bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemīgi pārgājieni, Grāmatu lasīšanas nakts un Bollywood dejas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Janvāra otrā nedēļas nogale atnākusi ar dažādiem pasākumiem. Jau piektdienas, 11.janvāra, vakarā ir iespēja izvēlēties starp Grāmatu lasīšanas nakti, Latviešu vinila mūzikas vakaru un nakts pārgājienu ar sniega kurpēm. Savukārt sestdien Liepājā studente no Indijas dod iespēju latviešiem iejusties Bolivudas (Bollywood) filmā, mācot indiešu dejas. Ja nu tomēr sestdienā noskaņojums drīzāk liek doties ārpus pilsētas, uzvelkot siltāko jaku un vilnas zeķes, Soli pa solim aicina pievienoties uz pastaigu Garezeru pusē. Savukārt nedēļas nogales noslēgumā Ogres Kultūras centrā ir iespēja noskatīties 2016.gada Amatierteātru iestudējumu skates labāko izrādi – Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

PIEKTDIEN, 11.janvārī

Rīgā: Grāmatu lasīšanas nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUCik grāmatu esi apņēmies izlasīt šogad? 5,15, 22, vai pat 100? Lai sāktu labu grāmatu lasīšanas gadu, rīkojam īpašu vakaru tieši tev, aicina pasākuma organizatori. «Nāc ar grāmatu, kuru šobrīd lasi vai vēlies izlasīt, un kopā, mierpilnā atmosfērā pavadīsim laiku, vienkārši lasot grāmatas.»

Ikviens, kam mājās plauktā kaut viena grāmata, ir aicināts uz grāmatu lasīšanas nakti no 19.00 līdz pat pēdējam lasītājam Rīgas Baptistu Vīlandes baznīcā, kas atrodas Vīlandes ielā 9.

Vakars tiks iesākts ar iedvesmojošu sarunu, kurā savā grāmatas lasīšanas pieredzē dalīsies Karīna Liepiņa. Četru bērnu māmiņa Karīna aizraujas ar Crossfit un grāmatu lasīšanu. Pērn viņa izlasīja 53 grāmatas, bet 2019.gadam pieņēmusi izaicinājumu izlasīt vismaz 50 grāmatas. Kā raksta Karīna: «Negribu spiest uz kvantitāti, bet uz kvalitāti!» Ļausim, lai Karīnas mīlestība uz grāmatām mūs iedvesmo!

Ilgākai lasīšanai būs pagatavota Rocket Bean kafija un silta tēja.

Pasākums ir bez maksas.

Rīgā: Latviešu vinila mūzikas vakars

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tallinas Pagalmā latviešu vinila vakari ir identitātes sastāvdaļa. Pirmais latviešu vinila mūzikas vakars šogad!

Paņem latviski skanošas plates un tiekamies bārā Tallinas Pagalms no pulksten 18.00 līdz 5.00. Skanēs gan veci, gan jauni ieraksti.

Pasākums ir bez maksas!

Ieeja kvartālā no Tallinas ielas 10 vai Miera ielas 34

Valgundē: Nakts pārgājiens ar sniega kurpēm

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Piektdienas vakarā dosimies naksnīgā pārgājienā ar sniega kurpēm, lai izbaudītu Lielā Ķemeru tīreļa ainavu, purva ezeriņus, lāmas un akačus, teiksmaino Liliju ezeru un Krāču kalnus – Litorīnas jūras kāpas, kuras viscaur izrobotas ar seno ierakumu grāvīšiem un bedrēm,» aicina Purvu bridēji.

Pārgājiens notiks jebkuros laikapstākļos – ar vai bez sniega –, bet pārgājiena organizatori «cer uz piesniguši priežu mežu un purvu, kas vizuļos lukturīšu starmešos».

Pārgājiena sākums: plkst. 19.00, ilgums ~3 stundas (ietver atpūtas un foto pauzes).

Pārgājiena garums: ~6km
Grūtības pakāpe: vidēja

Pieteikties var, aizpildot anketu vai rakstot uz info@purvubrideji.lv (norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni). Jautājumu gadījumā jāzvana uz +371 20120101

Vietu skaits ierobežots!

Pārgājiena dalības maksa:
20 eiro; 10 eiro (7–18 g.v. )
ar savām sniega kurpēm 10 eiro

Tikšanās vieta plkst. 19.00 stāvlaukumā pie vecajiem Ķemeru tīreļa karjeriem:
Waze: https://waze.to/lr/hud0ext2y7
Google Maps: https://goo.gl/maps/yHUp1PQUN1D2

Noslēgums: ap plkst. 22.00

Plašāka informācija šeit.

SESTDIEN, 12.janvārī

Liepājā: Bollywood dejas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Interesantu cilvēku klubs rīko Bolivudas dejas, kas, kā raksturo paši organizatori, ir iespēja sajusties gluži kā filmās!

Dejas pasniegs studente Nidhi Kashyap no Indijas!
Ja vēlies apgūt Bolivudas deju pamatus, tad droši nāc pievienojies jau pašā pirmajā nodarbībā!

KAD? 12. janvārī no 14.00–16.00
KUR? Kūrmājas prospektā 7
MAKSA: Par ziedojumiem

Lislaste: Pārgājiens Garezeri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Soli pa solim aicina ikvienu interesentu pievienoties pastaigai Garezeru pusē.

Pārgājienu sāksim Lilastes stacijā, tad dosimies apkārt gleznainajam Ummim, pēc kā gar Garezeriem virzīsimies uz Gaujas pusi, apmeklējot arī tās ieteku Rīgas līcī. Pēc dažu kilometru pastaigas gar jūru, virzīsimies atpakaļ uz mežu un pārgājienu noslēgsim pie Lilastes stacijas. Ja nu kādam pastaiga būs par īsu, varēs turpināt soļot vēl aptuveni 15 km līdz Saulkrastiem.

Pārgājiens: Garezeri
Distance: 18 km
Plānotais iešanas ātrums: 3,5-4 km/st
Vecuma ierobežojums: nav
Dalībnieku skaits: neierobežots
Dalības maksa: 5 eiro, samaksājot pārgājiena vadītājiem uz vietas (dalības maksa paredzēta, lai nosegtu ar pārgājiena plānošanu, organizēšanu un vadīšanu saistītās izmaksas)

Tiekamies Lilastes stacijā plkst. 9.00. Vilciens no Rīgas atiet plkst. 8.11.

Piesakies, spiežot «going» pie pasākuma.

SVĒTDIEN, 13.janvārī

Ogrē: Izrāde Cik svarīgi būt nopietnam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Svētdien plkst. 17.00 Ogres Kultūras centrs aicina uz Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, stāsta: «Gan jau, ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām! Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Tautas teātris spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas «zelta fonda». Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top «teksti teātrim». Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta «klasika» ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet «nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem». Kas tad ir šie «nopietnie» cilvēki – Ernesti /vārdu spēle ar angļu val. – earnest (tulkojumā – nopietns), kuriem velta savu lugu Vailds? Kā to saprast? Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo… «Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk,» reiz teici Vailds.»

Biļetes: šeit.


Pievienot komentāru

Piešķir 323 milj. eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanai

Eiropas Savienība nolēmusi piešķirt 323 miljonus eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanas projekta pirmā posma finansēšanai, paziņojusi Eiropas Komisija.

KM Nacionālās Mākslu vidusskolas infrastruktūrā ieguldīs 9,4 miljonus eiro

Profesionālās izglītības kompetenču centra Nacionālā Mākslu vidusskola infrastruktūras uzlabošanā Kultūras ministrija līdz 2022.gadam plāno ieguldīt 9 404 536 eiro.

Rosinās pieņemt deklarāciju par Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesību aizstāvību Latvijā

Saeimas Ārlietu komisija sagatavojusi un rosinās parlamentu izskatīt lēmuma projektu par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Brexit jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības.

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome 18.janvārī piemērojusi ziņu aģentūras SIA LETA īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam MM Grupp 32 200 eiro naudas sodu, BNN noskaidroja no KP.

Saskaņas pirmais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās būs Vjačeslavs Dombrovskis

Partijas Saskaņa pirmais numurs Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta partijas līderis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, rosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā. Preses piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā.

Diennakts laikā reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi

Latvijā trešdien, 23.janvārī, reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši astoņi satiksmes dalībnieki. Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija aizturējusi piecus autovadītājus.

Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā

Latvijas vēstniecei Itālijā Solvitai Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Zviedrijas jaunā valdība sāk ar dīzeļa, benzīna auto aizliegumu no 2030.gada

Zviedrijas jaunās valdības vadītājs Stefans Lēvens paziņojis, ka no 2030.gada valstī būs liegts pārdot jaunas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna dzinēju.

Bankā: Seniori aizvien primāri izvēlas nākt uz bankas filiāli

Vairums Latvijas senioru joprojām labprātāk izvēlas apmeklēt bankas filiāli un saņemt nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus klātienē, nevis izmanto attālinātos bankas pakalpojumus, liecina PNB Bankas pieredze.

Vēl nepieņem lēmumu par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu deputāta Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas trešdien, 23.janvārī, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 24 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā, aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Plūdi un zemes nogruvumi Indonēzijā prasa vairākus desmitus upuru

Plūdos un zemes nogruvumos Indonēzijas vidienē gājuši bojā 26 cilvēki, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes, uzsverot, ka mežu izciršana ir pastiprinājusi sezonālo lietavu postījumus.

Kuri «aiz svītras» palikušie deputāti atgriezīsies atpakaļ Saeimā?

Deputātu mandātus noliekošos ministrus jau gatavi aizstāt vēlēšanās «pirmie aiz svītras» palikušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

EK: Uzturēšanās atļauju tirgošana rada korupcijas, naudas atmazgāšanas risku

Eiropas Komisija secinājusi, ka, Eiropas Savienības dalībvalstīm piešķirot uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret investīcijām, ko veic trešo valstu pilsoņi, pieaug iespēja, ka tiek pastrādāti tādi noziegumi kā korupcija un naudas atmazgāšana.

Šorīt apgrūtināta braukšana Vidzemē un Zemgalē

Šorīt pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu Vidzemē un Zemgalē. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Krāslavas, Ogres, Tukuma un Valkas apkārtnē, vēsta VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.

Gripas intensitāte pieaug, laupot vēl septiņu cilvēku dzīvības

Aizvadītajā nedēļā Latvijā būtiski palielinājusies gripas intensitāte, turklāt tā laupījusi dzīvību vēl septiņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa dati.

Šā gada budžetu cer pieņemt marta beigās

2019.gada valsts budžetu varētu pieņemt marta beigās, stāsta jaunievēlētais finanšu ministrs Jānis Reirs.

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Jaunākie komentāri