Progresīvie atsakās no sadarbības sarunām ar Latvijas Attīstībai

Partijas Progresīvie ģenerālsekretārs Roberts Putnis

Politiskās partijas Progresīvie valde ir atteikusies no tālākas sadarbības izvērtēšanas ar politisko partiju Latvijas Attīstībai, vēsta Progresīvie ģenerālsekretārs Roberts Putnis.

To vienbalsīgi savā pirmajā sēdē ir lēmusi sestdien, 24.februārī, partijas kongresā jaunievēlētā valde. Šis lēmums izriet no partijā notikušajām diskusijām par partijas programmu Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā. Tāpat uz šādu lēmumu partiju rosināja aizvadītās nedēļas krīze finanšu sektorā, skaidro Putnis.

Viņš norāda, ka Progresīvie  kongresa apstiprinātā programma Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā par prioritāriem politiskiem jautājumiem izvirza gan vispārēju valsts finansētu veselības apdrošināšanu, kas ir pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā arī ienākumu no kapitāla aplikšanu ar nodokļiem līdzvērtīgi ienākumiem no darba. Šie programmatiskie jautājumi ir grūti savienojami ar partijas Latvijas Attīstībai politisko redzējumu.

«Latvijas Bankas korupcijas skandāls, ABLV bank darbības ierobežošana, kā arī Norvik darījumu neskaidrība partijas Progresīvie valdes ieskatā skaudri izgaismo vienu no Latvijas politikas pamatproblēmām – sazarotu korumpētu sistēmu, kurā ir sapītas arī politiskās partijas. Partija Latvijas Attīstībai vēsturiski ir bijusi daļa no šīs sistēmas. Partija Progresīvie uzskata par savu pienākumu piedāvāt vēlētājiem alternatīvu politisku redzējumu par tādu valsts attīstību, kas skaidri balstīta sociāli atbildīgas demokrātijas principos un ir brīva no oligarhu ietekmes, kā arī nekalpo šaurām interešu grupām,» komentē Putnis.

Tāpāt Putnis atzīmē, ka iepriekš politiskā partija Kustība Par! aicināja partiju Progresīvie izvērtēt sadarbības iespējas. Tādu pašu piedāvājumu Par! tika nosūtījuši arī Jaunajai konservatīvajai partijai, partijām Izaugsme, Latvijas Attīstībai un Vienotība. Atsaucoties šim aicinājumam, Progresīvie apliecināja gatavību uzsākt sadarbības sarunas ar politisko partiju Kustība Par! pie nosacījuma, ka tā izstāsies no valdošās koalīcijas ar Vienotību, Zaļo un zemnieku savienību un Nacionālo apvienību.

Ref:224.000.103.4044

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas