bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.08.2018 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Taureņu nakts, Amatniecības festivāls un pilsētu svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras daudz iespēju baudīt vasarīgo laiku pilsētas svētkos, kas norit dažādās Latvijas malās – Ventspilī, Baldonē un Rēzeknē. Pilsētas svētkos, kā jau ierasts, būs gan daudzveidīgs gadatirgus, gan lustīga zaļumballe, gan aktīvas sporta spēles, kā arī kultūras pasākumi un svētku salūts. Ja pilsētas svētku burzma šoreiz nevilina, tad Zilupes novadā pie Pintu ezera būs iespēja ietīties pledā un vērot taureņus naktī. Krāsainus amatnieku veikumus un teātra izrādes varēs aplūkot Brīvdabas muzeja rīkotajā Mūsdienu amatniecības festivālā.

PIEKTDIEN, 3.augustā

Zilupes novadā pie Pintu ezera notiks Taureņu nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas aizsardzības pārvalde piektdien, 3.augustā, dabas draugus un ikvienu zinātkāro interesentu aicina uz Taureņu nakti Zilupes novadā pie Pintu ezera, lai vērotu un iepazītu neparastos nakts lidoņus.

Pasākums norisināsies no plkst. 22.00 dabas lieguma Grebļakalns teritorijā, kas ir īpašs ar tā īpatnējo reljefu, mikroklimatu, augu valsti, arī taureņu sugu daudzveidību. Šajā vietā jau pērn īstenots projekts, lai radītu labvēlīgus apstākļus retā dienas taureņa – esparsetu zilenīša – populācijas palielināšanai. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem, sakopa un atjaunoja šīs sugas taurenim nepieciešamo biotopu.

Grebļukalnā sastopamas arī daudzas nakts taureņu sugas, un, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad Pārvalde iepazīstinās interesentus ar burvīgajiem nakts taureņiem. Ainavas un biotopu dažādība starp diviem ezeriem, osu grēdu, mežiem un laukiem ir lieliska vide dažādu nakts taureņu un kukaiņu sugu attīstībai, stāsta taureņu pētnieks un Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Guntis Akmentiņš.

«Daudzinot nemateriālo kultūras mantojumu Zilupes novadā, esam iecerējuši vairākus pasākumus laikā no 2.augusta līdz 4.augustam un viens no tiem arī Taureņu nakts Grebļukalnā. Šī vieta , ir ne tikai dabas vērtību krātuve, bet glabā arī kultūrvēstures liecības. Šaurās osu grēdas galos atrodas senie Meikšānu un Kausa pilskalni,» pauž Zilupes novada tūrisma darba organizatore Ilga Ivanova.

Pasākuma norises vieta: šeit (Lat. 56.1777451 un Lon. 28.1123849). Papildu informācija par pasākumu pa tel. 28656530 (Ilga) vai 29139677 (Regīna). Apmeklētājiem nepieciešams personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide. Labsajūtai noderēs arī termoss ar tēju un pleds.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbībā ar Zilupes novada pašvaldību novada nemateriālā kultūras mantojuma daudzināšanas svētku ietvaros.

Vairāk nekā 100 Latvijas zīmolu izpārdod aksesuārus Kalnciema kvartālā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

4.augustā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina modes entuziastus uz īpašu tirgu, kur uzmanības centrā būs visu veidu aksesuāri. Vairāk nekā 100 modes zīmoli vienuviet izpārdos neizpirktas vasaras kolekcijas ar atlaidēm līdz pat 50%, tomēr ar katru tirgotāju varēs kaulēties par labāko cenu. Par noskaņojumu tirgū rūpēsies arī zemnieki ar sezonālām delikatesēm un Kalnciema kvartāla Vīnu veikals&kafe.

Aksesuāru izpārdošanas tirgū Kalnciema kvartālā viesosies viens no atzītākajiem Latvijas zīmoliem ZIB. Rotas, cepures un saulesbrilles visās variācijās varēs atrast pie NADA, Kuma design, GAIJA jewelry, MIL, 3D Misha laboratory un citiem aksesuāru meistariem. Pilsētas ritmam piemērotas multifunkcionālas somas piedāvās ciemiņi no Igaunijas Indigo Textile, būs arī 3 Wind knots somas no īstām avīzēm un kvalitatīvas Maruu Leather mugursomas. Saskaņot aksesuārus ar īstajām kleitām varēs arī uz vietas, jo pēdējās vasaras kleitu tendences varēs atrast pie EcattusMOTH, Linen line, YUTA, Black Swan un citiem. Par ārējo veidolu lietainās dienās parūpēsies jauni zīmoli Colorfall un Rain Sisters ar elegantiem lietusmēteļiem.

Kā īpašie viesi Kalnciema kvartālā ciemosies itāļu kvalitātes un dizaina apavi, kurus iecienījušas daudzas rīdzinieces – LiliMill, kas līdz pēdējam pārim izpārdos vasaras apavus ar (vēl nav zināms) atlaidēm.

Plkst. 12.00–14.00 Dabas saldumu maģija pierādīs, ka modi var arī izgaršot – bērni aicināti pagatavot savus zefīrus no dabīgām izejvielām Modīgo zefīru darbnīcā. Meistarklasē varēs ne tikai lutināt sevi ar gaisīgiem ogu zefīriem, bet arī dabūt to recepti un uz vietas iegādāties visas nepieciešamās sastāvdaļas.

Visas dienas garumā par ķermeņa aksesuāriem lieliem un maziem gādās Henna Tattoo ar hennas zīmējumiem.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

SESTDIEN, 4.augustā

Svinēsim Rēzeknes 733. dzimšanas dienu un satikšanos IX etno festivālā Gosti

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 3. līdz 5.augustam svinēsim Rēzeknes 733.dzimšanas dienu un IX starptautisko etno festivālu Gosti! Piektdienas vakarā Rēzeknes pilskalnā varēs piedzīvot viduslaiku noskaņas, bet Festivāla parkā svētkus ieskandinās programma jauniešiem. Sestdien varēs izgaršot 70 dažādus sierus, sadziedāt kopā ar piecu valstu nacionālajiem kolektīviem, vakarpusē piedalīties svētku gājienā un izbaudīt koncertprogrammu Dzimuši Rēzeknei, savukārt svētdienas programma veltīta ģimenēm.

Rēzeknes svētku programma šogad savijas ar IX starptautisko etno festivālu Gosti. Trīs dienas skanēs koncerti, būs iespēja iesaistīties radošās un sportiskās aktivitātēs, izbaudīt dažādas garšas, piedzīvot pārsteigumus un satikšanās prieku!

Piektdien – 3.augustā – Rēzeknes pilskalnā ritēs viduslaiku svētki, kur piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubi, ļaujot vērot viduslaiku cīņas un mācīties viduslaiku dejas. Savukārt Festivāla parkā piektdienas vakarā uzstāsies Rēzeknes jauniešu mūzikas un deju grupas, dziedātājs Markus Riva, grupa Latgalīšu reps un repere ar skatuves vārdu VIŅA.

Tāpat piektdien skanēs arī vairāki etno festivāla Gosti koncerti – Rēzeknes Zaļajā sinagogā muzicēs ebreju dziesmu ansamblis Varnitshkes no Ukrainas (Ļviva/Ļvova) kopā ar klezmeru instrumentālo grupu Klezmer with Friends Leipzig no Vācijas (Leipciga) un ar Rēzeknes klezmeriem, bet Rēzeknes novada Maltas kultūras namā, Rikavas kultūras namā un Vērēmu brīvdabas estrādē koncertēs gan Rēzeknes novada kolektīvi, gan vairāki vieskolektīvi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Sestdien – 4. augustā – Gājēju promenādē gar upi būs iespēja iesaistīties dažādas aktivitātēs un piedzīvot vērienīgu Latvijas novadu siera dienu! Jau vairākus gadus sadarbībā ar biedrību Siera klubs Rēzeknes svētkos ir iespēja degustēt siera ēdienus. Šogad varēs nogaršot un iegādāties apmēram 70 sieru šķirnes un veidus, tāpat paredzēts arī teatralizēts uzvedums Govju parāde, sacensības Aklās vistiņas ar sieru, spēkavīru sacensības piena mašīnas vilkšanā, siera rituļa celšanas sacensības, konkurss Sieru alfabēts, kā arī muzikālie pārsteigumi no brāļiem Ata un Jāņa Auzāniem ar grupu.

Pēcpusdienā Festivāla parkā pulcēsies piecu valstu nacionālie kolektīvi un gandrīz 300 dalībnieki vienosies IX starptautiskā etno festivāla Gosti dižkoncertā. Etno festivāls Gosti šogad veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un tā vadmotīvs ir Satikšanās – Mīlestība – Svētki, kas izvīsies cauri dziesmām un dejām.

Sestdienas vakarā dosimies tradicionālajā Rēzeknes iestāžu un organizāciju svētku gājienā, pieskaņojoties tēmai Dzimuši Rēzeknei, bet pēc gājiena Festivāla parkā rēzekniešus un viesus priecēs Lauris Reiniks, kā arī dažādu mūzikas žanru izpildītāji, kuru dzīves līkloči tieši vai netieši saistīti ar Rēzekni un Rēzeknes novadu. Koncertprogrammā Dzimuši Rēzeknei piedalīsies postfolkloras grupa Rikši, mūziķis Andris Baltacis, duets Inga un Normunds, mūziķi Artūrs Uškāns, Mārtiņš Strods, grupas Dabasu Durovys līderis Arnis Slobožaņins, dziedātāja Jeļena Matule, operdziedātāja Ilona Bagele, dziedātāja Anmary, Mirage Jazz Orchestra u.c. Koncertšovs noslēgsies ar svētku salūtu.

Tāpat sestdienas vēlā vakarā gaidāma pārsteidzoša performance Ziedu duets Gājēju promenādē. Tajā darbojas divas milzīgas «dzīvās» lelles, kuras vizuāli līdzinās milzu karaliskiem ziediem – vīrišķā zieda lomu atveido Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, bet sievišķā zieda lomā iedzīvojas Latvijas Nacionālās operas soprāns Laura Teivāne. Milzīgo ziedu tērpos mākslinieki izpilda pasaulslavenu operu ārijas, kas vijas kā efeja vienotā performancē, apvienojot soprāna un tenora kristāldzidro skanējumu.

Svētdien, 5. augustā, gaidāma tradicionālā Ģimeņu parāde un muzikālā rotaļprogramma Brīnumainā sapņu pļava, kurā ļauties pārsteigumiem un sapņot varēs gan mazie, gan lielie skatītāji. Ģimenes varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, tāpat bērnu zīmējumu izstādē Slavenības bērnu acīm (pedagoģe Jeļena Antonova) iepazīt, cik dažādas ir personības, ko bērni uzskata par slavenībām – vienam tā ir mamma, otram – estrādes dziedātāja. Dziedāsim, dejosim, burbuļosimies un izbaudīsim svētkus!

Ieeja pilsētas svētku pasākumos – brīva.

Baldones novada svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā ik gadu, arī šogad augusta pirmajā nedēļas nogalē norisinās Baldones novada svētki, kuru ietvaros norisināsies visdažādākie pasākumi.

Dižā diena: atspirdzinošs rīta skrējiens

4.augustā plkst. 9.00 pilsētās skvērā Baldones novada svētku Dižās dienas sākums – atspirdzinošs rīta skrējiens pludmales tērpos. Peldšorti, peldbikses, peldkostīmi vai hidrotērpi – tā ir katra skrējēja brīva izvēle.

Dižā diena: sporta spēles

4. augustā (2018) 

4. augustā no plkst. 10.00 – 18.00 pie Sporta kompleksa – ikgadējās sporta spēles, piepūšamās atrakcijas, lielās koka atrakcijas un Mārtiņa burbuļi.

Lasīt vairāk

Dižā diena: gadatirgus

4. augustā (2018) 

4. augustā plkst. 10.00 vidusskolas pagalmā – gadatirgus!
Sīkāka informācija par gadatirgu, zvanot – 29151386.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Zemessardzes izstāde

4.augustā plkst. 10.00 Tirgus laukumā – Zemessardzes 17. un 19. bataljona izstāde.

Degsme un Degļi aicina uz dančiem

4. augustā plkst. 17.00 Tirgus laukumā – VPDK Degsme un SDK Degļi aicina uz dančiem.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Dižkoncerts kopā ar grupu Opus Pro – Izvij svētku ceļu Baldones novadā, 4.augustā plkst. 19.00.

Skatīt vairāk

4. augustā plkst. 22.00 Vanagkalnu estrādē – svētku balle kopā ar grupu Krauja’s band”.
Ieeja pasākumā – bez maksas.

Plkst. 23.00 Vanagkalnu estrādē – svētku uguņošana

4.augustā plkst. 11.00 pie Sporta kompleksa – mājas mīluļu parāde.

Sīkāka informācija par pasākumu, zvanot – 26328940.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Baldones novada svētku ietvaros no 28. jūlija līdz 31. augustam Kultūras centra telpās būs skatāma Baldones Mākslas studijas izstāde Veltījums Baldonei svētkos.
Ieeja arī no pašvaldības policijas puses.

Rozmarijas skatuve Ventspils pilsētas svētkos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Ventspils pilsētas svētkos viena no norises vietām – Rozmarijas skatuve – atradīsies Amatnieku laukumā. Vietā, kur krustojas Rožu un Marijas ielas, turpat arī Skroderkrogs un Jaunrades nami.

Koncertēs:
– Spāre / Latvija
– Kamanių šilelis / Lietuva
– Deerhoof / ASV

Būs vērojama ĀRĀ dejas izrāde “Fafabulala”. Ierakstus no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.

Pilsētas svētku laikā arī Ventspils muzejā 4.augustā Livonijas ordeņa pilī, (Jāņa ielā 17), kur no 17.00–20.00 Cirks tiešām atbraucis! Notiks cirka izrādes, cirka darbnīcas, būs leijerkastnieks un gliemežu sacensības, būs mājdzīvnieku zvērnīca un iespējas uzstāties ikvienam drosmīgajam cirka darbnīcas apmeklētājam. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

Svētku svinēšana noslēgsies svētdien, 5.augustā, no 11:00 – 16:00, kad Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) notiks Amatu diena ar īstu ķeneru roku darbiem! Dienas vidū, plkst. 12.00 ar Pārventas blūmīzeristiem un zivzupu kopā tiks atklātas Restaurētās zvejas laivas. Plkst. 13.00 tiks atvērts atjaunotais Kurzemes podnieku ceplis, būs meistaru, ka biezs, skanēs priecīga mūzika no Laika upes, varēs stiept gumiju ar Siguldas Adventure atbalstu, bet visu Amatu dienas rosību pārvaldīs vareni ūsainais Miķelis Visockis. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

SVĒTDIEN, 5.augustā

Mūsdienu amatniecības festivāls 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 8.Mūsdienu amatniecības festivālu, kas šogad noritēs 4. un 5.augustā no 10.00 līdz 17.00. Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta Festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

Amatniecības izstrādājumi apvieno skaisto ar noderīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska gudrība. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem darinājumiem, gan jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Festivālā piedalīsies arī viesi no Baltijas jūras reģiona valstīm. Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas piedāvājums Festivālā ir mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālo virtuvi. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai. IV Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki Festivāla laikā notiks arī jau ceturtie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki.

Muzeja apmeklētājiem būs iespēja vērot dažādas izrādes, kuras spēlēs teātra mīļotāji no visas Latvijas. Amatierteātru iestudējumi tiks rādīti gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Kopumā divās dienās tiks spēlētas 16 dažādas izrādes. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.


Pievienot komentāru

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.