bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemīgi pārgājieni, Grāmatu lasīšanas nakts un Bollywood dejas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Janvāra otrā nedēļas nogale atnākusi ar dažādiem pasākumiem. Jau piektdienas, 11.janvāra, vakarā ir iespēja izvēlēties starp Grāmatu lasīšanas nakti, Latviešu vinila mūzikas vakaru un nakts pārgājienu ar sniega kurpēm. Savukārt sestdien Liepājā studente no Indijas dod iespēju latviešiem iejusties Bolivudas (Bollywood) filmā, mācot indiešu dejas. Ja nu tomēr sestdienā noskaņojums drīzāk liek doties ārpus pilsētas, uzvelkot siltāko jaku un vilnas zeķes, Soli pa solim aicina pievienoties uz pastaigu Garezeru pusē. Savukārt nedēļas nogales noslēgumā Ogres Kultūras centrā ir iespēja noskatīties 2016.gada Amatierteātru iestudējumu skates labāko izrādi – Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

PIEKTDIEN, 11.janvārī

Rīgā: Grāmatu lasīšanas nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUCik grāmatu esi apņēmies izlasīt šogad? 5,15, 22, vai pat 100? Lai sāktu labu grāmatu lasīšanas gadu, rīkojam īpašu vakaru tieši tev, aicina pasākuma organizatori. «Nāc ar grāmatu, kuru šobrīd lasi vai vēlies izlasīt, un kopā, mierpilnā atmosfērā pavadīsim laiku, vienkārši lasot grāmatas.»

Ikviens, kam mājās plauktā kaut viena grāmata, ir aicināts uz grāmatu lasīšanas nakti no 19.00 līdz pat pēdējam lasītājam Rīgas Baptistu Vīlandes baznīcā, kas atrodas Vīlandes ielā 9.

Vakars tiks iesākts ar iedvesmojošu sarunu, kurā savā grāmatas lasīšanas pieredzē dalīsies Karīna Liepiņa. Četru bērnu māmiņa Karīna aizraujas ar Crossfit un grāmatu lasīšanu. Pērn viņa izlasīja 53 grāmatas, bet 2019.gadam pieņēmusi izaicinājumu izlasīt vismaz 50 grāmatas. Kā raksta Karīna: «Negribu spiest uz kvantitāti, bet uz kvalitāti!» Ļausim, lai Karīnas mīlestība uz grāmatām mūs iedvesmo!

Ilgākai lasīšanai būs pagatavota Rocket Bean kafija un silta tēja.

Pasākums ir bez maksas.

Rīgā: Latviešu vinila mūzikas vakars

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tallinas Pagalmā latviešu vinila vakari ir identitātes sastāvdaļa. Pirmais latviešu vinila mūzikas vakars šogad!

Paņem latviski skanošas plates un tiekamies bārā Tallinas Pagalms no pulksten 18.00 līdz 5.00. Skanēs gan veci, gan jauni ieraksti.

Pasākums ir bez maksas!

Ieeja kvartālā no Tallinas ielas 10 vai Miera ielas 34

Valgundē: Nakts pārgājiens ar sniega kurpēm

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Piektdienas vakarā dosimies naksnīgā pārgājienā ar sniega kurpēm, lai izbaudītu Lielā Ķemeru tīreļa ainavu, purva ezeriņus, lāmas un akačus, teiksmaino Liliju ezeru un Krāču kalnus – Litorīnas jūras kāpas, kuras viscaur izrobotas ar seno ierakumu grāvīšiem un bedrēm,» aicina Purvu bridēji.

Pārgājiens notiks jebkuros laikapstākļos – ar vai bez sniega –, bet pārgājiena organizatori «cer uz piesniguši priežu mežu un purvu, kas vizuļos lukturīšu starmešos».

Pārgājiena sākums: plkst. 19.00, ilgums ~3 stundas (ietver atpūtas un foto pauzes).

Pārgājiena garums: ~6km
Grūtības pakāpe: vidēja

Pieteikties var, aizpildot anketu vai rakstot uz info@purvubrideji.lv (norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni). Jautājumu gadījumā jāzvana uz +371 20120101

Vietu skaits ierobežots!

Pārgājiena dalības maksa:
20 eiro; 10 eiro (7–18 g.v. )
ar savām sniega kurpēm 10 eiro

Tikšanās vieta plkst. 19.00 stāvlaukumā pie vecajiem Ķemeru tīreļa karjeriem:
Waze: https://waze.to/lr/hud0ext2y7
Google Maps: https://goo.gl/maps/yHUp1PQUN1D2

Noslēgums: ap plkst. 22.00

Plašāka informācija šeit.

SESTDIEN, 12.janvārī

Liepājā: Bollywood dejas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Interesantu cilvēku klubs rīko Bolivudas dejas, kas, kā raksturo paši organizatori, ir iespēja sajusties gluži kā filmās!

Dejas pasniegs studente Nidhi Kashyap no Indijas!
Ja vēlies apgūt Bolivudas deju pamatus, tad droši nāc pievienojies jau pašā pirmajā nodarbībā!

KAD? 12. janvārī no 14.00–16.00
KUR? Kūrmājas prospektā 7
MAKSA: Par ziedojumiem

Lislaste: Pārgājiens Garezeri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Soli pa solim aicina ikvienu interesentu pievienoties pastaigai Garezeru pusē.

Pārgājienu sāksim Lilastes stacijā, tad dosimies apkārt gleznainajam Ummim, pēc kā gar Garezeriem virzīsimies uz Gaujas pusi, apmeklējot arī tās ieteku Rīgas līcī. Pēc dažu kilometru pastaigas gar jūru, virzīsimies atpakaļ uz mežu un pārgājienu noslēgsim pie Lilastes stacijas. Ja nu kādam pastaiga būs par īsu, varēs turpināt soļot vēl aptuveni 15 km līdz Saulkrastiem.

Pārgājiens: Garezeri
Distance: 18 km
Plānotais iešanas ātrums: 3,5-4 km/st
Vecuma ierobežojums: nav
Dalībnieku skaits: neierobežots
Dalības maksa: 5 eiro, samaksājot pārgājiena vadītājiem uz vietas (dalības maksa paredzēta, lai nosegtu ar pārgājiena plānošanu, organizēšanu un vadīšanu saistītās izmaksas)

Tiekamies Lilastes stacijā plkst. 9.00. Vilciens no Rīgas atiet plkst. 8.11.

Piesakies, spiežot «going» pie pasākuma.

SVĒTDIEN, 13.janvārī

Ogrē: Izrāde Cik svarīgi būt nopietnam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Svētdien plkst. 17.00 Ogres Kultūras centrs aicina uz Oskara Vailda lugas Cik svarīgi būt nopietnam iestudējumu.

Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, stāsta: «Gan jau, ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām! Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Tautas teātris spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas «zelta fonda». Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top «teksti teātrim». Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta «klasika» ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet «nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem». Kas tad ir šie «nopietnie» cilvēki – Ernesti /vārdu spēle ar angļu val. – earnest (tulkojumā – nopietns), kuriem velta savu lugu Vailds? Kā to saprast? Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo… «Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk,» reiz teici Vailds.»

Biļetes: šeit.


Pievienot komentāru

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Tiesa nodevusi atpakaļ prokuratūrai Gapoņenko lietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa konstatēto trūkumu dēļ prokuratūrai nodevusi atpakaļ krimināllietu, kurā par nacionālā naida kurināšanu un pretvalstisku darbību apsūdzēts prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko.

Facebook interesējas par Igaunijas vēlēšanām, tiekas ar partijām

Sociālā medija Facebook pārstāvji Igaunijā tikušies ar parlamentā pārstāvētajām partijām, paužot apņēmību cīnīties pret nepatiesas informācijas izplatīšanos populārajā sociālajā tīklā, jo sevišķi laikā, kad tuvojas Igaunijas parlamenta vēlēšanas.

Uzņemto studentu skaits Latvijā pieaudzis par 1,9 %

Latvijā augstāko izglītību 2018./2019. akadēmiskajā gadā apgūst 80,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,5% mazāk nekā pirms gada. Vienlaikus pirmoreiz kopš 2012.gada vērojams neliels kāpums uzņemto studentu skaitā – šajā mācību gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studijas uzsāka 27,6 tūkstoši studentu, kas ir par 1,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lemj par Kariņa valdību – politiķu argumenti «par» un «pret»

Pašlaik norit debates pirms balsojuma par Jaunās Vienotības politiķa Artura Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. Kāpēc opozīcija balsos «pret» un pozīcija  «par», cik daudz, deputātu prāt, priekšvēlēšanu solījumi ietverti valdības deklarācijā?

Vācija un Francija apliecina atbalstu NATO, vērsīsies pret nacionālismu ES

Francijas un Vācijas līderi ir parakstījuši jaunu starpvalstu nolīgumu ar mērķi pastiprināt savu sadarbību militārajā un diplomātijas jomā, kā arī un dot jaunu stimulu abu valstu saiknei kā Eiropas Savienības ideoloģiskam pamatam.

Viedoklis: Lembergam nevajadzētu būt apbalvotam ar 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi

«Joprojām nav skaidrs, kur 1991.gada janvāra barikāžu laikā uzturējās tā laika Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Arī viņš pats nav mācējis sniegt skaidru atbildi, tomēr, neskatoties uz to, Lembergs nekautrējas savā biogrāfijā minēt, ka ir apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi,» BNN viedokli pauž Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis. 

Makroekonomikas eksperts: Vai briest krīze un kad tā būs?

«Jautājumi un padomi par to, kad gaidāma krīze, parādās arvien biežāk. Uztvere saasinās, jo izaugsmes tempi palēninās un izaicinošo ģeopolitisko notikumu klāsts pieplacina uzņēmēju un patērētāju noskaņojumu,» BNN komentē AS SEB banka makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Vakar ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks

22.janvāra vakarā ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu koka dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī pie virtuves plīts deg malka un mēbeles. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Visticamākais Brexit risinājums būs pārcelt izstāšanos, tā eksministrs Osborns

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Džordžs Osborns norādījis, ka Lielbritānijas parlaments, visticamāk, izlems pārcelt izstāšanās laiku, kas paredzēts jau pēc diviem mēnešiem.

Latvija un Lielbritānija panākušas vienošanos saistībā ar pirms «Brexit» ieceļojušo pilsoņu statusu

Latvija un Lielbritānija ir panākušas divpusēju vienošanos, ka arī gadījumā, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības izstāsies bez vienošanās, tad līdz 29.martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu tiesības un statuss faktiskajā mītnes zemē arī pēc Brexit nemainīsies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma paziņo ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Koalīcijas partijas parakstījušas topošās Kariņa valdības deklarāciju

Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa topošās valdības partneri trešdien, 23.janvārī, parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu, valdības deklarāciju un fiskālās disciplīnas līgumu, teikts Jaunās Vienotības paziņojumā.

Video: Oskaram ārzemju filmu kategorijā nominē poļu mīlas stāstu «Aukstais karš»

Amerikas Savienoto Valstu kinoakadēmijas balvai, Oskaram, kategorijā par labāko svešvalodas pilnmetrāžas filmu nominēts poļu mīlas stāsts «Aukstais karš» un Meksikā veidoto ģimenes drāma «Roma», kas nominēta arī Oskaram par labāko filmu konkurencē ar amerikāņu un britu kinolentēm.

Autovadītāju ievērībai: vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu

Vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Par Lemberga kartējo «mutes palaišanu» lūdz pierādījumus

Aivara Lemberga «mutes palaišana» jeb dažāda veida aizskarošie izteikumi teju nevienam nav jaunums. Tie bijuši adresēti gan žurnālistiem, saucot tos par «politiskām prostitūtām», gan prokuroriem. Par to viņam vairākkārt piešķirti naudas sodi. Šoreiz neargumentētus pārmetumus Lembergs nolēmis adresēt savam opozicionāram Ģirtam Valdim Kristovskim, nosaucot viņu par Valsts drošības komitejas sadarbības partneri.

Vismaz pieci topošie ministri gatavojas nolikt Saeimas deputāta mandātus

Vismaz pieci Krišjāņa Kariņa topošās valdības ministri gatavojas nolikt deputāta mandātus, tomēr ir arī neizlēmušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

Šodien plānota Saeimas sēde par uzticības izteikšanu Kariņa valdībai

Saeimas ārkārtas sēdē, trešdien, 23.janvārī, paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Sēdi plānots sasaukt pulksten 12.00, ziņo Saeimas Preses dienests.

Aktualizē tematu par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas sēdē tika aktualizēts jautājums par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju.

Loskutovs vēlas ieņemt Kariņa vietu Eiropas Parlamentā

13.Saeimā neiekļuvušais Jaunās Vienaotībs politiķis Aleksejs Loskutovs ir gatavs doties strādāt uz Eiropas Parlamentu, apliecināja Loskutovs. Loskutovs atzina, ka tieši viņš varētu ieņemt politiķa, premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa vietu EP.

Jaunākie komentāri