bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.08.2018 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

Progresīvie nosauc kandidātus 13.Saeimai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Politiskās partijas Progresīvie valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis

Partija Progresīvie piektdien, 3.augustā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedz savu deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām, informē partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Rīgas saraksta līderi ir Progresīvo valdes locekle, Iespējamās misijas skolotāja, Londonas Ekonomikas skolas absolvente sociālajā politikā Antoņina Ņenaševa. Ar otro numuru Rīgā startē partijas priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Roberts Putnis, kurš guvis maģistra grādu Starptautiskajā mediju un kultūras menedžmentā Latvijas Kultūras akadēmijā un kurš ir arī Eiropas kustības Latvijā valdes loceklis.

Ar trešo numuru – Londonā dzīvojošā Progresīvo finanšu ministres amata kandidāte, Līdsas universitātes starptautiskās politekonomijas maģistre, Ētiskās tirdzniecības iniciatīvas Lielbritānijā starptautiskās politikas eksperte Sandra Martinsone. Ar ceturto numuru Rīgā ir pieteikts Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītājs, sociālā darba maģistrs Viesturs Kleinbergs. Ar piekto numuru startē māksliniece-grafiķe Rūta Mežavilka.

Rīgas sarakstā ir arī pārstāvēti virkne Progresīvā kabineta amatu kandidātu: vides eksperts un aktīvists, vides ministra amata kandidāts Edmunds Cepurītis, Teksasas A&M Universitātes maģistrs starptautiskajās attiecībās, LR Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts, aizsardzības ministra amata kandidāts Olevs Nikers, kā arī Korto institūta Londonā maģistrs mākslas vēsturē, kultūrteorētiķis un kultūras ministra amata kandidāts Kaspars Vanags.

Uzņēmējs, Progresīvo valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs Rīgas sarakstā startē ar pēdējo numuru.

Vidzemes saraksta līdere ir sociālā darba maģistre un Latvijas Samariešu apvienības dienesta Samariešu atbalsts mājās vadītāja vietniece Inga Liepa–Meiere. Ar otro numuru Vidzemē startē komunikācijas zinātnes maģistrs, bērzu sulu zīmola BIRZI īpašnieks, Brīvības un solidaritātes fonda valdes priekšsēdētājs un partijas Progresīvie valdes loceklis Ervins Labanovskis, kurš ir arī partijas ekonomikas ministra amata kandidāts.

Trešā saraksta līdere Vidzemē ir pazīstamā vides eksperte, inženierzinātņu doktore Jana Simanovska, kura ir partijas zemkopības ministra amata kandidāte. Ar ceturto numuru ir pieteikts sabiedriskais darbinieks, EK preses dienesta vadītāja vietnieka un preses dienesta pārstāvja par Eiropas Savienības budžeta un cilvēkresursu jautājumiem palīgs Uldis Šalajevs. Ar piekto numuru Vidzemē kandidē partijas valdes locekle, Jūrmalas bērnunama Sprīdītis pedagoģe, Ķemeru iedzīvotāju biedrības priekšsēdētāja vietniece un Ķemeru evaņģēliski luteriskās draudzes pagaidu padomes locekle Ieva Lazda.

Bijušais partijas vadītājs, politologs, starptautisko attiecību eksperts, Stokholmas Ekonomikas augstskolas vieslektors Māris Graudiņš startē ar sesto numuru Vidzemē. Māris Graudiņš jau bija ticis ievēlēts 5.Saeimā un ir vienīgais Progresīvo partijas pārstāvis, kas jau iepriekš ieguvis Saeimas deputāta mandātu.

Latgales vēlēšanu apgabala līdere ir Latvijas Kultūras akadēmijas doktorante, Rīgas Kino muzeja kuratore un biedrības Short Riga valdes locekle Agnese Logina. Atbilstoši panāktajai vienošanās ar Latgales partijas Daugavpils nodaļu no Progresīvo saraksta kandidē trīs Latgales partijas biedri.

Ar otro numuru Progresīvo sarakstā Latgales partiju pārstāv Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas vadītāja Gunita Vanaga, ar ceturto numuru startē pilsētplānošanas eksperte Inta Ruskule un ar sesto numuru – Neatliekamās medicīniskās palīdzības Latgales reģionālā centra darbinieks Roberts Portnojs. Ar trešo numuru startē Progresīvo biedrs, filologs Toms Trasūns, bet ar piekto – Latgalē pazīstamais sabiedriskais darbinieks Valdis Kudiņš.

Kurzemē ar pirmo numuru startē feministe, Daremas Universitātes tiesību maģistre un Kopenhāgenas Biznesa skolas absolvente, Latvijas Aviācijas arodbiedrības priekšsēde Dace Kavasa, kura ir arī partijas iekšlietu un tieslietu ministra amata kandidāte. Ar otro numuru kandidē biedrības un partijas Progresīvie izveidotājs, politologs un uzņēmējs, RedPaddleCo SUP dēļu zīmola pārstāvis Latvijā Ansis Dobelis, kurš ir Progresīvo satiksmes ministra amata kandidāts. Kurzemē ar trešo numuru ir pieteikta Līvu savienības Kolkas nodaļas vadītāja Maija Rēriha. Ar ceturto numuru startē Lielbritānijā dzīvojošais darba drošības un ugunsdrošības inspektors Jānis Millers. Bet ar piekto numuru – Ventspils uzņēmēja Katrīna Brandala.

Zemgales saraksta līdere ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, socioloģijas doktore, sociālās politikas eksperte Līga Rasnača. Ar otro numuru Zemgalē kandidē Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors un pazīstamā ētera balss Ģirts Šolis. Ar trešo numuru startē Latvijas Sarkanā Krusta Projekta Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu vadītāja Gundega Rupenheite.

Ar ceturto numuru sarakstā ir arodbiedrību aktīvists, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldes darbinieks Edgars Niedrītis. Vēl Zemgales sarakstā kandidē tādi sabiedriskie darbinieki kā dzejnieks Dainis Deigelis, Latvijas Lauku foruma padomes loceklis Āris Ādlers, Eiropas pretnabadzības tīkla Latvijas biedrības valdes loceklis Jānis Stjada un izdevējs Valters Dakša.

Putnis piebilst, ka «visi partijas Progresīvie pērn pašvaldībās ievēlētie deputāti ir lēmuši nekandidēt Saeimas vēlēšanās, bet turpināt vēlētājiem doto solījumu izpildi Aizputes novada un Mārupes pašvaldībā».

Politiskā partija Progresīvie tika nodibināta 2017.gada 25.februārī. Progresīvie izveidojās uz biedrības pamata, kas ar tādu pašu nosaukumu darbojās jau kopš 2011.gada. Ar vairāk nekā 500 biedriem Progresīvie ir kvalificējušies startam 13. Saeimas vēlēšanās. Partiju vada Roberts Putnis un tā kopš 2017.gada pašvaldību vēlēšanām ir pārstāvēta Aizputes un Mārupes pašvaldībā. 2017.gada 9.novembrī Progresīvie ar lūgumu sākt uzņemšanas procesu vērsās Eiropas Sociālistu partijā (PES), kas apvieno Eiropas un Norvēģijas sociālistu, sociāldemokrātu, darba un progresīvās demokrātiskās partijas.


Pievienot komentāru

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.