bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 26.05.2019 | Vārda dienas: Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziedošās acālijas, Badīgais Cepšu ķīsis un Ledus skulptūru festivāls

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šī nedēļas nogale pavisam noteikti iezīmējas ar vienu no gaidītākajiem un spilgtākajiem ziemas notikumiem – Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, kura galvenā tēma šogad ir kino. Tā ka ikviens aicināts doties uz Jelgavu aplūkot, kā mākslinieki ledū atveidojuši dažādus zināmus kino varoņus. Savukārt sestdien zemledus makšķerēšanas entuziasti un viņu atbalstītāji tiek gaidīti Kārķu pagasta Cepšu ezerā uz piektajām zemledus makšķerēšanas sacensībām Badīgais Cepšu ķīsis V. Ja nedēļas nogale bijusi kā aktīvs pārgājiens, tad svētdienā koncertzālē Lielais dzintars, kas atrodas Liepājā, ir iespēja doties uz mīlas dziesmu koncertu Tev un ugunij, kas veltīts Ojāram Vācietim un viņa dzīvesbiedrei Ludmilai Azarovai.

PIEKTDIEN, 8.februārī

Jelgavā: Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

Jelgavas pilsēta no 8. līdz 10.februārim jau 21.reizi aicina satikties vērienīgākajā ziemas notikumā Baltijā – Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā. Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā. Gaidāmi arī populāru mūziķu koncerti, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdziņš un daudz kas cits.

Šī gada Ledus skulptūru festivāla tēma: Kino.
Vairāk uzzini šeit.

SESTDIEN, 9.februārī

Kārķu pagastā: Zemledus makšķerēšanas sacensības Badīgais Cepšu ķīsis V

Sestdien, 9.februārī, Kārķu pagasta Cepšu ezerā, notiks jau piektās zemledus makšķerēšanas sacensības Badīgais Cepšu ķīsis V.

Dalībnieku reģistrēšanās un pulcēšanās notiks no plkst. 9.00.

Instrukcijas, sektora izloze un došanās uz ledus plānota ap plkst. 9.30.

Pēc četru stundu makšķerēšanas, plkst. 14.00 notiks rezultātu paziņošana, zupas baudīšana un apbalvošana.

Lai izvairītos no vēlmes uzlabot iespēju tikt pie labāka loma iepriekš zivis iebarojot, ezers tiks sadalīts sektoros un to sadalīšana notiks pirms dalībnieku kāpšanas uz ledus!

Cepšu ezera platība ir 25 ha un vidējais dziļums 2,5 m, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 5 m. Ezers atrodas 5 km attālumā no pagasta centra ( https://goo.gl/maps/LWKV9Qt7nUQ2 ). Sacensību dienā būs izliktas papildu norādes.

Makšķerēšanas sacensības notiek individuāli, katrs pats uzņemas atbildību par drošību uz ledus un piemērotu apģērbu. Cepšu ezers ir publiskais ezers un nepieciešams līdzi ņemt makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti.

Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem, turklāt tā derīga, uzrādot to tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Cepšu ezerā mīt līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, karūsas, ruduļi, pliči un ķīši.

Ķekavā: Šļūkšanas festivāls

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvas centrs ielūdz uz 3.Šļūkšanas festivāls, kas notiks 9.februārī, sākot no plkst. 12.00, uz kalniņa, kas atrodas aiz Ķekavas estrādes.

Dalībnieki pasākuma dienā uz vietas varēs pieteiks savu dalību trīs disciplīnās.
Starta laiki:
13.00 BĒRNU BRAUCIENI /vecumā līdz 10 gadiem/
14.00 INDIVIDUĀLIE BRAUCIENI /no 11 gadu vecuma/
15.00 GRUPU/ĢIMEŅU BRAUCIENI /minimums 3 pers. – maksimums bez ierobežojuma, AR VIENU KOPĪGU PĀRVIETOŠANĀS LĪDZEKLI./

Reģistrācija katram braucienu veidam notiek stundu pirms attiecīgā brauciena, respektīvi:
Reģistrācija BĒRNU BRAUCIENIEM: 12.00–12.50
Reģistrācija INDIVIDUĀLAJIEM BRAUCIENIEM: 13.00–13.50
Reģistrācija GRUPU BRAUCIENIEM: 14.00–14.50.

Aicinām visus dalībniekus padomāt par sava ārējā tēla un braucamrīka noformējumu, jo balvas tiks pasniegtas šādās nominācijās:
– Bērnu braucienos – Drosmīgākais šļūcējs, Jautrākais šļūcējs un Stilīgākais šļūcējs.
– Individuālajos braucienos – Ātruma pavēlnieks, Tālšļūcējs, Daiļšļūcējs
Ģimeņu/Grupu braucienos – Dižākā mafija, Skaļākā banda, Atraktīvākais grupējums.

Šļūkšanas inventāru sev nodrošina paši pasākuma dalībnieki.

Nokļūšanai pasākumā aicinām pasākuma viesus izmantot ērti pieejamo publiskā transporta pieturvietu pie baznīcas Vecajā Ķekavā.
Viesiem, kas ieradīsies uz pasākumu ar personīgo transportu lūdzam automašīnas novietot Ķekavā, Skolas ielā, pretim Jaunatnes iniciatīvu centram, tālāk sekojot pasākuma dienā izvietotajām norādēm.

Dalība pasākumā ir bez maksas.
Nepiemērotu laikapstākļu (atkusnis) gadījumā pasākums var tikt pārcelts vai atcelts.

SVĒTDIEN, 10.februārī

LU Botāniskajā dārzā: Acāliju kolekcijas ziedēšanas ekskursija

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un ne velti – kur gan citur var noķert tādu pavasara noskaņu ziemas vidū? Atzīmējot krāšņo notikumu, svētdien, 10.februārī, plkst. 12.00 notiks ekskursija gida pavadībā. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos.

Acāliju kolekcija ir viens no dārza lielākajiem lepnumiem. LU Botāniskajā dārzā aplūkojamā kolekcija ir lielākā acāliju kolekcija visā Baltijā – tajā apskatāmi 124 dažādi kultivāri. Pašreizējās kolekcijas veidošanu 1956. gadā sāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, toreizējais LU Botāniskā dārza direktors, acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs.

Ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt to, kā acālijas iegūst savus nosaukumus,  aplūkot acāliju krūmus, kuru vecums pārsniedz jau 60 gadus, kā arī uzzināt, kuras acāliju šķirnes ir veidotas tepat, Latvijā. Siltumnīcās redzēsim arī citronu, granātābolu un citu eksotisko augļu gatavošanos, orhideju ziedēšanu un ne tikai.

Ierobežota grupas izmēra dēļ dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš. Pieteikšanās, zvanot 67450860 darba dienās no 9.00–17.00 vai arī aizpildot pieteikuma anketu, ko meklēt šeit.

Liepājā: Mīlas dziesmu koncerts Tev un ugunij

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, svētdien no plkst. 15.00–16.00 norisināsies mīlas dziesmu koncerts Tev un ugunij veltīts izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim /1933–1983/ un viņa mūzai – dzīvesbiedrei, dzejniecei un tulkotājai Ludmilai Azarovai /1935–2012/, kuru radošā un sabiedriskā darbība devusi nenovērtējumu ieguldījumu Latvijas kultūrā.

Koncertā izskanēs komponistu J.Lūsēna, I.Kalniņa, R.Paula, P.Plakida, A.Kalniņa, I.Arnes, Ģ.Ramana, A.Engelmaņa, A.Maskata, J.Aišpura, Ā.Šķepasta, A.Kontauta kompozīcijas, O.Vācieša un L.Azarovas dzeja.

Piedalās aktieri Zane Daudziņa /Ludmila Azarova/ un Gatis Maliks /Ojārs Vācietis/, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris INTIS /mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce/, Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris Austrums /mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts/. Koncertmeistars – Aldis Liepiņš.

Ieeja: 3 eiro
Biļetes SIA Biļešu paradīze


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Raķešsistēma uz robežas, izstājas olimpiskā leģenda, noķerta starptautiska banda

Pagājušajā nedēļā Lietuvā muitnieki uzgājuši raķešsistēmu no Baltkrievijas; 22 gadu vecumā sporta gaitas pametusi olimpiskā un pasaules čempione Rūta Meilutīte; notverta liela starptautiska banda, kas iesaistīta ieroču un narkotiku kontrabandā.

Vēlēšanu līderi – Jaunā Vienotība, Saskaņa un nacionāļi

Pēc vairāk nekā 90% balsu saskaitīšanas Eiropas Parlamenta vēlēšanās līderi ir Jaunā Vienotība, Saskaņa un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

BNN nedēļas apkopojums: EP vēlēšanu nedienas. LDz mistiskie tēriņi. OECD Baltijas vērtējums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izvērtējums, Ēnu darījumi, Izaugsme, Prognoze, Trīs, Vērtīgākais, Brīdinājums.

EP vēlēšanas noritējušas mierīgi; CVK jau kaļ plānus par Saeimas vēlēšanu uzlabošanu

Vēlētāju līdzdalība vēlēšanu dienā ir mazāka nekā iepriekšējās dienās, savukārt, salīdzinot ar 2014.gadu, vēlēšanu dienā aktivitāte ir mazliet lielāka.

EP vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 33%

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 32,21% jeb 454 861 balsstiesīgais iedzīvotājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Latvijā līdz šim saņemti divi signāli par iespējamu balsu pirkšanu EP vēlēšanās

VDD norādīja, ka dienests kopumā saņēmis divus signālus par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu, kur vienā gadījumā informācija neapstiprinājās, bet vienā gadījumā pārbaude vēl turpinās.

«Izcili apgrūtinošs» vēlēšanu process – iemesls kūtrajai latviešu aktivitātei ārvalstīs, skaidro eksperts

Zemā vēlētāju aktivitāte ārvalstīs varētu būs skaidrojama ar «izcili apgrūtinošo» vēlēšanu procesu ārzemēs – cilvēkam aptuveni mēnesi iepriekš bija jāreģistrējas, lai vēlētu citā zemē ārpus Latvijas, saka biedrības Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

«Latvijai potenciāls pārsniegt iepriekšējo vēlēšanu aktivitāti». EP vēlēšanas bildēs

Šogad Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju aktivitātei ir potenciāls pārsniegt aktivitāti iepriekšējā balsošanas reizē pirms pieciem gadiem. Tā pieļāvis politologs Filips Rajevskis.

Lielākā aktivitāte EP vēlēšanās lielo pilsētu vidū līdz pēcpusdienai bijusi Valmierā

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā – Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Līdz pēcpusdienai EP vēlēšanās nobalsojuši jau 27,38% balstiesīgo

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz sestdienas, 25.maijam, plkst. 16.00 nobalsojuši kopumā 386 552 vēlētāju jeb 27,38% no kopējā vēlētāju skaita.

Policija sākusi divas administratīvās lietvedības par aģitācijas izvietošanu

Valsts policija līdz plkst. 15.00 sākusi tikai divas administratīvās lietvedības par aģitācijas izvietošanu.

Lielu vēlētāju aktivitāti Saulkrastu novadā mērs skaidro ar vasaras sezonas sākumu

Daudzi, tostarp politiķi, ir sākuši vasaras sezonu savās vasarnīcās, un darbus dārzā apvieno ar vēlēšanām.

Iedzīvotāji CVK sūdzas par nespēju atrast savu iecirkni

Lai arī kopumā Eiropas Parlamenta vēlēšanas sestdien, 25.maijā, norit mierīgi un bez starpgadījumiem, daži iedzīvotāji tomēr sūdzas par iespējamu aģitāciju, kā arī nespēju atrast savu iecirkni.

Līdz pusdienlaikam kopumā Latvijā EP vēlēšanās nobalsojuši 20,24% vēlētāju

Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz sestdienas, 25.maijam, plkst.12 nobalsojuši kopumā 285,8 tūkstoši vēlētāju jeb 20,24% no kopējā vēlētāju skaita.

Muižnieku ievēlu uz otru termiņu LU rektora amatā

Latvijas Universitātes Satversmes sapulcē piektdien, 24.maijā, par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Indriķis Muižnieks.

Pirmajās EP vēlēšanu dienās nobalsojuši 11,15% Latvijas balsstiesīgo

Pirmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienās, no 22. līdz 24.maijam, nobalsojuši 11,04% jeb 155 881 Latvijas balsstiesīgais vēlētājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Saņemti pirmie signāli par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē

Valsts drošības dienests ir saņēmis pirmos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē.

Pārtikas ražotāji neredz problēmas ES direktīvas ieviešanā ar mērķi ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses

Latvijas pārtikas ražotāji nesaredz problēmas sekmīgi Latvijā pārņemt prasības, ko nosaka Eiropas Savienības direktīva pret negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē, stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnijā

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnija sākumā, un to plānots pabeigt līdz gada beigām, paziņoja konkursā par atjaunošanas darbiem uzvarējušās Lietuvas kompānijas Vitras-S vadītājs Mihails Ļipkins.

VNĪ sāks ieviest koncepciju Nākotnes birojs

Arī valsts pārvalde saskaras ar tiem pašiem izaicinājumiem kā privātais sektors: kā efektīvāk izlietot līdzekļus, kā nodrošināt darba vidi, kas palīdz sasniegt organizācijas mērķus.

Statistika: Jo vecāks, jo vientuļāks

2018.gadā 17% iedzīvotāju vecumā no 75 gadiem atzīmējuši, ka pēdējā mēneša laikā ir jutušies vientuļi visu laiku vai lielākoties, savukārt gados jaunāki cilvēki šādu atbildi sniedza desmit reizes retāk.

Daļa vēlētāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem

Turpinoties iepriekšējai balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daļa vēlētāju Rīgā nav informēti, ka piektdien, 24.maijā, iespējams nobalsot tikai tajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti, un viņi neveiksmīgi centušies nobalsot citā balsošanas vietā.

RTAB «jauna» valde – par priekšsēdētāju iecelts tās līdzšinējais loceklis Grīnvalds

Par Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāju ievēlēts Guntars Grīnvalds, kurš līdz šim RTAB darbojās kā valdes loceklis.

Video: Britu premejere Meja paziņo par atkāpšanos emocionālā uzrunā

Par demisiju paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, atzīstot, ka viņas valdībai nav izdevies atrisināt Brexit strupceļu. Atvadu uzrunā viņa to nosaukusi par britu valdību «lielāko izaicinājumu miera laikos».

Viedoklis: Oligarhu maks šoreiz nenostrādās – pirmās atklātās prezidenta vēlēšanas

Latvijas Valsts prezidents varētu būt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iespēja uz apžēlošanu gadījumā, ja tiesa pēc vairākiem gadiem pasludina notiesājošu spriedumu viņa lietā. Tomēr, lai arī cik biezs būtu oligarhu maks, ZZS virzītais prezidenta kandidāts tiesībsargs Juris Jansons, visticamāk, netiks ievēlēts par nākamo Latvijas Valsts prezidentu – atklātais balsojums šo procesu apgrūtinās.