bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 23.08.2019 | Vārda dienas: Ralfs, Valgudis, Vitālijs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Dizaina filmu festivāls Kuldīgā, militāro uzdevumu izmēģināšana un Kukaiņu nakts Slīterē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēc kārtīgi nostrādātas darba nedēļas vai tieši otrādi – atvaļinājuma noslēgumā – nedēļas nogales pasākumi būs tieši laikā. Jau piektdien ir iespēja doties uz Kuldīgu, kur sākas Dizaina filmu festivāls, kurā filmas tiks izrādītas arī brīvā dabā. Savukārt sestdien Vaives pagastā svētku ietvaros ikvienam būs iespēja izmēģināt, kā tas ir – piedalīties militāro uzdevumu vadīšanā. Taču svētdien Rēzeknē turpinās pilsētas svētki, kuros būs gan ģimeņu parāde, gan mākslas izstāde, gan koncerti. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Jādodas cauri Maršrutam un jāizvēlas sev tīkamākais!

 

PIEKTDIEN, 2.augustā


Kuldīgā: Dizaina filmu festivāls 2019

Dizaina filmu festivāls Kuldīgā ir klāt un norisināsies 2. un 3.augustā. Programmā, ko veido Kino Bize sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, kā arī piedalīties dārzkopības darbnīcā ģimenēm. Paralēli tiks rīkotas arī Latvian Centre for Contemporary Art – LCCA vasaras skolas publiskās lekcijas, diskusijas un ekskursija pa Kuldīgu.

Norises vietas

Kuldīga Artists’ Residence (KMR), ieeja uz filmu seansiem 2,50 eiro
Brīvdabas kinoteātris Goldingen Knight Cinema (GKC), kur filmas var skatīties bezmaksas

Piektdien, 2.augustā

17.00 – LLMC vasaras skolas ekskursija, diskusija: Ebreju vēstures mantojums Kuldīgā, Iļja Ļenskis (KMR)
19.00 – DFF2019 atklāšanas seanss: Izbāzeņi / Stuffed (2019) (KMR)
21.00 – Kusamas bezgalība / Kusama: Infinity (2018) (KMR)
23.30 – Mafijas fotogrāfe / Shooting the Mafia (2019) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Sestdien, 3.augustā

10.00 – LLMC vasaras skolas lekcija: Seeing the unseen, researching the unspeakable, imagining and unimaginable, Adi Kuntsman (KMR)
13.30 – LLMC vasaras skolas darbnīca: Remembering and forgetting in the digital age, Adi Kuntsman (KMR)
14.00 – Dārzkopības darbnīca ģimenēm (KMR)
16.00 – Publiskās pusdienas (KMR)
18.00 – Laipni lūgti Sodomā / Welcome to Sodom (2018) (KMR)
20.00 – Antropocēns – cilvēku laikmets / Anthropocene: The Human Epoch (2018) (KMR)
23.30 – Staigājot pa ūdens virsmu / Walking on Water (2018) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas šeit.

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv

 

SESTDIEN, 3.augustā

 

Vaives pagastā: Militārās vadības uzdevumu izmēģināšana

Sestdien, 3.augustā, no plkst. 15.00 līdz 18.00 Cēsu novada Vaives pagasta svētku apmeklētāji varēs apskatīt zemessargu ekipējumu un izmēģināt savas spējas, veicot dažādus ar militārās vadības prasmēm saistītus uzdevumus, informē organizatori.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Vaives pagasta svētku apmeklētājiem pastāstīs arī par dienesta iespējām Zemessardzē un profesionālajā dienestā, kā arī pacienās ar lauka virtuvē gatavotu putru.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina vidzemniekus stāties Zemessardzē un izmantot iespēju Vaives pagasta svētku laikā uzzināt par dienesta iespējām, satiekot un iztaujājot vietējos zemessargus un karavīrus.

Rīgā: Aktieri nāks pa īstiem vārtiņiem. Amatierteātru svētki Brīvdabas muzejā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4.augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) jau piekto gadu organizē Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus ar mērķi popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēs redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Šogad svētkos piedalīsies 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu būs no Zemgales un Kurzemes. Divās dienās tiks nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisināsies 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notiks arī 9. Mūsdienu amatniecības festivāls. Apmeklētājus gaida piesātināta nedēļas nogale.

Slīteres Nacionālajā parkā: Kukaiņu nakts

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ikvienu zinātkāro interesentu sestdien, 3.augustā apmeklēt nu jau par tradīciju kļuvušo Slīteres Nacionālā parka Kukaiņu nakti, kurā varēs izstaigāt šogad atklāto Slīteres kukaiņu taku un iepazīt mazāk zināmos nakts lidoņus.

Kukaiņu naktī ikviens varēs piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanas un noteikšanas procesā – improvizētā gaismas priekšnesumā, galvenajās lomās iejūtoties tauriņiem, vabolēm, sienāžiem un citiem kukaiņiem. Tā būs iespēja ieklausīties kukaiņu dzīvesstāstos, doties naksnīgā pastaigā pa Šlīteres taku.

Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā. Laiku pa laikam dabas pētniekiem nacionālajā parkā izdodas atklāt kādu līdz šim nezināmu kukaini vai atrast sugu, kas uzskatīta ar izzudušu.

Pasākums notiks no plkst. 20.30 pie Slīteres bākas. Kukaiņu pētnieku Kristapa Vilka, Uģa Piterāna, Voldemāra Spuņģa, Dmitrija Teļņova, Arvīda Barševska un Kaspara Ozoliņa vadībā būs iespēja izstaigāt Slīteres kukaiņu taku, Ozola namiņu un Slīteres bāku, bet pēc tam noklausīties stāstījumus par kukaiņu pētnieku pieredzi tropos.

Kukaiņu nakts noslēgumā pie Slīteres bākas un Slīteres zilo kalnu dabas takā notiks naktskukaiņu gaismošana.

Aicinām apmeklētājus uz pasākumu līdzi jāņem lukturīti, lai labāk redzētu ceļu naksnīgajā Slīteres Zilo kalnu dabas takā, sega, uz kuras apsēsties, klausoties entomologu stāstījumus, kā arī labs garastāvoklis kukaiņu daudzveidības izzināšanai.

Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš Rīgas Centrāltirgū

Šo sestdien, 3.augustā, sākot no plkst. 8.00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš, kura laikā tirgus apmeklētāji varēs iegādāties brieža gaļas produkciju, dabiski raudzētu un nepastarizētu kvasu un alu, mājas sierus, pašceptu maizīti, kā arī citu amatnieku un mājražotāju sarūpētos gardumus.

No plkst. 11.00 Centrāltirgus apmeklētājus iepriecinās bagātīga pasākuma programma – siera rituļu ripināšanas sacensības un alus mucu stafete, savukārt gardēžiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atpazīstot populārus sierus tikai pēc to garšas. Pulksten 13.00 kopā ar Grilētāju Brālību tik vārīta un degustēta jēra gaļas zupa. Ikviens interesents varēs piedalīties grilēšanas sacensībās un dueļos.

Līdz pat plkst. 16.00 visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas tematiskajās radošajās darbnīcās, apgūstot alus degustācijas pamatus, veidojot sieru garšas karti un gatavojot garšvielu maisījumus.

 

SVĒTDIEN, 4.augustā

 

 

Rēzeknē: Pilsētas svētki 2019

No 2. līdz 4.augustam Rēzekne svinēs 734.dzimšanas dienu ar dažādām aktivitātēm – gan koncertiem, gan sporta spēlēm, gan tirdziņiem!

Piektdien

10.00–17.00 Auto diena pie Latgales vēstniecības GORS

18.00 XVI Starptautiskā akordeonistu plenēra Rēzekne 2019 noslēguma koncerts

21.00 Koncerts, kurā piedalās: Ralfs Eilands, hiphop mākslinieki Ozols, ansis, Edavārdi, Beiraks, Fantiq, bet pēc tam ballīte

Sestdien

21.00 Koncerts: grupa Baritoni

22.00 Baltijas muzikālo strūklaku šovs Divdesmit piecās dziesmās apkārt zemeslodei, pēc kura sekos svētku salūts.

23.30 Koncerts: grupa Boney M. Pēc tam viss turpinās ar disko.

Svētdien

11.00 Ģimeņu parāde Fantāzijas lidojums

13.00–15.00 Muzikāla koncertprogramma un pasaku varoņi, putu ballīte

12.00 Ghetto Basket. Rēzekne. Quest Stop

10.00–15.00 Mākslas objekts Another way

Plašāka Rēzeknes pilsētas svētku programma un konkrētas notikumu vietas aplūkojamas šeit.


Pievienot komentāru

Zviedrijas secinājumi par iespējamo naudas atmazgāšanu Swedbank aizkavēsies

Secinājumus izmeklēšanai saistībā ar aizdomām par to, ka Zviedrijas Swedbank meitasbankās Baltijas valstīs varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, publiskos nākamā gada sākumā, kas būs vairākus mēnešus vēlāk, nekā tika paredzēts iepriekš.

PNB bankas maksātnespējas pieteikumu aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 29.augustā, plkst. 11.30 aiz slēgtām durvīm skatīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iesniegto PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

LIZDA uzstāj, lai valsts budžetā 2020.gadam ņem vērā prasības par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu

LIZDA uzstāj, lai valdība, izskatot budžetu 2020.gadam, ņem vērā tās prasības par pedagogu atalgojuma celšanu un finansējuma piešķiršanu skolotāju izdienas pensiju nodrošināšanai.

Levits: Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstās izkausēja totalitāro režīmu

Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstas izkausēja totalitāro režīmu, Baltijas ceļa 30.gadadienai veltītajā Baltijas valstu karogu pacelšanas pasākumā Svētā gara tornī sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Igaunijā augusta beigās darbu uzsāks IKEA

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA 29.augustā Igaunijā atvērs interneta veikalu un atklās preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu.

Veselības nozarei nākamgad budžetā vēlas papildu 144 miljonus eiro

Veselības nozares reformu turpināšanai nākamgad nepieciešami 144 miljoni eiro, liecina Finanšu ministrijas ziņojums par valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem.

Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts

Smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts.

Aprit 80 gadu, kopš Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas

23.augustā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība un nacistiskā Vācija parakstīja Molotova-Ribentropa paktu.

Tamužs un Būde gatavi pārdot savas Eco Baltia akcijas, bet ne «par grašiem»

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un padomes priekšsēdētāja vietniece Undīne Būde ir gatavi pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas, bet ne «par grašiem», stāsta Tamužs

ReRe būve 1 piedāvā VNĪ mierizlīgumu un risinājumu darbu turpināšanai

Jaunā Rīgas teātra būvnieki, pilnsabiedrība ReRe būve 1, piedāvā VAS Valsts nekustamie īpašumi mierizlīgumu un risinājumu, kādā veidā atsākt teātra rekonstrukciju.

Aicina Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku

Pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis publiskā vēstulē izteicis aicinājumu Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku.

Autovadītājiem: Uz Jūrmalas šosejas izmaiņas satiksmes organizācijā

Ir slēgtas visas apļveida nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5, arī braucot no Rīgas Liepājas virzienā.

Francija atbalsta Brexit sarunu atsākšanu, lai briti izstātos ar līgumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons atbalstījis jaunas, mēnesi ilgas Brexit sarunas, lai izvairītos no Lielbritānijas bezvienošanās izstāšanās no Eiropas Savienības. Viņš gan noraidījis britu galveno prasību atteikties no Īrijas robežas pagaidu noregulējuma ieceres.

Norok kara cirvi? Salabst Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieks un iekšlietu ministrs

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme paziņojis, ka atrisinājis konfliktu, kas noritēja starp viņu un Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieku Elmāru Vaheru.

Akciju cenas krītas, investoriem neriskējot pirms FRS vadītāja runas

ASV un Eiropas biržās ceturtdien lielākoties bija kritums, investoriem izvairoties riskēt pirms ASV Federālās rezervju sistēmas vadītāja piektdienas runas.

Latvijā gaidāms stiprs karstums

Nedēļas nogalē laikapstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons, līdz ar to gaidāms saulains un pārsvarā sauss laiks – teritorijas lielākajā daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +23…+26 grādu atzīmei.

Vietas gaida – Latvijas dzelzceļš meklē valdes locekli un priekšsēdētāju

VAS Latvijas dzelzceļš izsludinājis konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem. No pretendentiem gaida nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi.

Vītauts Landsberģis Baltijas ceļa gadadienā aicina «nepazudināt padarīto»

Atskatoties uz Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem vienoja divus miljonus cilvēku Baltijas valstīs, pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis aicinājis «neizbārstīt un nepazudināt to, kas padarīts».

Eksperts: Kamēr Baltkrievijas elektrība plosa Baltijas solidaritāti, Maskava līksmo

Kamēr Lietuva apņēmusies neiegādāties elektroenerģiju no Baltkrievijas, protestējot pret tur topošo Astravjecas atomelektrostaciju, Latvija gatavojas ar baltkrieviem tirgoties ar elektrību. Pirmajā vietā ekonomika vai politika?

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Sola palielināt latviešu valodas lietojumu Rīgas bērnudārzos

Rīgas domes atbildīgais departaments sola turpināt palielināt latviešu valodas lietojumu bērnudārzos.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.


-->