bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zinātnieku nakts, Oswaldovi un sporta spēles Naukšēnos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Piektdienas vakaru ir iespēja pavadīt, apmeklējot Eiropas Zinātnieku nakti visā Latvijā, kur zinātnes entuziasti ikvienam centīsies parādīt, cik tā var būt aizraujoša, ļaujot apmeklētājiem gan vērot, gan veikt dažādus eksperimentus. Sestdien var izkustināt velosipēdu, kamēr vēl ir sezona, dodoties nakts velobraucienā pa Brīvības ielu Rīgā. Nedēļas nogales noslēgumā Ogres kultūras centrs Studya piedāvā itāliešu–čehu mūzikas apvienības Oswaldovi mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbības priekšnesumu.

PIEKTDIEN, 28.septembrī

Eiropas Zinātnieku nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Jau vairākus gadus mēs cīnāmies ar stereotipiem par to, ka zinātne ir garlaicīga. Un turpināsim to darīt vienmēr! Pie mums vienmēr zinātne ir jautra, interesanta un aizraujoša jau sākot no piecu gadu vecuma,» tā par Zinātnieku nakti iesāk organizatori.

Šonakt organizēsim darbnīcas, veltītas Latvijas simtgadei: viesiem būs iespēja uzzināt vairāk par Latvijas zinātniekiem un redzēt eksperimentus, kas ir mainījusi Latvijas zinātni! Būs daudz iespējas arī līdzdarboties, izaicinot sava prāta un radošuma spēku. Uz Zinātnieku nakts pasākumiem var nākt gan pieaugušie, gan ģimenes ar bērniem, sākot no piecu gadu vecuma, gan protam arī skolēni – interesanti un noderīgi būs visiem!

Visi Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi apskatāmi šeit.

SESTDIEN, 29.septembrī

Brīvības ielas nakts brauciens; vēl var pieteikties

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikvienu aktīvu skrituļotāju un skeiteri aicinām piedalīties Brīvības ielas nakts braucienā, kas šogad notiks 29. septembrī Eiropas sporta nedēļas ietvaros. Reģistrēties braucienam var tīmekļa vietnēs www.riga.lv un www.naktsbrauciens.lv.

Starts skrituļotājiem un skeiteriem tiks dots plkst. 23.00 Brīvības bulvārī pretī Esplanādei, bet brauciena apmeklētāji un dalībnieki starta vietā tiks gaidīti jau no plkst. 21.00, kur paredzētas dažādas aktivitātes, tajā skaitā skrituļslidojuma paraugdemonstrējumi, skanīgi priekšnesumi, uzmundrinoša uzruna braucējiem, kā arī pēc brauciena būs mūziķu sveiciens un apbalvošana dažādās nominācijās.

Pasākuma organizatori aicina brauciena dalībniekus tērpties koši un tērpā izmantot lampiņas, jo tādējādi brauciens būs spilgts un pamanāms, kā arī interesantāk tērptajiem būs iespēja pretendēt uz balvu kādā no nominācijām, kas tiks piešķirta par noformējumu. Nominācijas titulus varēs iegūt tikai tie, kas būs iepriekš reģistrējušies un startēs ar pasākuma numuriem.

Trases garums būs 5 kilometri no Brīvības bulvāra pie Esplanādes līdz Pērnavas ielai un atpakaļ. Braucējiem netiks kontrolēts laiks vai ātrums, tādējādi uzsverot, ka iela ir draudzīga visiem. Tiem, kam nebūs savu personīgo skrituļslidu, būs iespēja tās noīrēt starta vietā. Iznomāt varēs skrituļslidas, ķiveres un aizsargus, longbordus un skrejriteņus. Nomas maksa slidām, longboardiem un skrejriteņiem 10 eiro, ķiverēm četri eiro un aizsargiem trīs eiro (lai izīrētu inventāru, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam). Tomēr jārēķinās, ka inventāra daudzums būs ierobežots. Inventāra noma un dalībnieku numuru izņemšana Brīvības bulvārī pretī Esplanādei jau no plkst. 19.00.

Brauciena organizatori aicina dalībniekus neaizmirst par drošību un lietot aizsargķiveres, elkoņu un ceļu sargus, turklāt dalībniekiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, tie ir jālieto obligāti.

Par satiksmes ierobežojumiem informācija tiks publicētā tīmekļa vietnē www.riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034. www.iksd.riga.lv

Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. 80. gados viņš bija gandrīz vai leģendāra personība un vadošais padomju roka kritiķis. Vēlāk Troickis bija Playboy Krievijas izdevuma pirmais galvenais redaktors, darbojās arī citos medijos un pamazām pievērsās akadēmiskajam darbam. Pēdējos gados viņš arvien biežāk izsakās par politiku, asi kritizējot Putina režīmu. Pēc Krimas krīzes 2014.gadā viņš nolēma pamest Krieviju un šobrīd dzīvo Igaunijā.

Sestdien 29.septembrī 17:00 Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā notiks Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara.

Vai domājošam cilvēkam ir vajadzīga vara? Atbilde: nē.

Vai domājošs cilvēks ir vajadzīgs varai? Atbilde: nē.

Vai varai būtu jādomā? Atbilde: kā kuru reizi.

Lekciju cikls Nezināmais un Vara ir veltīts aktuālo politisko jautājumu un procesu apspriedei kontekstā ar 20.gs. Latvijas un Eiropas vēsturi un kolektīvajām atmiņām. Lekcija norisināsies krievu valodā, tai sekos diskusija latviski un krieviski. Ieeja brīva.

Pasākums top ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Latvijas Goda aplis aicina uz sportošanas svētkiem Naukšēnu novadā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Goda aplis ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. 29.septembrī tas ciemosies Naukšēnu novadā, kur norisināsies valsts simtgadei veltīti sportošanas svētki Esi daļa no 100. Latvijas Goda aplis aicina ikvienu izmantot iespēju gan apskatīt patiesi skaisto Naukšēnu apkaimi, gan kopīgi ar pārējiem pasportot vai vismaz viņus atbalstīt.

Sportošanas pasākuma Esi daļa no 100 dalībnieku rezultāti netiks vērtēti un salīdzināti, jo šoreiz mērķis tik tiešām ir kopā aktīvi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, reizē atzīmējot arī Latvijas simtgadi. Visi dalībnieki par piedalīšanos saņems jubilejas piemiņas suvenīru, kā arī tiks pacienāti ar gardu cienastu, kā jau tas Naukšēnos piedien.

Ikvienam tik tiešām būs iespēja būt daļai no simts, kas nozīmēs konkrētas distances veikšanu ar automašīnu, velosipēdu vai kājām. Proti, pulksten 11.00 startēs auto orientēšanās sacensības, kuru distances garums būs vislielākais – 55,7 kilometri. Šīs disciplīnas maršrutā būs iekļauta novada skaistāko vietu apmeklēšana.

Savukārt pulksten 11.30 startēs velobrauciens, kura distance būs 20 kilometrus gara. Pulksten 12.20 astoņus kilometrus lielu daļu no simts varēs sākt pieveikt nūjotāji, bet pulksten 12.40 – arī skrējēji. Pulksten 13 startēs skrējiens trīs kilometru distances veicējiem, pulksten 13.10 tādā pat distancē dosies velosipēdisti, kuriem vēl piecas minūtes vēlāk paredzēta arī tikai vienu kilometru gara distance, ko vislabprātāk, protams, izvēlētos pavisam mazi bērni vai viņu vecvecāki. Līdzīgi kā tikpat garo pulksten 13.20 startējošo skrējienu. Visbeidzot 13.30 startēs arī 300 metrus gara oficiālā pastaiga, kas domāta pavisam veciem ļaudīm, kā arī vecākiem ar maziem bērniem. Kā redzams, tad ikvienam būs iespēja pēcāk apgalvot – es piedalījos Latvijas simtgades 100 kilometru maratonā! Visiem interesantiem vēlams iepriekš pieteikties, zvanot Gundaram – 20212466. Taču pasākumu tiek aicināts apmeklēt arī ikviens līdzjutējs.

Pulksten 14.00 Naukšēnu stadionā notiks pasākuma noslēguma koncerts, kas sliktu laika apstākļu gadījumā var tikt pārcelts uz Naukšēnu kultūras namu. Dalība pasākumā Esi daļa no 100 ir bez maksas.

Festivālu Latvijas Goda aplis rīko biedrība Staro 100. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Naukšēnu novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla Latvijas Goda aplis mājaslapā godaaplis.lv.

SVĒTDIEN, 29.septembrī

Oswaldovi (Čehija/Itālija) | Koncerts Studyā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Oswaldovi ir čehu – itāliešu duets, kurā darbojas Andrea Rottin un Katerina Mala. Viņu psych rock, ancestral blues, folk, spaghetti western stilā ieturēto mūziku raksturo divbalsīgi dziedājumi, elektriskās ģitāras smeldze, minimālistisks bungu sets un ar elektroniskiem līdzekļiem veidotas basa līnijas. Dueta dziedāšanas manierē jūtama mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbība.

DURVIS: 18:00
Koncerta sākums: 19:00
IEEJA: ziedojums 2 eiro
Vieta: Studya, Ogrē, Baldones ielā 34b

*Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, un ka viņa attēls var tikt izmantots pēc pasākuma organizatora ieskatiem plašsaziņas līdzekļos reklāmas nolūkos vai citam mērķim.


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.