bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 13.11.2018 | Vārda dienas: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Taureņu nakts, Amatniecības festivāls un pilsētu svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras daudz iespēju baudīt vasarīgo laiku pilsētas svētkos, kas norit dažādās Latvijas malās – Ventspilī, Baldonē un Rēzeknē. Pilsētas svētkos, kā jau ierasts, būs gan daudzveidīgs gadatirgus, gan lustīga zaļumballe, gan aktīvas sporta spēles, kā arī kultūras pasākumi un svētku salūts. Ja pilsētas svētku burzma šoreiz nevilina, tad Zilupes novadā pie Pintu ezera būs iespēja ietīties pledā un vērot taureņus naktī. Krāsainus amatnieku veikumus un teātra izrādes varēs aplūkot Brīvdabas muzeja rīkotajā Mūsdienu amatniecības festivālā.

PIEKTDIEN, 3.augustā

Zilupes novadā pie Pintu ezera notiks Taureņu nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas aizsardzības pārvalde piektdien, 3.augustā, dabas draugus un ikvienu zinātkāro interesentu aicina uz Taureņu nakti Zilupes novadā pie Pintu ezera, lai vērotu un iepazītu neparastos nakts lidoņus.

Pasākums norisināsies no plkst. 22.00 dabas lieguma Grebļakalns teritorijā, kas ir īpašs ar tā īpatnējo reljefu, mikroklimatu, augu valsti, arī taureņu sugu daudzveidību. Šajā vietā jau pērn īstenots projekts, lai radītu labvēlīgus apstākļus retā dienas taureņa – esparsetu zilenīša – populācijas palielināšanai. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem, sakopa un atjaunoja šīs sugas taurenim nepieciešamo biotopu.

Grebļukalnā sastopamas arī daudzas nakts taureņu sugas, un, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad Pārvalde iepazīstinās interesentus ar burvīgajiem nakts taureņiem. Ainavas un biotopu dažādība starp diviem ezeriem, osu grēdu, mežiem un laukiem ir lieliska vide dažādu nakts taureņu un kukaiņu sugu attīstībai, stāsta taureņu pētnieks un Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Guntis Akmentiņš.

«Daudzinot nemateriālo kultūras mantojumu Zilupes novadā, esam iecerējuši vairākus pasākumus laikā no 2.augusta līdz 4.augustam un viens no tiem arī Taureņu nakts Grebļukalnā. Šī vieta , ir ne tikai dabas vērtību krātuve, bet glabā arī kultūrvēstures liecības. Šaurās osu grēdas galos atrodas senie Meikšānu un Kausa pilskalni,» pauž Zilupes novada tūrisma darba organizatore Ilga Ivanova.

Pasākuma norises vieta: šeit (Lat. 56.1777451 un Lon. 28.1123849). Papildu informācija par pasākumu pa tel. 28656530 (Ilga) vai 29139677 (Regīna). Apmeklētājiem nepieciešams personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide. Labsajūtai noderēs arī termoss ar tēju un pleds.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbībā ar Zilupes novada pašvaldību novada nemateriālā kultūras mantojuma daudzināšanas svētku ietvaros.

Vairāk nekā 100 Latvijas zīmolu izpārdod aksesuārus Kalnciema kvartālā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

4.augustā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina modes entuziastus uz īpašu tirgu, kur uzmanības centrā būs visu veidu aksesuāri. Vairāk nekā 100 modes zīmoli vienuviet izpārdos neizpirktas vasaras kolekcijas ar atlaidēm līdz pat 50%, tomēr ar katru tirgotāju varēs kaulēties par labāko cenu. Par noskaņojumu tirgū rūpēsies arī zemnieki ar sezonālām delikatesēm un Kalnciema kvartāla Vīnu veikals&kafe.

Aksesuāru izpārdošanas tirgū Kalnciema kvartālā viesosies viens no atzītākajiem Latvijas zīmoliem ZIB. Rotas, cepures un saulesbrilles visās variācijās varēs atrast pie NADA, Kuma design, GAIJA jewelry, MIL, 3D Misha laboratory un citiem aksesuāru meistariem. Pilsētas ritmam piemērotas multifunkcionālas somas piedāvās ciemiņi no Igaunijas Indigo Textile, būs arī 3 Wind knots somas no īstām avīzēm un kvalitatīvas Maruu Leather mugursomas. Saskaņot aksesuārus ar īstajām kleitām varēs arī uz vietas, jo pēdējās vasaras kleitu tendences varēs atrast pie EcattusMOTH, Linen line, YUTA, Black Swan un citiem. Par ārējo veidolu lietainās dienās parūpēsies jauni zīmoli Colorfall un Rain Sisters ar elegantiem lietusmēteļiem.

Kā īpašie viesi Kalnciema kvartālā ciemosies itāļu kvalitātes un dizaina apavi, kurus iecienījušas daudzas rīdzinieces – LiliMill, kas līdz pēdējam pārim izpārdos vasaras apavus ar (vēl nav zināms) atlaidēm.

Plkst. 12.00–14.00 Dabas saldumu maģija pierādīs, ka modi var arī izgaršot – bērni aicināti pagatavot savus zefīrus no dabīgām izejvielām Modīgo zefīru darbnīcā. Meistarklasē varēs ne tikai lutināt sevi ar gaisīgiem ogu zefīriem, bet arī dabūt to recepti un uz vietas iegādāties visas nepieciešamās sastāvdaļas.

Visas dienas garumā par ķermeņa aksesuāriem lieliem un maziem gādās Henna Tattoo ar hennas zīmējumiem.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

SESTDIEN, 4.augustā

Svinēsim Rēzeknes 733. dzimšanas dienu un satikšanos IX etno festivālā Gosti

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 3. līdz 5.augustam svinēsim Rēzeknes 733.dzimšanas dienu un IX starptautisko etno festivālu Gosti! Piektdienas vakarā Rēzeknes pilskalnā varēs piedzīvot viduslaiku noskaņas, bet Festivāla parkā svētkus ieskandinās programma jauniešiem. Sestdien varēs izgaršot 70 dažādus sierus, sadziedāt kopā ar piecu valstu nacionālajiem kolektīviem, vakarpusē piedalīties svētku gājienā un izbaudīt koncertprogrammu Dzimuši Rēzeknei, savukārt svētdienas programma veltīta ģimenēm.

Rēzeknes svētku programma šogad savijas ar IX starptautisko etno festivālu Gosti. Trīs dienas skanēs koncerti, būs iespēja iesaistīties radošās un sportiskās aktivitātēs, izbaudīt dažādas garšas, piedzīvot pārsteigumus un satikšanās prieku!

Piektdien – 3.augustā – Rēzeknes pilskalnā ritēs viduslaiku svētki, kur piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubi, ļaujot vērot viduslaiku cīņas un mācīties viduslaiku dejas. Savukārt Festivāla parkā piektdienas vakarā uzstāsies Rēzeknes jauniešu mūzikas un deju grupas, dziedātājs Markus Riva, grupa Latgalīšu reps un repere ar skatuves vārdu VIŅA.

Tāpat piektdien skanēs arī vairāki etno festivāla Gosti koncerti – Rēzeknes Zaļajā sinagogā muzicēs ebreju dziesmu ansamblis Varnitshkes no Ukrainas (Ļviva/Ļvova) kopā ar klezmeru instrumentālo grupu Klezmer with Friends Leipzig no Vācijas (Leipciga) un ar Rēzeknes klezmeriem, bet Rēzeknes novada Maltas kultūras namā, Rikavas kultūras namā un Vērēmu brīvdabas estrādē koncertēs gan Rēzeknes novada kolektīvi, gan vairāki vieskolektīvi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Sestdien – 4. augustā – Gājēju promenādē gar upi būs iespēja iesaistīties dažādas aktivitātēs un piedzīvot vērienīgu Latvijas novadu siera dienu! Jau vairākus gadus sadarbībā ar biedrību Siera klubs Rēzeknes svētkos ir iespēja degustēt siera ēdienus. Šogad varēs nogaršot un iegādāties apmēram 70 sieru šķirnes un veidus, tāpat paredzēts arī teatralizēts uzvedums Govju parāde, sacensības Aklās vistiņas ar sieru, spēkavīru sacensības piena mašīnas vilkšanā, siera rituļa celšanas sacensības, konkurss Sieru alfabēts, kā arī muzikālie pārsteigumi no brāļiem Ata un Jāņa Auzāniem ar grupu.

Pēcpusdienā Festivāla parkā pulcēsies piecu valstu nacionālie kolektīvi un gandrīz 300 dalībnieki vienosies IX starptautiskā etno festivāla Gosti dižkoncertā. Etno festivāls Gosti šogad veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un tā vadmotīvs ir Satikšanās – Mīlestība – Svētki, kas izvīsies cauri dziesmām un dejām.

Sestdienas vakarā dosimies tradicionālajā Rēzeknes iestāžu un organizāciju svētku gājienā, pieskaņojoties tēmai Dzimuši Rēzeknei, bet pēc gājiena Festivāla parkā rēzekniešus un viesus priecēs Lauris Reiniks, kā arī dažādu mūzikas žanru izpildītāji, kuru dzīves līkloči tieši vai netieši saistīti ar Rēzekni un Rēzeknes novadu. Koncertprogrammā Dzimuši Rēzeknei piedalīsies postfolkloras grupa Rikši, mūziķis Andris Baltacis, duets Inga un Normunds, mūziķi Artūrs Uškāns, Mārtiņš Strods, grupas Dabasu Durovys līderis Arnis Slobožaņins, dziedātāja Jeļena Matule, operdziedātāja Ilona Bagele, dziedātāja Anmary, Mirage Jazz Orchestra u.c. Koncertšovs noslēgsies ar svētku salūtu.

Tāpat sestdienas vēlā vakarā gaidāma pārsteidzoša performance Ziedu duets Gājēju promenādē. Tajā darbojas divas milzīgas «dzīvās» lelles, kuras vizuāli līdzinās milzu karaliskiem ziediem – vīrišķā zieda lomu atveido Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, bet sievišķā zieda lomā iedzīvojas Latvijas Nacionālās operas soprāns Laura Teivāne. Milzīgo ziedu tērpos mākslinieki izpilda pasaulslavenu operu ārijas, kas vijas kā efeja vienotā performancē, apvienojot soprāna un tenora kristāldzidro skanējumu.

Svētdien, 5. augustā, gaidāma tradicionālā Ģimeņu parāde un muzikālā rotaļprogramma Brīnumainā sapņu pļava, kurā ļauties pārsteigumiem un sapņot varēs gan mazie, gan lielie skatītāji. Ģimenes varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, tāpat bērnu zīmējumu izstādē Slavenības bērnu acīm (pedagoģe Jeļena Antonova) iepazīt, cik dažādas ir personības, ko bērni uzskata par slavenībām – vienam tā ir mamma, otram – estrādes dziedātāja. Dziedāsim, dejosim, burbuļosimies un izbaudīsim svētkus!

Ieeja pilsētas svētku pasākumos – brīva.

Baldones novada svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā ik gadu, arī šogad augusta pirmajā nedēļas nogalē norisinās Baldones novada svētki, kuru ietvaros norisināsies visdažādākie pasākumi.

Dižā diena: atspirdzinošs rīta skrējiens

4.augustā plkst. 9.00 pilsētās skvērā Baldones novada svētku Dižās dienas sākums – atspirdzinošs rīta skrējiens pludmales tērpos. Peldšorti, peldbikses, peldkostīmi vai hidrotērpi – tā ir katra skrējēja brīva izvēle.

Dižā diena: sporta spēles

4. augustā (2018) 

4. augustā no plkst. 10.00 – 18.00 pie Sporta kompleksa – ikgadējās sporta spēles, piepūšamās atrakcijas, lielās koka atrakcijas un Mārtiņa burbuļi.

Lasīt vairāk

Dižā diena: gadatirgus

4. augustā (2018) 

4. augustā plkst. 10.00 vidusskolas pagalmā – gadatirgus!
Sīkāka informācija par gadatirgu, zvanot – 29151386.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Zemessardzes izstāde

4.augustā plkst. 10.00 Tirgus laukumā – Zemessardzes 17. un 19. bataljona izstāde.

Degsme un Degļi aicina uz dančiem

4. augustā plkst. 17.00 Tirgus laukumā – VPDK Degsme un SDK Degļi aicina uz dančiem.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Dižkoncerts kopā ar grupu Opus Pro – Izvij svētku ceļu Baldones novadā, 4.augustā plkst. 19.00.

Skatīt vairāk

4. augustā plkst. 22.00 Vanagkalnu estrādē – svētku balle kopā ar grupu Krauja’s band”.
Ieeja pasākumā – bez maksas.

Plkst. 23.00 Vanagkalnu estrādē – svētku uguņošana

4.augustā plkst. 11.00 pie Sporta kompleksa – mājas mīluļu parāde.

Sīkāka informācija par pasākumu, zvanot – 26328940.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Baldones novada svētku ietvaros no 28. jūlija līdz 31. augustam Kultūras centra telpās būs skatāma Baldones Mākslas studijas izstāde Veltījums Baldonei svētkos.
Ieeja arī no pašvaldības policijas puses.

Rozmarijas skatuve Ventspils pilsētas svētkos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Ventspils pilsētas svētkos viena no norises vietām – Rozmarijas skatuve – atradīsies Amatnieku laukumā. Vietā, kur krustojas Rožu un Marijas ielas, turpat arī Skroderkrogs un Jaunrades nami.

Koncertēs:
– Spāre / Latvija
– Kamanių šilelis / Lietuva
– Deerhoof / ASV

Būs vērojama ĀRĀ dejas izrāde “Fafabulala”. Ierakstus no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.

Pilsētas svētku laikā arī Ventspils muzejā 4.augustā Livonijas ordeņa pilī, (Jāņa ielā 17), kur no 17.00–20.00 Cirks tiešām atbraucis! Notiks cirka izrādes, cirka darbnīcas, būs leijerkastnieks un gliemežu sacensības, būs mājdzīvnieku zvērnīca un iespējas uzstāties ikvienam drosmīgajam cirka darbnīcas apmeklētājam. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

Svētku svinēšana noslēgsies svētdien, 5.augustā, no 11:00 – 16:00, kad Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) notiks Amatu diena ar īstu ķeneru roku darbiem! Dienas vidū, plkst. 12.00 ar Pārventas blūmīzeristiem un zivzupu kopā tiks atklātas Restaurētās zvejas laivas. Plkst. 13.00 tiks atvērts atjaunotais Kurzemes podnieku ceplis, būs meistaru, ka biezs, skanēs priecīga mūzika no Laika upes, varēs stiept gumiju ar Siguldas Adventure atbalstu, bet visu Amatu dienas rosību pārvaldīs vareni ūsainais Miķelis Visockis. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

SVĒTDIEN, 5.augustā

Mūsdienu amatniecības festivāls 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 8.Mūsdienu amatniecības festivālu, kas šogad noritēs 4. un 5.augustā no 10.00 līdz 17.00. Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta Festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

Amatniecības izstrādājumi apvieno skaisto ar noderīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska gudrība. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem darinājumiem, gan jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Festivālā piedalīsies arī viesi no Baltijas jūras reģiona valstīm. Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas piedāvājums Festivālā ir mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālo virtuvi. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai. IV Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki Festivāla laikā notiks arī jau ceturtie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki.

Muzeja apmeklētājiem būs iespēja vērot dažādas izrādes, kuras spēlēs teātra mīļotāji no visas Latvijas. Amatierteātru iestudējumi tiks rādīti gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Kopumā divās dienās tiks spēlētas 16 dažādas izrādes. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.


Pievienot komentāru

Novembra beigās bijušās prokurores Lozes slepkavības lietā sāks pratināt lieciniekus

Rīgas rajona tiesa 28.novembrī plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret Edgaru Kadiķi, kurš apsūdzēts bijušās prokurores Birutas Lozes slepkavībā.

Pētījums: Latvijai jāmācās jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu

Ņemot vērā pārmaiņas Eiropas Savienības budžetā, Latvijai ir jāapgūst jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu, pētījumā Eiropas Savienības budžets pēc 2020.gada. Latvijas iespējas secinājusi Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga.

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 6,1% līmenī

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati.

Tiesai nodod krimināllietu par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šī gada 8.novembrī nosūtījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā.

Latvija turpina sniegt medicīnisko palīdzību konfliktā Ukrainā cietušajiem karavīriem

12.novembrī Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari 18 dienu ilgu ārstēšanas kursu uzsāks septiņi konfliktā Ukrainā cietušie karavīri. Šī ir otrā karavīru grupa, kura šogad ir ieradusies Latvijā, lai saņemtu medicīnisko palīdzību.

Brexit sarunas līdz vēlai naktij, Lielbritānija saskata virzību uz vienošanos

Britu valdība un Eiropas Savienības sarunu vedēji veltījuši daļu no nakts uz pirmdienu, lai paietu kaut pāris soļus ceļā uz degošo vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Pieņem grozījumus noteikumos, lai stingrāk uzraudzītu numerācijas lietošanu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome pieņēmusi grozījumus noteikumos par numerācijas lietošanas tiesībām. Grozījumi veikti, lai SPRK būtu iespēja stingrāk uzraudzīt piešķirto numerācijas lietošanas tiesību izmantošanu, kā arī, lai atvieglotu numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas un anulēšanas procesu, skaidro komisijā.

Īpašniekiem uzdos sakārtot graustus Peitavas ielā un Brīvības ielā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 12.novembrī, atbalstīja lēmumprojektus par graustu piespiedu sakārtošanu Peitavas ielā 9/11 un Brīvības ielā 193.

NBS komandieris: Saspīlējums pasaulē aug, bet Latvija var justies droši

Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa – brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.

RD plāno atpirkt Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes Skanstes apkārtnē

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 12.novembrī, pieņēma lēmumu par kopsummā 443 905 eiro atpirkt bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes, kas nepieciešamas Skanstes revitalizācijas projekta īstenošanai.

SEB banka piešķir 2,7 milj. eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei

SEB banka piešķīrusi 2,7 miljonu eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei, kas tiks ieguldīti ostas infrastruktūras pilnveidošanā, rekonstruējot zvejas kuģu piestātni un būvējot noliktavu zvejas piederumu uzglabāšanai.

Latvijā šī gada 3.ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 10,3%

Būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 3.ceturksni, pieauga par 10,3%. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 9,2%, inženierbūvniecībā – par 5,7% un specializētajos būvdarbos – par 19,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Tevī neklausos! Ukrainas separātisti aizvada «vēlēšanas», kurli pret nosodījumu no Kijevas, Rietumvalstīm

Kremļa atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos ir aizvadījuši parlamenta un prezidenta «vēlēšanas», kur gaidāma pašreizējo vietvalžu uzvara balsojumos, ko Ukraina, Francija un Vācija ir nosaukusi par pretlikumīgiem.

Čakša: NMPD finansējums būs

Veselības ministre Anda Čakša atbalstījusi NMPD plānu darba organizēšanai un apliecināja, ka finansējums virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu pagarinātā normālā darba laika jautājumā nākamajā gadā tiks piešķirts.

Ermanbriks apstiprina – viņa vārds ir VDK aģentu kartotēkā

Jau pēc mēneša internetā būs izlasāmi Latvijā labi pazīstamu zinātnieku, kinorežisoru, televīzijas žurnālistu, mākslinieku vārdi, par kuriem ir liecības kā Valsts drošības komitejas ziņotājiem 70.–80.gados. Taču iztrūks komentārs par būtiskāko – kāds bija kartotēkā atrodamo aģentu nodarījums un ko viņi ziņoja. Vairāki no aģentūras, bez kuriem vienlaikus nav iedomājama Latvijas atmoda, par represīvās iestādes vervēšanas metodēm, bailēm un to, kā viņu izpratnē izpaudās šī sadarbošanās, stāsta tikko iznākušajā dokumentālajā filmā Lustrum. Filmai interviju sniedza arī žurnālists, mūziķis un Rīgas skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks, kuru atceras kā padomju gados populārā raidījuma Varavīksne veidotāju, iesāk raidījums Nekā personīga.

KNAB uzmanību piesaista vairākas dārgas, bet nedeklarētas Trukšņa mēbeles

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzmanību piesaistījušas vairākas dārgas mēbeles, kuras Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis esot iegādājies savām vajadzībām, iztērējot naudas summu, kas līdzvērtīga vai pat pārsniedz viņa oficiālo gada atalgojumu pašvaldībā, lai gan mēra valsts amatpersonas deklarācijā šādi pirkumi nav norādīti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Pasažiera bagāžā atklāj teju 30'000 viltotu tablešu impotences ārstēšanai

Veicot muitas kontroles pasākumus lidostā Rīga, VID Muitas pārvaldes amatpersonas kādas personas bagāžā atklāja lielu daudzumu recepšu medikamentu impotences ārstēšanai. Oficiālo preču zīmju īpašnieku sniegtie atzinumi liecina, ka šie medikamenti ir viltoti.

Bildēs: Lielvaru līderi atzīmē 100.gadus kopš Pirmā pasaules kara beigām

Ja Ziemeļaustrumeiropas valstīm 2018.gads ir valstiskuma simtgades jubilejas laiks, tad pasaules lielvarām tas liek atcerēties savstarpējā Pirmā pasaules kara beigas un ārkārtīgi lielo skaitu tolaik kritušo tautiešu.

Alus nozare: nav pamata pārmērīgam optimismam

«Atskatoties uz šī gada vasaru, jāatzīst, ka laika apstākļi patiešām bija labvēlīgi dzērienu, tostarp arī alus, ražotājiem. Nevar noliegt, ka ilgstošie karstuma periodi šovasar veicināja dzērienu patēriņu. Tomēr, lai sniegtu objektīvu skatījumu uz situāciju nozarē, nevar raudzīties tikai uz vienu no apstākļiem,» norāda Latvijas Alus Darītāju Savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai

Turpinot digitālo pakalpojumu attīstību, Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai. Tas nozīmē, ka papildus tūlītējiem maksājumiem savas bankas ietvaros Swedbank klienti visā Baltijā var saņemt zibmaksājumus arī no citām bankām Eiropā, kas piedāvā šādu funkcionalitāti.

Bildēs: Polija atzīmē 100.gadus kopš neatkarības atjaunošanas ar milzu gājienu

Vairāk nekā 200 000 cilvēku Varšavā piedalījušies gājienā svētdien, 11.novembrī, par godu simtajai gadadienai, kopš Polija atguvusi savu valstiskumu.

RS parādi tuvojas 300 miljoniem; Ušakovs uzskata, ka uzņēmums strādā labi

Rīgas dome ir nobalsojusi par 22 miljonu papildu dotāciju Rīgas satiksmei, līdz ar to uzņēmums šogad pilsētai izmaksā 123 miljonus, atgādina raidījumā Nekā personīga. Tāpat raidījumā atzīmē, ka pirms pieciem gadiem uzņēmums noslēdza līgumus par 175 autobusu un 125 trolejbusu iegādi, tomēr līdz šim nopirkta mazāk nekā puse no pasūtījuma – «lauvas tiesa» atstāta uz līguma beigām. «Vienlaikus RS pērk arī 20 zemās grīdas tramvajus. Lai plānu izpildītu, uzņēmumam jāaizņemas ap simt miljoniem eiro. Nākamgad uzņēmuma saistības, visticamāk, pārsniegs 300 miljonus,» saka raidījumā Nekā personīga.

NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši

Sākot skaļi runāt par problēmām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, situācija dienestā ir nedaudz nomierinājusies, Latvijas Radio stāsta NMPD vadītāja Liene Cipule.

Kaliforniju skāruši traģiskākie mežu ugunsgrēki kopš 1933.gada

Ugunsgrēkos, kas šobrīd skāruši Kalifornijas štatu Amerikas Savienotajās Valstīs, bojāgājušo skaits sasniedzis 31 cilvēku, bet par vēl aptuveni 200 personām nav skaidru ziņu, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes.

Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī VARAM

Partiju apvienība Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, stāsta Jaunās vienotības politiķis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Jaunākie komentāri