bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.11.2018 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Lielais Kristaps, sesku skaistuma konkurss un tautasdejas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai arī šī nedēļas nogale galvenokārt iezīmējas ar to, ka svētdien, 11.novembrī, visā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, tas nenozīmē, ka nekas cits nenotiek. Jau piektdien ir iespēja doties uz Splendid Palace un Kino Bize, noskatoties kādu no kino balvas Lielais Kristaps nominētajām filmām. Sestdienu var pavadīt, vērojot, kā 100 seski sacentīsies sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā. Pēc laureāta noskaidrošanas Mārtiņdienas noskaņās ir iespēja Valmieras Kultūras centrā baudīt tautasdeju ansambļa Gauja koncertu Trejdeviņas dzirkstelītes. Svētdien Aktīvo un atraktīvo klubs piedāvā iepazīt Latviju, dodoties pārgājienā pa Abavas senleju. Uzvelkot siltas zeķes un paņemot tēju termosā, pārgājiens arī novembrī noteikti būs baudāms. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamo!

PIEKTDIEN, 9.novembrī

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps šogad šogad norisināsies no 7. līdz 13.novembrim kinoteātros Splendid Palace un Kino Bize.

Lielā Kristapa kulminācija būs balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13.novembrī. Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas labākajām Latvijas filmām kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma kopražojuma filma, labākā debija, labākā studentu filma – un labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem kopā 23 kategorijās, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas un balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Vadītāju konference The Global Leadership Summit

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau astoto gadu no 9. līdz 10.novembrim Rīgā norisināsies konference The Global Leadership Summit (GLS) (http://glslatvija.lv), kas Latvijas uzņēmumu, organizāciju, NVO un draudžu vadītājiem piedāvā iespēju mācīties no izcilākajiem vadītājiem pasaulē un Latvijā.

Šogad konferences apmeklētājus uzrunās pasaulē plaši pazīstamā datoru un telefonu uzņēmuma Apple vecākā viceprezidente mazumtirdzniecības jautājumos Andžela Ērendsa, bestselleru autors, organizācijas Start With Why dibinātājs Saimons Sineks, Investīciju bankas Morgan Stanley, viceprezidente, direktore un vecākā klientu konsultante Karla Harisa, vadošais līderu apmācību vadītājs Džons Maksvels, kā arī daudzi citi izcili vadītāji.

Konferences dalībniekiem būs iespēja dzirdēt gan vietējo, gan citu valstu līderu viedokļus biznesā, politikā un NVO sektorā, uzzināt aktuālās tendences vadības jomā, kā arī dzirdēt personiskās pieredzes stāstus par ceļu uz karjeras virsotni un izaicinājumiem, ar ko jāsastopas ikdienā. Muzikālo noformējumu konferences laikā sniegs grupa My Radiant You.

The Global Leadership Summit ir starptautiska kustība, kas apvieno pasaules līmeņa vadības speciālistus. Tās mērķis, piedāvājot jaunu redzējumu līderības jomā, iedrošināt katru, kurš jau apzinās sevi kā vadītāju, kā arī aicināt uzņemties vadību un atbildību savas profesionālās darbības jomā tos, kuri vēl ceļā uz to.

SESTDIEN, 10.novembrī

Sesku skaistuma konkurss Ķīpsalā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau 10. un 11. novembrī izstādē ZooExpo 2018 varēs priecāties par 100 maziem draiskiem seskiem, kas piedalīsies sesku skaistuma čempionātā Teeth’n’Tails 2018 Ķīpsalā.

«Tik daudz blēņdaru Ķīpsalā jūs nebūsiet redzējuši! Kustīgajiem zvēriņiem ļoti patīk ložņāt, rakt un ielīst visur, kur vien tik var! Seska neizsīkstošā enerģija un rotaļas ir liela prieka deva, kas spēj sajūsmināt ikvienu. Taču viņi mēdz čiept arī visādus sīkumus un noglabāt tos slēptuvē. Tādēļ seski ātri vien pieradina pie kārtības mājās,» smejot atzīst kluba Seskumīlis prezidente Sarmīte Luste, kurai mājās mīt desmit šādi draiskuļi, un daži no tiem piedalīsies arī sesku skaistuma čempionātā Ķīpsalā.

Norises vieta un laiks: Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

10. un 11. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ar biļešu cenām var iepazīties šeit.

Bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja bez maksas!

TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes Valmierā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

10.novembrī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks TDA Gauja koncerts Trejdeviņas dzirkstelītes.

Koncertā piedalīsies: TDA Līgo (vad. Jānis Purviņš), VPDK Līgo (vad. Jānis Purviņš); TDA Teiksma (vad. Jānis Ērglis); VPDK Teiksma (vad. Jānis Ērglis); Deju kopa Bramaņi (vad. Taiga Ludborža); Dižbramaņi (vad. Taiga Ludborža); TDA Gauja (vad. Evita Kaķīte-Brasa); VPDK Gauja (vad. Artis Mellups).

Biļetes: 3–5 eiro.

SVĒTDIEN, 11.novembrī

Lāčplēša dienas pasākumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lāčplēša diena ir kopš 1920.gada 11.novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988.gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Ielūkojies, vai tavā pilsētā arī notiek kāds Lāčplēša dienai veltīts pasākums.

Pārgājiens pa Abavas senleju

«Laiks vēl arvien priecē ar skaidrām debesīm un pietiekami siltu laiku, tāpēc esat aicināti svētdienu, 11.novembri, pavadīt pie dabas! Lai nebūtu atkal jādodas uz Gaujas Nacionālo parku, kas jau ir izstaigāts krustu šķērsu, šoreiz dosimies pretējā virzienā – uz Kurzemi,» aicina Aktīvo & Atraktīvo Klubs.

Plāns sekojošs – jau laicīgi vajadzētu izbraukt no Rīgas (pirms 9:00), lai nokļūtu līdz Matkulei, kur sāksies pārgājiens. Vajag kooperēties ar personīgo autotransportu (komentāros rakstām, kurš cik brīvas vietas gatavs piedāvāt).
Kopējā distance būs ap 20 km.
Kā vienmēr būs gan kāda taka, gan vienkārši krūmi, gan kāda lauka šķērsošana. Līdz ar to jārēķinās, ka tā nebūs slinka pastaiga pa labi iestaigātu maršrutu.
Izstaigāsim Abavas senleju ap Sabili. Centīsimies atrast un apskatīt pēc iespējas vairāk ievērības cienīgu objektu, taču akcents būs uz aktīvu atpūtu.
Tā kā lapu paliek arvien mazāk kokos, varēsim baudīt tālos skatus uz ieleju.

Velkam pareizo apģērbu un ņemam līdz kaut ko uzkožamu pa ceļam. Varbūt iekursim arī ugunskuru, lai uzceptu kādu gardu desiņu vai ko citu.

Dalības maksa – bezmaksas.

Piesakāmies, spiežot «Apmeklēšu», Facebook pasākumā.

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek: Update Liepājā

Jauno mediju mākslas nedēļa iWeek ir ikgadējs festivāls, ko organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab un E-LAB, elektroniskās mākslas un mediju centrs. Šogad fokusā: medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, eksperimentālās filma. Festivālā piedalās Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi.

Ģimenes dienas notikumi svētdien, 11.novembrī, (10.00–16.00) ir atvērti ikvienam, iepriekš nav jāpiesakās, visas darbnīcas ir bez maksas. Darbnīcu ilgums – apmēram 40 minūtes.

Nedēļas garumā Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab norisināsies radošās darbnīcas imersīvas virtuālās vides izstrādē (point-cloud lāzerskenēšanas tehnoloģija) Žilvina Lila vadībā, 360° imersīvas skaņas pasaules izstrādē (ambisonics un binaurālie ieraksti) Arta Kupriša un Māra Dejus vadībā, bet lietuviešu mākslinieka Artūra Bukauska (Arturas Bukauskas) darbnīcā varēs veidot eksperimenālo kino, savukārt indiešu horeogrāfa un režisora Avika Parkūra vadībā varēs eksperimentēt ar paplašināto realitāti, un kopā ar Janu G. Glokneru – veidot savu radio. Darbnīcu rezultātus varēs aplūkot izstādē Update 2.0, kuras atklāšana gaidāma piektien, 16. novembrī plkst. 18:00 MPLab (pagraba telpās).

Festivālā noslēguma programmā piektdien, 16.novembrī, arī konference Medijpratība – no mediju arheolģijas līdz tehnoekoloģijām pulksten 13.00–17.00, kurā savus pētījumus prezentēs mediju mākslas un tehnoloģijas nozaru doktoranti. Savukārt piektdienas vakarā no plkst. 21.00 kultūrvietā Kursas Putni F.Brīvzemnieka ielā 28 skatītājiem atvērta festivāla performanču programma.


Pievienot komentāru

Vējonis premjera amatā nevirza ne Pabriku, ne Gobzemu; Gaidīs parlamenta vienošanos

Tā kā nevienam no premjerministra kandidātiem šobrīd neesot izteikta vairākuma parlamentā, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis lēmis pagaidām nevirzīt nevienu premjera amatā, tai skaitā ne Aldi Gobzemu, ne Arti Pabriku.

ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments nespēj vienoties par budžetu

Par Eiropas Savienības budžetu 2019.gadam nav izdevies laikus panākt vienošanos starp bloka dalībvalstīm, kuras pārstāv ES Padome, un Eiropas Parlamentu.

Policija atzīst, ka 11.novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem

11.novembra krastmala no drošības viedokļa nav labākais objekts masu pasākumu rīkošanai, tomēr atbildīgie dienesti tuvākajā laikā analizēs, kā uzlabot drošību masu pasākumu rīkošanai šajā Rīgas centra daļā, norāda Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

Ieceļ Saeimas komisiju vadītājus; to vidū Kols, Bondars, Kaimiņš, Tērauda

Latvijas Saeima apstiprinājusi deputātus darbam parlamentārajās komisijās. Desmit komisijām 20.novembrī paredzētas sēdes, kurās attiecīgi tiek ievēlēti arī komisiju priekšsēdētāji, priekšsēdētāju biedri un komisijas sekretāri.

Durevskis apsūdzēts par 15 000 eiro kukuļa izspiešanu no maksātnespējīga uzņēmuma

Bijušais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek apsūdzēts 15 000 eiro kukuļa izspiešanā no maksātnespējīgā uzņēmuma SIA Junior Fashion un tā faktiskā vadītāja Vladislava Lankerta, notikušajā tiesas sēdē informē prokurore Zane Pavāre.

26.novembrī visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas

Pirmdien, 26.novembrī no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

LTAB: Latvijā OCTA cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt

Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes loceklis Juris Stengrevics.

NATO nosauc Lietuvu kā paraugu aizsardzības tēriņu celšanā

Lietuva ar tās aizsardzības tēriņu celšanu, kas veikta šogad, ir paraugs NATO aliansē, tā norādījis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

KP atļāvusi īstenot enerģētikas uzņēmuma Energia Verde īpašnieku maiņu

Konkurences padome atļāvusi apvienošanos, ar kuru Igaunijā reģistrētais privātā kapitāla ieguldījumu fonds Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA Energia Verde, iegādājoties 70% tās kapitāldaļu no AS Energoeco.

Ilvess Latvijas simtgadē atgādina par tautu kopīgo likteni Livonijā

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess ir apsveicis Latviju valstiskuma simtgadē un vērsis uzmanību uz stipro saikni starp latviešiem un igauņiem, kāda veidojusies Livonijas vēstures līkločos, simtiem gadu senā vēsturē.

Nosūtīts kriminālprocess par ūdenspīpju tabakas kontrabandu

Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par vairāk nekā 600 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu no Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Apstiprināti deputāti darbam Latvijas parlamenta komisijās

Noticis balsojums, Saeimai apstiprinot deputātus, kuri turpmāk darbosies parlamentārajās komisijās. Par nobalsojuši 92 deputāti, pret un atturējies nebija neviens.

VID desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,8% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,788 miljardus eiro, kas ir par 59,984 miljoniem eiro jeb 0,8% vairāk, nekā plānots.

Katoļu bīskapi Polijā atvainojas par bērnu seksuālu izmantošanu

Polijā katoļu baznīcas bīskapi ir lūguši piedošanu bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu upuriem par noziegumiem, ko valstī ar dominējošu katoļticīgo kopienu ir pastrādājuši šīs kristīgās konfesijas garīdznieki un citi baznīcas darbinieki.

VID ģenerāldirektora amatam izvirzīta Ieva Jaunzeme

Ir noslēdzies Valsts kancelejas rīkotais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora atlases konkurss. Iegūstot visaugstāko komisijas novērtējumu, par konkursa uzvarētāju atzīta Ieva Jaunzeme, ziņo Valsts kancelejā.

Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, bet cieta četri

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 17.novembra plkst. 6.30 līdz 20.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 117 izsaukumus, no kuriem 60 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 43 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

VP: Valsts svētku pasākumos Rīgā par sīkiem pārkāpumiem aizturēti trīs cilvēki

Latvijas valsts proklamēšanas 100.gadadienas pasākumi aizvadīti mierīgi un Rīgā tika aizturēti trīs cilvēki – viens par alkohola lietošanu publiskā vietā, divi par reklāmas stenda bojāšanu, pastāstīja Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

KNAB piecu gadu laikā prokuratūrai nodevis piecas lietas par noziegumiem veselības jomā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēdējo piecu gadu laikā nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai piecas krimināllietas, kas saistītas ar koruptīviem noziegumiem veselības nozarē.

Spānija noraidīšot Brexit līgumu, ja nesaņems veto tiesības par Gibraltāru

Spānija sarunās par Eiropas Savienības dalībvalstu atbalstu Lielbritānijas izstāšanās nolīguma projektam, ir paziņojusi, ka neatbalstīs grūtās sarunās panākto vienošanos, kamēr nesaņems īpašas veto tiesības. Spānija vēlas nodrošināt iespēju noraidīt iespējamu ES-Lielbritānijas tirdzniecības līgumu, kas attiektos arī uz britu Gibraltāru Spānijas dienvidos.

ASV un Eiropas biržās sarūk akciju cenas

ASV un Eiropas biržās pirmdien, 19.novembrī, samazinājās akciju cenas. Savienoto Valstu investorus darīja bažīgus ASV un Ķīnas tirdzniecības karš, izaugsmes palēnināšanās ASV tehnoloģiju sektorā, kā arī analītiķu prognozes, ka Savienoto Valstu ekonomikas izaugsme kļūs lēnāka.

Krievija veiks EDSO bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā

No 20. līdz 23.novembrim četri Krievijas bruņoto spēku virsnieki Latvijā veiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas bruņojuma kontroles inspekcijas vizīti.

Nedēļas pirmajā pusē aukstums – naktī temperatūra nokrītas zem nulles

Šīs nedēļas sākumā pieturēsies auksts laiks un vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi slapja sniega un sniega veidā, nedēļas vidū iestāsies sauss un nedaudz siltāks laiks, taču nedēļas beigās atkal ieplūdīs auksts gaiss, kas piekrastes rajonos izraisīs nelielus īslaicīgus nokrišņus.

Birkavs: Pašreizējo valdības veidošanu raksturo divi vārdi – steiga un ambīcijas

Pašreizējo valdības veidošanas procesu vislabāk raksturo divi vārdi – steiga un ambīcijas, pauž bijušais premjerministrs Valdis Birkavs. Viņš skaidro, ka steiga ir tāpēc, ka partijas pārāk ātri pieņem lēmumu par to nevarēšanu jeb izvēlēšanos nepiedalīties. Savukārt ambīcijas ir tās, kas šobrīd vada gribētājus kļūt par premjeriem.

Nedēļa Lietuvā. Valdība atbalsta kompensāciju piešķiršanu trauksmes cēlējiem

Precizējot trauksmes cēlēju regulējumu valstī, Lietuvas valdība, trešdien, 14.novembrī, apstiprinājusi noteikumus, kas paredz izmaksāt naudas kompensāciju tiem cilvēkiem, kuri tiesībsargājošām iestādēm snieguši vērtīgas ziņas par pamanītām nelikumīgām darbībām.

Daudz laimes 100.dzimšanas dienā, Latvija!

«Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba,» tā 1911.gadā Rainis rakstīja lugā Indulis un Ārija. Šī atziņa caurvijusi veselu gadsimtu ar priecīgiem brīžiem un postu, iznīcību un atjaunotni, Latvijas valsts dibināšanu un valstiskās neatkarības atjaunošanu, kodolīgi paužot mūsu valstsgribu, ticību saviem spēkiem un vēlmi būt brīviem. Arī šodien mums pa spēkam ir viss, kam ticēsim, pauž simtgades svinību organizatori – Latvijas valsts simtgades birojs.