Nekā Personīga: Punktu Loginova karjerai varēja pielikt atbalsta zudums no politiķiem

Leonīds Loginovs

«Pret Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīdu Loginovu sāktā kriminālizmeklēšana ir ietekmējusi viņa sen solīto apņemšanos – doties pensijā, taču punktu varēja pielikt uzticības un atbalsta zudums no politiķu puses. Osta nav spējusi pārorientēties pēc Krievijai noteikto sankciju un tam sekojošā Krievijas embargo dēļ. Kravu samazinājums jau pērn bija nepilni desmit procenti un nav pamata optimismam arī turpmāk,» vēsta raidījums Nekā Personīga.

Loginovam bija jāatbrīvo 30 darbinieki. 70 citi ir pārcelti citos amatos brīvostas meitas uzņēmumā.

Raidījumā ziņo, ka reorganizācija un atlaišanas Rīgas brīvostas pārvaldē sākās pēc auditorfirmas Deloitte Latvia ieteikumiem. Visaptverošu funkciju un struktūras auditu šovasar izdomāja veikt Andra Amerika vadītā ostas valde, darbus uzticot tieši šai kompānijai Deloitte.

Auditu veica arī šīs kompānijas darbinieks, jurists Mārtiņš Ziemanis. Viņš no 2.janvāra tagad strādā jaunā darbavietā Rīgas brīvostas pārvaldē par Loginova vietnieku juridiskajos un administratīvajos jautājumus. Viņu, tāpat kā biroja vadītāju Artūru Zandersonu, Loginovs esot bijis spiests pieņemt darbā pēc ostas valdes priekšsēdētāja Andra Amerika ieteikuma. Abu jaunpieņemto darbinieku vārdi Rīgas brīvostas pārvaldes mājaslapā nav atrodami, skaidro Nekā Personīga.

Raidījumā uzsvērts, ka tieši  Leonīda Loginova jaunā vietnieka Mārtiņa Ziemaņa iepriekš pārstāvētajai kompānijai Deloitte Latvia brīvostas valde bija lūgusi izvērtēt Loginova apsūdzībā inkriminētos pārkāpumus. «Mums zināms, ka Loginova ilggadējais līdzgaitnieks Aigars Pečaks, kurš apsūdzēts kopā ar Loginovu, darbu Rīgas brīvostas pārvaldē atstās kopā ar savu bosu,» norādīts raidījumā.

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš Nekā Personīga komentē: «Es viņam teicu: Leonīd, ja tu gribi tur palikt ilgi un kārtot visu, tev ir jāklausa visi politiskie spēki. Ja tev Ušakovs prasa, ka tev jātaisa koncerts, tev jāsponsorē. Ja tev saka, ka jāatbalsta hokeja komanda, tev ir jāsponsorē. Savādāk – nākamajā dienā tevi izmetīs uz ielas. Es jau arī Ingunai teicu, ka viņa tur kontrolēja, lai viņa neaiztiek Loginovu, viņš ir tikai izpildītājs, sekretārs, vajag meklēt līdakas, kas dod tās komandas.»

Raidījumā vēstīts, ka bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas sāktā un Elitas Krūmiņas pabeigtā revīzija brīvostas pārvaldē beigusies ar apsūdzību Loginovam. Prokuratūra viņu apsūdz dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, tostarp neatļautā prēmiju maksāšanā. Pirmā instance Loginovu attaisnoja, kas ļāva viņam palikt pie iepriekš teiktā, ka viņš nav pārkāpis likumu, ziedojot jūrskolai un Fukušimas cunami cietušajiem.

«Loginovs ļoti labprāt runā par šiem ziedojumiem jūrskolai, palīdzību cunami cietušajiem, bet ne tik ļoti par prēmijām, kas ir izmaksātas ostas pārvaldei. Un vēl es gribētu piebilst, ka, ja Loginovs grib ziedot skolai, kurā, kā viņš apgalvo, ir mācījies, neviens viņam neliedz ziedot savu privāto naudu, komentē Valsts kontroliere Elita Krūmiņa raidījumam Nekā Personīga.

BNN jau informēja, ka ilggadējais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs nolēmis atkāpties no amata, pastāstīja ostas valdes priekšsēdētāja Andra Amerika (GKR) padomnieks Mareks Gailītis.

Viņš norādīja, ka trešdien, 25.janvārī, ostas valdes sēdē tika saņemts Loginova iesniegums ar lūgumu no šā gada 10.marta viņu atbrīvot no amata.

Rīgas brīvostas valde pieņēma iesniegumu un uzdeva ostas pārvaldei līdz nākamajai valdes sēdē 22.februārī izstrādāt kārtību, kādā tiks izraudzīts jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks.

Ref:224.000.103.312

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas