Maršruts nedēļas nogalei: Pavasara tirdziņš un labdarības pārgājiens

Tā kā marts mūs ar dažādiem laikapstākļiem ir izklaidējis ne pa jokam, tad pēdējā marta nedēļas nogale mūs izklaidē ar pasākumiem gan iekštelpās, gan ārā. Piektdienas vakarā Lampa rīko nodarbību Argumentācija un kritiskā domāšana, kurā varēs uzzināt, ka modelēt spēcīgus, pamatotus un pārliecinošus argumentus. Savukārt sestdien LU Botāniskajā dārzā norisināsies pavasara tirdziņš, kurā varēs ne tikai iegādāties vietējo ražojumus, bet arī meistarklase par telpaugu kopšanu un aktivitātes bērniem. Svaiga gaisa deva, kāju izlocīšana un palīdzīgas rokas sniegums biedrībai Palīdzēsim viens otram – tas viss svētdien labdarības pārgājienā no Līgatnes uz Siguldu.

 

PIEKTDIEN, 29.martā

 

Rēzeknē: Argumentācija un kritiskā domāšana

 

Nodarbībā kopīgi apskatīsim, kā modelēt spēcīgus, pamatotus un pārliecinošus argumentus, un kā tos izmantot, lai savu pozīciju aizstāvētu profesionālā vidē prezentācijās, pārrunās un ikdienas diskusijās. Tāpat trenēsimies pārliecinoši un strukturēti kritizēt, kā arī atspēkot citu izteiktos argumentus. Visbeidzot, aplūkosim, kā izvairīties no tipiskām domāšanas kļūdām, ko cilvēki mēdz pieļaut, pieņemot lēmumus profesionālā vidē. Nodarbībā būs iespējams gan iegūt jaunas teorētiskas zināšanas, gan praktiskas, dzīvē pielietojamas prasmes, aicina rīkotāji.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī.

Norises vieta: LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora koprades telpa, Baznīcas iela 19, Rēzekne

Ierašanās no plkst. 16.30

 

SESTDIEN, 30.martā

 

Daugavpilī: Koncerts Ļusteigs šur, ļusteigs tur!

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

30.martā plkst.16.00 Vienības nama koncertzālē Rīgas ielā 22a, Daugavpilī norisināsies koncerts pavasarīgās noskaņās Ļusteigs šur, ļusteigs tur!

Kopā ar koncerta dalībniekiem skatītājiem būs iespēja izdziedāt lustīgas tautasdziesmas, iziet jautras rotaļas, kā arī izjust raitu deju soļu burvību.

Ieeja koncertā bez maksas.

 

Rīgā: Pavasara tirdziņš LU Botāniskajā dārzā

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 30.martā, 10.00–16.00 LU Botāniskajā dārzā notiks pavasara tirdziņš, ko papildinās dažādas aktivitātes – ekskursijas, meistarklase par telpaugu kopšanu un aktivitātes bērniem. Tirdziņa dienā ieeja botāniskā dārza āra teritorijā apmeklētajiem ir bez maksas (ieejas biļetes jāiegādājas tikai siltumnīcu apmeklējumam).

LU Botāniskā dārza āra teritorijā un Šķūnī darbosies tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties Latvijas ražotāju pārtikas un dizaina preces, stādus un citus labumus. Ierobežotā daudzumā tirdzniecībā būs pieejami LU Botāniskā dārza speciālistu audzētie telpaugi. Apmeklētājiem būs iespēja arī gardi paēst svaigā gaisā, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs visai ģimenei.

 

SVĒTDIEN, 31.martā

 

Rīgā: Lekcija Vilis Rīdzenieks. Fotogrāfs – leģenda un viņa fiksētā laika panorāma

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Vilis Rīdzenieks pie fotokameras savā salonā Klio. 20.gs. 30.gadu sākums

Svētdien, 31.martā, pulksten 14.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina ikvienu interesentu uz tematisku mūžizglītības programmu Vilis Rīdzenieks (1884–1962). Fotogrāfs – leģenda un viņa fiksētā laika panorāma. Plkst. 14.00 muzeja Kolonnu zālē klausītāji gaidīti uz Laumas Lancenieces, mākslas vēsturnieces, muzeja foto krājuma glabātājas, grāmatas Vilis Rīdzenieks līdzautores lekciju ar muzeja krājuma unikālu fotoliecību iepazīšanu Vilis Rīdzenieks. Fotogrāfs un viņa salons.

Daudz intriģējošu stāstu un noslēpumu saistās gan ar Viļa Rīdzenieka profesionālo darbību, gan ar viņa radošā mantojuma glabāšanu, saglabāšanu un celšanu no jauna dienas gaismā atjaunotajā Latvijas valstī. Īpašs stāsts ir fotogrāfam Gunāram Janaitim.

Pirms vai pēc lekcijas senioru dienas dalībnieki aicināti iepazīt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kur arī rodamas Viļa Rīdzenieka fiksētās fotoliecības, kā arī aplūkot muzeja izstādes: Latvijas valsts simtgadei veltīto izstādi Kur gūšu Latvijas spēku? (A.Brigadere), izstādi Lietots Rīgā. 19.gs. otrā puse – 1918.gads, izstādi Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, izstādi Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā, izstādi Sudraba kauss «21.gadsimta Renesanse» un izstādi 1920.–1930.gadu kalendāri no muzeja kolekcijas. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atvērts apmeklētājiem no 11.00–17.00.

Lekcijas apmeklētājiem ieejas maksa – 3 eiro, pensijas gadus sasniegušajiem, – 1,50 eiro.

Labdarības pārgājiens Līgatne–Sigulda

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Organizācijas Ir labi būt labam vadītājas Ievas Sproģes un Fitness sievietēm vadītājas Elīzas Auziņas pavadībā ikviens aicināts piedalīties labdarības treniņpārgājienā Līgatne–Sigulda, kas norisināsies 31.marta svētdienā, mērojot 21 km garu ceļu caur pļavām, gravām un meža takām, kuras aizvedīs līdz pašam Gaujas krastam. Pārgājiena laikā būs iespēja noziedot 10 eiro, biedrībai Palīdzēsim viens otram kā palīdzību, smagu slimību ārstēšanā un nelaimē nonākušajiem.

Tikšanās vieta – plkst. 7.51. vilciena stacijā Līgatne

Nokļūšana turp – no Rīgas Centrālās stacijas ar vilciena reisu Rīga–Valmiera, kas atiet plkst. 6.21. Jābrauc līdz pieturvietai Līgatne.

Atgriešanās – pēcpusdienā, no vilciena stacijas Sigulda (sākot no plkst. 15.37.)

Pieteikšanās – rakstot ziņu privāti «Es iešu».

Organizatores atzīmē, ka pārgājiens nav paredzēts tikai sievietēm, droši var ņemt draugus, radus, kolēģus, atbalstītājus un arī četrkājainos (pavadai obligāti jābūt līdzi).

Pārgājiens notiks neatkarīgi no laikapstākļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas