bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: dziesminieki Vērmanītī, laivu brauciens un deju meistarklase

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dziesmu svētku nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies pasākumi, kas saistīti ar XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kā arī daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas arī citos veidos. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais brīvdienu pavadīšanai: Dziesmu un Deju svētku koncerti, laivu brauciens vai ekskursija pa vienu no Latgales pērlēm – GORU.

PIEKTDIEN, 6.jūlijā

Kā labāk lasīt cilvēkus? Reprezentatīvās sistēmas

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā seminārā apgūtās zināšanas Tev palīdzēs labāk saprast savas un sev svarīgo cilvēku «dīvainības», uzlabot komunikāciju un vairot sapratni par dažādu cilvēku uztverēm.

NLP jeb Neirolingvistiskā programmēšana ir zinātne un māksla par cilvēku domu, ķermeņa un emociju mijiedarbību attiecībā uz personīgājiem panākumiem. Tās pamatlicēji jau 70.gadu beigās definēja četrus dominējošos cilvēku uztveres tipus ar nosaukumu Reprezentatīvās uztveres sistēmas.

Apgūstot prasmi cilvēkos atpazīt dominējošo uztveri, mēs iemācāmies – kā labāk runāt ar katru cilvēku, ko viņam prasīt, ko neprasīt, kas viņu uzrunā un kā viņu ieinteresēt.

Pats svarīgākais – mēs varam palīdzēt līdzcilvēkiem mazināt konfliktus un iedrošināt katram atrast sev piemērotu nodarbošanos un vidi kurā iederēties. Par to visu sīkāk uzzināsi tieši semināra laikā.

Informācija īpaši noderīga: pārdevējiem, konsultantiem, komandu vadītājiem.

Semināru vadīs – Reinis Kristiāns Širokovs – Sertificēts NLP Meistars un personības pilnveidošanas treneris ar vairāk kā 140 semināru un 250 individuālo konsultāciju pieredzi.

Pasākums notiek izaugsmes centra SPIIKIIZI telpās un tā garums būs  stundas. Līdzi var paņemt kladi pierakstiem.

Programmā :
-Reprezentatīvo sistēmu tests
-Iepazīšanās ar 4 uztveres tipiem
-Praktiskā daļa uztveres tipa “Nolasīšanā”

Cena: 5 Eur
Ja iegādājies biļeti sev un draugam, tad kopā tikai 8.

Norises laiks: 18.30 līdz 20.30

Vieta: SPIIKIIZI, Krišjāņa Valdemāra iela 17a, Rīga

Vietu skaits: 16

Rezervē dalību šeit: https://ej.uz/spiikiizi_9

SESTDIEN, 7.jūlijā

Izzini Goru ekskursijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Sākoties vasaras sezonai, no 7.jūlija līdz 25.augustam Latgales vēstniecība GORS atkal piedāvā iepazīt koncertzāles telpas un iespējas izzinošās sestdienu ekskursijās.

Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle Gors, Mazā zāle Zīdaste, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Apskates laikā interesentiem ir iespēja nokļūt arī uz Latgales vēstniecības GORS Jumta terases, baudot Rēzeknes ainavu no skatu laukuma, bet ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.

Latgales vēstniecību GORS izzinošas ekskursijas no 7.jūlija līdz 25.augustam iecerētas katru sestdienu pulksten 13.00. Ekskursijas maksa ir 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €. Biļetes ar samazinātu maksu var iegādāties tikai Latgales vēstniecības GORS kasē.

Piedalīties ekskursijā var, iegādājoties biļeti Latgales vēstniecības GORS kasē vai internetā latgalesgors.lv. Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties ikviens gribētājs – gan biļetes nopērkot iepriekšpārdošanā, gan tieši pirms ekskursijas. Vietu skaits gan katrā ekskursijā ir ierobežots, tādēļ aicinām biļetes iegādāties laicīgi. Plašāka informācija par ekskursijām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

SIN STILETTOS deju un fitnesa meistarklase Valmierā

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau 7.jūlijā deju studija SIN STILETTOS viesosies Valmierā ar sievišķīgu un enerģisku deju programmu.

Programmā:
10.00 – 11.30 – Heels class ar treneri Sintija Sin (sievišķīga horeogrāfija uz augstpapēžu kurpēm)
11.30 – 12.00 – Atpūta, sarunas un veselīgas uzkodas.
12.00 – 13.30 – Dance fitness + Stretching ar treneri Justīni Apini
Ja vēlēsies, nodarbību noslēgumā paveikto iemūžināsim arī video.
Iepriekšēja deju pieredze nav nepieciešama.
Atklāj un izcel sevī sievišķību, pārliecību un eleganci, kā arī pavadi savu brīvdienu aktīvi un aizraujoši!

Sūti pieteikumu ar vārdu, uzvārdu un telefona numuru – sinstilettos@gmail.com
Dalības maksa: 20 eiro

Muzikālās pēcpusdienas pie Gulbju dīķa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visas vasaras garumā pie Gulbju dīķa norisināsies muzikālās pēcpusdienas, kurā ikviens aicināts baudīt bezmaksas koncertus.

30.jūnijs – Krievu biedrība Posoloņ ansamblis Ļubava.

7.jūlijā – Baltkrievu kopiena Mara
21. jūlijā – Vācu biedrības ansamblis Zusammeinsein
28.jūlijā – Kultūrizglītības biedrība Slavjaņe

SVĒTDIEN, 8.jūlijā

Latviešu dziesminieku koncerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šķiet, neviens nav palaidis garām to, ka šī ir Dziesmu un deju svētku nedēļa. Lai gan tā tuvojas noslēgumam un biļetes uz noslēguma koncertu Zvaigžņu ceļš un deju lieluzvedumu Māras zeme vairs nav pieejamas, svētku progarammā ir daudz citu skaistu koncertu. Viens no tiem svētdienas vakarā. Latviešu dziesminieku koncerts norisināsies Vērmanes dārzā no pulksten 17.00 līdz 20.00.

Dziesminieki – dzejas dziedātāji, tā ir mūsdienu folklora, viena no Latvijas kultūras vērtībām. Dziesminieks ir sava stāsta vēstītājs, personība un reizē arī vienkāršs cilvēks no tautas. Vienkāršība mijas ar izcilo. No pirmā skata vienkāršā muzikālā materiālā un formātā ietērpts dziļš saturs – vēstījums.

Koncertā tiks risināts stāsts par daudzveidīgo dziesminieku kustību šodien – par dažādiem spilgtiem un aktīviem latviešu dziesminiekiem, kā arī par aktualitātēm, dziesminieku festivāliem un to veidotājiem, dziesminieku kopā saucējiem un tradīcijas turpinātājiem Latvijā.

Koncertā satiksimies ar spilgtiem latviešu dziesminiekiem – Maiju Kalniņu, Helēnu Kozlovu, Ēriku Loku, Zandu Štrausu, Andri Akmentiņu, Laini Ligeri-Stengrevicu, Brāļiem Ziemeļiem, Dināru Gulbi, Silvestru Sīli, Reini Jauno un Vinsentu Kūkoju, kā arī ar dzejnieci Agitu Dragunu. Noslēgumā ar dažām dziesmām uzstāsies arī Austrasbērni Kristīnes Sudmales-Locikas vadībā, stāstot par Austras Pumpures ideju turpinājumu un aicinot baudīt dziesmu un dzejas vakaru programmu visa gada garumā arī jaunatklātajā Austras istabā Liepājā. Koncertu vada Maija Kalniņa.

Par citiem Dziesmu un Deju svētku pasākumiem var uzzināt šeit.

Laivu brauciens Misas upē: Dalbe – Cena – Ozolnieki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 8.jūlijā ikviens ir aicināts doties laivu braucienā Misas upē posmā Dalbe – Cena – Ozolnieki. Kopējais brauciena garums 17 km, ilgums: trīs līdz piecas stundas.

Laivu brauciena maksa ir 30 eur par laivu, ieskaitot vesti un airus katram ekipāžas dalībniekam.
Pusdienu pauze kaziņu fermā Līcīši. Iespējama ekskursija ar kazu siera degustāciju.

Ieteicamā laivas ekipāžā ir divi pieaugušie un viens bērns. Bet var braukt arī trīs pieaugušie vai ģimene ar diviem mazākiem bērniem. Taču jāņem vērā, ka kopējais ekipāžas svars nedrīkst pārsniegt 210 kg.

Vairāk info un pieteikšanās:

pa tālr. 23 202 900;
rakstot uz e-pastu: info@ozolaivas.lv;
aizpildot pieteikuma formu mājaslapā.


Pievienot komentāru

Sprādziens Krimas koledžā; viens no vainīgajiem – skolas audzēknis

Krievijas anektētās Krimas pussalas Kerčas pilsētā politehniskajā koledžā noticis bumbas sprādziens, kurā bojā gājuši astoņpadsmit cilvēku, bet aptuveni 50 ievainoti.

NATO investēs datorsistēmu aizsardzībā, veidojot kiberoperāciju centru

Militārā alianse NATO iecerējusi līdz 2023.gadam izveidot štābu kiberaizsardzībai, lai varētu atvairīt un vajadzības gadījumā arī veikt kiberuzbrukumus.

Brexit efekts: Pieaug eiropiešu, tai skaitā latviešu atbalsts Eiropas Savienībai

Savas valsts dalību Eiropas Savienībā kā «labu lietu» vērtē arvien vairāk ES iedzīvotāju – 62%, kas ir augstākais rādītājs pēdējo 25 gadu laikā. Latvijā tā uzskata 56% iedzīvotāju, liecina jaunākie Eiropas Parlamenta Eirobarometra dati. 

Attīstībai/Par! un Jaunā Vienotība iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, stāsta partijas

Attīstībai/Par! un Jaunās Vienotības otrā klātienes tikšanās iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi. Abu politisko spēku daudzi ieskicētie darbi ir ļoti līdzīgi, pauda Daniels Pavļuts.

Vēl neatbalsta likumprojektu par iespēju vienoties par mazāku virsstundu samaksu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vēl trešajā lasījumā neatbalstīja grozījumus Darba likumā, kuri paredz par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.

Ar likuma grozījumiem plāno stiprināt tiesu varas neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz mazināt izpildvaras ietekmi uz tiesnešu karjeras jautājumiem un stiprināt Tieslietu padomes lomu.

Plāno noteikt gadījumus, kad pārtiku varēs izplatīt arī pēc derīguma termiņa beigām

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 17.oktobrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā. Tie Ministru kabinetam paredz uzdevumu noteikt, kādos gadījumos pārtiku varēs izplatīt arī pēc derīguma termiņa beigām.

Cimdars: Nepalielinot iecirkņu vēlēšanu komisiju atalgojumu, pastāv risks nenokomplektēt iecirkņu komisijas

Nepalielinot iecirkņu vēlēšanu komisiju darbinieku atalgojumu, pastāv risks nākotnē nenokomplektēt iecirkņu vēlēšanu komisijas, Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijas sēdē norāda Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Iepriekšēju balsošanu EP vēlēšanās plānots nodrošināt jebkurā vēlēšanu iecirknī

Galīgajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, kas paredz iepriekšēju balsošanu vēlēšanās klātienē nodrošināt jebkurā vēlēšanu iecirknī. Iniciatīvu izmaiņām paudusi CVK, lai, pilnveidojot vēlēšanu procesu, vēlētājiem nodrošinātu plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās.

Pavļuts: AP ļoti gribētu strādāt valdībā ar JKP

Attīstībai/Par! ļoti gribētu strādāt ar Jauno konservatīvo partiju valdībā, ja būs tāda iespēja, žurnālistiem apgalvoja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Nostiprinās tiesības izmantot sociālos tīklus bezvēsts pazudušo personu meklēšanā

Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu Grozījumi likumā Par policiju, kas likumā nostiprinās policijas darbinieku tiesības izmantot plašsaziņas līdzekļus un sociālos tīklus, lai noskaidrotu tāda cilvēka personību, kurš nespēj sniegt ziņas par sevi.

Mūžībā devies Valters Frīdenbergs

Pēc cīņas ar smagu slimību 17.oktobrī 30 gadu vecumā mūžībā devies mūziķis un raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs, paziņojusi Latvijas Televīzija.

Latvijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos deviņos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Rīgā vairākās vietās ierobežos satiksmi

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 24.oktobra līdz 26.novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Daugavgrīvas ielā, posmā no Pulka ielas līdz Mazai Ūdens ielai, informē Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.

Globālās Konkurētspējas indeksā Baltijas valstīm kritums

Globālās Konkurētspējas indeksā 2018, ko sagatavojuši Pasaules Ekonomikas foruma pētnieki, Lietuva un Igaunija salīdzinājumā ar pagājušā gada vērtējumu ir noslīdējušas lejup par divām vietām. Visas trīs Baltijas valstis joprojām ir starp 45 konkurētspējīgākajām valstīm pasaulē.

Baltijas 50 lielāko uzņēmumu topā iekļuvušas septiņas kompānijas no Latvijas

Starp Baltijas 50 lielākajiem uzņēmumiem 2017.gadā bija septiņas kompānijas no Latvijas, kas ir par trim mazāk nekā gadu iepriekš, BNN informē starptautiskās kredītrisku apdrošināšanas kompānijas Coface pārstāvji, atsaucoties uz tās veidoto Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu sarakstu.

Maksātnespējas kontroles dienests šogad izmaksājis 1 040 974 eiro prasību apmierināšanai

Maksātnespējas kontroles dienests šī gada deviņos mēnešos no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājis naudas līdzekļus 1 040 974 eiro apmērā 62 maksātnespējīgo uzņēmumu 1 046 darbinieku prasījumu apmierināšanai. Vidējā viena darbinieka prasījumu segšanai piešķirtā summa bija 995 eiro, informē dienestā.

Krievijā sāk tiesāt režisoru Serebreņņikovu

Tiesa Maskavā trešdien sākusi izskatīt krimināllietu pret krievu režisoru Kirilu Serebreņņikovu, Viņš vairāk nekā gadu turēts mājas arestā saistībā ar pretrunīgi vērtētu krimināllietu par iespējamu valsts naudas piesavināšanos.

Astoņos mēnešos Latvijā saražots par 1,7% mazāk alkoholisko dzērienu

Šī gada astoņos mēnešos Latvijā saražoti 34,2 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2017.gada astoņiem mēnešiem, šogad saražots par 1,7% mazāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Pāvesta vizītes TV pārraides Lietuvā daudz skatītākas nekā Latvijā un Igaunijā

Pāvesta Franciska vizītes Baltijas valstīs atspoguļojumu televīzijas tiešraidēs kopumā vēroja vairāk nekā 1,65 miljoni skatītāju, bet pārraides Lietuvā bijušas daudz skatītākas nekā Latvijā un Igaunijā, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS televīzijas auditorijas mērījumu dati.

Latvijas iedzīvotāji nevērīgi attiecas pret mantojuma lietu juridisko pusi

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju diezgan vieglprātīgi attiecas pret mantojuma atstāšanas juridisko pusi. Lai gan vairums atzīst, ka mantojuma lietas ir svarīgi sakārtot jau laicīgi, realitātē to izdarījis vien retais, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja.

Rosina alkoholu veikalos atļaut tirgot līdz septiņiem vakarā un svētdienās nepārdot

Rīgas domes Labklājības departaments un Izglītības kultūras un sporta departaments rosina atļaut alkohola tirdzniecību veikalos no plkst.10 līdz 19. Minētais priekšlikums iesniegts izskatīšanai 18.oktobrī gaidāmajā Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

Kanāda gatava marihuānas zelta drudzim

Kanādā trešdien stājas spēkā lēmums legalizēt marihuānu tās lietošanai atpūtas nolūkā. Valstī tiek prognozēta jaunas ražošanas nozares rašanās ar vairākiem tūkstošiem jaunu darbavietu, ieguldījumu pieplūdumu, jaunu avotu nodokļu ieņēmumiem un tūrisma nišu.

Robežsardzē: Ieceļošana Latvijā liegta četriem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē otrdien, 16.oktobrī, konstatēja 34 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji, tajā skaitā – aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis.

KNAB veikta kārtējā reorganizācija; vairāki pieredzējuši darbinieki devušies pensijā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā veikta kārtējā reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest, sešām no tām dodoties izdienas pensijā.