Maršruts nedēļas nogalei: Pārdaugavas muižiņas, ansamblis Manta un Ieva Akuratere

Lai jaunais gads sāktos radoši, esam sagatavojuši maršrutu, kurā iekļauta gan izstādes atklāšana Daugavpilī, gan ansambļa Manta koncerts bārā Republika. Tāpat – lai aukstais laiks nebiedē – maršrutā atrodams arī pārgājiens Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas. Sestdien pārgājiena laikā kopā ar kultūrvērsturisko pieminekļu speciālistu būs iespēja atklāt Torņakalnu no jauna! Savukārt svētdien Baldones baznīcā uz labdarības koncertu ielūdz Ieva Akuratere, Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.

PIEKTDIEN, 4.janvārī

Daugavpilī: Maijas Bērziņas personālizstādes Sudrabainā gaisma atklāšana

4.janvārī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) tiks atklāta mākslinieces Maijas Bērziņas glezniecības personālizstāde Sudrabainā gaisma.

2019. gada maijā gleznotāja Maija Bērziņa svinēs apaļu dzīves jubileju. Jubilejas gadu māksliniece iesāk ar personālizstādi Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, piedāvājot dažādos daiļrades periodos gleznotus darbus. Liela daļa no tiem ir tapuši, iedvesmojoties no klātbūtnes dabā, vērojot gaismēnu rotaļas, klausoties jūras un vēja šalkās. Kā atzīst pati māksliniece, agrāk viņa daudz skicējusi dabā, taču pēc tam uzmetumos fiksētie motīvi mēdza iegult mapēs un interese par tiem ar laiku neizbēgami gaisa, jo atgūt skices tapšanas laikā izjusto emocionālo pārdzīvojumu, radošo spēku pieplūdumu un dedzību darbnīcas apstākļos bijis grūti. Tādēļ tagad Maija lielākoties dabā darbu iesāk un dabā arī pabeidz, strādājot alla prima tehnikā, ātriem un drošiem triepieniem, negaidot krāsas nožūšanu, lai maksimāli saglabātu aizejošā mirkļa noskaņu, kas māksliniecei ir vissvarīgākā.

Izstāde Sudrabainā gaisma būs skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 31. janvārim.

SESTDIEN, 5.janvārī

Rīgā: Pārgājiens Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas

5. un 6. janvārī plkst. 10.00 tiksimies pie 10.tramvaja pieturas Arkādijas parks un dosimies aizraujošā ceļojumā no Āgenskalna līdz Iļģuciemam. Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu īpaši senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs uz veco Āgenskalnu un tālāk līdz Daugavgrīvas ielas sākumam, kur būs iespēja aplūkot šī rajona apbūves vērtīgāko daļu. Apskatīsim divas bijušās Sv. Mārtiņa draudzes mācītājmuižas un lieliski atjaunoto Hāgena jeb vēlāko Švarcmuižu — muižu, kas devusi vārdu Āgenskalnam. Pa Daugavgrīvas ielu dosimies līdz bijušajam Zunda ciemam. Apskatījuši Aleksandra Vanaga projektēto namu, cauri bijušajai kazarmu pilsētiņai iesim līdz piemineklim Autotanku brigādes karavīriem, no kurienes ceļu turpināsim uz Dzegužkalna veco kapu vietu.

Protams, redzēsiet vēl daudz ko citu, piemēram, māju, kurā dzīvojis Rainis ar Aspaziju un senāko budistu svētnīcu Latvijā!

Dalībniekus lūdzam pieteikties savlaicīgi līdz 04.01.2019. plkst. 23.00, aizpildot pieteikumu: https://www.zaliepargajieni.lv/esnaksu/

Vairāk par pārgājienu: https://www.zaliepargajieni.lv/iepazisti-pardaugavas-muizinas-janvari/

Ventspilī: Ģimeņu rīts

Ventspils galvenā bibliotēka sestdien no pulksten 12.00 līdz 13.00 aicina uz Ģimeņu rītu.

Pasākuma laikā bērni varēs iepazīties ar kādu grāmatiņu, darboties radoši, kā arī skatīties animācijas filmu.

Rīgā: Ansamblis Manta

«Viss rasols reiz beidzas, bet mūzika nebeidzas nekad!» tā pirmajā pēcsvētku sestdienā plkst. 22.00 Manta aicina uz tikšanos bārā Republika, kas atrodas Vecrīgā, Mazajā Pils ielā 11.

Manta spēlē savdabīgu, tēlainu, tumšu mūziku, kas klejo dažādos žanros. Dziesmas un to aranžējumi balstīti tekstos. Mantas īpatno skanējumu veido arī daudzbalsība un oriģināls instrumentu klāsts.

Ieeja par ziedojumiem – 4 eiro.

SVĒTDIEN, 6.janvārī

Baldonē: Ieva Akuratere, Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks

Trīs Latvijas mūzikas pasaules leģendas – dziedātāja Ieva Akuratere, ģitāristi Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks – ielūdz Zvaigznes dienā, 6.decembrī, uz pirmo jaunā gada labdarības koncertu Baldones baznīcā. Koncerta sākums ir pulksten 16.00.

Tā būs kopīga iepazīšanās ar Ievas un Aivara trešo kopīgi radīto mūzikas albumu Vēlēšanās, kas pirmo reizi tika prezentēts plašākai publikai decembra sākumā.

Ieejas biļete šajā muzikālajā notikumā – jūsu ziedojums.
Visi koncertā saziedotie naudas līdzekļi tiks izmantoti Baldones mūzikas skolas koncertflīģeļa iegādei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas