bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 28.02.2020 | Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Dizaina filmu festivāls Kuldīgā, militāro uzdevumu izmēģināšana un Kukaiņu nakts Slīterē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēc kārtīgi nostrādātas darba nedēļas vai tieši otrādi – atvaļinājuma noslēgumā – nedēļas nogales pasākumi būs tieši laikā. Jau piektdien ir iespēja doties uz Kuldīgu, kur sākas Dizaina filmu festivāls, kurā filmas tiks izrādītas arī brīvā dabā. Savukārt sestdien Vaives pagastā svētku ietvaros ikvienam būs iespēja izmēģināt, kā tas ir – piedalīties militāro uzdevumu vadīšanā. Taču svētdien Rēzeknē turpinās pilsētas svētki, kuros būs gan ģimeņu parāde, gan mākslas izstāde, gan koncerti. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Jādodas cauri Maršrutam un jāizvēlas sev tīkamākais!

 

PIEKTDIEN, 2.augustā


Kuldīgā: Dizaina filmu festivāls 2019

Dizaina filmu festivāls Kuldīgā ir klāt un norisināsies 2. un 3.augustā. Programmā, ko veido Kino Bize sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, kā arī piedalīties dārzkopības darbnīcā ģimenēm. Paralēli tiks rīkotas arī Latvian Centre for Contemporary Art – LCCA vasaras skolas publiskās lekcijas, diskusijas un ekskursija pa Kuldīgu.

Norises vietas

Kuldīga Artists’ Residence (KMR), ieeja uz filmu seansiem 2,50 eiro
Brīvdabas kinoteātris Goldingen Knight Cinema (GKC), kur filmas var skatīties bezmaksas

Piektdien, 2.augustā

17.00 – LLMC vasaras skolas ekskursija, diskusija: Ebreju vēstures mantojums Kuldīgā, Iļja Ļenskis (KMR)
19.00 – DFF2019 atklāšanas seanss: Izbāzeņi / Stuffed (2019) (KMR)
21.00 – Kusamas bezgalība / Kusama: Infinity (2018) (KMR)
23.30 – Mafijas fotogrāfe / Shooting the Mafia (2019) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Sestdien, 3.augustā

10.00 – LLMC vasaras skolas lekcija: Seeing the unseen, researching the unspeakable, imagining and unimaginable, Adi Kuntsman (KMR)
13.30 – LLMC vasaras skolas darbnīca: Remembering and forgetting in the digital age, Adi Kuntsman (KMR)
14.00 – Dārzkopības darbnīca ģimenēm (KMR)
16.00 – Publiskās pusdienas (KMR)
18.00 – Laipni lūgti Sodomā / Welcome to Sodom (2018) (KMR)
20.00 – Antropocēns – cilvēku laikmets / Anthropocene: The Human Epoch (2018) (KMR)
23.30 – Staigājot pa ūdens virsmu / Walking on Water (2018) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas šeit.

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv

 

SESTDIEN, 3.augustā

 

Vaives pagastā: Militārās vadības uzdevumu izmēģināšana

Sestdien, 3.augustā, no plkst. 15.00 līdz 18.00 Cēsu novada Vaives pagasta svētku apmeklētāji varēs apskatīt zemessargu ekipējumu un izmēģināt savas spējas, veicot dažādus ar militārās vadības prasmēm saistītus uzdevumus, informē organizatori.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Vaives pagasta svētku apmeklētājiem pastāstīs arī par dienesta iespējām Zemessardzē un profesionālajā dienestā, kā arī pacienās ar lauka virtuvē gatavotu putru.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina vidzemniekus stāties Zemessardzē un izmantot iespēju Vaives pagasta svētku laikā uzzināt par dienesta iespējām, satiekot un iztaujājot vietējos zemessargus un karavīrus.

Rīgā: Aktieri nāks pa īstiem vārtiņiem. Amatierteātru svētki Brīvdabas muzejā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4.augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) jau piekto gadu organizē Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus ar mērķi popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēs redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Šogad svētkos piedalīsies 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu būs no Zemgales un Kurzemes. Divās dienās tiks nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisināsies 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notiks arī 9. Mūsdienu amatniecības festivāls. Apmeklētājus gaida piesātināta nedēļas nogale.

Slīteres Nacionālajā parkā: Kukaiņu nakts

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ikvienu zinātkāro interesentu sestdien, 3.augustā apmeklēt nu jau par tradīciju kļuvušo Slīteres Nacionālā parka Kukaiņu nakti, kurā varēs izstaigāt šogad atklāto Slīteres kukaiņu taku un iepazīt mazāk zināmos nakts lidoņus.

Kukaiņu naktī ikviens varēs piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanas un noteikšanas procesā – improvizētā gaismas priekšnesumā, galvenajās lomās iejūtoties tauriņiem, vabolēm, sienāžiem un citiem kukaiņiem. Tā būs iespēja ieklausīties kukaiņu dzīvesstāstos, doties naksnīgā pastaigā pa Šlīteres taku.

Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā. Laiku pa laikam dabas pētniekiem nacionālajā parkā izdodas atklāt kādu līdz šim nezināmu kukaini vai atrast sugu, kas uzskatīta ar izzudušu.

Pasākums notiks no plkst. 20.30 pie Slīteres bākas. Kukaiņu pētnieku Kristapa Vilka, Uģa Piterāna, Voldemāra Spuņģa, Dmitrija Teļņova, Arvīda Barševska un Kaspara Ozoliņa vadībā būs iespēja izstaigāt Slīteres kukaiņu taku, Ozola namiņu un Slīteres bāku, bet pēc tam noklausīties stāstījumus par kukaiņu pētnieku pieredzi tropos.

Kukaiņu nakts noslēgumā pie Slīteres bākas un Slīteres zilo kalnu dabas takā notiks naktskukaiņu gaismošana.

Aicinām apmeklētājus uz pasākumu līdzi jāņem lukturīti, lai labāk redzētu ceļu naksnīgajā Slīteres Zilo kalnu dabas takā, sega, uz kuras apsēsties, klausoties entomologu stāstījumus, kā arī labs garastāvoklis kukaiņu daudzveidības izzināšanai.

Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš Rīgas Centrāltirgū

Šo sestdien, 3.augustā, sākot no plkst. 8.00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš, kura laikā tirgus apmeklētāji varēs iegādāties brieža gaļas produkciju, dabiski raudzētu un nepastarizētu kvasu un alu, mājas sierus, pašceptu maizīti, kā arī citu amatnieku un mājražotāju sarūpētos gardumus.

No plkst. 11.00 Centrāltirgus apmeklētājus iepriecinās bagātīga pasākuma programma – siera rituļu ripināšanas sacensības un alus mucu stafete, savukārt gardēžiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atpazīstot populārus sierus tikai pēc to garšas. Pulksten 13.00 kopā ar Grilētāju Brālību tik vārīta un degustēta jēra gaļas zupa. Ikviens interesents varēs piedalīties grilēšanas sacensībās un dueļos.

Līdz pat plkst. 16.00 visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas tematiskajās radošajās darbnīcās, apgūstot alus degustācijas pamatus, veidojot sieru garšas karti un gatavojot garšvielu maisījumus.

 

SVĒTDIEN, 4.augustā

 

 

Rēzeknē: Pilsētas svētki 2019

No 2. līdz 4.augustam Rēzekne svinēs 734.dzimšanas dienu ar dažādām aktivitātēm – gan koncertiem, gan sporta spēlēm, gan tirdziņiem!

Piektdien

10.00–17.00 Auto diena pie Latgales vēstniecības GORS

18.00 XVI Starptautiskā akordeonistu plenēra Rēzekne 2019 noslēguma koncerts

21.00 Koncerts, kurā piedalās: Ralfs Eilands, hiphop mākslinieki Ozols, ansis, Edavārdi, Beiraks, Fantiq, bet pēc tam ballīte

Sestdien

21.00 Koncerts: grupa Baritoni

22.00 Baltijas muzikālo strūklaku šovs Divdesmit piecās dziesmās apkārt zemeslodei, pēc kura sekos svētku salūts.

23.30 Koncerts: grupa Boney M. Pēc tam viss turpinās ar disko.

Svētdien

11.00 Ģimeņu parāde Fantāzijas lidojums

13.00–15.00 Muzikāla koncertprogramma un pasaku varoņi, putu ballīte

12.00 Ghetto Basket. Rēzekne. Quest Stop

10.00–15.00 Mākslas objekts Another way

Plašāka Rēzeknes pilsētas svētku programma un konkrētas notikumu vietas aplūkojamas šeit.


Pievienot komentāru

Ekonomisti: Latvijas ekonomikas izaugsme pērn kļuva krietni lēnāka

Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš atzina, ka galīgie 2019.gada pēdējā ceturkšņa un visa 2019.gada IKP dati apstiprina, ka ekonomikas pieaugums pērnā gada nogalē Latvijā gandrīz apstājās. 

ST vērtēs vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtību priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem

Satversmes tiesa šonedēļ ierosinājusi lietu par vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtības priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem atbilstību Satversmei.

Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons

Ar šī gada 1.martu Latvijas Būvuzņēmēju partnerību vadīs līdzšinējais Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes vadītājs Gints Miķelsons. Reizē abas organizācijas tiks apvienotas, veidojot biedrību ar četrdesmit Latvijas būvuzņēmumiem.

PVO: Situācija ar koronavīrusu pasaulē prasa iestāžu rīcību, nevis bailes

Pasaules Veselības organizācija norādījusi, ka koronavīrusa uzliesmojums pasaulē ir nonācis izšķirošā punktā un tam ir potenciāls izplatīties tālāk, ja vīrusa skarto valstu valdības nerīkosies iedarbīgi, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Vienotības Rīgas nodaļu turpinās vadīt Ķirsis

Partijas Vienotība Rīgas nodaļas kopsapulcē, ceturtdien, 27.februārī, par nodaļas vadītāju atkārtoti ievēlēts Vilnis Ķirsis.

Kamēr Latvijas IKP audzis par 2,2%, Lietuvā pieaugums par 3,9%, bet Igaunijā – par 4,3%

Latvijā 2019.gadā IKP salīdzinājumā ar 2018.gadu, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātajiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,2%, Igaunijā ekonomika augusi par 4,3%, bet Lietuvā IKP pieaudzis par 3,9%.

Latvijā janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums audzis par 2,6%

Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,4%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielu, palielinājās par 4,7%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība samazinājās par 7,2%.

Latvija un ASV ar kopīgu deklarāciju stiprinās 5G tīkla drošību

Tajā uzsvērts, ka ir būtiski aizsargāt sakaru tīklus pret traucējumiem vai manipulācijām, nodrošinot  gan Latvijas un ASV iedzīvotāju privātumu, gan drošību. 

Tallink grupai gada peļņas kāpums par 9,7 miljoniem eiro

Igaunijas prāmju satiksmes operators Tallink Grupp 2019.gadā strādājis ar neto peļņu 49,7 miljonu apmērā, tā rāda uzņēmumu grupas publicētie finanšu rezultāti, vēsta ERR.

Laikraksts: Jakrins slēpti ir labuma guvējs uzņēmumā, kas organizē Brasas un Deglava tiltu remontus

Portāla Firmas.lv dati liecina, ka 2011.gadā dibinātās SIA TecPro Construction vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Artūrs Bergholcs. TV3 raidījums Nekā personīga savulaik vēstīja, ka Bergholcs ir Jakrina labs draugs.

Nodibinājums: Ārvalstu studenta pienesums Latvijas ekonomikai gadā ir ap 300 miljoniem

IT uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs diskusijas laikā pauda viedokli, ka izglītības eksportam svarīga ir pēctecība, tāpēc Latvijai ir svarīgi pozicionēt jomas, kur ārvalstu studenti var iegūt prakses un darba iespējas.

Obligātās deklarācijas var iesniegt līdz 1.jūnijam; VID aicina to darīt elektroniski

VID aicina nesniegt deklarācijas tieši marta pirmajās dienās, jo gadījumā, ja sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties neadekvāti liels lietotāju skaits, tās darbība var tikt apgrūtināta un deklarācijas iesniegšana tajā brīdī vienkārši var nebūt iespējama.

Lielbritānija: Nepanākot vienošanos ar ES līdz gada beigām, pāriesim uz PTO noteikumiem

Londona brīdinājusi, ka, ja sarunās ar Briseli nepiekāpsies pretējā puse, tad no 2021.gada Lielbritānija ar ES tirgosies uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas nosacījumiem, raksta The Guardian.

Sīrijā uzlidojumā nonāvē Turcijas karavīrus; Ankara atsakās kontrolēt bēgļu plūsmu uz ES

Sīrijas kara pašreizējā epicentrā Idlibas provincē ir nonāvēti 33 NATO dalībvalsts Turcijas karavīri, Sīrijas valdības aviācijai īstenojot uzbrukumus Turcijas militāriem posteņiem kaimiņvalstī, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Zemās temperatūras dēļ ceļi daudzviet apledojuši; autovadītājiem jāuzmanās

Uz reģionālajiem autoceļiem sniega un apledojuma dēļ 28.februārī apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Latvijā, izņemot Rīgas un Jelgavas apkārtni.

Lietuvas robežsargi sāk informēt iebraucējus no Latvijas un Polijas par ieteicamo rīcību saistībā ar koronavīrusa situāciju

Eiropā turpinot izplatīties jaunajam koronovīrusam, Lietuvas robežsargi cilvēkiem, kas valstī iebrauc no Latvijas un Polijas, sākuši sniegt informāciju par ieteicamo rīcību slimības pazīmju parādīšanās gadījumā.

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemīgāki laikapstākļi

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemai raksturīgāki laikapstākļi – termometra stabiņš diennakts tumšajās stundās lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem 0 grādu atzīmes, vietām neliels sals būs jūtams.

Arī Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Ar COVID-19 vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Lietuvai pērkot zemi Rail Baltica, daudziem īpašniekiem valsts maksātais atstāj rūgtumu

Lietuvā sirreāla vīzija par dzelzceļa satiksmi ar ātrumu 250 km/h jau 2026.gadā – ja tā piepildīsies – būs īstenota uz daudzu zemes īpašnieku rēķina. Valsts no viņiem atpērk zemi sliežu ceļa klāšanai, bet maksā, daļas īpašnieku skatījumā, cenu, kas ir būtiski zem tirgus vērtības.

Pērn ievērojami pieaudzis krimināllietu skaits noziedzīgu līdzekļu legalizēšanā

Ja 2017.gadā uzsākta kriminālvajāšana 16 krimināllietās pret 40 personām, tad 2019.gadā tās bijušas 65 krimināllietās, kā arī uzsākta kriminālvajāšana pret 118 personām.

Igaunijā novēro uzņēmumu apgrozījuma un ieguldījumu kāpumu

Igaunijas uzņēmumi 2019.gadā veikuši kopumā 3,2 miljardus lielus ieguldījumus, kas ir par vienu piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, tā liecina sākotnējie dati par pagājušo gadu, ko publicējusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Grieķijā trešo dienu turpinās sadursmes, protesti pret migrantu nometņu celtniecību

Grieķijā vairāk nekā 60 cilvēki guvuši ievainojumus sadursmēs, kas norisinās Lesbas un Čiosas salās, cilvēkiem protestējot pret jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru būvniecību, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Latvijā būvniecības izmaksu kāpums janvārī bijis 2,8%

Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 1,6%.

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!