bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.09.2018 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ekskursijas, dziesma, kafijas smarža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 9.martā

Nacionālā Kafijas pauze

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 9.martā, ikviens nozares pārstāvis aicināts uz Nacionālo Kafijas pauzi, lai uz pāris minūtēm varētu atvilkt elpu no darbiem un izbaudīt svaigi grauzdētas kafijas garšu! 

Tā ir viena stunda no pulksten 11.00 līdz 12.00, kad visās Caffeine LV kafejnīcās ikvienam būs iespējams iemainīt savu vizītkarti pret jebkuru vidēja izmēra kafiju bez maksas.

Marta blūzs ar Latvian Blues Band MOONshine

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

9.marta vakarā uz MOONShine otrā stāva skatuves ikviens aicināts sagaidīt vienu no populārākajām grupām Latvijas un Eiropas blūza scēnā -blūzmeņu kolektīvu Latvian Blues Band. 

Organizatori sola, ka izskanēs labākie blūza skaņdarbi no pasaules blūza klasikas, kā arī grupas oriģināldziesmas, apvienojumā ar ballītes atmosfēru. Ikviens aicināts pēc lieliskām emocijām.

Tālrunis galdiņu rezervācijām: 371 26656368

SESTDIEN, 10.martā

Sieviešu dienas rallijs 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Gadā ir viena diena, kad jau desmito visas aktīvākās un radošakās daiļā dzimuma pārstāves sapucēsies, izrotās savu spēkratu un kopā ar mammu, māsu vai draudzeni dosies īstā autobraukšanas piedzīvojumā.

Rīkotāji norāda, ka Sieviešu dienas rallijs ir lielākais Sieviešu dienas svinēšanas pasākums Latvijā un Baltijā, kas, tāpat kā šie svētki, ir kļuvis par nemirstīgu tradīciju.

Pirmās vieta ieguvējas saņems divas LG zīmola veļas mašīnas ar žāvētāju un tvaika funkciju, dāvanu karti atpūtai Taka Spa un saldu pārsteigumu no Pure Chocolate. Ikvienai Sieviešu dienas rallija dalībniecei būs iespēja tikt pie balvas, […].

Koru koncerts Dziesmai svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 10.martā, pulksten 16.00 Koncertzālē Ave Sol (Citadeles ielā 7) notiks koru koncerts Dziesmai svētki, kurā skanēs daļa no Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākuma Zvaigžņu ceļā repertuāra. 

Šis gads ir iesācies Dziesmu un deju svētku zīmē, kad visās Latvijas malās dzied un dejo, lai gatavotos lielajam notikumam – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kurus izdzīvosim septiņās – pacilātu emociju pilnās – dienās, kad apkārt skanēs dziesmas un rībēs deju soļi.

Tomēr pirms lielā notikuma, vispirms ar labiem rezultātiem jāstartē Rīgas amatieru koru skatēs, tādēļ Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums marta mēnesī organizē jau otro koru koncertu, kurā koriem ir iespēja nostiprināt gan Dziesmu svētku koncerta repertuāru, gan pašu koristu balsis, izpildot krāšņākās dziesmas no svētku repertuāra sieviešu un jaukto koru izpildījumā, kā arī dzirdēsim, ko pašiem kora vadītājiem un diriģentiem nozīmē gatavošanās lielajiem svētkiem un dalība XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, teikts kultura.riga.lv publicētajā materiālā.

Jāatzīmē, ka ieeja ir bez maksas.

SVĒTDIEN, 11.martā

Pasākums Noslēpumainā pūču pasaule

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atzīmējot ANO Pasaules savvaļas sugu dienu, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) dabas izglītības centrs Meža māja svētdien, 11.martā, aicina uz pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā Noslēpumainā pūču pasaule. Tā būs iespēja vairāk iepazīt šos noslēpumainos putnus, to paradumus, daudzveidību, kā arī iemācīties tumsas apstākļos atpazīt to balsis.

Pasākums notiks no pulksten 17.00 līdz pulksten 19.30 un dalība tajā ir bez maksas. Visiem apmeklētājiem, kuri ir pūču uzvārda brāļi un māsas – īpašas Ķemeru Nacionālā parka dāvanas.

«Pūces ir unikāli un pārsteidzoši putni. Tām piemīt daudzas apbrīnojamas īpašības un tās ir ļoti savdabīgas savā uzvedībā. Vairums cilvēku nepārzina mums šo tuvu mītošo putnu dzīvesveidu un īpatnības, tādēļ pasākumā piedāvāsim uzzināt jaunus faktus par pūcēm, pētīsim ēdienkarti un mācīsim gan atpazīt to balsis, gan pareizi izturēties, dodoties dabā tās klausīties,» pauž Dabas izglītības centra Meža māja vadītāja Agnese Balandiņa.

Ekskursija Rīgas Meža kapos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens interesents aicināts uz ekskursiju Rīgas Meža kapos. Ekskursija gida pavadībā latviešu valodā pulksten 11.00, savukārt ekskursija krievu valodā pulksten 14.00.

Meža kapi izveidojās nu jau tālajā 1913.gadā un pārņēma stafeti no Lielajiem kapiem, kļūstot par galveno un prestižāko pēdējās atdusas vietu Rīgā. Laikam ejot, tie izauga par lielākajiem kapiem Latvijā un šeit apbedīto ievērojamo personu sarakstam nav gala. Uz šejieni savu pēdējo ceļu mērojuši prezidenti, ministri, ģenerāļi, skandalozas personības, ekscentriski mākslinieki un traģēdiju upuri. Tāpēc Meža kapi piedāvā arī lielu daudzumu kapu pieminekļu labā stāvoklī, no kuriem vairāki simti izceļas ar savu māksliniecisko vērtību. 

Reģistrējieties var šeit. Jānorāda, ka tikšanās pie ieejas 1.Meža kapos- Aizsaules ielā 2.


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.