bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 14.12.2018 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Drosmes skrējiens, vakara laivu brauciens un Aristotelis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Septembris pienācis, pavisam nemanot. Lai interesantāka atvasaras sagaidīšana, esam sagatavojuši Maršrutu, pa kuru iesoļot septembrī. Vai arī ielaivot. Jau piektdienas vakarā ir iespēja kāpt laivās un doties no Ozolniekiem uz Jelgavu naksnīgā braucienā. Ja nu tomēr piektdienas vakaru gribas pavadīt muzikālā gaisotnē, tad Origo Summer Stage sezonas noslēgumā piedāvā grupas Jumprava bezmaksas koncertu. Sestdien Cēsīs var pārbaudīt savas spējas Drosmes skrējienā, un svētdienas vakarā doties uz Aristoteli – grandiozākajiem mācību gada svētkiem!

PIEKTDIEN, 31.augustā

Vakara laivu brauciens Ozolnieki – Jelgava

Vakara laivu braucienā no Ozolniekiem uz Jelgavu aicināts doties ikviens, kuram vēlme gan izkustēties, gan baudīt vakara noskaņu uz ūdens.

Pasākuma plāns:

18:00 visi satiekas Ozolniekos aiz Iecavkrastu daudzdzīvokļu mājas. Tuvākā vieta Navigatoram būtu jāievada Krasta iela. Jāņa sētas kartē vieta saucas Lejupes, taču tā nebūs atrodama citās kartēs. Braucot no Ozolniekiem Rīgas virzienā pēc Iecavas tilta šķēršošanas nogriezties pa kreisi koku alejā (Krasta ielā). Pa to ir jādodas garām “Iecavkrastu” iebrauktuvei uz priekšu līdz baltai ķieģeļu ēkai kreisajā pusē. Pēc ēkas jāgriežas pa kreisi smilšainā pļavā. Te būs zīme privātīpašums, tai braucam garām. Priekšā būs redzami 2 zili kravas konteineri. Automašīnas novietojam pie tiem.

18:05 autovadītāji, kas arī paši piedalās laivu braucienā, izbrauc uz finiša vietu Jelgavā novietot tur auto. Navigatorā var ievadīt – Pilssalas iela , Tējas namiņš “Silva”. Pa 15 minūtēm vajadzētu sasniegt Lielupes tiltu. Uzreiz pēc tilta sanāk griezties pa labi atpakaļ. Nobraucot lejā T-veida krustojumā jāgriežas pa labi un jāizbrauc zem tilta. Pēc 200 metriem labajā pusē te būs iebrauktuve lielajā stāvlaukumā. Vēl pēc 100 metriem kreisajā pusē būs iebrauktuve mazajā stāvlaukumā starp Tējas namiņu un Driksas tiltu. Laivu brauciena beigu punkts atradīsies pie šī stāvlaukuma.

18:20 – 18:25 autovadītāji novieto savus auto stāvlaukumā pie Promenādes netālu no Jelgavas peldvietas (Peldu iela 7). Un kāpj laivu busiņā lai dotos uz laivu brauciena starta vietu Ozlniekos.

18:30 – 18:45 laivu busiņš nogādā autovadītājus atpakaļ uz laivu brauciena sākumu.

Laivu brauciena sākuma un beigu vietās ir pieejama tualete.

18:45 – 19:00 tehniskā instruktāža, drošības vestu uzvilkšana un airu izsniegšana – katram 1 gb.

19:00 – 19:10 kāpšana laivās un došanās ceļā. Izbraucot no starta dīķa sanāk griezties pa labi nākamajā kanālā un vēlreiz pa labi nonākot Iecavā.

Galā būsim ap 22:00 – 22:30

Maksa un dalība braucienā ir 25 eur par laivu. 

Laivā var sēdēt līdz 3 pieaugušajiem ar nosacījumu, ka kopējā masa nepārsniedz 210 kg.
Komplektā ar laivu ir drošības vesta un airis katram ekipāžas dalībniekam. Pirmajām 5 laivām būs arī lampiņu virtenes apkārt pa laivas bortu.

Laivu maršruts JS kartē.

Pieteikšanās dalībai:
Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900 (Atis)
Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
Vai aizpildot pieteikuma formu.

Origo Summer Stage noslēgums: Jumprava jubilejas koncerts

Muzikālais Origo Summer Stage 2018 noslēgums ar leģendārās grupas Jumprava 34 gadu pastāvēšanas jubilejas koncertu! 

Grupa izveidota 1984. gadā un iesākumā spēlēja fankmūziku un elektronisko mūziku, tādēļ bieži tika salīdzināta ar angļu grupu Depeche Mode. Mainoties grupas sastāvam un 1992.gadā pārtraucot darbību, visbeidzot 1997.gadā grupa atkal atjaunota un šobrīd Jumpravas sastāvā – Aigars Grauba, Aigars Grāvers, Aigars Krēsla un Ainārs Ašmanis.
Grupas zināmākās dziesmas: Prom no pilsētas, Tālu aizgāja, Šeit lejā, Vēlreiz, Ziemeļmeita, Baltā, Peldētājs, Klusumā.
1999. gadā grupa ieguvusi Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Pasākums ir bez maksas.

SESTDIEN, 1.septembrī

Lasīšanas ekspresis Zinību dienā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, Zinību dienas pasākumā Bērnu literatūras centrs aicina ģimenes ar bērniem doties ceļojumā pa bibliotēku ar Lasīšanas ekspresi.

Vispirms ikvienam būs iespēja piedalīties jautrā spēlē, pārbaudīt savas zināšanas un nopelnīt «ieejas biļeti», lai pēc tam kāptu Lasīšanas ekspresī, pieturētu interesantās vietās, uzzinātu ko jaunu un ieraudzītu, ko nepamanītu.

Tiekamies Lasīšanas ekspreša pieturā pulksten 16.00!

Drosmes skrējiens

Drosmes skrējiens ir tautas piedzīvojumu un grūtību skrējiens, kas tiek rīkots brīvā dabā un pulcē dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekus – kā profesionālus sportistus, tā iesācējus.

Sacensības ļaus pārbaudīt savas fiziskās un mentālās spējas dažāda garuma distanču trasēs, pārvarot gan dabīgus, gan mākslīgi veidotus šķēršļus, veicot dažādus uzdevumus, kā arī izbaudīt ainavu un pilsētas krāšņumu.

Nolikums PDF formātā pieejams šeit.

Norises laiks: 09.00 – 17.00

Norises vieta: slēpošanas un atpūtas parks Ozolkalns.

SVĒTDIEN, 2.septembrī

Aristotelis 2018

Kā vienmēr, Aristotelis pulksten 19.00 ar svinīgām uzrunām, dziesmām un orķestri ieskandinās Doma laukumu, lai emocionāli uzlādētu jaunos studentus tradicionālajam gājienam uz LU Alma Mater Raiņa bulvārī 19, kuram 21.00 sekos svinību daļa, kas ilgs līdz pat rītam.

Doma laukumā pirms lielā gājiena studentus uzrunās gan LU rektors Indriķis Muižnieks, gan studentu un studenšu korporāciju pārstāvji, kā arī īpaši izraudzīts pirmkursnieks un, protams, pats Aristotelis. Gājiena laikā studenti ar radošiem saukļiem, plakātiem, karogiem un savām balsīm apliecinās piederību savai fakultātei un pašai Latvijas Universitātei.

Kas seko gājienam?
Raiņa bulvārī 19 plkst. 21.00 norisināsies galvenā Aristotelis daļa, kurā studenti līdz pat pirmajai lekcijai varēs kārtīgi nosvinēt studiju sākumu. Nakts garumā uz divām skatuvēm apmeklētājus priecēs Latvijā atzīti un pazīstami mūziķi. Studenti savu pirmo nakti varēs iemūžināt foto stūrī un izpausties dažādās citās aktivitātēs, kas vakaru centīsies padarīt interesantu.

Īpaši pirmkursniekiem, atgādinām, ka nedrīkst aizmirst arī par savas fakultātes Pirmsaristoteli, kas tiek rīkots katrā fakultātē atsevišķi. Tā ir iespēja pirms studiju uzsākšanas satuvināties, iepazīt savu fakultāti un kārtīgi sagatavoties, lai kopīgi piedzīvotu pašu Aristoteli.


Pievienot komentāru

Rimšēviča lietā viens no iesaistītajiem sācis liecināt

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas krimināllietā viens no apsūdzētajiem pēc apsūdzības izsniegšanas ir mainījis taktiku un sācis liecināt, informē Ģenerālprokuratūra. Lietā apsūdzēts Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, taču prokuratūra neatklāj, kurš apsūdzētais liecina.

Vāc parakstus Ušakova atbrīvošanai no amata; mērs sasauc ārkārtas sēdi

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija piektdien, 14.decembrī, vērsusies pie opozīcijas kolēģiem ar aicinājumu parakstīt pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Nākamgad mainīsies minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālās vietējās nozīmes maršrutu autobusos

Saskaņā ar šī gada 1.jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no nākamā gada 1.janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros.

KNAB lūgs apcietināt arī bijušo Rīgas satiksmes vadītāju Bemhenu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki piektdien, 14.decembrī, aizturējuši arī nu jau bijušo pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu. KNAB sankciju par apcietinājuma piemērošanu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs piektdienas, 14.decembra, pēcpusdienā.

ES britiem piedāvā precizēt, bet ne pārskatīt Brexit vienošanos

Eiropas Savienības galotņu sanāksmē dalībvalstis nav piedāvājušas Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai nekādas būtiskas atkāpes no britu izstāšanās nolīguma projekta, kura ratifikācijai, iespējams, trūkst izšķirošā atbalsta britu parlamentā.

Eksperti: Fiskālā konsolidācija nākamgad ir neizbēgama

Jaunajai valdībai tās tuvākajos darbības mēnešos un arī veidojot 2019.gada valsts budžetu būs jāveic fiskālā konsolidācija jeb valsts budžeta ieņēmumu un izdevumu līdzsvarošana. Šādu viedokli Fiskālās disciplīnas padome nosūtījusi Saeimai un Ministru kabinetam saistībā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

JV vēlas vienlīdzīgi sadalīt atbildības jomas valdībā

Jaunā Vienotība piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā.

Ventspils opozīcija: Latvijas Satversme stāv pāri jebkādiem domes uzskatiem par to, kā jāpārvalda pilsēta

«Lai mēs pilnvērtīgi varētu strādāt, ir jāsaņem informācija un jābūt informētiem. Ja domes darbs tiktu organizēts domes sēdēs un komitejās, tad mums šāda iespēja būtu. Taču, tā kā domes darbs tiek «padzīts apakšā» zem citām institūcijām, šajā gadījumā komisijām, un mums [vairākumam opozīcijas deputātu] tur liegts piedalīties un saņemt dokumentus, tas nozīmē, ka tiek ierobežotas ne tikai mūsu kā deputātu tiesības, bet arī mūsu vēlētāju tiesības. Un tas, manuprāt, ir pats svarīgākais, kas ir pārkāpts,» tā decembra sākumā Administratīvajā tiesā Liepājā Ventspils pilsētas domes pretošanos ieviest proporcionalitātes principu komisijās un citās pakārtotās struktūrās raksturo Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Madara Cosmetics stratēģiskais investors iegādājas papildus 17% uzņēmuma akciju

Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab par 5,3 miljoniem eiro iegādājies 17% Latvijas kosmētikas ražotāja Madara Cosmetics akciju no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs uzņēmumā ar 23% akciju.

Igaunijā ceļ minimālo algu

Igaunijā nolemts minimālo mēnešalgu paaugstināt no 500 uz 540 eiro. Minimālais mēnešalgas jaunais apmērs stāsies spēkā no 2019.gada 1.janvāra, un tas nozīmē arī minimālās stundas likmes celšanu no 2,97 līdz 3,21 eiro pirms nodokļu nomaksas.

ASV prezidents distancējas no personiskā advokāta noziegumiem

Reaģējot uz amerikāņu advokāta Maikla Koena notiesāšanu par priekšvēlēšanu kampaņas noteikumu pārkāpšanu, viņa bijušais klients, šobrīd Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir noliedzis, ka būtu saistīts ar advokāta pārkāpumiem.

Šogad ar eParakstu parakstīti vairāk nekā 5,7 miljoni dokumentu

Šogad eParaksts dokumentu parakstīšanai Latvijā lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu mēnesī un gada vienpadsmit mēnešos ar eParakstu parakstīti jau 5.7 miljoni dokumentu. eParakstu viedtālrunī sākuši lietot jau vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Bīstamajās vietās uzstādītie fotoradari teju par pusi samazinājuši autoavāriju skaitu

Iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti stacionārie fotoradari, negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% – smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina statistika.

Strasbūras terorists atrasts un nonāvēts apšaudē ar policiju

Francijas policija ir atradusi un apšaudē neitralizējusi vīrieti, kurš turēts aizdomās par terorakta sarīkošanu Ziemassvētku tirdziņā Strasbūras pilsētā, kur nogalināti divi un ievainoti 12 cilvēki.

JV sāk konsultācijas ar partijām par valdības veidošanu Kariņa vadībā

Jaunā Vienotība, veidojot valdību uzstās uz finanšu ministra amatu, jo tā ir gandrīz svēta lieta, ka Finanšu ministrijas vadība jāuzņemas premjera pārstāvētajai partijai, norāda JV pārstāvis, Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Problēma ar darbaspēku Baltijas valstīs varētu būt sasniegusi augstāko punktu

Problēma ar darbaspēka pieejamību Baltijā pašlaik varētu būt sasniegusi augstāko punktu, taču jau pēc gada situācija varētu mainīties darba devēju labā, prognozē Lietuvas personālatlases kompānijas Alisa Management Laboratory valdes priekšsēdētāja Alisa Miniotaite.

Autovadītāju ievērībai: Autoceļi apledo valsts centrālajā daļā un Zemgalē

Valsts centrālajā daļā un Zemgalē piektdien, 14.decembrī, vietām veidojas apledojums, apgrūtinot braukšanas apstākļus. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

KNAB izmeklē kukuļošanu trīs Rīgas satiksmes iepirkumos

Kriminālprocess, ko uzsācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Tajā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Atkāpusies Rīgas satiksmes valde; pagaidu valdi vadīs Anrijs Matīss

Visi pieci pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļi Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Larisa Loskutova, Andrejs Požarnovs un Inese Švekle galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam iesnieguši atlūgumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu

Nedēļas nogale gaidāma bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām, bet nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu, un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

Rīgas satiksmes iepirkumu lietā apcietina piecas no sešām aizturētajām personām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi piecām no sešām aizturētajām personām, apliecinājis KNAB.

ANO klimata konferencē Guterešs aicina valstis uzupurēties

Polijā notiekošajā ANO klimata pārmaiņu konferencē organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs aicinājis pasaules valstis iet uz kompromisiem sīvajās savstarpējās sarunās par rīcību, kādu valstīm jāapņemas īstenot, lai cilvēce nepieļautu katastrofālas klimata pārmaiņas jau tuvā nākotnē.

Latvijā vāc parakstus par PVN samazināšanu medikamentiem

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv ir sākta parakstu vākšana ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem 5% apmērā. Minēto priekšlikumu paredzēts iesniegt Saeimā.

Saeima aicina Krieviju pārtraukt provokatīvās darbības pret Ukrainu

Saeima ceturtdien, 13.decembrī, pieņēmusi paziņojumu par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas Federācijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Apcietināts KNAB aizturētais GKR biedrs, Saskaņas sponsors Krjačeks

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu arī uzņēmējam Aleksandram Krjačekam, kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem, apstiprināja advokāts Valdis Ulmanis.