bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Dziesmu svētku gājiens, sarunas Lampā un maģiskās laivas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi – sākot ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku gājienu un sarunu festivālu Lampa un beidzot ar maģisku laivu braucienu un pilsētas svētkiem Talsos. Ikviens ir aicināts ielūkotie Maršrutā un izvēlēties sev tīkamāko veidu, kā pavadīt brīvdienas!

PIEKTDIEN, 29.jūnijā

Sarunu festivāls Lampa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sarunu festivāls Lampa šī gada 29.–30. jūnijā jau ceturto reizi izgaismos Cēsu pils parku, turklāt ar katru gadu pulcējot arvien vairāk apmeklētāju. Sarunu festivāls Lampa ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē, tā pasākuma organizatori.

Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Plašāka pasākuma programma pieejama šeit.

Maģiskās laivas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdienas vakarā ir «maģiska» iespēja doties naksnīgā laivu braucienā pa Rīgas ūdensceļiem!

Lai pieteiktos, ir:
1. jāaizpilda pieteikšanās forma;
2. jāapmaksā dalības maksa: 20 eiro par personu

Maģiskā vakara sākums: Balasta dambis 1, Rīga

SESTDIEN, 30.jūnijā

Koru konkursa fināls Dziesmu kari

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionāli Dziesmu un Deju svētku nedēļa sākas ar dalībnieku gājienu, bet vēl pirms tam norisinās Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. Dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija. 

Tradicionāli Dziesmu karu rezultāti tiek paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas.

Dziesmu karu programma pieejama šeit.

Talsu pilsētas svētki 2018 Vasaras vidus svinēšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdienas rītu, 30.jūniju, iesāksim ar nebijušu modināšanu Talsu pilsētā Rīta stundai zelts mutē. Talsu pilsētas promenādē dižosies Talsu puses uzņēmēji, bet amatnieku tirgū katrs varēs atrast sev ko noderīgu un kārotu, savukārt programmā Saules staru mirdzumā Pilsētas laukumā uzmirdzēs mūsu puses talantīgākie dziedātāji un dejotāji, un īpašie viesi – Kašers, Jūtuberi un grupa Olas.

Mazākie svētku dalībnieki tiek aicināti apmeklēt Saules zaķu rotaļas pie Talsu sporta nama, lai piedalītos dažādās aktivitātēs, radošās darbnīcās, kā arī izmēģinātu Talsu novada Sporta skolas sporta veidus. Sporta mīļotāji varēs līdzi just vai piedalīties skrējienā Izskrien simts un strītbola sacensībās, savukārt Sauleskalna estrādē vērot Latvijas spēkavīru čempionātu. Pie Ezeru laukuma sausu laikapstākļu gadījumā visas dienas garumā interesenti aicināti aplūkot skeiteru trikus. Tusiņā iekš Tals Tirg darbosies radio SWH jauno izpildītāju un grupu Priekšnams skatuve, kā arī iespēja, iepriekš piesakoties, piedalīties īpašajos restorāna seansos.

Saulrieta mūziku aicinām baudīt Pilsētas laukumā kopā ar šarmanto Ievu Kerēvicu un Mirage Jazz Orchestra, izpildītāju Ditu Belicku un noslēgumā arī indīroka grupu Carnival Youth. Pēc koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties Nakts burziņā ar grupu Cits kvartāls un DJ Robertu Lejasmeijeru, un vakara kulminācijā izbaudīt muzikālu strūklaku izrādi Gaismu spēles Talsu ezerā.

Svētdien, 1. jūlijā, ar devīzi «Veselā miesā vesels gars» sporta aktivitāšu cienītājus aicinām iesaistīties vēl citās sporta norisēs – makšķerēšanas sacensībās Plunkšķis ausmā, orientēšanās piedzīvojumā Vai pazīsti Talsus? un Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā. Svētku noslēgums Talsu tirgū ar vēlo branču.

Plašāka informācija par pasākuma programmu pieejama šeit.

Mazie Ungurmuižas operas svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pulksten 19.00 Mazie Ungurmuižas operas svētki, kuru programmā tiks atskaņota latviešu komponistu E.Dārziņa, J.Mediņa, A.Kalniņa. J.Kalniņa, A.Žilinska, R.Paula, I.Kalniņa, J.Lūsēna un Z.Liepiņa opermūzika un dziesmas.

Pirms koncerta, pulksten 17.00, izstādes Šonakt atkal manā pilī… atklāšana. Gleznotājas – Alise Mediņa, Līva Pakalne, Anna Baklāne, Kristīne Kvitka, Jana Nesteroviča, Laima Bikše, Gita Šmite, Zane Lūse, Elizabete Melbārzde, Ilvita Didrihsone, Liene Liepiņa, Ilze Laizāne, Agate Apkalne un Gita Ose.

Koncertā piedalās LNOB klavieru trio.

Solisti – Laura Teivāne, (soprāns)Dana Bramane (soprāns), Ilona Bagele (mecossoprāns), Evita Zālīte (soprāns), Raimonds Bramanis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons), Krišjānis Norvelis (bass)

Biļetes 15,00 eiro (10 eiro – studentiem, senioriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem, uzrādot apliecību pie ieejas) Biļešu paradīzes kasēs un pirms koncerta Ungurmuižā.

SVĒTDIEN, 1.jūlijā

Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā ik reizi, Dziesmu un Deju svētku nedēļa sāksies ar svētku dalībnieku gājienu. Krāšņais dalībnieku gājiens no Brīvības pieminekļa dosies pa Brīvības ielu un šoreiz noslēgsies īpašā, tikai dalībniekiem iekārtotā svētku kvartālā – Skonto stadionā.

Svētku gājiena maršruts šeit.
Svētku gājiena secība šeit.

Pilna svētku nedēļas programma pieejama šeit.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri