bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Senā uguns nakts Baltijas jūras piekrastē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltijas jūras piekrastē – Senā uguns nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Baltijas jūras Latvijas piekrastē sestdien, 26.augustā no pulksten 20.30 ar ugunskuru iedegšanu tiks svinēta Senā uguns nakts, informē Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Viņa skaidro, ka akcijā var piedalīties ikviens kurš vēlas piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru un kopā pavadīt vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem iedzīvotāji aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Senās uguns nakts tradīcija tika atjaunota 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

Nākamgad, Latvijas valsts simtgadē Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši – vairākās vietās jūras piekrastē uzstāsies jauniešu orķestri un līdz ar Seno uguns nakti turpināsies kampaņa Mana jūra, lai valstij simtgadē dāvinātu tīru piekrasti visā 500 kilometru garumā.

Izvēlētās ugunskura vietas var atzīmēt virtuālā kartē www.senasuguns.lv, papildus ievadot pasākuma rīkotāja kontaktinformāciju un iecerēto aktivitāšu aprakstu.

Kuldīgā – Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 Šīs nedēļas nogales sestdienā, 26.augustā, no pulksten 19.00 līdz 22.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā norisināsies Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums Somu simtgades pikniks, vēsta pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Pašvaldības pārstāvji min arī to, ka Somija savas valsts simtgadi svinēs šī gada 6.decembrī, bet plaši svētku pasākumi norisināsies jau augusta pēdējās nedēļas nogalē, kad visā Somijā tiks iedegti ugunskuri un rīkoti pikniki. Pikniks par godu Somijas simtgadei notiks arī Kuldīgā.

Vairāk par pasākuma norisi stāsta organizatori: «Pasākumā varēs uzzināt, cik patiesi ir mūsu priekšstati par somiem un Somiju. Patiesības meklējumos būs iespēja iet īstā somu pirtī, izcept Karēlijas pīrāgu, nobaudīt arī citus tradicionālos somu ēdienus un dzērienus, izmēģināt spēkus viņiem vien raksturīgos sporta veidos, iepazīt somu nacionālā dizaina īpatnības un mūzikas daudzveidību, dziedāt kopā ar somu bajānistu Marko Ojalu, paciemoties pie Muminiem un spēlēties ar Dusmīgajiem putniem, samīļot haskijus un nodot vēstuli Ziemassvētku vecītim.»

Dobelē – Trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šajā nedēļas nogalē, sestdien, 26.augustā, Dobelē tiek rīkots Dobeles dzirnavnieka kausa riteņbraukšanā izcīņas otrais posms un riteņbraukšanas trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens, kā arī bērnu braucieni, informē riteņbraukšanas sporta klubs Tandēms.

Pasākuma rīkotāji atzīmē, ka sportisti, kuri sacentīsies par Dobeles dzirnavnieka kausu riteņbraukšanā, startēs 60 kilometrus garajā distancē.

Jānorāda arī tas, ka 30 kilometru garajā Visvalža Bozuļa piemiņai veltītājā tautas un bērnu braucienos dalība ir bez maksas, bet pēc pasākuma ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties Pasta party.

Tautas brauciena dalībniekiem būs jāpieveic asfaltēta distance ceļa posmā Dobele-Krimūnas-Kroņauce-Auri-Dobele.

Pulcēšanās un reģistrācija braucieniem no jau no pulksten 10.00 Dobeles hallē, bet starti tiks doti, sākot ar pulksten 12.00, uzsver organizatori.

Liepājā – Vasaras ražas tirdziņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rožu laukums Liepājā

Liepājas Rožu laukumā Vasaras ražas tirdziņā, kurš norisinās jau no piektdienas,25. un turpināsies sestdien, 26.augustā, no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00 pulcēsies latviešu mājražotāji un amatnieki, lai aplūkotu viens otra izaudzēto, iemainītu vai ko praktisku iegādātos rudenim.

Vasaras saulgriežu tirdziņa kontaktpersona atzīmē, ka tad, kad vasaras dārza labumi ir ievākti, darbi teju apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu mājražotāji un amatnieki ir sarosījušies – no laukiem un druvām ved uz pilsētu dabas veltes.

Vienlaikus viņa min: «Daudzinot laiku, kad dabas devums ir pašā pilnbriedā, Rožu laukumā ikvienam būs iespēja iepirkties, atpūsties un priecāties Vasaras ražas labumu tirdziņā, uz kuru būs sabraukuši tirgotāji no visiem Latvijas novadiem.»

Vairāk par rīkoto tirdziņu Liepājā stāsta pārstāve: Tirdziņa laikā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iegādāties, nobaudīt un pielaikot dažādus mājražotāju izlolotās veltes – gaļas un zivju kūpinājumus, dažāda veida sieru, medu, ceptu lauku maizīti, mājas vīnus, zāļu tējas, veselīgos smiltsērkšķu un produktus un garšvielu maisījumus, uz kārā zoba liekot arī Latvijā ražotas marmelādes, uz vietas grauzdētas mandeles un citus gardumus.»

Turpinot, viņa sola, ka dārza mīļiem tirgotāji piedāvās plašu klāstu ar vasarzaļajiem krūmiem – hortenzijām un citiem dekoratīvajiem augiem, taču čaklie amatnieki būs sarūpējuši gan dažādas rotas, gan apģērbus ar latvisko rakstu zīmēm, bērniem – Liepājā ražotu apģērbu, lina audumus un citus skaistus meistardarbus, kas noderēs gatavojoties skolas gaitām.

Ref: 225.000.103.1702


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri