bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 24.02.2019 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziedošās acālijas, Badīgais Cepšu ķīsis un Ledus skulptūru festivāls

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šī nedēļas nogale pavisam noteikti iezīmējas ar vienu no gaidītākajiem un spilgtākajiem ziemas notikumiem – Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, kura galvenā tēma šogad ir kino. Tā ka ikviens aicināts doties uz Jelgavu aplūkot, kā mākslinieki ledū atveidojuši dažādus zināmus kino varoņus. Savukārt sestdien zemledus makšķerēšanas entuziasti un viņu atbalstītāji tiek gaidīti Kārķu pagasta Cepšu ezerā uz piektajām zemledus makšķerēšanas sacensībām Badīgais Cepšu ķīsis V. Ja nedēļas nogale bijusi kā aktīvs pārgājiens, tad svētdienā koncertzālē Lielais dzintars, kas atrodas Liepājā, ir iespēja doties uz mīlas dziesmu koncertu Tev un ugunij, kas veltīts Ojāram Vācietim un viņa dzīvesbiedrei Ludmilai Azarovai.

PIEKTDIEN, 8.februārī

Jelgavā: Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

Jelgavas pilsēta no 8. līdz 10.februārim jau 21.reizi aicina satikties vērienīgākajā ziemas notikumā Baltijā – Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā. Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā. Gaidāmi arī populāru mūziķu koncerti, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdziņš un daudz kas cits.

Šī gada Ledus skulptūru festivāla tēma: Kino.
Vairāk uzzini šeit.

SESTDIEN, 9.februārī

Kārķu pagastā: Zemledus makšķerēšanas sacensības Badīgais Cepšu ķīsis V

Sestdien, 9.februārī, Kārķu pagasta Cepšu ezerā, notiks jau piektās zemledus makšķerēšanas sacensības Badīgais Cepšu ķīsis V.

Dalībnieku reģistrēšanās un pulcēšanās notiks no plkst. 9.00.

Instrukcijas, sektora izloze un došanās uz ledus plānota ap plkst. 9.30.

Pēc četru stundu makšķerēšanas, plkst. 14.00 notiks rezultātu paziņošana, zupas baudīšana un apbalvošana.

Lai izvairītos no vēlmes uzlabot iespēju tikt pie labāka loma iepriekš zivis iebarojot, ezers tiks sadalīts sektoros un to sadalīšana notiks pirms dalībnieku kāpšanas uz ledus!

Cepšu ezera platība ir 25 ha un vidējais dziļums 2,5 m, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 5 m. Ezers atrodas 5 km attālumā no pagasta centra ( https://goo.gl/maps/LWKV9Qt7nUQ2 ). Sacensību dienā būs izliktas papildu norādes.

Makšķerēšanas sacensības notiek individuāli, katrs pats uzņemas atbildību par drošību uz ledus un piemērotu apģērbu. Cepšu ezers ir publiskais ezers un nepieciešams līdzi ņemt makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti.

Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem, turklāt tā derīga, uzrādot to tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Cepšu ezerā mīt līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, karūsas, ruduļi, pliči un ķīši.

Ķekavā: Šļūkšanas festivāls

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvas centrs ielūdz uz 3.Šļūkšanas festivāls, kas notiks 9.februārī, sākot no plkst. 12.00, uz kalniņa, kas atrodas aiz Ķekavas estrādes.

Dalībnieki pasākuma dienā uz vietas varēs pieteiks savu dalību trīs disciplīnās.
Starta laiki:
13.00 BĒRNU BRAUCIENI /vecumā līdz 10 gadiem/
14.00 INDIVIDUĀLIE BRAUCIENI /no 11 gadu vecuma/
15.00 GRUPU/ĢIMEŅU BRAUCIENI /minimums 3 pers. – maksimums bez ierobežojuma, AR VIENU KOPĪGU PĀRVIETOŠANĀS LĪDZEKLI./

Reģistrācija katram braucienu veidam notiek stundu pirms attiecīgā brauciena, respektīvi:
Reģistrācija BĒRNU BRAUCIENIEM: 12.00–12.50
Reģistrācija INDIVIDUĀLAJIEM BRAUCIENIEM: 13.00–13.50
Reģistrācija GRUPU BRAUCIENIEM: 14.00–14.50.

Aicinām visus dalībniekus padomāt par sava ārējā tēla un braucamrīka noformējumu, jo balvas tiks pasniegtas šādās nominācijās:
– Bērnu braucienos – Drosmīgākais šļūcējs, Jautrākais šļūcējs un Stilīgākais šļūcējs.
– Individuālajos braucienos – Ātruma pavēlnieks, Tālšļūcējs, Daiļšļūcējs
Ģimeņu/Grupu braucienos – Dižākā mafija, Skaļākā banda, Atraktīvākais grupējums.

Šļūkšanas inventāru sev nodrošina paši pasākuma dalībnieki.

Nokļūšanai pasākumā aicinām pasākuma viesus izmantot ērti pieejamo publiskā transporta pieturvietu pie baznīcas Vecajā Ķekavā.
Viesiem, kas ieradīsies uz pasākumu ar personīgo transportu lūdzam automašīnas novietot Ķekavā, Skolas ielā, pretim Jaunatnes iniciatīvu centram, tālāk sekojot pasākuma dienā izvietotajām norādēm.

Dalība pasākumā ir bez maksas.
Nepiemērotu laikapstākļu (atkusnis) gadījumā pasākums var tikt pārcelts vai atcelts.

SVĒTDIEN, 10.februārī

LU Botāniskajā dārzā: Acāliju kolekcijas ziedēšanas ekskursija

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un ne velti – kur gan citur var noķert tādu pavasara noskaņu ziemas vidū? Atzīmējot krāšņo notikumu, svētdien, 10.februārī, plkst. 12.00 notiks ekskursija gida pavadībā. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos.

Acāliju kolekcija ir viens no dārza lielākajiem lepnumiem. LU Botāniskajā dārzā aplūkojamā kolekcija ir lielākā acāliju kolekcija visā Baltijā – tajā apskatāmi 124 dažādi kultivāri. Pašreizējās kolekcijas veidošanu 1956. gadā sāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, toreizējais LU Botāniskā dārza direktors, acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs.

Ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt to, kā acālijas iegūst savus nosaukumus,  aplūkot acāliju krūmus, kuru vecums pārsniedz jau 60 gadus, kā arī uzzināt, kuras acāliju šķirnes ir veidotas tepat, Latvijā. Siltumnīcās redzēsim arī citronu, granātābolu un citu eksotisko augļu gatavošanos, orhideju ziedēšanu un ne tikai.

Ierobežota grupas izmēra dēļ dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš. Pieteikšanās, zvanot 67450860 darba dienās no 9.00–17.00 vai arī aizpildot pieteikuma anketu, ko meklēt šeit.

Liepājā: Mīlas dziesmu koncerts Tev un ugunij

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, svētdien no plkst. 15.00–16.00 norisināsies mīlas dziesmu koncerts Tev un ugunij veltīts izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim /1933–1983/ un viņa mūzai – dzīvesbiedrei, dzejniecei un tulkotājai Ludmilai Azarovai /1935–2012/, kuru radošā un sabiedriskā darbība devusi nenovērtējumu ieguldījumu Latvijas kultūrā.

Koncertā izskanēs komponistu J.Lūsēna, I.Kalniņa, R.Paula, P.Plakida, A.Kalniņa, I.Arnes, Ģ.Ramana, A.Engelmaņa, A.Maskata, J.Aišpura, Ā.Šķepasta, A.Kontauta kompozīcijas, O.Vācieša un L.Azarovas dzeja.

Piedalās aktieri Zane Daudziņa /Ludmila Azarova/ un Gatis Maliks /Ojārs Vācietis/, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris INTIS /mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce/, Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris Austrums /mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts/. Koncertmeistars – Aldis Liepiņš.

Ieeja: 3 eiro
Biļetes SIA Biļešu paradīze


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.