Maršruts nedēļas nogalei: Lieldienu lustīga svinēšana visā Latvijā

Lielajā piektdienā piektdien, 14.aprīlī, Vecrīgā vienpadsmito reizi notiks ekumeniskais Krusta ceļš, vēsta pasākuma koordinatore.

Tas ik gadu vieno ap 2 000 dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, atšķirīgu sociālo pieredžu un tautību cilvēkus.

Šajā reizē Krusta ceļā par savu satikšanos ar Jēzu Kristu, par to, kā Dievs ir pārveidojis viņu dzīves, dalīsies mūziķi Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Ieva Akuratere, operdziedātāja Evita Zālīte, hokejists Artūrs Irbe, žurnālisti Arta Lāce un Otto Ozols, stāsta pasākuma organizatori.

Garīgās pārdomas vadīs arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Edgars Mažis, mācītājs Krists Kalniņš, mācītājs Valdis Baltruks, Centrālā cietuma kapelāns Mārtiņš Krūklis. Krusta ceļa saturu veido režisore Rēzija Kalniņa un krusta ceļa koordinatore Gunta Ziemele.

Ekumeniskais krusta ceļš sāksies pulksten 12.00 laukumā starp Svētā Jēkaba katedrāli un Saeimu, bet noslēgsies Doma laukumā. Kopējais maršruts iekļaus šādas apstāšanās vietas – Svētā Jēkaba katedrāle, Jēkaba laukums, Pils laukums, Rātslaukums, laukums pie Svētā Pētera baznīcas, laukums pie Brīvības pieminekļa, Bastejkalns un Doma laukums.

Savukārt Jelgavas pilsēta Pirmajās Lieldienās, 16.aprīlī, aicina Jelgavas pils parkā pulksten 11.00 uz tradicionālo Lieldienu pastaigu, kur ikviens apmeklētājs varēs izšūpoties un iesaistīties olu krāsošanā, meklēšanā un ripināšanā, kā arī pārbaudīt veiklību dažādās pavasara spēlēs, sola pasākuma organizatori.

Apmeklētājus priecēs arī Lieldienu zaķis un mazie poniji, Lieldienu mazais tirdziņš ar kārumiem, prieciņiem un nieciņiem un vizināšanās ar Reinas zirgiem. Jelgavas pils pagalmā pulksten 12.00 Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveiks mazos jelgavniekus. Pasākumu papildinās folkloras kopas Dimzēns un Jelgavas deju kolektīvu priekšnesumi. Ieeja pasākumā, ņemot līdzi krāsotas olas.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jāatzīmē, ka Rīgā apmeklētāji aicināti laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā uz kārtīgu izšūpošanos. Jau septīto gadu svētku svinētājus priecēs lielas, no koka darinātas šūpoles, kas dos iespēju sagaidīt Lieldienas, ievērojot senas latviešu tradīcijas, par pasākumu nedaudz atklāj rīkotāji.

Jautrās Lieldienu šūpoles piemērotas un ērti lietojamas ikvienam – kā lieliem, tā maziem. Jautrā šūpošanās norisināsies visas dienas garumā no pulksten 10.00 līdz 19.00.

Lieldienu svinētāji aicināti svētkus svinēt arī Tukuma pusē. Svētdien, 16.aprīlī, no pulksten 12.00 līdz 15.00 Lieldienas svinēt aicina Brīvības laukumā Tukumā, kur jau visu šo nedēļu atrodams Lieldienu namiņš, kurā mitinās īsti Lieldienu zaķi.

Svētdien apmeklētājus priecēs mūzika un rotaļas. Savukārt pulksten 13.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā Bērnu un jauniešu teātra Knifiņš aicinās uz bezmaksas izrādi Visām pelēm garšo siers.

Pārsteigumus varēs sagaidīt arī Jaunpilī, kur Lieldienu pasākuma programmā jestras izdarības pils parkā – olu krāsošana, iespēja darboties radošajās darbnīcās un orientēties parkā, saka organizatori.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No pulksten 14.00 līdz 17.00 būs atvērts arī Zīmes centrs, kur ikviens interesents varēs izgatavot savu vai savas ģimenes latvisko rakstu zīmi, par pasākumu vēsta pasākuma rīkotāji.

Jāpiebilst, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību gan svinot svētkus iekštelpās, gan atpūšoties brīvā dabā.

Arī ziņu portāls BNN mūsu lasītājiem novēl krāsainus, prieka un fantastisku mirkļu pilnus svētkus!

Ref: 225.000.103.621

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas