Olainfarm iegūst trīs miljonu vērtu medikamentu piegādes līgumu

AS Olainfarm Pasaules Veselības organizācijas (PVO) konkursā ieguvusi trīs miljonus eiro vērtas tiesības uz prettuberkulozes līdzekļa PASS nātrija sāls piegādi arī 2019. – 2020.gadā, informē Olainfarm pārstāve Dana Hasana.

Pirmā medikamenta piegāde plānotā jau aprīlī.

PASS nātrija sāls bija viens no 15 pārdotākajiem Olainfarm produktiem 2018.gadā. Bez PVO Olainfarm PASS nātrija sāli piegādā arī specializētajiem klīniskajiem centriem Baltijas valstīs, starptautiskai NVO Ārsti bez robežām, kā arī eksportē uz Moldāviju, informē uzņēmums.

PASS nātrija sāls ir viens no pazīstamākajiem prettuberkulozes līdzekļiem, kas pierādījis savu efektivitāti pasaulē, un PVO to plaši izmanto tuberkulozes ārstēšanai jaunattīstības valstīs Āzijā un Āfrikā. Olainfarm šo medikamentu ražo kopš 2001.gadā, bet kopš 2011.gada uzņēmums kvalificējies kā uzticams PVO partneris prettuberkulozes programmā, regulāri piedaloties PVO organizētajos iepirkuma konkursos, skaidro uzņēmumā

Kā liecina jaunākais PVO Globālais tuberkulozes ziņojums (Global Tuberculosis Report 2018), 2017.gadā ar tuberkulozi pasaulē slimoja aptuveni 10 miljoni cilvēku. 30 pasaules valstis ar augstāko tuberkulozes izplatību veidoja 87% no visiem saslimšanas gadījumiem. Pateicoties ilgtermiņa masīvām tuberkulozes apkarošanas iniciatīvām pasaulē uz šodienu ir sasniegts ikgadējs saslimšanas gadījumu samazinājums vidēji par 2% gadā, bet 2020.gada mērķis ir mazināt saslimšanu par 4 – 5% gadā.

Olainfarm ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. AS Olainfarm produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas