bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Maģisko sajūtu nakts, Latvijas filmu maratons un Baltā galdauta svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā gaidāmas garas brīvdienas, tad arī visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas ļaus kvalitatīvi pavadīt maija sākuma nedēļas nogali. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētkos, 4.maijā, visā Latvijā norisināsies par nu jau tradīciju kļuvušie Baltā galdauta svētki. Tāpat 4.maijā Jēkabpilī notiks Bruņoto spēku diena, kurā varēs vērot armijas tehnikas parādi un Gaisa spēku paraugdemonstrējumus. Bet vakarpusē ikviens ir aicināts doties uz Valmieras Sajūtu parku, kur varēs tvert maģiskas sajūtas. Savukārt svētdien, 5.maijā, ir iespēja tvert gan saullēktu, gan saulrietu, dodoties laivu braucienā pa Lielo Ķemeru tīreli. Ko vēl darīt šajā nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies tīkamāko pasākumu.

 

PIEKTDIEN, 3.maijā

 

Cēsīs: Restaurācijas darbnīca

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 3.maijā, un sestdien, 4.maijā, būs iespēja apmeklēt biedrības Cēsu mantojums koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova, Ievas Zilbertes un Edgara Raituma vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu izmantošanā. Koka dienu restaurācijas darbnīca visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas.

Vairāk informācijas šeit.

SESTDIEN, 4.maijā

 

Visā Latvijā: Baltā galdauta svētki

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

1990.gada 4.maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922.gada 15.februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti. Tāpat kā valsts dibināšana, arī šis bija drosmīgs solis, radot jaunu varoņu paaudzi.

Latvijai ir simt gadu. Simt drosmes, izturības un varonības pilnu gadu, kas veidojuši brīvu Latviju. Mūsu varonībai ir bijis spītības gars un lepnuma aura, raksta Latvijas valsts simtgades birojs.

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados. Šogad īpaši aicinām godināt mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi.

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju īpaši apzināties savas un mūsu valsts brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un pilsētā, kā arī izmantot iespēju apmeklēt kādu no Brīvības mēneša norisēm. Vairāk informācijas lv100.lv/briviba.

Rīgā: Koncerts Dziesmotā rezolūcija

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku programmas ietvaros 4.maija vakarā Brīvības laukumā notiks svētku koncerts Dziesmotā rezolūcija, kurā kopā ar Latvijas festivāla orķestri uzstāsies pazīstami dziesminieki un mūziķi, kuru daiļradē noteicošā loma ir dziesmu tekstiem un saturam.

Koncertā uzstāsies Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Sniedze Prauliņa, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Edgars Šubrovskis, Siensliens, Māris Šverns.

Koncerta sākums Brīvības laukumā 4.maijā plkst. 20.00.

 

Jēkabpilī: Bruņoto spēku diena

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šogad 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Jēkabpilī. Pasākumi Jēkabpilī sāksies plkst. 9.00 ar Dievkalpojumu Jēkabpils Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Parādē būs vērojamas Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubiču sistēmas. Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Kanādas bruņoto spēku bruņutransportieri LAV6, kā arī Itālijas, Spānijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku helikopteri. No plkst. 15.00 līdz 15.50 lidojumam labvēlīgos laikapstākļos virs Daugavas būs vērojami aviācijas paraugdemonstrējumi.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

 

Rīgā: 4.maija Latvijas filmu maratona pirmizrādes

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionālajā 4.maija Latvijas filmu maratonā, ko Nacionālais Kino centrs jau 15 gadus rīko Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, kinoteātrī Splendid Palace, šogad bezmaksas seansos paredzētas četru dokumentālo filmu pirmizrādes, viena no tām ir Lietuvas Simtgades filma, kas tapusi kā kopražojums ar Latviju.

Nacionālais Kino centrs atgādina, ka 4.maija Latvijas filmu maratons šogad kinoteātrī Splendid Palace sākas 10.30, programmā arī dažas Simtgades filmas, citas jaunas filmas un trīs seansi bērniem, plašāk par visu šeit.

Ieeja bez maksas.

 

Valmierā: Maģisko sajūtu nakts 2019

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valmierā vasaras sezona tiks atklāta 4.maijā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, kur ceturto gadu norisināsies pasākums Maģisko sajūtu nakts. Ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja trīs stundu garumā baudīt skaņu, krāsu, gaismu un garšu simfoniju.

Apmeklētāji, pastaigājoties vakara krēslā, varēs saklausīt muzikantus kokos, doties uz maģisko vietu – Aizspoguliju, brīvdabas koncerta vietām un brīvdabas teātri, vērot sapņu burātājus, meža būtnes, gaismu, krāsu un uguns saspēles maģisko burvību, vēsta Vidzemes Olimpiskais centrs.

Uz tikšanos 4.maijā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā!

Biļetes iepriekšpārdošanā šeit un Vidzemes Olimpiskā centra kasēs. Ieeja pasākumā no plkst. 20.30. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot), kā arī personām ar invaliditāti ieeja bez maksas.

 

Jūrmalā: Drone MeetUP #3 – tusiņš lidotājiem!

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu pēc kārtas kopā sanāksim tie, kurus aizrauj droni, lidošana, filmēšana un fotografēšana no gaisa.

Šoreiz tepat pie Jūrmalas – WaterSki Wakeboard parkā no plkst. 12.00.

Pasākumā būs iespēja: palidot, apskatīt visdažādākos dronus, parunāties ar domubiedriem, izmēģināt veiklību vadot dronu, uztaisīt foršas bildes no drona, pacept šašliku vai ko citu, un izbaudīt silto pavasara dienu citādi.

Laipni gaidīts jebkurš, kuram ir drons un aizrauj lidošana, fotografēšana un filmēšana no gaisa.

Vairāk informācijas šeit.

 

Laivu braucieni Ķemeru tīrelī

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ķemeru Nacionālā parka ceļotāju dienā, 5.maijā, notiks veseli trīs laivu braucieni Lielajā Ķemeru tīrelī – 4.30 saullēkts, pa dienu plkst. 12.00 un saulrieta laivu brauciens plkst. 18.30.

Pieteikšanās un info par pasākumu šeit.

Saullēkts un saulriets piedāvā labu gaismu skaistām bildēm. Vakara brauciena sākumā varēs vērot arī pirmos pavasara ziedus purvā.

Tikšanās vieta ir šeit.

Laivu braucienu laiki ir apskatāmi šajā vietnē.

Dalības maksa ar laivas nomu rīta un vakara braucienā ir 30 eiro par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.

 

PIRMDIEN, 6.maijā

 

Rēzeknē: Zalta kristeņš. Muzikāla vakarēšana ar Jāni Streiču

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Muzikālā vakarēšana, kurā Jānis Streičs un aktieri Jānis Paukštello, Viktorija Streiča-Jakstiene, Jānis Paukštello, Sarmīte Rubule, Karīna Lučiņina, kā arī mūziķis Ēriks Zeps un grupa Rikši kopā ar skatītājiem Latgales vēstniecībā Gors no plkst. 17.00 līdz 18.30 lasīs un izdziedās Jāņa Klīdzēja stāstu Zalta kristeņš.

6.maija vakars būs vakarēšana kā kinorežisora bērnībā, kad ziemas vakaros sanāca kaimiņienes, lai, darinot līdzpaņemtos rokdarbus, varētu klausīties, ko Streiču Jānītis tām lasīja priekšā. “Jau kopš bērnības man mīļš bijis rakstnieks Jānis Klīdzējs, un šī stāsta galvenā varoņa Benedikta prototips ir paņemts iz dzīves – kad Klīdzējs bija pusaudzis, viņam bija «lielais draugs», ar kuru viņš labi sapratās – nebēdnieks, ermoņiku spēlmanis, jokdaris, alus dzērājs, linu kulstītājs, grāvju racējs, bet pāri visam – Dieva dots muzikants. No šī stāsta arī radās brīnišķīgā dziesma Brūnacīte, kas pēc šī darba izlasīšanas radio pārraidēs vēl pirms 2.pasaules kara tautā kļuva iemīļota. Mēs lasīsim šo stāstu gabaliņu pa gabaliņam, pa vidu dziedāsim, un mums līdzi dziedās pasākuma apmeklētāji,» par pasākuma norisi stāsta režisors Jānis Streičs. Atceroties bērnības vakarēšanas, Streičs atzīst, ka mūsdienās gan neviens neņem līdzi rokdarbus, toties kopīga dziedāšana joprojām ir realitāte, ko varēs piedzīvot arī vakarēšanā Latgales vēstniecībā Gors.

Biļetes var iegādāties šeit.


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.