bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Taureņu nakts, Amatniecības festivāls un pilsētu svētki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras daudz iespēju baudīt vasarīgo laiku pilsētas svētkos, kas norit dažādās Latvijas malās – Ventspilī, Baldonē un Rēzeknē. Pilsētas svētkos, kā jau ierasts, būs gan daudzveidīgs gadatirgus, gan lustīga zaļumballe, gan aktīvas sporta spēles, kā arī kultūras pasākumi un svētku salūts. Ja pilsētas svētku burzma šoreiz nevilina, tad Zilupes novadā pie Pintu ezera būs iespēja ietīties pledā un vērot taureņus naktī. Krāsainus amatnieku veikumus un teātra izrādes varēs aplūkot Brīvdabas muzeja rīkotajā Mūsdienu amatniecības festivālā.

PIEKTDIEN, 3.augustā

Zilupes novadā pie Pintu ezera notiks Taureņu nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas aizsardzības pārvalde piektdien, 3.augustā, dabas draugus un ikvienu zinātkāro interesentu aicina uz Taureņu nakti Zilupes novadā pie Pintu ezera, lai vērotu un iepazītu neparastos nakts lidoņus.

Pasākums norisināsies no plkst. 22.00 dabas lieguma Grebļakalns teritorijā, kas ir īpašs ar tā īpatnējo reljefu, mikroklimatu, augu valsti, arī taureņu sugu daudzveidību. Šajā vietā jau pērn īstenots projekts, lai radītu labvēlīgus apstākļus retā dienas taureņa – esparsetu zilenīša – populācijas palielināšanai. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem, sakopa un atjaunoja šīs sugas taurenim nepieciešamo biotopu.

Grebļukalnā sastopamas arī daudzas nakts taureņu sugas, un, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad Pārvalde iepazīstinās interesentus ar burvīgajiem nakts taureņiem. Ainavas un biotopu dažādība starp diviem ezeriem, osu grēdu, mežiem un laukiem ir lieliska vide dažādu nakts taureņu un kukaiņu sugu attīstībai, stāsta taureņu pētnieks un Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Guntis Akmentiņš.

«Daudzinot nemateriālo kultūras mantojumu Zilupes novadā, esam iecerējuši vairākus pasākumus laikā no 2.augusta līdz 4.augustam un viens no tiem arī Taureņu nakts Grebļukalnā. Šī vieta , ir ne tikai dabas vērtību krātuve, bet glabā arī kultūrvēstures liecības. Šaurās osu grēdas galos atrodas senie Meikšānu un Kausa pilskalni,» pauž Zilupes novada tūrisma darba organizatore Ilga Ivanova.

Pasākuma norises vieta: šeit (Lat. 56.1777451 un Lon. 28.1123849). Papildu informācija par pasākumu pa tel. 28656530 (Ilga) vai 29139677 (Regīna). Apmeklētājiem nepieciešams personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide. Labsajūtai noderēs arī termoss ar tēju un pleds.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbībā ar Zilupes novada pašvaldību novada nemateriālā kultūras mantojuma daudzināšanas svētku ietvaros.

Vairāk nekā 100 Latvijas zīmolu izpārdod aksesuārus Kalnciema kvartālā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

4.augustā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina modes entuziastus uz īpašu tirgu, kur uzmanības centrā būs visu veidu aksesuāri. Vairāk nekā 100 modes zīmoli vienuviet izpārdos neizpirktas vasaras kolekcijas ar atlaidēm līdz pat 50%, tomēr ar katru tirgotāju varēs kaulēties par labāko cenu. Par noskaņojumu tirgū rūpēsies arī zemnieki ar sezonālām delikatesēm un Kalnciema kvartāla Vīnu veikals&kafe.

Aksesuāru izpārdošanas tirgū Kalnciema kvartālā viesosies viens no atzītākajiem Latvijas zīmoliem ZIB. Rotas, cepures un saulesbrilles visās variācijās varēs atrast pie NADA, Kuma design, GAIJA jewelry, MIL, 3D Misha laboratory un citiem aksesuāru meistariem. Pilsētas ritmam piemērotas multifunkcionālas somas piedāvās ciemiņi no Igaunijas Indigo Textile, būs arī 3 Wind knots somas no īstām avīzēm un kvalitatīvas Maruu Leather mugursomas. Saskaņot aksesuārus ar īstajām kleitām varēs arī uz vietas, jo pēdējās vasaras kleitu tendences varēs atrast pie EcattusMOTH, Linen line, YUTA, Black Swan un citiem. Par ārējo veidolu lietainās dienās parūpēsies jauni zīmoli Colorfall un Rain Sisters ar elegantiem lietusmēteļiem.

Kā īpašie viesi Kalnciema kvartālā ciemosies itāļu kvalitātes un dizaina apavi, kurus iecienījušas daudzas rīdzinieces – LiliMill, kas līdz pēdējam pārim izpārdos vasaras apavus ar (vēl nav zināms) atlaidēm.

Plkst. 12.00–14.00 Dabas saldumu maģija pierādīs, ka modi var arī izgaršot – bērni aicināti pagatavot savus zefīrus no dabīgām izejvielām Modīgo zefīru darbnīcā. Meistarklasē varēs ne tikai lutināt sevi ar gaisīgiem ogu zefīriem, bet arī dabūt to recepti un uz vietas iegādāties visas nepieciešamās sastāvdaļas.

Visas dienas garumā par ķermeņa aksesuāriem lieliem un maziem gādās Henna Tattoo ar hennas zīmējumiem.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

SESTDIEN, 4.augustā

Svinēsim Rēzeknes 733. dzimšanas dienu un satikšanos IX etno festivālā Gosti

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 3. līdz 5.augustam svinēsim Rēzeknes 733.dzimšanas dienu un IX starptautisko etno festivālu Gosti! Piektdienas vakarā Rēzeknes pilskalnā varēs piedzīvot viduslaiku noskaņas, bet Festivāla parkā svētkus ieskandinās programma jauniešiem. Sestdien varēs izgaršot 70 dažādus sierus, sadziedāt kopā ar piecu valstu nacionālajiem kolektīviem, vakarpusē piedalīties svētku gājienā un izbaudīt koncertprogrammu Dzimuši Rēzeknei, savukārt svētdienas programma veltīta ģimenēm.

Rēzeknes svētku programma šogad savijas ar IX starptautisko etno festivālu Gosti. Trīs dienas skanēs koncerti, būs iespēja iesaistīties radošās un sportiskās aktivitātēs, izbaudīt dažādas garšas, piedzīvot pārsteigumus un satikšanās prieku!

Piektdien – 3.augustā – Rēzeknes pilskalnā ritēs viduslaiku svētki, kur piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubi, ļaujot vērot viduslaiku cīņas un mācīties viduslaiku dejas. Savukārt Festivāla parkā piektdienas vakarā uzstāsies Rēzeknes jauniešu mūzikas un deju grupas, dziedātājs Markus Riva, grupa Latgalīšu reps un repere ar skatuves vārdu VIŅA.

Tāpat piektdien skanēs arī vairāki etno festivāla Gosti koncerti – Rēzeknes Zaļajā sinagogā muzicēs ebreju dziesmu ansamblis Varnitshkes no Ukrainas (Ļviva/Ļvova) kopā ar klezmeru instrumentālo grupu Klezmer with Friends Leipzig no Vācijas (Leipciga) un ar Rēzeknes klezmeriem, bet Rēzeknes novada Maltas kultūras namā, Rikavas kultūras namā un Vērēmu brīvdabas estrādē koncertēs gan Rēzeknes novada kolektīvi, gan vairāki vieskolektīvi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Sestdien – 4. augustā – Gājēju promenādē gar upi būs iespēja iesaistīties dažādas aktivitātēs un piedzīvot vērienīgu Latvijas novadu siera dienu! Jau vairākus gadus sadarbībā ar biedrību Siera klubs Rēzeknes svētkos ir iespēja degustēt siera ēdienus. Šogad varēs nogaršot un iegādāties apmēram 70 sieru šķirnes un veidus, tāpat paredzēts arī teatralizēts uzvedums Govju parāde, sacensības Aklās vistiņas ar sieru, spēkavīru sacensības piena mašīnas vilkšanā, siera rituļa celšanas sacensības, konkurss Sieru alfabēts, kā arī muzikālie pārsteigumi no brāļiem Ata un Jāņa Auzāniem ar grupu.

Pēcpusdienā Festivāla parkā pulcēsies piecu valstu nacionālie kolektīvi un gandrīz 300 dalībnieki vienosies IX starptautiskā etno festivāla Gosti dižkoncertā. Etno festivāls Gosti šogad veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un tā vadmotīvs ir Satikšanās – Mīlestība – Svētki, kas izvīsies cauri dziesmām un dejām.

Sestdienas vakarā dosimies tradicionālajā Rēzeknes iestāžu un organizāciju svētku gājienā, pieskaņojoties tēmai Dzimuši Rēzeknei, bet pēc gājiena Festivāla parkā rēzekniešus un viesus priecēs Lauris Reiniks, kā arī dažādu mūzikas žanru izpildītāji, kuru dzīves līkloči tieši vai netieši saistīti ar Rēzekni un Rēzeknes novadu. Koncertprogrammā Dzimuši Rēzeknei piedalīsies postfolkloras grupa Rikši, mūziķis Andris Baltacis, duets Inga un Normunds, mūziķi Artūrs Uškāns, Mārtiņš Strods, grupas Dabasu Durovys līderis Arnis Slobožaņins, dziedātāja Jeļena Matule, operdziedātāja Ilona Bagele, dziedātāja Anmary, Mirage Jazz Orchestra u.c. Koncertšovs noslēgsies ar svētku salūtu.

Tāpat sestdienas vēlā vakarā gaidāma pārsteidzoša performance Ziedu duets Gājēju promenādē. Tajā darbojas divas milzīgas «dzīvās» lelles, kuras vizuāli līdzinās milzu karaliskiem ziediem – vīrišķā zieda lomu atveido Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, bet sievišķā zieda lomā iedzīvojas Latvijas Nacionālās operas soprāns Laura Teivāne. Milzīgo ziedu tērpos mākslinieki izpilda pasaulslavenu operu ārijas, kas vijas kā efeja vienotā performancē, apvienojot soprāna un tenora kristāldzidro skanējumu.

Svētdien, 5. augustā, gaidāma tradicionālā Ģimeņu parāde un muzikālā rotaļprogramma Brīnumainā sapņu pļava, kurā ļauties pārsteigumiem un sapņot varēs gan mazie, gan lielie skatītāji. Ģimenes varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, tāpat bērnu zīmējumu izstādē Slavenības bērnu acīm (pedagoģe Jeļena Antonova) iepazīt, cik dažādas ir personības, ko bērni uzskata par slavenībām – vienam tā ir mamma, otram – estrādes dziedātāja. Dziedāsim, dejosim, burbuļosimies un izbaudīsim svētkus!

Ieeja pilsētas svētku pasākumos – brīva.

Baldones novada svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā ik gadu, arī šogad augusta pirmajā nedēļas nogalē norisinās Baldones novada svētki, kuru ietvaros norisināsies visdažādākie pasākumi.

Dižā diena: atspirdzinošs rīta skrējiens

4.augustā plkst. 9.00 pilsētās skvērā Baldones novada svētku Dižās dienas sākums – atspirdzinošs rīta skrējiens pludmales tērpos. Peldšorti, peldbikses, peldkostīmi vai hidrotērpi – tā ir katra skrējēja brīva izvēle.

Dižā diena: sporta spēles

4. augustā (2018) 

4. augustā no plkst. 10.00 – 18.00 pie Sporta kompleksa – ikgadējās sporta spēles, piepūšamās atrakcijas, lielās koka atrakcijas un Mārtiņa burbuļi.

Lasīt vairāk

Dižā diena: gadatirgus

4. augustā (2018) 

4. augustā plkst. 10.00 vidusskolas pagalmā – gadatirgus!
Sīkāka informācija par gadatirgu, zvanot – 29151386.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Zemessardzes izstāde

4.augustā plkst. 10.00 Tirgus laukumā – Zemessardzes 17. un 19. bataljona izstāde.

Degsme un Degļi aicina uz dančiem

4. augustā plkst. 17.00 Tirgus laukumā – VPDK Degsme un SDK Degļi aicina uz dančiem.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Dižkoncerts kopā ar grupu Opus Pro – Izvij svētku ceļu Baldones novadā, 4.augustā plkst. 19.00.

Skatīt vairāk

4. augustā plkst. 22.00 Vanagkalnu estrādē – svētku balle kopā ar grupu Krauja’s band”.
Ieeja pasākumā – bez maksas.

Plkst. 23.00 Vanagkalnu estrādē – svētku uguņošana

4.augustā plkst. 11.00 pie Sporta kompleksa – mājas mīluļu parāde.

Sīkāka informācija par pasākumu, zvanot – 26328940.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti Baldones novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Baldones novada svētku ietvaros no 28. jūlija līdz 31. augustam Kultūras centra telpās būs skatāma Baldones Mākslas studijas izstāde Veltījums Baldonei svētkos.
Ieeja arī no pašvaldības policijas puses.

Rozmarijas skatuve Ventspils pilsētas svētkos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Ventspils pilsētas svētkos viena no norises vietām – Rozmarijas skatuve – atradīsies Amatnieku laukumā. Vietā, kur krustojas Rožu un Marijas ielas, turpat arī Skroderkrogs un Jaunrades nami.

Koncertēs:
– Spāre / Latvija
– Kamanių šilelis / Lietuva
– Deerhoof / ASV

Būs vērojama ĀRĀ dejas izrāde “Fafabulala”. Ierakstus no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.

Pilsētas svētku laikā arī Ventspils muzejā 4.augustā Livonijas ordeņa pilī, (Jāņa ielā 17), kur no 17.00–20.00 Cirks tiešām atbraucis! Notiks cirka izrādes, cirka darbnīcas, būs leijerkastnieks un gliemežu sacensības, būs mājdzīvnieku zvērnīca un iespējas uzstāties ikvienam drosmīgajam cirka darbnīcas apmeklētājam. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

Svētku svinēšana noslēgsies svētdien, 5.augustā, no 11:00 – 16:00, kad Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) notiks Amatu diena ar īstu ķeneru roku darbiem! Dienas vidū, plkst. 12.00 ar Pārventas blūmīzeristiem un zivzupu kopā tiks atklātas Restaurētās zvejas laivas. Plkst. 13.00 tiks atvērts atjaunotais Kurzemes podnieku ceplis, būs meistaru, ka biezs, skanēs priecīga mūzika no Laika upes, varēs stiept gumiju ar Siguldas Adventure atbalstu, bet visu Amatu dienas rosību pārvaldīs vareni ūsainais Miķelis Visockis. Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

SVĒTDIEN, 5.augustā

Mūsdienu amatniecības festivāls 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 8.Mūsdienu amatniecības festivālu, kas šogad noritēs 4. un 5.augustā no 10.00 līdz 17.00. Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta Festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

Amatniecības izstrādājumi apvieno skaisto ar noderīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska gudrība. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem darinājumiem, gan jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Festivālā piedalīsies arī viesi no Baltijas jūras reģiona valstīm. Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas piedāvājums Festivālā ir mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālo virtuvi. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai. IV Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki Festivāla laikā notiks arī jau ceturtie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki.

Muzeja apmeklētājiem būs iespēja vērot dažādas izrādes, kuras spēlēs teātra mīļotāji no visas Latvijas. Amatierteātru iestudējumi tiks rādīti gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Kopumā divās dienās tiks spēlētas 16 dažādas izrādes. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.