bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 19.08.2018 | Vārda dienas: Melānija, Imanta
LatviaLatvija

Maxima divus mēnešus pēc traģēdijas: Solījumi darbiniekiem un divi jauni veikali

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUKopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši divi mēneši, un to laikā no uzņēmuma Maxima izskanējuši vairāki solījumi. Piemēram, vēl decembrī viens no uzņēmuma akcionāriem solīja piebremzēt ar attīstības plāniem, bet tagad Maxima meklē darbiniekus diviem jauniem veikaliem.

Vadības solītos darba apstākļu uzlabojumus Maximā strādājošie gan pagaidām vēl neizjūt, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Kopš traģēdijas nu pagājuši divi mēneši un Maxima ir atcēlusi «stopkrāna režīmu» nākotnes plāniem. Tā gatava vērt vaļā divus jaunus veikalus. Darba sludinājumu portālos uzņēmums aktīvi meklē darbiniekus topošajai Mežciema Maximai Biķernieku ielā un veikalam Imantā Dammes ielā.

Mežciema Maxima ir to pašu Zolitūdes Maxima attīstītāju Homburg grupas uzņēmuma projekts. Latvijas Radio sazvanīts, Maxima akcionārs Igns Staškevičs stāsta par topošajiem veikaliem. «Mēs tagad gatavojamies atvērt divus veikalus, kas pērn bija apturēti uz laiku. Veikaliem Dammes un Biķernieku ielā jau bija jābūt atvērtiem pērnā gada beigās. Bet mēs izlēmām un arī institūcijas rekomendēja apturēt atvēršanu uzreiz pēc traģēdijas, un tagad vēl mēs neesam pārliecināti, kad tos atvērs. Taču mums ir vienošanās saistībā ar šīm telpām, tā ir parakstīta jau pirms diviem vai trim gadiem, un mēs esam apņēmušies atvērt šos veikalus, kad būsim gatavi.» Staškevičs norāda, ka jāsaņem visas nepieciešamās atļaujas un jāpārliecinās par ēku drošību. Vienu no veikaliem, viņaprāt, varētu atvērt jau pēc mēneša vai diviem.

Taču uz jautājumu, kā veicies ar Maxima esošās saimniecības sakārtošanu, atbilde nav tik viennozīmīga. Pagaidām darbinieki saka – nekas daudz nav mainījies. Drošībai gan tagad pievērš lielāku vērību – pēc signalizācijas atskanēšanas uzreiz evakuē un tagad arī no precēm atbrīvotas evakuācijas izejas veikalos. Tiesa, pēc traģēdijas Staškevičs arī vairākkārt publiski solīja uzlabot Maxima darbinieku apstākļus. Staškeviča solījums par labākiem Ziemassvētkiem nozīmēja svētku dienā nedaudz īsākas darba stundas darbiniekiem.

Tagad, pēc darbinieku neoficiāli stāstītā, samaksa ir tā pati – minimālā stundas tarifa likme. Šai pamatalgai klāt nāk darbiniekiem neizprotama prēmiju sistēma. Pēc viņu teiktā, virsstundas faktiski apmaksā prēmiju veidā. Pēc neoficiālām ziņām, alga ir vidēji ap 200 latiem uz rokas, piemēram, kasieriem.

Tāpat darbinieki stāsta, ka tā kā Maxima veikalos darbinieku trūkst, nereti viņiem nākas strādāt pēc kārtas vairāk nekā piecas dienas pa 10, 11 stundām. Tipisku ainu no uzņēmuma dzīves iezīmē kāda bijusī Maxima darbiniece. «Tāpēc, ka es jau teicu – viņi taupa uz strādniekiem, ja trīs strādnieku vietā strādā viens strādnieks. Ja zina, ka atbrauks lietuvieši pārbaudīt, uzreiz tiek izsauktas visas divas maiņas, visi uzreiz ir veikalā. Lietuvieši atbrauc – jā, strādnieku pilns veikals. Viņi taču nezina, ka viens cilvēks strādā pa diviem, pa trijiem, viņi taču nezina, ka cilvēks nav izgulējies, ka cilvēks jūk prātā,» stāsta darbiniece.

Taču izmaiņas būs un pavisam drīz – tā sola Maxima akcionārs Staškevičs. Turklāt uzlabojumus redzēšot ne tikai Maxima darbinieki, bet arī veikalu apmeklētāji. Turpina Staškevičs: «Vispirms jau mums jāpadara mūsu esošie veikali pircējiem pievilcīgāki, tas nozīmē, ka ir jāsamazina rindas pie kases, mūsu kasieriem ir jāsmaida, jājūtas ērti, jājūtas droši. Runa nav tikai par algām, bet par kopējo atmosfēru un attieksmi, bet algas jautājums ir svarīgs, un mēs izmantosim šo rīku, lai varētu sacensties darba tirgū, liekot mūsu veikaliem izskatīties labāk.»

Viņš arī akcentē, ka Maxima darbiniekus sagaida lielākas algas. «No februāra būs izmaiņas apmaksas sistēmā Latvijas veikalu darbiniekiem. Kopumā apmaksa būs vienkāršāka, labāk izprotama, cilvēki labāk sapratīs, kāda ir saistība starp nostrādātajām stundām un saņemto naudu, kā arī izmaiņas apmaksas sistēmā par brīvdienām un naktīm. Šīs izmaiņas februārī iekļaus arī algu paaugstināšanu,» bilst Maxima pārstāvis.

No Staškeviča teiktā izriet, ka vidējais algu pielikums būs neliels – vidēji aptuveni septiņi procenti. Tas gan skars tikai pamatalgu, nevis prēmijas. Staškevičs iepazīstina ar vēl citām izmaiņām. «Būs jaunas drēbes mūsu darbiniekiem, jaunas ērtākas uniformas veikala personālam. Kasieriem būs jauni krēsli. Tie eksperimenta veidā dažos veikalos jau izmēģināti, un tagad ir pieņemts lēmums visās darbavietās visā Latvijā lietot šos krēslus. Tas ir jauns ergonomiskā krēsla standarts, diezgan dārgs, bet cilvēki, kas izmēģināja šos krēslus, bija laimīgi. Teica, ka it kā tāds nieks, bet ērtības kasierim.»

Kā uzņēmumam veiksies ar pārmaiņām, rādīs tuvākie mēneši. Zināms vien, ka vairākos veikalos darbinieku tērpi jau ir desmit un vairāk gadu veci.

Savukārt par jaunajiem diviem Maxima veikaliem Latvijas Radio jautāja Rīgas pilsētas būvvaldē. Izrādās, ka pavisam nesen janvārī būvvalde saņēmusi iesniegumu ar lūgumu pieņemt ekspluatācijā Maxima veikalu Mežciemā Biķernieku ielā. Ēka vēl nav pieņemta ekspluatācijā, jo būvvaldē vēl nav pilnībā iesniegti ģeodēziskie mērījumi.

Šis projekts izpelnījās lielu vietējo iedzīvotāju pretestību, savukārt Homburg pārstāvji atrada politiķu atbalstu, lai mainītu būvniecības apstrīdēšanas iespējas. Savukārt par otru Maxima veikalu Imantā būvvalde informē, ka pērn decembrī būvvaldē ir iesniegts izmaiņu projekts, līdz ar to ir atcelts būvdarbu aizliegums.

102.000.102.6398


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.