bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Raidījums: Saskaņas deputātu amatu rokādes - Live Riga sievas amatu pārņem māte

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Doma laukums

Dodoties dekrētā Rīgas tūrisma attīstības biroja Live Riga darbiniecei, kura ir Saskaņas deputāta Sandra Bergmaņa sieva, tajā pašā amatā pieņemta Bergmaņa māte, vēsta raidījums Nekā Personīga.

Raidījums uzsver, ka Live Riga ir nodibinājums, kas pastāv pateicoties ap trīs miljonu eiro lielām ikgadējām dotācijām no Rīgas budžeta.

«Birojs ir kā starpnieks, kas domes uzdevumā, lai popularizētu Rīgu, iepērk dažādus pakalpojumus, reklāmu rullīšus, suvenīrus. Šis nodibinājums par ienesīgu darbavietu kļuvis vairākiem ar Saskaņu saistītiem cilvēkiem, kuri dāsni ziedo savai partijai,» komentē Nekā Personīga žurnālisti. 

Biroju vada valde, tā priekšsēdētāja ir Vita Jermoloviča no Gods kalpot Rīgai. Locekļi – Maksims Tolstojs un Regīna Ločmele-Luņova. Abi no Saskaņas. Luņova amatā nonāca 2015.gada jūlijā – dažus mēnešus pēc tam, kad saistībā ar kriminālizmeklēšanu pret viņas firmu nolika Saeimas deputāta mandātu, vēsta raidījumā.

Nekā Personīga ziņo, ka Saskaņas frakcijas vadītājs un domes finanšu komitejas priekšsēdētājs Tolstojs strādā ne tikai tūrisma biroja valdē, bet arī vada tā iepirkumu komisiju. Iepriekš papildus strādājis valdē Rīgas satiksmē un arī SIA Rīgas karte.

Tolstoja sieva Jeļena Jakovļeva vienlaikus ar vīru darbojusies valdē SIA Rīgas kartē un strādājusi valdē arī Rīgas namu pārvaldniekā. Raidījumā uzsver, ka abu laulības šķiršana sakrīt ar laiku, kad Tolstojs uzsāka privātpersonas maksātnespēju. «Abi arī dāsni ziedojuši partijai – kopš 2012.gada Tolstojs ziedojis 15 tūkstošus eiro, bet biedru naudā iemaksājis 16 715 eiro. Kopā partijai atvēlēti – 32 443 eiro.»

«Ar Rīgas tūrisma attīstības biroju saistīti arī citi Saskaņas biedri. Birojā strādājusi Jekaterina Morozova. Šobrīd Morozova nokļuvusi citā domes struktūrā – Rīgas namu pārvaldnieka Kurzemes nodaļas iecirknī strādā par vadītāja vietnieci. Šajā iecirknī pirms gada vadītāja amatā bez atbilstošas izglītības bija nokļuvis Saskaņas domes deputātes Svetlanas Savickas četras reizes sodītais dzīves draugs,» ziņo raidījumā. 

Morozova kopš 2010.gada partijai ziedojusi gandrīz 18 tūkstošus eiro (17 988 eiro). Biedru naudā samaksājusi – 3 477 eiro. (Kopā – 21 465 eiro).

Žurnāliski raidījumā norāda, ka vēl neredzētu rokādi veikuši nesen Rīgas namu pārvaldnieka valdē bijušā «saskaņieša» Bergmaņa ģimenes locekļi. Viņa sieva strādājusi Rīgas tūrisma attīstības birojā, vadījusi projektus, tad devusies dekrētā.  Un šajā amatā darbā pieņemta Bergmaņa māte.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta direktors Aivars Draudiņš komentē, ka šāds gadījums neliecina par labu praksi un darbinieki jāizvēlas, izvērtējot to profesionālās spējas.

Jermoloviča skaidroja, ka tā neesot ārkārtēja parādība, uzsverot, ka visos uzņēmumos notiek ļoti līdzīgi.

2014.gadā Live Riga strādāja 31 cilvēks. Algām tērēja 408 tūkstošus eiro. Kāds ir pašreizējais algu budžets un cik darbinieku birojā strādā, iestādes pārstāvji neatklāj.

Jau 2011.gadā BNN vēstīja, ka tā laika ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis norādija, ka projektu Live Riga vajadzēja īstenot pārskatāmāk, tomēr negatīvu iespaidu tas neesot radījis.

«Kopumā ņemot, pasākumi, kurus veic Live Riga, par skādi nenāk,» teica 2011.gadā Kristovskis. Tomēr, viņaprāt, ja bijušais Rīgas mēra vietnieks Ainārs Šlesers, Rīgas mērs Nils Ušakovs un aviokompānija airBaltic būtu veidojuši šo pasākumu atklāti un līdzekļus piešķirtu pārredzami, tad šis projekts nebūtu kritizējams.

Ref:224.000.103.403


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri