bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 13.11.2018 | Vārda dienas: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens
LatviaLatvija

Progresīvie nosauc kandidātus 13.Saeimai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Politiskās partijas Progresīvie valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis

Partija Progresīvie piektdien, 3.augustā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedz savu deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām, informē partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Rīgas saraksta līderi ir Progresīvo valdes locekle, Iespējamās misijas skolotāja, Londonas Ekonomikas skolas absolvente sociālajā politikā Antoņina Ņenaševa. Ar otro numuru Rīgā startē partijas priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Roberts Putnis, kurš guvis maģistra grādu Starptautiskajā mediju un kultūras menedžmentā Latvijas Kultūras akadēmijā un kurš ir arī Eiropas kustības Latvijā valdes loceklis.

Ar trešo numuru – Londonā dzīvojošā Progresīvo finanšu ministres amata kandidāte, Līdsas universitātes starptautiskās politekonomijas maģistre, Ētiskās tirdzniecības iniciatīvas Lielbritānijā starptautiskās politikas eksperte Sandra Martinsone. Ar ceturto numuru Rīgā ir pieteikts Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītājs, sociālā darba maģistrs Viesturs Kleinbergs. Ar piekto numuru startē māksliniece-grafiķe Rūta Mežavilka.

Rīgas sarakstā ir arī pārstāvēti virkne Progresīvā kabineta amatu kandidātu: vides eksperts un aktīvists, vides ministra amata kandidāts Edmunds Cepurītis, Teksasas A&M Universitātes maģistrs starptautiskajās attiecībās, LR Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts, aizsardzības ministra amata kandidāts Olevs Nikers, kā arī Korto institūta Londonā maģistrs mākslas vēsturē, kultūrteorētiķis un kultūras ministra amata kandidāts Kaspars Vanags.

Uzņēmējs, Progresīvo valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs Rīgas sarakstā startē ar pēdējo numuru.

Vidzemes saraksta līdere ir sociālā darba maģistre un Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītāja vietniece Inga Liepa–Meiere. Ar otro numuru Vidzemē startē komunikācijas zinātnes maģistrs, bērzu sulu zīmola BIRZI īpašnieks, Brīvības un solidaritātes fonda valdes priekšsēdētājs un partijas Progresīvie valdes loceklis Ervins Labanovskis, kurš ir arī partijas ekonomikas ministra amata kandidāts.

Trešā saraksta līdere Vidzemē ir pazīstamā vides eksperte, inženierzinātņu doktore Jana Simanovska, kura ir partijas zemkopības ministra amata kandidāte. Ar ceturto numuru ir pieteikts sabiedriskais darbinieks, EK preses dienesta vadītāja vietnieka un preses dienesta pārstāvja par Eiropas Savienības budžeta un cilvēkresursu jautājumiem palīgs Uldis Šalajevs. Ar piekto numuru Vidzemē kandidē partijas valdes locekle, Jūrmalas bērnunama Sprīdītis pedagoģe, Ķemeru iedzīvotāju biedrības priekšsēdētāja vietniece un Ķemeru evaņģēliski luteriskās draudzes pagaidu padomes locekle Ieva Lazda.

Bijušais partijas vadītājs, politologs, starptautisko attiecību eksperts, Stokholmas Ekonomikas augstskolas vieslektors Māris Graudiņš startē ar sesto numuru Vidzemē. Māris Graudiņš jau bija ticis ievēlēts 5.Saeimā un ir vienīgais Progresīvo partijas pārstāvis, kas jau iepriekš ieguvis Saeimas deputāta mandātu.

Latgales vēlēšanu apgabala līdere ir Latvijas Kultūras akadēmijas doktorante, Rīgas Kino muzeja kuratore un biedrības Short Riga valdes locekle Agnese Logina. Atbilstoši panāktajai vienošanās ar Latgales partijas Daugavpils nodaļu no Progresīvo saraksta kandidē trīs Latgales partijas biedri.

Ar otro numuru Progresīvo sarakstā Latgales partiju pārstāv Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas vadītāja Gunita Vanaga, ar ceturto numuru startē pilsētplānošanas eksperte Inta Ruskule un ar sesto numuru – Neatliekamās medicīniskās palīdzības Latgales reģionālā centra darbinieks Roberts Portnojs. Ar trešo numuru startē Progresīvo biedrs, filologs Toms Trasūns, bet ar piekto – Latgalē pazīstamais sabiedriskais darbinieks Valdis Kudiņš.

Kurzemē ar pirmo numuru startē feministe, Daremas Universitātes tiesību maģistre un Kopenhāgenas Biznesa skolas absolvente, Latvijas Aviācijas arodbiedrības priekšsēde Dace Kavasa, kura ir arī partijas iekšlietu un tieslietu ministra amata kandidāte. Ar otro numuru kandidē biedrības un partijas Progresīvie izveidotājs, politologs un uzņēmējs, RedPaddleCo SUP dēļu zīmola pārstāvis Latvijā Ansis Dobelis, kurš ir Progresīvo satiksmes ministra amata kandidāts. Kurzemē ar trešo numuru ir pieteikta Līvu savienības Kolkas nodaļas vadītāja Maija Rēriha. Ar ceturto numuru startē Lielbritānijā dzīvojošais darba drošības un ugunsdrošības inspektors Jānis Millers. Bet ar piekto numuru – Ventspils uzņēmēja Katrīna Brandala.

Zemgales saraksta līdere ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, socioloģijas doktore, sociālās politikas eksperte Līga Rasnača. Ar otro numuru Zemgalē kandidē Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors un pazīstamā ētera balss Ģirts Šolis. Ar trešo numuru startē Latvijas Sarkanā Krusta Projekta Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu vadītāja Gundega Rupenheite.

Ar ceturto numuru sarakstā ir arodbiedrību aktīvists, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldes darbinieks Edgars Niedrītis. Vēl Zemgales sarakstā kandidē tādi sabiedriskie darbinieki kā dzejnieks Dainis Deigelis, Latvijas Lauku foruma padomes loceklis Āris Ādlers, Eiropas pretnabadzības tīkla Latvijas biedrības valdes loceklis Jānis Stjada un izdevējs Valters Dakša.

Putnis piebilst, ka «visi partijas Progresīvie pērn pašvaldībās ievēlētie deputāti ir lēmuši nekandidēt Saeimas vēlēšanās, bet turpināt vēlētājiem doto solījumu izpildi Aizputes novada un Mārupes pašvaldībā».

Politiskā partija Progresīvie tika nodibināta 2017.gada 25.februārī. Progresīvie izveidojās uz biedrības pamata, kas ar tādu pašu nosaukumu darbojās jau kopš 2011.gada. Ar vairāk nekā 500 biedriem Progresīvie ir kvalificējušies startam 13. Saeimas vēlēšanās. Partiju vada Roberts Putnis un tā kopš 2017.gada pašvaldību vēlēšanām ir pārstāvēta Aizputes un Mārupes pašvaldībā. 2017.gada 9.novembrī Progresīvie ar lūgumu sākt uzņemšanas procesu vērsās Eiropas Sociālistu partijā (PES), kas apvieno Eiropas un Norvēģijas sociālistu, sociāldemokrātu, darba un progresīvās demokrātiskās partijas.


Pievienot komentāru

Novembra beigās bijušās prokurores Lozes slepkavības lietā sāks pratināt lieciniekus

Rīgas rajona tiesa 28.novembrī plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret Edgaru Kadiķi, kurš apsūdzēts bijušās prokurores Birutas Lozes slepkavībā.

Pētījums: Latvijai jāmācās jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu

Ņemot vērā pārmaiņas Eiropas Savienības budžetā, Latvijai ir jāapgūst jauni veidi, kā iegūt ES budžeta finansējumu, pētījumā Eiropas Savienības budžets pēc 2020.gada. Latvijas iespējas secinājusi Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga.

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 6,1% līmenī

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati.

Tiesai nodod krimināllietu par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šī gada 8.novembrī nosūtījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā.

Latvija turpina sniegt medicīnisko palīdzību konfliktā Ukrainā cietušajiem karavīriem

12.novembrī Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari 18 dienu ilgu ārstēšanas kursu uzsāks septiņi konfliktā Ukrainā cietušie karavīri. Šī ir otrā karavīru grupa, kura šogad ir ieradusies Latvijā, lai saņemtu medicīnisko palīdzību.

Brexit sarunas līdz vēlai naktij, Lielbritānija saskata virzību uz vienošanos

Britu valdība un Eiropas Savienības sarunu vedēji veltījuši daļu no nakts uz pirmdienu, lai paietu kaut pāris soļus ceļā uz degošo vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Pieņem grozījumus noteikumos, lai stingrāk uzraudzītu numerācijas lietošanu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome pieņēmusi grozījumus noteikumos par numerācijas lietošanas tiesībām. Grozījumi veikti, lai SPRK būtu iespēja stingrāk uzraudzīt piešķirto numerācijas lietošanas tiesību izmantošanu, kā arī, lai atvieglotu numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas un anulēšanas procesu, skaidro komisijā.

Īpašniekiem uzdos sakārtot graustus Peitavas ielā un Brīvības ielā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 12.novembrī, atbalstīja lēmumprojektus par graustu piespiedu sakārtošanu Peitavas ielā 9/11 un Brīvības ielā 193.

NBS komandieris: Saspīlējums pasaulē aug, bet Latvija var justies droši

Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa – brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.

RD plāno atpirkt Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes Skanstes apkārtnē

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 12.novembrī, pieņēma lēmumu par kopsummā 443 905 eiro atpirkt bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes, kas nepieciešamas Skanstes revitalizācijas projekta īstenošanai.

SEB banka piešķir 2,7 milj. eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei

SEB banka piešķīrusi 2,7 miljonu eiro ilgtermiņa aizdevumu Skultes ostas pārvaldei, kas tiks ieguldīti ostas infrastruktūras pilnveidošanā, rekonstruējot zvejas kuģu piestātni un būvējot noliktavu zvejas piederumu uzglabāšanai.

Latvijā šī gada 3.ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 10,3%

Būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 3.ceturksni, pieauga par 10,3%. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 9,2%, inženierbūvniecībā – par 5,7% un specializētajos būvdarbos – par 19,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Tevī neklausos! Ukrainas separātisti aizvada «vēlēšanas», kurli pret nosodījumu no Kijevas, Rietumvalstīm

Kremļa atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos ir aizvadījuši parlamenta un prezidenta «vēlēšanas», kur gaidāma pašreizējo vietvalžu uzvara balsojumos, ko Ukraina, Francija un Vācija ir nosaukusi par pretlikumīgiem.

Čakša: NMPD finansējums būs

Veselības ministre Anda Čakša atbalstījusi NMPD plānu darba organizēšanai un apliecināja, ka finansējums virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu pagarinātā normālā darba laika jautājumā nākamajā gadā tiks piešķirts.

Ermanbriks apstiprina – viņa vārds ir VDK aģentu kartotēkā

Jau pēc mēneša internetā būs izlasāmi Latvijā labi pazīstamu zinātnieku, kinorežisoru, televīzijas žurnālistu, mākslinieku vārdi, par kuriem ir liecības kā Valsts drošības komitejas ziņotājiem 70.–80.gados. Taču iztrūks komentārs par būtiskāko – kāds bija kartotēkā atrodamo aģentu nodarījums un ko viņi ziņoja. Vairāki no aģentūras, bez kuriem vienlaikus nav iedomājama Latvijas atmoda, par represīvās iestādes vervēšanas metodēm, bailēm un to, kā viņu izpratnē izpaudās šī sadarbošanās, stāsta tikko iznākušajā dokumentālajā filmā Lustrum. Filmai interviju sniedza arī žurnālists, mūziķis un Rīgas skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks, kuru atceras kā padomju gados populārā raidījuma Varavīksne veidotāju, iesāk raidījums Nekā personīga.

KNAB uzmanību piesaista vairākas dārgas, bet nedeklarētas Trukšņa mēbeles

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzmanību piesaistījušas vairākas dārgas mēbeles, kuras Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis esot iegādājies savām vajadzībām, iztērējot naudas summu, kas līdzvērtīga vai pat pārsniedz viņa oficiālo gada atalgojumu pašvaldībā, lai gan mēra valsts amatpersonas deklarācijā šādi pirkumi nav norādīti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Pasažiera bagāžā atklāj teju 30'000 viltotu tablešu impotences ārstēšanai

Veicot muitas kontroles pasākumus lidostā Rīga, VID Muitas pārvaldes amatpersonas kādas personas bagāžā atklāja lielu daudzumu recepšu medikamentu impotences ārstēšanai. Oficiālo preču zīmju īpašnieku sniegtie atzinumi liecina, ka šie medikamenti ir viltoti.

Bildēs: Lielvaru līderi atzīmē 100.gadus kopš Pirmā pasaules kara beigām

Ja Ziemeļaustrumeiropas valstīm 2018.gads ir valstiskuma simtgades jubilejas laiks, tad pasaules lielvarām tas liek atcerēties savstarpējā Pirmā pasaules kara beigas un ārkārtīgi lielo skaitu tolaik kritušo tautiešu.

Alus nozare: nav pamata pārmērīgam optimismam

«Atskatoties uz šī gada vasaru, jāatzīst, ka laika apstākļi patiešām bija labvēlīgi dzērienu, tostarp arī alus, ražotājiem. Nevar noliegt, ka ilgstošie karstuma periodi šovasar veicināja dzērienu patēriņu. Tomēr, lai sniegtu objektīvu skatījumu uz situāciju nozarē, nevar raudzīties tikai uz vienu no apstākļiem,» norāda Latvijas Alus Darītāju Savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai

Turpinot digitālo pakalpojumu attīstību, Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai. Tas nozīmē, ka papildus tūlītējiem maksājumiem savas bankas ietvaros Swedbank klienti visā Baltijā var saņemt zibmaksājumus arī no citām bankām Eiropā, kas piedāvā šādu funkcionalitāti.

Bildēs: Polija atzīmē 100.gadus kopš neatkarības atjaunošanas ar milzu gājienu

Vairāk nekā 200 000 cilvēku Varšavā piedalījušies gājienā svētdien, 11.novembrī, par godu simtajai gadadienai, kopš Polija atguvusi savu valstiskumu.

RS parādi tuvojas 300 miljoniem; Ušakovs uzskata, ka uzņēmums strādā labi

Rīgas dome ir nobalsojusi par 22 miljonu papildu dotāciju Rīgas satiksmei, līdz ar to uzņēmums šogad pilsētai izmaksā 123 miljonus, atgādina raidījumā Nekā personīga. Tāpat raidījumā atzīmē, ka pirms pieciem gadiem uzņēmums noslēdza līgumus par 175 autobusu un 125 trolejbusu iegādi, tomēr līdz šim nopirkta mazāk nekā puse no pasūtījuma – «lauvas tiesa» atstāta uz līguma beigām. «Vienlaikus RS pērk arī 20 zemās grīdas tramvajus. Lai plānu izpildītu, uzņēmumam jāaizņemas ap simt miljoniem eiro. Nākamgad uzņēmuma saistības, visticamāk, pārsniegs 300 miljonus,» saka raidījumā Nekā personīga.

NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši

Sākot skaļi runāt par problēmām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, situācija dienestā ir nedaudz nomierinājusies, Latvijas Radio stāsta NMPD vadītāja Liene Cipule.

Kaliforniju skāruši traģiskākie mežu ugunsgrēki kopš 1933.gada

Ugunsgrēkos, kas šobrīd skāruši Kalifornijas štatu Amerikas Savienotajās Valstīs, bojāgājušo skaits sasniedzis 31 cilvēku, bet par vēl aptuveni 200 personām nav skaidru ziņu, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes.

Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī VARAM

Partiju apvienība Jaunā vienotība topošajā valdībā grib vadīt arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, stāsta Jaunās vienotības politiķis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Jaunākie komentāri