bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: dziesminieki Vērmanītī, laivu brauciens un deju meistarklase

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dziesmu svētku nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies pasākumi, kas saistīti ar XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kā arī daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas arī citos veidos. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais brīvdienu pavadīšanai: Dziesmu un Deju svētku koncerti, laivu brauciens vai ekskursija pa vienu no Latgales pērlēm – GORU.

PIEKTDIEN, 6.jūlijā

Kā labāk lasīt cilvēkus? Reprezentatīvās sistēmas

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā seminārā apgūtās zināšanas Tev palīdzēs labāk saprast savas un sev svarīgo cilvēku «dīvainības», uzlabot komunikāciju un vairot sapratni par dažādu cilvēku uztverēm.

NLP jeb Neirolingvistiskā programmēšana ir zinātne un māksla par cilvēku domu, ķermeņa un emociju mijiedarbību attiecībā uz personīgājiem panākumiem. Tās pamatlicēji jau 70.gadu beigās definēja četrus dominējošos cilvēku uztveres tipus ar nosaukumu Reprezentatīvās uztveres sistēmas.

Apgūstot prasmi cilvēkos atpazīt dominējošo uztveri, mēs iemācāmies – kā labāk runāt ar katru cilvēku, ko viņam prasīt, ko neprasīt, kas viņu uzrunā un kā viņu ieinteresēt.

Pats svarīgākais – mēs varam palīdzēt līdzcilvēkiem mazināt konfliktus un iedrošināt katram atrast sev piemērotu nodarbošanos un vidi kurā iederēties. Par to visu sīkāk uzzināsi tieši semināra laikā.

Informācija īpaši noderīga: pārdevējiem, konsultantiem, komandu vadītājiem.

Semināru vadīs – Reinis Kristiāns Širokovs – Sertificēts NLP Meistars un personības pilnveidošanas treneris ar vairāk kā 140 semināru un 250 individuālo konsultāciju pieredzi.

Pasākums notiek izaugsmes centra SPIIKIIZI telpās un tā garums būs  stundas. Līdzi var paņemt kladi pierakstiem.

Programmā :
-Reprezentatīvo sistēmu tests
-Iepazīšanās ar 4 uztveres tipiem
-Praktiskā daļa uztveres tipa “Nolasīšanā”

Cena: 5 Eur
Ja iegādājies biļeti sev un draugam, tad kopā tikai 8.

Norises laiks: 18.30 līdz 20.30

Vieta: SPIIKIIZI, Krišjāņa Valdemāra iela 17a, Rīga

Vietu skaits: 16

Rezervē dalību šeit: https://ej.uz/spiikiizi_9

SESTDIEN, 7.jūlijā

Izzini Goru ekskursijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Sākoties vasaras sezonai, no 7.jūlija līdz 25.augustam Latgales vēstniecība GORS atkal piedāvā iepazīt koncertzāles telpas un iespējas izzinošās sestdienu ekskursijās.

Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle Gors, Mazā zāle Zīdaste, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Apskates laikā interesentiem ir iespēja nokļūt arī uz Latgales vēstniecības GORS Jumta terases, baudot Rēzeknes ainavu no skatu laukuma, bet ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.

Latgales vēstniecību GORS izzinošas ekskursijas no 7.jūlija līdz 25.augustam iecerētas katru sestdienu pulksten 13.00. Ekskursijas maksa ir 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €. Biļetes ar samazinātu maksu var iegādāties tikai Latgales vēstniecības GORS kasē.

Piedalīties ekskursijā var, iegādājoties biļeti Latgales vēstniecības GORS kasē vai internetā latgalesgors.lv. Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties ikviens gribētājs – gan biļetes nopērkot iepriekšpārdošanā, gan tieši pirms ekskursijas. Vietu skaits gan katrā ekskursijā ir ierobežots, tādēļ aicinām biļetes iegādāties laicīgi. Plašāka informācija par ekskursijām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

SIN STILETTOS deju un fitnesa meistarklase Valmierā

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau 7.jūlijā deju studija SIN STILETTOS viesosies Valmierā ar sievišķīgu un enerģisku deju programmu.

Programmā:
10.00 – 11.30 – Heels class ar treneri Sintija Sin (sievišķīga horeogrāfija uz augstpapēžu kurpēm)
11.30 – 12.00 – Atpūta, sarunas un veselīgas uzkodas.
12.00 – 13.30 – Dance fitness + Stretching ar treneri Justīni Apini
Ja vēlēsies, nodarbību noslēgumā paveikto iemūžināsim arī video.
Iepriekšēja deju pieredze nav nepieciešama.
Atklāj un izcel sevī sievišķību, pārliecību un eleganci, kā arī pavadi savu brīvdienu aktīvi un aizraujoši!

Sūti pieteikumu ar vārdu, uzvārdu un telefona numuru – sinstilettos@gmail.com
Dalības maksa: 20 eiro

Muzikālās pēcpusdienas pie Gulbju dīķa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visas vasaras garumā pie Gulbju dīķa norisināsies muzikālās pēcpusdienas, kurā ikviens aicināts baudīt bezmaksas koncertus.

30.jūnijs – Krievu biedrība Posoloņ ansamblis Ļubava.

7.jūlijā – Baltkrievu kopiena Mara
21. jūlijā – Vācu biedrības ansamblis Zusammeinsein
28.jūlijā – Kultūrizglītības biedrība Slavjaņe

SVĒTDIEN, 8.jūlijā

Latviešu dziesminieku koncerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šķiet, neviens nav palaidis garām to, ka šī ir Dziesmu un deju svētku nedēļa. Lai gan tā tuvojas noslēgumam un biļetes uz noslēguma koncertu Zvaigžņu ceļš un deju lieluzvedumu Māras zeme vairs nav pieejamas, svētku progarammā ir daudz citu skaistu koncertu. Viens no tiem svētdienas vakarā. Latviešu dziesminieku koncerts norisināsies Vērmanes dārzā no pulksten 17.00 līdz 20.00.

Dziesminieki – dzejas dziedātāji, tā ir mūsdienu folklora, viena no Latvijas kultūras vērtībām. Dziesminieks ir sava stāsta vēstītājs, personība un reizē arī vienkāršs cilvēks no tautas. Vienkāršība mijas ar izcilo. No pirmā skata vienkāršā muzikālā materiālā un formātā ietērpts dziļš saturs – vēstījums.

Koncertā tiks risināts stāsts par daudzveidīgo dziesminieku kustību šodien – par dažādiem spilgtiem un aktīviem latviešu dziesminiekiem, kā arī par aktualitātēm, dziesminieku festivāliem un to veidotājiem, dziesminieku kopā saucējiem un tradīcijas turpinātājiem Latvijā.

Koncertā satiksimies ar spilgtiem latviešu dziesminiekiem – Maiju Kalniņu, Helēnu Kozlovu, Ēriku Loku, Zandu Štrausu, Andri Akmentiņu, Laini Ligeri-Stengrevicu, Brāļiem Ziemeļiem, Dināru Gulbi, Silvestru Sīli, Reini Jauno un Vinsentu Kūkoju, kā arī ar dzejnieci Agitu Dragunu. Noslēgumā ar dažām dziesmām uzstāsies arī Austrasbērni Kristīnes Sudmales-Locikas vadībā, stāstot par Austras Pumpures ideju turpinājumu un aicinot baudīt dziesmu un dzejas vakaru programmu visa gada garumā arī jaunatklātajā Austras istabā Liepājā. Koncertu vada Maija Kalniņa.

Par citiem Dziesmu un Deju svētku pasākumiem var uzzināt šeit.

Laivu brauciens Misas upē: Dalbe – Cena – Ozolnieki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 8.jūlijā ikviens ir aicināts doties laivu braucienā Misas upē posmā Dalbe – Cena – Ozolnieki. Kopējais brauciena garums 17 km, ilgums: trīs līdz piecas stundas.

Laivu brauciena maksa ir 30 eur par laivu, ieskaitot vesti un airus katram ekipāžas dalībniekam.
Pusdienu pauze kaziņu fermā Līcīši. Iespējama ekskursija ar kazu siera degustāciju.

Ieteicamā laivas ekipāžā ir divi pieaugušie un viens bērns. Bet var braukt arī trīs pieaugušie vai ģimene ar diviem mazākiem bērniem. Taču jāņem vērā, ka kopējais ekipāžas svars nedrīkst pārsniegt 210 kg.

Vairāk info un pieteikšanās:

pa tālr. 23 202 900;
rakstot uz e-pastu: info@ozolaivas.lv;
aizpildot pieteikuma formu mājaslapā.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.