bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija

Izskan uzskats: ES meklē iespējas sodīt Lielbritāniju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir vienojušies par galvenajiem nosacījumiem Lielbritānijas izstāšanās līguma jeb Brexit apstiprināšanai. Deputāti uzsver, ka svarīgi nodrošināt vienlīdzīgas tiesības Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā, un Lielbritānijas pilsoņiem, kuri dzīvo ES.

Lielākā daļa EP pārstāvju (516 balsis – par, 133 – pret, 50 – atturēties) atbalstīja rezolūciju, kurā oficiāli izklāstīti EP galvenie principi un nosacījumi, lai EP apstiprinātu Lielbritānijas izstāšanās līgumu. Jebkuram šādam līgumam ES – Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt EP atbalstu.

BNN iepriekš vēstīja, ka ar Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) parakstītu vēstuli Lielbritānija izteikusi Eiropadomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam (Donald Tusk) oficiālu lūgumu izstāties no Eiropas Savienības, tā aizsākot ilgu izstāšanās procesu.

Deputāti uzsverot to, ka svarīgi nodrošināt vienlīdzīgas tiesības ES pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā, un Lielbritānijas pilsoņiem, kuri dzīvo ES.  Viņi norāda arī to, ka Lielbritānija paliek ES dalībvalsts līdz tās oficiālās izstāšanās brīdim, un tas ietver gan tiesības, gan arī pienākumus, t.sk., arī tad, ja uzņemto saistību periods noslēdzas vēlāk par izstāšanās datumu.

EP deputātu atbalstītā rezolūcija brīdina par jebkuriem mēģinājumiem tirgoties ar drošību un ES – Lielbritānijas ekonomisko attiecību nākotni, iebilst pret ekonomiskām attiecībām, kam pamatā ir darījumi konkrētās nozarēs, kā arī atgādina par vienotā tirgus četrām brīvībām: brīvu preču kustību, kapitālu, pakalpojumiem un cilvēkiem.

Jāatzīmē, ka rezolūcijā teikts, ka tikai tad, kad tiks panākts būtisks progress sarunās par to, kā Lielbritānija atstās ES, var sākt diskusijas par iespējamiem pārejas noteikumiem. Šādi pārejas noteikumi nedrīkst ilgt vairāk par trim gadiem, bet par nākotnes attiecībām var vienoties tikai tad, kad Lielbritānija ir atstājusi ES, vēstīts EP ziņojumā.

Rezolūcijā minēti galvenie principi: 

Pilsoņu interesēm jau no sākuma ir jābūt priekšplānā, teikts rezolūcijā. Tāpat uzsvērts, ka «īpaši skarti» būs Īrijas pilsoņi. EP deputāti mudina visas puses palikt uzticīgām Ziemeļīrijas miera procesam un izvairīties no «stingras» robežas. Īpašajiem situācijas apstākļiem izstāšanās līgumā ir jābūt prioritātei.

Lielbritānija rezolūcijā arī brīdināta par jebkuriem centieniem ierobežot tiesības attiecībā uz pārvietošanās brīvību, pirms tā pilnībā izstājusies no ES, kā arī prasīts ES 27 valstīm risināt situāciju saistībā ar Lielbritānijas pilsoņu bailēm, ka Brexit rezultātā viņi zaudēs pašreizējās ES pilsoņu tiesības, vēstīts ziņojumā.

Pie galvenajiem principiem ierindojas arī sarunu principi: EP Deputāti aicina abas puses rīkoties labticīgi un pilnībā caurskatāmi, lai nodrošinātu akurātu izstāšanās procesu.

Rezolūcijā norādīts, ka no Lielbritānijas puses tas būtu ES tiesību aktu pārkāpums, ja tā apspriestu tirdzniecības līgumus ar trešajām valstīm vēl pirms ES atstāšanas, un brīdināts pret Lielbritānijas iesaisti divpusējās sarunās ar vienu vai dažām ES dalībvalstīm par izstāšanās procedūru vai ES – Lielbritānijas nākotnes attiecībām.

Turklāt deputāti norāda, ka arī saistības ir jāturpina. Lielbritānija turpinās baudīt visas tiesības kā ES dalībvalsts, līdz tā atstās ES. Tomēr tai pašā laikā Lielbritānijai būs arī jāpilda saistības, t.sk., finanšu saistības, kas izriet no pašreizējā ES daudzgadu budžeta. Uzņemto saistību periods var noslēgties arī vēlāk par izstāšanās datumu, piebilsts rezolūcijā.

Deputāti min, ka Eiropas Parlamentam ir būtiska iesaiste procesā.

Eiropas Parlaments sarunu attīstības gaitā plāno rīkoties atbilstoši šīs rezolūcijas principiem, piemēram, pieņemot turpmākas rezolūcijas, t.sk., par specifiskiem jautājumiem vai darījumiem konkrētās nozarēs, teikts rezolūcijā, norādīts ziņojumā.

Eiropas Parlamenta politisko grupu vadītāji apsprieda viņu prioritātes sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un ES Brexit sarunu vedējs Maikls Barnjē, kurš arī piedalījās debatēs, uzsverot EP deputātu nozīmīgo lomu sarunu gaitā.

Atklājot debates, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni teica, ka «EP balsojumam būs izšķiroša nozīme par Lielbritānijas izstāšanās gala nosacījumiem un ES – Lielbritānijas nākotnes attiecībām. Nesenie terorakti skaidri ataino, ka visām Eiropas valstīm būs jāturpina kopā cieši sadarboties.»

Vairāki līderi uzsvēra, ka Brexit ir jābūt par katalizatoru ES atjaunotnei, demonstrējot, cik cieši dalībvalstis ir iekšēji savstarpēji saistītas.

EFDD (Europe of Freedom and Direct Democracy) un ENF (Europe of Nations and Freedom) grupu līderi esot uzgavilējuši par izstāšanās procesa sākumu un vainoja ES, ka tā .

Ref: 225.000.103.518


Pievienot komentāru

Latvija lūgs starptautisku palīdzību plašā ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā

Latvija lūgs starptautisku palīdzību kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā, pirmdien, 23.jūlijā, pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes paziņoja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Šauļi plāno kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu

Šauļu pašvaldība plāno ieviest kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu.

Bildēs: Zviedrijā turpina degt vairāki tūkstoši hektāru meža

Daudzviet Zviedrijā, bet jo sevišķi valsts vidienē turpinās plaši mežu ugunsgrēki, kuriem labvēlīgu situāciju radījusi rekordaugsta gaisa temperatūra un ilgas nedēļas bez lietus.

Bankā: Rīga atpaliek no kaimiņvalstīm nekustamo īpašumu darījumos

Pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim un uzkrājumu apjomam, aizvien vairāk iedzīvotāju lemj par labu mājokļa iegādei, liecina Swedbank apkopotie dati.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par krāpšanos ar azartspēlēm

Iekšējās drošības birojs lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām par datorkrāpšanu spēļu automātos, tostarp pret diviem policistiem.

Kanādā traģiska apšaude Toronto pilsētā

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem ar šaujamieroci. Divi cilvēki nonāvēti, un vēl 13 cilvēki tikuši ievainoti.

Latvijā teju 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši

Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā – turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši, norāda sabiedrības veselības speciāliste, Baltijas HIV asociācijas biedre Anda Ķīvīte.

Igaunijas zemnieki aktīvi piedalās Atvērto saimiecību dienā

Zemnieki Igaunijā aizvadījuši ceturto Atvērto saimniecību dienu, kad vairāk nekā 250 zemnieku saimniecības uzņēmušas savā sētā katru, kurš vēlas apskatīt klātienē, kā tiek audzēta un apstrādāta lauksaimniecības produkcija.

OCTA Garantijas fonda apmērs strauji samazinājies, tā apdrošinātāji

Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas sabiedrības kopš 2016.gada oktobra atsāka iemaksu veikšanu OCTA Garantijas fondā, šobrīd tas samazinājies līdz vēsturiski zemākajam slieksnim kopš 2008.gada aprīļa, kad tas pārsniedza likumā noteiktos 20 miljonu eiro un iemaksas vairs nebija jāveic.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Jaunākie komentāri