bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 19.01.2019 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zinātnieku nakts, Oswaldovi un sporta spēles Naukšēnos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pamazām ne tikai rudenīgās lapas krāsojas, bet arī visā Latvijā norit viskrāsainākie pasākumi. Lai šī nedēļas nogale būtu īpaši krāšņa, esam sagatavojuši Maršrutu. Piektdienas vakaru ir iespēja pavadīt, apmeklējot Eiropas Zinātnieku nakti visā Latvijā, kur zinātnes entuziasti ikvienam centīsies parādīt, cik tā var būt aizraujoša, ļaujot apmeklētājiem gan vērot, gan veikt dažādus eksperimentus. Sestdien var izkustināt velosipēdu, kamēr vēl ir sezona, dodoties nakts velobraucienā pa Brīvības ielu Rīgā. Nedēļas nogales noslēgumā Ogres kultūras centrs Studya piedāvā itāliešu–čehu mūzikas apvienības Oswaldovi mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbības priekšnesumu.

PIEKTDIEN, 28.septembrī

Eiropas Zinātnieku nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Jau vairākus gadus mēs cīnāmies ar stereotipiem par to, ka zinātne ir garlaicīga. Un turpināsim to darīt vienmēr! Pie mums vienmēr zinātne ir jautra, interesanta un aizraujoša jau sākot no piecu gadu vecuma,» tā par Zinātnieku nakti iesāk organizatori.

Šonakt organizēsim darbnīcas, veltītas Latvijas simtgadei: viesiem būs iespēja uzzināt vairāk par Latvijas zinātniekiem un redzēt eksperimentus, kas ir mainījusi Latvijas zinātni! Būs daudz iespējas arī līdzdarboties, izaicinot sava prāta un radošuma spēku. Uz Zinātnieku nakts pasākumiem var nākt gan pieaugušie, gan ģimenes ar bērniem, sākot no piecu gadu vecuma, gan protam arī skolēni – interesanti un noderīgi būs visiem!

Visi Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi apskatāmi šeit.

SESTDIEN, 29.septembrī

Brīvības ielas nakts brauciens; vēl var pieteikties

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikvienu aktīvu skrituļotāju un skeiteri aicinām piedalīties Brīvības ielas nakts braucienā, kas šogad notiks 29. septembrī Eiropas sporta nedēļas ietvaros. Reģistrēties braucienam var tīmekļa vietnēs www.riga.lv un www.naktsbrauciens.lv.

Starts skrituļotājiem un skeiteriem tiks dots plkst. 23.00 Brīvības bulvārī pretī Esplanādei, bet brauciena apmeklētāji un dalībnieki starta vietā tiks gaidīti jau no plkst. 21.00, kur paredzētas dažādas aktivitātes, tajā skaitā skrituļslidojuma paraugdemonstrējumi, skanīgi priekšnesumi, uzmundrinoša uzruna braucējiem, kā arī pēc brauciena būs mūziķu sveiciens un apbalvošana dažādās nominācijās.

Pasākuma organizatori aicina brauciena dalībniekus tērpties koši un tērpā izmantot lampiņas, jo tādējādi brauciens būs spilgts un pamanāms, kā arī interesantāk tērptajiem būs iespēja pretendēt uz balvu kādā no nominācijām, kas tiks piešķirta par noformējumu. Nominācijas titulus varēs iegūt tikai tie, kas būs iepriekš reģistrējušies un startēs ar pasākuma numuriem.

Trases garums būs 5 kilometri no Brīvības bulvāra pie Esplanādes līdz Pērnavas ielai un atpakaļ. Braucējiem netiks kontrolēts laiks vai ātrums, tādējādi uzsverot, ka iela ir draudzīga visiem. Tiem, kam nebūs savu personīgo skrituļslidu, būs iespēja tās noīrēt starta vietā. Iznomāt varēs skrituļslidas, ķiveres un aizsargus, longbordus un skrejriteņus. Nomas maksa slidām, longboardiem un skrejriteņiem 10 eiro, ķiverēm četri eiro un aizsargiem trīs eiro (lai izīrētu inventāru, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam). Tomēr jārēķinās, ka inventāra daudzums būs ierobežots. Inventāra noma un dalībnieku numuru izņemšana Brīvības bulvārī pretī Esplanādei jau no plkst. 19.00.

Brauciena organizatori aicina dalībniekus neaizmirst par drošību un lietot aizsargķiveres, elkoņu un ceļu sargus, turklāt dalībniekiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, tie ir jālieto obligāti.

Par satiksmes ierobežojumiem informācija tiks publicētā tīmekļa vietnē www.riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034. www.iksd.riga.lv

Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. 80. gados viņš bija gandrīz vai leģendāra personība un vadošais padomju roka kritiķis. Vēlāk Troickis bija Playboy Krievijas izdevuma pirmais galvenais redaktors, darbojās arī citos medijos un pamazām pievērsās akadēmiskajam darbam. Pēdējos gados viņš arvien biežāk izsakās par politiku, asi kritizējot Putina režīmu. Pēc Krimas krīzes 2014.gadā viņš nolēma pamest Krieviju un šobrīd dzīvo Igaunijā.

Sestdien 29.septembrī 17:00 Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā notiks Artemija Troicka lekcija Domājošs cilvēks un vara.

Vai domājošam cilvēkam ir vajadzīga vara? Atbilde: nē.

Vai domājošs cilvēks ir vajadzīgs varai? Atbilde: nē.

Vai varai būtu jādomā? Atbilde: kā kuru reizi.

Lekciju cikls Nezināmais un Vara ir veltīts aktuālo politisko jautājumu un procesu apspriedei kontekstā ar 20.gs. Latvijas un Eiropas vēsturi un kolektīvajām atmiņām. Lekcija norisināsies krievu valodā, tai sekos diskusija latviski un krieviski. Ieeja brīva.

Pasākums top ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Latvijas Goda aplis aicina uz sportošanas svētkiem Naukšēnu novadā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Goda aplis ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. 29.septembrī tas ciemosies Naukšēnu novadā, kur norisināsies valsts simtgadei veltīti sportošanas svētki Esi daļa no 100. Latvijas Goda aplis aicina ikvienu izmantot iespēju gan apskatīt patiesi skaisto Naukšēnu apkaimi, gan kopīgi ar pārējiem pasportot vai vismaz viņus atbalstīt.

Sportošanas pasākuma Esi daļa no 100 dalībnieku rezultāti netiks vērtēti un salīdzināti, jo šoreiz mērķis tik tiešām ir kopā aktīvi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, reizē atzīmējot arī Latvijas simtgadi. Visi dalībnieki par piedalīšanos saņems jubilejas piemiņas suvenīru, kā arī tiks pacienāti ar gardu cienastu, kā jau tas Naukšēnos piedien.

Ikvienam tik tiešām būs iespēja būt daļai no simts, kas nozīmēs konkrētas distances veikšanu ar automašīnu, velosipēdu vai kājām. Proti, pulksten 11.00 startēs auto orientēšanās sacensības, kuru distances garums būs vislielākais – 55,7 kilometri. Šīs disciplīnas maršrutā būs iekļauta novada skaistāko vietu apmeklēšana.

Savukārt pulksten 11.30 startēs velobrauciens, kura distance būs 20 kilometrus gara. Pulksten 12.20 astoņus kilometrus lielu daļu no simts varēs sākt pieveikt nūjotāji, bet pulksten 12.40 – arī skrējēji. Pulksten 13 startēs skrējiens trīs kilometru distances veicējiem, pulksten 13.10 tādā pat distancē dosies velosipēdisti, kuriem vēl piecas minūtes vēlāk paredzēta arī tikai vienu kilometru gara distance, ko vislabprātāk, protams, izvēlētos pavisam mazi bērni vai viņu vecvecāki. Līdzīgi kā tikpat garo pulksten 13.20 startējošo skrējienu. Visbeidzot 13.30 startēs arī 300 metrus gara oficiālā pastaiga, kas domāta pavisam veciem ļaudīm, kā arī vecākiem ar maziem bērniem. Kā redzams, tad ikvienam būs iespēja pēcāk apgalvot – es piedalījos Latvijas simtgades 100 kilometru maratonā! Visiem interesantiem vēlams iepriekš pieteikties, zvanot Gundaram – 20212466. Taču pasākumu tiek aicināts apmeklēt arī ikviens līdzjutējs.

Pulksten 14.00 Naukšēnu stadionā notiks pasākuma noslēguma koncerts, kas sliktu laika apstākļu gadījumā var tikt pārcelts uz Naukšēnu kultūras namu. Dalība pasākumā Esi daļa no 100 ir bez maksas.

Festivālu Latvijas Goda aplis rīko biedrība Staro 100. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Naukšēnu novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla Latvijas Goda aplis mājaslapā godaaplis.lv.

SVĒTDIEN, 29.septembrī

Oswaldovi (Čehija/Itālija) | Koncerts Studyā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Oswaldovi ir čehu – itāliešu duets, kurā darbojas Andrea Rottin un Katerina Mala. Viņu psych rock, ancestral blues, folk, spaghetti western stilā ieturēto mūziku raksturo divbalsīgi dziedājumi, elektriskās ģitāras smeldze, minimālistisks bungu sets un ar elektroniskiem līdzekļiem veidotas basa līnijas. Dueta dziedāšanas manierē jūtama mūsdienu eksperimentālās mūzikas un tradicionālās koru mūzikas mijiedarbība.

DURVIS: 18:00
Koncerta sākums: 19:00
IEEJA: ziedojums 2 eiro
Vieta: Studya, Ogrē, Baldones ielā 34b

*Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, un ka viņa attēls var tikt izmantots pēc pasākuma organizatora ieskatiem plašsaziņas līdzekļos reklāmas nolūkos vai citam mērķim.


Pievienot komentāru

Politiķi pārliecināti par tuvošanos valdības apstiprināšanai

Par spīti atsevišķu KPV LV deputātu izteikumiem politiķi pēc kārtējām sarunām uzskata, ka ir soli tuvāk valdības apstiprināšanai.

Latvijā mājokļu cenu kāpums bijis krietni straujāks nekā ES vidēji

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 8,6%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

NMPD: Dienesta darbinieku «masveida aizplūšana» patlaban ir apturēta

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā patlaban ir apturēta darbinieku «masveida aizplūšana», uzsver NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece Raita Krišjāne.

Kariņš ar partneriem sestdien turpinās darbu pie valdības deklarācijas

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš sestdien, 19.janvārī, plāno turpināt darbu pie valdības deklarācijas, sadarbības līguma un fiskālās disciplīnas līguma izstrādes, organizējot jaunveidojamās valdības darba sanāksmi.

CSP aptaujās iedzīvotājus par datoru un interneta lietošanu

Pirmdien, 21.janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanu mājsaimniecībās, informē pārvalde.

Kuģa īpašnieks: Advokāti paveikuši visu iespējamo Senator aizstāvības kontekstā

Arestētā Latvijas krabju zvejas kuģa Senator advokāti paveikuši visu iespējamo tā interešu aizstāvībai šajā lietā, pauž kuģa īpašnieks Pēteris Pildegovičs.

Barikāžu piemiņas pasākumi visā Latvijā

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991.gada janvārī – barikāžu laikā, kad pieminam bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību. 1991.gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam.

Rīgas satiksme pārtrauc Skanstes tramvaja projekta iepirkumus

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumu komisija piektdien, 18.janvārī, pieņēmusi lēmumu pārtraukt iepirkumu par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi, kā arī iepirkumu par 12 zemās grīdas tramvaju iegādi.

Rīgas domē: Komitejas priekšsēdētāja ziņo par nenotikušu komitejas balsojumu; notiks vadītājas pārvēlēšana

Olga Veidiņa, esot Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja, vienpersoniski ziņojumā mēram ierakstījusi, ka visa komiteja nobalsojusi par piemaksu Bāriņtiesas priekšsēdētājam Aivaram Krasnogolovam, lai gan komitejā šis jautājums vispār netika skatīts, telefonsarunā ar BNN pastāstīja RD opozīcijas deputāte Marija Balcere.

Zīle: Lielbritānijas neizstāšanās no ES vairs nav iespējama

Lielbritānijas neizstāšanās no Eiropas Savienības vairs nav iespējama, un to ir atzinuši pat tie britu politiķi, kuri iestājas pret Brexit, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma stāsta Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Roberts Zīle.

Atlaižot tikai vienu Nilu Ušakovu, Rīgā nekas nemainīsies

«Neatbrīvojot Rīgas domi un nenomainot Rīgas domes sastāvu, nav sagaidāmas izmaiņas. Darījumi, kas rada aizdomas par korupciju, nav [radušies] tikai šī sasaukuma laikā. To saknes cēlušās jau iepriekš. Tas nozīmē, ka tīrīšana un dezinfekcija jātaisa ļoti visaptveroša. Atlaižot tikai vienu Nilu Ušakovu, nekas nemainīsies. Ušakovs pats ir gan sistēmas uzturētājs, gan tās kalps,» sarunā ar BNN par kropļotās sistēmas saknēm Rīgas domē viedokli pauž opozicionārs Jānis Ozols. Viņš uzsver, ka notikums ar Rīgas satiksmi parāda to, ka domāšana un rīcības veids Rīgas domē ir «sapuvis». «Un šis sapuvušais rīcības veids ir iemesls, kādēļ Rīgā ir problēmas ar bērnudārziem, ar ceļiem, kādēļ mēs Rīgā joprojām mokāmies. Rīgas satiksme vienkārši ir tā vieta, kur esam ieraudzījuši to «īlenu», kas no maisa izlīdis ārā.»

Valsts kontrole aicina sabiedrību ziņot par nelietderīgiem objektiem pašvaldībās

Valsts kontrole aicina iedzīvotājus ziņot par, viņuprāt, nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās – par sporta būvēm, kultūras centriem, izglītības iestādēm, rekonstruētiem ceļu posmiem un citiem objektiem, kuros ieguldīti lieli finanšu resursi, bet kuru lietderība un ilgtspēja jau sākotnēji ir bijusi apšaubāma.

VNĪ: Teritoriju Andrejostas ielā pārdos ievērojot sabiedrības un valsts intereses

Atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem VAS Valsts nekustamie īpašumi nav pamata atteikt līdzšinējā zemes nomnieka SIA IB Latvija pieprasījumam atsavināt zemesgabalu Andrejostas ielā 17, informē VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Šorīt Latvijā daudzviet slideni ceļi

Šorīt lielākajā daļā Latvijas teritorijas apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Dobeles, Liepājas, Saldus un Valkas apkārtni.

Linkaita iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām pašlaik neizskan būtiski iebildumi

Topošās valdības veidošanas sarunās pašlaik neizskan būtiski iebildumi satiksmes ministra amata kandidāta Tāļa Linkaita iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām.

Topošā koalīcija sola būt atvērtāka opozīcijas ierosinājumiem

Topošā koalīcija varētu izvērtēt opozīcijas ierosinājumus un konstruktīvākos no tiem arī atbalstīt, ceturtdien, 17.janvārī, žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.

Nākamnedēļ temperatūra pazemināsies līdz mīnus 21 grādam

Pēc vējainākas un nokrišņiem bagātākas nedēļas, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nākamajā nedēļā laika apstākļi kļūs stabilāki – laiks kļūs sausāks un termometra stabiņš slīdēs uz leju.

Apdraudot tiesiskumu, dalībvalstis varētu palikt bez ES naudas

Eiropas Savienības dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta. To paredz ceturtdien, 17.janvārī, apstiprināts noteikumu projekts, par kuru BNN informējusi Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Facebook slēdzis simtiem ar Sputnik saistītu lapu un kontu, tostarp Baltijas valstīs

Sociālais tīkls Facebook ceturtdien, 17.janvārī, paziņoja, ka slēdzis vairākus simtus lapu un kontu, kas bijuši saistīti ar Krievijas propagandas mediju Sputnik un darbojušies Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, Kaukāzā un Vidusāzijā.

Lietuvas valdošā koalīcija aizskar preses brīvību, brīdina mediju eksperti

Starptautiskas mediju politikas notikumu pavēnī un bažās par apdraudējumu, kādu rada naidīga Krievijas rīcība, lietuviešu likumdevēji devušies savu Ungārijas un Polijas kolēģu pēdās un virza tiesību aktus, kur to ieviešanas gadījumā Lietuvā tiks iegrožota plašsaziņas līdzekļu brīvība un vārda brīvība.

NMPD pārtrauc ārkārtas situāciju Rīgas reģionālajā centrā

Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienests pieņēmis lēmumu par ārkārtas medicīniskās situācijas pārtraukšanu Rīgas reģionālajā centrā, BNN noskaidroja no dienesta pārstāves Ilzes Bukšas.

Ar Eigima partijas atbalstu par Daugavpils mēru ievēlēts jau reiz gāztais Elksniņš

Daugavpils mēra amatā ar bijušā domes priekšsēdētāja Riharda Eigima pārstāvētās Mūsu partijas atbalstu ceturtdien, 17.janvārī, ievēlēts savulaik no šī amata gāztais Andrejs Elksniņš.

IUB liedz slēgt 200 miljonus vērto NBS bruņoto automašīnu iegādes līgumu

Iepirkuma uzraudzības birojs aizliedzis Aizsardzības ministrijai slēgt vispārīgo vienošanos ar Somijas uzņēmumu Oy Sisu Auto AB par aptuveni 200 miljonus eiro vērto bruņotu automašīnu iegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī atcēlis iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem.

Par nenotīrītām ietvēm un ēku jumtiem jau vairāk nekā 140 pārkāpumu protokoli

Pēdējās nedēļas laikā Rīgas pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija kopā konstatējuši 143 pārkāpumus par nenotīrītām ietvēm un ēku jumtiem

Rīga pretendē uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu 2019.gadā

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir izvirzīta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb European Best Destination titulam 2019.gadā.