bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.12.2019 | Vārda dienas: Alvīne
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Dizaina filmu festivāls Kuldīgā, militāro uzdevumu izmēģināšana un Kukaiņu nakts Slīterē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēc kārtīgi nostrādātas darba nedēļas vai tieši otrādi – atvaļinājuma noslēgumā – nedēļas nogales pasākumi būs tieši laikā. Jau piektdien ir iespēja doties uz Kuldīgu, kur sākas Dizaina filmu festivāls, kurā filmas tiks izrādītas arī brīvā dabā. Savukārt sestdien Vaives pagastā svētku ietvaros ikvienam būs iespēja izmēģināt, kā tas ir – piedalīties militāro uzdevumu vadīšanā. Taču svētdien Rēzeknē turpinās pilsētas svētki, kuros būs gan ģimeņu parāde, gan mākslas izstāde, gan koncerti. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Jādodas cauri Maršrutam un jāizvēlas sev tīkamākais!

 

PIEKTDIEN, 2.augustā


Kuldīgā: Dizaina filmu festivāls 2019

Dizaina filmu festivāls Kuldīgā ir klāt un norisināsies 2. un 3.augustā. Programmā, ko veido Kino Bize sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, kā arī piedalīties dārzkopības darbnīcā ģimenēm. Paralēli tiks rīkotas arī Latvian Centre for Contemporary Art – LCCA vasaras skolas publiskās lekcijas, diskusijas un ekskursija pa Kuldīgu.

Norises vietas

Kuldīga Artists’ Residence (KMR), ieeja uz filmu seansiem 2,50 eiro
Brīvdabas kinoteātris Goldingen Knight Cinema (GKC), kur filmas var skatīties bezmaksas

Piektdien, 2.augustā

17.00 – LLMC vasaras skolas ekskursija, diskusija: Ebreju vēstures mantojums Kuldīgā, Iļja Ļenskis (KMR)
19.00 – DFF2019 atklāšanas seanss: Izbāzeņi / Stuffed (2019) (KMR)
21.00 – Kusamas bezgalība / Kusama: Infinity (2018) (KMR)
23.30 – Mafijas fotogrāfe / Shooting the Mafia (2019) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Sestdien, 3.augustā

10.00 – LLMC vasaras skolas lekcija: Seeing the unseen, researching the unspeakable, imagining and unimaginable, Adi Kuntsman (KMR)
13.30 – LLMC vasaras skolas darbnīca: Remembering and forgetting in the digital age, Adi Kuntsman (KMR)
14.00 – Dārzkopības darbnīca ģimenēm (KMR)
16.00 – Publiskās pusdienas (KMR)
18.00 – Laipni lūgti Sodomā / Welcome to Sodom (2018) (KMR)
20.00 – Antropocēns – cilvēku laikmets / Anthropocene: The Human Epoch (2018) (KMR)
23.30 – Staigājot pa ūdens virsmu / Walking on Water (2018) (GKC)
Vakara noslēgums: Rezidence Kafe Venta

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas šeit.

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv

 

SESTDIEN, 3.augustā

 

Vaives pagastā: Militārās vadības uzdevumu izmēģināšana

Sestdien, 3.augustā, no plkst. 15.00 līdz 18.00 Cēsu novada Vaives pagasta svētku apmeklētāji varēs apskatīt zemessargu ekipējumu un izmēģināt savas spējas, veicot dažādus ar militārās vadības prasmēm saistītus uzdevumus, informē organizatori.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Vaives pagasta svētku apmeklētājiem pastāstīs arī par dienesta iespējām Zemessardzē un profesionālajā dienestā, kā arī pacienās ar lauka virtuvē gatavotu putru.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina vidzemniekus stāties Zemessardzē un izmantot iespēju Vaives pagasta svētku laikā uzzināt par dienesta iespējām, satiekot un iztaujājot vietējos zemessargus un karavīrus.

Rīgā: Aktieri nāks pa īstiem vārtiņiem. Amatierteātru svētki Brīvdabas muzejā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4.augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) jau piekto gadu organizē Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus ar mērķi popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēs redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Šogad svētkos piedalīsies 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu būs no Zemgales un Kurzemes. Divās dienās tiks nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisināsies 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notiks arī 9. Mūsdienu amatniecības festivāls. Apmeklētājus gaida piesātināta nedēļas nogale.

Slīteres Nacionālajā parkā: Kukaiņu nakts

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ikvienu zinātkāro interesentu sestdien, 3.augustā apmeklēt nu jau par tradīciju kļuvušo Slīteres Nacionālā parka Kukaiņu nakti, kurā varēs izstaigāt šogad atklāto Slīteres kukaiņu taku un iepazīt mazāk zināmos nakts lidoņus.

Kukaiņu naktī ikviens varēs piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanas un noteikšanas procesā – improvizētā gaismas priekšnesumā, galvenajās lomās iejūtoties tauriņiem, vabolēm, sienāžiem un citiem kukaiņiem. Tā būs iespēja ieklausīties kukaiņu dzīvesstāstos, doties naksnīgā pastaigā pa Šlīteres taku.

Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā. Laiku pa laikam dabas pētniekiem nacionālajā parkā izdodas atklāt kādu līdz šim nezināmu kukaini vai atrast sugu, kas uzskatīta ar izzudušu.

Pasākums notiks no plkst. 20.30 pie Slīteres bākas. Kukaiņu pētnieku Kristapa Vilka, Uģa Piterāna, Voldemāra Spuņģa, Dmitrija Teļņova, Arvīda Barševska un Kaspara Ozoliņa vadībā būs iespēja izstaigāt Slīteres kukaiņu taku, Ozola namiņu un Slīteres bāku, bet pēc tam noklausīties stāstījumus par kukaiņu pētnieku pieredzi tropos.

Kukaiņu nakts noslēgumā pie Slīteres bākas un Slīteres zilo kalnu dabas takā notiks naktskukaiņu gaismošana.

Aicinām apmeklētājus uz pasākumu līdzi jāņem lukturīti, lai labāk redzētu ceļu naksnīgajā Slīteres Zilo kalnu dabas takā, sega, uz kuras apsēsties, klausoties entomologu stāstījumus, kā arī labs garastāvoklis kukaiņu daudzveidības izzināšanai.

Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš Rīgas Centrāltirgū

Šo sestdien, 3.augustā, sākot no plkst. 8.00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Gaļas, alus un siera dienas tirdziņš, kura laikā tirgus apmeklētāji varēs iegādāties brieža gaļas produkciju, dabiski raudzētu un nepastarizētu kvasu un alu, mājas sierus, pašceptu maizīti, kā arī citu amatnieku un mājražotāju sarūpētos gardumus.

No plkst. 11.00 Centrāltirgus apmeklētājus iepriecinās bagātīga pasākuma programma – siera rituļu ripināšanas sacensības un alus mucu stafete, savukārt gardēžiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atpazīstot populārus sierus tikai pēc to garšas. Pulksten 13.00 kopā ar Grilētāju Brālību tik vārīta un degustēta jēra gaļas zupa. Ikviens interesents varēs piedalīties grilēšanas sacensībās un dueļos.

Līdz pat plkst. 16.00 visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas tematiskajās radošajās darbnīcās, apgūstot alus degustācijas pamatus, veidojot sieru garšas karti un gatavojot garšvielu maisījumus.

 

SVĒTDIEN, 4.augustā

 

 

Rēzeknē: Pilsētas svētki 2019

No 2. līdz 4.augustam Rēzekne svinēs 734.dzimšanas dienu ar dažādām aktivitātēm – gan koncertiem, gan sporta spēlēm, gan tirdziņiem!

Piektdien

10.00–17.00 Auto diena pie Latgales vēstniecības GORS

18.00 XVI Starptautiskā akordeonistu plenēra Rēzekne 2019 noslēguma koncerts

21.00 Koncerts, kurā piedalās: Ralfs Eilands, hiphop mākslinieki Ozols, ansis, Edavārdi, Beiraks, Fantiq, bet pēc tam ballīte

Sestdien

21.00 Koncerts: grupa Baritoni

22.00 Baltijas muzikālo strūklaku šovs Divdesmit piecās dziesmās apkārt zemeslodei, pēc kura sekos svētku salūts.

23.30 Koncerts: grupa Boney M. Pēc tam viss turpinās ar disko.

Svētdien

11.00 Ģimeņu parāde Fantāzijas lidojums

13.00–15.00 Muzikāla koncertprogramma un pasaku varoņi, putu ballīte

12.00 Ghetto Basket. Rēzekne. Quest Stop

10.00–15.00 Mākslas objekts Another way

Plašāka Rēzeknes pilsētas svētku programma un konkrētas notikumu vietas aplūkojamas šeit.


Pievienot komentāru

Bordāns: Izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs

Bordāns uzsvēra, ka patlaban vēl tiek apzināta Lemberga ietekme Rīgas ostā. Viņaprāt, palēnām izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs.

Jaunzēlandes vulkāna izvirduma upurus piemin ar klusuma brīdi

Jaunzēlandē ar klusuma brīdi pieminēti 16 cilvēki, kuri pirms nedēļas gājuši bojā vulkāna izvirdumā uz atpūtnieku iecienītas salas.

Šajā nedēļā gaidāms spēcīgs vējš un bieži nokrišņi

Līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, arī šonedēļ saglabāsies samērā silts laiks un  gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par –1 grādu.

Rozentāle pametusi Saskaņu un vēlas pievienoties GKR

Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle ir izstājusies no partijas Saskaņa un uzrakstījusi iesniegumu par pievienošanos partijai Gods kalpot Rīgai.

Valsts uzņēmums Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt vēl šogad

Jaunizveidota valsts kapitālsabiedrība Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt līdz gada beigām, paudis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!