bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.06.2019 | Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Lielais Kristaps, sesku skaistuma konkurss un tautasdejas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai arī šī nedēļas nogale galvenokārt iezīmējas ar to, ka svētdien, 11.novembrī, visā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, tas nenozīmē, ka nekas cits nenotiek. Jau piektdien ir iespēja doties uz Splendid Palace un Kino Bize, noskatoties kādu no kino balvas Lielais Kristaps nominētajām filmām. Sestdienu var pavadīt, vērojot, kā 100 seski sacentīsies sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā. Pēc laureāta noskaidrošanas Mārtiņdienas noskaņās ir iespēja Valmieras Kultūras centrā baudīt tautasdeju ansambļa Gauja koncertu Trejdeviņas dzirkstelītes. Svētdien Aktīvo un atraktīvo klubs piedāvā iepazīt Latviju, dodoties pārgājienā pa Abavas senleju. Uzvelkot siltas zeķes un paņemot tēju termosā, pārgājiens arī novembrī noteikti būs baudāms. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamo!

PIEKTDIEN, 9.novembrī

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps šogad šogad norisināsies no 7. līdz 13.novembrim kinoteātros Splendid Palace un Kino Bize.

Lielā Kristapa kulminācija būs balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13.novembrī. Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas labākajām Latvijas filmām kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma kopražojuma filma, labākā debija, labākā studentu filma – un labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem kopā 23 kategorijās, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas un balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Vadītāju konference The Global Leadership Summit

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau astoto gadu no 9. līdz 10.novembrim Rīgā norisināsies konference The Global Leadership Summit (GLS) (http://glslatvija.lv), kas Latvijas uzņēmumu, organizāciju, NVO un draudžu vadītājiem piedāvā iespēju mācīties no izcilākajiem vadītājiem pasaulē un Latvijā.

Šogad konferences apmeklētājus uzrunās pasaulē plaši pazīstamā datoru un telefonu uzņēmuma Apple vecākā viceprezidente mazumtirdzniecības jautājumos Andžela Ērendsa, bestselleru autors, organizācijas Start With Why dibinātājs Saimons Sineks, Investīciju bankas Morgan Stanley, viceprezidente, direktore un vecākā klientu konsultante Karla Harisa, vadošais līderu apmācību vadītājs Džons Maksvels, kā arī daudzi citi izcili vadītāji.

Konferences dalībniekiem būs iespēja dzirdēt gan vietējo, gan citu valstu līderu viedokļus biznesā, politikā un NVO sektorā, uzzināt aktuālās tendences vadības jomā, kā arī dzirdēt personiskās pieredzes stāstus par ceļu uz karjeras virsotni un izaicinājumiem, ar ko jāsastopas ikdienā. Muzikālo noformējumu konferences laikā sniegs grupa My Radiant You.

The Global Leadership Summit ir starptautiska kustība, kas apvieno pasaules līmeņa vadības speciālistus. Tās mērķis, piedāvājot jaunu redzējumu līderības jomā, iedrošināt katru, kurš jau apzinās sevi kā vadītāju, kā arī aicināt uzņemties vadību un atbildību savas profesionālās darbības jomā tos, kuri vēl ceļā uz to.

SESTDIEN, 10.novembrī

Sesku skaistuma konkurss Ķīpsalā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau 10. un 11. novembrī izstādē ZooExpo 2018 varēs priecāties par 100 maziem draiskiem seskiem, kas piedalīsies sesku skaistuma čempionātā Teeth’n’Tails 2018 Ķīpsalā.

«Tik daudz blēņdaru Ķīpsalā jūs nebūsiet redzējuši! Kustīgajiem zvēriņiem ļoti patīk ložņāt, rakt un ielīst visur, kur vien tik var! Seska neizsīkstošā enerģija un rotaļas ir liela prieka deva, kas spēj sajūsmināt ikvienu. Taču viņi mēdz čiept arī visādus sīkumus un noglabāt tos slēptuvē. Tādēļ seski ātri vien pieradina pie kārtības mājās,» smejot atzīst kluba Seskumīlis prezidente Sarmīte Luste, kurai mājās mīt desmit šādi draiskuļi, un daži no tiem piedalīsies arī sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā.

Norises vieta un laiks: Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

10. un 11. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ar biļešu cenām var iepazīties šeit.

Bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja bez maksas!

TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes Valmierā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

10.novembrī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes.

Koncertā piedalīsies: TDA Līgo (vad. Jānis Purviņš), VPDK Līgo (vad. Jānis Purviņš); TDA Teiksma (vad. Jānis Ērglis); VPDK Teiksma (vad. Jānis Ērglis); Deju kopa Bramaņi (vad. Taiga Ludborža); Dižbramaņi (vad. Taiga Ludborža); TDA Gauja (vad. Evita Kaķīte-Brasa); VPDK Gauja (vad. Artis Mellups).

Biļetes: 3–5 eiro.

SVĒTDIEN, 11.novembrī

Lāčplēša dienas pasākumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lāčplēša diena ir kopš 1920.gada 11.novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988.gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Ielūkojies, vai tavā pilsētā arī notiek kāds Lāčplēša dienai veltīts pasākums.

Pārgājiens pa Abavas senleju

«Laiks vēl arvien priecē ar skaidrām debesīm un pietiekami siltu laiku, tāpēc esat aicināti svētdienu, 11.novembri, pavadīt pie dabas! Lai nebūtu atkal jādodas uz Gaujas Nacionālo parku, kas jau ir izstaigāts krustu šķērsu, šoreiz dosimies pretējā virzienā – uz Kurzemi,» aicina Aktīvo & Atraktīvo Klubs.

Plāns sekojošs – jau laicīgi vajadzētu izbraukt no Rīgas (pirms 9:00), lai nokļūtu līdz Matkulei, kur sāksies pārgājiens. Vajag kooperēties ar personīgo autotransportu (komentāros rakstām, kurš cik brīvas vietas gatavs piedāvāt).
Kopējā distance būs ap 20 km.
Kā vienmēr būs gan kāda taka, gan vienkārši krūmi, gan kāda lauka šķērsošana. Līdz ar to jārēķinās, ka tā nebūs slinka pastaiga pa labi iestaigātu maršrutu.
Izstaigāsim Abavas senleju ap Sabili. Centīsimies atrast un apskatīt pēc iespējas vairāk ievērības cienīgu objektu, taču akcents būs uz aktīvu atpūtu.
Tā kā lapu paliek arvien mazāk kokos, varēsim baudīt tālos skatus uz ieleju.

Velkam pareizo apģērbu un ņemam līdz kaut ko uzkožamu pa ceļam. Varbūt iekursim arī ugunskuru, lai uzceptu kādu gardu desiņu vai ko citu.

Dalības maksa – bezmaksas.

Piesakāmies, spiežot «Apmeklēšu», Facebook pasākumā.

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek: Update Liepājā

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek ir ikgadējs festivāls, ko organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab un E-LAB, elektroniskās mākslas un mediju centrs. Šogad fokusā: medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, eksperimentālās filma. Festivālā piedalās Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi.

Ģimenes dienas notikumi svētdien, 11.novembrī, (10.00–16.00) ir atvērti ikvienam, iepriekš nav jāpiesakās, visas darbnīcas ir bez maksas. Darbnīcu ilgums – apmēram 40 minūtes.

Nedēļas garumā Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab norisināsies radošās darbnīcas imersīvas virtuālās vides izstrādē (point-cloud lāzerskenēšanas tehnoloģija) Žilvina Lila vadībā, 360° imersīvas skaņas pasaules izstrādē (ambisonics un binaurālie ieraksti) Arta Kupriša un Māra Dejus vadībā, bet lietuviešu mākslinieka Artūra Bukauska (Arturas Bukauskas) darbnīcā varēs veidot eksperimenālo kino, savukārt indiešu horeogrāfa un režisora Avika Parkūra vadībā varēs eksperimentēt ar paplašināto realitāti, un kopā ar Janu G. Glokneru – veidot savu radio. Darbnīcu rezultātus varēs aplūkot izstādē Update 2.0, kuras atklāšana gaidāma piektien, 16. novembrī plkst. 18:00 MPLab (pagraba telpās).

Festivālā noslēguma programmā piektdien, 16.novembrī, arī konference Medijpratība – no mediju arheolģijas līdz tehnoekoloģijām pulksten 13.00–17.00, kurā savus pētījumus prezentēs mediju mākslas un tehnoloģijas nozaru doktoranti. Savukārt piektdienas vakarā no plkst. 21.00 kultūrvietā Kursas Putni F.Brīvzemnieka ielā 28 skatītājiem atvērta festivāla performanču programma.


Pievienot komentāru

Aizliedz PSRS un nacistiskās Vācijas formu izmantošanu sapulcēs, gājienos un piketos

Saeimā atbalstīti likuma grozījumi, kas paredz aizliegumu sapulcēs, gājienos un piketos izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku izmantoto piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus.

Par spīti «alkohola kariem» Baltijā Lietuva negrasās mainīt akcīzes nodokli

Igaunijas parlamenta lēmums par 25% pazemināt akcīzes nodokli alkoholam iedzinis ķīli Baltijas valstu vēsturiskajā brālībā. Lietuvas vadošā partija, kura ilgi cīnījusies pret alkoholu, lai samazinātu ar to saistītas slimības, šķiet, ir nogaidoša.

Par liela apmēra skaidras naudas nedeklarēšanu, šķērsojot robežu, pienāksies kriminālatbildība

Saeimā galīgajā lasījumā pieņemti grozījumi Krimināllikumā, ar kuriem noteikta kriminālatbildība par liela apmēra skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu, šķērsojot valsts robežu.

Rosina aizliegt pašvaldībām izdot preses izdevumus

Saeimā iesniegts priekšlikums, kas paredz aizliegt pašvaldībām dibināt un izdot preses izdevumus un citus masu informācijas līdzekļus, kā arī reģistrēt interneta vietni kā masu informācijas līdzekli.

Solis tuvāk dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas ieviešanai Latvijā

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Iepakojuma likumā, ar kuriem paredzēts ieviest normatīvo regulējumu dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas darbības uzsākšanai.

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Zakatistovam par 27 000 eiro izkrāpšanu

Prokurors Māris Urbāns izsniedzis apsūdzību Saeimas deputātam Atim Zakatistovam par personu grupā izdarītu krāpšanu lielā apmērā, proti, deputāts tiek apsūdzēts 26 620 eiro izkrāpšanā un 2 420 eiro izkrāpšanas mēģinājumā.

Dombrovskis atsakās no Eiropas Parlamenta deputāta mandāta

Jaunās Vienotības saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās Valdis Dombrovskis ir nolēmis atteikties no EP deputāta mandāta, lai arī pārejas posmā turpinātu darbu Eiropas Komisijā.

Valsts kontrolei būs zaudējumu piedziņas tiesības

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts kontroles likumā, ar kuriem paplašinātas Valsts kontroles tiesības – noteiktas pilnvaras piedzīt zaudējumus no atbildīgajām personām par revīzijās konstatētajām nelikumībām.

Apstiprina izmaiņas sabiedrisko mediju valdes locekļu atlases kārtībā

Saeimas deputāti otrajā – galīgajā – lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Tie precizē sabiedrisko mediju valdes locekļiem izvirzāmās prasības un atlases procedūru, kā arī valdes atsaukšanas kārtību.

Latvijā vēlas par 15% samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam

Akcīzes nodokļa likmi stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem ar šī gada jūliju plānots samazināt par 15 procentiem.

Rīgā siltumenerģijas tarifs uz diviem gadiem pieaugs par 16,9%

No šā gada 1.jūlija līdz 2021.gada 31.jūlijam Rīgā par siltumenerģiju būs jāmaksā 51,9 eiro par megavatstundu, kas ir par 16,9% vairāk nekā šobrīd, savukārt pēc tam tarifs samazināsies līdz 49,99 eiro par MWh.

Latvijā pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenas septītās zemākās ES

Latvijā pērn bija septītais zemākais pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenu līmenis Eiropas Savienības dalībvalstu vidū.

Energoresursu patēriņš pieaudzis gan ražošanas, gan patēriņa sektorā

Energoresursu patēriņš 2018.gadā bija 202,3 petadžouli, kas ir par 5,9% vairāk nekā 2017.gadā, liecina CSP dati. No 2014.gada līdz 2018.gadam kopējais energoresursu patēriņš pieauga par 8,6%.

Saeima dodas brīvdienās. Rudens sesiju sāks 3.septembrī

Saeima nolēma parlamenta šī gada pavasara sesiju slēgt 20.jūnijā, bet rudens sesiju sākt 3.septembrī.

BTA: Zemnieki steidz apdrošināt sējumus

Negaiss, kas plosījās Latvijā, īpaši Kurzemē radot ekstremālas dabas parādības, bijis par pamatu straujam sējumu apdrošināšanas pieprasījuma pieaugumam.

Mīklainā nāvē miris atpazīstamais ukraiņu parlamentārietis Dmitro Timčuks

Ukraiņu parlamentārietis un militāro jautājumu analītiķis Dmitro Timčuks atrasts miris savā mājoklī Kijevā, ziņo BBC.

Saeima noraida Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai

Saeima noraida rosinājumu nodot izskatīšanai komisijās Attīstībai/Par! un Jaunās Vienotības deputātu iesniegto Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai.

Ziņojums: Nepieciešams izmeklēt Saūda Arābijas prinča vainu žurnālista Hašogi nāvē

Ir ticami pierādījumi, ka Saūda Arābijas kroņprincis Muhameds bin Salmans un citas augsta līmeņa amatpersonas ir vainīgas žurnālista Džamala Hašogi nāvē, pauž ANO eksperti.

Baltic Block noslēdz līgumu ar CFLA par līdzfinansējumu četru miljonu eiro apmērā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir noslēgusi vienošanos ar Latvijas kokskaidu palešu bloku ražotāju Baltic Block par četriem miljonu eiro lielu līdzfinansējumu pilotrūpnīcas izveidei jaunu presētu produktu ieviešanai ražošanā.

Atsauc priekšlikumu par 40 miljonu eiro kompensāciju ebreju kopienai

Partiju apvienība Attīstībai/Par! atsaukusi pašas rosināto likumprojektu par restitūciju Latvijas ebreju kopienai, kas paredzēja izmaksāt kompensāciju 40 miljonu eiro apmērā.

Atstādinātais Igaunijas Swedbank valdes priekšsēdētājs: Banka ir droša klientiem

Atstādinātais Igaunijas Swedbank valdes priekšsēdētājs Roberts Kits saka – neskatoties uz izmeklēšanām par naudas atmazgāšanu bankā, Swedbank paliks droša un cienījama banka tās klientiem.

Kaljulaidas noraidīto militārās novērošanas prasību rudenī skatīs igauņu Augstākā tiesa

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida otro reizi noraidījusi likuma grozījumus Aizsardzības spēku organizācijas likumā, sakot, ka paplašinātās novērošanas spējas apdraud cilvēktiesības.

Atsakot valsts noslēpuma pielaidi, SAB norādījis uz Gobzema negodīgumu un iespējamo noziegumu

Atsakot valsts noslēpuma pielaidi Saeimas deputātam Aldim Gobzemam, Satversmes aizsardzības birojs norādījis uz deputāta negodīgumu un iespējamo noziegumu, liecina deputāta publiskotais SAB lēmums.

Atlaistā Latvenergo padome apmierināta ar paveikto

Atlaistā AS Latvenergo padome ir gandarīta par līdz šim paveikto uzņēmumā, taču ekonomikas ministra Ralfa Nemiro lēmuma vērtēšanā ir atturīga.

Jaunais Zviedrijas Swedbank padomes priekšsēdētājs: Banka neatstās Baltiju

Zviedrijas bankas Swedbank akcionāri ārkārtas pilnsapulcē bankas uzraudzības padomes priekšsēdētāja amatā apstiprināja bijušo Zviedrijas premjerministru Jēranu Pēšonu.