bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Dziesmu svētku gājiens, sarunas Lampā un maģiskās laivas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi – sākot ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku gājienu un sarunu festivālu Lampa un beidzot ar maģisku laivu braucienu un pilsētas svētkiem Talsos. Ikviens ir aicināts ielūkotie Maršrutā un izvēlēties sev tīkamāko veidu, kā pavadīt brīvdienas!

PIEKTDIEN, 29.jūnijā

Sarunu festivāls Lampa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sarunu festivāls Lampa šī gada 29.–30. jūnijā jau ceturto reizi izgaismos Cēsu pils parku, turklāt ar katru gadu pulcējot arvien vairāk apmeklētāju. Sarunu festivāls Lampa ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē, tā pasākuma organizatori.

Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Plašāka pasākuma programma pieejama šeit.

Maģiskās laivas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdienas vakarā ir «maģiska» iespēja doties naksnīgā laivu braucienā pa Rīgas ūdensceļiem!

Lai pieteiktos, ir:
1. jāaizpilda pieteikšanās forma;
2. jāapmaksā dalības maksa: 20 eiro par personu

Maģiskā vakara sākums: Balasta dambis 1, Rīga

SESTDIEN, 30.jūnijā

Koru konkursa fināls Dziesmu kari

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionāli Dziesmu un Deju svētku nedēļa sākas ar dalībnieku gājienu, bet vēl pirms tam norisinās Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. Dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija. 

Tradicionāli Dziesmu karu rezultāti tiek paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas.

Dziesmu karu programma pieejama šeit.

Talsu pilsētas svētki 2018 Vasaras vidus svinēšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdienas rītu, 30.jūniju, iesāksim ar nebijušu modināšanu Talsu pilsētā Rīta stundai zelts mutē. Talsu pilsētas promenādē dižosies Talsu puses uzņēmēji, bet amatnieku tirgū katrs varēs atrast sev ko noderīgu un kārotu, savukārt programmā Saules staru mirdzumā Pilsētas laukumā uzmirdzēs mūsu puses talantīgākie dziedātāji un dejotāji, un īpašie viesi – Kašers, Jūtuberi un grupa Olas.

Mazākie svētku dalībnieki tiek aicināti apmeklēt Saules zaķu rotaļas pie Talsu sporta nama, lai piedalītos dažādās aktivitātēs, radošās darbnīcās, kā arī izmēģinātu Talsu novada Sporta skolas sporta veidus. Sporta mīļotāji varēs līdzi just vai piedalīties skrējienā Izskrien simts un strītbola sacensībās, savukārt Sauleskalna estrādē vērot Latvijas spēkavīru čempionātu. Pie Ezeru laukuma sausu laikapstākļu gadījumā visas dienas garumā interesenti aicināti aplūkot skeiteru trikus. Tusiņā iekš Tals Tirg darbosies radio SWH jauno izpildītāju un grupu Priekšnams skatuve, kā arī iespēja, iepriekš piesakoties, piedalīties īpašajos restorāna seansos.

Saulrieta mūziku aicinām baudīt Pilsētas laukumā kopā ar šarmanto Ievu Kerēvicu un Mirage Jazz Orchestra, izpildītāju Ditu Belicku un noslēgumā arī indīroka grupu Carnival Youth. Pēc koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties Nakts burziņā ar grupu Cits kvartāls un DJ Robertu Lejasmeijeru, un vakara kulminācijā izbaudīt muzikālu strūklaku izrādi Gaismu spēles Talsu ezerā.

Svētdien, 1. jūlijā, ar devīzi «Veselā miesā vesels gars» sporta aktivitāšu cienītājus aicinām iesaistīties vēl citās sporta norisēs – makšķerēšanas sacensībās Plunkšķis ausmā, orientēšanās piedzīvojumā Vai pazīsti Talsus? un Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā. Svētku noslēgums Talsu tirgū ar vēlo branču.

Plašāka informācija par pasākuma programmu pieejama šeit.

Mazie Ungurmuižas operas svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pulksten 19.00 Mazie Ungurmuižas operas svētki, kuru programmā tiks atskaņota latviešu komponistu E.Dārziņa, J.Mediņa, A.Kalniņa. J.Kalniņa, A.Žilinska, R.Paula, I.Kalniņa, J.Lūsēna un Z.Liepiņa opermūzika un dziesmas.

Pirms koncerta, pulksten 17.00, izstādes Šonakt atkal manā pilī… atklāšana. Gleznotājas – Alise Mediņa, Līva Pakalne, Anna Baklāne, Kristīne Kvitka, Jana Nesteroviča, Laima Bikše, Gita Šmite, Zane Lūse, Elizabete Melbārzde, Ilvita Didrihsone, Liene Liepiņa, Ilze Laizāne, Agate Apkalne un Gita Ose.

Koncertā piedalās LNOB klavieru trio.

Solisti – Laura Teivāne, (soprāns)Dana Bramane (soprāns), Ilona Bagele (mecossoprāns), Evita Zālīte (soprāns), Raimonds Bramanis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons), Krišjānis Norvelis (bass)

Biļetes 15,00 eiro (10 eiro – studentiem, senioriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem, uzrādot apliecību pie ieejas) Biļešu paradīzes kasēs un pirms koncerta Ungurmuižā.

SVĒTDIEN, 1.jūlijā

Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā ik reizi, Dziesmu un Deju svētku nedēļa sāksies ar svētku dalībnieku gājienu. Krāšņais dalībnieku gājiens no Brīvības pieminekļa dosies pa Brīvības ielu un šoreiz noslēgsies īpašā, tikai dalībniekiem iekārtotā svētku kvartālā – Skonto stadionā.

Svētku gājiena maršruts šeit.
Svētku gājiena secība šeit.

Pilna svētku nedēļas programma pieejama šeit.


Pievienot komentāru

Rinkēvičs: Eiropadomes sarunu iznākums Brexit jautājumā nav pārsteigums

Tas, ka sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem Eiropadomē nav panākts pietiekams progress, nav pārsteigums, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

VID vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas

Valsts ieņēmumu dienests vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas un nepalielina vai tikai daļēji palielina atmaksājamo summu par nodokļu maksātājam pienākošās nokavējuma naudas apmēru, teikts Valsts kontroles revīzijā par 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

ES un Lielbritānija vienojas pagaidām nevienoties, strupceļš paliek

Eiropas Savienība galotņu sanāksmē nolēmusi, ka britu izstāšanās sarunās nav paveikts pietiekami, lai novembrī rīkotu ārkārtas samitu, kur spriest par atbalstu ES un Lielbritānijas vienošanās pamata principiem. Londona tikmēr piedāvājusi apsvērt ideju par garāku izstāšanās pārejas periodu.

KIB: Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties

Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties, attiecīgi pieaug arī kavēto maksājumu skaits.

CSP: Jaundzimušo skaits turpina kristies

Reģistrēto jaundzimušo skaits šī gada pirmajos deviņos mēnešos – 14 680 bērni – ir par 1 267 mazuļiem jeb 8% mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.  

Konceptuāli lemj Jēkaba laukumu pārdēvēt par Neatkarības laukumu

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvēt par Neatkarības laukumu, pastāstīja Saeimas Preses  dienestā.

Nav iespējams kvalitatīvi sekot līdzi Simtgades pasākumu finansējuma izlietojumam, tā Valsts kontrole

Saglabājas vairāki trūkumi un riski, kas liedz kvalitatīvi sekot līdzi kopējam finansējuma izlietojumam valsts Simtgades pasākumiem, norādīts Valsts kontroles revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

NBS piegādāti ASV militārie taktiskie transportlīdzekļi

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2.

Saeima konceptuāli atbalsta nekustamā īpašuma nodošanu Latvijas Mazpulkiem

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru valstij piederošo nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 24/26 un Ezermalas ielā 28 plānots bez atlīdzības nodot biedrībai Latvijas Mazpulki.

Paredz, ka Kontroles dienests turpmāk būs Ministru kabineta pārraudzībā

Saeimas deputāti ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Vēlas, lai OCTA līgums stājas spēkā ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc apdrošināšanas līguma noslēgšanas

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.

Saeima konceptuāli atbalsta jaunu Ieroču aprites likumu

Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja jauna Ieroču aprites likuma projektu. Tas paredz noteikt jaunu ieroču un munīcijas klasifikāciju un nodrošināt Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normu savstarpēju saskaņotību ieroču aprites jomā.

Ugunsdzēsēji glābēji aizvada mierīgu diennakti

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestssaņēma 34 izsaukumus, no kuriem 11 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Rosina pilnveidot amatu savienošanas kārtību valsts amatpersonām

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti trešdien, 17.oktobrī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas paredz pārskatīt atsevišķus likumā patlaban noteiktos valsts amatpersonas amata ierobežojumus.

28.oktobrī pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ

28.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks svētdien, 28.oktobrī, plkst.04.00 , pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ. Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks nākamā gada 31.martā.

Neviena partija nav piekritusi JKP piedāvātajam valdības modelim

Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav piekritusi Jaunās konservatīvās partijas piedāvātajam valdības modelim.

Pasaules akciju biržās cenas krīt

Pasaules biržās trešdien, 17.oktobrī, samazinājās cenas, turpinot valdīt bažām par ASV procentlikmju paaugstināšanu un progresa trūkumu sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Sprādziens Krimas koledžā; viens no vainīgajiem – skolas audzēknis

Krievijas anektētās Krimas pussalas Kerčas pilsētā politehniskajā koledžā noticis bumbas sprādziens, kurā bojā gājuši astoņpadsmit cilvēku, bet aptuveni 50 ievainoti.

NATO investēs datorsistēmu aizsardzībā, veidojot kiberoperāciju centru

Militārā alianse NATO iecerējusi līdz 2023.gadam izveidot štābu kiberaizsardzībai, lai varētu atvairīt un vajadzības gadījumā arī veikt kiberuzbrukumus.

Brexit efekts: Pieaug eiropiešu, tai skaitā latviešu atbalsts Eiropas Savienībai

Savas valsts dalību Eiropas Savienībā kā «labu lietu» vērtē arvien vairāk ES iedzīvotāju – 62%, kas ir augstākais rādītājs pēdējo 25 gadu laikā. Latvijā tā uzskata 56% iedzīvotāju, liecina jaunākie Eiropas Parlamenta Eirobarometra dati. 

Attīstībai/Par! un Jaunā Vienotība iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, stāsta partijas

Attīstībai/Par! un Jaunās Vienotības otrā klātienes tikšanās iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi. Abu politisko spēku daudzi ieskicētie darbi ir ļoti līdzīgi, pauda Daniels Pavļuts.

Vēl neatbalsta likumprojektu par iespēju vienoties par mazāku virsstundu samaksu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vēl trešajā lasījumā neatbalstīja grozījumus Darba likumā, kuri paredz par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.

Ar likuma grozījumiem plāno stiprināt tiesu varas neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz mazināt izpildvaras ietekmi uz tiesnešu karjeras jautājumiem un stiprināt Tieslietu padomes lomu.

Plāno noteikt gadījumus, kad pārtiku varēs izplatīt arī pēc derīguma termiņa beigām

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 17.oktobrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā. Tie Ministru kabinetam paredz uzdevumu noteikt, kādos gadījumos pārtiku varēs izplatīt arī pēc derīguma termiņa beigām.