Maršruts nedēļas nogalei: Ziemīgi pārgājieni, Grāmatu lasīšanas nakts un Bollywood dejas

Janvāra otrā nedēļas nogale atnākusi ar dažādiem pasākumiem. Jau piektdienas, 11.janvāra, vakarā ir iespēja izvēlēties starp Grāmatu lasīšanas nakti, Latviešu vinila mūzikas vakaru un nakts pārgājienu ar sniega kurpēm. Savukārt sestdien Liepājā studente no Indijas dod iespēju latviešiem iejusties Bolivudas (Bollywood) filmā, mācot indiešu dejas. Ja nu tomēr sestdienā noskaņojums drīzāk liek doties ārpus pilsētas, uzvelkot siltāko jaku un vilnas zeķes, Soli pa solim aicina pievienoties uz pastaigu Garezeru pusē. Savukārt nedēļas nogales noslēgumā Ogres Kultūras centrā ir iespēja noskatīties 2016.gada Amatierteātru iestudējumu skates labāko izrādi – Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

PIEKTDIEN, 11.janvārī

Rīgā: Grāmatu lasīšanas nakts

Cik grāmatu esi apņēmies izlasīt šogad? 5,15, 22, vai pat 100? Lai sāktu labu grāmatu lasīšanas gadu, rīkojam īpašu vakaru tieši tev, aicina pasākuma organizatori. «Nāc ar grāmatu, kuru šobrīd lasi vai vēlies izlasīt, un kopā, mierpilnā atmosfērā pavadīsim laiku, vienkārši lasot grāmatas.»

Ikviens, kam mājās plauktā kaut viena grāmata, ir aicināts uz grāmatu lasīšanas nakti no 19.00 līdz pat pēdējam lasītājam Rīgas Baptistu Vīlandes baznīcā, kas atrodas Vīlandes ielā 9.

Vakars tiks iesākts ar iedvesmojošu sarunu, kurā savā grāmatas lasīšanas pieredzē dalīsies Karīna Liepiņa. Četru bērnu māmiņa Karīna aizraujas ar Crossfit un grāmatu lasīšanu. Pērn viņa izlasīja 53 grāmatas, bet 2019.gadam pieņēmusi izaicinājumu izlasīt vismaz 50 grāmatas. Kā raksta Karīna: «Negribu spiest uz kvantitāti, bet uz kvalitāti!» Ļausim, lai Karīnas mīlestība uz grāmatām mūs iedvesmo!

Ilgākai lasīšanai būs pagatavota Rocket Bean kafija un silta tēja.

Pasākums ir bez maksas.

Rīgā: Latviešu vinila mūzikas vakars

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tallinas Pagalmā latviešu vinila vakari ir identitātes sastāvdaļa. Pirmais latviešu vinila mūzikas vakars šogad!

Paņem latviski skanošas plates un tiekamies bārā Tallinas Pagalms no pulksten 18.00 līdz 5.00. Skanēs gan veci, gan jauni ieraksti.

Pasākums ir bez maksas!

Ieeja kvartālā no Tallinas ielas 10 vai Miera ielas 34

Valgundē: Nakts pārgājiens ar sniega kurpēm

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Piektdienas vakarā dosimies naksnīgā pārgājienā ar sniega kurpēm, lai izbaudītu Lielā Ķemeru tīreļa ainavu, purva ezeriņus, lāmas un akačus, teiksmaino Liliju ezeru un Krāču kalnus – Litorīnas jūras kāpas, kuras viscaur izrobotas ar seno ierakumu grāvīšiem un bedrēm,» aicina Purvu bridēji.

Pārgājiens notiks jebkuros laikapstākļos – ar vai bez sniega –, bet pārgājiena organizatori «cer uz piesniguši priežu mežu un purvu, kas vizuļos lukturīšu starmešos».

Pārgājiena sākums: plkst. 19.00, ilgums ~3 stundas (ietver atpūtas un foto pauzes).

Pārgājiena garums: ~6km
Grūtības pakāpe: vidēja

Pieteikties var, aizpildot anketu vai rakstot uz info@purvubrideji.lv (norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni). Jautājumu gadījumā jāzvana uz +371 20120101

Vietu skaits ierobežots!

Pārgājiena dalības maksa:
20 eiro; 10 eiro (7–18 g.v. )
ar savām sniega kurpēm 10 eiro

Tikšanās vieta plkst. 19.00 stāvlaukumā pie vecajiem Ķemeru tīreļa karjeriem:
Waze: https://waze.to/lr/hud0ext2y7
Google Maps: https://goo.gl/maps/yHUp1PQUN1D2

Noslēgums: ap plkst. 22.00

Plašāka informācija šeit.

SESTDIEN, 12.janvārī

Liepājā: Bollywood dejas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Interesantu cilvēku klubs rīko Bolivudas dejas, kas, kā raksturo paši organizatori, ir iespēja sajusties gluži kā filmās!

Dejas pasniegs studente Nidhi Kashyap no Indijas!
Ja vēlies apgūt Bolivudas deju pamatus, tad droši nāc pievienojies jau pašā pirmajā nodarbībā!

KAD? 12. janvārī no 14.00–16.00
KUR? Kūrmājas prospektā 7
MAKSA: Par ziedojumiem

Lislaste: Pārgājiens Garezeri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Soli pa solim aicina ikvienu interesentu pievienoties pastaigai Garezeru pusē.

Pārgājienu sāksim Lilastes stacijā, tad dosimies apkārt gleznainajam Ummim, pēc kā gar Garezeriem virzīsimies uz Gaujas pusi, apmeklējot arī tās ieteku Rīgas līcī. Pēc dažu kilometru pastaigas gar jūru, virzīsimies atpakaļ uz mežu un pārgājienu noslēgsim pie Lilastes stacijas. Ja nu kādam pastaiga būs par īsu, varēs turpināt soļot vēl aptuveni 15 km līdz Saulkrastiem.

Pārgājiens: Garezeri
Distance: 18 km
Plānotais iešanas ātrums: 3,5-4 km/st
Vecuma ierobežojums: nav
Dalībnieku skaits: neierobežots
Dalības maksa: 5 eiro, samaksājot pārgājiena vadītājiem uz vietas (dalības maksa paredzēta, lai nosegtu ar pārgājiena plānošanu, organizēšanu un vadīšanu saistītās izmaksas)

Tiekamies Lilastes stacijā plkst. 9.00. Vilciens no Rīgas atiet plkst. 8.11.

Piesakies, spiežot «going» pie pasākuma.

SVĒTDIEN, 13.janvārī

Ogrē: Izrāde Cik svarīgi būt nopietnam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Svētdien plkst. 17.00 Ogres Kultūras centrs aicina uz Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, stāsta: «Gan jau, ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām! Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Tautas teātris spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas «zelta fonda». Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top «teksti teātrim». Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta «klasika» ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet «nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem». Kas tad ir šie «nopietnie» cilvēki – Ernesti /vārdu spēle ar angļu val. – earnest (tulkojumā – nopietns), kuriem velta savu lugu Vailds? Kā to saprast? Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo… «Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk,» reiz teici Vailds.»

Biļetes: šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas