bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 23.07.2019 | Vārda dienas: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Jūras svētki un lielā liliju izstāde

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai – rožu svētki, Jūras svētki vai lielā apavu maiņa.

PIEKTDIEN, 13.jūlijā

Forrest Gump (1994) – KinoLaiks brīvdabas kino

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Forests Gamps (angļu – Forrest Gump) ir 1994.gada ASV komēdijdrāmas romantiskā filma, kuras režisors ir Roberts Zemekiss. Galvenās lomas filmā atveido Toms Henkss, Robina Raita, Gērijs Sinīzs, Mikelti Viljamsons, Sallija Fīlda. Filmas sižets ir balstīts uz Vinstona Grūma 1986. gada tāda paša nosaukuma romānu. Filma ir stāsts par Foresta Gampa, naiva, garīgi atpalikuša alabamieša, dzīvi.

Filmas pirmizrāde notika 1994. gada 6. jūlijā. Forests Gamps tika nominēts 13 Amerikas Kinoakadēmijas balvām, no kurām ieguva sešas, tai skaitā nominācijā Labākā filma. 2011. gadā filma tika iekļauta ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā kinoreģistrā kā «kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filma».

Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pasākumā būs pieejami dažādi dzērieni un uzkodas.
Norises vieta: Kalnciema kvartāls.

Ieejas maksa: 6 eiro (vietu skaits ierobežots)
Galdiņš ar vīna pudeli 4 personām: 49 eiro
Cena pie ieejas: 6,50 eiro

Biļetes pieejamas šeit.

SESTDIEN, 14.jūlijā

Rožu svētki Tukumā 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 14.jūlijā rozes Tukumā uzziedēs Latvijai! Neskatoties uz to, ka pirmais rožu ziedēšanas vilnis nu jau tuvojas noslēgumam, tieši šajā dienā atkal veidosim lielāko rožu vainagu.

Šogad tas būs īpašs! Brīvības laukumā darbosies Romantiskā skatuve, uz kuras uzstāsies Latvijas romantiskākie latviešu dziesmu dziedātāji, bet Pauzera pļavās atkal būs Festivāla skatuve, kur uzstāsies Dakota, Colt, Musiqq, Intars Busulis un Abonementa orķestris. Būs Mākslinieku ieliņa ar skaistuma labirintiem, izstādēm, darbnīcām, modes skati un performanci. Būs Smukumlietu un Rožu tirdziņš. Būs viss kaut kas! Rožu dārzs Rozītes būs šai dienā atvērts bērniem.

Jūras svētki Liepājā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jūras svētki jeb Zvejnieku svētki Liepājā tiek svinēti katru gadu otrajā jūlija sestdienā. Jūras svētkos tiek cildināta jūras nozīme Liepājas dzīvē, kā arī godināti jūrnieki un zvejnieki.

Šogad Jūras svētki Liepājā norisināsies 14.jūlijā no pulksten 11.00 līdz 19.00 ar daudzveidīgu un plašu programmu, kur visas dienas garumā būs pieejamas vairākas skatuves un aktivitātes laukumā pie koncertzāles Lielais dzintars, Liepājas promenādē, Juliannas pagalmā un pie Muitas mājas.

Plkst. 11.00
Tradicionālā svētku atklāšana ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Plkst. 12.00
Ar loču kuģi Austra Jūras svētkos ieradīsies kapteinis Banga.

Visu dienu līdz plkst. 19.00

– Jūras svētku tematiskajās zonās norisināsies dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem un ikvienam interesentam,

– īpaša spēļu teritorija bērniem ar daudzveidīgām aktivitātēm pie spīķeriem, aiz Muitas mājas,

– Māra Runguļa stāsta Trīs apaļas stundas, Uz zušiem un Zaļā menca uzvedumu sērijas pirmizrāde,

– muzikāli priekšnesumi uz svētku galvenās skatuves: grupa Bet Bet, Nacionālā teātra aktieru apvienība Greizais Ratiņš, X-faktora dalībnieki Adriana Miglāne, Līga Rīdere, Alise Haijima, Nadežda Mankeviča, Aivo Oskis un Edgars Kreilis, muzikālo programmu noslēgs grupa Triānas Parks,

– netradicionālas sporta spēles,

– deju un fitnesa nodarbības brīvā dabā,

– kuršu vikingu liellaivu sacensības, kas norisināsies Liepājas promenādē pie Liepājas jahtu ostas piestātnes,

– paralēli Kuršu vikingu liellaivu sacensībām norisināsies arī koka laivu meistardarbnīca, kurā ikvienam būs iespēja iesaistīties laivas veidošanā.

– kumēdiņu skatuve Juliannas pagalmā, kurā uzstāsies Latvijas labākie improvizatori un ielu teātru mākslinieki no Polijas, Čīles, Bulgārijas un Izraēlas,

– Liepājas lidostas balvas izspēle,

– amatnieku un mājražotāju tirgus,

– 22. Starptautiskā Zīmētāju un gleznotāju plenēra Liepājas Marīna un Mazā Marīna noslēguma izstāde spīķerī, Vecā Ostmalā 53.

– iespēja uzkāpt uz Jūras spēku flotiles kara kuģiem – štāba apgādes kuģa Virsaitis A53 un mīnu kuģa Visvaldis M07 un izpētīt tos no iekšpuses.

Seko līdzi jaunumiem šeit.

SVĒTDIEN, 15.jūlijā

Liela izmēra apavu maiņas/ziedošanas dienās iemainīti/ziedoti 1 351 apavu pāri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lielo izmēru apavu veikals Apavi 40+ jau vienpadsmito reizi 13. un 14.jūlijā rīkos lielo izmēru apavu maiņas/ziedošanas dienas. No vienas puses, tā ir iespēja atbrīvot skapjus no jau apnikušām vai kādu iemeslu dēļ vairs nederīgām kurpēm, bet no otras puses tā ir iespēja tās saņemt kādam, kuram nav šobrīd iespējas tās iegādāties.

Tāpat kā iepriekšējās reizēs, Apavi 40+ aicina ikvienu interesentu izskatīt savus apavu plauktus un rast iespēju ziedot mazlietotus vai jaunus liela izmēra apavus (sieviešu apavi sākot no 40.izmēra, bet vīriešu apavi sākot no 46.izmēra) līdzcilvēkiem, kuriem, iespējams, nav pietiekamu līdzekļu to iegādei. Labdarības pasākuma ietvaros ikkatram būs iespēja gan ziedot liela izmēra apavus, gan apmainīt pret jau atnestajiem, gan arī tos saņemt par brīvu.

Labdarības pasākums 11.liela izmēra apavu maiņas un ziedošanas dienas norisināsies 2018.gada 13. un 14.jūlijā lielo izmēru apavu veikalā Apavi 40+, kas atrodas Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 (ieeja no Ģertrūdes ielas) 13.jūlijā 10.00–19.00, 14.jūlijā 10.00–16.00.

Visi apavi, kuriem nebūs atradušies jauni īpašnieki, tiks nodoti biedrībai Labdarības lapa.

Apavi 40+ maiņas/ziedošanas dienu rīkošanu uzsāka jau 2011.gadā un tās ir guvušas lielu cilvēku atsaucību. Līdz šim jau notikušajās desmit maiņas/ziedošanas akcijās kopumā tika ziedoti 1 351 apavu pāri, no tiem jauni īpašnieki atradās 926 pāriem, bet 425 pāri tika ziedoti labdarībai – veikalam Otrā elpa, Ziedot.lv labdarības mājai, lielo ģimeņu centram Ģimenes atbalsts un biedrībai Labdarības lapa.

Aicinām taupīt resursus un nekrāt liekas mantas, kas varētu būt noderīgas kādam citam.

Ziedot apavus varēs jau iepriekš, ikkatrs liela izmēra apavu ziedotājs saņems atlaižu kuponu jaunu apavu iegādei mūsu apavu veikalā. Lūdzu, pirms ziedošanas apavus notīrīt un izvērtēt vai tie vēl ir valkājami.

Izstāde Karaliskās lilijas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Liliju audzētāju biedrība Lilium Balticum sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju šogad izveidojusi krāšņu 25 gadu Jubilejas liliju izstādi – Karaliskās lilijas, kas būs vērojama Latvijas Dabas muzejā Rīgā K.Barona ielā 4 no 11. līdz 15.jūlijam.

Šogad aprit 25 gadi, kopš biedrība Dabas muzejā ik vasaru pulcē šo ziedu cienītājus no visas Latvijas.

Izstādē varēs aplūkot no Latvijas liliju audzētāju kolekcijām eksponētās šķirnes. Savu veikumu apmeklētājiem izrādīs Antra Balode no Saulkrastiem, Ināra un Guntis Granti no Daugmales, Ilona un Andris Krūmiņi no Smiltenes novada Blomes, Inta un Aivars Laķi no Ogres, Sondra Riekstiņa no Tukuma, Zenta Plezere no Jaunpils u.c. Lielākā daļa no eksponētajām šķirnēm ir biedrības Lilium Balticum selekcionāru devums. Būs iespēja redzēt arī Latvijas un ārzemju liliju selekcijas jaunumus. Īpaši krāšni šogad pārstāvētas varenās un smarzīgās trompetlilijas. Ārī pašmāju selekcijas Āzijas liliju klāsts in ļoti plašs. Parādītas arī citas eksotiskākas liliju grupas.

Kā katru gadu, izstādes laikā būs iespēja tikties ar audzētājiem un selekcionāriem, saņemt zinošu speciālistu konsultācijas par šķirnēm, uzzināt par liliju audzēšanu un kopšanu, kā arī nopirkt vai pasūtīt liliju sīpolus uz rudeni.

Izstādes atklāšana 11. jūlijā plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē.


Pievienot komentāru

Par izplānotu «zālītes» realizāciju grupā sākts kriminālprocess

2018.gada aprīlī četri vīrieši un viena sieviete vienojās un sadalīja lomas, lai neatļauti glabātu, pārvadātu un realizētu narkotiskās vielas lielā apmērā.

Ikšķile Satversmes tiesā pārsūdzēs Pūces rīkojumu, ar ko apturēta iedzīvotāju aptauja par pašvaldību reformu

Ikšķiles novada dome ir sagatavojusi dokumentus un vērsīsies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas par administratīvi teritoriālo reformu nolikuma apturēšanu.

Laizāne: Atbildība par iespējamo NEPLP biedru reputāciju jāuzņemas to ieteicējiem

Atbildība jautājumā par NEPLP amatu kandidātu reputāciju būtu jāuzņemas viņus rekomendējošām organizācijām, norādīja 12.Saeimas sasaukuma Cilvēktiesību un sabiedrisko lieto komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Lielbritānijā ārkārtas sēde par Irānas sagrābto tankkuģi

Lielbritānijas valdības locekļi un drošības un militāro dienestu vadība pirmdien, 22.jūlijā, tiekas ārkārtas sēdē par incidentu Persijas līcī, kur Irāna sagrābusi britu tankkuģi un arestējusi tā apkalpi, ieskaitot vienu Latvijas pilsoni.

Žurnālistu algām, radio raidījumiem un atbalsta struktūrvienībām – Latvijas Radio valde skaidro, kā dalīs prasītos 100 000

Latvijas Radio valde iesniegusi NEPLP detalizētu informāciju par ārkārtas finanšu līdzekļu pieprasījumu 100 000 eiro apmērā, lai vēl šajā gadā spētu risināt krīzi Ziņu dienestā.

Policija neizskata versiju, ka advokāts Bērziņš nogalināts sava darba dēļ

Policija patlaban neizskata versiju, ka advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš nogalināts savas profesionālās darbības dēļ, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Dati: Ceļu satiksmes negadījumos ar neapdrošinātiem auto visvairāk pie vainas spēkrati vecumā no 11 līdz 15 gadiem

Pērn ceļu satiksmes negadījumos, kuri izraisīti ar neapdrošinātu auto, visbiežāk pie vainas bijuši auto vecumā no 11 līdz 15 gadiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja statistika.

Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš

Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lai atbalstītu cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, izmēģinās individuālā budžeta modeli

Labklājības ministrija izmēģinās jaunu pieeju sociālo pakalpojumu nodrošināšanā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas ārvalstīs pazīstams arī kā «individuālā budžeta modelis».

Estonia upuru radiniekiem vilšanās par Francijas tiesas lēmumu

Francijas tiesas lēmums lietā par kompensāciju prāmja Estonia upuru radiniekiem ir liela vilšanās, tā vērtējis advokāts, kurš pārstāv 1994.gada katastrofas upuru tuviniekus.

Revīzija: Trūkst atklātas un atbildīgas pieejas ZM fondu finansējuma izlietojumā

Biedrībām pietuvinātas personas, kas, esot padomē, izvērtē naudas sadalījumu pašām biedrībām, braucieni uz Spāniju un Itāliju bez skaidra mērķa –Valsts kontrole vērtē līdzekļu izlietojumu Zemkopības ministrijas fondos.

Lai finansētu ceļus, Linkaits neizslēdz akcīzes nodokļa celšanu dīzeļdegvielai

Lai gūtu finansējumu ceļu remontam, nav izslēgta arī akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Sākas remontdarbi uz Ventspils šosejas – jārēķinās ar papildu 45 minūtēm braukšanai

Sākas pārbūves darbi uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām.

Vēlēšanās Ukrainā gaidāma Zelenska Tautas kalpa uzvara

Ukrainā aizvadītajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās ir uzvarējusi jaunā prezidenta Volodimira Zelenska partija, iegūstot rekordlielu balsu vairākumu, tā liecina rezultāti aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem.

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais

Uz Irānas aizturētā britu tankkuģa ir viens Latvijas valstspiederīgais, teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Nedēļas sākumā gaidāms spēcīgs lietus, taču nogalē pat +29 grādi

Nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un pāri Latvijas teritorijai virzīsies  mākoņu un lietus zonas.

VK: Lauksaimniecības sektorā «slēgts NVO klubiņš» gadiem ilgi bauda privilēģijas

Lauksaimniecības nozares ietekmīgākās nevalstiskās organizācijas finansējuma saņemšanā no valsts budžeta bauda īpašas privilēģijas, kas nav raksturīgas nevalstiskajam sektoram valstī kopumā, secināts Valsts kontroles veiktajā revīzijā.

Nedēļa Lietuvā: Noliedz Swedbank Sīrijas saiknes, Skvernelis mainīs dažus ministrus

Pagājušajā nedēļā Lietuvā noliegtas ziņas par Swedbank Lietuvas atzara saistību ar Sīrijas ķīmiskiem ieročiem. Tikmēr kaimiņiem ir plāni Rīgā ieguldīt 200 miljonus eiro, bet lietuviešu izsūtījumu vietu meklētājiem nākas doties uz Kazahstānu.

BNN nedēļas apkopojums: Pīraga dalīšana. Minimālā alga. Bīstamās spēlītes

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Kauna traips, Minimālā alga, Pīrāga dalīšana, Bīstamās spēlītes, Kāzu zvani, Lielās cerības un Finansējums.

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.


-->