Maršruts nedēļas nogalei: Lielā talka un gaumīgs velobrauciens

Šajā nedēļas nogales sestdienā, 22.aprīlī, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts uz Lielo talku, lai kopīgiem spēkiem sakārtotu Latvijas vidi. 

Lielās Talkas rīkotāji vēsta, ka tradīcija aizsākās pirms trim gadiem – ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas esot bijusi kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009.gada 18.aprīlī un 2010.gada 24.aprīlī. Aptuvenie aprēķini liecina, ka šajos trīs vides sakopšanas pasākumos kopumā ir piedalījušies 310 000 entuziastu, informē rīkotāji.

Šobrīd jau pieteiktas vairāk nekā 2 000 talkas vietas, no kurām apstiprinātas jau aptuveni 1 600. Katrai oficiālajai talkas vietai ir savs atbildīgais, pie kura var pieteikties tie talkot gribētāji, kuri savu vietu nav pieteikuši.

«Atgādinām, ka Lielās Talkas dienā savāktie atkritumi uz poligoniem tiks izvesti tikai no oficiālajām talkošanas vietām, kas ir saskaņotas ar konkrētā novada koordinatoru,» aicina Lielās talkas organizētāji.

Kartē iespējams apskatīt reģistrētās talkošanas vietas.

Šajā nedēļas nogalē Kalnciema kvartāla tirgū Latvijas zemnieki un mājražotāji būs sarūpējuši vietējos labumus, bet amatnieki – unikālus darinājumus, sola rīkotāji. 

Kopā ar bērnu radošo un attīstošo studiju Anneles pļavas norisināsies smilšu kino nodarbība – meistarklase. Pasākumu ieskandinās mākslinieces Daces Brokas un viņas bērnu studijas smilšu kino paraugdemonstrējumi vokālā bērnu ansambļa Asniņi pavadījumā. Pēc tam arī apmeklētāji varēs smilšu animāciju veidot paši. Darbnīca norisināsies brūnās mājas zālē pulksten 11.00 līdz 14.00.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Savukārt sestdien, 22.aprīlī, norisināsies Tvīda brauciens, kas jau septīto gadu pulcē simtiem velobraucēju gaumīgos tērpos.

<i>Tvīda brauciens</i> ir dzīvespriecīga velosipēdu parāde, kas kļuvusi par tradīciju visās pasaules metropolēs no San Francisko līdz Tokijai. Arī Rīgā tas jau septīto gadu pulcē simtiem velobraucēju un modes cienītāju, spilgtākajā velokultūras notikumā.

Organizētāji saka: «Viss, kas vajadzīgs, lai piedalītos braucienā, ir velosipēds un gaumīgs ietērps – sākot ar 19.gadsimta frakām un vakarkleitām un beidzot ar sešdesmito gadu rokenrola modi. Kā katru gadu, arī šogad izcilāko tērpu autoriem būs sarūpētas īpašas balvas.»

No 23. līdz 25.aprīlim Rīgā norisināsies ikgadējais starptautiskais bērnu un jauniešu labdarības festivāls Akordeona dienas – Rīga 2017, kurš vairākos koncertos vienkopus pulcēs mūziķus no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Lietuvas. 

Festivāla koncerti:

23.aprīlī pulksten 16.00 Festivāla atklāšanas koncerts Sv.Pētera baznīcā, Skārņu ielā 19.

24.aprīlī pulksten 19.00 Sadraudzības koncerts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Mūkusalas ielā 3.

25.aprīlī pulksten 19.00 Noslēguma koncerts Sv.Pētera baznīcā, Skārņu ielā 19.

Ziņu portāls BNN visiem lasītājiem novēl piedzīvojumiem pilnu nedēļas nogali.

Ref: 225.000.224.688

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas