bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.05.2019 | Vārda dienas: Anšlavs, Junora
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, sveču liešana un koncerti Latvijas mazajās bibliotēkās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ir klāt 2019.gada otrais mēnesis un tas atnesis vairākus interesantus pasākumus nedēļas nogalei. Jau piektdien, 1.februārī, mūsdienu tautas mūzikas apvienība Nielslens Lielsliens koncertēs Umpārtes bibliotēkā, kas atrodas Vecumnieku novadā, prezentējot jauno albumu un sarunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem. Ja tomēr ir vēlme būt galvaspilsētā, tad piektdienas vakarā ir iespēja doties vai nu uz Žaņa Lipkes 119.dzimšanas dienas svinībām, vai Latvijas Radio kora koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Savukārt sestdien ir iespēja atzīmēt Sveču dienu, piedaloties sveču liešanas darbnīcā Cēsīs, bet svētdien Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks ķīniešu Jaunā gada svinības!

PIEKTDIEN, 1.februārī

Rīgā: Žanim Lipkem – 119

Žaņa Lipkes memoriālā piektdien, 1. februārī, 17.00 notiks Žaņa Lipkes 119.dzimšanas dienas svinības.

Svētku ietvaros tiks pasniegta trešā Sudraba pagales balva Kārļa Jankoviča ģimenei, kurš Otrā pasaules kara laikā Marijas ielas 104.nama pagalmā zem savas garāžas slēpa un izglāba vajātos ebrejus. Pirmās divas balvas 2017. un 2018.gadā saņēma Žaņa Lipkes memoriāla mākslinieciskās koncepcijas autors Viktors Jansons un vēsturnieks, Rīgas geto ieslodzītais Marģers Vestermanis.

Pagales simbols saistās ar Žaņa Lipkes glābšanas darbu, jo tieši zem malkas kaudzes tika paslēpta viena no ieejām bunkurā, kurā ebreji bija raduši glābiņu no drošas nāves. Katram no Lipkes draugiem un palīgiem bija jāiegulda daļa no sevis, lai nosargātu līdzcilvēkus. Viena pagale nedeg – Žanis Lipke spēja aizdegt arī citus, iedvesmojot četrus gadus ilgajam ikdienas varoņdarbam. Viņa piemērs palīdz saskatīt līdzcilvēkā absolūtu vērtību, neraugoties uz tautību vai reliģisko piederību un laikmetu. Kārlis Jankovičs bija viens no visnozīmīgākajiem Lipkes misijas palīgiem.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Rīgā, Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

Rīgā: Latvijas Radio koris. Sakrālie dziedājumi. Avilas Terēzes lūgšanas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kad piedzima tava dvēsele, tā bija kā kluss okeāns, kam vēl jāpieredz sava bezgalīgā dzīve – šie ir daži no atslēgvārdiem, kurus diriģents Kaspars Putniņš un Latvijas Radio koris šifrēs cikla Sakrālie dziedājumi jaunajā programmā Avilas Terēzes lūgšanas, kas tiks atskaņota piektdien, 1.februārī, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā plkst. 19.00.

Dalībnieki:
Matīss Čudars, ģitāra
Ivars Arutjunjans, sitaminstrumenti
Latvijas Radio Koris
Diriģents Kaspars Putniņš

Programmā:
Tomass Luiss de Viktorija, daļas no Missa pro defunctis,
Džonatans Hārvijs Sobre un éxtasis de alta contemplación, Sv. Krusta Jāņa teksti
Gaļina Grigorjeva The Dark Night Of The Soul, Sv. Krusta Jāņa teksti
Matīss Čudars, daļas no cikla Mīlestības vēstules Dievam ar Sv. Terēzes dzeju.

Rāmā klusībā, dziļā paļāvībā teikta lūgšana Visaugstākajam, – tāda ir šī koncertprogramma, kas atsaucas uz renesanses mistiķu kalpošanas praksi… Viņu uzmanības lokā šoreiz 16.gadsimta Spānija un Avilas reģiona dižgari – komponists un priesteris Tomass Luiss de Viktorija un divi vārda meistari un Baskāju Karmela ordeņa dibinātāji – dievišķās mīlestības dziedonis Svētais Jānis no Krusta un Svētā Terēze no Avilas – spāņu mistiķe, karmelītu ordeņa reformatore, katoļu svētā un kristīgās meditācijas skolotāja.

Biļetes šeit.

Umpārtes un Līkupēnu bibliotēkā: Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mūsdienu tautas mūzikas apvienība Nielslens Lielsliens laiž klajā albumu Kad kniebējs kniebj. Šonedēļ – 1. un 2.februārī – grupa aicina uz diviem pēdējiem koncertiem Umpārtē un Līkupēnos, kas noslēgs pasākumu sēriju Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam.

1.februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu Umpārtes bibliotēkā, Vecumnieku novadā

2.februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani Līkupēnu bibliotēkā, Saldus novadā

Vakaru programmā ir gaidāms dzejas lasījums, Nielslens Lielsliens koncerts un saruna ar bibliotekāri un vietējiem iedzīvotājiem par katras bibliotēkas situāciju. Šie bezmaksas pasākumi norisinās, lai pastiprinātu lasītāju aktivitāti un pievērstu uzmanību bibliotēku darbam attālās vietās, kur nereti tieši mazās grāmatu krātuves ir vienīgās sabiedriskās vietas.

SESTDIEN, 2.februārī

Cēsīs: Sveču diena Laureta sveču darbnīcā

Pēc latviešu tautas ticējumiem 2.februāris ir Sveču diena.

2.februārī plkst. 16.00 Cēsīs, Pļavas ielā 7 ikviens ir gaidīts uz sveču liešanu, jo senie latvieši ticēja, ka tieši šajā dienā lietās sveces deg visilgāk un visgaišāk.

Organizatori aicina ņemt līdzi sveču pārpalikumus, jo tos uz vietas varēs izkausēt, var ņemt arī līdzi trauciņus vai burciņas, kur vasku ieliet.
Ja būs nepieciešams trauciņš, dakts vai papildu vasks, to varēs uz vietas iegādāties.

Ja mājās nav vaska pārpalikumu, dažādus vaskus varēs iegādāties arī uz vietas veikalā. Būs pieejamas arī sveču daktis, krāsas, veidnes.

Dalības maksa:

Pieaugušajiem: 4 eiro
Skolēniem: 2 eiro
Pirmsskolas vecuma bērniem: 1 eiro

Pasākuma ilgums: Līdz 2 stundām. Jāierodas plkst. 16.00
Vietu skaits ierobežots, lai garantētu dalību lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz info@lauretacandles.com norādot dalībnieku skaitu un telefona numuru.

SVĒTDIEN, 3.februārī

Liepājā: Fonda Viegli koncerts Viss skaidri redzams

«Un viss tik skaidri redzams šaipusē.
Un viss tik skaidri redzams otrā pusē.» /Imants Ziedonis/

Koncertos skanēs skaistākās fonda Viegli dziesmas no albumiem: Viegli, Vakars.Pietura.Jasmīns un Loks paliek vaļā. Uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstā – Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kā arī fonda Viegli draugi un atbalstītāji. Mūziķu sastāvs katrā koncertā var būt mainīgs.

Kad? 2019. gada 3. februārī

Kur? Koncertzālē Lielais Dzintars

Cikos? 18.00 (Ieeja 1 stundu pirms koncerta sākuma)

Koncerta ilgums: aptuveni 1 stunda un 45 minūtes

Vecuma ierobežojumi: Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieejas biļete nav jāpērk.

Biļešu cenas: Pirmās tirdzniecībā pieejamās biļetes maksās 17 eiro. Nākamās biļetes – 20 un 23 eiro.

Ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 2 bērniem (vecumā no 7–12 gadiem) – 41 Eiro. (ierobežotā skaitā, stāvvietu zonā)

Rīgā: Ķīniešu Jaunais gads

Jau pavisam drīz – 3. februārī – Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvāris 19) notiks ķīniešu Jaunā gada svinēšana. Svētku programma sāksies plkst. 13.00 un ilgs līdz plkst. 16.00.

Svētku programmā:

13.00–14.00 – meistarklases;

14.00–15.00 – svinīgais koncerts;

15.00–16.00 – meistarklases;

Meistarklasēs jūs varēsiet saņemt savu vārdu, rakstītu ar ķīnzīmēm, kā arī varēsiet iemācīties taisīt origami, ķīniešu tradicionālus papīrgriezumus un izpildīt «krūžu» dziesmu.

Pasākuma laikā katrs apmeklētājs saņems izlozes kartīti ar savu numuru un pēc koncerta būs iespēja laimēt vienu no vairākām balvām.


Pievienot komentāru

EP vēlēšanas noritējušas mierīgi; CVK jau kaļ plānus par Saeimas vēlēšanu uzlabošanu

Vēlētāju līdzdalība vēlēšanu dienā ir mazāka nekā iepriekšējās dienās, savukārt, salīdzinot ar 2014.gadu, vēlēšanu dienā aktivitāte ir mazliet lielāka.

EP vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 33%

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 32,21% jeb 454 861 balsstiesīgais iedzīvotājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Latvijā līdz šim saņemti divi signāli par iespējamu balsu pirkšanu EP vēlēšanās

VDD norādīja, ka dienests kopumā saņēmis divus signālus par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu, kur vienā gadījumā informācija neapstiprinājās, bet vienā gadījumā pārbaude vēl turpinās.

«Izcili apgrūtinošs» vēlēšanu process – iemesls kūtrajai latviešu aktivitātei ārvalstīs, skaidro eksperts

Zemā vēlētāju aktivitāte ārvalstīs varētu būs skaidrojama ar «izcili apgrūtinošo» vēlēšanu procesu ārzemēs – cilvēkam aptuveni mēnesi iepriekš bija jāreģistrējas, lai vēlētu citā zemē ārpus Latvijas, saka biedrības Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

«Latvijai potenciāls pārsniegt iepriekšējo vēlēšanu aktivitāti». EP vēlēšanas bildēs

Šogad Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju aktivitātei ir potenciāls pārsniegt aktivitāti iepriekšējā balsošanas reizē pirms pieciem gadiem. Tā pieļāvis politologs Filips Rajevskis.

Lielākā aktivitāte EP vēlēšanās lielo pilsētu vidū līdz pēcpusdienai bijusi Valmierā

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā – Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Līdz pēcpusdienai EP vēlēšanās nobalsojuši jau 27,38% balstiesīgo

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz sestdienas, 25.maijam, plkst. 16.00 nobalsojuši kopumā 386 552 vēlētāju jeb 27,38% no kopējā vēlētāju skaita.

Policija sākusi divas administratīvās lietvedības par aģitācijas izvietošanu

Valsts policija līdz plkst. 15.00 sākusi tikai divas administratīvās lietvedības par aģitācijas izvietošanu.

Lielu vēlētāju aktivitāti Saulkrastu novadā mērs skaidro ar vasaras sezonas sākumu

Daudzi, tostarp politiķi, ir sākuši vasaras sezonu savās vasarnīcās, un darbus dārzā apvieno ar vēlēšanām.

Iedzīvotāji CVK sūdzas par nespēju atrast savu iecirkni

Lai arī kopumā Eiropas Parlamenta vēlēšanas sestdien, 25.maijā, norit mierīgi un bez starpgadījumiem, daži iedzīvotāji tomēr sūdzas par iespējamu aģitāciju, kā arī nespēju atrast savu iecirkni.

Līdz pusdienlaikam kopumā Latvijā EP vēlēšanās nobalsojuši 20,24% vēlētāju

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz sestdienas, 25.maijam, plkst.12 nobalsojuši kopumā 285,8 tūkstoši vēlētāju jeb 20,24% no kopējā vēlētāju skaita.

Muižnieku ievēlu uz otru termiņu LU rektora amatā

Latvijas Universitātes Satversmes sapulcē piektdien, 24.maijā, par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Indriķis Muižnieks.

Pirmajās EP vēlēšanu dienās nobalsojuši 11,15% Latvijas balsstiesīgo

Pirmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienās, no 22. līdz 24.maijam, nobalsojuši 11,04% jeb 155 881 Latvijas balsstiesīgais vēlētājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Saņemti pirmie signāli par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē

Valsts drošības dienests ir saņēmis pirmos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē.

Pārtikas ražotāji neredz problēmas ES direktīvas ieviešanā ar mērķi ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses

Latvijas pārtikas ražotāji nesaredz problēmas sekmīgi Latvijā pārņemt prasības, ko nosaka Eiropas Savienības direktīva pret negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē, stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnijā

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnija sākumā, un to plānots pabeigt līdz gada beigām, paziņoja konkursā par atjaunošanas darbiem uzvarējušās Lietuvas kompānijas Vitras-S vadītājs Mihails Ļipkins.

VNĪ sāks ieviest koncepciju Nākotnes birojs

Arī valsts pārvalde saskaras ar tiem pašiem izaicinājumiem kā privātais sektors: kā efektīvāk izlietot līdzekļus, kā nodrošināt darba vidi, kas palīdz sasniegt organizācijas mērķus.

Statistika: Jo vecāks, jo vientuļāks

2018.gadā 17% iedzīvotāju vecumā no 75 gadiem atzīmējuši, ka pēdējā mēneša laikā ir jutušies vientuļi visu laiku vai lielākoties, savukārt gados jaunāki cilvēki šādu atbildi sniedza desmit reizes retāk.

Daļa vēlētāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem

Turpinoties iepriekšējai balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daļa vēlētāju Rīgā nav informēti, ka piektdien, 24.maijā, iespējams nobalsot tikai tajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti, un viņi neveiksmīgi centušies nobalsot citā balsošanas vietā.

RTAB «jauna» valde – par priekšsēdētāju iecelts tās līdzšinējais loceklis Grīnvalds

Par Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāju ievēlēts Guntars Grīnvalds, kurš līdz šim RTAB darbojās kā valdes loceklis.

Video: Britu premejere Meja paziņo par atkāpšanos emocionālā uzrunā

Par demisiju paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, atzīstot, ka viņas valdībai nav izdevies atrisināt Brexit strupceļu. Atvadu uzrunā viņa to nosaukusi par britu valdību «lielāko izaicinājumu miera laikos».

Viedoklis: Oligarhu maks šoreiz nenostrādās – pirmās atklātās prezidenta vēlēšanas

Latvijas Valsts prezidents varētu būt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iespēja uz apžēlošanu gadījumā, ja tiesa pēc vairākiem gadiem pasludina notiesājošu spriedumu viņa lietā. Tomēr, lai arī cik biezs būtu oligarhu maks, ZZS virzītais prezidenta kandidāts tiesībsargs Juris Jansons, visticamāk, netiks ievēlēts par nākamo Latvijas Valsts prezidentu – atklātais balsojums šo procesu apgrūtinās.

Igaunijas elektrotīklu operators apzīmogo pievienošanos Eiropas tīklam

Igaunijas elektrotīklu pārvaldes uzņēmums Elering ir parakstījis līgumu par pievienošanos sinhronizētajam kontinentālās Eiropas elektrotīklam, kas plānota kopā ar Latviju un Lietuvu.

Apsūdzēti divi vīrieši par cigarešu kontrabandu vairāk nekā miljona vērtībā

Abi apsūdzētie kāda uzņēmuma legālā cigarešu ražotnē nelikumīgi saražoja un glabāja 7 110 380 cigaretes Richman bez akcīzes nodokļa markām 1 137 660 eiro apmērā.

Pēc kopīgas alkohola lietošanas vīrietis sadur sievieti

Sievietei konstatēta durta brūce kājas augšstilbā un viņa nogādāta medicīnas iestādē.