bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 17.08.2018 | Vārda dienas: Oļegs, Vineta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Pasākumi piedzīvojumu meklētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 26.janvārī

Rīgā sāksies 48 stundu spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgā piektdien, 26.janvārī, sāksies 48 stundu spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam.

Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijā skaidro, ka pasākuma mērķis ir gūt prieku no spēļu izstrādes, pārbaudīt spējas minētajā jomā, pat ja dalībniekam nav iepriekšējas pieredzes, kā arī spēles radīšanas procesā sadarboties komandā ar līdzīgi domājošiem dalībniekiem.

Turklāt pasākumā piedalīties aicināti gan datorspēļu izstrādātāji un interesenti, gan galda spēļu radītāji.

Global Game Jam norisināsies līdz šā gada svētdienai, 28.janvārim, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas Riseba apaļajā ēkā, Meža ielā 3, Rīgā.

Jānorāda, ka pasākuma dalībnieki savlaicīgi var reģistrēties Global Game Jam Riga mājaslapā.

Janvāra Kritiskā masa Rīgā 26.janvārī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šo piektdien, 26.janvārī, pulksten 18.00 visi, kuri mīl braukt ar velosipēdu aicināti uz ikmēneša Kritiskā masas braucienu Rīgā.

Jānorāda, ka pulksten 18.00 dalībnieki pulcēsies pie Brīvības pieminekļa.

Organizatori aicina: «Pievienojieties, lai sastrēgumos dirnošajiem šoferīšiem parādītu, ka var taču arī ar «ričuku» braukt, un nav jānīkst bleķa kastē, lai atgādinātu, ka arī velo ir satiksme!»

Turklāt dalībnieki aicināti brauciena laikā turēt ieslēgtu Critical Maps mobilo lietotni.

SESTDIEN, 27.janvārī

Ziemas naktis zoodārzā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēl tikai sestdien, 27.janvārī, un svētdien, 28.janvārī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā būs iespēja apmeklēt Ziemas naktis zoodārzā.

Jānorāda, ka zoodārzā mīt vairāk nekā 3 000. Turklāt pasākuma ietvaros no pulksten 16.00 līdz pulksten 19.00. Ieejas maksa ir 2 eiro.

Pārgājiens gar upi Raunis

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šo sestdien, 27. janvārī, Priekuļu novadā piedzīvojumu meklētāji un dabas mīļi aicināti uz astoņu stundu jeb desmit kilometrus ilgu pārgājienu gar Raunis upi. 

Organizatori vēsta, ka ikvienam būs iespēja pārbaudīt sevi un savas spējas skarbākos apstākļos, nekā ierasts.  Turklāt maršrutā būs iespēja redzēt upes Raunis skaistos un paugurainos krastus ar klinšu atsegumiem, kā arī Vaives dzirnavas – ļoti skaistu un gleznainu vietu ar vairāk nekā 200 gadus senu vēsturi.

Nokļūšana: Tikšanās – Meža ielā 4 pulksten 7.00, kur varēs atstāt savus auto. Tālāk tiks braukts ar organizētāju auto (dalības maksa 23 eiro). Iespēja arī tikties galapunktā pulksten 8.30 (dalības maksa 15 eiro). GPS koordinātas: 57.292611, 25.432488.

Pasākuma rīkotāji uzsver, ka par dalībnieku var kļūt ikviens interesents, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Jauniešiem no 15-18 gadiem var pievienoties ar rakstisku vecāku atļauju.

Jāatgādina, ka pasākuma laikā nepieciešams laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Šī un citu jautājumu gadījumā droši var rakstīt: aiga@outdoorlatvia.lv.

Vairāk par to, kā sagatavoties pasākumam, kur pieteikties un kādas ir gaidāmas izmaksas, lasāms pasākuma Facebook lapā.

SVĒTDIEN, 28.janvārī

Lekcija – Rūdolfs Blaumanis dzīve Pēterburgā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šo svētdien, 28.janvārī, pulksten 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā (Rīgā, Alberta ielā 12-9) notiks Mag. hist. Maijas Ārenas lekcija Rūdolfs Blaumanis Pēterburgā.

Rūdolfa Blaumaņa 155.jubilejas gadā klausītājiem tiek piedāvāta iespēja uzzināt par rakstnieka gaitām Pēterburgā. Lielāko dzīves daļu gan Blaumanis pavadīja mūsdienu Latvijas teritorijā, uz citām Krievijas impērijas daļām ceļojot divas reizes vien.

Lekcijā klausītājiem būs iespēja uzzināt par rakstnieka sabiedrisko dzīvi tā laika Pēterburgā, par draudzību un nesaskaņām ar Andrievu Niedru un Emili Melngaili, par to, kā tika apieta cenzūra, publicējot satīras Purva malā un palīdzot publicēt Raiņa dzejoļu krājumu Tālas noskaņas zilā vakarā.

Biļešu cenas pieaugušajiem – 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro.

Teātra sarunas leģendārajos Sējas novada Rūķīšos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls Latvijas Goda aplis turpina apceļot un godināt valsts novadus un šajā nedēļas nogalē, 28janvārī, piestās Sējas novada Murjāņu Rūķīšos – leģendārā teātra darbinieku namā.

Pasākumā viesosies un atmiņu stāstus stāstīs gan Jānis Streičs un Ģirts Jakovļevs, gan Līga Liepiņa, Juris Kalniņš un vēl citas labi zināmas personības.

Atmiņu pasākumam dots nosaukums Atkal, atkal ir debesis pušu….  Pasākuma laiks ir no pulksten 15.00 pēcpusdienā.

Pasākumā svētdien, 28.janvārī, tiks sarūpēts teātra darbinieku atpūtas nama ziedu laikiem atbilstošs cienasts un būs iespēja pabaudīt kafiju Lilitas Bērziņas istabā, izmantojot autentiskas tā laika kafijas krūzes.

Pasākums ir bez maksas. Vairāk uzziniet šeit.

Ref: 225.000.103.2680


Pievienot komentāru

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.