Maršruts nedēļas nogalei: maģiskie Valpurģi, festivālu pavasaris, džezs, kino un motocikli

Pavasaris Latvijā ieradies ar pasākumu pārbagātību. Plaukst ne tikai sakuras ziedi, bet viena pēc otras «atveras» sezonas, festivāli un radošās darbnīcas.

Rīgā nogalē varēs baudīt Pasaules filmu festivālu, kurā ar klātbūtni pagodinās gan kino eksperti, gan paši filmu veidotāji. Latvijas kultūras akadēmijā svinēs maģijas svētkus Valpurģos, bet moto entuziasti atklās sezonu ar parādes braucienu.

Taču viss «negrozās» vien ap Rīgu. Liepājā vēl var paspēt uz izstādi, kas iepazīstina ar metodēm un dizaina objektiem, ko radījuši patiesie mūsdienu ilgtspējas eksperti – seniori un cilvēki ar invaliditāti. Kuldīgā  piecpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies pavasaru palu šovs, ar kuru oficiāli tiks atklāta arī šī gada tūrisma sezona. Tikmēr Daugavpilī mūzikas gardēži acināti uz Starptautisko pavasara džeza mūzikas festivālu Jazz Joy Spring.

 

CETURTDIEN, 25.aprīlī

 

Rīgā: Rīgas Pasaules filmu festivāla atklāšana

Kinoteātrī Kino Bize no 25. līdz 28.aprīlim norisināsies sestais Rīgas Pasaules filmu festivāls. Tā programmai šogad atlasītas filmas, kurās viens no pamatelementiem ir filmas veidotāju klātbūtne – tās ir filmas, kuru veidotāji ir arī savu filmu varoņi, autoetnogrāfijas, autobiogrāfijas un kinematogrāfiskas introspekcijas piemēri.

Festivāla atklāšanas vakarā ceturtdien, 25.aprīlī plkst. 20.00 tiks izrādīta eksperimentālā kino klasiķa Jona Meka (Jonas Mekas) filmu Pastaiga (1990, 58′). Pirms seansa paredzēti kino zinātnieka Viktora Freiberga ievadvārdi par Jonu Meku angļu valodā.

Vairāk par programmu: šeit.

 

Liepājā: Izstāde Ilgtspējas seja

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Liepājā vēl šajā nedēļas nogalē var apskatīt izstādi Ilgtspējas seja, kurā māksliniece Anna Priedola apkopo un skatītājam ļauj iepazīties ar laika pārbaudītām ilgtspējas metodēm un dizaina objektiem, ko radījuši patiesie mūsdienu ilgtspējas eksperti – seniori un cilvēki ar invaliditāti.

«Arī digitālajā, postindustriālajā laikmetā varam mācīties no vecākās paaudzes – kā izdzīvot, lieki netērējot resursus un nepiesārņojot vidi ar atkritumu kalniem,» atzīmē izstādes autore.

Izstādi var apskatīt līdz 27.aprīlim Liepājā, Kūrmajas prospektā 13, Liepājas Universitātes telpās otrajā stāvā.

 

PIEKTDIEN, 26.aprīlī

 

Daugavpilī: XVI Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Daugavpilī no 26.līdz 28.aprīlim jau 16.reizi norisinās Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls Jazz Joy Spring

Festivāla laikā džeza mūzikas cienītājiem tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga koncertprogramma, kur varēs baudīt džezu gan no klasiskākajām tā izpausmēm, piemēram, Artūra Novika Džeza skolas vokālā ansambļa Color Jazz (Lietuva) sniegumā, līdz pat mūsdienīgākajām tā interpretācijām akustiskā kvarteta Spring Roll (Francija) izpildījumā.

Koncerti notiks Vienības nama koncertzālē un Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā. Ieejas biļetes cena 3 euro.

Vairāk par koncertiem: šeit.

 

Gatartā: Stāstu vakars ar ceļotāju Raimondu Dombrovski

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vidzemē, Raunas novada mazā Gatartas bibliotēka aicina interesentus tikšanos ar sportisko novadnieku un ceļotāju Raimondu Dombrovski.

Stāstu un sarunu vakarā piektdien, 26.aprīlī, distanču slēpošanas trases Vanagkalns saimnieks stāstīs par ceļojumiem, distanču slēpošanu, laivošanu un piedzīvojumiem lauku uzņēmējdarbībā.

Interesantāko jautājumu autoriem gaidāmas balvas. Ieeja bez maksas.

 

Valmierā: AR/VR Hakatons 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visu nedēļas nogali no 26. līdz 28.aprīlim notiks paplašinātās (AR) un virtuālās (VR) realitātes hakatons. Tā mērķis ir radīt vidi, kurā var satikties cilvēki ar dažādām prasmēm un pieredzi.

Kā vēsta organizatori, strādājot komandās tiks izstrādāti inovatīvi risinājumi un produkti tajās jomās, kur AR/VR tehnoloģijas ir ne tikai iederīgas, bet arī palīdzošas.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja izmanot tādas tehnoloģijas kā Magic Leap, Microsoft Hololens, Meta2, Daqri Smart Glasses, HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear, Xbox Kinect for Windows, Intel RealSense un citas.

Hakatonā piedalīsies dažādu nozaru mentori, kuri ikdienā strādā ar AR un VR. 

Vairāk par pasākumu: šeit.

 

Rīgā: Valpurģi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valpurģi ir Latvijas Kultūras akadēmijas ikgadējais kultūras, mūzikas un maģijas pasākums, kurš katru gadu aprīļa beigās vēstī par pavasara atnākšanu.

No pasākuma pirmā līdz pēdējam apmeklētājam būšot iespēja baudīt dzīvo mūziku, ļauties deju ritmiem, skatīties aktuālās jauno režisoru filmas, atpūsties dārzā pie ugunskura un būt lieciniekiem šim lielajam un maģiskajam brīdim – raganas dedzināšanai pusnaktī.

Šogad muzikālo programmu veidos VIA Regīna, Martas Asinis, Future Jets, Reinis Jaunais, Grupa Jānis, DJ Kārlis Ķilkuts un DJ Madara Tampe, Iesildām Valpurģus 2019 uzvarētāji Cryin’ White un daudzi citi. Tāpat arī neiztikt bez dažādām cita veida izklaidēm, kino zonas un raganas dedzināšanas, sola organizētāji.

SESTDIEN, 27.aprīlī

 

Kuldīgā: Pavasara palu šovs Lido zivis Kuldīgā 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 27.aprīlī, no pulksten 11.00 Kuldīgā jau piecpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies pavasaru palu šovs Lido zivis Kuldīgā, kas ievadīs aktīvo tūrisma sezonu Kuldīgas novadā.

Pulksten 11.00 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona, bet pēc tam būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus un deju kolektīvu sagatavotos pārsteigumus. Tikmēr 15.00 – Rātslaukumā un Liepājas ielā varēs vērot mehānisko zivju defilē, kas Latvijā būs piedzīvojams pirmoreiz.

 

Rīgā: Motosezonas atklāšanas parāde 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau no pulksten 10.00 Rīgā pie t/c Mola uz sezonas pirmo tradicionālo braucienu pulcēsies vairāki tūkstoši motobraucēju gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Pulksten 13.00 motociklu parāde startēs no Krasta ielas 46 un dosies tālāk pa Dienvidu tiltu, Ziepniekkalna ielu, Mūkusalas ielu, Kuģu ielu, Trejādības ielu, Raņķa dambi, Balasta dambi, Vanšu tiltu, Valdemāra ielu, Kalpaka bulvāri, Pulkveža Brieža ielu, Hanzas ielu, Eksporta ielu uz 11.novembra krastmalu.

Laikā no 13.00 – 14.00 būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem šajā maršrutā.

Savukārt pulksten 13.45 11.novembra krastmalā notiks Marco Mendoza (USA) brīvdabas bezmaksas rokkoncerts.

 

Rīgā: Motormuzeja jubilejā apmeklētājus vizinās retro autobuss

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 27.aprīlī par godu Rīgas Motormuzeja 30 gadu jubilejai, muzeja darbinieki sagādājuši apmeklētājiem piedzīvojumu – braucienu ar 70.gadu retro autobusu PAZ.

Braucieni notiks apaļās stundās no plkst. 10.00 līdz 17.00 un to laikā gidi pasažierus izklaidēs ar stāstiem par industriālo Rīgu un autobūvi Latvijā.

Improvizēta autobusa pietura būs izveidota muzeja stāvlaukumā. Jāņem vērā, ka vietu skaits autobusā ir ierobežots – vienā braucienā var doties 22 personas.

SVĒTDIEN, 28.aprīlī

 

Ventspilī: Ūsiņa godināšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspilī jātnieku sporta klubā Demora godinās ziedoņa un plaukšanas dievību latviešu mitoloģijā – Ūsiņu, kas folklorā pazīstams arī kā zirgu un bišu aizgādnis.

Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties meiterklasē Izstrādājumi no piena, kā arī aplūkot stalli, zirgus un trofeju telpu, apskatīt un pabarot trušus, pavizināties zirga mugurā, vērot paraugdemonstrējumus konkūrā, kā arī piedalīties pie Pantāga cepšanas un vēlāk – ēšanas.

 

Rīgā: Urbānās kultūras festivāls

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

28.aprīlī Āgenskalna tirgū pirmo reizi Daugavas kreisajā krastā norisināsies Urbānās kultūras festivāls, kas pulcēs BMX, skeitborda un kendamas entuziastus un atbalstītājus. Ar šo festivālu tiks atklāta ekstrēmā sporta vasaras sezona Latvijā.

Dienas garumā notiks sacensības, kurās gaidīti piedalīties gan pieredzējušie profesionāļi, gan tie, kuri tikai apgūst braukšanu uz dēļa vai BMX savā pagalmā. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta kendamām un tāpēc aicināti visi, kas kendamas trikos sacenšas ar klasesbiedriem skolas starpbrīžos un turnīros.

Būs arī dažādi Street Food, bet DJ izvēlēsies piemērotāko ritmu. Paralēli norisināsies arī pārtikas tirgus. Dalība sacensībās: 3 eiro. Atbalstītājiem ieeja bez maksas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas