā, Kuldīgā 12.jūlijā ikvienam būs iespēja piedzīvot, sajust, iemācīties un izpausties dažādās everģēlībās saistībā ar kultūraugu kartupeli. Kopā ar fonda Viegli draugiem un atbalstītājiem tapusi īpaša pasākumu programma visas dienas garumā, kur norisināsies bezmaksas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, izglītojoši semināri gan lauksaimniecības nozares profesionāļiem, gan ikvienam interesentam.

 

SESTDIEN, 13.jūlijā

 

Lapmežciemā: Zvejnieksvētki

Kā jau ierasts, visā jūras piekrastē jūlija otrajā sestdienā norisinās Zvejnieksvētki.

Lapmežciema Zvejnieksvētkos būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš, dažādas sporta aktivitātes lieliem un maziem, Neptūna sagaidīšana (šogad īpaši skaļi), vairāki Latvijas mūziķi, ballīte līdz rīta agrumam un daudzi citi pārsteigumi. Starp māksliniekiem būs Dailes teātra ansamblis Ilga, GACHO, grupa Rīgas Viļņi un balli spēlēs grupa Lustīgais Blumīzers.

Rīgā: Esi vides vidū

«Neformālā gaisotnē ar meistarklasēm, darbnīcām, interaktīvu lekciju un diskusiju veicināsim videi draudzīgāku paradumu ieviešanu Rīgas jauniešu ikdienā,» uz pasākumu Esi vides vidū, kas norisināsies Rīgā, Gravity Hall, Puškina ielā 11, aicina rīkotāji.

Diskusijā būs iespēja uzzināt par ikkatra indivīda ietekmi uz vidi un uzdot jautājumus zinošiem dabas aizsardzības speciālistiem un entuziastiem. Dienas garumā jauniešiem meistarklasēs un darbnīcās būs iespēja apgūt dažādas praktiskas prasmes, kas veicinās viņus reducēt sevis veidoto dabas piesārņojumu, kā arī interaktīvā lekcijā ar speciālistiem, katram būs iespēja izveidot rīcības plānu, kā mainīt dažādus ikdienas paradumus, lai vide sev apkārt un Rīgas vide kopumā kļūtu nepiesārņotāka un tīrāka.

14.00–15.00 Es kā daļa no vides – Diskusija, kas sniegs atbildi uz bieži uzdoto jautājumu: “Kā es, kā indivīds ietekmēju vidi?”
15.20–16.20 Meistarklase – dabīgu higiēnas produktu veidošana (zobu pasta, dezodorants, ķermeņa losjons)
16.40–18.20 Meistarklase – kompostēšana dzīvoklī.
18.40–19.00 Meistarklase – videi draudzīgākas alternatīvas.
19.00–20.00 Interaktīva lekcija, kas nodrošina iespēju katram iedziļināties savos ikdienas paradumos, atrast videi draudzīgākas alternatīvas un izveidot individuālu rīcības plānu, kā mainīt savu ikdienu.

Cēsīs: Tālās un tuvās latviešu solodziesmas

Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Millere izveidojusi daudzkrāsu virkni no latviešu komponistu solodziesmām, kuru skaitā ir dažas labi zināmas, bet lielākā tiesa – vai nu aizmirstas, vai vismaz sen nespēlētas. Tās tiks atskaņotas koncertzālē Cēsis sestdien, plkst. 18.00.

Programmas centrā – patriarhs Jāzeps Vītols un divi jubilāri, kas savulaik studējuši pie Vītola un ir totāli sava skolotāja pretmeti mūzikā: abi ievērojamie simtgadnieki Tālivaldis Ķeniņš un viņa draugs, domubiedrs Alberts Jērums.

Klausīties varēs piecās lieliskās operbalsīs, kas spēj būt arī itin kameriskas: dziedās vijīgais soprāns Laura Teivāne, skaista tembra un spoža skatuves nerva īpašniece Ieva Parša, pavasarīgi liriskais Juris Vizbulis, skaņukrāsu daudzveidībā strauji plaukstošais Rihards Millers un teksta artikulācijas lielmeistars Krišjānis Norvelis.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SVĒTDIEN, 14.jūlijā

 

Jelgavā: Rožu svētki Rozītēs, zivis un Abavas vīni

Svētdienu ir iespēja pavadīt ekskursijā, kurā iekļauts gan Salmu muzejs, gan rožu dārzs, gan Abavas vīnu degustācija. Sākums – plkst. 8.00 no Jelgavas. Atgriešanās – ap 20.00.

Salmu muzejs Tukumā ir unikāls un, pieļaujams, vienīgais visā pasaulē! Šeit izvietotas un apskatāmas unikālas, saimnieku ar lielu mīlestību veidotas, skulptūras un tēli no salmiem, kas pārsteidz gan ar izdomas bagātību, gan tematiku. Šobrīd Salmu muzejā var aplūkot vairāk nekā 500 dažādas salmu skulptūras. Klāsts ir ļoti plašs, skulptūras sakārtotas vairākās kolekcijās, piemēram, putnu, pūķu, sēņu, rūķu, raganu, eksotisko dzīvnieku un pat kamasūtras kolekcijas.

Tāpat tiks aplūkots 2018.gada nogalē atklātais Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis Tukumā.

Kolekciju dārzā Rozītes būs ekskursija svētku noskaņās un produktu degustācija.

Pusdienas: zivju degustācija kafejnīcā Būda Engurē. Varēs degustēt astoņas dažādu veidu zivis, kas nozvejotas Baltijas jūrā. Degustācijā piedāvātās zivis ir sagatavotas tradicionāli un dažādu panējumu variantos, tāpēc pusdienas ir gardas un bagātīgas.

Brīvs brīdis pie jūras pastaigai, atpūtai un peldei.

Noslēgumā – Barkānu vīnu darītava Abavas, netālu no Tukuma – degustācija un stāstījums.

Biļetes pieejamas šeit.

Rīgā: Krāminieks Āgenskalna tirgū

14.jūlijā Āgenskalna tirgus laukumā notiks ikmēneša Lielais Krāminieks!

Krāmniekā būs iespējams tikt pie dažādiem virtuves piederumiem un dizaina lietām, senatnīgām porcelāna figūriņām, vecām grāmatām, analogām kamerām, dažādiem traukiem un aksesuāriem, mūzikas instrumentiem un tehnikas.

Āgenskalna tirgus īpašnieki: «Aicinām vecās lietas nemest ārā, bet tās uzlabot, pārveidot vai atdot citiem – nāc tirgoties par 1 eiro*! Krāminiekā varēs arī atpūsties uz terases, notiesāt kādu gardumu no tirgotājiem vai BULKAs kioska.»

*Ja Tava tirdzniecības vieta nepārsniedz 1 m, tad dalība ir 1 eiro.

Dalību Krāminiekā var pieteikt: agenskalnatirgus@gmail.com vai 24874939


Pievienot komentāru

Dati: Ceļu satiksmes negadījumos ar neapdrošinātiem auto visvairāk pie vainas spēkrati vecumā no 11 līdz 15 gadiem

Pērn ceļu satiksmes negadījumos, kuri izraisīti ar neapdrošinātu auto, visbiežāk pie vainas bijuši auto vecumā no 11 līdz 15 gadiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja statistika.

Igaunijas prezidente nobrauc 135 kilometrus amatieru Tour de France

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, rādīdama sportiska dzīvesveida piemēru, piedalījusies Francijas velobrauciena Tour de France amatieru braucienā.

Lai atbalstītu cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, izmēģinās individuālā budžeta modeli

Labklājības ministrija izmēģinās jaunu pieeju sociālo pakalpojumu nodrošināšanā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas ārvalstīs pazīstams arī kā «individuālā budžeta modelis».

Estonia upuru radiniekiem vilšanās par Francijas tiesas lēmumu

Francijas tiesas lēmums lietā par kompensāciju prāmja Estonia upuru radiniekiem ir liela vilšanās, tā vērtējis advokāts, kurš pārstāv 1994.gada katastrofas upuru tuviniekus.

Revīzija: Trūkst atklātas un atbildīgas pieejas ZM fondu finansējuma izlietojumā

Biedrībām pietuvinātas personas, kas, esot padomē, izvērtē naudas sadalījumu pašām biedrībām, braucieni uz Spāniju un Itāliju bez skaidra mērķa –Valsts kontrole vērtē līdzekļu izlietojumu Zemkopības ministrijas fondos.

Lai finansētu ceļus, Linkaits neizslēdz akcīzes nodokļa celšanu dīzeļdegvielai

Lai gūtu finansējumu ceļu remontam, nav izslēgta arī akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Sākas remontdarbi uz Ventspils šosejas – jārēķinās ar papildu 45 minūtēm braukšanai

Sākas pārbūves darbi uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām.

Vēlēšanās Ukrainā gaidāma Zelenska Tautas kalpa uzvara

Ukrainā aizvadītajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās ir uzvarējusi jaunā prezidenta Volodimira Zelenska partija, iegūstot rekordlielu balsu vairākumu, tā liecina rezultāti aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem.

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais, teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Nedēļas sākumā gaidāms spēcīgs lietus, taču nogalē pat +29 grādi

Nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un pāri Latvijas teritorijai virzīsies  mākoņu un lietus zonas.

VK: Lauksaimniecības sektorā «slēgts NVO klubiņš» gadiem ilgi bauda privilēģijas

Lauksaimniecības nozares ietekmīgākās nevalstiskās organizācijas finansējuma saņemšanā no valsts budžeta bauda īpašas privilēģijas, kas nav raksturīgas nevalstiskajam sektoram valstī kopumā, secināts Valsts kontroles veiktajā revīzijā.

Nedēļa Lietuvā: Noliedz Swedbank Sīrijas saiknes, Skvernelis mainīs dažus ministrus

Pagājušajā nedēļā Lietuvā noliegtas ziņas par Swedbank Lietuvas atzara saistību ar Sīrijas ķīmiskiem ieročiem. Tikmēr kaimiņiem ir plāni Rīgā ieguldīt 200 miljonus eiro, bet lietuviešu izsūtījumu vietu meklētājiem nākas doties uz Kazahstānu.

BNN nedēļas apkopojums: Pīraga dalīšana. Minimālā alga. Bīstamās spēlītes

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Kauna traips, Minimālā alga, Pīrāga dalīšana, Bīstamās spēlītes, Kāzu zvani, Lielās cerības un Finansējums.

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.


-->