bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 19.09.2018 | Vārda dienas: Verners, Muntis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Bolderājas svētki un Bēbīšu maratons

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

PIEKTDIEN, 1.jūnijā

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

1.jūnija pēcpusdienā bērni kopā ar vecākiem ir gaidīti kultūrtelpā Strops, Ķengaragā, Mazjumpravas muižas teritorijā, kur kultūrtelpa savu vasaras sezonu uzsāks ar Dirty Deal Teatro izrādi bērniem Kā saule gadījās. Savukārt otra kultūrtelpa Strops šogad darbosies Ziepniekkalnā, Ēbelmuižas parkā, un šajā dienā bērnus aicina uz Jāņa Znotiņa izrādi Karnevāls un kartupeļu salāti.

«Šī ir lieliska iespēja baudīt svētkus brīvā dabā, skaistā un zaļā teritorijā, noskatoties izrādi un aktīvi pavadot laiku svaigā gaisā,» saka pasākuma organizatori biedrība I Did It.

Šajā dienā apmeklētāji gaidīti arī VEF Kultūras pilī, kur notiks koncerts Brīnišķīgais sapnis, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurā būs labdarības koncerts Ar siltu sirdi.

Pasākumi, kas norisināsies, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, turpināsies visu nedēļas nogali. Par tiem plašāk var uzzināt šeit.

SESTDIEN, 2.jūnijā

Bolderājas svētki Latvijas simtgadei

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas 100gadē pirmo reizi apvienosies Bolderājas apkaimes kultūrizglītības, vispārējās un interešu izglītības iestādes, ar mērķi radīt kopīgus svētkus, piedāvājot daudzpusīgu aktivitāšu programmu dažādās Bolderājas un Daugavgrīvas vietās šī gada 2.jūnijā visas dienas garumā. 

12.00 – 20.00 MŪZIKAS UN MĀKSLAS SALA 
Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Stūrmaņu iela 31
12.00 Svētku atklāšana
12.30 – 19.00 Latvijas jauniešu mūzikas grupu
festivāls/konkurss „Boldsound”
16.00 – 19.00 Radošās darbnīcas Mākslas nodaļas pedagogu vadībā
19.00 Svētku noslēgums

13.00 – 15.00 VĒSTURES UN DROŠĪBAS SALIŅAS 
Rīgas 33.vidusskola. Stūrmaņu iela 23
13.00, 14.00, 15.00 Skolas muzeja apmeklējums gida vadībā (grupā 15 cilvēki)
13.00 – 14.30 Skolas Ugunsdzēsēju pulciņa un ugunsdzēsēju tehnikas demonstrējumi skolas stadionā – jauno ugunsdzēsēju stafetes, 100 m šķēršļu josla

14.00 – 16.00 EKO SALA
Rīgas 19. vidusskola. Miglas iela 9
14.00 – 16.00 BJC Bolderāja audzēkņu Bolderājas svētku koncerts
BJC Bolderāja radošās darbnīcas un kikboksa/taiboksa paraugdemonstrējumi
14.00 – 16.00 Rīgas 19. vidusskolas Eko skolas radošās darbnīcas – Eko labirints, Iepakojums mākslai, Ēdam atbildīgi

13.00 – 17.00 BĒRNU SALIŅA
Bērnu un jauniešu centrs Bolderāja. Flotes iela 8
13.00 – 17.00 Izstāde Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad. Interaktīva spēle Bolderāja, cik gan bagāta tu esi!

15.00 – 17.00 SPORTA SALA
Daugavgrīvas vidusskolas stadions. Parādes iela 5c
15.00 – 16.00 Sporto Rīga bezmaksas sporta treniņš stadionā kopā ar Adilu Maksimovu. (Iepriekšēja fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Vecuma ierobežojumu nav.)
15.00 – 17.00 Futbols un florbols – precizitātes prasmes sitienos vai metienos. Šķēršļu josla. Batuts bērniem.

17.00 – 19.00 DROŠĪBAS SALA
Latvijas Jūras akadēmija pretīm Bolderājas cietoksnim. Birzes iela 1c
17.00 – 19.00 Jūras mezglu siešana, Jūras karogi un to nozīme, LJA audzēkņu paraugdemonstrējumi izdzīvošanā uz ūdens

11.00 – 17.00 VĒSTURES SALA 
Bolderājas bibliotēkas telpas, dārzs. Gaigalas iela 3
11.00, 13.00 Gida vadītas ekskursijas pa Bolderājas vēsturiskajām vietām (grupā 20 – 30 cilvēki)
11.00 – 17.00 Apkaimes vēsturisko foto izstāde, projekts Bolderājas stāsti Sarunu telts, kurā apmeklētāji varēs dalīties ar saviem iespaidiem par pasākumu, aizpildot anketas.

Bēbīšu maratons Liepājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Liepājā norisināsies ikgadējais Bēbīšu maratons, lai kopīgi noskaidrotu, kurš mazulis Liepājā ir visčaklākais un ātrākais rāpotājs. Atpūtas parkā Pērkone, Pērkones ielā 32, Liepājā pulksten 15.00 ir gaidīti visi – gan mazi, gan lieli –, lai kopīgi atpūstos un priecātos par pašiem mazākajiem. 

Kad? – 02.06.2018.
Kur? – Atpūtas parkā ,,Pērkone”, Pērkones ielā 32, Liepājā
Cikos? – 15.00

Šis būs jau otrais “Bēbīšu maratons”, kuru organizē Bigpocket. Pagājušajā gadā pasākumā piedalījās vairāk kā 50 mazo rāpotāju un viņu vecāki.

Ašākos rāpotājus gaida pārsteiguma balvas.

Noteikumi pavisam vienkārši – mazulim pēc iespējas ātrāk rāpojot jātiek līdz finišam. Vecāki drīkst rāpotāju uzmundrināt un motivēt visos iespējamos veidos, vai tā ir mīļākā mantiņa vai cita kārota lieta – viss, izņemot fizisku palīdzību.

Bigpocket lietotājiem pasākums ir bez maksas.
Ja neesi Bigpocket lietotājs, par dalību maratonā 3,00 eiro vai arī piereģistrējies www.bigpocket.lv

Lai pieteiktos, aizpildi anketu un tiksimies atpūtas parkā Pērkone.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā zvani 27551000 vai raksti info@bigpocket.eu

SVĒTDIEN, 3.jūnijā

Walk & Talk – Rīta Rosme Un Angļu Sarunvaloda Svaigā Gaisā!

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Walk & Talk apvieno tik daudz – rīta rosme, angļu sarunvalodas nodarbības svaigā gaisā, superīgas emocijas, jauni draugi un perfekti pavadīts svētdienas rīts! MC BaltImage valodas pasniedzēji, sadarbībā ar KSMR Fitness treneri Mārtiņu Rozenbergu gribam jums piedāvāt aktīvu, jautru, saulainu un pozitīvām emocijām piepildītu pasākumu – Walk & Talk – rīta rosme un angļu sarunvaloda svaigā gaisā – pārgājiens + mini vingrošanas sesijas + angļu sarunvalodas nodarbība svaigā gaisā!

Kad? – Svētdien, 3.jūnijā, 2018!
Maršruts? – Šoreiz izbrauksim ārā no Rīgas, brauksim ar vilcienu Jūrmalas virzienā un dosimies pārgājienā no Lielupes dzelzceļa stacijas uz Ragakāpas dabas parku. Distances garums ap 8–10 km!
Kas var piedalīties? – Piedalīties var visi – gan tie, kuriem angļu valodā ir pavisam minimālas priekšzināšanas, gan valodas «profiņi», jo tiks piedāvātas valodas grupas dažādiem līmeņiem – no A2 (ar minimālām priekšzināšanām) līdz C2 (augstākais līmenis)!

Pasākumā vienlaicīgi darbosies vismaz četru dažādu līmeņu grupas, kur uz katriem 6–8 cilvēkiem būs viens valodu pasniedzējs! Vingrosim visi kopā!
Cikos un kur tiekamies? – Satikšanās Pārdaugavā pie MC BaltImage (Daugavgrīvas iela 49 k-1) pulksten 8.00/8.30 (kur varēs novietot mašīnu). No BaltImage tālāk iesim kopā uz vilcienu un brauksim tālāk!

Cik ilgs pasākums? – 5 – 6 stundas

Kas jāņem līdzi? – nauda vilcienam – Zasulauks – Lielupe – Zasulauks (2 eiro), ūdens, kaut kas uzkožams mini piknikam pludmalē, jābūt ērtā apģērbā un svarīgākais, kas jāņem līdzi – smaids un labs garastāvoklis!

Cik tas maksās?

* vienam cilvēkam – 18 eiro

* Paņem līdzi draugus / ģimenes locekļus, kolēģus vai paziņas un katrs maksājiet – 15 eiro

Kā pieteikties? – Piesakies un piesaki savus draugus, rakstot uz info@baltimage.lv, norādot savu un savu līdzgaitnieku vārdus, uzvārdus, telefona numurus un angļu valodas zināšanu līmeni – pretī nosūtīsim rēķinus apmaksai!

Vai aizpildi pieteikuma anketu šeit.

Kad ir pēdējais brīdis pieteikties? – Jo ātrāk, jo labāk, jo vietu skaits ir ierobežots, bet pēdējais brīdis pieteikties ir 02.06.2018., ja vien uz to brīdi vēl būs brīvas vietas!


Pievienot komentāru

Krievijas lidmašīnu pie Sīrijas notriekuši sabiedrotie, mērķējot uz izraēliešiem

Noskaidrojies, ka Krievijas lidmašīna, kura pirmdien pazudusi bez vēsts Vidusjūrā pie Sīrijas tikusi, tikusi notriekta ar pretgaisa raķeti, kļūdoties Sīrijas spēkiem, kad tie savukārt tēmējuši uz Izraēlas iznīcinātāju lidmašīnām. Tā pavēstījis Krievijas aizsardzības resors un norādījis, ka lidaparātā atradušies 15, nevis 14 karavīri, kā ziņots iepriekš, un incidentā visi gājuši bojā.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.

Lietuvā izbraukušo vietā arvien vairāk strādā ukraiņi, baltkrievi

Uzņēmumi Lietuvā, kas strādā celtniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā, arvien vairāk piesaista darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. Tā šajās nozarēs tiek daļēji aizpildīts darbspēka robs, ko radījusi liela skaita lietuviešu izbraukšana uz Rietumeiropas valstīm.

Latvijas krājbankas administrators augustā atguvis 125 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 125 165 eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Precizēta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 18.septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

UNESCO mudina skolēnus līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Igaunijas banku uzraugs norāda uz Dānijas atbildību uzpasēt Danske Bank

Kamēr pret Danske Bank Igaunijas atzaru ir vērstas izmeklēšanas par iespējamu miljardiem lielas apšaubāmas naudas plūsmu caur bankas nerezidentu kontiem, Igaunijas finanšu iestāžu uzraugs norādījis, ka par bankas risku kontroli esot atbildīgs Dānijas banku uzraugs.

Latvijas ostās 8 mēnešos pārkrauti par 0,9% vairāk kravu; visvairāk pārkrautas ogles

Latvijas ostās šī astoņos mēnešos kopumā pārkrautas 43,468 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Kā liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati, kravu apgrozījuma negatīvā bilance turpina samazināties Ventspils ostā, kur astoņu mēnešu laikā pārkrautas 13,274 miljoni tonnu kravu, kas ir sarukums par 11,9% šī un pagājušā gada griezumā.

airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Pilsēta cilvēkiem: Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības Pilsēta cilvēkiem 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem, stāsta apvienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Zandbergs.

ABLV Bank aktīvi augustā atgūti 47,14 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori augustā atguvuši aktīvus 47,14 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā ir izveidota jauna sadaļa par Brexit

Sarunās par Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības jeb tādā dēvēto Brexit tuvojas izšķirošs posms. Neatkarīgi no sarunu rezultāta būs pārmaiņas ES un AK attiecībās, kuras ietekmēs Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus, atzīmē Ārlietu ministrijā.

Krievija: Sīrijas tuvumā pazudusi Krievijas lidmašīna ar 14 karavīriem

Vidusjūrā, pie Sīrijas krastiem pazaudēti sakari ar Krievijas kara lidmašīnu, kurā atradušās 14 militārpersonas, tā paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

No amata atkāpjas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Kronbergs

Par atkāpšanos no amata pirmdien, 17.septembrī, paziņojis Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs.

ASV būtiski paplašinās ievedmuitu precēm no Ķīnas

Amerikas Savienoto Valstu valdība apņēmusies ieviest ievedmuitu precēm no Ķīnas attiecinot to uz produkciju ap 200 miljardu ASV dolāru vērtībā. Attiecīgi tiek pastiprināts protekcionisms tirdzniecības jomā starp pasaulē divām lielākajām tautsaimniecībām.

Konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu pieteikušies 16 pretendenti

Kultūras ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu noteiktajā termiņā – līdz 14.septembrim – pieteikumus iesnieguši 16 pretendenti.

Biržu indeksi krītas pirms jauniem ASV tarifiem Ķīnas precēm

ASV un Eiropas biržu indeksi piektdien, 14.septembrī, kritās un ASV dolāra vērtība saruka, investoriem gatavojoties jaunu ASV tarifu noteikšanai Ķīnas precēm.

Vienotība neatbalstīs ZZS iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu, bet NA vēl lems

Partija Vienotība neplāno atbalstīt Zaļo un zemnieku savienības deputātu iesniegtos grozījumus par tautas vēlētu prezidentu, norāda Vienotības priekšsēdētājs Arvils Ašeradens