bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 24.02.2019 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, sveču liešana un koncerti Latvijas mazajās bibliotēkās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ir klāt 2019.gada otrais mēnesis un tas atnesis vairākus interesantus pasākumus nedēļas nogalei. Jau piektdien, 1.februārī, mūsdienu tautas mūzikas apvienība Nielslens Lielsliens koncertēs Umpārtes bibliotēkā, kas atrodas Vecumnieku novadā, prezentējot jauno albumu un sarunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem. Ja tomēr ir vēlme būt galvaspilsētā, tad piektdienas vakarā ir iespēja doties vai nu uz Žaņa Lipkes 119.dzimšanas dienas svinībām, vai Latvijas Radio kora koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Savukārt sestdien ir iespēja atzīmēt Sveču dienu, piedaloties sveču liešanas darbnīcā Cēsīs, bet svētdien Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks ķīniešu Jaunā gada svinības!

PIEKTDIEN, 1.februārī

Rīgā: Žanim Lipkem – 119

Žaņa Lipkes memoriālā piektdien, 1. februārī, 17.00 notiks Žaņa Lipkes 119.dzimšanas dienas svinības.

Svētku ietvaros tiks pasniegta trešā Sudraba pagales balva Kārļa Jankoviča ģimenei, kurš Otrā pasaules kara laikā Marijas ielas 104.nama pagalmā zem savas garāžas slēpa un izglāba vajātos ebrejus. Pirmās divas balvas 2017. un 2018.gadā saņēma Žaņa Lipkes memoriāla mākslinieciskās koncepcijas autors Viktors Jansons un vēsturnieks, Rīgas geto ieslodzītais Marģers Vestermanis.

Pagales simbols saistās ar Žaņa Lipkes glābšanas darbu, jo tieši zem malkas kaudzes tika paslēpta viena no ieejām bunkurā, kurā ebreji bija raduši glābiņu no drošas nāves. Katram no Lipkes draugiem un palīgiem bija jāiegulda daļa no sevis, lai nosargātu līdzcilvēkus. Viena pagale nedeg – Žanis Lipke spēja aizdegt arī citus, iedvesmojot četrus gadus ilgajam ikdienas varoņdarbam. Viņa piemērs palīdz saskatīt līdzcilvēkā absolūtu vērtību, neraugoties uz tautību vai reliģisko piederību un laikmetu. Kārlis Jankovičs bija viens no visnozīmīgākajiem Lipkes misijas palīgiem.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Rīgā, Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

Rīgā: Latvijas Radio koris. Sakrālie dziedājumi. Avilas Terēzes lūgšanas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kad piedzima tava dvēsele, tā bija kā kluss okeāns, kam vēl jāpieredz sava bezgalīgā dzīve – šie ir daži no atslēgvārdiem, kurus diriģents Kaspars Putniņš un Latvijas Radio koris šifrēs cikla Sakrālie dziedājumi jaunajā programmā Avilas Terēzes lūgšanas, kas tiks atskaņota piektdien, 1.februārī, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā plkst. 19.00.

Dalībnieki:
Matīss Čudars, ģitāra
Ivars Arutjunjans, sitaminstrumenti
Latvijas Radio Koris
Diriģents Kaspars Putniņš

Programmā:
Tomass Luiss de Viktorija, daļas no Missa pro defunctis,
Džonatans Hārvijs Sobre un éxtasis de alta contemplación, Sv. Krusta Jāņa teksti
Gaļina Grigorjeva The Dark Night Of The Soul, Sv. Krusta Jāņa teksti
Matīss Čudars, daļas no cikla Mīlestības vēstules Dievam ar Sv. Terēzes dzeju.

Rāmā klusībā, dziļā paļāvībā teikta lūgšana Visaugstākajam, – tāda ir šī koncertprogramma, kas atsaucas uz renesanses mistiķu kalpošanas praksi… Viņu uzmanības lokā šoreiz 16.gadsimta Spānija un Avilas reģiona dižgari – komponists un priesteris Tomass Luiss de Viktorija un divi vārda meistari un Baskāju Karmela ordeņa dibinātāji – dievišķās mīlestības dziedonis Svētais Jānis no Krusta un Svētā Terēze no Avilas – spāņu mistiķe, karmelītu ordeņa reformatore, katoļu svētā un kristīgās meditācijas skolotāja.

Biļetes šeit.

Umpārtes un Līkupēnu bibliotēkā: Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mūsdienu tautas mūzikas apvienība Nielslens Lielsliens laiž klajā albumu Kad kniebējs kniebj. Šonedēļ – 1. un 2.februārī – grupa aicina uz diviem pēdējiem koncertiem Umpārtē un Līkupēnos, kas noslēgs pasākumu sēriju Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam.

1.februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu Umpārtes bibliotēkā, Vecumnieku novadā

2.februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani Līkupēnu bibliotēkā, Saldus novadā

Vakaru programmā ir gaidāms dzejas lasījums, Nielslens Lielsliens koncerts un saruna ar bibliotekāri un vietējiem iedzīvotājiem par katras bibliotēkas situāciju. Šie bezmaksas pasākumi norisinās, lai pastiprinātu lasītāju aktivitāti un pievērstu uzmanību bibliotēku darbam attālās vietās, kur nereti tieši mazās grāmatu krātuves ir vienīgās sabiedriskās vietas.

SESTDIEN, 2.februārī

Cēsīs: Sveču diena Laureta sveču darbnīcā

Pēc latviešu tautas ticējumiem 2.februāris ir Sveču diena.

2.februārī plkst. 16.00 Cēsīs, Pļavas ielā 7 ikviens ir gaidīts uz sveču liešanu, jo senie latvieši ticēja, ka tieši šajā dienā lietās sveces deg visilgāk un visgaišāk.

Organizatori aicina ņemt līdzi sveču pārpalikumus, jo tos uz vietas varēs izkausēt, var ņemt arī līdzi trauciņus vai burciņas, kur vasku ieliet.
Ja būs nepieciešams trauciņš, dakts vai papildu vasks, to varēs uz vietas iegādāties.

Ja mājās nav vaska pārpalikumu, dažādus vaskus varēs iegādāties arī uz vietas veikalā. Būs pieejamas arī sveču daktis, krāsas, veidnes.

Dalības maksa:

Pieaugušajiem: 4 eiro
Skolēniem: 2 eiro
Pirmsskolas vecuma bērniem: 1 eiro

Pasākuma ilgums: Līdz 2 stundām. Jāierodas plkst. 16.00
Vietu skaits ierobežots, lai garantētu dalību lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz info@lauretacandles.com norādot dalībnieku skaitu un telefona numuru.

SVĒTDIEN, 3.februārī

Liepājā: Fonda Viegli koncerts Viss skaidri redzams

«Un viss tik skaidri redzams šaipusē.
Un viss tik skaidri redzams otrā pusē.» /Imants Ziedonis/

Koncertos skanēs skaistākās fonda Viegli dziesmas no albumiem: Viegli, Vakars.Pietura.Jasmīns un Loks paliek vaļā. Uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstā – Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kā arī fonda Viegli draugi un atbalstītāji. Mūziķu sastāvs katrā koncertā var būt mainīgs.

Kad? 2019. gada 3. februārī

Kur? Koncertzālē Lielais Dzintars

Cikos? 18.00 (Ieeja 1 stundu pirms koncerta sākuma)

Koncerta ilgums: aptuveni 1 stunda un 45 minūtes

Vecuma ierobežojumi: Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieejas biļete nav jāpērk.

Biļešu cenas: Pirmās tirdzniecībā pieejamās biļetes maksās 17 eiro. Nākamās biļetes – 20 un 23 eiro.

Ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 2 bērniem (vecumā no 7–12 gadiem) – 41 Eiro. (ierobežotā skaitā, stāvvietu zonā)

Rīgā: Ķīniešu Jaunais gads

Jau pavisam drīz – 3. februārī – Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvāris 19) notiks ķīniešu Jaunā gada svinēšana. Svētku programma sāksies plkst. 13.00 un ilgs līdz plkst. 16.00.

Svētku programmā:

13.00–14.00 – meistarklases;

14.00–15.00 – svinīgais koncerts;

15.00–16.00 – meistarklases;

Meistarklasēs jūs varēsiet saņemt savu vārdu, rakstītu ar ķīnzīmēm, kā arī varēsiet iemācīties taisīt origami, ķīniešu tradicionālus papīrgriezumus un izpildīt «krūžu» dziesmu.

Pasākuma laikā katrs apmeklētājs saņems izlozes kartīti ar savu numuru un pēc koncerta būs iespēja laimēt vienu no vairākām balvām.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.