bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 23.10.2018 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zinātnieku nakts, Oswaldovi un sporta spēles Naukšēnos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Piektdienas vakaru ir iespēja pavadīt, apmeklējot Eiropas Zinātnieku nakti visā Latvijā, kur zinātnes entuziasti ikvienam centīsies parādīt, cik tā var būt aizraujoša, ļaujot apmeklētājiem gan vērot, gan veikt dažādus eksperimentus. Sestdien var izkustināt velosipēdu, kamēr vēl ir sezona, dodoties nakts velobraucienā pa Brīvības ielu Rīgā. Nedēļas nogales noslēgumā Ogres kultūras centrs Studya piedāvā itāliešu–čehu mūzikas apvienības Oswaldovi mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbības priekšnesumu.

PIEKTDIEN, 28.septembrī

Eiropas Zinātnieku nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Jau vairākus gadus mēs cīnāmies ar stereotipiem par to, ka zinātne ir garlaicīga. Un turpināsim to darīt vienmēr! Pie mums vienmēr zinātne ir jautra, interesanta un aizraujoša jau sākot no piecu gadu vecuma,» tā par Zinātnieku nakti iesāk organizatori.

Šonakt organizēsim darbnīcas, veltītas Latvijas simtgadei: viesiem būs iespēja uzzināt vairāk par Latvijas zinātniekiem un redzēt eksperimentus, kas ir mainījusi Latvijas zinātni! Būs daudz iespējas arī līdzdarboties, izaicinot sava prāta un radošuma spēku. Uz Zinātnieku nakts pasākumiem var nākt gan pieaugušie, gan ģimenes ar bērniem, sākot no piecu gadu vecuma, gan protam arī skolēni – interesanti un noderīgi būs visiem!

Visi Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi apskatāmi šeit.

SESTDIEN, 29.septembrī

Brīvības ielas nakts brauciens; vēl var pieteikties

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikvienu aktīvu skrituļotāju un skeiteri aicinām piedalīties Brīvības ielas nakts braucienā, kas šogad notiks 29. septembrī Eiropas sporta nedēļas ietvaros. Reģistrēties braucienam var tīmekļa vietnēs www.riga.lv un www.naktsbrauciens.lv.

Starts skrituļotājiem un skeiteriem tiks dots plkst. 23.00 Brīvības bulvārī pretī Esplanādei, bet brauciena apmeklētāji un dalībnieki starta vietā tiks gaidīti jau no plkst. 21.00, kur paredzētas dažādas aktivitātes, tajā skaitā skrituļslidojuma paraugdemonstrējumi, skanīgi priekšnesumi, uzmundrinoša uzruna braucējiem, kā arī pēc brauciena būs mūziķu sveiciens un apbalvošana dažādās nominācijās.

Pasākuma organizatori aicina brauciena dalībniekus tērpties koši un tērpā izmantot lampiņas, jo tādējādi brauciens būs spilgts un pamanāms, kā arī interesantāk tērptajiem būs iespēja pretendēt uz balvu kādā no nominācijām, kas tiks piešķirta par noformējumu. Nominācijas titulus varēs iegūt tikai tie, kas būs iepriekš reģistrējušies un startēs ar pasākuma numuriem.

Trases garums būs 5 kilometri no Brīvības bulvāra pie Esplanādes līdz Pērnavas ielai un atpakaļ. Braucējiem netiks kontrolēts laiks vai ātrums, tādējādi uzsverot, ka iela ir draudzīga visiem. Tiem, kam nebūs savu personīgo skrituļslidu, būs iespēja tās noīrēt starta vietā. Iznomāt varēs skrituļslidas, ķiveres un aizsargus, longbordus un skrejriteņus. Nomas maksa slidām, longboardiem un skrejriteņiem 10 eiro, ķiverēm četri eiro un aizsargiem trīs eiro (lai izīrētu inventāru, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam). Tomēr jārēķinās, ka inventāra daudzums būs ierobežots. Inventāra noma un dalībnieku numuru izņemšana Brīvības bulvārī pretī Esplanādei jau no plkst. 19.00.

Brauciena organizatori aicina dalībniekus neaizmirst par drošību un lietot aizsargķiveres, elkoņu un ceļu sargus, turklāt dalībniekiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, tie ir jālieto obligāti.

Par satiksmes ierobežojumiem informācija tiks publicētā tīmekļa vietnē www.riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034. www.iksd.riga.lv

Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. 80. gados viņš bija gandrīz vai leģendāra personība un vadošais padomju roka kritiķis. Vēlāk Troickis bija Playboy Krievijas izdevuma pirmais galvenais redaktors, darbojās arī citos medijos un pamazām pievērsās akadēmiskajam darbam. Pēdējos gados viņš arvien biežāk izsakās par politiku, asi kritizējot Putina režīmu. Pēc Krimas krīzes 2014.gadā viņš nolēma pamest Krieviju un šobrīd dzīvo Igaunijā.

Sestdien 29.septembrī 17:00 Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā notiks Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara.

Vai domājošam cilvēkam ir vajadzīga vara? Atbilde: nē.

Vai domājošs cilvēks ir vajadzīgs varai? Atbilde: nē.

Vai varai būtu jādomā? Atbilde: kā kuru reizi.

Lekciju cikls Nezināmais un Vara ir veltīts aktuālo politisko jautājumu un procesu apspriedei kontekstā ar 20.gs. Latvijas un Eiropas vēsturi un kolektīvajām atmiņām. Lekcija norisināsies krievu valodā, tai sekos diskusija latviski un krieviski. Ieeja brīva.

Pasākums top ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Latvijas Goda aplis aicina uz sportošanas svētkiem Naukšēnu novadā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Goda aplis ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. 29.septembrī tas ciemosies Naukšēnu novadā, kur norisināsies valsts simtgadei veltīti sportošanas svētki Esi daļa no 100. Latvijas Goda aplis aicina ikvienu izmantot iespēju gan apskatīt patiesi skaisto Naukšēnu apkaimi, gan kopīgi ar pārējiem pasportot vai vismaz viņus atbalstīt.

Sportošanas pasākuma Esi daļa no 100 dalībnieku rezultāti netiks vērtēti un salīdzināti, jo šoreiz mērķis tik tiešām ir kopā aktīvi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, reizē atzīmējot arī Latvijas simtgadi. Visi dalībnieki par piedalīšanos saņems jubilejas piemiņas suvenīru, kā arī tiks pacienāti ar gardu cienastu, kā jau tas Naukšēnos piedien.

Ikvienam tik tiešām būs iespēja būt daļai no simts, kas nozīmēs konkrētas distances veikšanu ar automašīnu, velosipēdu vai kājām. Proti, pulksten 11.00 startēs auto orientēšanās sacensības, kuru distances garums būs vislielākais – 55,7 kilometri. Šīs disciplīnas maršrutā būs iekļauta novada skaistāko vietu apmeklēšana.

Savukārt pulksten 11.30 startēs velobrauciens, kura distance būs 20 kilometrus gara. Pulksten 12.20 astoņus kilometrus lielu daļu no simts varēs sākt pieveikt nūjotāji, bet pulksten 12.40 – arī skrējēji. Pulksten 13 startēs skrējiens trīs kilometru distances veicējiem, pulksten 13.10 tādā pat distancē dosies velosipēdisti, kuriem vēl piecas minūtes vēlāk paredzēta arī tikai vienu kilometru gara distance, ko vislabprātāk, protams, izvēlētos pavisam mazi bērni vai viņu vecvecāki. Līdzīgi kā tikpat garo pulksten 13.20 startējošo skrējienu. Visbeidzot 13.30 startēs arī 300 metrus gara oficiālā pastaiga, kas domāta pavisam veciem ļaudīm, kā arī vecākiem ar maziem bērniem. Kā redzams, tad ikvienam būs iespēja pēcāk apgalvot – es piedalījos Latvijas simtgades 100 kilometru maratonā! Visiem interesantiem vēlams iepriekš pieteikties, zvanot Gundaram – 20212466. Taču pasākumu tiek aicināts apmeklēt arī ikviens līdzjutējs.

Pulksten 14.00 Naukšēnu stadionā notiks pasākuma noslēguma koncerts, kas sliktu laika apstākļu gadījumā var tikt pārcelts uz Naukšēnu kultūras namu. Dalība pasākumā Esi daļa no 100 ir bez maksas.

Festivālu Latvijas Goda aplis rīko biedrība Staro 100. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Naukšēnu novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla Latvijas Goda aplis mājaslapā godaaplis.lv.

SVĒTDIEN, 29.septembrī

Oswaldovi (Čehija/Itālija) | Koncerts Studyā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Oswaldovi ir čehu – itāliešu duets, kurā darbojas Andrea Rottin un Katerina Mala. Viņu psych rock, ancestral blues, folk, spaghetti western stilā ieturēto mūziku raksturo divbalsīgi dziedājumi, elektriskās ģitāras smeldze, minimālistisks bungu sets un ar elektroniskiem līdzekļiem veidotas basa līnijas. Dueta dziedāšanas manierē jūtama mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbība.

DURVIS: 18:00
Koncerta sākums: 19:00
IEEJA: ziedojums 2 eiro
Vieta: Studya, Ogrē, Baldones ielā 34b

*Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, un ka viņa attēls var tikt izmantots pēc pasākuma organizatora ieskatiem plašsaziņas līdzekļos reklāmas nolūkos vai citam mērķim.


Pievienot komentāru

Gobzems: Premjera nominācija pienākas KPV LV

Ministru prezidenta amata nominācija pienākas partijai KPV LV, intervijā Latvijas Radio šādu pārliecību pauž partijas KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Apšauba Latvijas slimnīcu gatavību reaģēt katastrofu gadījumā

Latvijas veselības aprūpes iestādes vēl nav gatavas reaģēt katastrofas gadījumā, jo tās neievēro noteiktus starptautiskus principus vai pamatnostādnes katastrofu medicīnā, pausts Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pētījumā, kas veikts kopā ar Latvijas slimnīcu biedrību.

Lāčplēsis apstiprina koalīcijas izjukšanu Daugavpils domē

Latgales partija izstājas no koalīcijas ar Daugavpils mēra Riharda Eigima pārstāvēto Mūsu partiju, tādējādi koalīcija pilsētas domē vairs nedarbojas, sasauktajā preses konferencē paziņoja domes deputāts, Latgales partijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Virza noteikumus par finanšu noziegumu apkarošanu nebanku kreditēšanas jomā

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 22.oktobrī, atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādātos noteikumus par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas prasībām patērētāja kreditēšanas un parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Latvija turpina sniegt medicīnisku atbalstu Ukrainas krīzē cietušajiem

Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari pirmdien, 22.oktobrī, 18 dienu ilgu ārstēšanas kursu uzsāks astoņi Ukrainas krīzē cietušie.

Par sievas slepkavību notiesātais Ivanovs no Latvijas vēlas piedzīt 54 miljonus eiro

Par dalību savas sievas Ellas Ivanovas slepkavībā notiesātais uzņēmējs Igors Ivanovs Eiropas Cilvēktiesību tiesā no Latvijas vēlas piedzīt 54 000 000 eiro, uzskatot, ka viņš ir notiesāts bez vainas, notikušajā preses konferencē pastāstīja Ivanovs.

VID: Auto tirgotāji sāk iznākt no ēnu ekonomikas

Par vairāk nekā 9,7 miljoniem eiro ir pieauguši kopbudžeta ieņēmumi automašīnu tirdzniecības nozarē, sasniedzot 119,6 miljonus eiro, tā liecina Valsts ieņēmumu dienesta dati par šī gada deviņiem mēnešiem.

Pabriks uzskata, ka Rinkēvičam vajadzētu saglabāt ārlietu ministra amatu

Edgars Rinkēvičs pagaidām ir labākais pieejamais kandidāts uz ārlietu ministra amatu neatkarīgi no tā, vai jaunā valdība tiks veidota no piecām vai sešām partijām, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta 13.Saeimā ievēlētais apvienības Attīstībai/Par! premjera amata kandidāts Artis Pabriks.

Bankā: Reģionos pieaug nekustamā īpašuma iegādes darījumi

Šogad teju par piektdaļu pieaudzis nekustamo īpašumu darījumu skaits reģionos par summu līdz 20 000 eiro bez pirmās iemaksas, liecina Swedbank apkopotie dati.

Finanšu un Veselības ministrijas aprēķini par veselībai iztērēto budžetu atšķiras

Apmulsumu starp Finanšu un Veselības ministrijām radījis 2019.gada budžeta plāna projektā norādītais finansējums veselības nozarei, jo, pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, veselības aprūpes budžets šogad veido 4% no iekšzemes kopprodukta, kamēr, pēc Veselības ministrijas aprēķiniem, tas ir tikai 3,5% no IKP.

Ievērībai: No rīta redzamību var apgrūtināt migla un lietus; mitri ceļi var būt slideni

Iestājoties rudenīgiem laika apstākļiem, aicina autovadītājus ņemt vērā to, ka rīta un vakara stundās kļūst arvien tumšāks, redzamību var pasliktināt arī migla. Lietus un kritušo lapu dēļ ceļi var kļūt slideni.

Bordāns: Panāksim, ka Zaļo un zemnieku savienība paliek opozīcijā

Mēs panāksim, ka Zaļo un zemnieku savienības valdībā nav, tik kategoriski intervijā Latvijas Radio izteicās Jaunās konservatīvās partijas premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.

ASV izstāsies no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju

Amerikas Savienotās Valstis vienpusēji izstāsies no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju,  paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps, apsūdzot Krieviju šī līguma pārkāpšanā.

Gaidāms lietus un brāzmains vējš, iespējams arī slapjš sniegs

Nedēļas sākumā Latvijas teritoriju šķērsos dziļš ciklons, tādēļ tuvākās nedēļas laikā laiks būs vējains un nokrišņiem bagāts. Gaisa temperatūrai pazeminoties zem 0 grādiem pēc Celsija, iespējams arī slapjš sniegs.

Nedēļa Lietuvā. Dubultpilsonības jautājumu izšķirs referendumā

Lietuvā ilgi apspriestais jautājums par dubultpilsonības regulējuma paplašināšanu tiks izlemts tautas nobalsošanā 2019.gada maijā, vienlaikus ar prezidenta vēlēšanām, tā ceturtdien 18.oktobrī, nolēmis Lietuvas Seims.

BNN nedēļas apkopojums: Apstiprinātā Saeima. Atklāts prezidents.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Prezidenta vēlēšanas; Konkurence; Reputācija; Pārmaiņas; Izglītība; Valdība; Cerība; Apstiprinājums.

Vējonis turpinās izvērtēt Gobzema, Bordāna un Pabrika kandidatūras premjera amatam

Pēc notikušajām konsultācijām ar politiskajām partijām Valsts prezidents Raimonds Vējonis turpinās izvērtēt Alda Gobzema, Jāņa Bordāna, Arta Pabrika kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Igaunijas premjers tiekas ar filantropu, Microsoft dibinātāju Bilu Geitsu

Tikšanos ar programmatūras ražotāja Microsoft bijušo izpilddirektoru, filantropu Bilu Geitsu aizvadījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Rosina noteikt izmaiņas elektroenerģijas samaksas aprēķinā

Ekonomikas ministrija rosina Enerģētikas tirgus likumā noteikt, ka koģenerācijas stacijās ar jaudu lielāku par četriem megavatiem izmaksas par uzstādīto elektrisko jaudu segs visi elektroenerģijas galalietotāji proporcionāli elektroenerģijas patēriņam, nevis tās tiks sadalītas pa sprieguma un patēriņa līmeņa grupām.

Brīvdienās iespējami uzduļķojumi Rīgas ūdensvadā

Sakarā ar liela diametra pieslēguma izbūvi ūdensvadam Krasta ielā un ar to saistītajām ūdens plūsmu pārmaiņām Rīgas ūdensvada tīklā, nedēļās nogalē un nākamās nedēļas sākumā iespējami uzduļķojumi pilsētas centrā Pļavniekos, Purvciemā, Maskavas priekšpilsētā, Ķengaragā, Teikā un Juglā, informē SIA Rīgas ūdens.

Saeimas komisija pabeidz darbu pie Diasporas likumprojekta

Saeimas Ārlietu komisijas piektdien, 19.oktobrī, panāca vienošanos par Diasporas likumprojektā ietverto diasporas definīciju, papildinot jau 2.lasījumā atbalstīto definīciju, kā arī vienbalsīgi virzot likumprojektu pēdējam lasījumam Saeimā.

Igaunijas uzņēmēji Zolitūdes traģēdijas vietā vēlas izveidot parku un dzīvojamo namu; iedzīvotāji kategoriski iebilst

Igaunijas banka AS Coop Pank Zolitūdes traģēdijas teritorijā, Priedaines ielā 20, nākotnē gribētu izbūvēt projektu ar dzīvojamo namu, pazemes autostāvvietām un labiekārtotu parku, kurā atrastos arī memoriāls traģēdijas upuriem. Tikmēr vietējie iedzīvotāji un biedrības Zolitūde 21 11 pārstāvji izsaka kategoriskus iebildumus šiem plāniem.

CVK apstiprina 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 19.oktobrī, apstiprinājusi 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Saskaņa ieguva 19,8% vēlētāju atbalstu, KPV LV – 14,25%, Jaunā konservatīvā partija – 13,59%, Attīstībai/Par – 12,04%, Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – 11,01%, Zaļo un zemnieku savienība  – 9,91%, bet Jaunā Vienotība – 6,69% balsu.

Latvijas Radio paredz nākotnē sev 35,7% radio tirgus daļas

Tuvāko piecu gadu laikā Latvijas Radio paredz, ka tam piederēs 35,7% radio tirgus daļas, tostarp tiks būtiski palielināts sasniegtais auditorijas apjoms internetā un sociālajos tīklos. «Astoņi no desmit klausītājiem pilnībā uzticēsies sabiedriskā medija radītajam saturam,» pauž Latvijas Radio pārstāve Ieva Aile.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā Latvijā gada griezumā samazinājās par 5%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā gada griezumā ir pieaudzis par 5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 6,6%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2018.gada septembri.

Jaunākie komentāri