bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 18.08.2019 | Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Maģisko sajūtu nakts, Latvijas filmu maratons un Baltā galdauta svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā gaidāmas garas brīvdienas, tad arī visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas ļaus kvalitatīvi pavadīt maija sākuma nedēļas nogali. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētkos, 4.maijā, visā Latvijā norisināsies par nu jau tradīciju kļuvušie Baltā galdauta svētki. Tāpat 4.maijā Jēkabpilī notiks Bruņoto spēku diena, kurā varēs vērot armijas tehnikas parādi un Gaisa spēku paraugdemonstrējumus. Bet vakarpusē ikviens ir aicināts doties uz Valmieras Sajūtu parku, kur varēs tvert maģiskas sajūtas. Savukārt svētdien, 5.maijā, ir iespēja tvert gan saullēktu, gan saulrietu, dodoties laivu braucienā pa Lielo Ķemeru tīreli. Ko vēl darīt šajā nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies tīkamāko pasākumu.

 

PIEKTDIEN, 3.maijā

 

Cēsīs: Restaurācijas darbnīca

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 3.maijā, un sestdien, 4.maijā, būs iespēja apmeklēt biedrības Cēsu mantojums koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova, Ievas Zilbertes un Edgara Raituma vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu izmantošanā. Koka dienu restaurācijas darbnīca visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas.

Vairāk informācijas šeit.

SESTDIEN, 4.maijā

 

Visā Latvijā: Baltā galdauta svētki

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

1990.gada 4.maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922.gada 15.februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti. Tāpat kā valsts dibināšana, arī šis bija drosmīgs solis, radot jaunu varoņu paaudzi.

Latvijai ir simt gadu. Simt drosmes, izturības un varonības pilnu gadu, kas veidojuši brīvu Latviju. Mūsu varonībai ir bijis spītības gars un lepnuma aura, raksta Latvijas valsts simtgades birojs.

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados. Šogad īpaši aicinām godināt mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi.

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju īpaši apzināties savas un mūsu valsts brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un pilsētā, kā arī izmantot iespēju apmeklēt kādu no Brīvības mēneša norisēm. Vairāk informācijas lv100.lv/briviba.

Rīgā: Koncerts Dziesmotā rezolūcija

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku programmas ietvaros 4.maija vakarā Brīvības laukumā notiks svētku koncerts Dziesmotā rezolūcija, kurā kopā ar Latvijas festivāla orķestri uzstāsies pazīstami dziesminieki un mūziķi, kuru daiļradē noteicošā loma ir dziesmu tekstiem un saturam.

Koncertā uzstāsies Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Sniedze Prauliņa, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Edgars Šubrovskis, Siensliens, Māris Šverns.

Koncerta sākums Brīvības laukumā 4.maijā plkst. 20.00.

 

Jēkabpilī: Bruņoto spēku diena

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šogad 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Jēkabpilī. Pasākumi Jēkabpilī sāksies plkst. 9.00 ar Dievkalpojumu Jēkabpils Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Parādē būs vērojamas Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubiču sistēmas. Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Kanādas bruņoto spēku bruņutransportieri LAV6, kā arī Itālijas, Spānijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku helikopteri. No plkst. 15.00 līdz 15.50 lidojumam labvēlīgos laikapstākļos virs Daugavas būs vērojami aviācijas paraugdemonstrējumi.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

 

Rīgā: 4.maija Latvijas filmu maratona pirmizrādes

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionālajā 4.maija Latvijas filmu maratonā, ko Nacionālais Kino centrs jau 15 gadus rīko Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, kinoteātrī Splendid Palace, šogad bezmaksas seansos paredzētas četru dokumentālo filmu pirmizrādes, viena no tām ir Lietuvas Simtgades filma, kas tapusi kā kopražojums ar Latviju.

Nacionālais Kino centrs atgādina, ka 4.maija Latvijas filmu maratons šogad kinoteātrī Splendid Palace sākas 10.30, programmā arī dažas Simtgades filmas, citas jaunas filmas un trīs seansi bērniem, plašāk par visu šeit.

Ieeja bez maksas.

 

Valmierā: Maģisko sajūtu nakts 2019

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valmierā vasaras sezona tiks atklāta 4.maijā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, kur ceturto gadu norisināsies pasākums Maģisko sajūtu nakts. Ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja trīs stundu garumā baudīt skaņu, krāsu, gaismu un garšu simfoniju.

Apmeklētāji, pastaigājoties vakara krēslā, varēs saklausīt muzikantus kokos, doties uz maģisko vietu – Aizspoguliju, brīvdabas koncerta vietām un brīvdabas teātri, vērot sapņu burātājus, meža būtnes, gaismu, krāsu un uguns saspēles maģisko burvību, vēsta Vidzemes Olimpiskais centrs.

Uz tikšanos 4.maijā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā!

Biļetes iepriekšpārdošanā šeit un Vidzemes Olimpiskā centra kasēs. Ieeja pasākumā no plkst. 20.30. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot), kā arī personām ar invaliditāti ieeja bez maksas.

 

Jūrmalā: Drone MeetUP #3 – tusiņš lidotājiem!

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu pēc kārtas kopā sanāksim tie, kurus aizrauj droni, lidošana, filmēšana un fotografēšana no gaisa.

Šoreiz tepat pie Jūrmalas – WaterSki Wakeboard parkā no plkst. 12.00.

Pasākumā būs iespēja: palidot, apskatīt visdažādākos dronus, parunāties ar domubiedriem, izmēģināt veiklību vadot dronu, uztaisīt foršas bildes no drona, pacept šašliku vai ko citu, un izbaudīt silto pavasara dienu citādi.

Laipni gaidīts jebkurš, kuram ir drons un aizrauj lidošana, fotografēšana un filmēšana no gaisa.

Vairāk informācijas šeit.

 

Laivu braucieni Ķemeru tīrelī

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ķemeru Nacionālā parka ceļotāju dienā, 5.maijā, notiks veseli trīs laivu braucieni Lielajā Ķemeru tīrelī – 4.30 saullēkts, pa dienu plkst. 12.00 un saulrieta laivu brauciens plkst. 18.30.

Pieteikšanās un info par pasākumu šeit.

Saullēkts un saulriets piedāvā labu gaismu skaistām bildēm. Vakara brauciena sākumā varēs vērot arī pirmos pavasara ziedus purvā.

Tikšanās vieta ir šeit.

Laivu braucienu laiki ir apskatāmi šajā vietnē.

Dalības maksa ar laivas nomu rīta un vakara braucienā ir 30 eiro par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.

 

PIRMDIEN, 6.maijā

 

Rēzeknē: Zalta kristeņš. Muzikāla vakarēšana ar Jāni Streiču

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Muzikālā vakarēšana, kurā Jānis Streičs un aktieri Jānis Paukštello, Viktorija Streiča-Jakstiene, Jānis Paukštello, Sarmīte Rubule, Karīna Lučiņina, kā arī mūziķis Ēriks Zeps un grupa Rikši kopā ar skatītājiem Latgales vēstniecībā Gors no plkst. 17.00 līdz 18.30 lasīs un izdziedās Jāņa Klīdzēja stāstu Zalta kristeņš.

6.maija vakars būs vakarēšana kā kinorežisora bērnībā, kad ziemas vakaros sanāca kaimiņienes, lai, darinot līdzpaņemtos rokdarbus, varētu klausīties, ko Streiču Jānītis tām lasīja priekšā. “Jau kopš bērnības man mīļš bijis rakstnieks Jānis Klīdzējs, un šī stāsta galvenā varoņa Benedikta prototips ir paņemts iz dzīves – kad Klīdzējs bija pusaudzis, viņam bija «lielais draugs», ar kuru viņš labi sapratās – nebēdnieks, ermoņiku spēlmanis, jokdaris, alus dzērājs, linu kulstītājs, grāvju racējs, bet pāri visam – Dieva dots muzikants. No šī stāsta arī radās brīnišķīgā dziesma Brūnacīte, kas pēc šī darba izlasīšanas radio pārraidēs vēl pirms 2.pasaules kara tautā kļuva iemīļota. Mēs lasīsim šo stāstu gabaliņu pa gabaliņam, pa vidu dziedāsim, un mums līdzi dziedās pasākuma apmeklētāji,» par pasākuma norisi stāsta režisors Jānis Streičs. Atceroties bērnības vakarēšanas, Streičs atzīst, ka mūsdienās gan neviens neņem līdzi rokdarbus, toties kopīga dziedāšana joprojām ir realitāte, ko varēs piedzīvot arī vakarēšanā Latgales vēstniecībā Gors.

Biļetes var iegādāties šeit.


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->