Maršruts nedēļas nogalei: Džezs, sports un Pūpolsvētdiena

Pavasaris iesācies muzikāls. No 6. līdz 8.aprīlim Rīgā kinoteātrī Splendid Palace norisinās Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss Riga Jazz Stage 2017 nominācijās Džeza vokāls un Džeza ģitāra, vēsta kultura.riga.lv.

Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa finālā Splendid Palace uzstāsies 26 džeza talanti no – Krievijas, Francijas, Turcijas, Ukrainas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Itālijas, Vācijas, Zviedrijas, Portugāles,  un Slovākijas.

Organizatori vēsta, ka Riga Jazz Stage 2017 viens no žūrijas locekļiem būs slavenais džeza mākslinieks Kurts Rozenvinkels (Kurt Rosenwinkel), kurš ne tikai vērtēs konkursa māksliniekus, bet arī kā īpašais konkursa viesi uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu konkursa noslēgumā.

Par īpašo viesi pasākuma rīkotāji ziņo: «Kurts Rozenvinkels ir zināms ar viņa specifisko skaņu un improvizācijas stilu, kuru pārvērš neaprakstāmā un neatkārtojamā skaņdarbā.»

Savukārt pēc konkursa noslēguma džeza cienītāji aicināti uz restorānu Trompete, kur turpmāko vakaru klausītājus priecēs džeza pianists Dāvis Bindemanis un citi mākslinieki.

Kalnciema kvartāla sestdien, 8.martā, pulksten 15.00 norisināsies iedvesmas lekciju par to, kā labāk sagatavoties skriešanas sezonas atklāšanai un maratoniem maratonista Raimonda Sooparga seminārā.

Tās laikā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par skriešanas sezonas atsākšanu un turpināšanu, kas saistīta ar ekipējuma izvēli, iespējamu dalību masu skrējienos vai sacensībās un līdz ar to arī nedaudz par treniņu plāniem, pulsiem un ātrumiem treniņa laikā, kā arī veselības pārbaudi pirms sezonas.

Pasākuma rīkotāji min: «Pievērsīsimies pakāpeniskai adaptācijai slodzei, lai neiedzīvotos traumās – iezīmēsim jaunākās tendences treniņu metodikā iesācējiem un pieredzējušākiem skrējējiem, uzzināsim par atsildīšanās lomu. Tiks skarti arī citi svarīgi jautājumi – ekipējums, apģērbs, uzturs u.c.»

Seminārs ir bezmaksas.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā tiek atzīmētas pavasara Putnu dienas.  Ķemeru nacionālo parka pārstāvji aicina visus interesentus kopā ar speciālistiem piedalīties dažādos izzinošos un radošos pasākumos.

Sestdien un svētdien, 8.un 9.aprīlī, Ķemeru nacionālajā parkā laipni gaidīts ikviens putnu mīļotājs. Sestdien, 8.aprīlī, jau no pulksten 9.00 rītā dabas izglītības centra speciālistu vadībā Ķemeru apkārtnē būs iespēja piedalīties Putnu vērošanas pārgājienā.

No pulksten 11.00 pie dabas izglītības centra Meža māja notiks dažādas radošās darbnīcas un spēles, kā arī tiks izgatavoti putnu būrīši, bet pulksten 13.00 būs iespēja piedalīties izzinošā nodarbībā par putnu balsu un paradumu iepazīšanu. Pasākums šeit norisināsies līdz pulksten 15.00 pēcpusdienā.

Savukārt svētdien, 9.aprīlī, no pulksten 10.00 līdz 14.00 ikviens tiek aicināts uz putnu vērošanu no CEMEX putnu vērošanas torņa pie Kaņiera ezera ornitologa Viestura Vintuļa vadībā.

Organizatori atgādina: «Galvenais, neaizmirstiet laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un mitrumizturīgus apavus. Ja iespējams paņemiet līdzi arī savu binokli.»

Ziņu portāls BNN vēl ikvienam saulainu un jauku Lieldienu ieskandināšanu!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas