Nordea vaino kazahu ārzonas uzņēmēja kreditēšanā

Skandināvu banka Nordea tiek vainota par iespējamu sadarbību ar Kazahstānas prezidentam pietuvinātu oligarhu un Panamas juridisko firmu Mossack Fonseca, kuras nopludinātie dokumenti šonedēļ sacēluši virkni augsta līmeņa nodokļu skandālu.

Zviedrijas sabiedriskais medijs SVT 6.aprīlī vēsta, ka Nordea nesen aizdevusi naudu, iespējams, kādam celtniecības projektam Maskavā, kas nonākusi ārzonas uzņēmumā. Naudai piekļuvis Seržans Žumašovs, tuvs Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva līdzgaitnieks.

Ziņu portāls TheLocal.se vēsta, ka 4.aprīlī bankas pārstāvji zviedru presei atzinuši, ka Nordea ir palīdzējusi atsevišķiem klientiem izveidot slepenus «pastkastītes» uzņēmumus ārzonās, taču kopš 2009.gada finanšu krīzes banka šajā jomā strādājusi saskaņā ar jauniem, daudz stingrākiem noteikumiem.

Nordea pagaidām nav komentējusi apgalvojumus par darījumiem ar Kazahstānas oligarhu, kas saskaņā ar Zviedrijas presē izskanējušajām ziņām, veikti pēc tam, kad bankā ieviesti stingrāki darbības noteikumi.

Jau vēstīts, ka Panamas dokumentu skandāla ēnā Islandē 5.aprīlī atkāpies valdības vadītājs Sigmundurs Gunlaugsons (Sigmundur Gunnlaugsson), kuru pēc Panamas Mossack Fonseca dokumentu nopludināšanas vaino par ārzonas uzņēmuma nedeklarēšanu, iekļūstot parlamentā, kā arī par nonākšanu interešu konfliktā.

Nopludinātajos Panamas dokumentos esot arī vārdi no Latvijas, kas esot interesanti, bet ne politiski svarīgi.

«Ņemot vērā to, cik liela ir interese, mums ir doma ceturtdien īsumā publicēt to, kas dokumentos bija par Latviju, bet tādu gaidu kā par Ukrainu, Krieviju tur vienkārši nav,» sacīja Jemberga. «Tie mūsu cilvēki, kas slēpj «ofšoros» naudu, viņi slēpj tuvākās vietās, piemēram, Kiprā, un Panama ir retums.»

Ref: 111.111.103.3384

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas