bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 24.02.2019 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Mazie Dziesmusvētki, Zemlika un eklēru darbnīca

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Nedēļas nogale tuvojas straujiem soļiem, tāpēc aicinām ielūkoties Maršrutā, lai brīvdienas tiktu pavadītas pēc iespējas kvalitatīvāk. Piektdienu var pavadīt Brain Games rīkotā spēļu vakarā, kas norisināsies Vecrīgā. Uz vietas būs spēļu profesionāļi, kuri iemācīs arī jaunas galda spēles. Tikmēr Daugavpilī piektdien norisināsies mazie Dziesmusvētki, kuros sadziedāsies vairāki kori. Rēzeknes Ausmeņa kebabs piektdienā aicina uz Pērļu Zvejnieku priekšnesumu. Savukārt sestdien populārās mūzikas cienītājiem Arēnā Rīga uzstāsies grupa The Sound Poets. Plašāku un daudzveidīgāku mūzikas programmu nogalē piedāvās festivāls Zemlika. Mazākajā Latvijas pilsētā Durbē divu dienu garumā varēs baudīt kā ģitārmūziku, mūsdienu akadēmisko mūziku, tā tautas jeb folk mūziku un elektronisko deju mūziku.

PIEKTDIEN, 19.oktobrī

Brain Games spēļu vakars

Kā jau ierasts, būs iespēja spēlēt dažādas spēles – gan vieglāk izspēlējamas ballīšu spēles, gan arī grūtākas stratēģijas spēles, kas aizņem vairāk laika. Ko noteikti gribēsi izspēlēt šajā vakarā? 

«Droši vari ņemt līdzi uzkodas un kaut ko dzeramu (bezalkoholisku), kā arī neaizmirsti uzaicināt draugus! Nāc arī tad, ja nezini spēļu noteikumus. Mēs tev iemācīsim!» aicina organizatori.

IERAŠANĀS – no plkst. 18:00, pasākuma beigas – ap pusnakti.
NORISES VIETA: Jauniešu centrs, Vecrīga, Mārstaļu iela 10 (ieeja no pagalma Alksnāju ielā 3);
IEEJA: bezmaksas.

Daugavpils mazie Dziesmusvētki

Daugavpils mazie Dziesmusvētki norisināsies Vienības nama koncertzālē, piedaloties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekiem.

Mazajos Dziesmusvētkos piedalīsies: jauktais koris DAUGAVA, sieviešu koris RŪTA, vīru koris FORTE, SBDMV pūtēju orķestris, SBDMV kamerorķestris

Ieeja brīva

Pērļu Zvejnieki

Muzikālā apvienība Pērļu Zvejnieki ir nobriedusi prezentēt publikai dzīvā koncertā savu daiļradi! «Kopš vasaras mūsu sastāvu ir papildinājis arī trešais cīņu biedrs – der Ekstravagante Jazz Muziker – Svens,» ar prikeu stāsta Pērļu Zvejnieki.

Laipni lūgti ir visi, un it sevišķi tie, kuriem ir pastiprināta interese par entomoloğiju, bioloğiju un citām nopietnām štellēm, kā arī visi, kuriem garšo kebabs! Uz tikšanos piektdien, pulksten 21.00 Rēzeknes Ausmeņa kebabā!

https://soundcloud.com/k-rlis-tols/mans-milais

SESTDIEN, 20.oktobrī

The Sound Poets / Arēna Rīga

Koncerts Arēnā Rīga būs ambiciozākais projekts grupas pastāvēšanas vēsturē, kas, sadarbībā ar izcilākajiem scenogrāfijas un skatuves māksliniekiem, paredz kļūt par koncerta apmeklētājiem vēl neredzētu audiālu un vizuālu baudījumu. Sestdien, 20.ktobrī no pulksten 20.00 līdz 23.00 gaidīts ikviens!

«Grasāmies apvienot šķietami neapvienojamo – uz vienu lielisku oktobra vakaru padarīsim Arēna Rīga par intīmu satikšanās vietu tūkstošiem mūsu tuvāko draugu,» stāsta Jānis Aišpurs.

Biļetes: šeit.

Festivāls ZEMLIKA 2018

19. un 20.oktobrī Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies astotais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls ZEMLIKA. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad festivāla Zemlika norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla galvenā sadaļa – mūzika, jau ierasti izpaudīsies 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertos divu dienu laikā. No ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folk mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Festivāla viesi: Better Person (Polija), Cätlin Mägi (Igaunija), Father Murphy (Itālija), Gosheven (Ungārija)  un daudzi citi no daudzām citām valstīm.

◊ 20/10 no plkst. 10:00 tirgus baznīcas laukumā (Skolas iela 1)
◊ Tauras Kensminas un Rafal Piesliak izstādes sadarbībā ar Viļņas AV17 Gallery
◊ Ģertrūdes ielas teātris viesizrāde ‘Heda’
◊ Diskusija par padomju Latvijas virtuvi

Turpinājums sekos… ◊◊◊ To be continued…

Festivālā arī šogad būs pārstāvētas vairākas no mākslām – mūzika, teātris, vizuālā māksla un kino. Bērniem un jauniešiem, arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties mūzikas meistardarbnīcā. Notiks arī par tradīciju kļuvušais zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus ar Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībām, lai tirgotu un atrādītu gada laikā izaudzēto, darbnīcās un ražotnēs paveikto. Festivāla laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Liepājā Austras istabā viesosies dzejnieks Jānis Tomašs

Sestdien, 20.oktobrī, pulksten 16.00 radošajā telpā Austras istaba notiks ikmēneša tikšanās ar dzejnieku, šoreiz viesos – Jānis Tomašs. Ieeja par ziedojumiem.

«Jānis Tomašs ir jauns dzejnieks, dzimis un audzis lauku vidē, Vecpiebalgā, tagad dzīvo Rīgā un strādā par pašvaldības policistu. Savā dzejā nekautrējas dalīties ne ar bērnībā vērotajām lauku dzīves ainām, ne pilsētas dzīves gaismas un ēnas pusēm. Asredzīgums, godīgums un atbruņojošs tiešums raksturīgs gan Jāņa dzejai, gan viņam pašam. Dzeju rakstīt sācis jau agri, iedvesmojoties no agrīnā latviešu repa, taču jau drīz vien atradis savu balsi un savu atšķirīgu rokrakstu kopējā latviešu dzejas ainavā, kas nav palicis nepamanīts. Svaigs un brīvs, vienlaikus ārkārtīgi precīzs un lakonisks dzejas vēstījums,» stāsta dzejniece un rakstniece Jana Egle.

Jāņa Tomaša pirmais dzejas krājums Melnie darba cimdi (2016) saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā Spilgtākā debija literatūrā.

Radošā telpa Austras istaba atrodas mākslas galerijas Romas dārzs pagrabstāva telpās, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis Austras istabai, Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. Austras istaba tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

Saktu darbnīca Amatu mājā Ventspilī

20.oktobrī no pulksten 12.00 līdz 14.00 norisināsies polimērmāla saktu meistarklase Amatu mājā, Skolas ielā 3, Ventspilī.

Neviena cita vieta Ventspilī nebūs tik piemērota saktu darbnīcas norisei kā Amatu māja, jo tieši Amatu mājā, 2006.gadā, veicot arheoloģisko uzraudzību, tika atrasta zelta saktiņa! Šādi atradumi ir reti ne tikai Kurzemē, bet arī Latvijas mērogā. Lai sieviešu sirdis gūtu zināmu mierinājumu, radošo nodarbību cikla Praktiskais ventspilnieks ietvaros notiks Polimērmāla saktu darbnīca.

Polimērmālam tālajos 20.gs. 80.gados palīdzēja tapt Kazuko Mijaija (Japāna), kad, sadarbībā ar ķīmiķiem, atbilstoši savām vēlmēm, izstrādāja mālu, kura sastāvā ir arī bišu vasks.
Meistarklasi Amatu mājā vadīs Eva Kaufmane-Lauss. Lai piedalītos meistarklasē, nav būtiska veidošanas pieredze. Amatu mājas ļaudis apgalvo, ka «skaistas rotas var rasties tikai tad, kad tās rada no sirds».

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ vēlams pieteikties iepriekš pa tālr. 29423646
Ieejas maksa Eur 1,00 – pieaugušajiem; Eur 0,50 – skolēniem, pensionāriem un studentiem.

SVĒTDIEN, 21.oktobrī

Eklēru pagatavošanas meistarklase

Jā, eklēri kļuvuši par vienu no Latvijas kulta desertiem. Ar eklēru izēšanos tiek svinēti dzīves un darba gaitu svarīgākie notikumi. To pagatavošana prasa zināmu disciplīnu un pareizu attieksmi.

Perfekcionistiem tas ir īstais saldais, kur slīpēt savas iemaņas. Meistarklasē gatavosim eklēru čauliņas, klasiskos krēmus no produktiem, kuru sastāvs ir labi zināms un dabīgs, pārklāsim tos ar dažādām glazūrām un dekorēšanai dosim vaļu Tavai fantāzijai.

Meistarklase notiek Artilērijas ielā 35, Rīgā
Norises laiks: 12.00–15.00
Dalības maksa 30 eiro, maksājums jāveic pirms pasākuma.
Apmaksāt dalību: šeit

Līdzi nekas nav jāņem, viss tiek nodrošināts. Uz ielas auto novietošana bez maksas.

Papildu info: Tel.29537944, info@uhm.lv
Bērni līdz 12 gadu vecumam droši nāk līdzi bez papildus maksas darboties kopā ar Jums, vai pavadīt laiku spēļistabā!

Gastronomijas Institūts atrodas tieši blakus Ziedoņdārzam, Artilērijas ielā 35, pagrabstāvā, ieeja pa kreisi
no parādes durvīm.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.