bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 26.09.2018 | Vārda dienas: Kurts, Knuts, Gundars
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Drosmes skrējiens, vakara laivu brauciens un Aristotelis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Septembris pienācis, pavisam nemanot. Lai interesantāka atvasaras sagaidīšana, esam sagatavojuši Maršrutu, pa kuru iesoļot septembrī. Vai arī ielaivot. Jau piektdienas vakarā ir iespēja kāpt laivās un doties no Ozolniekiem uz Jelgavu naksnīgā braucienā. Ja nu tomēr piektdienas vakaru gribas pavadīt muzikālā gaisotnē, tad Origo Summer Stage sezonas noslēgumā piedāvā grupas Jumprava bezmaksas koncertu. Sestdien Cēsīs var pārbaudīt savas spējas Drosmes skrējienā, un svētdienas vakarā doties uz Aristoteli – grandiozākajiem mācību gada svētkiem!

PIEKTDIEN, 31.augustā

Vakara laivu brauciens Ozolnieki – Jelgava

Vakara laivu braucienā no Ozolniekiem uz Jelgavu aicināts doties ikviens, kuram vēlme gan izkustēties, gan baudīt vakara noskaņu uz ūdens.

Pasākuma plāns:

18:00 visi satiekas Ozolniekos aiz Iecavkrastu daudzdzīvokļu mājas. Tuvākā vieta Navigatoram būtu jāievada Krasta iela. Jāņa sētas kartē vieta saucas Lejupes, taču tā nebūs atrodama citās kartēs. Braucot no Ozolniekiem Rīgas virzienā pēc Iecavas tilta šķēršošanas nogriezties pa kreisi koku alejā (Krasta ielā). Pa to ir jādodas garām “Iecavkrastu” iebrauktuvei uz priekšu līdz baltai ķieģeļu ēkai kreisajā pusē. Pēc ēkas jāgriežas pa kreisi smilšainā pļavā. Te būs zīme privātīpašums, tai braucam garām. Priekšā būs redzami 2 zili kravas konteineri. Automašīnas novietojam pie tiem.

18:05 autovadītāji, kas arī paši piedalās laivu braucienā, izbrauc uz finiša vietu Jelgavā novietot tur auto. Navigatorā var ievadīt – Pilssalas iela , Tējas namiņš “Silva”. Pa 15 minūtēm vajadzētu sasniegt Lielupes tiltu. Uzreiz pēc tilta sanāk griezties pa labi atpakaļ. Nobraucot lejā T-veida krustojumā jāgriežas pa labi un jāizbrauc zem tilta. Pēc 200 metriem labajā pusē te būs iebrauktuve lielajā stāvlaukumā. Vēl pēc 100 metriem kreisajā pusē būs iebrauktuve mazajā stāvlaukumā starp Tējas namiņu un Driksas tiltu. Laivu brauciena beigu punkts atradīsies pie šī stāvlaukuma.

18:20 – 18:25 autovadītāji novieto savus auto stāvlaukumā pie Promenādes netālu no Jelgavas peldvietas (Peldu iela 7). Un kāpj laivu busiņā lai dotos uz laivu brauciena starta vietu Ozlniekos.

18:30 – 18:45 laivu busiņš nogādā autovadītājus atpakaļ uz laivu brauciena sākumu.

Laivu brauciena sākuma un beigu vietās ir pieejama tualete.

18:45 – 19:00 tehniskā instruktāža, drošības vestu uzvilkšana un airu izsniegšana – katram 1 gb.

19:00 – 19:10 kāpšana laivās un došanās ceļā. Izbraucot no starta dīķa sanāk griezties pa labi nākamajā kanālā un vēlreiz pa labi nonākot Iecavā.

Galā būsim ap 22:00 – 22:30

Maksa un dalība braucienā ir 25 eur par laivu. 

Laivā var sēdēt līdz 3 pieaugušajiem ar nosacījumu, ka kopējā masa nepārsniedz 210 kg.
Komplektā ar laivu ir drošības vesta un airis katram ekipāžas dalībniekam. Pirmajām 5 laivām būs arī lampiņu virtenes apkārt pa laivas bortu.

Laivu maršruts JS kartē.

Pieteikšanās dalībai:
Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900 (Atis)
Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
Vai aizpildot pieteikuma formu.

Origo Summer Stage noslēgums: Jumprava jubilejas koncerts

Muzikālais Origo Summer Stage 2018 noslēgums ar leģendārās grupas Jumprava 34 gadu pastāvēšanas jubilejas koncertu! 

Grupa izveidota 1984. gadā un iesākumā spēlēja fankmūziku un elektronisko mūziku, tādēļ bieži tika salīdzināta ar angļu grupu Depeche Mode. Mainoties grupas sastāvam un 1992.gadā pārtraucot darbību, visbeidzot 1997.gadā grupa atkal atjaunota un šobrīd Jumpravas sastāvā – Aigars Grauba, Aigars Grāvers, Aigars Krēsla un Ainārs Ašmanis.
Grupas zināmākās dziesmas: Prom no pilsētas, Tālu aizgāja, Šeit lejā, Vēlreiz, Ziemeļmeita, Baltā, Peldētājs, Klusumā.
1999. gadā grupa ieguvusi Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Pasākums ir bez maksas.

SESTDIEN, 1.septembrī

Lasīšanas ekspresis Zinību dienā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, Zinību dienas pasākumā Bērnu literatūras centrs aicina ģimenes ar bērniem doties ceļojumā pa bibliotēku ar Lasīšanas ekspresi.

Vispirms ikvienam būs iespēja piedalīties jautrā spēlē, pārbaudīt savas zināšanas un nopelnīt «ieejas biļeti», lai pēc tam kāptu Lasīšanas ekspresī, pieturētu interesantās vietās, uzzinātu ko jaunu un ieraudzītu, ko nepamanītu.

Tiekamies Lasīšanas ekspreša pieturā pulksten 16.00!

Drosmes skrējiens

Drosmes skrējiens ir tautas piedzīvojumu un grūtību skrējiens, kas tiek rīkots brīvā dabā un pulcē dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekus – kā profesionālus sportistus, tā iesācējus.

Sacensības ļaus pārbaudīt savas fiziskās un mentālās spējas dažāda garuma distanču trasēs, pārvarot gan dabīgus, gan mākslīgi veidotus šķēršļus, veicot dažādus uzdevumus, kā arī izbaudīt ainavu un pilsētas krāšņumu.

Nolikums PDF formātā pieejams šeit.

Norises laiks: 09.00 – 17.00

Norises vieta: slēpošanas un atpūtas parks Ozolkalns.

SVĒTDIEN, 2.septembrī

Aristotelis 2018

Kā vienmēr, Aristotelis pulksten 19.00 ar svinīgām uzrunām, dziesmām un orķestri ieskandinās Doma laukumu, lai emocionāli uzlādētu jaunos studentus tradicionālajam gājienam uz LU Alma Mater Raiņa bulvārī 19, kuram 21.00 sekos svinību daļa, kas ilgs līdz pat rītam.

Doma laukumā pirms lielā gājiena studentus uzrunās gan LU rektors Indriķis Muižnieks, gan studentu un studenšu korporāciju pārstāvji, kā arī īpaši izraudzīts pirmkursnieks un, protams, pats Aristotelis. Gājiena laikā studenti ar radošiem saukļiem, plakātiem, karogiem un savām balsīm apliecinās piederību savai fakultātei un pašai Latvijas Universitātei.

Kas seko gājienam?
Raiņa bulvārī 19 plkst. 21.00 norisināsies galvenā Aristotelis daļa, kurā studenti līdz pat pirmajai lekcijai varēs kārtīgi nosvinēt studiju sākumu. Nakts garumā uz divām skatuvēm apmeklētājus priecēs Latvijā atzīti un pazīstami mūziķi. Studenti savu pirmo nakti varēs iemūžināt foto stūrī un izpausties dažādās citās aktivitātēs, kas vakaru centīsies padarīt interesantu.

Īpaši pirmkursniekiem, atgādinām, ka nedrīkst aizmirst arī par savas fakultātes Pirmsaristoteli, kas tiek rīkots katrā fakultātē atsevišķi. Tā ir iespēja pirms studiju uzsākšanas satuvināties, iepazīt savu fakultāti un kārtīgi sagatavoties, lai kopīgi piedzīvotu pašu Aristoteli.


Pievienot komentāru

Moneyval rekomendāciju ieviešanai prioritātes cilvēkresursiem un tehnoloģijām

Valdība apstiprinājusi rīcības plānu Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval rekomendāciju ieviešanai, vēsta Ministru prezidenta padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Guna Šnore.

Mainīs Kontroles dienesta pārraudzību un palielinās tā kapacitāti

Valdība otrdien, 25.septembrī,  vienojās par nepieciešamību Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu reorganizēt Ministru kabineta pārraudzībā ar Iekšlietu ministrijas «starpniecību», vienlaikus palielinot dienesta kapacitāti, preses pārstāvjiem stāsta finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS.

Klaipēdas šosejas posmā konstatēts brāķis; līdz nākamajam gadam veiks monitoringu

Klaipēdas šosejas posmā starp Liepāju un Nīcu šomēnes tika pabeigti remontdarbi, kas uzsākti šogad pavasarī. Tomēr ne visā posmā ir uzklāta asfalta virskārta, jo trīs kilometru posmā ir konstatēts brāķis.

Apstiprināti jaunie dabasgāzes tarifi; lētāk būs tiem – kas gāzi tērē vairāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS Gaso iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma.

Zviedrijā neuzticības balsojumā gāž premjerministru Lēvenu

Zviedrijas valdības vadītājs Stefans Lēvens nav izturējis neuzticības balsojumu, un, neraugoties uz viņa vadītās partiju apvienības uzvaru vēlēšanās, ir kļuvis par pirmo šādā ceļā atstādināto premjerministru Zviedrijas vēsturē.

PMLP: Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā

Aprēķināts jauns Latvijas valstspiederīgo personu skaits ārvalstīs. Visvairāk Latvijas valstspiederīgo dzīvo Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, liecina jaunākie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotie dati par 2018.gada 1.jūliju.

ES banku uzraugam jāizmeklē Igaunijas, Dānijas rīcība ap Danske Bank

Eiropas Banku iestādei uzdots izmeklēt, vai saistībā ar iespējamo ilggadējo naudas atmazgāšanu caur Danske Bank Igaunijā, savu darbu pienācīgi ir veikuši Igaunijas un Dānijas banku uzraugi.

Pret aizdomās turēto VUGD priekšnieka vietnieku ierosināta disciplinārlieta

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ierosinājis disciplinārlietu pret dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli, kurš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos.

KP: pieaug uzņēmumu apvienošanās darījumu skaits

Konkurences padome šī gada pirmajos astoņos mēnešos pieņēmusi 12 lēmumus par uzņēmumu apvienošanām, kas ir par 50% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Tirgus dalībnieku konsolidācija visbiežāk notikusi ikdienas patēriņa preču mazumtirgotāju vidū.

Bildēs: Pāvests sagaidīts Tallinā

Romas katoļu baznīcas galva otrdien, 25.septembrī, sagaidīts Tallinā, kur ieradies, noslēdzot savu Baltijas valstu apmeklējumu.

airBaltic saņem divpadsmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic sagaidīja 12. Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSN. Līdz 2018.gada beigām uzņēmums plāno, ka flotē kopumā būs 14 Airbus A220-300 lidmašīnas.

Latvijas apceļotājiem: visvairāk satiksmes ierobežojumu uz reģionālajiem ceļiem

Valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbu sezona un atsevišķos posmos autobraucējiem ir jārēķinās ar satiksmes un braukšanas ātruma ierobežojumiem, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs.

Vācijas lielākai bankai prasa cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Vācijas banku uzraugs prasījis valstī lielākai bankai, Deutsche Bank, pastiprināt tās cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija septiņos mēnešos palielinājusies par 0,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad septiņos mēnešos realizēta kopumā 21 347 tonnu apmērā, kas ir par 28 tonnām jeb 0,1% vairāk nekā 2017.gada septiņos mēnešos.

Krievijā Navaļnijam jauns arests uzreiz pēc iznākšanās no ieslodzījuma

Krievu opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš aktīvi aicinājis iedzīvotājus piedalīties protesta akcijās pret Krievijas pensiju reformu, pēc administratīvā aresta izciešanas ticis aizturēts un atkārtoti notiesāts uz administratīvo arestu, 20 dienām. Šoreiz par septembra piketa nelikumīgu rīkošanu.

Meteorologi nedēļas vidū prognozē pirmo rudens vētru

Otrdien, 25.septembrī, Latvijā pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, mākoņu daudzums būs mainīgs ar tendenci samazināties dienas otrajā pusē, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Īrijā 2016.gada pavasarī dzīvoja teju 20 000 Latvijas valstspiederīgie

Īrijā 2016.gada aprīlī dzīvoja 19 933 Latvijas valstspiederīgie, liecina pēdējie Īrijas Centrālā statistikas biroja tautas skaitīšanas dati par Īrijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem.

SAB: Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā

Krievijas specdienesti saglabā interesi par iekšpolitisko situāciju Latvijā, tai skaitā par 13.Saeimas vēlēšanām un to iespējamiem rezultātiem, taču patlaban nav informācijas, ka vēlēšanu process varētu tikt ārēji apdraudēts, atzīst Satversmes aizsardzības birojā.

Pāvests mudina skatīties plašāk par pašu interesēm; Aglonā sagaidīts ar gavilēm

Sabiedrībai ir jāmācās skatīties augstāk un plašāk par pašu interesēm, jo tas rada izaugsmei nepieciešamo vienotību, pirmdien uzrunā Rīgā mudināja pāvests Francisks, kurš Latviju apmeklē vienas dienas vizītē.

Foto: Pāvests Francisks dievkalpojumā Rīgas Domā un Sv.Jēkaba katedrālē ar senioriem

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.