bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Lielais Kristaps, sesku skaistuma konkurss un tautasdejas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai arī šī nedēļas nogale galvenokārt iezīmējas ar to, ka svētdien, 11.novembrī, visā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, tas nenozīmē, ka nekas cits nenotiek. Jau piektdien ir iespēja doties uz Splendid Palace un Kino Bize, noskatoties kādu no kino balvas Lielais Kristaps nominētajām filmām. Sestdienu var pavadīt, vērojot, kā 100 seski sacentīsies sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā. Pēc laureāta noskaidrošanas Mārtiņdienas noskaņās ir iespēja Valmieras Kultūras centrā baudīt tautasdeju ansambļa Gauja koncertu Trejdeviņas dzirkstelītes. Svētdien Aktīvo un atraktīvo klubs piedāvā iepazīt Latviju, dodoties pārgājienā pa Abavas senleju. Uzvelkot siltas zeķes un paņemot tēju termosā, pārgājiens arī novembrī noteikti būs baudāms. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamo!

PIEKTDIEN, 9.novembrī

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps šogad šogad norisināsies no 7. līdz 13.novembrim kinoteātros Splendid Palace un Kino Bize.

Lielā Kristapa kulminācija būs balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13.novembrī. Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas labākajām Latvijas filmām kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma kopražojuma filma, labākā debija, labākā studentu filma – un labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem kopā 23 kategorijās, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas un balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Vadītāju konference The Global Leadership Summit

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau astoto gadu no 9. līdz 10.novembrim Rīgā norisināsies konference The Global Leadership Summit (GLS) (http://glslatvija.lv), kas Latvijas uzņēmumu, organizāciju, NVO un draudžu vadītājiem piedāvā iespēju mācīties no izcilākajiem vadītājiem pasaulē un Latvijā.

Šogad konferences apmeklētājus uzrunās pasaulē plaši pazīstamā datoru un telefonu uzņēmuma Apple vecākā viceprezidente mazumtirdzniecības jautājumos Andžela Ērendsa, bestselleru autors, organizācijas Start With Why dibinātājs Saimons Sineks, Investīciju bankas Morgan Stanley, viceprezidente, direktore un vecākā klientu konsultante Karla Harisa, vadošais līderu apmācību vadītājs Džons Maksvels, kā arī daudzi citi izcili vadītāji.

Konferences dalībniekiem būs iespēja dzirdēt gan vietējo, gan citu valstu līderu viedokļus biznesā, politikā un NVO sektorā, uzzināt aktuālās tendences vadības jomā, kā arī dzirdēt personiskās pieredzes stāstus par ceļu uz karjeras virsotni un izaicinājumiem, ar ko jāsastopas ikdienā. Muzikālo noformējumu konferences laikā sniegs grupa My Radiant You.

The Global Leadership Summit ir starptautiska kustība, kas apvieno pasaules līmeņa vadības speciālistus. Tās mērķis, piedāvājot jaunu redzējumu līderības jomā, iedrošināt katru, kurš jau apzinās sevi kā vadītāju, kā arī aicināt uzņemties vadību un atbildību savas profesionālās darbības jomā tos, kuri vēl ceļā uz to.

SESTDIEN, 10.novembrī

Sesku skaistuma konkurss Ķīpsalā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau 10. un 11. novembrī izstādē ZooExpo 2018 varēs priecāties par 100 maziem draiskiem seskiem, kas piedalīsies sesku skaistuma čempionātā Teeth’n’Tails 2018 Ķīpsalā.

«Tik daudz blēņdaru Ķīpsalā jūs nebūsiet redzējuši! Kustīgajiem zvēriņiem ļoti patīk ložņāt, rakt un ielīst visur, kur vien tik var! Seska neizsīkstošā enerģija un rotaļas ir liela prieka deva, kas spēj sajūsmināt ikvienu. Taču viņi mēdz čiept arī visādus sīkumus un noglabāt tos slēptuvē. Tādēļ seski ātri vien pieradina pie kārtības mājās,» smejot atzīst kluba Seskumīlis prezidente Sarmīte Luste, kurai mājās mīt desmit šādi draiskuļi, un daži no tiem piedalīsies arī sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā.

Norises vieta un laiks: Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

10. un 11. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ar biļešu cenām var iepazīties šeit.

Bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja bez maksas!

TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes Valmierā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

10.novembrī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes.

Koncertā piedalīsies: TDA Līgo (vad. Jānis Purviņš), VPDK Līgo (vad. Jānis Purviņš); TDA Teiksma (vad. Jānis Ērglis); VPDK Teiksma (vad. Jānis Ērglis); Deju kopa Bramaņi (vad. Taiga Ludborža); Dižbramaņi (vad. Taiga Ludborža); TDA Gauja (vad. Evita Kaķīte-Brasa); VPDK Gauja (vad. Artis Mellups).

Biļetes: 3–5 eiro.

SVĒTDIEN, 11.novembrī

Lāčplēša dienas pasākumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lāčplēša diena ir kopš 1920.gada 11.novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988.gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Ielūkojies, vai tavā pilsētā arī notiek kāds Lāčplēša dienai veltīts pasākums.

Pārgājiens pa Abavas senleju

«Laiks vēl arvien priecē ar skaidrām debesīm un pietiekami siltu laiku, tāpēc esat aicināti svētdienu, 11.novembri, pavadīt pie dabas! Lai nebūtu atkal jādodas uz Gaujas Nacionālo parku, kas jau ir izstaigāts krustu šķērsu, šoreiz dosimies pretējā virzienā – uz Kurzemi,» aicina Aktīvo & Atraktīvo Klubs.

Plāns sekojošs – jau laicīgi vajadzētu izbraukt no Rīgas (pirms 9:00), lai nokļūtu līdz Matkulei, kur sāksies pārgājiens. Vajag kooperēties ar personīgo autotransportu (komentāros rakstām, kurš cik brīvas vietas gatavs piedāvāt).
Kopējā distance būs ap 20 km.
Kā vienmēr būs gan kāda taka, gan vienkārši krūmi, gan kāda lauka šķērsošana. Līdz ar to jārēķinās, ka tā nebūs slinka pastaiga pa labi iestaigātu maršrutu.
Izstaigāsim Abavas senleju ap Sabili. Centīsimies atrast un apskatīt pēc iespējas vairāk ievērības cienīgu objektu, taču akcents būs uz aktīvu atpūtu.
Tā kā lapu paliek arvien mazāk kokos, varēsim baudīt tālos skatus uz ieleju.

Velkam pareizo apģērbu un ņemam līdz kaut ko uzkožamu pa ceļam. Varbūt iekursim arī ugunskuru, lai uzceptu kādu gardu desiņu vai ko citu.

Dalības maksa – bezmaksas.

Piesakāmies, spiežot «Apmeklēšu», Facebook pasākumā.

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek: Update Liepājā

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek ir ikgadējs festivāls, ko organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab un E-LAB, elektroniskās mākslas un mediju centrs. Šogad fokusā: medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, eksperimentālās filma. Festivālā piedalās Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi.

Ģimenes dienas notikumi svētdien, 11.novembrī, (10.00–16.00) ir atvērti ikvienam, iepriekš nav jāpiesakās, visas darbnīcas ir bez maksas. Darbnīcu ilgums – apmēram 40 minūtes.

Nedēļas garumā Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab norisināsies radošās darbnīcas imersīvas virtuālās vides izstrādē (point-cloud lāzerskenēšanas tehnoloģija) Žilvina Lila vadībā, 360° imersīvas skaņas pasaules izstrādē (ambisonics un binaurālie ieraksti) Arta Kupriša un Māra Dejus vadībā, bet lietuviešu mākslinieka Artūra Bukauska (Arturas Bukauskas) darbnīcā varēs veidot eksperimenālo kino, savukārt indiešu horeogrāfa un režisora Avika Parkūra vadībā varēs eksperimentēt ar paplašināto realitāti, un kopā ar Janu G. Glokneru – veidot savu radio. Darbnīcu rezultātus varēs aplūkot izstādē Update 2.0, kuras atklāšana gaidāma piektien, 16. novembrī plkst. 18:00 MPLab (pagraba telpās).

Festivālā noslēguma programmā piektdien, 16.novembrī, arī konference Medijpratība – no mediju arheolģijas līdz tehnoekoloģijām pulksten 13.00–17.00, kurā savus pētījumus prezentēs mediju mākslas un tehnoloģijas nozaru doktoranti. Savukārt piektdienas vakarā no plkst. 21.00 kultūrvietā Kursas Putni F.Brīvzemnieka ielā 28 skatītājiem atvērta festivāla performanču programma.


Pievienot komentāru

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.

Talgo Administratīvajā tiesā pārsūdz IUB lēmumu elektrovilcienu iepirkumā

Vilcienu ražotājs Talgo pārsūdzējis Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu par elektrovilcienu iepirkuma pārvērtēšanu, informē Talgo pārstāvji.

Turpinās izstrādāt tiesu priekšsēdētāju kandidātu izvirzīšanas kārtību

Tieslietu padome nākamnedēļ turpinās izstrādāt kārtību, kas nosaka rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas priekšsēdētāja, kā arī šo tiesu priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja izvirzīšanas un iecelšanas kārtību.

Biržu indeksiem dažādas tendences

Pasaules biržu indeksu dinamikā ceturtdien, 21.februārī, bija dažādas tendences pēc vāju ekonomikas datu publicēšanas laikā, kad Vašingtonā atsākās ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunas.

Nemiro: SPRK un Konkurences padomes funkcijas jāpaplašina

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un Konkurences padome nebūtu jāapvieno, bet būtu jāpaplašina to funkcijas, teic ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Atbalsta vienas Rīgas skolas slēgšanu; par Jaunciema skolu pārdomā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti atbalstījuši Rīgas izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumu plānu 2019.gadam, kā ietvaros paredzēts slēgt vienu skolu, apvienot astoņas vispārizglītojošās skolas, kā arī apvienot pirmskolas, vairākus interešu izglītības centrus un divas sporta skolas.

Gaidāmas gan ļoti dzestras naktis, gan arī siltākas dienas

Virs Skandināvijas pussalas ziemeļu rajoniem atrodas anticiklona centrs, kas piektdien, 22.februārī, un naktī uz sestdienu pakāpeniski virzīsies uz dienvidiem un noteiks laika apstākļus arī Latvijā – debesis skaidrosies, piektdiena būs saulaina, tomēr gaiss būs ziemīgi dzestrs.