bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 23.04.2019 | Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Pārdaugavas muižiņas, ansamblis Manta un Ieva Akuratere

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai jaunais gads sāktos radoši, esam sagatavojuši maršrutu, kurā iekļauta gan izstādes atklāšana Daugavpilī, gan ansambļa Manta koncerts bārā Republika. Tāpat – lai aukstais laiks nebiedē – maršrutā atrodams arī pārgājiens Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas. Sestdien pārgājiena laikā kopā ar kultūrvērsturisko pieminekļu speciālistu būs iespēja atklāt Torņakalnu no jauna! Savukārt svētdien Baldones baznīcā uz labdarības koncertu ielūdz Ieva Akuratere, Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.

PIEKTDIEN, 4.janvārī

Daugavpilī: Maijas Bērziņas personālizstādes Sudrabainā gaisma atklāšana

4.janvārī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta mākslinieces Maijas Bērziņas glezniecības personālizstāde Sudrabainā gaisma.

2019. gada maijā gleznotāja Maija Bērziņa svinēs apaļu dzīves jubileju. Jubilejas gadu māksliniece iesāk ar personālizstādi Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, piedāvājot dažādos daiļrades periodos gleznotus darbus. Liela daļa no tiem ir tapuši, iedvesmojoties no klātbūtnes dabā, vērojot gaismēnu rotaļas, klausoties jūras un vēja šalkās. Kā atzīst pati māksliniece, agrāk viņa daudz skicējusi dabā, taču pēc tam uzmetumos fiksētie motīvi mēdza iegult mapēs un interese par tiem ar laiku neizbēgami gaisa, jo atgūt skices tapšanas laikā izjusto emocionālo pārdzīvojumu, radošo spēku pieplūdumu un dedzību darbnīcas apstākļos bijis grūti. Tādēļ tagad Maija lielākoties dabā darbu iesāk un dabā arī pabeidz, strādājot alla prima tehnikā, ātriem un drošiem triepieniem, negaidot krāsas nožūšanu, lai maksimāli saglabātu aizejošā mirkļa noskaņu, kas māksliniecei ir vissvarīgākā.

Izstāde Sudrabainā gaisma būs skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 31. janvārim.

SESTDIEN, 5.janvārī

Rīgā: Pārgājiens Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas

5. un 6. janvārī plkst. 10.00 tiksimies pie 10.tramvaja pieturas Arkādijas parks un dosimies aizraujošā ceļojumā no Āgenskalna līdz Iļģuciemam. Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu īpaši senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs uz veco Āgenskalnu un tālāk līdz Daugavgrīvas ielas sākumam, kur būs iespēja aplūkot šī rajona apbūves vērtīgāko daļu. Apskatīsim divas bijušās Sv. Mārtiņa draudzes mācītājmuižas un lieliski atjaunoto Hāgena jeb vēlāko Švarcmuižu — muižu, kas devusi vārdu Āgenskalnam. Pa Daugavgrīvas ielu dosimies līdz bijušajam Zunda ciemam. Apskatījuši Aleksandra Vanaga projektēto namu, cauri bijušajai kazarmu pilsētiņai iesim līdz piemineklim Autotanku brigādes karavīriem, no kurienes ceļu turpināsim uz Dzegužkalna veco kapu vietu.

Protams, redzēsiet vēl daudz ko citu, piemēram, māju, kurā dzīvojis Rainis ar Aspaziju un senāko budistu svētnīcu Latvijā!

Dalībniekus lūdzam pieteikties savlaicīgi līdz 04.01.2019. plkst. 23.00, aizpildot pieteikumu: https://www.zaliepargajieni.lv/esnaksu/

Vairāk par pārgājienu: https://www.zaliepargajieni.lv/iepazisti-pardaugavas-muizinas-janvari/

Ventspilī: Ģimeņu rīts

Ventspils galvenā bibliotēka sestdien no pulksten 12.00 līdz 13.00 aicina uz Ģimeņu rītu.

Pasākuma laikā bērni varēs iepazīties ar kādu grāmatiņu, darboties radoši, kā arī skatīties animācijas filmu.

Rīgā: Ansamblis Manta

«Viss rasols reiz beidzas, bet mūzika nebeidzas nekad!» tā pirmajā pēcsvētku sestdienā plkst. 22.00 Manta aicina uz tikšanos bārā Republika, kas atrodas Vecrīgā, Mazajā Pils ielā 11.

Manta spēlē savdabīgu, tēlainu, tumšu mūziku, kas klejo dažādos žanros. Dziesmas un to aranžējumi balstīti tekstos. Mantas īpatno skanējumu veido arī daudzbalsība un oriģināls instrumentu klāsts.

Ieeja par ziedojumiem – 4 eiro.

SVĒTDIEN, 6.janvārī

Baldonē: Ieva Akuratere, Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks

Trīs Latvijas mūzikas pasaules leģendas – dziedātāja Ieva Akuratere, ģitāristi Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks – ielūdz Zvaigznes dienā, 6.decembrī, uz pirmo jaunā gada labdarības koncertu Baldones baznīcā. Koncerta sākums ir pulksten 16.00.

Tā būs kopīga iepazīšanās ar Ievas un Aivara trešo kopīgi radīto mūzikas albumu Vēlēšanās, kas pirmo reizi tika prezentēts plašākai publikai decembra sākumā.

Ieejas biļete šajā muzikālajā notikumā – jūsu ziedojums.
Visi koncertā saziedotie naudas līdzekļi tiks izmantoti Baldones mūzikas skolas koncertflīģeļa iegādei.


Pievienot komentāru

Spānijas parlamenta vēlēšanu debatēs asumi ap Katalonijas separātismu

Spānijai tuvojoties nedēļas nogalē gaidāmām ārkārtas parlamenta vēlēšanām, būtiska ir partiju attieksme pret separātiskā reģiona Katalonijas neatkarības centieniem, kur premjerministram Sančesam tiek pārmesta vēlme sašķelt valsti.

Kaimiņš pārliecināts par nepieciešamību atlaist NEPLP

Ņemot vērā pēdējā laikā notikumus, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir jāatlaiž, uzskata Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

Žurnālists Daugulis kļuvis par Kariņa padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos

Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un žurnālists Mārtiņš Daugulis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos.

Virza noteikumus, kas atvieglotu koku ciršanu; Rīgas pilsētas būvvalde iebilst

Tiek plānots, ka turpmāk arī pilsētās, aizsargjoslās, kur ir aizliegums audzēt kokus, tos varēs cirst bez saskaņošanas ar pašvaldību. Tikmēr būvvalde uzskata, ka nav pieļaujams, ka pilsētās, kur jau tā ir samazināti apstādījumi, netiek vērtēta koku ciršanas nepieciešamība.

Šrilankā pieaug upuru skaits. Iestādes zinājušas par terorakta draudiem

Šrilankā Lieldienu teroraktos nonāvēto cilvēku skaits pieaudzis līdz 290, savukārt valdība atzinusi, ka daļa drošības iestāžu bijušas brīdinātas par iespējamo uzbrucēju plāniem, taču nav spējušas novērst traģiskos notikumus.

Vīrietim par izvarošanu, laupīšanu un slepkavību piespriež mūža ieslodzījumu

Vīrietim piespriests mūža ieslodzījums par to, ka viņš, iekļūstot sievietes dzīvoklī pa logu un izmantojot viņas bezpalīdzības stāvokli, izvaroja sievieti.

Ģirģens liek slēgt Deglava tiltu

«Manuprāt, Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonas spēlējas ar cilvēku dzīvībām un neņem vērā BVKB veiktos kontrolurbumus, kas norāda to, ka tur jau ir tukša čaula,» pauda Ģirģens.

LIZDA ministrijai iesniegs vēstuli, pieprasot konkrētus grozījumus normatīvajos aktos

LIZDA 23.aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijai iesniegs vēstuli, kurā pieprasīs konkrētus grozījumus normatīvajos aktos, kas noteiktu pedagogu darba samaksas paaugstināšanās grafika īstenošanu no šī gada 1.septembra.

Ukraina sper soli nezināmajā. Zelenska prezidentūras plāni – nekonkrēti

Ukrainas prezidenta vēlēšanu uzvarētājs Volodimirs Zelenskis nav viesis skaidrību par augstāko amatu kandidātiem viņam pakļautajā valdībā. Sevišķas konkrētības nav arī par nākamā prezidenta politisko dienaskārtību.

Šogad reģistrēti jau 2 239 kūlas ugunsgrēki – vairāk nekā pagājušajā gadā kopumā

Šogad kopumā reģistrēti 2 239 pērnās zāles ugunsgrēki, kas ir vairāk nekā pērn kopumā, ziņo VUGD.

Aicina ievērot satiksmes organizāciju ceļu būvdarbu vietās

Valsts autoceļu tīklā sākusies ceļu remontdarbu sezona un vietām jau ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, informē VAS Latvijas Valsts ceļi

Šonedēļ gaidāmi +23 grādi; sinoptiķi brīdina par paaugstinātu ugunsbīstamību

Nakts stundās gaisa temperatūra nebūs zemāka par +5…+11 grādiem, savukārt dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +18…+23 grādiem.

Binders gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas

Ceļu būves uzņēmums SIA Binders arvien biežāk saskaras ar darbinieku trūkumu, tāpēc gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas, stāsta Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

Komiķis Zelenskis uzvar Ukrainas prezidenta vēlēšanās

Ukraiņu komiķis Volodimirs Zelenskis ar vairāk nekā 73% balsu uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanās.

Vairākās baznīcās Šrilankā notikuši sprādzieni; 137 bojāgājušie un vairāk nekā 300 ievainotie

Šrilankā gandrīz vienlaikus notikuši sprādzieni vairākās katoļu baznīcās un pieczvaigžņu viesnīcās, kuros gājuši bojā 137 un ievainoti vairāk nekā 300 cilvēki.

Ik dienu Latvijas vistas izdēj pa olai katram Latvijas iedzīvotājam

Pērn uz vienu iedzīvotāju tika saražotas 399 olas, kas ir par 14 olām mazāk nekā 2017.gadā. Latvijā dējējvistu skaits pērn, salīdzinot ar 2017.gadu, ir pieaudzis par 19,2%, sasniedzot trīs miljonus.

LZP vadības groži paliek Tavara rokās

Tavaru atbalstīja 294 partijas biedri, bet pret balsoja 39 delegāti. Otro kandidātu – Valdi Kalnozolu – atbalstīja 25 biedri, bet pret bija 308.

Par spīti apgrozījuma pieaugumam, Ldz Cargo peļņa sarūk sešas reizes

Par spīti pārvadātāja SIA Ldz Cargo apgrozījuma pieaugumam 2018.gadā, uzņēmuma peļņa saruka vairāk nekā sešas reizes.

Forevers: Pērn apēstas 615 tonnas grila produkcijas

Pērn grila produktu kategorijā pārdotas 615 tonnas gaļas produkcijas, liecina vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma Forevers pārdošanas rezultāti.

Dienas «kļūda» ar Meroni nav pirmā reize – nepatiesa informācija publicēta jau iepriekš

Nesen Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra lēmusi ierosināt kriminālprocesu pret laikrakstu Diena par iespējami apzinātu neslavas celšanu Dr. Rudolfam Meroni.

Rīgā sliktākā gaisa kvalitāte novērojumu vēsturē

Sīko putekļu daudzums gaisā Brīvības ielā, Rīgā, Zaļajā ceturtdienā vairāk nekā trīs reizes pārsniedza pieļaujamo normu, sasniedzot sliktāko rādītāju kopš novērojumu stacijas darbības sākuma.

Porošenko sāncensim Kolomoiskim piederējušās PrivatBank nacionalizācija bijusi nelikumīga

Ukrainas tiesa atzinusi, ka 2016.gadā veiktā magnātam Ihoram Kolomoiskim piederošās bankas nacionalizācija bijusi nelikumīga.

Gobzems bijis SAB saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam

Saeimas deputāts Aldis Gobzems ceturtdien, 18.aprīlī, bijis uzaicināts uz interviju Satversmes aizsardzības birojā saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam.

Noraida 12.Saeimas Saskaņas deputātu pieteikumu saistībā ar OIK normām

Ar OIK saistītās Ministru kabineta noteikumu normas par elektroenerģijas pašpatēriņa kontroli un pārkompensācijas aprēķinu ir atbilstošas Satversmes 64.pantam, atzinusi Satversmes tiesa.