bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.02.2019 | Vārda dienas: Smuidra, Vitauts, Smuidris
LatviaLatvija

Progresīvie nosauc kandidātus 13.Saeimai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Politiskās partijas Progresīvie valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis

Partija Progresīvie piektdien, 3.augustā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedz savu deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām, informē partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Rīgas saraksta līderi ir Progresīvo valdes locekle, Iespējamās misijas skolotāja, Londonas Ekonomikas skolas absolvente sociālajā politikā Antoņina Ņenaševa. Ar otro numuru Rīgā startē partijas priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Roberts Putnis, kurš guvis maģistra grādu Starptautiskajā mediju un kultūras menedžmentā Latvijas Kultūras akadēmijā un kurš ir arī Eiropas kustības Latvijā valdes loceklis.

Ar trešo numuru – Londonā dzīvojošā Progresīvo finanšu ministres amata kandidāte, Līdsas universitātes starptautiskās politekonomijas maģistre, Ētiskās tirdzniecības iniciatīvas Lielbritānijā starptautiskās politikas eksperte Sandra Martinsone. Ar ceturto numuru Rīgā ir pieteikts Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītājs, sociālā darba maģistrs Viesturs Kleinbergs. Ar piekto numuru startē māksliniece-grafiķe Rūta Mežavilka.

Rīgas sarakstā ir arī pārstāvēti virkne Progresīvā kabineta amatu kandidātu: vides eksperts un aktīvists, vides ministra amata kandidāts Edmunds Cepurītis, Teksasas A&M Universitātes maģistrs starptautiskajās attiecībās, LR Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts, aizsardzības ministra amata kandidāts Olevs Nikers, kā arī Korto institūta Londonā maģistrs mākslas vēsturē, kultūrteorētiķis un kultūras ministra amata kandidāts Kaspars Vanags.

Uzņēmējs, Progresīvo valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs Rīgas sarakstā startē ar pēdējo numuru.

Vidzemes saraksta līdere ir sociālā darba maģistre un Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītāja vietniece Inga Liepa–Meiere. Ar otro numuru Vidzemē startē komunikācijas zinātnes maģistrs, bērzu sulu zīmola BIRZI īpašnieks, Brīvības un solidaritātes fonda valdes priekšsēdētājs un partijas Progresīvie valdes loceklis Ervins Labanovskis, kurš ir arī partijas ekonomikas ministra amata kandidāts.

Trešā saraksta līdere Vidzemē ir pazīstamā vides eksperte, inženierzinātņu doktore Jana Simanovska, kura ir partijas zemkopības ministra amata kandidāte. Ar ceturto numuru ir pieteikts sabiedriskais darbinieks, EK preses dienesta vadītāja vietnieka un preses dienesta pārstāvja par Eiropas Savienības budžeta un cilvēkresursu jautājumiem palīgs Uldis Šalajevs. Ar piekto numuru Vidzemē kandidē partijas valdes locekle, Jūrmalas bērnunama Sprīdītis pedagoģe, Ķemeru iedzīvotāju biedrības priekšsēdētāja vietniece un Ķemeru evaņģēliski luteriskās draudzes pagaidu padomes locekle Ieva Lazda.

Bijušais partijas vadītājs, politologs, starptautisko attiecību eksperts, Stokholmas Ekonomikas augstskolas vieslektors Māris Graudiņš startē ar sesto numuru Vidzemē. Māris Graudiņš jau bija ticis ievēlēts 5.Saeimā un ir vienīgais Progresīvo partijas pārstāvis, kas jau iepriekš ieguvis Saeimas deputāta mandātu.

Latgales vēlēšanu apgabala līdere ir Latvijas Kultūras akadēmijas doktorante, Rīgas Kino muzeja kuratore un biedrības Short Riga valdes locekle Agnese Logina. Atbilstoši panāktajai vienošanās ar Latgales partijas Daugavpils nodaļu no Progresīvo saraksta kandidē trīs Latgales partijas biedri.

Ar otro numuru Progresīvo sarakstā Latgales partiju pārstāv Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas vadītāja Gunita Vanaga, ar ceturto numuru startē pilsētplānošanas eksperte Inta Ruskule un ar sesto numuru – Neatliekamās medicīniskās palīdzības Latgales reģionālā centra darbinieks Roberts Portnojs. Ar trešo numuru startē Progresīvo biedrs, filologs Toms Trasūns, bet ar piekto – Latgalē pazīstamais sabiedriskais darbinieks Valdis Kudiņš.

Kurzemē ar pirmo numuru startē feministe, Daremas Universitātes tiesību maģistre un Kopenhāgenas Biznesa skolas absolvente, Latvijas Aviācijas arodbiedrības priekšsēde Dace Kavasa, kura ir arī partijas iekšlietu un tieslietu ministra amata kandidāte. Ar otro numuru kandidē biedrības un partijas Progresīvie izveidotājs, politologs un uzņēmējs, RedPaddleCo SUP dēļu zīmola pārstāvis Latvijā Ansis Dobelis, kurš ir Progresīvo satiksmes ministra amata kandidāts. Kurzemē ar trešo numuru ir pieteikta Līvu savienības Kolkas nodaļas vadītāja Maija Rēriha. Ar ceturto numuru startē Lielbritānijā dzīvojošais darba drošības un ugunsdrošības inspektors Jānis Millers. Bet ar piekto numuru – Ventspils uzņēmēja Katrīna Brandala.

Zemgales saraksta līdere ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, socioloģijas doktore, sociālās politikas eksperte Līga Rasnača. Ar otro numuru Zemgalē kandidē Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors un pazīstamā ētera balss Ģirts Šolis. Ar trešo numuru startē Latvijas Sarkanā Krusta Projekta Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu vadītāja Gundega Rupenheite.

Ar ceturto numuru sarakstā ir arodbiedrību aktīvists, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldes darbinieks Edgars Niedrītis. Vēl Zemgales sarakstā kandidē tādi sabiedriskie darbinieki kā dzejnieks Dainis Deigelis, Latvijas Lauku foruma padomes loceklis Āris Ādlers, Eiropas pretnabadzības tīkla Latvijas biedrības valdes loceklis Jānis Stjada un izdevējs Valters Dakša.

Putnis piebilst, ka «visi partijas Progresīvie pērn pašvaldībās ievēlētie deputāti ir lēmuši nekandidēt Saeimas vēlēšanās, bet turpināt vēlētājiem doto solījumu izpildi Aizputes novada un Mārupes pašvaldībā».

Politiskā partija Progresīvie tika nodibināta 2017.gada 25.februārī. Progresīvie izveidojās uz biedrības pamata, kas ar tādu pašu nosaukumu darbojās jau kopš 2011.gada. Ar vairāk nekā 500 biedriem Progresīvie ir kvalificējušies startam 13. Saeimas vēlēšanās. Partiju vada Roberts Putnis un tā kopš 2017.gada pašvaldību vēlēšanām ir pārstāvēta Aizputes un Mārupes pašvaldībā. 2017.gada 9.novembrī Progresīvie ar lūgumu sākt uzņemšanas procesu vērsās Eiropas Sociālistu partijā (PES), kas apvieno Eiropas un Norvēģijas sociālistu, sociāldemokrātu, darba un progresīvās demokrātiskās partijas.


Pievienot komentāru

Deputāti: Jāprecizē kreditēšanas reklamēšanas ierobežojumi

Kreditēšanas reklamēšanas ierobežojumus, kuri pieņemti 12.Saeimā, nepieciešams precizēt, jo to piemērojums formulēts neskaidri, trešdien, 20.februārī, kopsēdē vienisprātis bija Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti.

Putins brīdina ASV par Krievijas gatavību atbildēt Vašingtonai ar raķetēm

Pieņemot, ka Vašingtona varētu izvietot Eiropā tuvas vai vidējas distances kodolieročus, Krievija ar savām raķetēm mērķētu gan uz valstīm, kur šādi ieroči tiktu izvietoti, gan arī uz pašām Amerikas Savienotajām Valstīm, tā trešdien norādījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Attīstībai/Par! CVK priekšsēdētāja amatam virzīs bijušo KNAB darbinieci Kurpnieci

Partiju apvienība Attīstībai/Par! Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatam virzīs bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieci Diānu Kurpnieci, liecina neoficiālā informācija.

Banku analītiķi: Nodokļu maksāšanas režīmu izvērtēšana Latvijā būtu vēlama

Nodokļu maksāšanas režīmu izvērtēšana Latvijā būtu vēlama, bet to nevajadzētu sasteigt, atzīst banku analītiķi.

Riskantie projekti, kam «tur roku uz pulsa»: elektrifikācija, Krievu sala un Rīgas tramvajs

«Latvijā, gūstot līdzekļus no Eiropas Savienības projektu īstenošanai, viena no lielākajam kļūdām ir tā, ka šie projekti bieži vien tiek virzīti līdzekļu apgūšanas labad, nedomājot par to, kas ir sasniedzamais rezultāts un vai tas tiešām ir tāds, kas ilgtermiņā valstij būtu vislabākais un vislietderīgākais. Tas saskatāms elektrifikācijas, Krievu salas un Rīgas tramvaju projektā,» intervijā BNN stāsta satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ja līdz martam nebūs naudas pedagogu algām, pedagogi aprīlī «dosies ielās»

Ja līdz marta sākumam 2019.gada budžetā nebūs rasti līdzekļi, lai pildītu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tad aprīlī pedagogi pulcēsies protesta akcijā, bet ja tas nelīdzēs, tad notiks streiks, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Cemex paziņo par Baltijas un Ziemeļvalstu aktīvu pārdošanu

Cemex par 340 miljoniem eiro pārdod sev piederošos aktīvus Baltijā un Ziemeļvalstīs vācu uzņēmumam Schwenk, informē Cemex pārstāvji.

Viena brauciena pašizmaksa Rīgas sabiedriskajā transportā sasniegusi 1,42 eiro; biļešu cenas neplāno celt

Viena brauciena pašizmaksas sabiedriskajā transportā Rīgā sasniegusi 1,426 eiro, tomēr Rīgas mērs Nils Ušakovs sola – biļešu cenas netiks celtas.

Latvijas kosmētikas eksporta apmērs pērn pieaudzis par 18%

Aizvadītajā gadā Latvijas kosmētikas eksports audzis par 18%, bet vietējais tirgus par aptuveni 6%, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotā oficiālā statistika.

Ministru prezidents: Latvijā ir jāīsteno finanšu sektora kontroles reforma

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes trešdien, 20.februārī, paziņoja par lēmumu īstenot finanšu sektora kontroles reformu, lai stiprinātu nozares uzraudzību Latvijā.

Nīderlandiešu karavīrus Lietuvā sūta ziemas peldē NATO ziemas mācībās

Lietuvā dienošie nīderlandiešu un čehu karavīri no NATO spēku grupas februārī pastiprināti apgūst izdzīvošanas un kaujas prasmes ziemas apstākļos. Šomēnes nīderlandieši rūdīti arī peldēs ledainā ūdenī, bet čehi mācījušies maskēt apmetnes mežā.

Ekonomikas ministrija: Jaunuzņēmumu ietekme uz tautsaimniecību pieaug

Jaunuzņēmumu ekosistēma aug, un strauji pieaug arī nozares pienesums ekonomikai – jaunuzņēmumi rada augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus, jaunas, labi apmaksātas darba vietas un piesaista kvalificētu darbaspēku, secināts Ekonomikas ministrijas veiktajā pētījumā.

Par spīti taupībai, dotācijas Rīgas satiksmei varētu pieaugt līdz 134 miljoniem

Neraugoties uz veiktajiem taupīšanas pasākumiem, nepieciešamā dotācija SIA Rīgas satiksmei šogad pieaugs vēl par 12 miljoniem eiro un varētu sasniegt 134 miljonus eiro, atzina uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.

Swedbank nekomentē informāciju par tās iespējamu iesaisti naudas atmazgāšanā

AS Swedbank, aizbildinoties ar konfidencialitāti, nekomentē Zviedrijas sabiedriskajā televīzijā izskanējušo informāciju, ka iespējams Swedbank izmantota naudas atmazgāšanai, sacīja bankas Risku vadības pārvaldes vadītājs Latvijā Juris Bogdanovs.

LZP rosina aizliegt iegādāties un izmantot pirotehniku privātpersonām

Latvijas Zaļā partija vēlas rosināt veikt izmaiņas pirotehnikas lietošanas kārtībā, liedzot pirotehniku iegādāties un to izmantot privātpersonām.

ES pārmet Ungārijai melus par Junkeru, Sorosu un migrantu uzņemšanu

Ungārija saņēmusi nopēlumu no Eiropas Komisijas par to, ka priekšvēlēšanu kampaņas plakātos apgalvots, ka Eiropas Savienības izpildvara ir apzināti vājinājusi bloka ārējās robežas, lai ļautu ieplūst lielākam skaitam migrantu.

Aptauja: 60% atkritumu nešķirotāju gatavi mainīt paradumus, ja tuvumā būtu šķirošanas konteineri

Divas trešdaļas iedzīvotāju jeb 60%, kuri atkritumus nešķiro, būtu gatavi mainīt savus paradumus, ja dzīvesvietas tuvumā būtu pieejami šķirošanas konteineri, noskaidrots Latvijas Zaļā Punkta pētījumā par Latvijas iedzīvotāju «zaļas» dzīvošanas paradumiem.

airBaltic jau rudenī pārtrauks Boeing 737 lidmašīnu izmantošanu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic pārtrauks savā flotē esošo Boeing 737 lidmašīnu izmantošanu 2019.gada rudenī jeb gadu agrāk nekā tika sākotnēji plānots, informē uzņēmuma pārstāve Alise Briede.

Aizsardzības ministra vārdā no Krievijas serveriem izsūtīti viltus e-pasti

Izmantojot viltus e-pasta adresi, otrdien, 19.februārī, aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu, BNN informējusi Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze.

Lielbritānijas Meja atgriežas uz krīzes sarunām Briselē

Uz Brexit sarunām Briselē trešdien atgriežas Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, cerot pārliecināt Eiropas Komisijas vadītāju Žanu Klodu Junkeru būt pielaidīgākam nekā visas iepriekšējās reizes, un palīdzēt glābt abu panākto britu-ES izstāšanās vienošanos.

Izsludināts konkurss uz VVD vadītāja amatu, solot mēnešalgu 2 353 eiro

Valsts kanceleja trešdien, 20.februārī, izsludinājusi atklātu konkursu Valsts vides dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendenti aicināti pieteikties līdz 11.martam.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas Zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 19.februārī, atbalstīja dotācijas palielināšanu Rīgas Zoodārzam par 150 000 eiro, bet uzņēmuma vadība apņēmusies strādāt pie ienākumu audzēšanas, šogad cerot iekasēt papildu ap 85 000 eiro.

Kariņš: Skolotāji ir pašvaldību ķīlnieki

Skolotāji ir pašvaldību ķīlnieki, komentējot pedagogu algu celšanas jautājumu, intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacījis ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Skolotāji neesot vainīgi, ka viņu atalgojums netiekot celts, jo bija iecerēts, ka algas kāps līdz ar reformām izglītības sistēmā, proti, skolu tīkla optimizēšanu un kvalitātes celšanu, skaidroja premjers.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir virs nulles un īpaši slideni daudzviet  kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministrs: Latvijā nepieciešama jauna mājokļu politika

Latvijā ir nepieciešama jauna mājokļu politika, norāda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro. Viņš stāsta, ka lielākā daļa Latvijas dzīvojamā fonda ir būvēts padomju laikos, tāpēc patlaban tiek aktualizēta virkne ar mājokļu politiku saistītu jautājumu, tostarp par māju slikto stāvokli, drūpošiem balkoniem utt.